Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) h1mpi válasza #35434496 (#5148) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mi van, ha pont megtámad egy vírus? :DD

(#5152) #35434496 válasza h1mpi (#5151) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mondjuk alap, hogy teszt idejére tiltod a netet! :DDD

(#5153) szasanyi válasza h1mpi (#5149) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem basztatásként írtam! :N Egyébként nekem mind1, a tied arra használod amire akarod, csak utaltam rá, hogy hiba lenne nem arra (is)használni. Persze ha Te jobban alszol miközben a benchek futnak, engem az sem zavar váljék egészségedre. :P

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5154) Zoley3


Zoley3
tag

Hali mindenki.
Nos visszament a használt ként kapott 970-es Giga G1,és azt mondták válasszak másikat mert nem tudják gariban cserélni (iPon) tehát levásárolhaztom az árát..

Most filózom melyiket válasszam helyette és lehetőleg gyorsan kéne döntenem mert már k.vára kellene a gép :O egyenlőre az EVGA-val szimpatizálok,de nem annyira elterjedt és nem nagyon olvastam róla véleméynt :U

EVGA GTX970 SC ACX2.0 vagy ASUS STRIX-GTX970 között töprengem,vagy esetleg MSI GTX970 Gaming, vélemény?

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#5155) szasanyi válasza Zoley3 (#5154) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos borítékolható volt, hogy a sok visszaküldés miatt lesznek akik "megnyerik" a használt-új bizniszt. :U Az EVGA nagyon nem brillírozott a 970-kel, több szempontból sem (volt róla szó, tesztek is említik) így ezek közül a STRIX esetleg MSI Gaming jobb választás lehet - ha az valóban új, amihez konkrétan ragaszkodj! Tesztekben mind2 jó, és mindkettővel vannak jó és kevésbé jó tapasztalatok. Szimpátia és/vagy ár dönthet leginkább. Az, hogy Te milyet fogsz ki kicsit szerencse kérdése is.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5156) Zoley3 válasza szasanyi (#5155) üzenetére


Zoley3
tag

Hát jah...nem is ellenkeztek az első mailem után sem,nem próbálták meg rám kenni hogy én voltam aki megkarcolta meg összetapogatta..szóval ez kicsit gáz sztem tőlük :(((

Mikor írtak hogy levásárolhatom az árát,rögtön meg is jegyeztem hogy már előre kikérem hogy ne is próbálkozzanak használtat küldeni,mert személyesen viszem vissza nekik :)

Így utólag rákeresgéltem itt a topicban az EVGA-ról írtakat...hát nem tudom :S
Nem tervezném a kártya húzását...a coil whine meg nemigazán érdekel mert vagy fülessel játszok vagy Z906-al nézek filmet (ami alatt meg nem igazán van leterhelve a kátrya) szóval nem igazán hallanám.

Sztam akkor két cetlire felírom a nevüket,összekeverem és csukott szemmel húzok egy cetlit :DDD

THX ;)

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#5157) #Morcosmedve válasza szasanyi (#5155) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mi a helyzet a Giga G1-el? :D Azért, mert valaki okoskodott, attól még nagyon jók a 970-ei, ha nem a legjobbak.

© asszongya'hogy

(#5158) Zoley3 válasza #Morcosmedve (#5157) üzenetére


Zoley3
tag

Sajnos azt küldtem vissza,és azt mondták nem tudják gariztatni,és cserélni (nem tudom miért) de ez nemgond számomra

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#5159) szasanyi válasza #Morcosmedve (#5157) üzenetére


szasanyi
félisten

Az nem szerepelt a kártyák között, amiből választani akar(t). Viszont brutál nagy, és emiatt nem mindenkinek jó, egyébként szerint kábe ugyanaz a helyzet mint a többivel. és ebben benne van, hogy aki szerencsésebb az egy jobb darabot fog ki, aki nem... annak használtat küldenek új áron. ;] De hát ez tudnivaló volt, ennek ellenére volt, aki csupán tesztelésre rendelt egyet aztán ment is vissza. Most erre mit lehet mondani? Azt, hogy ennek következmény van, éspedig a leírtak. És még hányan lesznek ilyenek...

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#5160) #Morcosmedve válasza szasanyi (#5159) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Durva, hát akkor marad a lotto :DDD

© asszongya'hogy

(#5161) daveoff


daveoff
veterán

Megérkezett az MSI GTX980 Gaming kártyám. Gyorsba annyit, hogy eszméletlen halk, konkrétan nincs hangja, és ehhez képest hűvös is, a tuning potenciálról nem is beszélve. Beraktam a gépbe első dolgom volt ellenőrizni a hőmérsékleteket, hasra ütöttem és rátoltam egy kis tuningot is(az eleve OC-zott kártyára), és döbbenten néztem, hogy lazán bírja az 1530/7900MHz-es órajeleket, még egyszer hangsúlyozom mindezt néma csendben 65°C mellett(zárt mATX házban, ahol eddig a custom hűtős kártyáim sorra elvéreztek), és hol lehet még a vége....!? Most jönnek a játék tesztek, szerintem ott sem fog csalódást okozni, de azt már most elismerem, hogy ennyire nem mostanában örültem egy új VGA-nak, mondjuk ehhez az is kellett, hogy ref 290X-et cseréltem erre.
Szokásos 10perc valley, majd nulláztam a hwinfot, és benchmark.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5162) KAMELOT válasza h1mpi (#5146) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért megy csak ennyit papa? Nyomd meg a turbo gombot! :)

(#5161) daveoff: Én kártyámmal ez csak 25FPS :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5163) Televan74 válasza daveoff (#5161) üzenetére


Televan74
nagyúr

Refi után én is menekülnék.Amúgy grat hozzá. :)
Én maradok odaát a Vapor 290 kártyával.Nem szeretnék egy coil whine -s 970 kártyát kifogni.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5164) #Morcosmedve válasza Televan74 (#5163) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az ilyen hsz-ektől a forumon mindenkinek Televan! :(((

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5165) bandi0000 válasza #Morcosmedve (#5164) üzenetére


bandi0000
nagyúr

+1 inkább sípoljon ez a szar minthogy microlaggos bugos AMD-tt fogjak ki, ja hogy az összes ilyen... :D

Xbox One: bandymnc

(#5166) daveoff válasza bandi0000 (#5165) üzenetére


daveoff
veterán

Ez is baromság, miért kell ezt??? :U De ha már itt tartunk 970-et én se vettem volna az is biztos!

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5167) #35434496 válasza daveoff (#5161) üzenetére


#35434496
törölt tag

Grat hozzá! :C Jó tőled ezt olvasni hiszen kipróbáltál jó pár 290x karit. :R

(#5168) gainwardgs válasza daveoff (#5161) üzenetére


gainwardgs
addikt

Mégis jó az NV980 :D
Nahát. .. :D

(#5169) daveoff válasza #35434496 (#5167) üzenetére


daveoff
veterán

Köszi! Igen, tetszik a kártya, de ehhez sokat hozzá tesz a hűtése, még jó hogy nem ref-et vettem. Még a játék tesztek hátra vannak, majd az után jövök még tapasztalatokkal. Remélem most tovább kitartok zöld oldalon, mint a 780Ti-vel.

(#5168) gainwardgs: Mondtam én olyat, hogy nem jó? :U Majd a játék tesztek után kiderül mennyivel is erősebb kártya, de a teljesítményéhez képest túlárazott, ezt most is tartom....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5170) bandi0000 válasza daveoff (#5166) üzenetére


bandi0000
nagyúr

attól hogy sípol 100fps fölött attól még nem rossz kártya ár/érték arányban, mert az hogy 1,5 szöröse a 980 ára ennek és legjobb esetben 20%-al hoz többet akkor az se lehetne bestbuy, 7870 em volt meg elötte jó pár AMD microlaggolt kis felbontáson is akkorákat esett az fps hogy majd szétszaggatta a monitort, ráadásul fel sem ébredt a drivere miatt, és az is sípolt ott is ahol ez a 970 nem, de igazából csak a fikázásra reagáltam bocs ha valakinek belegázoltam a lelki világába :R

Xbox One: bandymnc

(#5171) #Morcosmedve válasza daveoff (#5169) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

GRAT, reméltem, hogy egyszer végre minden összejön a zöld oldalon!

Nem szabad elhinni a refekről keringő dolgokat! 780 Ti se volt halk, a 780 se, sajnos a 980 se!
Ha a 980 mégis az, akkor annak a TDP limit (80%) és az órajel esetleges ledobálása az oka (20%), ha szépen skyn3t és fix, akkor bizony megkéri a min. 80%-os ventit (ennek részben az az oka, hogy nincs vapom chamber...ami jó nagy minusz a Ti refhűtése után...)

És oké, kifújja, de inkább legyen +5 fok a CPU-n (stb. komponens, de azok nem számottevőek), de menjen már rendesen... SLI meg mindig a vízről szól (egyéni vélemény).

Próbáltam a refeket, szóval ezek tények, 680 SC-m volt először és utoljára, aminek tényleg nevetséges hangja volt, pedig bőven 770 felé volt OC-zva.

Szerk.: egyértelműen túlárazott, de még a Ti akkori árához képest így is jobb a helyzet, más kérdés, hogy a 970 nevetségesen kevéssel marad el. (benchmarkokat hagyjuk) Akinek kevés, annak mehet a 970 SLI. De azért én is várom a 970 8GB-ot, ha lesz, illetve 980 8GB-ot, áraktól függetlenül is!

AMD 2015 Q2-re "ígért" új VGA-t, szóval addig elég kevés esély van újabb nVidia-kra

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5172) daveoff


daveoff
veterán

Durva, és ez tényleg csak az első tuning próbálkozás, még fogalmam sincs hol a vége...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5173) h1mpi válasza KAMELOT (#5162) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ennyit enged a biosa, utána már nem emel boost2 fokot. Majd skynet biossal jön az igazi tesztelés :)

daveoff: mehet a memória 2000 fölé :K nagyon jó gpu került a 980-adra!

[ Szerkesztve ]

(#5174) Erdei88 válasza Televan74 (#5163) üzenetére


Erdei88
veterán

Remélem nem haragszol :D
Ez fordított esetben is igaz :R

(#5175) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Én ugyan nem tesztelem szintetikus programokkal a kártyát, de a játékok alatt nagyon elégedett vagyok vele :)

Szeretném megkérdezni, hogy ezen beállításokat miként és milyen lépcsőkben lehet és érdemes állítani, azaz magát a kártyát tuningolni?

Előre is köszi,
A

UI: a ventiprofilt állítottam, bá az itt, nem látszik.

(#5176) Televan74 válasza Erdei88 (#5174) üzenetére


Televan74
nagyúr

Igazad van.A választ az AMD vs NV topikban megtalálod. Ide többet nem írok. :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5177) gainwardgs válasza daveoff (#5172) üzenetére


gainwardgs
addikt

Kb 1560 körül lesz a vége szerintem, de ne legyen igazam :DDD

(#5178) #35434496 válasza daveoff (#5172) üzenetére


#35434496
törölt tag

Na na! Nem ám mindjárt az első nap megdöntitek a nehezen összehozott ln2 rekordomat léggel. :DDD Gané brigád. :C :DDD
(#5174) Erdei88 Erre mondják, hogy "amikor a fagyi visszanyal..." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5179) daveoff válasza #35434496 (#5178) üzenetére


daveoff
veterán

Most próbáltam, BF4-ben is lazán viszi az 1540MHz-et minden gond nélkül, 63°C-on. :Y

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5180) swado


swado
tag

Hali!

970-et készülök venni, de mindenképp elkerülném a cicergést. Van abban valami igazság, hogy a ref. hűtősek valószínűleg jobb minőségűek, mert azt még az NV gyártotta? A hűtést mindenképp cserélném, ezért az nem gond.

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#5181) #Morcosmedve válasza swado (#5180) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mindegyik kártya cicereg, az más kérdés, hogy kinek mennyire, valamint, kinek mi az ingerküszöbe-e téren, amely konfighalkság függvénye is lehet. 780 Classy is cicergett, ha nekiálltam hallgatgatni külön, leoffolt ventikkel, a 970 G1-em pont annyira cicereg. 780 Ti ref pl. hangosabb volt, de azt se hallottam ki, csak ha a plexi felé közeledve füleltem, viszont itt a ventik is mentek. Cserében a Palit Jet GTX670 pl ultrahangos volt...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5182) #35434496 válasza daveoff (#5179) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nagyon örülök, hogy egy ilyen jó kártya került hozzád! :C :R

(#5183) jani04


jani04
aktív tag

Sziasztok.Tudnátok segíteni ez a kártya jó vétel?[link]
Vagy maradjak inkább az asus-nál?

(#5184) #Morcosmedve válasza jani04 (#5183) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó az SC is, de megoszlanak a vélemények... FTW-t vettem volna, de maradt a G1 és nagyon nem bántam meg!

Mindenesetre még mindig él az ajándék backplate ill. a reg utáni 5 év gar.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5185) swado válasza #Morcosmedve (#5181) üzenetére


swado
tag

Akkor a szerencsére bízom, mert ezek szerint nincs biztos megoldás. A hűtőcsere miatt evga lesz, már csak az ajándék kuponokra várok. Egy AC-t szívesen elfogadok. :D

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#5186) Zorel válasza daveoff (#5161) üzenetére


Zorel
senior tag

Grat! Elég brutál darabot fogtál ki! :) Azért majd írd meg mennyi a vége... :K

(#5187) daveoff válasza Zorel (#5186) üzenetére


daveoff
veterán

Köszi! Majd mindenképpen leírom mi a vége miután kiteszteltem, de még előtte játékokban ki akarom próbálni mit tud a 980. Az biztos, hogy ezt az 1540MHz-et(alapfeszen) simán viszit játékokban, és szerintem van benne még. Egyébként az enyém ennyire jónak számít, nem vágom, hogy mi a jó tuning egy 980-nál. :F

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5188) Zorel válasza daveoff (#5187) üzenetére


Zorel
senior tag

Ahogy itt-ott olvasgatom 1500MHz-től alapfeszen már elég jónak számít. Tiéd jelenleg 1540MHz és azt mondod, hogy ez még nem a vége, szóval szerintem elég jó darab... :K Kérdés, hogy ilyen értékek körül a gyári bios-sal lesz-e TDP limited?!

(#5189) daveoff válasza Zorel (#5188) üzenetére


daveoff
veterán

Ennél a kártyánál elvileg a 2x8pin tápcsati miatt magasabb a TDP limit gyárilag. Ki van tolva 122%-ra, és 113% volt eddig a legmagasabb érték.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5190) jani04 válasza #Morcosmedve (#5184) üzenetére


jani04
aktív tag

Köszönöm. :R
Akkor rágódok még egy kicsit.

(#5191) Zorel válasza daveoff (#5189) üzenetére


Zorel
senior tag

Az korrekt és ha a vram már nem megy tovább a jelenleginél, akkor lehetséges, hogy elég is lesz a 122%, de ha az is megy még, akkor biztosan nem lesz elég alapfeszen sem. Szvsz vram tuningtól jobban megnő a fogyasztás, mintha a GPU-t húznád.

[ Szerkesztve ]

(#5192) daveoff válasza Zorel (#5191) üzenetére


daveoff
veterán

És hogy lehetne még jobban kitolni a limitet, csak mod bios-al?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5193) Zorel válasza daveoff (#5192) üzenetére


Zorel
senior tag

Igen, csak úgy, hogy bios-ba módosítod az erre vonatkozó értéket.

Lassacskán szerintem jönnek majd a skyn3t féle bios-ok is, gondolom ezeknél a boost is ki lesz kapcsolva.
Illetve ahogy látom már ilyen is létezik - Maxwell Bios Editor 1.32 BETA :K

[ Szerkesztve ]

(#5194) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Azt látom, hogy ebben a topicban mindenki szeret foglalkozni a saját kártyájával (ez így is van rendjén, hisz többek között azért is vette meg) és posztolgatni a szebbnél - szebb eredményeket, de mondjátok, egy sima, egyszerű segítségkérésre miért nem kap a mezei user választ?

Azt gondolom, nem is volt OFF a kérdésem, mikor a "tuning" kategóriáját érintő témakörben tettem fel kérdésem.

Ezt most csak azért tettem szóvá, mert nem ez volt az első kérdésem, kérésem amire nem érkezett válasz, de semmi gond, nem is haragszom, tudomásul is vettem, valószínűleg nem volt rá érkezése senkinek.

Maradok tisztelettel, üdv:
A

(#5195) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Kezd mutatkozni a 980 ereje :))

(#5196) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Nálam így mutatkozik a 970 Strixx Sli ereje :)

(#5197) Zorel válasza anytime (#5175) üzenetére


Zorel
senior tag

Kezdetben én a feszt nem bántanám, hanem elkezdeném csak GPU részt kb 10MHz-enként állítani, majd teszt. Közben monitorozni a GPU clock-ot és a TDP-ét.

Ha sikerül megtalálni a stabil GPU órajelet, akkor utána jöhet a mem, ami mehet 50MHz-es lépcsővel is.

Aztán ha a TDP is engedi, akkor akár fesz emelés mellett is kipróbálhatod mi a vége a GPU-nak...

(#5196) Sz.Miki: Sensor-os képnél az értékeket állítsd max-ra, mert így nem túl sok mindent tudunk meg a kártyákról...

[ Szerkesztve ]

(#5198) gbors válasza gainwardgs (#5195) üzenetére


gbors
nagyúr

az egy dolog, de a > 2 éves GTX 690 hogy beugrott már minden 1 GPU-s kártya elé :Y

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5199) h1mpi válasza gbors (#5198) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen és ha jön egy olyan játék, ahol kell a 3 GB ram, akkor meg hello. Ezért nem értem miért árulgatják 125K fölött.

(#5200) #84221696 válasza gbors (#5198) üzenetére


#84221696
törölt tag

Bocsánat, hogy bele szólok, de ezen én is néztem, hogy miket maga mögé utasított!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.