Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) dragonfx válasza kisza25 (#3495) üzenetére


dragonfx
veterán

köszke ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3502) lakac11


lakac11
csendes tag

Sziasztok!
Van közületek olyan aki PCIe 2.0 verziójú alaplappal használja a gtx 1050ti-t? Nekem ugyanis Asus p8h67-m evo alaplapom van i52400-as processzorral és ez az alaplap még nem PCIe 3.0, hanem PCIe 2.0 - a gtx 1050ti leírásában pedig PCIe3.0 szerepel. Tartok tőle, hogy nem vagy pedig nem teljes hatékonysággal működne együtt a két alkatrész. A helyi számtech boltos is elbizonytalanodott ez ügyben, ezért kérem a Ti véleményeteket.
Köszönettel, lakac.

(#3503) Ptech válasza lakac11 (#3502) üzenetére


Ptech
őstag

Még régebben valami 5% difi rémlik valós használatban, de majd kijavítanak. Szvsz nagyságrendi különbség nem lesz, a boltos lehet csak rá akart dumálni egy új lapra.

(#3504) AxBattler válasza lakac11 (#3502) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem nem lesz gond, mennie kell... mondjuk a legfrissebb BIOS-t nem árt feltenni.

Rendeld webshop-ból, úgy 14 napod van elállásra, ha mégsem sikerülne!
+ Én inkább tápcsatis változatot néznék.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3505) gbors válasza Ptech (#3503) üzenetére


gbors
nagyúr

1%, az is GTX 1080 sebességnél :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3506) lakac11 válasza Ptech (#3503) üzenetére


lakac11
csendes tag

Ő attól tartott, hogy nem is indul el a PCeI2-es alaplapon a 1050ti ,és egy másik videokártyát ajánlott , de nem jegyeztem meg, hogy pontosan mit, de a paraméterei jóval szerényebbek voltak.

(#3507) MeroM válasza lakac11 (#3506) üzenetére


MeroM
senior tag

nekem ami tápcsati nélküli volt aza 750ti, de lehet az még pcie2.0, ha a 1050 en amit veszel van tápcsati sztem nem kell aggódni.

(#3508) gézu


gézu
őstag

Hát a 39k-s Msi 1050 Ti AERO-ból, amit januárra igazoltak volna vissza, végül ez lett. [EX-GTX1050TI-O4G]
Sok típus volt képben, de végül az adott pillanatban legjobb ár döntött. (50.9k)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3509) MeroM válasza MeroM (#3507) üzenetére


MeroM
senior tag

megnéztem a 750ti is már 3.0 ás és ment a ph67 es lapomba.

(#3510) lakac11 válasza AxBattler (#3504) üzenetére


lakac11
csendes tag

Még sohasem frissítettem a BIOS-t, elég a legutolsót föltenni, vagy e patch-hez hasonlóan sorba fel kell rakni őket?
A tápcsatist miért ajánlod, én éppen hogy a "simát" néztem ki, gondolván az kevesebbet fogyaszt és így talán nem is melegszik annyira - de én laikus vagyok.

(#3511) lakac11 válasza MeroM (#3509) üzenetére


lakac11
csendes tag

Köszönöm, ezek szerint nem kell aggódnom.

(#3512) MeroM válasza lakac11 (#3510) üzenetére


MeroM
senior tag

Nem rég futottam bele hasonló helyzetbe, csak még régebbi lappal: adott egy pci-e 1.0,1.0a alaplap (intel 945g), és egy 2.0 ás kártya, amin nem volt tápcsati (gef 430, HD6670 vagy hasonló) az vagy nem ad képet, vagy ad képet de a driverrel van gond, nem telepíti fel, hibát dob, stb.
Amin van tápcsati (HD5770) normálisan ment minden.

Lehet hogy csak én futottam bele, de ahogy olvastam fórumokat elvileg benne van sajnos.

Mindenesetre nekem is H67 es lapom van és a 750ti hiba nélkül ment. (azon nem volt tápcsati) :R

(#3513) Csupingo válasza MeroM (#3509) üzenetére


Csupingo
veterán

Szabvány szerint a pcie 2.0 is már 150 W-ot tud leadni. Csak az 1-esnél a max. a 75 W. Elvileg visszafelé kompatibilis, bár néha 10-ből 1x előfordul, hogy bios frissítés után se akar menni egy új kártya régi lapban.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#3514) MeroM válasza Csupingo (#3513) üzenetére


MeroM
senior tag

legújabb bios volt az alaplapon, és rosszul írtam mert egy intel 915 ös lap volt, magyarán az egyik legelső pci-e ;] :P lapok közül és egy jó kis P4 630 :)

(#3515) athomi válasza lakac11 (#3510) üzenetére


athomi
veterán

Nem kell egyből nekiállni BIOS-t frissíteni, majd lehet rajta gondolkodni, ha nem akar menni a kártya a lapban.

(#3516) MeroM válasza athomi (#3515) üzenetére


MeroM
senior tag

Szerintem menni fog, nekem is 1050 ti van benne :) igaz táp csatis.

(#3517) mcs válasza lakac11 (#3502) üzenetére


mcs
veterán

Nálam 1.1es lapban eddig kifogástalanul megy az 1050. A kép minden indításkor bejön, és teljes terhelés közben se száll el.

(#3518) MeroM válasza mcs (#3517) üzenetére


MeroM
senior tag

milyen alaplap? Amit én próbáltam az 1.0 vagy 1.0a volt....

(#3519) mcs válasza MeroM (#3518) üzenetére


mcs
veterán

Asus P5KPL-AM SE Intel G31 chipsettel.

(#3520) MeroM válasza mcs (#3519) üzenetére


MeroM
senior tag

hát akkor valószínű menni fog a h67 el is

(#3521) Ptech válasza gbors (#3505) üzenetére


Ptech
őstag

Akkor pláne :)

(#3522) zoombiee


zoombiee
csendes tag

Sziasztok,

Jelenleg van egy ASUS Radeon R9 280 DirectCU II 3GB GDDR5 384bit és gondolkodom a cserén, sokat eszik és nagyon durva hangja van ezért szeretném lecserélni egy itx confighoz passzoló kártyára PL. erre:
Gigabyte GeForce® GTX 1050 Ti D5 videókártya, 4GB GDDR5, 128-bit
Termékkód: GV-N105TD5-4GD

Szerintetek teljesítményben mekkora különbség van a két kártya közt? Futólag nézegettem teszteket, van amiben az egyik van amiben a másik volt jobb. Vagy szerintetek 1060 alatt nem érdemes cserélni?
Valamint nagy különbség van a 1050ti normál és kis méretű kártya közt?
FullHD-ben szeretném használni 1 monitoron semmi extra felbontás stb...

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#3523) Lui04 válasza lakac11 (#3502) üzenetére


Lui04
aktív tag

ASRock FM2A75 Pro4-M alaplappal használom a Gigabyte D5 1050Ti-t (ezen nincs tápcsatlakozó), 2.0-ás rajta a PCIE és nincs vele probléma. :)

(#3524) Csupingo válasza zoombiee (#3522) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán 10-ből 6 játékban gyorsabb az 1050 ti, de egész kicsi a külömbség. Csak teljesítmény alapján nem igazán érné meg cserélni. Persze itx gépbe azért jobban illik a jóval kisebb fogyasztású, csendesebb, kevésbé melegedő 1050 ti. És normál méretű kártya is befér, vagy csak lp (low profile)?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#3525) zoombiee válasza Csupingo (#3524) üzenetére


zoombiee
csendes tag

Befér normál méretű kártya, de az egyedi építésű gépházban jobb lenne a rövidebb, ha nem kell érte túl nagy kompromisszumot köti érte. (teljesítményben)
A kártya amit linkeltem az sem lp, csak rövid.

(#3526) Csupingo válasza zoombiee (#3525) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem gyengébb a kisebb kártya. Talán ha szénné akarnád tuningolni, nem bírna annyit mint egy tápcsatis komolyabb változat, de alapon használva szinte semmi difi nincs köztük. Az az 1 ventis giga amit említettél, az nem is rossz. Egész csendes és a félpasszív módot is tudja.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#3527) zoombiee válasza Csupingo (#3526) üzenetére


zoombiee
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségedet, még meglátom, hogy 1050ti vagy 1060 legyen, hátha pénteken kifogok valamit jó áron :)

(#3528) athomi válasza zoombiee (#3527) üzenetére


athomi
veterán

Fogyasztásban igen nagyot lépnél előre, teljesítményben viszont csak egy hangyányit. Ha teljesítményben is szeretnél komolyabban előrelépni, nem csak ilyen ~10%-ot, akkor mindenképp GTX1060-ban gondolkodj.

Amúgy a kártyát amit kinéztél bátran veheted, félpasszív és terhelve is halknak mondható, az ára is az olcsóbbak között van, általában ezt szoktuk ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#3529) lakac11


lakac11
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a segítséget. A fentiek szerint várhatólag nem lesz probléma a PCIe 2.0 alaplap és a PCIe 3.0 gtx 1050 Ti között. Viszont felmerült egy újabb gond, mégpedig az, hogy nálam a második winchesteren a régi (kedvenc) játékok (- korai Call of Duty-k, Medal of Honor stb.) miatt Windwos XP fut, amit már nem támogat ez a kártya. Esetleg van valami általános nvidea driver amit fölrakhatok a Win.XP-és rendszerre, hogy azt is használni tudjam ? Vagy mit tehetek ?
Üdv. lakac.

(#3530) Csupingo válasza lakac11 (#3529) üzenetére


Csupingo
veterán

Biztos találsz a neten leírást, hogy lehet újabb win alól futtatni ezeket a játékokat. Néha elég a nevet átírni. Vagy ilyesmi. Szerintem megoldható, csak keresgélni kell.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#3531) MeroM válasza lakac11 (#3529) üzenetére


MeroM
senior tag

játék exe: jobb klikk kompatibilitás és beállítod a megfelelőt, valamikor be kell nyomni az automata képméretezéses mezőt, esetek 90% ba működik win 10 alatt ha nem akkor DOSBOX :D :C

(#3532) Tombi


Tombi
senior tag

Nagyon off lesz ez:
TI nem anyáztok már ettől sok áremelkedéstől?
Baszki amit kinéztem napokkal ezelett több 10 ezerrel lett drágább
EZ A FEKETE PÉNTEK, erről nekem a leugráló bankárok jutnak eszembe
UTÁLOM :(

(#3533) dugo_ válasza Tombi (#3532) üzenetére


dugo_
veterán

Minden évben ez megy karácsony előtt.

(#3534) gézu válasza Tombi (#3532) üzenetére


gézu
őstag

#3437
Annak a tróger rendszernek, ami nálunk megy a kereskedelemben, egy haszna van. Rákényszerít a tudatos vásárlásra. A régi szokásokat el kell felejteni. Vagy beletörődsz, hogy szétszívatnak.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3535) mcs válasza lakac11 (#3529) üzenetére


mcs
veterán

Quake 3 motorra épülő játékok mind lazán futnak Win10 alatt. Igaz, hogy 1000 fps-t talán nem fogsz kapni, de 500at biztosan. :D

[ Szerkesztve ]

(#3536) mcs válasza Tombi (#3532) üzenetére


mcs
veterán

Nekem pedig a vérengző vásárlók, akik holnap le fognak rohanni. Izgalmas buliban lesz részem, aminek az átvészelésében a Seduxen + sör kombináció segíthet. ;]

(#3537) Tombi válasza mcs (#3536) üzenetére


Tombi
senior tag

sörben még én is benne leszek :P

(#3538) picur10


picur10
aktív tag

Nem lesz valahol kihagyhatatlan Black Friday ajánlat ti-re? :D

(#3539) kisza25 válasza picur10 (#3538) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Múlthéten volt 40k-ért, én meg 46k-ért vettem, ezek elég jó árak szerintem :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#3540) BandiHUN válasza kisza25 (#3539) üzenetére


BandiHUN
veterán

Énnekem is ma jött meg...reménykedik a fene a BF-ben.Arról nem is beszélve,hogy ígyis voltak már akciók,1 hetet kellett várnom az Asuskára...az egész BF arra jó a mezei dolgozó lúzernek,hogy beszopja,és aztán drágán se tudjon venni semmit/nehezen később ugyanannyiért,ha nem többért.Előrehozott blackfriday meg blackfriday-hét,mi ez a mócsing már...
Viszont a kari szépen dolgozik,hang semmi,és még az AMD-ről való váltást is szépen megette a gép,úgy tűnik.Hát elsőre sosetöbbet pirosat.Most CoD: WWII-ztem egy jót,tökéletes az ócska Xeonommal is,jó döntés volt a vidkarit bántani.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#3541) picur10 válasza kisza25 (#3539) üzenetére


picur10
aktív tag

40-ért nem is gondolkodnék rajta. Ahogy nézem múlt héten még tényleg annyi volt. :W

[ Szerkesztve ]

(#3542) lakac11


lakac11
csendes tag

Sziasztok!
Többen ajánlottátok már a Gigabyte D5-ös kártyáját, ami kis mérete és félpasszív hűtése miatt nekem is szimpatikus, de laikusként úgy gondolom, hogy a két ventilátoros kártyák megbízhatóbbak, hűvösebbek. Meglehetősen zárt a számítógépházam , ezért fontos lenne, hogy ne fűtsem föl, de a csendes működés is lényeges szempont nálam.
Ha esetleg csak olyan 1050Ti-t tudnék vásárolni amit tuningolni is lehet (pl. Gigabyte Windforce OC) de én nem szeretném tuningolni, akkor az ilyen kártyákon lévő pótttápot be sem kell kötnöm?
Üdv. lakac.

(#3543) athomi válasza lakac11 (#3542) üzenetére


athomi
veterán

Milyen ház ez?

Rá kell kötni, anélkül nem fog menni a kártya. De ez miért olyan nagy baj?

[ Szerkesztve ]

(#3544) dugo_ válasza lakac11 (#3542) üzenetére


dugo_
veterán

Ha van rajta külön betáp, akkor be kell csatlakoztatni mindenképpen, különben nem indul el.

Tuningolni bármelyiket lehet, de míg a tápcsatisok meg tudják tartani a 2000MHz körüli boost-ot, addig az anélküliek megállnak 1850 körül, mert TDP korlátba ütköznek.

Azt hiszem a Windforce a legolcsóbb 6 pines félpasszív 1050Ti. Ott van még drágábban a G1, Asus Strix, MSI Gaming még, szintén külön betáppal.

(#3545) gbors válasza lakac11 (#3542) üzenetére


gbors
nagyúr

A két ventillátoros kártyákon eggyel több hibalehetőség van, úgyhogy nem megbízhatóbbak, sőt. Hűvösebbnek potenciálisan hűvösebbek, de ha nagyon zárt a ház, akkor ez mindegy, mert a kétventillátoros kártya is ugyanazt a hőmennyiséget tolja a belsejébe, mint az egyes.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3546) lakac11 válasza athomi (#3543) üzenetére


lakac11
csendes tag

Cooler Master Silencio 550.
Nem baj, csak én úgy gondolkodtam (lehet, hogy rosszul), hogy több táp > több energia > több meleg.

(#3547) lakac11 válasza dugo_ (#3544) üzenetére


lakac11
csendes tag

Alapvetően én nem szeretnék pótcsatlakozósat, csak lehet, hogy nem kapok anélkülit. Igazából csak a félpasszív hűtéshez ragaszkodom.

(#3548) BandiHUN válasza lakac11 (#3546) üzenetére


BandiHUN
veterán

ugyanúgy 12V,csak másfelől megy be és más a lehetőség,de az áramot nem kéri el,ha nem kell.Viszont ott kell bevezetni.Semmiféle eltérést nem jelent alapesetben a csati.Sőt,lehet amúgy sem,végülis nekem is OC karim van csati nélkül...de adott esetben GPU függő is a tuning,semmi garancia semmire,akár alázhat is egy jól sikerült tápcsatimentes egy tápcsatist.Meghát ugye akinek tényleg nagyobb tunning kell,az tényleg dobjon rá egy 1060-ra,az érdemi előrelépés.Pont az a jó ebben a kis kariban,hogy hideg,nem kér sokat és egész jól megy mindegyik.Ami plusz van,az fingreszelés is,meg árban is kifizetett,sőt...nem éri meg,csak stathuszárnak.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#3549) lakac11 válasza gbors (#3545) üzenetére


lakac11
csendes tag

Igazad van, csak néha az ember ragaszkodik a "rögeszméihez", de ebben az esetben erősen hajlok a D5 felé.

(#3550) athomi válasza lakac11 (#3546) üzenetére


athomi
veterán

Nyugodtan mehet bele a Gigabyte D5 is, nekem is Silencio 550 van, igaz Windforce-szal.

Alapon nem hiszem, hogy benyaldosna a Windforce 75W fölé.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.