Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Peace válasza gejala (#4500) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez nem hangzik rosszul! :R

(#4502) Peace válasza gejala (#4500) üzenetére


Peace
nagyúr

Megrendeltem én is. Sajnos kicsit feljebb ment az ára a szeptember végihez képest, de ha már félretettem rá a pénzt, akkor nem szórakozok 2070S-el. :)

(#4503) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Én is beruháztam egy 2080s Palit Gamerock -ra.
Nem megy rosszul. Samsung ramos.
alt="" title=""

RDR2

[ Szerkesztve ]

(#4504) Peace


Peace
nagyúr

Nekem is megérkezett a Palit 2080S Gamerock. Egyelőre még furcsa, hogy már van hangja a gépnek és el akar olvadni a gépház teteje. :DDD De majd megszokom. A teljesítmény az viszont kárpótol a plusz pár dB-ért. :C

(#4505) Dragon3000 válasza Peace (#4504) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom fullhd-n nem hajtja ki az 1600x, legalábbis nálam a 2700 4GHz-re húzva, pl warzoneban van, hogy visszaesik a vga terhelés 85%-ra, de főként 92-98 között ugrál, 2560x1080-as felbontáson.

(#4506) Peace válasza Dragon3000 (#4505) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem tudom, nem foglalkozok ilyenekkel már jó sok éve. Elindítom a játékot és játszom. :) Ha van beépített benchmark, akkor azt lefuttatom a videóbeállítások után, de nagyjából ennyi.
Meg 4K-ban toltam a Control-t DLSS-el. Nem valószínű, hogy 1080p-zni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#4507) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hali!

A DC frissült és a mystic light eltűnt, hogy lehet az RGB színt átállítani?
2080ti

(#4508) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#4507) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Bocs, foghíjasan fogalmaztam, szóval MSI 2080Ti, DC = Dragon center, amivel úgy az elejétől fogva tele a tkm, mert ilyen elcseszett szoftverrel is ritkán találkozni. Van egy másik gépem is, amiben szintén MSI típusú kártya van, egy 2070S, természetesen ott is ez a gond, hogy most világít orrbaszájba a VGA és nem tudok állítani semmit az RGB-n, vagy lekapcsolni a világítást.

[ Szerkesztve ]

(#4509) nkmedve válasza ΞΔGLΞ (#4508) üzenetére


nkmedve
őstag

Nekem 2080 Gaming X Trio van, és ha jól emlékszem a különálló Mystic Light appal kapcsoltam ki az RGB-t, Dragon Center-t nem használtam soha.

Ezt a linket találtam az enyémhez, talán nálad is használható, bár nem túl friss verzió: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4510) ΞΔGLΞ válasza nkmedve (#4509) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sajnos, csak 10-es kártyákon működik az ML, az egész DC-t fel kellett hozzá rakni.
Most is kiírta (mert reménykedtem benne, hogy akkor legyalulhatom az egész dragon centert), de kiírta, hogy nem működik ezen a platformon. Azért köszi.

(#4511) nkmedve válasza ΞΔGLΞ (#4510) üzenetére


nkmedve
őstag

Az furcsa, nálam működik a linken levő Mystic Light, DC nélkül, 20-as kártyával:

(#4512) ΞΔGLΞ válasza nkmedve (#4511) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem értem...
Win 10-et használsz?

(#4513) nkmedve válasza ΞΔGLΞ (#4512) üzenetére


nkmedve
őstag

Igen

(#4514) ΞΔGLΞ válasza nkmedve (#4513) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Komolyan, annyira felrúgnám az égbe ennek a programozóját, hogy arra nincs szó.
Tehát, ma elindítom a gépet, a DC-ből megint eltűnt az ML.
Legyalulom az egészet és csak az általad linkelt ML-t rakom fel, de amit írtam is, ezt kapom a képembe:
the platform does not support this application

És ahogy olvasom a sztrádát, ez elég gyakori...

(#4515) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#4514) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most újból felraktam, de egyetlen gép ki-be kapcs után a DC-ből eltűnik az ML.
Komolyan nem értem, hogy mi lehet a probléma.

(#4516) Mirakuru


Mirakuru
tag

Hi!
Asus rog strix 2080 super kártyán idle nincs fan stop? Van rá lehetőség vagy ez ilyen? 20% on megy nincs hangja, de ha nem használom jobban szeretem ha nem forognak a ventik...

(#4517) Pist@bácsi válasza Mirakuru (#4516) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Bios kapcsoló Quiet állásban van csak fan stop.

(#4518) Mirakuru válasza Pist@bácsi (#4517) üzenetére


Mirakuru
tag

Köszönöm! Átkapcsoltam, látom a GPU tweak be hogy 55 fokig 0% fan de nem állnak le... valami ötlet mit nem veszek észre? :R

[ Szerkesztve ]

(#4519) Mirakuru válasza Pist@bácsi (#4517) üzenetére


Mirakuru
tag

Bocs a dupláért nem tudtam szerkeszteni közbe egy ujrandítás kellett még pluszba és most már állnak a ventik idle! Köszi ezt a bios kapcsolós infót! Hálám üldözni fog :R :DDD

(#4520) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Mostanában azt veszem észre, hogy játékok alatt random időközönként kikapcsol a monitor. Nem fagy le a játék, az megy tovább, legalábbis zenél, reagál a gombokra. Kap egy resetet, azonnal visszakapcsol a monitor. A kábelt cseréltem, de nincs változás.

Nem tudjátok, hogy mi a fene ez? A kártya nem melegszik fel, max 68fokos. Driver a legújabb.
Giga 2080S S

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#4521) csul1 válasza Bélaaaa (#4520) üzenetére


csul1
tag

DDU, win reindtall? Ha vmi tuning a gépen az is okozhat ilyet.

(#4522) Maelephant válasza Bélaaaa (#4520) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Tápod rendben? Esetleg kezdi megadni magát.

(#4523) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Nem gondolnám, a külföldi fórumok is tele vannak ilyen hibával. Tuning nincsen, csak az alap PBO megy egy 3900X-en.
Megcsináltam, amit ott írnak, de nincs javulás. Ja, azt még elfelejtettem írni, hogy black Screen-nél 100%-ra pörgeti a gpuventit!
A W10-et ez miatt teljesen újratelepítettem, legfrissebb driver.

A táp egy Super Flower 600W-os, 2 éves.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#4524) Shkiz0 válasza Bélaaaa (#4523) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Próbáld meg kicserélni a tápkábelt ami a VGA-hoz megy.
Én találkoztam már olyannal anno a saját 2080S-em esetén, hogy a 2x8 PIN tápcsati tövében volt kontaktos, és bár mozgatva nem volt néha néha én is ugyanezt tapasztaltam mint te.
Aztán kábel cserével megszűnt a probléma.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4525) sittes79


sittes79
addikt

Hi,

Még anno írtam, hogy egy msi 2080 ventus ra tettem Arctic Accelero hűtést, na most menne eladásra, szóval vissza kellene tennem a gyári hűtőt, szerintetek 1.5 mm thermal pad ot vegyek vagy az 1mm est?

(#4526) Tommy-1998 válasza sittes79 (#4525) üzenetére


Tommy-1998
tag

Ezek kellenek rá:
Memória: 0.5mm--> 100x16mm
Mosfet: 1.0mm--> 2db 120x16mm

(#4527) Laraxior válasza sittes79 (#4525) üzenetére


Laraxior
titán

Ez felmegy vajon a 2070Superre is?
Gondolom azért csak jobbak lettek a hőmérsékletek, kevesebb zajjal is?!

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4528) sittes79 válasza Laraxior (#4527) üzenetére


sittes79
addikt

Ah nagyon durva ez a cucc, sajnálom is leszedni, de igy nem tudnám annyira eladni.

Konkrétan semmit nem hallani, hőmérsékel terhelés alatt 72-75-ről lement 60-65-re mindezt rohadt halk venti mellett, gyari venti meg mintha porszivó ugy süvített.

#4526tomi19981214

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4529) Laraxior válasza sittes79 (#4528) üzenetére


Laraxior
titán

Ra akartam hegeszteni a GPU blokkot de kicsit nagyobb a furattav igy mar nem megy fel. :(((
Akkor lehet veszek egy ilyet, aztan a lefogatojaval felteszem a GPU blokkt. Amiota lecsereltem az 1080p@60Hz monitorom 2560@165Hz-re azota megy a VGA mint allat. Le kell csendesitenem :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4530) sittes79 válasza sittes79 (#4525) üzenetére


sittes79
addikt

Sajnos problémába ütköztem, van valakinek tippje arra, hogy tudnám leszedni a hűtőbordákat, arctic thermal glue durván rácuppantotta.... :W

Olvastam ilyet, hogy fagyóba kell tenni, de nem tudom működhet e?

(#4531) nexwo


nexwo
őstag

Nem ezt kerestem, de ha valakit érdeke:

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#4532) Laraxior


Laraxior
titán

:C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4533) mihellers56


mihellers56
tag

Sziasztok! Terhelés alatt elmegy a kép és maxon pörgeti a ventiket majd csak resettel ujraindítás után ad képet!!! Más is járt már így? Masik gépben is volt próbálva! A jelenség ugyan az, a cumi az hogy most attam el a vgat :W és küldeném az uj gazdályának!

(#4534) Dr V válasza mihellers56 (#4533) üzenetére


Dr V
őstag

Valszeg elmelegszik a kártya. Kap rendesen levegőt a hűtéshez?

(#4535) mihellers56 válasza Dr V (#4534) üzenetére


mihellers56
tag

Kap levegőt hőmérséglet rendben. Most meg működik....

(#4536) Dr V válasza mihellers56 (#4535) üzenetére


Dr V
őstag

Akkor lehet, h csak lefagyott. Ilyenkor maxon mennek a ventik biztosítás miatt, nehogy megfőjön a kártya. Akárcsak bekapcsolásnál, amikor maxra pörögnek a venitk.

(#4537) Bélaaaa válasza mihellers56 (#4533) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Igen, én pont így jártam! Nem melegedés a gond. A kártya mekkent meg sajnos.

Gariban visszaküldtem.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#4538) cut


cut
aktív tag

Sziasztok!

Ma csatlakoztam a 2080 as kártya tulajdonosokhoz. :R

134 piros pötty :)

(#4539) Mostly Harmless válasza cut (#4538) üzenetére


Mostly Harmless
tag

Gratula.
Új, vagy használt?
(ha új, hol találtad? :D)

(the cake is a lie)

(#4540) cut válasza Mostly Harmless (#4539) üzenetére


cut
aktív tag

használt, garis, MSI

134 piros pötty :)

(#4541) Devid_81 válasza cut (#4540) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gratula! :R
Remelem a jelen (sz@r) piaci helyzethez kepest jo aron vetted! :K

...

(#4542) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Ma került hozzám egy Aorus RTX 2080 kártya. (Egy 5700XT-t váltott) Tudnátok segíteni abban, hogy az RGB világítását mi módon tudnám kikapcsolni? :DDD Ez az első nvidia kártyám nem igazán értek hozzá még :D

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#4543) Hoorus válasza Hoorus (#4542) üzenetére


Hoorus
őstag

Közben ez megoldódott.. :))

(#4544) Egzee


Egzee
őstag

Sziasztok!

Lecseréltem az MSI GTX 1080 Twin Frozr-em egy Gigabyte RTX 2080 Windforce 3x-re és brutál hangos, meg a hőfokok se jók. Ez egy szar hűtés, vagy ezek a kártyák forrófejűek?

(aki kíváncsi 1080 eladás 200e, 2080 vétel 270e)

(#4545) nkmedve válasza Egzee (#4544) üzenetére


nkmedve
őstag

A 2080 forrófejűbb mint a 1080, de ha használtan vetted a 2080-at akkor lehet nem árt neki egy újrapasztázás. Esetleg a TDP limitet nézd meg, ne legyen túlságosan magasra tolva, 215-230W általában elég ezeknek a kártyáknak (némely gyártó ennél magasabbat szokott állítani gyárilag s akkor hangos a hűtés).

Nekem egy MSI 2080 Gaming X Trio van, ez is elég hangos tud lenni alaphelyzetben, de egy kis állítgatás után (260-ról 230W-ra visszavett TDP, custom ventiprofil) egy jól szellőző házban már rendben van.

(#4546) Egzee válasza nkmedve (#4545) üzenetére


Egzee
őstag

Pedig úgy nézem, hogy az a Trio pont ugyan akkora lapátos, mint a twin frozr volt, csak raktak rá egy 3. kisebb ventilátort... Jó hülyeség, mert az a kis venti okozza a zajt, hacsak nem ugyan annyit pörög mint a nagyok.

(#4547) llacee válasza Egzee (#4546) üzenetére


llacee
őstag

Legrosszabb esetben és ha van helyed a házban vannak ilyen tuning bordák, amik elvisznek 2080-a is, vagy szerelsz rá egy vizet.En utóbbit csináltam x52-est kapott.
Gigabyte-nál nincs matrica garivesztés nékül tudod bontani.(mondjuk gaming oc nem volt annyira hangos mint sokan mondják)

[ Szerkesztve ]

(#4548) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Beléptem a klubba egy msi ventus oc 2080-al, rx 5700xt-ről upgradeltem. (pénzkiszedéssel :DDD )
Érdemes bármit állítani kezdésből ?
Gondolok msi afterburner tdp limit vagy bármi egyéb ?

(#4549) Egzee válasza llacee (#4547) üzenetére


Egzee
őstag

100%-ra fixált ventivel 77 fok. Tudna valaki mondani hasonló körülmények között hőfokot? :R

(#4550) Dragon3000 válasza Egzee (#4549) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mi közben 77 fok? Nekem gigabyte 2080 super gaming oc van, ami még kapott egy kicsi oc-t is (játék közben 2010/17700MHz-en megy), ha minden igaz ugyanaz a hűtés van rajta, pl warzone esetében automata ventilátor vezérlés mellett max 67 fokos szokott lenni, 60-70% között szokott ilyenkor menni a ventilátor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.