Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) zebra_hun válasza Laraxior (#38699) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ajjaj, ne hagyd :K
Nem jó ilyet olvasni. Remélem hamarosan jönnek a bench-ek vele ;)

(#38702) gainwardgs válasza - = Zk = - (#38700) üzenetére


gainwardgs
addikt

FG-vel bírja :K

(#38703) laychi válasza gainwardgs (#38702) üzenetére


laychi
veterán

Nem FG-vel kellene bírnia meg nem DLSS-sel.
A játékokat kellene rendesen optimalizálni.
Lassan az lesz, hogy évente csúcskártyát kell vegyél és alá megfelelő processzort, mert összehánynak mindent, aztán azon kívül, hogy indokolatlanul magas hardverigénye van egyes játékoknak még egy rakás bughalmazok is mellé.
Nevetséges....
5-6 év múlva jön ki olyan kártya, amivel a mai játékokat előírás szerint tudod játsszani.
1080ti óta minden kártya 4K, de sose elég még 1440p-re se rendesen aktuális játékoknál.
Csak trükkökkel, mint a dlss és most a fg.
Emellett a kártyák letekerik a villanyórát a falról és a processzorokra is lassan olyan hűtés kell, mint amit normál esetben csak az atomerőmű látogatásakor láthatunk. De az se elég, mert otthon házilag kell helyre tenned a gyártó nemtörődömségét.

(#38704) - = Zk = - válasza laychi (#38703) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát ezzel baromira egyetértek.... :K :F

#38702gainwardgs
az van nekem? asszem ja,.. hisz 3080am van....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38705) RazoR


RazoR
veterán

Mi ez a DSR/DLDSR? Én nagyon lemaradtam..... :U :B
3440x1440-nél mennyire érdemes állítani?
Egyelőre csak egy 3060Ti-om van de hamarosan csere lesz 4070Ti/4080-ra.

(#38706) zebra_hun válasza laychi (#38703) üzenetére


zebra_hun
addikt

Igazából teljesen igazad van.
Mindig a pénz, a pénz, és a profit.... ez a világ ilyen lett. Munkahelyek detto. Tisztelet a pár kivételnek.

(#38707) gainwardgs válasza laychi (#38703) üzenetére


gainwardgs
addikt

Anno volt egy játék, de még mindig él a kérdés:

"But can it run Crysis" ;]

1080Ti sem volt elég sok játékra :K

"Nem FG-vel kellene bírnia meg nem DLSS-sel" - most van a kampány időszak :K most kell megnyerni a "népet" :DDD
Másik két gyártó is elment ugyanabba az irányba (Amd+Intel/Fsr3/XeSS)

[link] ;)

[ Szerkesztve ]

(#38708) Joshi válasza laychi (#38703) üzenetére


Joshi
titán

De azt is tegyük hozzá, hogy ma már elvárás a realisztikus grafika. Régen is ámultunk az új ficsörökön, de azért a játékmenet volt a mérvadó. Ma már a játékmenet/sztori a háttérbe szorult (tisztelet a kivétel).

(#38709) laychi válasza Joshi (#38708) üzenetére


laychi
veterán

Mégis 1-2 régi játék realisztikusabb és jobban fut mint jópár új.

RT-t kidobták mint "fícsör", a mai napig önmagában használhatatlan alacsonyabb felbontáson is, még dlss-sel sincs meg esetenként az elvárt, erre jött az FG, persze az új generációra korlátozva, hogy "vedd az újat, hagy legyen tele a zsebünk".
Szóval innentől kezdve parasztvakítás.
Tud egy játék szép és élvezhető lenni nélküle is és ha rendesen optimalizálnák is ,akkor nem kellene állandóan a kompromisszum és a pénztárca közt mérlegelni.
Azért itt az elmúlt 4 évben elég nagyot ugrott a gpu teljesítmény mégis mindig ugyanoda jutunk...

#38707gainwardgs
Intel most szállt be, nagy lemaradással, szerintem jelenleg még sok szót nem érdemes rá fecsérelni, később majd meglátjuk.

AMD a versenytársa az NV-nek. a 6000-es széria RT-t leszámítva oda lett rakva az nv-vel szemben. Raszterben nagyon jók voltak. és tuningban is lehetett jócskán kicsikarni belőlük(6800 és 6800xt járt nálam, ha rövid időre is.) A 3080-90 szintjét hozta a 6800-6900XT és mindezt alacsonyabb fogyasztás mellett.

A sztori arról szól, ha az nv valamit odatesz az asztalra, mint fícsör az amd-nek reagálnia kell...
Mivel az nv "előnyt szerzett" az rt mellé feltalált dlss-el, hiszen nem csak rt esetén használható, erre reagálnia kellett a konkurenciának, jött az fsr és az FG-re most szintén reagálniuk kellett.

De mikor egy új kártyval raszterben is csak akkor játszható egy játék, ha ezek a "ficsörök" be vannak kapcsolva, natívan meg kínlódik a kártya("4K" kártya 1440p-n) meg az áramot zabálja, na az a szememben és sokak szemében hány@dék....egy átverés.Főleg ilyen árakon.
Egy középkategóriás kártya 700-1000 euro? viccnek is rossz...és mégis ez van.

Tudja már a kártya azt amit kell és ha esetleg némi plusz kell, akkor extra lehetőség használni a fícsöröket. Ez benne van jócskán a kártya árában...

Ha pedig a kártya tudná, nem a hardveren múlik, akkor a játékfejlesztő ne kérjen 70-100 eurót a hitvány sz@r@ikért, akkor adják 5-10 euroért, mert a be nem fektetett energia hiánya miatt a userek anyagilag károsulnak a folyamatos kártyacserék miatt...

(#38710) Joshi válasza laychi (#38709) üzenetére


Joshi
titán

"Azért itt az elmúlt 4 évben elég nagyot ugrott a gpu teljesítmény mégis mindig ugyanoda jutunk..."
Kopnak az emlékek rendesen. Ez mindig is így volt sőt, régebben még ennyi ideig se volt elég egy vga mint manapság. Most azért ki lehet húzni pár évig egy felső középkategóriás kártyával. Akinek meg kellenek az új ficsörök, az cserélgesse a kártyáit mint az alsógatyáját. :D

Utoljára újonnan egy Nvidia 6800GS kártyát vettem, meg ne kérdezd mennyi volt. Akkor az nem volt a csúcs, de akkoriban fél évente jöttek az új kártyák. Aztán jöttek mentek a használt előző genes csúcs kártyák használtan, majd ismét megjelenéskor vettem újonnan egy Nvidia 980Ti ref kártyát. Minden kártyámat vizezek, szóval a hűtés nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#38711) Joshi válasza Joshi (#38710) üzenetére


Joshi
titán

Bocs lejárt a szerk.

Most már eszembe nem jutna megjelenéskor vga-t venni, jó persze az árak iszonyatosan elszálltak. Én pl a 2xxx-es NV szériát ki is hagytam, de a 3090 előtti 1080Ti kártyát is használtan vettem. Én már nem adok ki egy kisebb vagyont vga-ért, habár 2022-ben a 3090 azért még használtan is drága volt.

Gyorsan rákeresve a 3090 ~250k-ért megy, míg a 3080 meg csak 150-170k-ért. Most biztosan a 3080-at venném.

[ Szerkesztve ]

(#38712) laychi válasza Joshi (#38711) üzenetére


laychi
veterán

gtx 750 új-->gtx 960 új --> gtx 970 használt --> gtx 1080 használt --> gtx 1080 ti használt rövid időre-> rtx 3070, aztán jöttek a kuszaságok :D

24 gb vram miatt tartja valamelyest az árát még a 3090, de először nem a vram fog elfogyni ott sem...

NA igen, manapság nem pár 10.000 ft megy a levesbe hónapok alatt mint régen, akár súlyos 100ezrek
fájó pont

[ Szerkesztve ]

(#38713) zebra_hun válasza Joshi (#38711) üzenetére


zebra_hun
addikt

Laychi-nak igaza van. Engem nem nagyon izgatnak szerencsémre az új játékok, kedvencek meg bármely kukaszökevényen is elmennek.
Azért régen natívban játszható volt a csúcskártyán az épp aktuális divatvacak, ma nem megy natívban.
Semmit sem ismerek a Bf sorozaton kívül, de mindig nagy durranás volt emlékeim szerint az adott új Bf maxi grafikán.
Mindegy, most ez van, a 10-15 fps-re van igény 1 milláért.
Ok, durva volt, de nativ, kimaxolt 4k-ban ez van állítólag ficsőrök nélkül.
Benchmark miatt letöltöttem ezt a cp csodát is, de életemben nem láttam, ahogy az összes többit sem amivel benchelek.
Bf sorozat meg egy rakás sz×××r lett a jó support-nak köszönhetően.
Így gémingre nem megy el az időm.
Realisztikusnak meg nem feltétlen kell lennie, legyen hangulata.
Bf1942-t már rég elengedték, kinézete mai szemmel nevetséges, hatalmas hangulata volt, és a mai napig is az.
Igen,2023-ban is él és virul. Azért, mert jó játék lett, egyetlen Bf sem tudta überelni.
Forzákat pl bírom, de ez a gpu igény a semmire, kicsit érthetetlen. Annyi, hogy van RT, de cserébe nincs környezet.
Összehasonlítva a FH5-tel, sokkal rondább, cserébe kell egy 4090, hogy úgy nézzen ki mint az 5. Remek fejlesztés :DDD

Igaz, rtx3080 bb most.

[ Szerkesztve ]

(#38714) Joshi válasza zebra_hun (#38713) üzenetére


Joshi
titán

Régen tényleg volt hangutata a játékoknak: Call of Duty, Wolfenstein, Far Cry, Splinter Cell, Max Payne, Half-Life I-II stb. Persze ezeknek a legelső részei. Van még sok jó régi játék

[ Szerkesztve ]

(#38715) Joco_77 válasza laychi (#38709) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Érdekes és velős gondolatok...akkor nem csak én éreztem így amikor összeszámolgattam a dolgokat...hogy mivan? 400k egy alaplap proci ram ssd csere és még 500k egy új közép-high vga?
Azt gondolom én a 3070 -> 3080 cserével "szerencsés" leszek pont az a pici craft ami hiányzott 3070 nél 4k / 60hzre elég lesz élsimítás és RT nélkül 3080al. Élsimítást soha nem hiányoltam 27 colon 4kban az RT szép szép állóképnél de ha akció és pörgés van nem sokat számít szerintem legalábbis az én majdnem 50 éves hülye fejemmel.
Új játékok: Hálistennek én főleg akkor játszok ha rossz idő van, tavasz, nyár, ősz elején egyéb hobbijaimból kifolyólag 0 időt töltök játék előtt, ami nem azért lényeges, hogy leírjam az életemet hanem arra célzok, hogy felhalmozódik jópár olyan AAA JÓL OPTIMALIZÁLT(ezen van a hangsúly) játék (pl most Cyberpunk után RDR2 God of WAR Tiny Tina) ami bőven elég lesz a hideg rossz idők + ünnepek alatt a játékvágyam kielégítésére. Egyetértek veletek van pár cucc aminél egyszerűen fos az optimalizálás, egyébként simán lehet, hogy szándékos ez és az nvidia pénzel játékgyártó cégeket csak azért, hogy megvegyék az újabbnál újabb kártyákat...A képlet egyszerű...ezekről a játékokról le kell mondani, akkoris ha van olyan amiről nehéz. Hálistennek jópár minőségi cím van ami nagyon frankón van optimalizálva és elég hozzá a 3080(4k 60fpshez legalábbis) nem kell csoda újgen kártya hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#38716) Laraxior válasza RazoR (#38705) üzenetére


Laraxior
titán

DSR a felskalazas, nvidia driverbol, de sok jatekban megtalalod a beallitasokban is, resolution scale, meg hasonlo neveken.
A DLSS meg nvidia fele kepjavito technologia mindenfele hokuszpokusszal. Sok plusz nyerheto vele, amennyiben tamogatja a jatek, elvileg kulonosebb minosegromlas nelkul. Ugyanez amd oldalon asszem FSR nevet viseli.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38717) gainwardgs válasza laychi (#38709) üzenetére


gainwardgs
addikt

"De mikor egy új kártyval raszterben is csak akkor játszható egy játék, ha ezek a "ficsörök" be vannak kapcsolva, natívan meg kínlódik a kártya"

Hol is kell raszterben Fg-t kapcsolni :F meg mi kínlódik :U pl.konkrét típus
Ahol kínlódik ott a konkurencia is "elvérzik" szerintem kivéve pár esetet, amikor egy adott cím vagy ennek vagy a másik architektúrának fekszik jobban.
De ilyen régen is volt :K

De én ilyennel még nem találkoztam :U

(#38718) RazoR válasza Laraxior (#38716) üzenetére


RazoR
veterán

Köszi.
A DLSS az megvan nyilván, meg a DSR is de erről az új DLDSR-ről nem tudtam, hogy van ilyen.

(#38719) laychi válasza gainwardgs (#38717) üzenetére


laychi
veterán

Vegyük példának az rtx 4080-at 500k Ft-ért,
ami egy új játékban, mint pl a
forspoken 4k rt off dlss ff 40-50 fps közt dadog
alan walk 2 4k rt/pt off dlss off 50-75 fps
starfield 4k rt off dlss off 50-55 fps

Az előző generációs 4k csúcskártyánál 40-50%-kal gyorsabb
msrp 700 vs 1300 USD majdnem dupla

Ezért a pénzért !NA!
Úgy hogy már beléptünk a 4K 144-165HZ monitorok korába

(#38720) - = Zk = - válasza laychi (#38719) üzenetére


- = Zk = -
félisten

perpill "talán" a 4090 lenne képes a 4K-át 80-100FPS + -szal tologatni...de ugye....
4080at én pl nem is vennék kompromisszummentes 4K-ra... mint a 2xxx széria beharangozásakor... ugyan ott vagyunk marketingügyileg

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38721) laychi válasza laychi (#38719) üzenetére


laychi
veterán

*alan wake 2 :DDD

Egyébként az is vicc, hogy ha leteszed tálcára a játékot(mert mondjuk kicsi szünetet tartassz, netezni vagy bármi mást akarsz), egynémelyik ugyanúgy terheli a vga-t és cpu-t, mintha játsszanál. A rendszer teljesen feleslegesen pörög.
Ez is sokat elmond a játék(ok) optimalizáltságáról.

[ Szerkesztve ]

(#38722) gainwardgs válasza laychi (#38721) üzenetére


gainwardgs
addikt

Én még mindig azt mondom hogy igenis jó az a játék, tuti fog jönni hozzá javítás majd mint ugye mindenhez.
Forspoken, starfield meg jóval rosszabnak mondanám optimalizáltság szempontjából mint az Aw2.
Mint írják a 4080 nem 4k kártya főleg max beállításokra nem.
Én meg megfordítom a gondolatot itt a nagy beharangozott unreal 5 engine ugye ez meg az, ilyen brutálul néz ki stb, aztán még egy játékot nem láttam a "nagy" unreal5 engine-el ami olyan grafikai szinten van mint pl. egy plague tale requiem ami ugye megint egy in house engine :K
Talán anno a gears5, de újak/mostaniak közt egy sem :K

(#38723) laychi válasza gainwardgs (#38722) üzenetére


laychi
veterán

Nem azt mondtam, hogy az aw2 szar játék, még el sem kezdtem, nem tudok nyilatkozni, csak az elejébe néztem bele, hogy oké 3080 12GB csúcson járatva natívan 70-80 fps...WQHD
--4080 ~90-110 FPS?

"Mint írják a 4080 nem 4k kártya főleg max beállításokra nem"

40-50%-kal gyorsabb, mint az előző gen 4K kártya....árban pedig a duplája és nem jó 4K-ra? Na ez a gusztustalan... és még hókuszpókusszal sem?

Egyik kártya sem 4k kártya a 4090 sem, ugyanerre a sorsra fog jutni az is elég hamar az optimalizálatlanság miatt.. és erre b@sszon ki az ember 700e-1M forintot....
röhej.

Amúgy még mindig a 4080 lenne a jelenlegi csúcskártya normál berkek közt és a 4090 egy átnevezett Titán kártya, nem kimondottan gamereknek...
3090-nel kezdték ezt a hülyeséget és így az emberek felfogása változott, mert az nvidia így elferdítette a tényeket és 2 generáció alatt egyesek ezt "megszokták"

És mi ez a sz@rság is már, hogy "feltoljuk a 4090 árát, hogy be tudjunk paszírozni egy 4080ti-t"?
És kimondottan eurobában(talán ázsiában), ahol zajlanak a dolgok.

(#38724) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Került hozzám egy Zotac RTX 3080 AMP Holo és olyan érdekességet produkál, hogy win alatt pl netezés közbe bekapcsolgatja a ventit indokolatlanul mert nincs 40 fokos se a GPU és 48% megy a venti.

Szerintetek miért csinálja ezt? Azért idegesít, mert amikor indítja mindig hallom a ventiket. :(

(#38725) Busterftw válasza SzlobiG (#38724) üzenetére


Busterftw
veterán

Redditen eleg sok usernek nem ment a Fan Freeze.
Driverben mire van allitva, Performance vagy Normal? Dual monitor a setup?

Esetleg Afterburnerben lehetne custom fancurve-t neki.

(#38726) SzlobiG válasza Busterftw (#38725) üzenetére


SzlobiG
félisten

Normalon van, simán egy monitor megy. :(

Ahogy beállítom kapcsolja is a ventit.

Érdekes a 4080 netezés közbe nem indította el a ventiket meg a régebbi vga-k se.

Mod: Lehet még is az AB lesz a megoldás állítgattam mindent is, és most tesztelem. :R

[ Szerkesztve ]

(#38727) SzlobiG válasza SzlobiG (#38726) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem nyert, ugyanúgy kapcsolja a ventiket, pl ha megnyitom a yt tabot chromeba egyből a 3D-s órajelekre vált a vga, és akkor kapcsolja a ventiket. :U

(#38728) Busterftw válasza SzlobiG (#38727) üzenetére


Busterftw
veterán

Akkor is ha mas erteket allitasz be neki?
Tehat pl 60foknal kapcsoljon be?

(#38729) ribizly válasza SzlobiG (#38727) üzenetére


ribizly
veterán

Nincs bekapcsolva véletlenül az RTX super resolution?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#38730) SzlobiG válasza Busterftw (#38728) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor is igen, mintha teljesen ignoralna a beállítást. Sőt néha random mód fel is pörög hangosan, majd egyből kussol. :(

ribizly: Most csináltam egy driver alapbeállítást, de sosem szoktam piszkálni.

(#38731) laychi válasza SzlobiG (#38730) üzenetére


laychi
veterán

Nem lehet, hogy valamelyik alkatrész nem kap megfelelő hűtést és amiatt kapcsol be?
Amin nincs szenzor, olyanra gondolok.
Esetleg egy gpu-z, hátha ott látni valamit mégis.

(#38732) SzlobiG válasza laychi (#38731) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nézegettem már a gpu-zvel nem látok semmi kirívót hisz alig kap terhelést netezes közbe.

Ránézek majd a biosára hátha ott lesz a gond, vagy lehet az ab-t.

(#38733) Laraxior válasza SzlobiG (#38732) üzenetére


Laraxior
titán

De ugye nincs fent mind a ket vezerloprogram? :P

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#38734) SzlobiG válasza Laraxior (#38733) üzenetére


SzlobiG
félisten

Melyik kettőre gondolsz? ;]

(#38735) laychi válasza SzlobiG (#38734) üzenetére


laychi
veterán

Az MSI AB-re és a Zotac saját szoftverére a Firestormra gondol Laraxior.
Csak 1 legyen fenn, mert képesek összekuszálni együtt a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#38736) SzlobiG válasza laychi (#38735) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja csak az Ab van fent, nem használok mást pont ez végett. :)

(#38737) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

használ bárki mást az MSI AB-én kívül?! most KFA2-őm van, fel is tenném a szoftverét, elvégre csak ventivezérlés és UV van fent... azt csak tudja kezelni, nemde?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38738) rumkola válasza - = Zk = - (#38737) üzenetére


rumkola
veterán

szeritnem ne tedd fel

(#38739) - = Zk = - válasza rumkola (#38738) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nemén... évek óta MSI AB.... csak puszta kíváncsiság, mert ugye szinte az összesnek van saját programja.... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38740) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Hát nem jövök rá mi a baja és folyamat kapcsolgatja a ventiket. :(

Van nálam egy másik PC ki fogom próbálni abba is csinálja-e.

(#38741) Terek


Terek
tag

Hello.
A napokban szereztem egy Manli RTX 3080 Ti kártyát.
Olyan kérdésem lenne,hogy nem boostol rendesen és a ventik is 31%-on mennek fixen,se több se kevesebb.Gondolom buherált bios van rajta.Így tennék rá normális bios-t.
Találtam egy simát és egy Gallardo-t.A két kártya különbözik valamiben vagy csak annyi,hogy 15Mhz-vel többet boostol a Gallardo és annyi?És simán az nvflash -6 ****.rom parancsal elég a flash?

(#38742) MaddeNNNN válasza SzlobiG (#38740) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

redditen írták páran hogy az övék is ilyen volt, felvették a kapcsolatot a Zotac-kal és ott azt mondták hogy a venti szabályzó hibás így visszaadták a pénzt a kártyáért. nem tudom esetedben még van-e garancia rá.

esetleg a gyári szoftverével próbáltad, hogy folyamatosan menjen a venti pl. 30%-on és ne kapcsoljon ki még ha nincs terhelés akkor sem?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#38743) SzlobiG válasza MaddeNNNN (#38742) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elvileg van rá gari még, holnap megnézem egy másik gépbe.

Ugye a fix venti azért nem jó, mert játék alatt kevés a 30%, pláne hogy a minimum a 48%.

(#38744) MaddeNNNN válasza SzlobiG (#38743) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

úgy értettem, hogy a venti curve-öt állítsd át. nálam pl 50 fokig 30%-on megy a venti, ha eléri az 50 fokot akkor átvált 55%-ra, ha eléri a 65-öt akkor 70%-ra.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#38745) Terek válasza Terek (#38741) üzenetére


Terek
tag

Kiegészítés.Nézegettem még videókat.Egyikben megadják a - - protectoff parancsot is és úgy -6 +++.rom , másikon kimarad a - -protectoff :F

(#38746) Lathronos válasza laychi (#38719) üzenetére


Lathronos
őstag

És akkor még nem beszéltünk az animátorokról, mint én akiknek a GPU munkaeszköz amivel a megélhetésüket biztosítják. Hát a Blender és C4D igényei is az elmúlt 2 évben az egekbe szöktek, a nemrég eladott 1080 Ti-met és 2070-emet sokszor felfalta egészben. Most készülök venni 3080-at, az még (talán???) 1-2 évig elég lesz munkára. A játékfejlesztők viszont manapság a legújabb, legerősebb GPU-kra írnak játékokat. Ha azokon fut nagyobb gondok nélkül már mehetnek is a Steam-re és társaira. A többiek meg így jártak ha nem telik rá. Igazad van, ilyen világban élünk, ahol csak a profit számít. :W :(((

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#38747) Angie™


Angie™
addikt

Kicsit tanácstalan vagyok, egyre több játékban leesik az FPS-em és nem tudok rájönni, megfejteni, mi a gond.
Kb. egy-két hete vettem észre a jelenséget, pont két hete cseréltem le a procit 13900K-ra :( VGA maradt az RTX 3080 10GB

Spiderman remastered - 1080P, MAX grafika, RT ON - ugrálgatok a városban 110-120átlag FPS majd beszaggat és a minimum FPS leesik 8, 9, 11, 17 -re.
Spiderman Miles Morales - Kb. ugyanez. Mindkettőnél próbáltam csökkenteni a grafikai beállításokon, RT-t kikapcsoltam, de ugyanaz a jelenség.

Robocop Rouge city - 1080P, High, DLSS ON - 70-80FPS - Megyek, egy pillanatra megakad a kép 9-11FPS a min. Itt is végigpróbáltam már minden beállítást.

Alan Wake 2, ezt inkább hagyjuk :)

3dmark teszt lefut, nem látok akadozást. Cyberpunk és Fifa23-at próbáltam még, de ott nem tapasztaltam ilyet. Ha kocsikázok a Night Cityben egy-egy pályarész betöltése között megakad egy pillanatra de, nincs szemmel látható megakadás ezen kívül.

Amit próbáltam. Win10 reinstall, Win11 install, NV driverben az energiatakarékos módot átállítottam normálról max teljesítményre. Furmark terhelés alatt néztem GPU-Z vel az órajelek fixen mentek nem ugráltak. Hőmérséklet rendben van, kártya játékok alatt 60+ fokos.

Hetek óta a spiderman-al játszok, biztos vagyok benne, hogy korábban nem voltak ilyen beszaggatások.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#38748) 4264adam válasza Angie™ (#38747) üzenetére


4264adam
veterán

Mennyi Vram fogy el? Nekem a Cyberpunk Bench is minimum FPS-Ben nagy szórás van mert kifutok a 8GB Vramból.

Illetve nekem valamiért nagyon sokat emelt a min és átlag FPS-en amikor 2 ev után friss szűz Windows kapott a rendszer

Szerintem valami fut a háttérben ami felzabálja a rendszered vagy vírus erre Pont jó a tiszta telepítés

[ Szerkesztve ]

(#38749) Attix82 válasza Angie™ (#38747) üzenetére


Attix82
őstag

Monitorozd a CPU által felvett wattot...ha túlmelegszik akkor nagyon vissza veszi.

Vagy a VRam fogy el....

[ Szerkesztve ]

(#38750) zebra_hun válasza Angie™ (#38747) üzenetére


zebra_hun
addikt

A jelenség nem videokártya hiba.
Ezek szerint mérsz min fps-t, és folyamat jó a min érték, majd akadozik, aztán megint helyreáll, az a gpu előtti rész.
Tudod nézni is, hogy játék közben mennek a szálak rendesen.
Pl az új Forza nagyon nem díjazza, ha csak 6 mag 6 szálon megy. Annyira íródott a játék. Ugyanez a jelenség.
Bekapcsolom a 24 szálat, totál jó a min fps.
Legegyszerűbb módja a CaptureFrameX használata, mint szétkutyulni az MSI AB-ert.
Alt + O az overlay.

Feltételezés csak, látatlanba nem hinném hogy a vga-nak baja lenne.
Játékot és windows-t mindig nvme-re, sokat dob.
Win energiasémával tudod a szálakat beterhelni a maxin.
Energiatakarékoson van az, hogy nem használja őket, csak alszanak.
Egy ilyen log is nagy segítség

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.