Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29551) Bubu79 válasza burgatshow (#29550) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez már csak az egyén igényességén múlik ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#29552) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

egyébiránt nem bírtam felkelni, és a nagyja havat letolták a többiek, én már "csak" a lefagyott, lejegesedett vackot kapirgáltam egy órán át lapáttal a járdáról, de nem jött fel rendesen...úgyhogy végigszántottam, és bevetettem sóval :) aztán még a lépcsőket is, meg még a ház alatt-előtt nyomtam félre, de az is fagyos volt, úgyhogy azt is megsóztam. De az vicces, hogy ha nem takarítok, akkor nem esik új, és megmarad a cucc rajta. Ha takarítok, akkor rögtön elkezd esni rá valami, de ha véletlen mégsem, akkor olyan gyorsan elolvad minden, hogy az is tiszta lesz, ahol nem takarítottak, és én meg tök fölöslegesen kapirgáltam. De jó is ez. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#29553) 7 válasza BlacKSouL (#29552) üzenetére


7
addikt

Sóval ne szórd fel, árt a földnek/növényeknek. Jó a homok is. Még az ókorban volt egy olyan esemény, hogy XY nép annyira megorrolt a másik népre, hogy a földjeiket beszórták sóval, és így nem tudtak gabonát termeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#29554) venember83 válasza BlacKSouL (#29552) üzenetére


venember83
nagyúr

Javaslom a kovetkezo munkaeszkoz hasznalatat:

(#29555) burgatshow válasza venember83 (#29554) üzenetére


burgatshow
veterán

Nekem ez jobban tetszik:

Javaslom inkább a képen látható vegyület alkalmazását. :DDD ;]

Hozzá nem értőknek: nitroglicerin... :D

(#29556) venember83 válasza burgatshow (#29555) üzenetére


venember83
nagyúr

Stilusosabb lett volna, ha beirod az IMG tagek koze, hogy mi is ez tulajdonkeppen, dehat nem vegezhet mindig mindenki alapos munkat... :U

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#29557) Bubu79 válasza venember83 (#29554) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha kellően ügyes, akkor az alkalmazása után földgyalu nélkül is szépen lerakhatja az új burkolatot :K :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#29558) BlacKSouL válasza 7 (#29553) üzenetére


BlacKSouL
addikt

felszórom homokkal, és akkor homokos ónosesős, jeges, havas szart kell felcsákányoznom másnap, mert attól nem olvad fel, viszont szépen belefagy. Aztán ugyanúgy ha ráesik az új, nem olvad el, de a sok mászkáló meg elesik, és beperel minket, hogy nem takarítjuk el a havat meg a jeget. Sajnos most nem tudok környezetvédősködni, mert a járdának márpedig tisztának kell lennie. Hogy hogy érem el, az mellékes, jelenleg csak a cél számít. Sajnos.

Karthágót szántották fel és vetették be sóval egyébiránt a rómaiak a 3. pun háború végén :)

vénember: igen, ezzel jó esetben a járdán parkoló autóktól is sikerülne megtisztítani a járdát, és úgy 4-5 nap után szerintem tiszta is maradna, sokak, és az én nagy megelégedésére egyébként

t|-|om: nem krátert kell a járdába gyártani, hanem lepucolni a jégtől-hótól :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#29559) ngabor2 válasza burgatshow (#29555) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hozzáértők meg úgyis tudják, hog ez NEM nitroglicerin... ez glicerin-trinitrát.

(#29560) tbs válasza ngabor2 (#29559) üzenetére


tbs
addikt

Mindegy. Sok benne NO, szerintem szól ez is nagyot, ha sikerül beindítani. Mint a nitrogénműtrágya... ;]

#29558, Blackie: irányított robbantás, he..? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29561) venember83 válasza ngabor2 (#29559) üzenetére


venember83
nagyúr

De rossz valaki ;]

(#29562) ngabor2 válasza tbs (#29560) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ezt nehezebb nem beindítani, mint beindítani. a műtrágya... az jó. iparinak különösen, de sajna másra is használják...

kopaszodó kócos: nem rossz, csak bánCSa a vegyész szememet a név.

[ Szerkesztve ]

(#29563) BlacKSouL válasza tbs (#29560) üzenetére


BlacKSouL
addikt

felszíni irányított robbantás 5 cm-es robbantási mélységgel, 80cm-es szélességben, 35 méteres hosszúságban? ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#29564) tbs válasza ngabor2 (#29562) üzenetére


tbs
addikt

Nem vagyok nagy kémikus. Inkább csak gyakorlati tapasztalat. ;] Nműtrágya tisztítása, hogy szúrólángra bemozduljon, majd kipróbálása fedezékben, laborkörülmények között... A környezetvédelem szakmodulon volt pár "elborult" gyakvezér... :DDD Tildy már minden jóból kimarad... Fiktív plc-k meg egyenáramú gépek... Gagyi. ;]

(#29565) frame>24 válasza BlacKSouL (#29563) üzenetére


frame>24
addikt

szórd fel petárdával ;]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#29566) tbs válasza BlacKSouL (#29563) üzenetére


tbs
addikt

Most komolyan: mit ér az élet, ha nincsenek kihívások?!? ;]

(#29567) tildy


tildy
nagyúr

5ből négy kérdéshez hozzá tudtam szagolni.
Elsőt kidolgoztam, apróbb hibák.
2. ha jól emlékszem full pontszám lett, egy Y(s) fv niquistját kellett lerajzolni.
3. feladat egy aktív PI tag volt, aminek sikeresen rosszul íratm fel az y(s) képletét, azaz Y(s)= s*T1/1+sT2 -t írtam 1+sT1/ sT2 helyett...
no ez jól le is lett pontozva,
4. feladat egy szabályzásii kör volt, el kellett dönteni stabilis vagy labilis. Nos én hülye a zárt és nema felnyitott körrel számoltam.. PEdig egy része jó volt amit leírtam.

5. PD taggal kellett tán kompenzálni, na ehhez nem tudtam mit írni.

Eredmény :

EGYES

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29568) bbazsy válasza BlacKSouL (#29563) üzenetére


bbazsy
őstag

rakd körbe a lakást, aztán takarítani se kell többet ;]

..

(#29569) ladybug válasza Lord Zero (#29538) üzenetére


ladybug
őstag

Készültek tegnap képek, de az akié a gép volt, az is rettenetesnek találta a felvételeket. Így hát delete lett mind. :D

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#29570) tbs válasza tildy (#29567) üzenetére


tbs
addikt

:( Sajnálom... :(

Denembaj, ismétlés a tudás, anya..! ;]

(#29571) venember83 válasza ngabor2 (#29562) üzenetére


venember83
nagyúr

Priviben is lehetett volna intezni, nem itt megszegyeniteni mindenki elott az EU agrarpolitikai vizsgaval rendelkezo harcmuveszt. Szegenynek elveszed minden onbizalmat :DDD

tildy: De ugye ennek nincsenek tulsagosan negativ kovetkezmenyei? :U

29572: Igy bizony fajdalmas...

[ Szerkesztve ]

(#29572) tildy válasza tbs (#29570) üzenetére


tildy
nagyúr

Piszkosul nem vicces ez úgy, hogy
- ha ez a tárgyam nincs meg, akkor kivágnak a fősuliról.
-lenne még ezen kívűl 4 vizsgám + 2.5 hetem a lezavarásukra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29573) ladybug válasza tildy (#29572) üzenetére


ladybug
őstag

Nincs lehetetlen. Ne add fel.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#29574) tbs válasza tildy (#29572) üzenetére


tbs
addikt

Értem. Bocs. :B

Hát, hajrá.

(#29575) Pacák


Pacák
senior tag

Gyermekkorom titkos álma, a PVC házikó: [link] :DDD

Gyermekünk titkos álma, a nínósautó: [link] :D

Jó kémei vannak a Jézuskának. :)

Nuclear launch detected

(#29576) ladybug válasza Pacák (#29575) üzenetére


ladybug
őstag

Szuper. Nekünk házikó helyett sátrat hozott, de csudajó az is. Most is abban szundítja a délutáni pihenőjét. :D

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#29577) ngabor2 válasza tildy (#29572) üzenetére


ngabor2
nagyúr

uv mikor lesz?

(#29578) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Szép napot nektek!

Éhes vagyok, ez a rossz hirem van.

(#29579) burgatshow válasza ngabor2 (#29562) üzenetére


burgatshow
veterán

Nekem meg a nitrogénműtrágya báncsa a szememet. :P Ugyanis azok nem tiszta nitrogénműtrágyák, mert van még bennük foszfor és kálium is.

Az már viszont egy más kérdés, hogy milyen arányban. A leggyakoribb a 3x15-ös NPK összetétel...

(#29580) venember83 válasza (Kolombusz) (#29578) üzenetére


venember83
nagyúr

...en sem ettem ma meg szinte semmit...

Rendelsz nekem is pizzat? :DDD

(#29581) burgatshow válasza tildy (#29572) üzenetére


burgatshow
veterán

tildy nyugi.

Én matek UV-s vagyok de egyébként: lásd.

(#29582) tbs válasza burgatshow (#29579) üzenetére


tbs
addikt

Ja. Meg rengeteg kőzúzalék és egyéb gusztustalan robbanásgátló. ;] KP-től csak jobbszagú a robbantás után... :U

(#29583) (Kolombusz) válasza venember83 (#29580) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Egyelőre még nem tudom, hogy mi lesz az ebéd, de megeszek egy magvas zsemlés, vajas, sajtos, párizsis szendvicset, tüneti kezelésnek jó.

Lehet megint amerikanizálódok, de lehet, hogy pulykamell lesz. :F

Update: Ebből mekis kaja lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29584) Pacák válasza ladybug (#29576) üzenetére


Pacák
senior tag

Ez kb. 20-25 éves darab lehet. Egy kolléga kerítette elő a gyerekszobájából viszonylag jó állapotban, de ez mit sem von le az eszmei értékéből. Kipróbáltam én is. :D
Máté demonstrálta az alternatív kijutási lehetőséget is:[link] :DDD

Nuclear launch detected

(#29585) BlacKSouL válasza Pacák (#29584) üzenetére


BlacKSouL
addikt

ilyen nekem is volt sokáig, még tán most is megvan, dehát az aljába be kell húzni a csövet, így nem lehetne kijutni ha rendesen össze van rakva ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#29586) csapos2 válasza BlacKSouL (#29585) üzenetére


csapos2
addikt

Beleférsz még?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#29587) BlacKSouL válasza csapos2 (#29586) üzenetére


BlacKSouL
addikt

azon vagyok hogy újra beleférjek ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#29588) ngabor2 válasza burgatshow (#29579) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mármint a 35,5% nitrogéntartalmú ammónium-nitrátban? ami 100%-ban, nagyon gyorsan feloldódik vízben? merthogy abban nincs se P, se K.

BS: a csontozás csodákra képes...

[ Szerkesztve ]

(#29589) Pacák válasza BlacKSouL (#29585) üzenetére


Pacák
senior tag

Csak elöl - az ajtó mellett - lehet belehúzni a csövet, oldalt és hátul nem. Következésképpen szabad a pálya a gyermek előtt. ;)

Nuclear launch detected

(#29590) tildy válasza ngabor2 (#29577) üzenetére


tildy
nagyúr

Amikora felveszem. Most rendezem át a vizsganaptáram.
De sok zűrt okoz ez ... Erre a hétre pl. más vizsgára már nem is tudok jelentkezni. Nincsen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29591) burgatshow válasza ngabor2 (#29588) üzenetére


burgatshow
veterán

Te most a monoműtrágyáról beszélsz, de az sem 100% tiszta az adott elemből. Kell hozzá vivőanyag, különben szanaszét trancsírozza a földet...

[ Szerkesztve ]

(#29592) tildy válasza burgatshow (#29581) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy dolgot felejtesz el:
Téged a szüleid pénzelnek, etetnek, fedélt raknak a fejed fölé , gondolom nem is költségtérítéses az oskola.
Szóval azért nekem kevésbé nyugi.. Minden egyes kihagyott/elpazarolt /vizsga nap esetén cirka 7 ezer forintott dobok ki az ablakon. Mivel azokon a napokon nem tudok dolgozni, így bevételem sincs.
Frankó alig lesz erre a hónapra fizetésem:(:(

fura , mikro kijöttem röhögtem rajta, hogy oké karó, pedig értettem, de msot már rohadtul nem vicces .... Főleg, hogy látom a neptunt, milyen hülyén vannak vizsgaalkalmak...

Na nem akarom aaz ördögöt falra festeni, de msot hazamegyek szüleimhez:( Remélem nem csúszik az út.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29593) burgatshow válasza tildy (#29592) üzenetére


burgatshow
veterán

Tévedés. Államin vagyok, de igazad van...

(#29594) hefe


hefe
aktív tag

Sziasztok!

Valaki ismer gépjárműnyilvántartó szoftvert?

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#29595) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

tildykém, fel a fejjel!

erre gyógytea kell! :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#29596) venember83 válasza bolondember (#29595) üzenetére


venember83
nagyúr

Szolni kene Jancsinak, egy kis felviditas sem artana :))

(#29597) CactuS válasza bolondember (#29595) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kevés alkohollal fűszerezve, csak az íze miatt, persze zigorúan vezetés után ;)

Más: ah, hihetetlen, hogy manapság nem gyártanak normális kinézetű írókat. Anno az 5+ éves asus CD olvasóm szebb,mint ezek a sima kocka vackok. Tudom, hogy a külső nem számít, hogy hogy írja a lemezeket, de mivel az asztalon van a gép kissé kiakasztó, ha egy randa kockát bámulok. Kár, hogy bedöglött a pio 109XLAm :(

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#29598) Bash válasza tildy (#29592) üzenetére


Bash
őstag

Nektek még így is relatíve arany világotok van. Az én időmben minden félév végén volt 3 hét vizsgaidőszak. Tegyük fel volt 10 tantárgy, amiből vizsgázni kellett, a többiből elég volt mondjuk az aláírás, vagy éppen szerencsések voltunk és felajánlottak egy érdemjegyet a ZH!-k eredménye alapján. A 10 vizsgából félévente 1-2 szigorlat volt. A beosztás a következőképpen alakult:
Első hét vizsgái: hétfő, kedd, szerda, csütörtök, péntek
Második hét vizsgái: hétfő, szerda, péntek
Harmadik hét vizsgái (szigrlatok 3-4 félév anyagából): hétfő, csütörtök :U

http://bashtravel.com/

(#29599) venember83 válasza Bash (#29598) üzenetére


venember83
nagyúr

Masnak mindig egyszerubb ;) De teny, hogy jo ideje csak satnyul az oktatas...

(#29600) bolondember válasza Bash (#29598) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hová jártál és mikor?! :F :Y

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.