Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) hackeeeee válasza Jacek (#4100) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát..Ez most egy nagy kérdés, hogy mi lesz az árakkal, sztem sajnos senki sem tudja. :(

Látva, most lefelé megyünk, de ki tudja, hogy ez meddig marad így.. Pont ezért gondolkoztam el egy Ti váltáson, mert most sokkal olcsóbb, mint pár hónappal ezelőtt volt.. Persze az is necc, mert nem biztos, hogy megérné. :)

Véleményem szubjektív...

(#4102) Jacek válasza hackeeeee (#4101) üzenetére


Jacek
veterán

Nem véletlenül vagyok dilemmában :)

(#4103) Dragon3000 válasza Jacek (#4098) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha tényleg meg lesz a szivárogtatott teljesítmény, akkor jó esély van rá, hogy megint drágább lesz minden kategória. Szerintem a big navi max a 2080ti körül fog legyeskedni, így nem igazán lesz árverseny ebben a kategóriában.

(#4104) GAbre


GAbre
veterán

Valaki használ VA panel-t?
Eddig IPS volt.
Sajnos 1-2 napig a tft-s 4k tv-mmel kellett beérnem.
Ma megjött a va paneles monitor.
És hát mit ne mondjak.Még a tft-nél is rosszabb a kép szerintem.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#4105) Jacek válasza GAbre (#4104) üzenetére


Jacek
veterán

Nekem VA-van, nincs bajon vele, ettől még lehetek vak :D mondjuk abból ez van Asus xg438q.

[ Szerkesztve ]

(#4106) GAbre válasza Jacek (#4105) üzenetére


GAbre
veterán

Köszi.
Azt esetleg tudja valaki,hogy pl division 2 vagy cod,miért csinálja azt,hogy hiába van keret nélküli ablakos módban.
Felbontást(képet) vált,ha alt+tabolok? Ips és tv-n nem csinálta.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#4107) hackeeeee válasza GAbre (#4104) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is VA van, én nem tapasztalok vele gondot.

Véleményem szubjektív...

(#4108) Devid_81 válasza laychi (#4096) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem akarlak elszomoritani de szamla nelkul nagyon meglepo lenne ha szoba allnanak a kartya gariztatasaval :(

...

(#4109) GAbre válasza hackeeeee (#4107) üzenetére


GAbre
veterán

Azon gondolkozok,hogy a lassú válaszidőt,lehet a g-sync hiánya miatt érzem?
Elvileg bekapcsolva,és teszt is írja megy,de mégse!

Avatar

(#4110) hackeeeee válasza GAbre (#4109) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, milyen monitor ez?

A freesyny->adaptive sync-es monitoroknál sokan panaszkodnak hasonlóra.

Nekem bekapcsolva kicsit simábbnak tűnik a dolog, használom is.

Ha valódi Gsync, akkor érdekesebb a dolog, gondolom DP-vel megy.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4111) GAbre válasza hackeeeee (#4110) üzenetére


GAbre
veterán

Philips 499P9H
Előző látható adatlapomon.Az csak free-s volt,bár ahogy átfutottam gyári oldalt philipsre csak annyit írtak adaptív sync.De az sehol sincs,hogy milyen adaptive!(bár valahol g-t olvastam,és free-t nem tud)
Akartam nyitni 1 ügyet,mivel a cég akitől vettem,vszeg nem létezik(se az oldal nincs,telefonon csak zenét hallok,ki se csöng).Email-t meg visszadobja,hogy nem ment el!
De philips oldalán sem fogadta el sn-t vagy tipust.
Persze,telefonon magyar support nincs ők csak délelőtt dolgoznak(jól teszik).
Felvették ügyem.Küldtek email-t,hogy mutassam meg milyen bizonyítékom van.De azt is visszadobta a rendszer!
Csak 1 szokásos hétköznap nekem! :))

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#4112) GAbre válasza GAbre (#4111) üzenetére


GAbre
veterán

Amúgy az a durva,hogy a "kis" tft-s paneles tv-men.(43").Sokkal szebb a kép,mint a va paneles 49-es philipsen.
És sajnos nem is veszem észre,hogy gyorsabb lenne a válaszideje.
Amit találtam,hogy a tv-nek is 5 vagy 6ms(gtg),bár hivatalos oldala nincs ennek a német márkájúnak.Még a g-sync hiánya se annyira zavaró.
Az annál inkább,hogy ezen a felbontáson úgy megfekszik a kártya a korábbi beállításokon,mint szűz kislány az érettségi bálon! :C

Avatar

(#4113) laychi válasza Devid_81 (#4108) üzenetére


laychi
veterán

Mindegy,mert már eladta a srác,az asus support, meg a mai napig nem válaszolt,szóval ennyit róluk.
Megmutatták,hogy nem kell tőlük kártyát venni :)

(#4114) hackeeeee válasza GAbre (#4111) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy valamiért nem működik m égsem az adaptív sync. Egyáltalán engedélyezve van?

Nekem a samsung-nál menüben, játékok alatt szépen látszik, hogy változik a Hz.

Véleményem szubjektív...

(#4115) GAbre válasza hackeeeee (#4114) üzenetére


GAbre
veterán

Azért is írtam,hogy volt már ilyen monitorom,ahol működött is,szval tudom a menetét.
De mind1 monitor megy vissza,meg rá kellett jönnöm,hogy ez nem jó.
Keresek majd 1 hasonlót.Bár nem tudom a 4k-s tv után,hogy fog festeni monitor ismét.Lehet elrontotta a szépérzékem ennyire a tv :)

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#4116) hackeeeee válasza GAbre (#4115) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaa, sry, bocsi, munka közben olvastam, és elkerülte a figyelmem. :R

Véleményem szubjektív...

(#4117) Jacek


Jacek
veterán

Új megvadult itt valaki :D Ha kevesled a vramot...
[link] annyival nem is sokkal több mint egy Ti :) 500e

(#4118) SkyTrancer válasza Jacek (#4117) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

azt az 500-ezret tegyük el a 30-as szériára. Ezt ma megvenni hiba lenne már ennyiért

(#4119) Jacek válasza SkyTrancer (#4118) üzenetére


Jacek
veterán

Nincs szandékomban :)

(#4120) Kobe


Kobe
veterán

Sziasztok
Megint belebotlottam egy latvanyos performancia problemaba. Vki hozzaerto segitsen mar kinyomozni
Tobb gamenel is tapasztaltam kb 10% lassusagot de akarmilyen gamet probalok ugyanez jon elo
No, nem kotom az ebet a benchmarkhoz, nyilvan van egy szoras... , youtubeon van egy srac akinek full ugyanilyen konfigja van, ot szoktam referenciakepp hasznalni + normalis, PH hoz hasonlo kulfoldi siteok mereseit, ahol szinten ugyanilyen proci vga felallasban meregetnek

A legujabb gyongyszem a witcher 3. Minden platformon 1440p ultra, dx11 es hairworks off modban 110-120fps kozotti az average.
Nalam 77-79.....na ez mar - 30%.... MSI-s OC curve vel picit huzva sem javul
Nyilvan egy single player szerepjateknal kevesbe bacca a csorom a dolog, de porgos FPS nel is elojon, igy kb a gsynces monitort is minek vettem... BF V rtx off 130 atlag helyett 110 korul

Inkabb azert cseszi az agyam mert ez kb 1:1ben egy 2060S tudasa, ezt megkapom 120K val olcsobban, minek hozza 250K-s kartya...

Memoria okozhatja? Mit lenne erdemes megnezni ezeken kivul?
Driver legfrisebb, windows friss telepites, gep nincs teleszemetelve szoval kifogytam az otletekbol

(#4121) Devid_81 válasza Kobe (#4120) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szia,

Konfigod mi is pontosan?

...

(#4122) Dragon3000 válasza Kobe (#4120) üzenetére


Dragon3000
veterán

Rtx voice-t használod? Nálam belenyult a vram frekvenciába és akkor is lassabb volt a vga, amikor olyan alkalmazás sem ment, aminél be volt állítva.

(#4123) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Üdv.
Olyan hibát tapasztalt valaki,hogy csak pár játékban,csinálja azt a gép,hogy random FPS droppok vannak?
Pl modern warfare-ben.
Pálya áttekintésben a meccsek előtt 9fps-re is lemegy az fps-em.illetve random rángat,mondjuk eléggé zavaró,hogy szerintem teljesítmény sincs ott ahol kéne,mert 4k felbontáson.rtx off médium beállítások körül se tudja hozni mindig a 60fpst.
Viszont úgy vettem észre,hogy 2560as felbontáson gond nélkül futott fix 75 fps-el.
Division 2 is eléggé szeret bel nyalni 60 FPS alá.
Érzésre random FPS dropnak tűnik.
Illetve párszor az is előfordult,hogy ha youtube ment és úgy indítottam el 9fps körül indult el a játék.
Órajel 3d volt,és csak rendszer újraindítás oldja meg.
Viszont 3d mark gond nélkül ment,bár majd még megnézem 4k felbontáson.
Nem tudom,így el tudom-e kezdeni garanciális ügyintézést.

Vagy belekothetnek,hogy náluk nem volt hiba.

(#4124) Kobe válasza Devid_81 (#4121) üzenetére


Kobe
veterán

Asus ROG Strix Z390F Gaming deszka
I7 9700K proci + Nzxt Kraken X62
GSkill TridentZ 16GB memo 3200MHz / CL16
Asus Dual RTx 2080 O8G 8GB
Samsung 860QVO 1TB ssd

Dragon3000 asse tudom az mi :D ezert nem tudom egyertelmuen megmondani, hol keressem?

(#4125) Devid_81 válasza Kobe (#4124) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Annyit probalnek elso korben, hogy display driver uninstaller-el leszednem a drivert a gepedrol, majd uj driver telepites ezek utan rogton mielott a kotsog windows nem teszi meg. :)
Majd tesztelnem akar 3DMark loop-al, kozben figyelnem a hofokokat stb.
Lehetseges, hogy valami tulmelegszik a kartyadon, VRM vagy vram, es az okozza a hirtelen beeseseket.

...

(#4126) Kobe válasza Devid_81 (#4125) üzenetére


Kobe
veterán

Ezek nem hirtelen beesesek. Konstansan, allando jelleggel ennyivel kevesebbel futnak a gamek, mar indulaskor is, huvos kartyaval.
Driver uninstall megvolt, sot mar teljesen uj windows installacio is megvolt ugyanemiatt, 3dmark teszteket futtattam mar, meg csomo mast, annak az elozmenye megvan itt a topikban is.
A fura h 3dben kb csak - 5% korul van az ehhez hasonlo konfigokban, de amint elinditok egy jatekot tenyleges terhelessel ugy rogton eszrevehetobben duplazodik / triplazodik ez a 'hstrany'

[ Szerkesztve ]

(#4127) Devid_81 válasza Kobe (#4126) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tudnad log-olni 3D terheles alatt a VGA kihasznaltsagot?
Illetve amit a kollega is kerdezett az RTX Voice aktiv-e, illetve hasznalod-e?

...

(#4128) Kobe válasza Devid_81 (#4127) üzenetére


Kobe
veterán

Ha rakeresel itt a topikban a hozzaszolasaimra (nincs tul sok), eleg sok elozmeny megtalalhato, volt mar GPU Z log is illetve 3dMark / WWZ benchmark stb

De csinalok szivesen ujat csak merdes milyen toollal? :)

[ Szerkesztve ]

(#4129) Devid_81 válasza Kobe (#4128) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah bocs, csak az utolso 20-30hsz-t nezem/lattam.
Errol lemaradtam, igazsag szerint nem kell ujra tesztelned ha mar ezeken tul vagy :R
Milyen %-okat latsz VGA kihasznaltsagnal ugy altalaban jatekok alatt?
GPU-Z mit mutat a fooldalon, megy a PCI-e 3.0/16X?

...

(#4130) laychi


laychi
veterán

új driver bug-os
445.87-et dobjátok fel.

(#4131) Dragon3000 válasza Kobe (#4124) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nem tudod, hogy mi az, akkor ne is keresd, külön lehet telepíteni és még béta állapotban van.

(#4132) Dragon3000 válasza nagyonjjo (#4123) üzenetére


Dragon3000
veterán

Modern warfare esetén nálam is megvan ez a jelenség, frissítések hatására van, hogy megjavul majd következőnél újra előjön.

(#4133) Kobe válasza Dragon3000 (#4131) üzenetére


Kobe
veterán

Nem telepitettem semmi ilyent kulon
Geforce experience t sem hasznalom

Valaki rakjon pls kicdit iranyba, ha ennek szeretnek jobban utanamenni, milyen logokat vagy mereseket kezdjek el gyujteni ami alapjan specifikusabban kielemezheto hol a hiba?
Ha szervizbe beviszem a kartyat azzal a dumaval h 100 helyett csak 80 fps akkor gondolom elhajtanak a 'csaba...

[ Szerkesztve ]

(#4134) Devid_81 válasza Kobe (#4133) üzenetére


Devid_81
nagyúr

MSI Afterburnert javaslom, ott latszodik majd, hogy mikor hany szazalekon ment a VGA hasznalat kozben.
Most igy fejbol telo elott nem ugrik be merre van az afterburnerben, de konnyen elohozhato a loggolo grafikus felulet.
MSI Afterburnerben erosen ajanlom az overlay-t bekapcsolni CPU hofok/terheles es GPU hofok/terheles/TDP limit/Vram hasznalat.
Majd indits ket GPU-Z-t egyszerre, egyik a fooldalon maradjon, masik meg lognal, foleg majd a power cap resz lehet erdekes.
Ne legyen FPS cap beallitva sehol, vsync off driverbol es jatekban is es menj par kort barmilyen jatekkal ami fenn van a gepen.

[ Szerkesztve ]

...

(#4135) nagyonjjo válasza Dragon3000 (#4132) üzenetére


nagyonjjo
tag

Nálam hónapok óta van és nem tűnik el.

(#4136) Dragon3000 válasza nagyonjjo (#4135) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam hónapokig nem volt, aztán egyik frissítés utan jött, majd megint nem volt, majd egy újabb frissítés után megint jött. Jelenleg is ha belépek egy match-re 9fps-sel kezdek és pár másodperc után meg is van a 100-120 fps. Sőt újabban a menü is akadozik, ez se volt pár frissítéssel ezelőtt.

(#4137) Kobe válasza Devid_81 (#4134) üzenetére


Kobe
veterán

Majd indits ket GPU-Z-t egyszerre, egyik a fooldalon maradjon, masik meg lognal, foleg majd a power cap resz lehet erdekes.

Ezt a reszet nem teljesen ertem, a tobbit kiprobalomitt mit is kene csinalni ill ki az elteres a 2 gpuZ beallitasban?

(#4138) nagyonjjo válasza Dragon3000 (#4136) üzenetére


nagyonjjo
tag

Köszönöm,ez még érthető is lenne.
De a többi szerintem hiba,és még mindíg nem tudom,hogy ezt garozni lehet-e.

(#4139) Devid_81 válasza Kobe (#4137) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem feltetlenul kell ketto egyszerre, egy is eleg.
Lenyeg, hogy fusson legalabb egy peldanyban mikozben tesztelsz a log miatt amit csinal.
Majd max egy screenshot erejeig kellhet ketto, egyik en latszodjon a gpu-z fooldala masikon meg a log resze, de akar lehet ket kulon screenshot egyiken fooldallal masikon a log-al.
Vegeredmeny ugyan az, csak jo lenne latni a kartyad adatait, foleg ezert kell a gpu-z fooldal

[ Szerkesztve ]

...

(#4140) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

3d mark time spy extreme stress test.
30fps +/- 5 fps az normál érték?

(#4141) Kobe válasza Devid_81 (#4139) üzenetére


Kobe
veterán

valószínű a driverben ragadt be a vsync, msot újratelepítettem és sallang nélkül kilőttem a bsyncet driverben, gameben és javult

Witcher 3 most OC nélkül 113 FPS körül van, BF V öt még próbálgatom

Addig feldobok ide egy MSI Afterburner logot és GPUZ scrshotot [kép] [kép]

(#4142) Devid_81 válasza Kobe (#4141) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah ez mar jobban hangzik akkor :K
Koszi a screenshotokat :R

[ Szerkesztve ]

...

(#4143) Kobe válasza Devid_81 (#4142) üzenetére


Kobe
veterán

Mondjuk nekem ezek a screenshotok abszolut nem mondanak semmit h akkor voltakepp a kari megfeleloen mukszik e vagy sem :D

(#4144) Devid_81 válasza Kobe (#4143) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igazabol eleg sokat mond, Sima 2080-ad van, Samsung vram (jobban birna az OC-t) alapon hasznalod, nincs beragadva a PCI-e kisebb savszelen, regebbi drivert hasznalsz stb stb.
Az MSI logban ott csak annyit lehet latni, hogy valamivel jatszottal egy ideg vagyis terhelted, de nagyjabol stabil volt a boost orajel, jo meleg volt a kartya (79 fok) es valahol a terheles masodik feleben valamit csinaltal mert bezuhant minden egy idore, gondolom menuben voltal, vagy windowsba alt-tab-oztal egy idore, majd megint minden ment.
FPS-nel az elejen volt valami magas peak, majd beesett, ez a jatek betoltes lehetett (vagy teszt amivel terhelted) majd elindult es nagyjabol egyenletes volt kisebb nagyobb elteressel.
Kb ilyesmi :)

...

(#4145) Kobe


Kobe
veterán

[kép]

ez egy BF 5 session volt. Itt kevesebb változás volt érezhető, de most nem OC módban futtattam hanem sima terhelés alatt, kb így hozott annyi FPS-t mint az OC-val szokott

PS: a grafikonok jobb oldalán látszik h pontosan mit mér, beraktam pár plusz sort is

(#4146) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Adott egy msi ventus 2080 custom leghutessel, 98% teljesitmenynel nem megy feljebb 55 foknál, boost orajel 1850-1860 körül mozog, gyári érték papíron 1710, szóval akkor ez hogy is van? Addig boostol amíg bírja illetve hőmérséklet engedi?

Van értelme húzni afterburnerben?

Köszönöm

(#4147) Dr V válasza sittes79 (#4146) üzenetére


Dr V
őstag

Van, húzzad nyugodtan, amíg stabil marad.

(#4148) Kobe válasza Devid_81 (#4144) üzenetére


Kobe
veterán

nah, valami mégiscsak lehet a hőmérséklettel :(
kicsit toltam ma hosszabb ideig a witcher 3-at, ment szépen a korábban mutatott élrtékekkel, de egy idő után amikor elérte a max hőfokot (és a házból is elkezdték a ventik a "lábizzasztós" meleg levegőt ezerrel kinyomni), akkor visszaesett ugyanarra szintre ami a driver vsync off előtt volt
majd próbálom valahogy logolni

(#4149) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Megleptem az idei ev utolso VGA cseret. Egy 2070S referencia modelt valtott, amit dragabban vittek el mint februarban vettem. Aztan ismerosi koromben raakadtam egy bontatlan ref 2080S-re, papiral, garanciaval, stb.

Igy elso kulcsra, ((TDP limit 112 %, GPU OC: +87 MHz, VRam OC: +121 MHz, egyeni normal venti profil) kb ennyit kaptam. Kicsivel melegebb mint a 2070S volt, de az a plussz kb 50 W-nak mondhato.

(tudom referencia, de nekem referencia fetisem van :D )



~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4150) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#4149) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

GPU: +110 MHz
Vram: + 210 MHz

Kb ez a maximum amit ki tudok hozni a kartyabol stabilan. Az orajel 2 ora jatek kozben 2040 - 2060 kozott volt, 2100-rol indult.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.