Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Whist


Whist
aktív tag

Köszönöm a válaszokat urak!
Még rágódok a dolgon, de az irány már megvan akkor: jóerős platform csere 😃

(#3052) Chaser válasza Whist (#3051) üzenetére


Chaser
titán

Tulzasba ne vidd ha nem hasznalod ki, 4 magos ryzen es ertelmes lap megvan 60k alatt, ram draga a ddr4 meg kb mind, aprorol erdemes loni, ezt kesobb bovitheted 6 v 8 magos cpuval is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3053) Slavia


Slavia
aktív tag

én most cseréltem le a 750 ti-t egy 1050 ti-re OC-ra.

(#3054) Whist válasza Chaser (#3052) üzenetére


Whist
aktív tag

Tudomtudom, G4560-at is nézegettem. Nem fogok 7700K-t venni 😃😃

(#3055) HummeRC válasza Whist (#3054) üzenetére


HummeRC
senior tag

G4560 + 1050Ti jó páros. Én is ilyet használok. Megy minden ahogy kell. :K

(#3056) Kovbob


Kovbob
senior tag

Üdv! Meghalt a régi vga-m és most levásárolhatom az árát, így vennék egy gtx1050ti-t. A gond, hogy a monitoromon nincs digitális bemenet. Kérdésem az lenne, hogy a vcom és gembird átalakító közül melyiket lenne érdemes megvennem? A vcomról még sose halottam, de talán melette szólhat, hogy a monitorig digitális jel menne, így talán kevesebb zajt tudna felszedni, valamint, hogy olcsóbb. Vagy ne is dp-ről alakítsam át, inkább másik kimenetről? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3057) MK VII válasza Kovbob (#3056) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Én a Gembird-et venném.
Vagy, ha annyit sem akarsz költeni rá akkor ezt, ez HDMI-ről visz D-SUB-ra.
Tökéletesen működik ez az átalakító.

[ Szerkesztve ]

(#3058) Kovbob válasza MK VII (#3057) üzenetére


Kovbob
senior tag

Értem, végülis én is abban gondolkoztam inkább. A hardverapros lehetőséget csak azért nem használom ki, mert a kártyát úgy is az iponnál tudom levásárolni. Csak a zajosodás kérdése miatt merült fel bennem a vcom, de azóta észrevettem, hogy a gembird-re garancia is van, míg a vcomra nincs. Köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#3059) Od!3


Od!3
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Egy 1050 Ti hogy teljesítene egy AMD athlon II x4 651 CPU (4 mag 3Ghz) mellett? Társaságukban lenne még 8 GB ram.

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#3060) dugo_ válasza Od!3 (#3059) üzenetére


dugo_
veterán

Eléggé CPU-limitesen.

(#3061) Od!3 válasza dugo_ (#3060) üzenetére


Od!3
tag

Most egy r7 260x oc 2gb van a gépbe. Akkor nem lenne javulás a játékokban a 1050 Ti-vel?

ASUS M5A99X EVO R2.0, AMD FX 6300 (1,26V 4,2 Ghz), Arctic Freezer Xtreme R2.0 borda+2x(12cm) Noiseblocker BlackSilent XLP, 16GB DDR3 HyperX Blue (1866Mhz), GIGABYTE GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB, Be Quiet! Pure Power 9 500W, 1TB Seagate HDD (7200RPM)

(#3062) MK VII válasza Od!3 (#3061) üzenetére


MK VII
veterán

Valószínűleg nem sok javulást tapasztalnál.

(#3063) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Jelentem megérkezett tegnap a kártya (Asus Strix OC), hát a hajam letettem, nagyon minőségi a cucc. Kiválóan működik a PWM-es csatlakozó a kártyán, a hozzátartozó programmal arra is lehet vezérlési profilt beállítani. Alapjáraton 30 fok, SW Battlefront 2 ULTRA(!) beállításokkal FHD-n 50-60 fps, 50 fokos GPU-val. Némi akadás volt azért, de azt betudom a processzornak. Köszönöm a többieknek az infókat, jó választás volt ez a kártya. :R

[ Szerkesztve ]

(#3064) MK VII válasza Bobó_20 (#3063) üzenetére


MK VII
veterán

Gratulálok.. Örülök, hogy tetszik.
Akadozás nem feltétlenül a processzorod miatt volt. Mikor elkezdődött a béta akkor semmilyen akadozás nem volt Ultrán sem nálam. Tegnap megint játszottam vele és azt vettem észre, hogy ugyan azzal a beállítással mikrolaggok és akadozások voltak. High-ra visszavettem a részletességet és akkor is.. Szóval nyakamat rá, hogy jött rá valami "javítás" vagy valami amivel sikerült játszhatatlanabbá tenni a játékot.

(#3065) shteer válasza Bobó_20 (#3063) üzenetére


shteer
titán

az nekem is annyira bejött, hogy vettem egyet újra :K

..szerintem jónak tűnik

(#3066) Bobó_20 válasza MK VII (#3064) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Ezt jó tudni, köszi szépen. Ma este megpróbálom kicsit megnyüstölni, esetleg OC mode-ra váltani, bár érdemi javulást nem várok, csak szinte zavar, hogy ez ennyire hűvös kártya :DDD Egy HD7870-hez képest, pedig maga a mennyország :U

(#3067) Whist


Whist
aktív tag

Egyébként a tápcsatis és a nem tápcsatis verziók közt van valamennyi különbség? Teljesítményben megéri azt a plusz pár ezer forintot?

(#3068) Grave_444 válasza Whist (#3067) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem lényegtelen a tápcsati. Hűtésre figyelj és kész. Nekem rövid Gigabyte 1900MHz körül megy, tovább nem néztem és nincs rajt csati.

(#3069) athomi válasza Whist (#3067) üzenetére


athomi
veterán

1-2 ezrest megérhet, ha van is kedved a tuninghoz, amúgy nem. Ha nincs, akkor leginkább a félpasszív Gigabyte D5 az ajánlott, mert ez szokott a legolcsóbb lenni és nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#3070) Bounti válasza Whist (#3067) üzenetére


Bounti
aktív tag

Én egy nem tápcsatis Asus ph-gtx1050-2g-t használok megelégedéssel, pedig ez még ráadásul aktív hűtéses is...

A procihűtést hallom, a kártyáét nem. A Gpu tweak II-ben feljebb lehet állítani a ventit, akkor persze olyan mint egy sugárhajtású röpcsi, de játekok alatt egyáltalán nem emelkedik 33%-fölé...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#3071) gbors válasza Bounti (#3070) üzenetére


gbors
nagyúr

Azért nagyon szerencsés kártya az 1050 és az 1050Ti, mert a 60W-os fogyasztáshoz lényegesen prosztóbb hűtés is elégséges lenne, de a gyártók valószínűleg nem merik ezt meglépni, mert pusztán a külső miatt sokkal kevesebb darabot adnának el, és sokkal többet buknának a mennyiségen, mint amit meg lehet spórolni a hűtés költségén :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3072) Whist


Whist
aktív tag

Köszi a válaszokat! Én is feleslegesnek érzem a tápcsatit, de gondoltam meghallgatom a véleményeteket :)

(#3073) <Lacy85> válasza Whist (#3072) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Enyémen sincs tápcsati. 2 ventis Gigabyte OC.
Hangja semmi, és még a tuningot is bírja. Talán GPU órajelben van 100-150Mhz lemaradásra tuning esetén a tápcsatisokhoz képest, de szerintem azt ki lehet bírni. :D

(#3074) Bounti válasza gbors (#3071) üzenetére


Bounti
aktív tag

:K

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#3075) azka79 válasza Bounti (#3070) üzenetére


azka79
aktív tag

Nekem a 4GB-os verzió van, de ugyan ilyen véleményen vagyok

(#3076) gyenesmartin válasza Grave_444 (#3068) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem D5 van. 1860MHz-nél van a vége. De ekkor már felmegy 65 fokra. Bár még így is hűvösebb, mint az előző vga-m.

(#3077) shteer válasza Bounti (#3070) üzenetére


shteer
titán

az asus phoenix-en számomra érthetetlen miért szigetelték le a memóriákat egy műanyag lappal az aluborda alatt

..szerintem jónak tűnik

(#3078) Bounti válasza shteer (#3077) üzenetére


Bounti
aktív tag

Nem is néztem... köszi, jó tudni!

Mivel még friss a rendszer, és probléma egy szál sem, ezért még nem buherálom, de örülök minden infónak!

Nem lehet valami gap pad féle dolog?

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#3079) shteer válasza Bounti (#3078) üzenetére


shteer
titán

nem szokott átlátszó lenni a gappad.. túl alacsonyan fekszik fel a borda szvsz és inkább a zárlatot akarták megakadályozni vele

ami nálam volt, nem bírta a memória tuningot, hiába volt samsung chipes. de a gyári értékeket természetesen hozta

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#3080) Chaser válasza shteer (#3079) üzenetére


Chaser
titán

Vagy inkabb lesarkazasvedo szerepe van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3081) shteer válasza Chaser (#3080) üzenetére


shteer
titán

max az alacsonyra helyezett bordának, szinte felfekszik a ramokra, nem tudna megbillenni a lapka nélkülse - de nem tartom valószínűnek. csavaron matrica van, ne szerelgesse azt a user a gyártó álláspontja szerint.

..szerintem jónak tűnik

(#3082) Bounti válasza shteer (#3079) üzenetére


Bounti
aktív tag

Érdekes...

Még nem tuningoltam, egyelőre nincs rá szükségem, de majd biztosan eljön az ideje, akkor szét is kapom...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#3083) shteer válasza Bounti (#3082) üzenetére


shteer
titán

játékokban nem annyira számít a mem-tuning így a amíg a gpu engedi, azt érdemes - annak van eredménye is :)

..szerintem jónak tűnik

(#3084) <Lacy85> válasza shteer (#3083) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hogyne számítana. Próbáld ki alap memória órajelen felhúzott GPU-val, utána pedig húzd fel a ramokat is.
Akad egy kis különbség.

(#3085) AxBattler válasza <Lacy85> (#3084) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, de az már csak minimális pluszt jelent, és a RAM a GPU-nál picivel hajlamosabb elhalálozni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3086) athomi válasza shteer (#3083) üzenetére


athomi
veterán

Ez azért erősen játékfüggő, hogy a memória sávszél növelésére hogyan reagálnak a játékok teljesítmény szempontjából.

(#3087) shteer válasza athomi (#3086) üzenetére


shteer
titán

nyilván - és vannak eltérő vélemények, kinek mi éri meg :K

..szerintem jónak tűnik

(#3088) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Lenne egy olyan problémám a videókártyával, hogy valamiért nem megy vissza 130MHz-es órajelre. Helyette beragad 1290-en. Természetesen így jobban is melegszik.
A háttérben semmilyen program nem fut, a GPU kihasználtsága 0%.

(#3089) athomi válasza gyenesmartin (#3088) üzenetére


athomi
veterán

Gyanús, hogy bányászvírusod van. Ezeket próbáltad lefuttatni?

szerk.: Biztos, hogy 0% a GPU kihasználtsága?

[ Szerkesztve ]

(#3090) gyenesmartin válasza athomi (#3089) üzenetére


gyenesmartin
őstag

igen, 0%.

(#3091) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#3090) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Most már jó. Az volt akkor a baj.

(#3092) Tamyra


Tamyra
tag

Sziasztok hagy kérdezzem már meg, hogy van a gigabytenak a mini 1050es kártyája és az asusnak is. Nos mint olvastam akkor az asus ventilátora folyamatosan megy míg a gigáé meg ha mondjuk alacsony a hőmérséklet nem is kapcsol be? Viszont szerintetek a kettő közül melyik a jobbb?

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#3093) shteer válasza Tamyra (#3092) üzenetére


shteer
titán

a Giga!
a venti tartóssága meg majd kiderül 2-3 év múlva

..szerintem jónak tűnik

(#3094) athomi válasza Tamyra (#3092) üzenetére


athomi
veterán

Igen, a Gigabyte D5 hűtése félpasszív, ventije 60°C-ig nem kapcsol be, az Asus viszont aktív hűtéses. Előbbiek miatt a Gigabyte-ot ajánlom, gondolom egy árban vannak.

(#3095) flusze


flusze
tag

Üdv.!

Mitől lehet ez? Mióta megvan a GAMING X azóta már másodszorra történik ez! Mióta megvan a monitor ilyen még nem volt, de nem egy kártya volt már a gépben! Ha kikapcsolom a monitort, és újra be, akkor kb 2 másodpercig jó majd átvált ilyenre! :W

(#3096) flusze válasza flusze (#3095) üzenetére


flusze
tag

Ezt elfelejtettem!
Reggel gép bekapcs minden ok, itt hagytam, monitor kipacs mert nem csinálok épp semmit, később leülök a gép elé egér megmozdít monitor indul, és ez fogad! Neteztem egy kicsit elmentem bevásárolni, közben a monitor megint csak kikapcs mert nem csinálok semmit, hazaérek egér megmozdít minden ok! Mivel azt hittem ki volt kapcsolva a gép elindítottam a feladatkezelőt ilyenkor fekete lesz a képernyő mintha kikapcsolna majd jön a feladatkezelő, de már nem világít alul a led csak így.
Beállítottam vezérlőpultban, hogy 1 perc után ha nem csinálok semmit kapcsoljon ki a monitor, ekkor egér megmozdít monitor indul kb fél perc és újra csak ilyen lesz!
Lehetséges, hogy valami szoftveres probléma van?

(#3097) dugo_ válasza flusze (#3096) üzenetére


dugo_
veterán

Inkább a monitor kezdett el haldokolni, a háttérvilágításnak semmi köze a pc hardvereihez, szoftveréhez.

(#3098) athomi válasza dugo_ (#3097) üzenetére


athomi
veterán

Egyetértek.

Először nem tudtam mit kell nézni, azt hittem az a világos rész a telefon vakuja.

[ Szerkesztve ]

(#3099) flusze válasza dugo_ (#3097) üzenetére


flusze
tag

Szerintem meg van, ugyanis rövid kínlódás után (megvárni míg kikapcsol, egér megmozdít újra bekapcs még mindig nem jó az egész, monitort kézzel ki-be kapcsolni) jelenleg hiba nélkül működik! Amikor bekapcsolom a monitort lila a háttér tökéletes megvílágítással, kiírja, hogy BENQ, majd mikor windows asztal megjelenik lekapcsolja azokon a helyeken a háttérvilágítást ahogy a képen látszik! Lekopogom most jó! Na de hogy miért, arról fogalmam sincs! :C

(#3100) AxBattler válasza flusze (#3099) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a panel háttérvilágítása, köze nincs VGA-hoz szerintem.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.