Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) laskr99


laskr99
addikt

Kérek mindenkit, hogy ha eladásra kerül a sor akkor a Hardveraprón hirdessen, és ne ide írja ki.

Beárazásra meg ott a ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás topik, minden beárazással kapcsolatos dolog oda tartozik.

Köszönöm szépen :))

(#20452) , válasza RetepNyaraB (#20450) üzenetére


,
addikt

Értelek, én a tuning nélküli sebességbeli különbségre írtam, hogy gyakorlatilag nincs pl. egy MSI Gaming X és egy Asus Strix között.

Amit még megfigyeltem, hogy azonos gyártótól származó azonos típusú kártyák között is lehet akár 10C fokos különbség is terhelés alatt. Azonos gép, azonos szobahőmérséklet, minden azonos, mindkét kártya garanciális (tehát 0-3 év a kora), és az egyik x fokig melegszik fel Firestrike alatt, a másik meg x-10 fokig. (Egyikről sem volt leszedve a hűtő, rajt a gyári zárómatrica is a csavaron.) Ez mondjuk elég érdekes számomra, hogy két teljesen egyforma kártya között is létezhet ekkora eltérés.

(#20453) TechN7ne válasza , (#20452) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nincs két egyforma kártya ,megoszlanak a tapasztalatok minden szegmensbe. 1060 nem mai csirke ,eltelt már egy kis idő a megjelenése óta ,így volt rá lehetőség a gyártóknak kiküszöbölni a hibákat.. Lehet egy bizonyos széria kezdete nagyon nem ajánlott volt de mostanra már mindegyik hibátlan ,mert kapták a rengetek visszajelzéseket a felhasználóktól különböző problémák miatt ,valamelyik gyártó ezen segített ,valamelyik meg nem foglalkozott vele.
Hőfok eltérés lehet akár aránytalan paszta eloszlás a gyártósoron.

(#20454) Pist@bácsi válasza RetepNyaraB (#20450) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ez így korrekt, ahogy leírtad. Nyilván nem gyári órajelekkel. Egy GamingX vagy Aorus között játék alatt elhanyagolható a különbség még húzva is.
Amikor én vettem, akkor mondjuk az Aorus volt az olcsóbb és még a garija is hosszabb (4 év).

De az olcsóbb kártyákkal már nem így áll a helyzet. A hűtésen spórolnak (azért máshol is). A melegedéssel meg a már eleve alacsonyabb órajel is egyre lejjebb megy. Persze fullhd 60Hz -en lehet, hogy még ez is elég. Ezt mindenki eldönti.

Csak azért pontosítottam, hogy ha valaki az itt olvasottak alapján választ típust, az lássa, hogy a rosszabb hűtés automatikusan rosszabb teljesítményt is eredményez, miközben használtan megspórol mondjuk 10K-t.

Újonnan most is 8K -val drágább egy ROG Srix egy GamingX -nél, de annyi pénzért van használt garis 1070 is ugyan ezekből, sőt akad 1070ti is.

(#20455) fanti


fanti
addikt

Én egy ilyen 1060-assal nyomom jó ideje, de azt kell mondjam, hogy minden szempontból egy igen jó 1060-as változat. Nem is hiszem, hogy van jobb nála.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#20456) RetepNyaraB válasza fanti (#20455) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valójában mennyire boostol? Mert a spec nem túl sok; jó esetben 2000Mhz-et tartania kéne, dumától függetlenül, ilyen hűtéssel.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20457) Glaz-dozfhut válasza RetepNyaraB (#20456) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

2100-ra képes a hidegebb évszakokban. Nem fixen, csak arról indul, aztán lassan csökken. Mondjuk én még nem is tapostam ki úgy a lelkét.
Mostanság ilyen problémát tapasztalok; a montorozó programoknál időszakosan egy-egy érték eltűnik, mint a képen a "Power consumption"-nál. De előfordul memory used, GPU load, órajelek kijelzésénél. Azt hittem kimozdult a foglalatból a súlya miatt, de nem úgy tűnik. Tegnap elfektettem, megigazítottam, erre ugyanúgy csinálja. Mintha instabilitást okozna, meg egyáltalán nem tetszik a dolog. Mi a véleményetek, mi okozhatja? Az eszköz hibás lenne?

Régebbi driverről frissítettem szeptemberire és ilyen maradt.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#20458) miresz


miresz
veterán

Hogy én se maradjak ki a jóból:

Alap órajelekkel:

Gyári program autó OC-ja (5% GPU ) :

Max manuál OC fesz emelés nélkül:

(#20459) RetepNyaraB válasza Glaz-dozfhut (#20457) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem az átkozott windows őszi frissítés óta hulyeskednek némely programok, a gpuZ, meg az afterburner is. De azért mennek, csak a kiírás gyakran rossz. Ez van. Legközelebb mikor újrahúzom a tetves mikrofost, megjavul.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20460) Glaz-dozfhut válasza RetepNyaraB (#20459) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Kösz a választ! Az baj, mert én nem tízest használok és nem volt semmilyen változás jó pár hónapja hardveresen, sem szoftveresen. A frissítéseket is késleltetve telepítem.

- Glaz-doz-fhut -

(#20461) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 1060-as kártyát venni az "új" I5-4690-esem mellé. A lapom Gigabyte GA-H81M-D3H rev1.0. A házam viszont "gáz", mert nem fér bele nagy kártya, csak max. 24-25cm hosszú. Jelenleg egy Gigabyte GV-N750OC-1GI (1GB GDDR5) van benne, ami "csak" 15cm. A hangja nagyon halk. Milyen halk (!) VGA-t tudnátok ajánlani? Amit eddig néztem:
MSI GeForce GTX 1060 AERO ITX 6G OC GeForce GTX 1060 6GB GDDR OC
ZOTAC ZT-P10600A-10L GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 Mini
GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 OC

Melyiket ajánljátok? A hang nagyon fontos, az sem baj, ha passzív/félpasszív.

(#20462) Grave_444 válasza -ZeeZee- (#20461) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Aero-t ajánlom, pozitív csalódás volt nekem, igaz a 3GB-os verziót használom.
Terhelve ~65 fok egy Raijintek Metis házban ~1600-1800rpm fölé nem ment ha jól emlékszem.
Giga WF2-nél szerintem halkabb és hűvösebb lesz.
Zotacra elég ránézni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#20463) -ZeeZee- válasza Grave_444 (#20462) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, nekem is az Aerohoz húz a szivem... Ezt a bányászt érdemes megvenni? Vagy lehet belőle gond a későbbiek során?

(#20464) Grave_444 válasza -ZeeZee- (#20463) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én bevállalnám, mert 10-el olcsóbb, mint a többi. Garanciás úgyhogy talán nem lesz gáz.

(#20465) -ZeeZee- válasza Grave_444 (#20464) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Közben találtam 92-ért gyárit, amihez jár Kingston A400-as SSD és Monster Hunter játékot. Nem nagy szám egyik sem, de legalább 3 év gari, nem volt nyektetve, meg a gyereknek jó lesz valami játék...

Egyébként at Aero gyengébb teljesítményű, mint bármelyik másik?

(#20466) Grave_444 válasza -ZeeZee- (#20465) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az SSD dob rajta 8-9 ezret, szóval 83-ért a 60 eurós játékkal egész jó. :)

(#20467) RetepNyaraB válasza -ZeeZee- (#20465) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Csak halkan mondom, hátha érdekes, hogy pl a gainward phoenix 24 centi hosszú, rendes dupla ventis.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20468) -ZeeZee- válasza RetepNyaraB (#20467) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

És halkabb, mint az AERO? Vagy esetleg erősebb?

(#20469) bobalazs válasza Redneck (#19981) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jo hogy ezeket a statisztikákat leirtad, igy két hónappal később lehet látni a változást hogy pozitiv v negativ irányba változott a meghibásodási statisztika.

(#20470) RetepNyaraB válasza -ZeeZee- (#20468) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valószínű mindkettő, de ez csak feltételezés részemről, mert nem ismerem az aero-t, új vagyok azbitteni bizniszben.
Terhelés alatt egy itx kártya egy db ventivel mindazonáltal nehezen hihető, hogy utolér egy "normál" méretű, OC kártyát (amely amúgy is a jobbak közül való). Hangja meg gyakorlatilag nincs.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20471) Create. válasza RetepNyaraB (#20470) üzenetére


Create.
addikt

Az én 3gb aerom 2050/9000 mhz-n ment 68 fok körül 70% ventivel. Nekem úgy, hogy a lábamnàl van a gép, nem volt hangos se, fülesben meg amúgy se hallani (6db házventivel 1200rpm mellett, aminek már hallható valamennyire a hangja). Nyílván nem lesz sose olyan halk, mint egy msi gaming, de teljesítményben tudhatja ugyanazt. Most egy msi 1070 gamingem van ugyanúgy 2050/9000-en, 55-60 közt van 70% ventivel, mondjuk ez nem hallatszódik ki annyira a hat venti mellett, mint az aero (de nekem az aero hangja se volt sose zavaró).

[ Szerkesztve ]

(#20472) KoPiati84


KoPiati84
tag

Sziasztok!

Csináltam Unigine tesztet mi a véleményetek róla, ezek az eredmények jónak mondhatók?
Giga mini OC nélkül.

[ Szerkesztve ]

Lelkes amatőr

(#20473) Redneck válasza bobalazs (#20469) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Köszi, így legalább látom hogy van értelme, hogy néha hozzászólok a topikban. :R Mióta az új iPon oldal van, sajnos sokszor egy tollvonással elintézik a statisztikát, mert új típusszámmal kerül fel ugyanaz a kártya, vagy egyszerűen csak lusták. Amelyiknél nem változik, annál össze lehet hasonlítani.

Aktuális téma:
Egy ventis kompakt vs 2 ventis komolyabb hűtésű kártyák összehasonlítása szerintem elég relatív. Alapvetően mindkét típusú hűtés jó, de a hangerő, a hőmérséklet, mindenki szemszögéből lehet más. Szerintem bőven el lehet lenni egy kompaktabb kártyával is ha valaki kevésbé érzékeny a hangra, de könnyebb egy nagyobb hűtéssel.

A drágább, komolyabb hűtések nyilván hatékonyabbak, de kérdés mekkora felárat érnek meg. A Gainward Phoenix azért ajánlott sokszor, mert ár/érték arányban elég jó, cserébe be kell áldozni 3 slotot. Azok az idők sajnos már rég elmúltak, amikor pár ezres volt a felár a legjobb hűtésű típusokra.

-ZeeZee-:
Ha a hangerő nagyon fontos, kevésbé ajánlom a kompaktabb kártyákat, de mint írtam ez erősen egyénfüggő. Én sem szeretem a zajt, de egy kompaktabb kártyával se dőlnék a kardomba, az 1060 kompakt megoldásai nem zavaróan hangosak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20474) -ZeeZee- válasza Redneck (#20473) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Kompakt alatt a kis/kisebb kártyákat érted?

(#20467) RetepNyaraB

Néztem a Phoenixet, egy kis átrendezéssel (SSD fel, HDD le) és máris nagy kártya is befér. Tehát a Phoenix is. Ebből a GS a halk, viszont Iponon (ha szabad ilyet írni) 2.9% a meghibásodási aránya. Ez csak annyit jelent, hogy többet adtak el belőle, ezért nagyobb a hibaszázalék?

Visszatérve egy picit az MSI Aero-ra. Az OC és a sima verzió között mi a különbség? Értem, hogy overclocked, de miért olcsóbb az OC-s kártya, mint a sima?

(#20475) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#20476) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Rendeltem egy Gainward nVidia GF GTX1060 Phoenix GS-t 90k-ért. Remélem jó lesz...

(#20477) RetepNyaraB válasza -ZeeZee- (#20476) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Uh. Új legalább, ennyiért?
Jó lesz. Lőj be rá saját ventiprofilt, amely lehetőleg nem engedi 65-67 fok fölé. Ekkor sima ügy a 2000Mhz boost (tuninggal talán 2100).
Már ahol ez szükséges.

Ciccuka@ mindezt mennyiért és milyen fogyasztás mellett vajon...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#20478) -ZeeZee- válasza RetepNyaraB (#20477) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Rufuszban volt új, 3 év garival. Remélem meg is kapom...

(#20479) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Majdnem elfelejtettem. A régi monitoromon csak D-sub bemenet van. Az új monitor HDMI-vel van/lesz kötve. DVI-t vagy DP-t kellene átalakítanom D-subra. Melyik aktív átalakítót ajánlanátok?

(#20480) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Szépen megy ez a kis asus is uraim ,nem kell ide gainward meg gagyibájt. :))


(#20481) aldebaran válasza TechN7ne (#20480) üzenetére


aldebaran
őstag

van egy fényképező a teszten. ha azt megnyomod, csak a teszteredményről kapsz egy screenshot-ot. :P

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#20482) wwenigma válasza aldebaran (#20481) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hagyd, gagyibájtozik, ne terheld tul az agytekervenyeit ilyen komplikalt dolgokkal. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#20483) pilipi


pilipi
aktív tag

Sziasztok!
GTX 1060 6gb-os kártyavásárlás előtt állok.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes várni az elkövetkező 1-2 hónapban mehetnek még lejjebb az árak, vagy esetleg beálltak erre a szintre és nem várható számottevő változás.
Tudom, hogy ezeket a dolgokat nehéz "megjósolni" csak gondoltam, hátha van valakinek valami elcsípett információja ebben a témában.

(#20484) Ciccuka válasza pilipi (#20483) üzenetére


Ciccuka
veterán

Majd februártól csökken talán.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#20485) pilipi


pilipi
aktív tag

Ismét kérdeznék a tapasztalt kollégáktól:
Melyik lenne az ajánlottabb a 3 modell közül?
- MSI GeForce GTX1060 6GT OCV1 - 90 850 Ft
- MSI GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 192bit PCIe (GTX 1060 ARMOR 6G OCV1) - 94 500 Ft
- Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix Golden Sample 6GB - 97 420 Ft

Az első Msi, miben tér el az Armortól?
~100 ezer forintig van-e jobb választás ezeknél?

(#20486) laskr99 válasza pilipi (#20485) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

Menj a GS-re, jobb a hűtése az msi-nél, van hátlapja ami annak nincs :))

(#20487) pilipi válasza laskr99 (#20486) üzenetére


pilipi
aktív tag

Köszi!
A Gainward kátya nem nehezebb, esetleg kell neki alátámasztás lógás ellen?
Az MSi alaplapom miatt hajlottam kicsit az MSI kártya felé, de ahogy olvasgatom az információkat egyre jobban kezd megtetszeni Gainward GS.

(#20488) Redneck válasza TechN7ne (#20480) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Szerintem felesleges csak márkákként kezelni a gyártókat. Minden cégnek vannak jó és rossz szériái. A fikázott Inno3D márka egy jobban sikerült szériája:


Leginkább alapon használom, néha a tesztelt OC-nál 2,5%-kal alacsonyabb teljesítményen. Nem izzad, és nincs is kicentizve. :B

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#20489) laskr99 válasza pilipi (#20487) üzenetére


laskr99
addikt

Nem kell, csavarozd oda jól, bírni fogja, nekem csak egy picit lóg a Gaming X , nem lesz baja :)) A régi 3 slotos kártyák voltak amik centit is tudtak lógni, valszeg bele volt kalkulálva már akkor is a dologba ez, sajna onnan semmim nincs, így nem tudom :D

(#20490) TechN7ne válasza Redneck (#20488) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem vágom mi számít jónak ,de 70 fok alatt tudom tartani és hasít 2100 on ,alap beállítás viszont ha nem piszkálom 18xxmhz és 72 fokig melegszik.
Tennék rá vízet meg emelnék egy kis feszt. ,bajnok is lehetne.

És igen ,nálam is egy jó fajta kártya ami itt nem ajánlott. Pedig az egyetlen 1060 a Gainward on kivűl aminek van állása és nem hajlik el backpate hiánya miatt mint egy msi ,ami ferde mint az állat.

[ Szerkesztve ]

(#20491) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Én már nem tudom kitalálni, hogy miért nem tudom rávenni a videókártyát, hogy 2000 fölé boost-oljon. A hőfokok lehetővé tennék. A gyári tuning programban be is van állítva a magasabb órajel, GPU voltage + 50%, Power limit +10% stb. Windows energiagazdálkodás teljesítménycentrikus. Az NVidia Vezélőpultban a 3D beállítások kezelésénél, az energiagazdálkodási mód, maximális teljesítményre van állítva. Pedig határozottan emlékszem, hogy régebbi driverrel működött a tesztprogram 2100MHz-en. Lenne erre valami javaslatotok?

- Glaz-doz-fhut -

(#20492) laskr99 válasza Glaz-dozfhut (#20491) üzenetére


laskr99
addikt

Próbáld akkor a régebbi driverrel, de sztem azon kívül,hogy online cerka méregetés, felesleges az a kevés + miatt húzni a kártyát...

(#20493) Glaz-dozfhut válasza laskr99 (#20492) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az a kevés majdnem 10% lenne max órajelben. Na meg bosszant a dolog, hogy miért nem tud úgy működni mint 14 hónapja. Meg láttam, hogy ugyanezzel a típussal jobb eredményt lehet elérni. Meg kíváncsi vagyok, mi az amit nem tudok. Egyébként nem úgy használnám. Sőt, leginkább nem is használom. Amúgy már letöltöttem tegnap egy régebbi drivert, de kicsi a valószínűsége, hogy az lenne a megoldás, mikor mindenki másnak meg rendbe működik. Persze win 10-zel. Kivétel az utolsó itteni megosztás, ami 7 alatt futott régebbi driverrel (Redneck-é).

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#20494) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok,

van egy Gigabyte Geforce GTX 1060-es kártyám de már sajnos nicns rajta garancia.

Egy ideje elkezdett így viselkedni.
Nem én csináltam a videót, de pontosan megegyezik. Általában ezt olyankor csinálja ha jobban melegszik, vagy régóta be van kapcsolva a gép és megy egy játék + 1 videó pl. Youtube-on...

Ha az álló gépházat elfektetem, teljesen megszűnik a hang és nem is jön vissza, de ez a megoldás nem kivitelezhető hosszú távon.

Valaki találkozott már ilyennel?

Előre is köszönöm!

(#20495) , válasza #81999360 (#20494) üzenetére


,
addikt

Gigabyte kártyáknál elég gyakori a zörgő ventilátor probléma. Találkoztam már olyannal, amelyik csak bizonyos fordulaton zörgött, találkoztam olyannal, hogy egyfolytában kerregett fordulatszámtól függetlenül, meg olyannal is, hogy csak a felpörgés pillanatában, és utána már elhalkult. Voltak videók a neten, ahol állítólag valami kábel beleért, és miután azt megigazították, utána már nem csinálta, de amikkel én találkoztam kártyák, azoknál garantáltan nem ez okozta. Windforce és G1 Gaming sorozat is érintett, a többit nem tudom, mert én eddig csak ezekből találkoztam ilyennel, szóval lehet, hogy a többit nem érinti, de az is lehet, hogy igen.
(Windforce és G1 Gaming esetében sem minden kártya érintett, volt 2,5 éves kártya nálam amelyik hibátlan volt, és volt 1 éves, amelyik már keményen produkálta.)

(#20496) #81999360 válasza , (#20495) üzenetére


#81999360
törölt tag

Sajnos itt sem ér bele semmi. :(

(#20497) Ciccuka válasza #81999360 (#20496) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kikopott a csapágy a ventikben. Ilyeneket külön is lehet kapni és általában más gyártók is ugyanazt a méretű ventilátort használják az ilyen változatú kártyáknál. pl. és pl.

Szedd ki az egyiket óvatosan és mérd le a fontosabb méreteit, csatlakozó típusa is fontos (ha nem akarsz barkácsolni túl sokat). Ha van rá lehetőséged, akkor egy komolyabb (Artic Cooling vagy Thermalright, stb.) hűtést is tudsz rátenni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#20498) Sztenly


Sztenly
tag

Sziasztok,
lenne Három kérdésem:

1. Van olyan hogy a 1060 6gb-os kártyához meilyik a legjobban ajánlott processor?

2. Egy i5-4590 elég lenne hozzá?

3. Milyen játékoknál számít a több fizikai mag és több szál?

(#20499) Grave_444 válasza Sztenly (#20498) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha nincs keret megadva nyilván a legerősebb I7. ;]

Inkább I7 4770-4790, ezek elegendőek mellé, az I5 nem mindig.

Főleg multinál számít.

[ Szerkesztve ]

(#20500) RetepNyaraB válasza Grave_444 (#20499) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Multiban nincs olyan, hogy megfelelő processzor. Mindent ki lehet fektetni kis erőltetéssel ;]
Életszagú körülmények között azért elég az az i5. Szóval full hd számításra.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.