Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40051) Tothgera30 válasza ngabor2 (#40049) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó neked :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40052) ngabor2 válasza kételkedem (#40050) üzenetére


ngabor2
nagyúr

itt még nem esett, és a levegő is áll. egy kicsit lehűlt, de annyi. a relatív páratartalom itt is 100% körüli, teljesen nyomott vagyok :(

(#40053) ToBeY válasza ngabor2 (#40052) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Itt sem esett (BP) viszont kellemes hűvös van.

(#40054) vergilx


vergilx
őstag

nah jobb reggelt.
gyerekek,nem tudok kijózanodni,valami tipp?:DDD

(#40055) ToBeY válasza vergilx (#40054) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Beutaló detoxba? :DDD

(#40056) ngabor2 válasza vergilx (#40054) üzenetére


ngabor2
nagyúr

maradj részeg :P

(#40057) vergilx válasza ngabor2 (#40056) üzenetére


vergilx
őstag

de már nem csúszik:DDD

Tobey:hát azt most kihagynám,de azért köszi :DD

(#40058) kételkedem válasza vergilx (#40054) üzenetére


kételkedem
addikt

Ne igyál több alkoholt, aztán az idő majd megoldja! ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40059) ngabor2 válasza vergilx (#40057) üzenetére


ngabor2
nagyúr

erővel is, ha jól esik :P

ha meg nem akarsz részeg lenni, legyél másnapos. az még egy kellemes móka, legközelebb nem rúgsz be ennyire.

(#40060) vergilx válasza kételkedem (#40058) üzenetére


vergilx
őstag

pont ez az,hogy nem iszok,de nem is józanodok :DDD :DDD

(#40061) kételkedem


kételkedem
addikt

Most olvastam egy posztot a galambetető nyugdíjasokról.
Tőlük már csak a balatoni hattyúkat a megmaradt szendvicsekkel etető nyugdíjasokat utálom jobban! Úszok a balcsiban, egyszer csak mintha moslékos vödörben pancsolnék, szembejön egy fél parizeres zsemle! Azt hiszik, hogy jópofák, meg állatbarátok, meg ilyenek, közbe [...] teleszemetelik a part menti vizet!

[ Módosította: #65675776 ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40062) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Üdv!

tegnap azon filóztam hogy:

HA adott X ország y államadóssággal és abból kiválik egy rész c évnyi háboru után akkor az a frissen függetlenedett állam államadósság nélkül fog indulni? vagy átveszi lakosságarányosan az eredeti épp országnak az adósságállományának az őreá eső részét?

mert egyik sem igazságos. ha átveszi az adósság részét-> mi köze van nekik az eredeti országhoz és annak multbeli döntéseihez? semmi. mondhatják

ha nem veszi t az meg azért nem igazságos, mert lusta vagyok leírni demindenkinek egyértelmü hogy miért nem igazságos.

akkor most ez hogy van?

csak mert arra gondoltam, hogy ezzel lehet hogy lehetne trükközni... ;)

(#40063) ngabor2 válasza kételkedem (#40061) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a nyuggerek, mint a szüleim, vagy a nagyszüleim voltak, fél életüket ledolgozták, hogy legalább annyi legyen nekünk, amennyi van. annyi tiszteletet megérdemelnének, hogy nem nyuggerezed le őket (se te, se más), hanem rendesen, nyugdíjasnak nevezed.

hogy etetik a köztéren a piszkító és fertőzésveszélyt okozó galambokat, vagy teledobálják a tavat kenyérrel, az más téma, oda kell menni, és megmondani nekik, hogy amit csinálnak, az nem a leghelyesebb, sőt.

(#40064) kételkedem válasza ngabor2 (#40063) üzenetére


kételkedem
addikt

Igazad van, moderációt kértem!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40065) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nem tudja valaki hogy a tenger hőmérsékleteket hol lehetne megnézni?

(#40066) ngabor2


ngabor2
nagyúr

basszus, 15-20 másodperceseket dörög az ég. a poharak is rázkódnak, olyan erős a hang. pedig nem itt csapott le a közelben a villám, az biztos.

(#40067) V.Stryker válasza ToBeY (#40065) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A tengerben? :U :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40068) ToBeY válasza V.Stryker (#40067) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Közben megtaláltam amit kerestem 28fok-os :)

(#40069) V.Stryker válasza ToBeY (#40068) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na de melyik? A magyar tenger? Esetleg a Fekete tenger Constanta-nál? Netán a Tenger-gyümölcsei? :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40070) fokukac válasza ngabor2 (#40063) üzenetére


fokukac
nagyúr

én úgy tudom, hogy a 3 M nyugdíjasnak csak kb. a 2/3-a rendes öregségi nyugdíjas, a többi korkedvezményes és rokkantnyugdíjas, akiknek egy jelentős hányada hmmm, nem dolgozott meg azért, amit kap.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40071) kételkedem válasza fokukac (#40070) üzenetére


kételkedem
addikt

Ne menjünk bele ebbe a nyugdíjas témába!
A rokkant nyugdíjasok között van olyan aki megkente a megfelelő embereket a megfelelő helyen, hogy idő előtt nyugdíjas legyen, de van olyan is, aki az azbesztportól szilikózist kapott, most meg a havi gyógyszereit sem fedezi a rokkant nyugdíj.
A korkedvezményes nyugdíjasok között is van olyan 45 éves rendőr, aki irodában dolgozva, még csak balesetet sem látott sosem, és van olyan tűzoltó is aki hetente kapart össze hullát innen-onnan.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40072) lorcsi


lorcsi
veterán

végre...azt hittem sosem lesz már vége

(#40073) ngabor2 válasza lorcsi (#40072) üzenetére


ngabor2
nagyúr

csak nem a munkahét végének örvendezel ennyire?

(#40074) lorcsi válasza ngabor2 (#40073) üzenetére


lorcsi
veterán

de, annak

(#40075) tiv83us


tiv83us
veterán

Lehet meg a Keletiben a lepcso aljanal jobbra a talponalloban jo pufis burgert kapmi, meg sort?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#40076) V.Stryker válasza tiv83us (#40075) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sört még csak csak, az üvegesből. De ott enni? :Y Inkább a nagyvárad téri hentesnél egy jó sült hurka, kolbász..na az döfi. :K

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40077) tiv83us válasza V.Stryker (#40076) üzenetére


tiv83us
veterán

Tudom, hogy gaz, de nekem nagyon bejon ;]
Mar fenem ra a fogom evek ota, meg szerintem vonatozni fogunk Egerig, ez esik utba :))
Hurka-kajbasz az egri piac csarnokban lesz.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#40078) V.Stryker válasza tiv83us (#40077) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Haza látogattok a tengeren túlról? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40079) ToBeY válasza V.Stryker (#40069) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Europába ami van átlagosan 24 és 28C között vannak.

(#40080) tiv83us válasza V.Stryker (#40078) üzenetére


tiv83us
veterán

Most csak en megyek meg anyam, csak par napra, max egy hetre. /"Uzleti" ut, nem vakacio/.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#40081) hejesírásó válasza kételkedem (#40071) üzenetére


hejesírásó
senior tag

"van olyan" ???

anyummal anno ültem gyerekkoromban ültünk amikor leszázalékoltatta magát (gerinc, skizofrénia) a rendelőben ahol a bizottságok voltak elvétve láttam olyan embert aki valóban betegnek látszott (jó persze lehet sok baja vkinek amit meg nem mondok ránézésre), DE a nagy többségük szemmel láthatóan jó fizikumu ember volt (szobafestő mázolós, pékes kinézettel)

+ amikor anyumat nem akarták leszázalékolni kenőppénz nélkül akkor az furi volt. vmi 50-60% ot adtak volna neki arra h dupla S van a gerincében és olyan erős gyógyszereket szed a skizofréniájára, hogy mára amőba szintére fejlődött vissza az agya. Miért? mert annyira sok magát leszázalékoltató épp ember van, hogy az orvos totál hozzá van szokva a kenőpénzhez. és itt most nem a pár ezer forintosdira kel gondolni, hanem ('96-os árfolyamon) 50-80k ról beszélünk!

szval az hogy van olyan.... :DDD :C

vkinek vmi válasza az ország szétválós államtartozásos gondolatomra?

(#40082) ngabor2 válasza hejesírásó (#40081) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a hitelt nyújtónak hótmindegy, a 2 ország meg rendezze el egymás közt, a többi rájuk tartozik.

de ha háborúval váltak szét, nem az egyedi adóssághalmaz mérete lesz a kérdés...

(#40083) tildy válasza tiv83us (#40080) üzenetére


tildy
nagyúr

Nohat. Mikor?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40084) fordfairlane válasza kételkedem (#40071) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nálunk magas a rokkantnyugdíjasok aránya a környező országokhoz képest, ezt statisztikák kimutatják. Mivel az ország adottságai nem rosszabbak, mint mondjuk Szlovákiáé vagy Csehországé, ez egyértelműen "rendszerhibára" utal. Ennek, hogy így alakult a '90-es években, számos gazdasági- és társadalompolitikai oka van.

x gon' give it to ya

(#40085) tiv83us válasza tildy (#40083) üzenetére


tiv83us
veterán

Majd csak decemberben.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#40086) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ez lett volna "az év hidegfrontja"? egy kicsit hűvösebb lett (35 helyett 30°C), de legalább fülledt lett az idő. minimális eső, a port se verte el. valami komolyabbra számítottam.

(#40087) pohár válasza ngabor2 (#40086) üzenetére


pohár
félisten

holnap és holnapután 21 fok lesz a maximum :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40088) zoltanz válasza fordfairlane (#40084) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem beszélve az afró római "kisebbségekről" akik kizárólag segélyen élnek. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40089) fokukac válasza ngabor2 (#40086) üzenetére


fokukac
nagyúr

győrben 18 fok van :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40090) kételkedem válasza fordfairlane (#40084) üzenetére


kételkedem
addikt

Ez pontosan így van. Sokan a munkanélküliség elől menekültek a rokkant nyugdíjba az állam pedig szemérmesen szemet hunyt a dolog felett. Persze voltak tökéletesen egészségesek is, akik leszázalékoltatták magukat, aztán feketén maszekoltak vígan tovább.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40091) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Itt kezd esni :K , ezért megyek is alukálni :R . Bezárom a ph-t és a Multi-core-s 4850-et :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#40092) fordfairlane válasza kételkedem (#40090) üzenetére


fordfairlane
veterán

"... az állam pedig szemérmesen szemet hunyt a dolog felett."

Ez azért nem ilyen egyszerű. Nem tudom, merjem-e kifejteni itt, hiszen vastagon politika, bár ilyen kérdésekben igyekszem tárgyilagosan fogalmazni.

x gon' give it to ya

(#40093) fokukac válasza tiv83us (#40080) üzenetére


fokukac
nagyúr

háj! majd ha jössz, szóljál, és iszunk pár sört, esetleg grillezünk egyet a teraszon ;) .... ... ........ ....... ........ ......... ......... ... .......... ...... ..... ....... ...... ...... ..... ...... szerk: ja, hogy decemberben? akkor nem a teraszon

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40094) pohár válasza fokukac (#40093) üzenetére


pohár
félisten

miért ne lehetne ott? meleg van a grill mellett :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#40095) ngabor2


ngabor2
nagyúr

végre esik :C már kellett, minden nagyon száraz volt.

kukac: decemberben is 20°C lesz, nyugodtan lehet grillezni :D majd csipkedsz a szomszédnéni muskátlijából is a szénre, és akkor jó lesz ;]

(#40096) kételkedem válasza ngabor2 (#40095) üzenetére


kételkedem
addikt

Most, hogy lehűlt a levegő, a halak talán jobban kapnak. Mész horgászni a hétvégén?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40097) ngabor2 válasza kételkedem (#40096) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem, a táborba megyek horgászcuccal. meglátjuk, mik vannak soltvadkerten.

(#40098) kételkedem válasza ngabor2 (#40097) üzenetére


kételkedem
addikt

Amurt lehet fogni lebegtetett kukoricával. Itt legalábbis azt írják :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40099) ngabor2 válasza kételkedem (#40098) üzenetére


ngabor2
nagyúr

meg vasárnap nap közbeni 8 órás topikgyilkolást... pedig kinn esik az eső. lehet, hogy más is most alussza ki az elmúlt forróság összegyűlt álmatlanságát?

mod: már 9...

[ Szerkesztve ]

(#40100) Dylen


Dylen
aktív tag

akkor én megtörném a csendet ha nem bánjátok

hazaértem siófokról! remek volt
indult egy péntek éjszakai fürdőzéssel ami állati jó volt!!
aztán járkáltunk a siófoki éjszakában, jókat ettünk, és sikerült megtalálni Nolf kollégát is, aki szintén jól érezte magát :D remélem egyben hazaértek, és készen van már a vaddisznó :))

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.