Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-28 15:22:54

LOGOUT.hu

NVIDIA GeForce RTX 2080 (TU104)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Van egy EVGA RTX 2080 Ultra vga-m, és nem tudok felrakni rá friss Precission-t, csak a gyárit engedi, amivel működik! Nincs rá ötletem mit kellene csinálni?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4702) VGYke válasza JONAS77 (#4701) üzenetére


VGYke
addikt

Ez az EVGA Precision (egy s-el) OC program, nem? Mi helyette a gyári?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4703) JONAS77 válasza VGYke (#4702) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Azt értem, hogy egy régebbi verzió 1.0.7.-es, és nem működik frissebb verzióval, már gondoltam arra, hogy a Firmware-t frissiteni kellene, talán ez is okozhatja!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4704) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Adott egy Palit RTX 2080, sajnos az egyik ventilátora megadta magát.
Hol lehet ilyen hozzávaló alkatrészt beszerezni cserére?
Köszönöm!

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#4705) VGYke válasza JONAS77 (#4703) üzenetére


VGYke
addikt

Nem értek EVGA nyelven, de én elengedném a helyedben, a FW frissítéssel együtt. A régi EVGA OC program, ami fut, miért nem jó? Mit szeretnél a kártyádból csinálni, mert 2080TI-t nem fogsz tudni. Minden másra meg ott van a MSIAfterburner, vagy a MasterCard! :D

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4706) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Elég kihalt ez a fórum. Azt szeretném, kérdezni, nem tud valaki olyan szakit, aki karban tart videókártyákat?
Gondolok itt arra, hogy pár év használat után csak jó lenne a hűtő rendszer miatt szétszedni, újra zsírozni, összerakni....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4707) leri16


leri16
csendes tag

Sziasztok. Vásároltam egy Gigabyte Rtx 2080 gaming PC 8gb kártyát (komplett konfigot).Viszont nagyon melege van.Gondoltam lecserélem a pasztát meg a Thermál padokat.Na most itthon van egy Cooler Master E2 Essential pasztám.Első kérdés ez jó rá? Második Thermál padból milyet érdemes venni? nézegettem az árakat nem egy olcsó mulatság,mert ugye kell 0,5mm 1mm 1,5 meg 2,5.A Thermal grizlynek dArabja 15€.Ti milyet ajánlotok?Bonyolult kicserèlni?

(#4708) Kean_Sorbo válasza leri16 (#4707) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Szia! Én most pasztáztam újra. Mx4-et tettem rá, padokat pedig arctic-ot vettem. Az egész vagdosással együtt kb. egy óra, és nagyon egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#4709) nkmedve válasza Kean_Sorbo (#4708) üzenetére


nkmedve
őstag

Egyetértek, hogy általában egyszerű és nagyon megérős az újrapasztázás. Csak annyit tennék, hozzá, hogy az MX4 nem igazán jó GPU-ra, vagy úgy általában bármilyen direct-die felhasználásra az alacsony viszkozitása miatt. Idővel kipréselődik a die és a hűtő közül és csökken a hatékonysága. Én is egyszer használtam MX4-et a 2080-on, az elején nagyon jól is működött minden, de aztán pár hét alatt felkúsztak a hőmérsékletek kb. 5 fokot. Aztán váltottam MX6-ra (mert inkább azt ajánlották direct-die felhasználásra) és azzal nincs ilyen gond, több hónap elteltével sem.

(#4710) VGYke válasza leri16 (#4707) üzenetére


VGYke
addikt

Nekem Tommy-1998 felajánlotta hogy megcsinálja, igaz, árat nem tudok. Én meg is csináltatnám mással, ha nem vidéki lennék, ha nem minden nap kellene a gép, stb.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4711) leri16 válasza VGYke (#4710) üzenetére


leri16
csendes tag

Èn is meg csinaltatnám mással,de Németországban élek.

(#4712) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Van egy Bottleneck (szűk keresztmetszet) kalkulátor honlap.
A saját konfigomra, CPU: Intel(R) Core(TM) i9-9900K CPU @ 3.60GHz (Turbo max: 5000.0 MHz 8/16 mag) + VGA: NVIDIA RTX 2080 Super + 2560x1440 felbontás mellett azt írja, hogy: This configuration has 18.5% of processor bottleneck. Tehát nem akármilyen szinten CPU a szűk keresztmetszet.
Ezt nem akarom elhinni! Szerintem hülyeségeket ír, éppen hogy a VGA a szűk keresztmetszet. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4713) Laraxior válasza VGYke (#4712) üzenetére


Laraxior
titán

Futtass egy TimeSpy-t. Ha olyan 13k körül van Graphics Soreod, akkor okés, feljebb úgyse fog menni.
Azért 5GHz-en menjen az a CPU, meg a ramok is olyan 4000 körül, vagy 3600@CL14.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4714) VGYke válasza Laraxior (#4713) üzenetére


VGYke
addikt

Milyen beállításokkal (pl. felbontás, meg már nem emlékszem mit lehet ott konfigurálni) menjen a TimeSpy?
A CPU tudtommal csak 1 szálon 5Ghz, de mivel nem húzgálom, olyan a Ghz, ami alapból megadatott, mint a RAM, ami 3600@CL16.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4715) Laraxior válasza VGYke (#4714) üzenetére


Laraxior
titán

Simán alapon. Semmi piszka. Elindítod, és valid eredmény legyen. 13k körül kell lennie a GPU pontnak.

Pl itt az én 2080Ti-m: 19k körül kellene lennie a GPU pontnak, de mivel régi a rendszer alatta, illetve az is alapórajelen illetve kikapcsolt HTvel ment, esélye nem volt kihajtania a VGA-t.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4716) VGYke válasza Laraxior (#4715) üzenetére


VGYke
addikt

1: 1920x1080 ez van:

2: 2560x1440 felbontáson:

Most mennem kell, de hamarosan átnézem a Te beállításaidat és tesztelek.
Nem hiszem el, hogy a 2080 Super -hez a CPU lenne a szűk keresztmetszet.
MSI Afterburner-el monitorozva játékok alatt, a CPU max. 60%, a GPU 100%, vagy ez nem jelent semmit?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4717) Laraxior válasza VGYke (#4716) üzenetére


Laraxior
titán

Felesleges 1920ban futtatnod, mivel a te úgyis 2560ban játszol, meg amúgyis a TimeSpynak mindegy a monitorod felbontása, a teszt 2560x1440-ben fut. (TimeSpy Extreme meg 4Kban)
Ha alapon megy a CPU, akkor lehet kevés.
Próbáld ki, emeld meg pár 100MHz-et, ha nő a GPU Score, akkor meg is van a válasz. :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4718) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

Sziasztok,
eljött az idő, hogy elbúcsúzzam a 2080-tól, 4070 RTX indahouse.
Akit érdekel egy gyári vizes Gigabyte 2080 RTX Waterforce, jelentkezzen nálam. :DD

(the cake is a lie)

(#4719) VGYke válasza Mostly Harmless (#4718) üzenetére


VGYke
addikt

Milyen CPU lesz a 4070 alatt?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4720) Mostly Harmless válasza VGYke (#4719) üzenetére


Mostly Harmless
tag

Egyelőre marad a régi 8700K, aztán idővel csere Ryzen 7-re.

(the cake is a lie)

(#4721) VGYke válasza Mostly Harmless (#4720) üzenetére


VGYke
addikt

Azért itt még beszámolhatnál arról, mennyivel hoz többet a jelenlegi procival a 4070.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4722) SkyTrancer válasza VGYke (#4721) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

tavaly mikor a 4080-at vettem, 8700k val használtam, előtte egy 2080-volt mellette
Ég és föld volt a különbség, akkor a játékok 90% -nak elegendő is volt a 8700k ( 5GHZ )
Cseréltem procit és hát jó jó, de vígan elvoltam a 8-as szériával is főleg hogy nekem nem kellettek magas fps-ek
Ha nem az a cél, akkor majdnem mindenre elég lesz a proci egyenlőre

(#4723) Mostly Harmless válasza VGYke (#4721) üzenetére


Mostly Harmless
tag

3dMark Time Spy: 10350 -> 14875
3dMark Solar Bay: 51943 -> 82135
3dMark Speed Way: 2201 -> 4355
3dMark Port Royal: 6775 -> 10886

(the cake is a lie)

(#4724) VGYke válasza Mostly Harmless (#4723) üzenetére


VGYke
addikt

Hőfokokról vagy/és ventilátor fordulat/zajról nincs, akár szubjektív akár mért összehasonlításotok?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.