Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Bivaly26 válasza adamssss (#3793) üzenetére


Bivaly26
tag

Köszönöm az infót!MSI 2060S gaming x-ben gondolkodok de ez azért a GW Ghost olcsóbb azért kérdeztem a fokot, hangot!Fülesben játszok felőlem "kerreghet" is terhelés alatt :) CODMW2019 játszok most 45-50 fps el 1680x1050 ben és low grafika! :DKell az új kártya!Na meg monitor is!

[ Szerkesztve ]

(#3802) PeTeR_33 válasza Bivaly26 (#3801) üzenetére


PeTeR_33
tag

Szia!Nekem sima 2060-al volt alkalmam kipróbálni az MSI Gaming X és a GW Ghost hűtését is.

Hangban egy árnyalat a két kártya közt a különbség.
Összességében mind a 2 kártya hűtése HANGOS.
1900-2000Rpm az hangos.Mind a két kártya ebben a fordulat szám tartományban üzemel.

Az MSI Gamingel szemben én ajánlanám neked a Palit GeForce RTX 2060 SUPER JET STREAM LE kártyáját.

[link]

Ugyanaz árban mint az MSI.És nagyon más ligában játszik ez a PALIT mint az MSI.
Ultra csendes.Nagyon hűvös.

Ha azonban a MSI Gaming X és a GW Ghost közül szeretnél választani vedd a GW Ghostot.
Backplate-ért és RGB led ért fizessen 20.000ft felárat az akinek hat anyja van.

Mert annyival másabb az MSI

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#3803) Morris válasza PeTeR_33 (#3802) üzenetére


Morris
veterán

Gaming Z-t akartál írni ugye?

2060 Gaming Z
2060 Super Gaming X

[ Szerkesztve ]

(#3804) PeTeR_33 válasza Morris (#3803) üzenetére


PeTeR_33
tag

Jogos-jogos.Gaming Z volt. :R

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#3805) Arkennys válasza PeTeR_33 (#3802) üzenetére


Arkennys
addikt

Valahogy sosem tudok azonosulni ezzel, hogy hangosnak titulált hűtés miatt van egy kártya szidva. :U

Ha egyébként jó, utolsó döntési szempontom lenne kb.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#3806) tomsolo válasza Arkennys (#3805) üzenetére


tomsolo
őstag

pedig hangos hűtés az egyik ismérve a gagyesz összerakásnak

jó ez a palit kártya egyébként, még fail safe bios is van rajta

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#3807) Arkennys válasza tomsolo (#3806) üzenetére


Arkennys
addikt

Nem feltétlen, konkrét egy ventilátor profil magában is okozhatja, amúgy is nagyon de nagyon relatív, kinek mi a hangos.

Amin más ennyire kiakad, én valszeg észre se venném, vagy nem foglalkoztatna

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#3808) nubreed válasza PeTeR_33 (#3802) üzenetére


nubreed
veterán

"Mind a két kártya ebben a fordulat szám tartományban üzemel."

Az, hogy milyen tartományban üzemel az csak is azon múlik, hogy MSI AB -ben milyen venti profilt állítasz be, meddig engeded melegedni a kártyát, stb. Ezért kijelenteni azt, hogy az MSI Gaming X hangos, erős túlzásnak érzem. Ráadásul a Palit Jetsream 10-15 ezerrel drágább mint az MSI Gaming X.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3809) Bivaly26 válasza PeTeR_33 (#3802) üzenetére


Bivaly26
tag

Köszi de tényleg a fok érdekelt a legjobban de ezek 70 fok felé nem mennek a mostani is 70-75 fok között van és nincs problémám vele!A többieknek is köszi az infót!

(#3810) PeTeR_33 válasza nubreed (#3808) üzenetére


PeTeR_33
tag

Ne haragudj,de az egész állításod úgy ahogy van hibás

"Az, hogy milyen tartományban üzemel az csak is azon múlik, hogy MSI AB -ben milyen venti profilt állítasz be+

Nem gondolom,hogy egy 160.000ft os kártyánál nekem kellene venti profillal szórakozni.
Az,hogy a GPU az adott ventillátor profillal hűvös nem jelenti azt,hogy az egyedi ventillátor profillal nem melegszik e fel annyira a VRM illetve VRAM,hogy az egyedi ventillátor profillal jelentősen csökkenjen a VGA élettartama.

Hadd mondjak erre egy konkrét példát.Volt pár éve egy Sapphire Vapor-x tri-x kártyám.
Azon annyira brutális hűtés volt,hogy poénból megnéztem mi történik ha egész minimális ventillátor fordulatra állítom be a hűtését.
A GPU hűvös maradt (68) fok.De a VRAM túlmelegedett.Mert nem kapott elég levegőt.

Kockázatosnak tartom az egyedi ventilátor profil használatát a VRM és VRAM hőmérsékletek ismerete nélkül.

1900-2000RPM bármelyik ventilátor típusnál hangos.
De mindenképp hangos az árazásához képest.

"Ezért kijelenteni azt, hogy az MSI Gaming X hangos, erős túlzásnak érzem. Ráadásul a Palit Jetsream 10-15 ezerrel drágább mint az MSI Gaming X."

MSI ár. 154.000

[link]

Palit Jetstream: 153000

[link]

Hol látod a 10-15ezer forint különbséget???

Az LE vagy a Light edition ugyanaz mint a Jetsream.Csak ez nem válogatott GPU

Gigabyte Aorus is elérhető volt az ünnepek előtt 158.000ftért

Összességében elmondható,hogy egy ársávban mozognak.
A prémium kategóriába sorolja be az árazása az MSI Gamin,a Palit Jetsream és a Giga Aorus hűtését is.
És a 3 kártya közül az MSI hűtése a leghangosabb

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#3811) tomsolo válasza PeTeR_33 (#3810) üzenetére


tomsolo
őstag

Kicsit AC Unityz azzal a palittal, aztán majd meglátjuk mennyire csendes. :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#3812) tomsolo válasza PeTeR_33 (#3810) üzenetére


tomsolo
őstag

teljes hülyeség amit állítasz sry

msi 60 fokig fanless alapból. 60. (ezért hülyeség az összes tesztje ahol azt hazudják hogy max hőfok 63 fok.)

na már most jelenleg hűvösebb és csendesebb a kártyám custom ab profillal, biztos nagyon rossz lehet ez a vrmnek. lol

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#3813) koko52 válasza tomsolo (#3812) üzenetére


koko52
veterán

Én ha játszok a játék hangját hallom, téged hogy zavarhat bármilyen hang a gépből???
Van 3 év garim, ha behal ez idő alatt bármi rajta gari. De max 1, nagyon ritkán 1,5 nálam a kártya aztán elad. Ki a xart érdekel hány fokos volt bármi is. Próbáld élvezni ezeket a drága xarokat és ennyi. A játékot hallgasd ne a VGA-t!
Amúgy 57c a kártyám és minden más hangosabb nála de azok sem érdekelnek mert a játék elnyomja.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3814) tomsolo válasza koko52 (#3813) üzenetére


tomsolo
őstag

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#3815) mcs válasza koko52 (#3813) üzenetére


mcs
veterán

Pont ilyenkor jut eszembe a coil whine, ami sokaknál kiveri a biztosítékot, de én amondó vagyok, hogy ilyenkor az erő forr a kártyában. :D

(#3816) nubreed válasza PeTeR_33 (#3810) üzenetére


nubreed
veterán

Mikor én vettem a kártyámat az Palit Jetsream 160 ezer volt a legolcsóbb helyen, míg az MSI Gaming X 151 ezer, amit én is vettem. Ezek szerint mostanra fordult a kocka, nem követem így az árakat. Alapból használom az AB -t mindig IS, eszembe nem jutna bármilyen játékot elindítani anélkül. Nem a kártya ára határozza meg azt, hogy melyiknél kell venti profillal "szórakozozni". A félmillás 2080 Ti -vel ugyanezt tenném. Az AB tökéletesen bevállt arra, hogy hűvös kártyám legyen olyan custom fan curve -vel ami nekem tetszik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3817) tomsolo válasza mcs (#3815) üzenetére


tomsolo
őstag

főleg ha idle csinálja :D

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#3818) koko52 válasza tomsolo (#3814) üzenetére


koko52
veterán

És a fülessel a fejedben mit hallasz a gépből?
Én szintén fülessel nyomom, vagy ha egyedül akkor 5.1 (kicsit komolyabb rendszer) az még durvább. Akár ki is rabolhatnák a házat.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3819) Arkennys válasza koko52 (#3818) üzenetére


Arkennys
addikt

Címet és kulcs rejtekhelyet kérünk.
A szerzett javakat eskü, mindenki gépfejlesztésre költi ;] :P

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#3820) mcs válasza tomsolo (#3817) üzenetére


mcs
veterán

Ahhoz eddig még nem volt szerencsém.
A Ventusom 60 fpstől felfele változó mértékben ciripel és izzik, de nem hangosan. :)

(#3821) koko52 válasza Arkennys (#3819) üzenetére


koko52
veterán

Doom 2016 és Outlast feledhetetlen élmény volt éjszaka 5.1-en (H/K AVR 645->4*RMS 130w front és back+80w center+1 sub 300+1 sub 250 persze kb -20 db-en) . Pár infarktus után inkább fülesre raktam és minimum hangerőre :B

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3822) hackeeeee válasza tomsolo (#3812) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ennyi. :) Nekem is Custom profil van, bár én járatom a ventit folyamat, azt hiszem 25%-on.

Ps. Nem ment a profiloddal, így csináltam sajátot, ami úgy néz ki végre stabil lett.

Véleményem szubjektív...

(#3823) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Úgy emlékszem, hogy agtx-en a power limitet fel lehetett vinni 100% fölé, azt RTX-nél max a 100. Ez mindenkinél így van vagy valamit kellene állítanom az AB-ben?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3824) koko52 válasza adamssss (#3823) üzenetére


koko52
veterán

Nem, nekem 118%-ig lehet húzni AB-ben a simát.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3825) Arkennys válasza koko52 (#3824) üzenetére


Arkennys
addikt

Detto

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#3826) hackeeeee válasza adamssss (#3823) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Gaming X Super is 105% ha jól emlékszem, bár túl sokat nem ér.

Véleményem szubjektív...

(#3827) adamssss


adamssss
veterán

Ja hogy ez kártyánként változik? :F
No mind1. Igazából most mindenre elég a teljesítmény maikor meg már nem akkor valószínűleg nem ez lesz a szűk keresztmetszet...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3828) hackeeeee válasza adamssss (#3827) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Perszehogy, nyáktól, VRM-től függ. :K

Véleményem szubjektív...

(#3829) koko52 válasza adamssss (#3827) üzenetére


koko52
veterán

Szerintem gyártó és annak BIOS-ától függ. Valamint a tápcsati is befolyásolja.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3830) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt a fast /adaptive (ha nem ez, akkor bocsi) és társait próbálta már valaki?

TV-n játszok, pl. a Fallen Order bekapcsolt vsync mellett randomszerűen lagol, amivel nem vagyok egyedül, steam-en is sok hasonló panaszt olvasni. Kipróbálnám kikapcsolt vsync-el, viszont folyamat tearing van, ami elég idegesítő. Valahogy megszűntetném, ha lehet.. Próbálta ezt már valaki?

Véleményem szubjektív...

(#3831) adamssss


adamssss
veterán

Na megjött a 4K monitorom és ki is próbáltam vele az MW-t.

Először a képminőséget hasonlítottam össze (FHD vs 4k). Hazudnék ha azt mondaná, hogy nincs különbség de csak álló képnél lehet látni és eléggé keresni kell szóval elég jól működik a felskálázás. Úgyhogy bátran ajánlok 4k monitort úgy is, hogy csak fhd-ban számoltatunk a vga-val.
Sebesség. FHD-ban RT: ON stabil 60 fps. 4k-ban 45-60 között ingadozott. 45 alá nem tudtam vinni a single-ben. Szerintem ez sem rossz egy 2060 super-től.

Kérdés: A HDR-t az NV CP-ben kell engedélyezni mert a játékban nem találtam ilyen opciót illetve a YT sem kínálja fel? köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3832) hackeeeee válasza adamssss (#3831) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg automatikusan megy, ha van HDR tartalom.. A monitor beállításait is nézd át. Külön nem kell kapcsolni semmit. :N

Annyit tudsz megnézni, hogy a képernyő beállításoknál látod-e a kapcsolót. De ne kapcsold be

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3833) csako válasza hackeeeee (#3830) üzenetére


csako
veterán

A fast elvileg megszünteti, én használtam egy darabig régebben más kártyával és játékkal.
Egyébként Vsync helyett a framrate maximalizálása driverben nem segít?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#3834) tomsolo válasza hackeeeee (#3830) üzenetére


tomsolo
őstag

adaptive half-ot próbáld ki (ez mondjuk cirka 30fps cap de némelyik játékban segíthet, főleg amit eredetileg konzolra írtak)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#3835) adamssss válasza hackeeeee (#3832) üzenetére


adamssss
veterán

Azt latom h van kapcsolo de azt irja a win h a monitor csak a jatekok alatt tud hdr-t a videok alatt nem... :F

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3836) Attila2019 válasza hackeeeee (#3830) üzenetére


Attila2019
tag

Szia én is tv-n játszok és nekem is be szaggat sokszor a Jedi F. O. Ez a fast /adaptív hol található ez a beállítás?
Rtx 2060s
Ryzen 5 2600x

(#3837) tomsolo válasza Attila2019 (#3836) üzenetére


tomsolo
őstag

nvidia control panel 3D alkalmazás beállítások

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#3838) mcs


mcs
veterán

Nagyon arrafele hajlok, hogy veszek egy LG 24MP59G monitort. Gondolom a Freesync gond nélkül működik a 2060al, viszont a 75 Hz érezhetően gyorsabb is, mint a 60?

(#3839) nubreed válasza mcs (#3838) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk ez akérdés engem is érdekelne. :D Bár én 27" 1440p monitort szeretnék majd.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3840) koko52 válasza mcs (#3838) üzenetére


koko52
veterán

Hirtelen ha oldalra húzod PL FPS játékban akkor érezni. Persze 144Hz-et meg se közelíti.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3841) jancsi17


jancsi17
csendes tag

Sziasztok!
Igen, menni fog gond nélkül! Beállítod driver-be és kész!
Nekem 1440p Freesync monitorom van 75hz és tökéletesen működik vele!

(#3842) mcs válasza koko52 (#3840) üzenetére


mcs
veterán

Megveszem és meglátom. :)
Biztosan a 100 feletti a legjobb, de részemről csak csúcskonfighoz vennék olyat. A 2060 full hdban még 60 alá is be tud esni néhol max grafikán, és a 6 magos i5 is karcsú a 100 stabilan tartásához.

[ Szerkesztve ]

(#3843) mcs válasza koko52 (#3840) üzenetére


mcs
veterán

Már Win alatt is látszik a több Hz ablakanimációknál. :D

[ Szerkesztve ]

(#3844) Poechead


Poechead
csendes tag

Üdv!
Megjött a kártyám a gariból(msi2060s gaming x).Mondanom sem kell,hogy náluk minden rendben volt.Kaptam tőlük egy teszt ok-t. :o
Cicergés maradt. :o
Viszont írtátok valamikor,hogyan lehet kikapcsolni ezt a bekapcsoláskori venti felpörgést. A zero frozr nálam ki és bekapcsolt állapotában is felpörög a venti.

(#3845) koko52 válasza Poechead (#3844) üzenetére


koko52
veterán

A cicergés nem hiba. :( Főleg nem garanciális :(
Nálam még nem jelentkezett, de állítólag bármikor megjelenhet. VGA tápáramkör okozza.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3846) nubreed válasza Poechead (#3844) üzenetére


nubreed
veterán

Azt mondják, hogy az segíthet, hogy ha csökkented a frame rate -et, pl bekapcsolod a VSyncet. Esetleg tápcsere, de az sem segít mindenkinek, eléggé zsákbamacska. És az is játékonként eltérő lehet, hogy hol mennyire jön elő.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3847) hackeeeee válasza csako (#3833) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sajnos nem, akkor is van tearing, ha kikapcsolom, akkor nincs. Próbáltam AB-ben az FPs lock-ot, akkor is van, ha bekapcsolom, akkor nincs.

Megpróbálom a fastsync-et, hátha.

#tomsolo: Az annyira nem hangzik jól, de próbálkozom. Köszi. :R

Más, találkozott valaki olyannal, hogy azt írja pl. a 3dmark, hogy van gsync, miközben nincs?

Véleményem szubjektív...

(#3848) Poechead


Poechead
csendes tag

Hát ja.Mostmár tudom.De egy próbát megért. :K
Majd játszik a fiam árnyékok,meg minden más effekt nélkül...halkan... :DD
Ezt a felpörgés dolgot hogyan lehetne orvosolni? 50 éves vagyok és láma is.Nézzétek el nekem. :R

(#3849) mcs


mcs
veterán

Bekapcsolva ezt a Freesyncet nincs az az érzésem Quake Champions alatt, mintha takonyt huzigálnék mezei v-sync mellett, szóval engem meggyőzött. 75 Hz-en határozottan folyékonyabb lett a megjelenítés, mint 60on, viszont így is érdemes játék alatt bekapcsolni a monitor különféle gyorsításait az elmosódás csökkentése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3850) Arkennys válasza mcs (#3849) üzenetére


Arkennys
addikt

Vicc, de ahol tényleg megvan az FPS szám, ég ês föld a 144-es előzőmhöz képest.
cs:go-ban nagyon észrevettem a váltást, feljebb is jutottam azóta :D

Az lehet már csak placebo hatás, de mindennapi használatban is jobb érzés hosszabban gép előtt ülnöm is és ténykedni.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.