Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) SSJPeter válasza Anubris (#5499) üzenetére


SSJPeter
őstag

970-ből egyelőre nem lesz 8GB-os elvileg, csak a 980-ból jön novemberben.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5502) h1mpi válasza KaiotEch (#5500) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez mindig így van ;) és az ára nem fog beesni, hanem a 8 GB-os lesz drágább!

(#5503) KaiotEch válasza SSJPeter (#5501) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Amúgy azt nem értem, hogy hova a francba kell a 8GB... "Nem oly rég" még 512-1GB-nál tartottunk... Baromira felgyorsult a világ, szerintem ennek nem lesz jó vége...

(#5504) torma1981 válasza KaiotEch (#5503) üzenetére


torma1981
veterán

Pontosan. Érdemes inkább egy erős középkategóriás kártyát venni és azt cserélni évente vagy hamarabb. Sokkal kevesebbet bukik az ember rajta. Fél-1 év múlva semmit sem fognak érni a drága kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#5505) bandi0000


bandi0000
nagyúr

ha el akarok állni a vásárlástól ugye 14 napon belül, az i betűs boltba vettem, akkor a boltba vagy a szervízbe vigyem be? És hogy van ahogy átadtam nekik onnantól számítva 14 napjuk van rá hogy visszaadják a pénzt?

Xbox One: bandymnc

(#5506) torma1981 válasza bandi0000 (#5505) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem a boltba vidd. És igen onnantól van a 14 nap amikortól bevitted,jelezted nekik.

[ Szerkesztve ]

(#5507) SSJPeter válasza KaiotEch (#5503) üzenetére


SSJPeter
őstag

Na igen, de azóta jobban elterjedtek a full HD feletti felbontások, 3-4 éve még a full HD-s monitor is szinte ritkaság számba ment, kis túlzással. Én is 3,5 fél éve vettem a mostani full HD-s monitorom, most meg már 4K-ban játszanak (?)... :Y én sem tudom követni nagyon.

(#5505) bandi0000:

A boltba kell bevinni és 30 napjuk van rá, hogy visszautalják a vételárat.

(#5508) KaiotEch:

Igazából még csak elképzelni sem tudom, hogy nézhet ki az a 4K. :)

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5508) KaiotEch válasza bandi0000 (#5505) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A szevizbe, és 30 napig jól eljátszogatnak a lóvéddal, majd visszautalják.

(#5507) SSJPeter: És 4K-ba mivel jobb a játék? Szerintem az a ló túloldala :K

[ Szerkesztve ]

(#5509) torma1981 válasza KaiotEch (#5508) üzenetére


torma1981
veterán

Honnan veszitek a 30 napot. Az 14 nem 30.Mint írtam ott van a honlapjukon is. Nézzétek meg. Érdekes lenne ha saját magukat hazzudtolnák meg.

(#5510) KaiotEch válasza torma1981 (#5509) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Tapasztalatból, 2x végigvártam már.

(#5511) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Ha Fogyasztó eláll a szerződéstől, haladéktalanul, de legkésőbb a Fogyasztó elállási nyilatkozatának kézhezvételétől számított 14 napon belül Szolgáltató visszatéríti a Fogyasztó által teljesített valamennyi ellenszolgáltatást

Most nem tudom ez mennyit jelent, de 2 hetük van rá, csak kötelezi őket a törvény valamilyen szinten

Xbox One: bandymnc

(#5512) Mate válasza bandi0000 (#5505) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerviz és simán lehet 28-30 nap a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#5513) SSJPeter válasza bandi0000 (#5511) üzenetére


SSJPeter
őstag

Bocs, tényleg megváltozott jún. 13-án, 14 nap az új határidő valóban.

Ennyi van a jogszabályban, úgyhogy nem választás kérdése, hogy mikor adják vissza a pénzt, ha nem adják---> fogyasztóvédelem--->bírság.

(#5509) torma1981:

Nem is olyan régen még 30 nap volt.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#5514) bandi0000 válasza Mate (#5512) üzenetére


bandi0000
nagyúr

de más választásom nincs, most néztem meg fura mód vagy nem hallom de mintha kis felbontásba nem nagyon ciceregne viszont rádugtam TV-re FullHD ha v-sync ment ha nem akkor is úgy sípolt hogy 3m-ről az ágyból lehetett tisztán hallani

Xbox One: bandymnc

(#5515) Mate válasza bandi0000 (#5514) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor mindenképp vidd vissza, csak előfordulhat, hogy 3-4 hétig nincs kártyád.

Amúgy az oké, hogy 14 nap alatt vissza kell adniuk a pénzt, kérdés mikortól indul.

Mondjuk engem nem érint, mert megtartom az evga-t. Úgy döntöttem most meglépem a procit mellé :)

(#5516) HSM válasza #Morcosmedve (#5498) üzenetére


HSM
félisten

Nem én voltam, de ha érdekel, a 290 topikban ott van, amit diskuráltunk. :R
Nekem jó a 290, nem is forró, nem is hangos 900Mhz-en, ahogy hajtom, de sok ismerősöm érdeklődik a 970-ek felől, meg engem is érdekel, mik a tapasztalatok a karival, mert érdekel az informatika világa. :) Szóval olvasom azért ezt a fórumot is többé-kevésbé sokak bánatára.

Én nem akartam semmi általánosat levonni ebből az egy játékból. De ha BF4-re vennék most karit, akkor biztos főne a fejem az 5 képkockás kötegelés miatt, amikor a konkurencia 1-el is tud dolgozni.... Erre jó lenne, ha lennének tesztek, ahol értékelhető módon megvizsgálják a dolgot, mert jelenleg csak száraz adatokból próbálunk okosabbak lenni....

(#5517) Rekro válasza bandi0000 (#5514) üzenetére


Rekro
aktív tag

Ez egy 970? Milyen márka ?;o

köszi

[ Szerkesztve ]

(#5518) bandi0000 válasza Mate (#5515) üzenetére


bandi0000
nagyúr

írják hogy onnantól indul ahogy odaadtam a lemondó nyilatkozatot, de vissza viszem annak meg nincs értelme hogy szar legyen

Rekro: Asus, de hozzá kell tenni hogy sokaknak meg semmi baja nincs, azt írják hogy a többi hardvertől is függ bár ez nincs bizonyítva, viszont lehet hogy valami első szériás kártyát fogtam ki és lehet hogy a többi jobban sikerült nem tudni

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#5519) Mate válasza bandi0000 (#5518) üzenetére


Mate
nagyúr

Asusból van elvileg a legtöbb cicergő. Bár lehet csak simán abból fogyott a legtöbb. Vidd vissza és vagy próbálj meg még egy asust, vagy vegyél giga/evga/msi trióból.

[ Szerkesztve ]

(#5520) bandi0000 válasza Mate (#5519) üzenetére


bandi0000
nagyúr

az a baj hogy megyek előre mint a lovak :D Asus-t kinéztem aztán ha más lenne akkor nem lennék vele boldog, de gondolkodtam MSI-n még majd kiderül, kérdés hogy hányszor lehetne ezt "eljátszani" velük hogy ha cincog akkor visszaviszem, bár sztem a kövi jó lesz mert elég soknak jó és szerintem az enyém kirívó eset hgoy 60 fps-re bekorlátozva is nyekereg

Xbox One: bandymnc

(#5521) #Morcosmedve válasza HSM (#5516) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Lehet bele fogok nézni, de annyi topicot nézegetek, hogy már néha félek, hogy rossz helyre írok, bár mostanában 90%-ban olvasok. Egyébiránt megértem, engem is érdekel, ha nem érdekelne, ellenék az iPademmel és egy notival...az válasz idő összehasonlító teszt is érdekelne, ha lenne...de sajnos-nem sajnos csak FPS van, ami mérhető...

" többé-kevésbé sokak bánatára" - :)) ezen bekönnyeztem

(#5505) bandi0000: szervíz és már 14 nap!

© asszongya'hogy

(#5522) Mate válasza bandi0000 (#5520) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha van hely a házadban én inkább gigát vennék. Ha nincs akkor evga-t. (ha megbízol msi-ben, akkor azt :D )

(#5523) bandi0000 válasza Mate (#5522) üzenetére


bandi0000
nagyúr

kösz a semmit... :D a Giga hát az elég gyenge pontom valamiért unszimpatikus inkább marad az MSI talán de szerintem dupla vagy semmire bepróbálkozok az asussal majd :D

hpeter10: Köszönöm, akkor reménykedek

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#5524) Mate válasza bandi0000 (#5523) üzenetére


Mate
nagyúr

Giga az én fejemben valamiért olcsó gyártóként volt jelent. Igazából sose volt velük gondom, de nem is nagyon erőltettem. Aztán tavaly vettem tőlük gtx 770-et ami tökéletes volt, most volt dolgom a 970-es kártyájukkal és az is tökéletes. Úgyhogy megszerettem őket :)

(#5525) bandi0000 válasza Mate (#5524) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát nem tudom majd kiderül :D első körben jó lenne viszont látnom a pénzem aztán majd elköltöm :D
Nekem sem sok giga cuccom volt de halottam jót is rosszat is, asus meg asus spse volt vele bajom persze nem sok VGA-m volt inkább alaplap majd kiderül

Xbox One: bandymnc

(#5526) daveoff válasza HSM (#5516) üzenetére


daveoff
veterán

Most megint játszottam egy kis BF4-et, és komolyan mondom neked SEMMI különbséget nem érzek input lagban az AMD-hez képest, ez megint egy olyan dolog, amit Abu mondott, Te meg ezen lovagolsz. Lehet azért nem is érezni, mert brutál fps értékek vannak, vagy nemtom... Amióta vannak PC-n fps játékok én játszok velük, hidd el észrevenném, ha ötszörös lenne az input lag, vagy akár kétszeres, háromszoros, de inkább simább a játék, és ezt most nem azért mondom, hogy az NV-t fényezzem, ez van. Amikor elkezdtem a játékokat tesztelni a 980-al, néztem WatchDogs-ot, Shadow of Mordort, GRID-et, mondom jóvan NV-s játékok, érthető hogy sokkal gyorsabb a 980. Aztán nekiálltam játszani BF4-el, és meglepően sima volt a játék, a fps-ről nem is beszélve, az első körben mindjárt nyomtam egy 20/2-es statot... :D Aztán mondom megnézem azt a bizonyos helyet, ahol a 290 benézett még 60 fps alá is, a 290x-nek meg éppen megvolt a min 60 erre 980-on 130-140fps, na ezen ledöbbentem, és akkor ez az AMD-s játék....

Tudom, hogy újabb kártya a 980, és tudom, hogy "gyengébb" architectúra, mint a 290x, de brutális teljesítményt nyújt, és számomra ez a lényeg. Olyan teljesítményt nyújt, amire nem is számítottam, mindemellett nagyon halk, nagyon hűvös, és szarrá lehet tuningolni....nekem megérte a váltás, pedig azt hittem, hogy nem fogja.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5527) Mate válasza bandi0000 (#5525) üzenetére


Mate
nagyúr

Alaplapban számomra is csak asus (meg evga, ha milliomos lennék :D ). 2 hétig úgy se vásárolsz, addigra lesznek még tapasztalatok :) Remélhetőleg evga is kiküldi addig a hátlapot és tudok róla képet felrakni :D

(#5528) h1mpi válasza daveoff (#5526) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ennyi, ez a hsz bekeret és linkelni, ha hitetlen fanboy jön.

(#5529) bandi0000 válasza Mate (#5527) üzenetére


bandi0000
nagyúr

EVGA mondjuk tetszik kinézetre, amúgy ja lesz 2 hetem pihenni és válogatni :D majd mutasd meg ha megkaptad a backpatet :D Kár hogy alapból nem rak rá :(((

Xbox One: bandymnc

(#5530) Mate válasza bandi0000 (#5529) üzenetére


Mate
nagyúr

Evga mindig is drága gyártó volt. Most egy árban van a többivel, cserébe külön kell venni hozzá backplatet :D Amire még kíváncsi leszek, hogy hűtésben számít valamit vagy sem. Illetve kíváncsi leszek milyen vízhűtők lesznek evga-hoz. GTX 970 tökéletes vízhez.

(#5531) bandi0000 válasza Mate (#5530) üzenetére


bandi0000
nagyúr

engem jelenleg hidegen hagy a víz, csak készre akarnám csinálni az "instant konzolt" :D PS4 után a gép megváltás csak hát egyet előre hátra kettőt lépek :D

Xbox One: bandymnc

(#5532) gainwardgs válasza daveoff (#5526) üzenetére


gainwardgs
addikt

Te sem hitted volna mi :D

(#5533) brumi1024 válasza bandi0000 (#5505) üzenetére


brumi1024
veterán

Én tegnap két hete vittem vissza a Gigám, mert rendesen ciripelt, a T betűs utcába kell vinni a szerviz részlegre és 14 napjuk van visszaadni a pénzt, és ezt el is mondják. Nálam is Asus van, ma vettem át és ez is ciripel, de nem annyira mint a Giga. Viszont sajnos itt is minden terhelés alatt, és hallható, szóval alszom még rá egyet, de ha visszamegy akkor a 970-ekből elég volt.

980 tulajok: volt ciripelő példány valakinél?

(#5534) Fisherhun


Fisherhun
tag

Ilyen írásokat olvasok az iponon : Általában a hatékony, magas hatásfokú, jóminőségű VRM-ek hajlamosak a leginkább cincogni. Feltételezem azért, mivel durvábban követik a terhelésváltásokat.

Pont a minőségi alkatrészekből összerakott kártyák csinálják.

Mi erről a vélemény valóban így van ? :DDD

(#5535) brumi1024 válasza Fisherhun (#5534) üzenetére


brumi1024
veterán

Nincs mit szépíteni: sz.r minőségűek a tekercsek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5536) daveoff válasza gainwardgs (#5532) üzenetére


daveoff
veterán

Hát megmondom őszintén, ezt nem hittem, hogy BF4-ben ilyen jó lesz...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5537) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Helloween deal: Inno3D GeForce GTX 970 OC - 239.99£

Akit esetleg érint.

(#5538) KAMELOT válasza daveoff (#5526) üzenetére


KAMELOT
titán

Papa neked milyen talicska GTX980-ad van? MSI REF?

(#5537) Malibutomi: Garancia meg hova szól? Elég messzire! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5539) daveoff válasza KAMELOT (#5538) üzenetére


daveoff
veterán

MSI Gaming, de nem nevezném talicskának.... :D

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5540) Asbee válasza daveoff (#5539) üzenetére


Asbee
veterán

Tudod csak az otromba zotac a jó.

(#5541) KAMELOT válasza daveoff (#5539) üzenetére


KAMELOT
titán

Azt csak úgy írom! :) Nem kell szó szerint venni!
Nézem nálunk a GTX980 eladási listát....10-ből 6 MSI gaming és 4 STRIX.

Megvárom a 8GB verziók árait aztán veszek én is egyet!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5542) HSM válasza daveoff (#5526) üzenetére


HSM
félisten

Örülök, hogy bevált. :R Pedig a BF4+Mantle elég magas mérce, nálam 72hz-es monitoron olyan éles, közvetlen és sima (a belaggolás bugon kívül) aminek ha akár csak hozza a szintjét, az is elég kemény. :R
Én azért maradok szkeptikus. ;]

(#5543) daveoff válasza HSM (#5542) üzenetére


daveoff
veterán

Én is szkeptikus voltam előtte hidd el! :K Nekem a mantle-al egyébként nem volt már semmi hibám, se laggolás, se semmi, de a 980-al ugyanolyan tökéletes, csak 30-40-al több az fps...

Egyébként még annyi hozzátartozik, hogy a színvilág nem olyan szép, mint AMD-vel, és talán a víz effekt nem olyan szép BF4-ben. Majd lehet felskálázom a felbontást, hogy csökkenjen az fps, és akkor kiderül, hogy valóban magasabb e az input lag.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#5544) HSM válasza daveoff (#5543) üzenetére


HSM
félisten

Azonos FPS-en borítékolható a nagyobb input lag. :K Még az AMD-s DX-en is érezni a Mantle-hez képest. Egyáltalán nem vészes, de érezni. Ez amúgy inkább a sima 970 esetében érdekesebb kérdés, aminek azért nincs annyi nyers ereje, mint nálad a húzott 980-nak, hogy ellensúlyozza a sok FPS-el a nagyobb kötegelést.
No, meg az se mindegy, 60hz-es monitorra kötöd, vagy egy gyorsabbra. ;) Ahogy írtam, nálam már a 72hz is komoly javulást hoz, sajnos többet viszont nem tud a monitorom.

[ Szerkesztve ]

(#5545) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Mai nappal én is tulaja lettem egy msi gtx970-nek. Van esetleg tippetek vagy tanácsotok driver verziót illetőleg? Én azt szedtem le amit kidobott az nvidia.com-on, esetleg valamelyik régebbivel jobban szuperálna?

(#5546) Blaise válasza rappit4 (#5545) üzenetére


Blaise
veterán

Viccelsz? Új szériánál mindig a legfrissebb driver a legjobb.

(#5547) rappit4 válasza Blaise (#5546) üzenetére


rappit4
őstag

Na ezaz, hogy még sosem volt új szériás kártyám :D Köszi! :R

(#5548) csibuka85 válasza daveoff (#5445) üzenetére


csibuka85
senior tag

Szia daveoff szépen megy a Watch Dogs Neked. Egy videót dobnál róla esetleg amin 4x MSSA val és MSAA nélkül minden Ultrán ?

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#5549) daveoff válasza csibuka85 (#5548) üzenetére


daveoff
veterán

Rendben csinálok majd videót, valamikor hétvégén. De annyira nem vágom ezt a videó készítés témát, felvenni fel tudom, de a további teendőkkel még vannak gondok.. :B

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.