Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40151) BlacKSouL válasza Bubu79 (#40149) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Júniusban Füreden kinéztünk egy helyet, egyeztetés nélkül lementünk hátha..
- Jó napot kívánunk, szeretnénk érdeklődni, hogy van-e szabad szobájuk?
- Jó napot. Hány főre kellene?
- Három.
- És most?
- Most.
- Hány napra?
- Ma éjszaka és holnap éjszaka.
- Van szabad szoba...de nem itt, hanem 3 házzal arrébb, megmutatom.
...[séta]...[koppkopp]..
- Szia Laci, hoztam neked vendégeket, hárman lennének mától két éjszaka. - Na akkor majd az Úrral a továbbiakat megbeszélik jó? Viszlát.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#40152) Bubu79 válasza BlacKSouL (#40151) üzenetére


Bubu79
addikt

Pár éve már itt a Balatonnál rájöttek a simlis vendéglátók is, hogy maguk alatt aprítják a fát - úgy látszik akad még olyan tája Kishazánknak, ahol még nem volt elég nagy a pofára esés az elmaradozó turisták miatt...

Bár kóklerek mindig is voltak és lesznek :U

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40153) tope válasza BlacKSouL (#40151) üzenetére


tope
addikt

Na igen, ott nincs az, hogy ha nekem megy akkor a másiknak nehogy már jó legyen. És fogadni mernék lesz ez ott fordítva is, ott egymásért vannak, nem magukért.

Az én mentalitásom olyan, hogy próbálok segíteni ha tudok, de sajnos ahogy látom az életben ez kúrvára nagyon nem így van.

(#40154) NoLF válasza BlacKSouL (#40151) üzenetére


NoLF
addikt

én most voltam füreden a múlt héten két napot, vasárnap este 7kor odaestünk, becsüngettünk pár helyre, vagy kicsi volt, vagy drágálltuk, aztán találtunk egyet ami szép és jó is volt elfogadható áron, akkor mondtam csak hogy ma és holnap estére kellene, de sikerült megoldaniuk, még alkudtam is.

balaton mindig megoldható így.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40155) Bubu79 válasza NoLF (#40154) üzenetére


Bubu79
addikt

Szerintem Tokajnak is van olyan vonzereje ősszel, mint a Balatonnak nyáron - nem kéne elcseszni a nimbuszát azzal, hogy leszarják a szállóvendéget... :U

Biztos nem általános - de nem kell, hogy sok helyen így legyen, idővel elintézik a becsületes szállásadókat is így.

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40156) lorcsi válasza NoLF (#40154) üzenetére


lorcsi
veterán

arra fele mennyi az az elfogadható ár ?

(#40157) NoLF válasza lorcsi (#40156) üzenetére


NoLF
addikt

kinek mi az igény, ugyebár. 10 percre voltunk a parttól, kicsit zajos volt, mert főút mellett, nagy házban sok kis szoba, miénk volt a legkisebb, de nem a folyosón volt a fürdő hanem a szobából nyílt, így kértek érte 10rongyot/szoba/éjszaka (2ágyas) ezt levittem 9re.

ergo 4,5/kopf/éj, szerintem nem sok, mert bfüred központjához is közel voltunk, meg a parthoz is.

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40158) kételkedem válasza Bubu79 (#40155) üzenetére


kételkedem
addikt

Tokaj szeretne még mindig a borturizmusból megélni, de egyre kevésbé sikerül.

A sétálóutca 5 perc alatt végigjárható, igazi látványosság nincs. A tokaji Nagykopasz megmászása egyszer érdekes, de mivel fent sincs semmi, másodjára már emiatt nem térsz vissza. A kikötőnél levő bazársornál a sztenderd ultragagyi kínai kacatot árulják. A kajázdákban árak vannak, adagok és finom étel egyre kevésbé.

A hangsúly évek óta tolódik a Hegyalja fesztiválra. Egy kicsit lepukkant az egész rakamazi kemping, ahol tartják, de aki nem akar a pesti Sziget fesztiválra menni, az boldogan elmegy a hegyaljára.

Ennek ellenére még mindig szeretem Tokajt és környékét, évente 2-3 alkalommal ellátogatunk oda.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40159) Bubu79 válasza kételkedem (#40158) üzenetére


Bubu79
addikt

Lehet így is, csak akkor nem árt, ha van egy ütős B terve a vendéglátózóknak...

Én sosem voltam még - hirtelen ötlettől vezérelve ragadtunk billentyűzetet és kezdtünk el keresgélni, mert Adrienn Húgáék említették, hogy szüreti napok lesznek, a Tokajit meg úgyis szeretjük.

Hamvába holt a terv, mert a szállások jó része már foglalt ( igen, kicsit késve jutott eszünkbe, hogy az október 1-3-ig tartó időre szállást keressünk ), ami még nem, az vagy trükközik ( kompletten, fix árasan kiadni apartmant ), vagy messzebb van ( nem megyek el bort kóstolni úgy, hogy kormány van a kezemben ), vagy esetleg már csak egy szobájuk van.

Tegnap egész délután nézelődtünk, egy csomó hellyel beszéltem telefonon, a már említett szívás dobta le az agyamról az ékszíjat már estefelé. :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40160) lorcsi válasza NoLF (#40157) üzenetére


lorcsi
veterán

ez tényleg jó ár

(#40161) tope válasza Bubu79 (#40159) üzenetére


tope
addikt

Nem ártana 1 ismerős arra, aki személyesen tudná lefoglalni a helyett, mert tuti vannak ott olyan helyek is

(#40162) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40163) Bubu79 válasza tope (#40161) üzenetére


Bubu79
addikt

Mondjam azt, hogy már kedvem sincs hozzá? :U

Blackie: A lángos frissen jó - örülj neki, hogy nem valami állott vackot kaptál a mikróból ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40164) BlacKSouL válasza kételkedem (#40158) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kajáldáról és árakról jut eszembe:
földvári kikötő, Marika büfé. Voltunk 7-en, ajánlották a keszeget, meg a babgulyást, leveseket. Én úgy voltam hogy ha már balaton (direkt kisbetű mert kezdem utálni az időjárás miatt) akkor valami hal. Ki volt írva: szálkanélküli hekk. Na mondom az kell nekem, én nem szeretek szopogatni pláne éhesen.
Többiek vettek keszeget, gulyást, mákostésztát, miegyebet.
Namost a keszeg 80 %-a szálka, szószerint csak nyalogatni tudták. A gulyás állítólag ehetetlen volt(meg is hagyták), a sültkrumpli ízetlen, a mákostészta tésztája szétfőtt, a mák kesernyés és kicsit avas volt.
A hekkből viszont nem volt kicsi. Így kaptam egy félkilós halat, akkora volt mint az alkarom, és még sütés után is több volt mint fél kiló. Enyhénszólva is szép adag volt, csakhogy kifizettem érte 2500 Ft-ot. De legalább jól laktam.
A muskotály kannás volt és volt némi meghatározhatatlan alja.

Asszem ennyi a hibalista. Aki teheti messziről kerülje!!!

És még egy: a kikötői sorompónál a lángososban 7-en voltak előttünk, és 25 percet kellett várni a lángosunkra.

Szóval valami valahogy nagyon nem úgy működik ahogy kellene.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#40165) bolondember válasza BlacKSouL (#40164) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Balatonlelle, "Sissy büfé":
két "kisebb hekk", egy korsó sör, egy nagyfröccs, egy fél literes kóla és egy bolognai lángos - ~3800 HUF, vártunk köbö 5-6 percet, mind a hárman jól laktunk...
Udvarias, gyors kiszolgálás..

így is lehet.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#40166) kételkedem válasza BlacKSouL (#40164) üzenetére


kételkedem
addikt

Balatongyörökön a strand összes büféjét végigpróbáltuk. Kartelbe tömörülve, nagyjából azonos árakkal dolgoznak. Szerencsére mindenhol elfogadható minőségű volt a kaja, egy helyen éreztük csak úgy, hogy féladagot kaptunk.

Most olvastam egy cikket ami a The New York Times hétvégi utazási mellékletében jelent meg Tokajról.
A szerző nemrégen tett borkóstoló körutat a körzetben, megállapítva, hogy az nincs a turisták által annyira agyonlátogatva, mint a kaliforniai borkészítés központja, a Napa-völgy vagy a franciaországi Burgundia. Az írás térképeket és több képet közölt Tokajról és különböző pincészetekről, ezenkívül részletes információval szolgált arról, hogyan lehet eljutni a térségbe, és hol, milyen áron lehet megszállni.
Bubu csapd fel a Timest, nézd meg, hol érdemes megszállni! ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40167) Bubu79 válasza kételkedem (#40166) üzenetére


Bubu79
addikt

Megszállni ott érdemes, ahol kellően birka a nép ahhoz, hogy ne legyen túlságosan ellenálló a megszálló hatalommal szemben, ezen kívül akad kizsákmányolni való érték is :K

Most akkor legyek én a sokadik Antikrisztus, aki világuralomra tör? :U

Egy apróság - nekem magyar bukszám van, amiben magyar forintok csörögnek, a magyar átlagkeresethez mérten - nem pedig amerikai, dollártól hasadozó :P Az említett cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40168) kételkedem válasza Bubu79 (#40167) üzenetére


kételkedem
addikt

Jó, akkor ne légy megszálló! :P

Mi a gond a tarcali Gróf Degenfeld Kastélyszállóval? :F

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40169) zoltanz válasza bolondember (#40165) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem drága volt. :D Mondjuk tényleg kérdés mekkorák voltak a halak, kicsi vagy kisebb.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40170) NoLF válasza zoltanz (#40169) üzenetére


NoLF
addikt

350ft 10 dekája a hekknek idén a déli és az északi parton is, szerintem ott sem volt sem drágább, sem olcsóbb.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40171) bolondember válasza zoltanz (#40169) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

tény, h a 400 HUF-os kóla megnyomta az árat... :DDD

röhely, h a kóla mennyivel drágább volt, mint a sör (400 VS 280)...
amúgy írtam, h mindketten jóllaktak 1-1 hekkel. Hopp. Elfelejtettem - Anyum még betolt egy sima lángost is.. :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#40172) zoltanz válasza bolondember (#40171) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor az baráti, mondjuk siófokon vannak árak egy sima lángos 500 HU FT

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40173) fokukac válasza NoLF (#40170) üzenetére


fokukac
nagyúr

én ezt nem értem. A hekk tengeri hal (aki ne, hiszi, guglizza meg). Magyarázza már meg nekem valaki, hogy a jó bánatba kerül a Balaton-partra, m int viszonyítási alap? és harcsa, keszeg, ponty, kecsege miért nincs? :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40174) ngabor2


ngabor2
nagyúr

az időjáráson duzzogóknak: debrecenben már majdnem süt a nap, a felhőzet erősen szakadozik (és nem le).

(#40175) NoLF válasza fokukac (#40173) üzenetére


NoLF
addikt

bizonyára már régen is sokkal egyszerűbb volt szállítani, tárolni és elkészíteni, mint mindenféle frissen kifogott halat.
másrészt szerintem a balcsiból nem tudnának annyit kitermelni, amennyi fedezné az ottani szükségleteket.
valamint egy rántott keszeget, pontyot te is 1 óra alatt eszel meg, hekket meg 10 perc alatt.

és nem utolsósorban drágább a friss hal. ha van termelőjük, ha nincs. tárolni, szállítani, pucolni, belezni, szeletelni, stbstb...

a hekk meg jön fagyasztva, reggel kiveszik, délben kisütik, nem kell vele foglalkozni, tiszta haszon.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40176) zoltanz válasza NoLF (#40175) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ja ahol burzsujok vannak, ua mint a balatoni hal csak a feje le van vágva így érkeznek. (igaz nem olyan "büdösek"). Amúgy sokhelyen kapni halászlét ponttyal, sültkeszeget, harcsa paprikást, fogast is. A pisztráng sem magyar hal mégis megy. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40177) NoLF válasza zoltanz (#40176) üzenetére


NoLF
addikt

persze, nem azt mondtam hogy nem lehet kapni magyar halat a magyar tengerből, csak válaszoltam fokukac felvetésére.

természetesen van ott mindenféle.

a pisztráng meg legalább annyira tud magyar lenni, mint külföldi, én határozottan emlékszem, hogy a szalajka völgyben úszkáltak a patakban, ki lettek fogva, s el lettek fogyasztva jóízűen :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40178) ngabor2 válasza NoLF (#40175) üzenetére


ngabor2
nagyúr

itt sokan még mindig nagyon hamar akarnak meggazdagodni. a haltenyésztő is, a halász is, a büfés is. még mindig nem elég a sűrű fillér, inkább az egyre ritkább forintra ácsingóznak, és panaszkodnak. ehhez legalább mindenki ért ebben az országban.

(#40179) zoltanz válasza NoLF (#40177) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A pisztráng 1885 -ben kerűlt mo -ra eddigi ismereteink szerint.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40180) bolondember válasza NoLF (#40177) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hmm, Szilvásváradon de jó pisztrángot ettem - nem emlékszem már rá pontosan milyen, de.. hmm, nyami!
Mondjuk a Szalajk völgy is szép nagyon! :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#40181) NoLF válasza zoltanz (#40179) üzenetére


NoLF
addikt

elég idős vagy akkor...

szerintem bőven elbeszéltünk egymás mellett, őshonosságról eleddig még szó nem esett.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40182) ngabor2 válasza zoltanz (#40179) üzenetére


ngabor2
nagyúr

de megél, és szaporodik, nem? mint ahogy a törpeharcsa is. az afrikai harcsa viszont asszem 8°C (vagy már 15?) alatt jól elpusztul, tehát azt minden évben telepíteni kell. egyrészt nincs veszély, hogy elszaporodik, másrészt ahelyett is lehetne "magyar halat" telepíteni.

(#40183) venember83 válasza ngabor2 (#40178) üzenetére


venember83
nagyúr

Panaszkodni mindenki tud, országtól függetlenül. Csak van olyan, akinek nincs ideje rá. :)

(#40184) BlacKSouL válasza ngabor2 (#40174) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Itt meg úgy esik az eső, mint hogyha muszáj lenne. Szerintem sosem áll el...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#40185) ngabor2 válasza BlacKSouL (#40184) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szerintem te vonzod az esőt és a rosszidőt :U

(#40186) bolondember válasza ngabor2 (#40185) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

lehet, h ő Douglas Adams esőistene!!! :DDD

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#40187) fokukac válasza NoLF (#40175) üzenetére


fokukac
nagyúr

király. Igló kapitány halrudacskáit mindenkinek...! :)) Ui. amúgy ilyen erővel cápauszonyt is árulhatnának :DDD

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40188) kételkedem válasza bolondember (#40186) üzenetére


kételkedem
addikt

Vagy maga Douglas Adams! :Y

Ne netezzetek wifis lakktokkal az öletekben, mert károsodnak a kis egysejtűek!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40189) fokukac válasza NoLF (#40175) üzenetére


fokukac
nagyúr

király. Igló kapitány halrudacskáit mindenkinek...! :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40190) bolondember válasza kételkedem (#40188) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Ő tuti nem lehet.

a Mester hazament a saját bolygójára.... :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#40191) kételkedem válasza bolondember (#40190) üzenetére


kételkedem
addikt

S a lélekvándorlás?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#40192) venember83 válasza fokukac (#40187) üzenetére


venember83
nagyúr

Vagy medvetalpat.

(#40193) bolondember válasza kételkedem (#40191) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

milve Elvis se - így kijelethetjük, h a bolygók között még nem megoldott.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#40194) ngabor2 válasza venember83 (#40192) üzenetére


ngabor2
nagyúr

esetleg fecskefészek-levest.

BE: "Elvis él! A hülyék meg nem eltemették csórikámat..."

[ Szerkesztve ]

(#40195) zoltanz válasza fokukac (#40189) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mit tolsz jó lehet? :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#40196) fokukac válasza zoltanz (#40195) üzenetére


fokukac
nagyúr

nokia e71-et.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#40197) tbs válasza bolondember (#40180) üzenetére


tbs
addikt

Szvárad, legjobb pisztráng -> félúton a vízesés és a bazársor között. Nincs cifrázva, pont ezért jó. :K
Mo., legjobb "bolti" palacsintája -> Szvárad, bazársor, a Csalogány és a NetCukrászda közötti "kisbüfé" Imre bácsival és családjával. :K

Aki a fentieket még nem kóstolta, nem tud semmit a sült pisztrángról és a kelt palacsintáról. ;)

(#40198) NoLF válasza tbs (#40197) üzenetére


NoLF
addikt

a halat nem is kell. fokhagymás vaj, citrom, adjonisten.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#40199) tbs válasza NoLF (#40198) üzenetére


tbs
addikt

Hja, csak sokan megtévednek a szarvasgombás, fűszerezett iránytól... Gondoltam finoman nevelem a gasztrokultúrát. Nem úgy mint Te, durva, megbotránkoztató képekkel... :DDD

Sörök: nagyon jó helynek ismertem meg a Clark Ádám tértől északra vmi apátsági sörözőt. Párom is talált ott olyan sört, ami ízlik neki. Pedig ő borzasztóan rühelli a sörízt. (Komló.)

(#40200) NoLF válasza tbs (#40199) üzenetére


NoLF
addikt

akkor gyümölcsös belgát fogyasztott. helyes! vagy csak fűszeres belga búzát?

mind1

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Élj a mának!] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.