Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) MeroM válasza Bogyó bá' (#3250) üzenetére


MeroM
senior tag

Tedd fel intel oldalan fent van.

(#3252) jimpo


jimpo
aktív tag

Sziasztok
Athlon x4 740 mellé érdemes tenni egy Gtx1050-et?
Javarészt régi játék, Metro 2033, STALKER. Egy HD 7770-et váltana... Lassan haldoklik.
Sokat költeni nem akarok, főleg amennyit játszok.

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#3253) hundai válasza jimpo (#3252) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!
Ellennének egymással, de előfordulhat hogy limitálni fog a processzor.

-Wake up Neo!

(#3254) athomi válasza jimpo (#3252) üzenetére


athomi
veterán

Inkább GT1030-at ajánlanék, ez is erősebb, mint a HD7770 és megvagy 21-22,-EFt-ból, ráadásul vehetsz passzívat is belőle ha rendesen szellőzik a házad.

[ Szerkesztve ]

(#3255) gbors válasza athomi (#3254) üzenetére


gbors
nagyúr

Erről jut eszembe, nem lenne érdemes ezt a topicot kibővíteni a GP108-cal és a GT 1030-cal? Saját topikja nemigen lesz neki, gondolom...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3256) athomi válasza gbors (#3255) üzenetére


athomi
veterán

De igen, ez egy jó ötlet. Nem is lenne értelme saját topikot nyitni neki, nem lenne benne fórumozó. Viszont összefoglalót nincs annyira időm írni róla mostanában, szóval ha valakinek van kedve összeüthet néhány sort róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#3257) gbors válasza athomi (#3256) üzenetére


gbors
nagyúr

Én szívesen írok a kártyáról ma-holnap pár sort, a meglévő összefoglaló elejének copy / paste és módosításával hamar megvan. Küldjem privátban? Ill. ahogy elnézem a táblázatot, pont beleférne az 1030 is, azt is megcsinálom, ha megkapom a forrást.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3258) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok! Msi 1050 ti gaming x tulajdonosa vagyok. 3 hónapja vásároltam és körülbelül 1 hete azt vettem észre ,hogy alapjáraton "cicereg" szinte nem is játszom vele internetezésre használom.
Ez mitől lehet? Mivel elég halk a gépem így igen zavaró.
superflower 450w -os tápegységem van.
köszönöm

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3259) Tewe013 válasza Ramoskaa (#3258) üzenetére


Tewe013
őstag

Összefoglalóból: [link]

(#3260) Ramoskaa válasza Tewe013 (#3259) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Igen ezt olvastam. De hogyan lehet megszüntetni , mert engem zavar? Most akkor a tápegység adhatja a hangot? Videókártyánál hallom inkább illetve ,ha a videokártyát lecsatlakoztatom a hang megszűnik..
Mind2 elem garanciás és cserélném is őket.

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3261) Tewe013 válasza Ramoskaa (#3260) üzenetére


Tewe013
őstag

Lehet a kártya, a táp vagy akár az alaplap is, megszüntetni csak cserével tudod.

(#3262) Ramoskaa válasza Tewe013 (#3261) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Világos, de ha én a videókártyából hallom attól függetlenül okozhatja az alaplap vagy táp is?
Illetve annak ellenére ,hogy a videokártya nincs csatlakoztatva és úgy már nem hallom akkor is lehet a táp/alaplap?
köszönöm

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3263) MK VII válasza Ramoskaa (#3262) üzenetére


MK VII
veterán

Ha a videó kártyánál hallod akkor az cicereg.. Nem tudod megszüntetni, nem tudsz csinálni vele semmit.. Még garanciában sem cserélik.. Nem garanciális csereindok.
Volt akinél egy tápegység csere megoldotta. Másik táppal próbáld, ki, ha van rá lehetőséged, hátha jobban összeférnek és elmúlik a cicergése. Igazából ennyi amit tehetsz.

(#3264) Ramoskaa válasza MK VII (#3263) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Jelenleg nincs másik, de megpróbálok szerezni ismerőstől!
A tápegységem és a videókártyám is garanciális.
Lefuttattam 1 benchmarkot érdekes módon nem volt közbe hang amint végzett megint előjött ,tehát inkább akkor hallom ha még megterhelve sincsen.
Ha tudnám ,hogy a táp a ludas cserélném egyből.
Ha meg ezért nem cserélik garanciába a kártyát nagy szemétség, mert eddig nem volt ilyen hangja. :((

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3265) MK VII válasza Ramoskaa (#3264) üzenetére


MK VII
veterán

Általában nagyon magas FPS-nél jön elő a cicergés.
Az enyém is cicereg pl Dying Light alatt mikor tölti be a pályát... De amúgy máskor nem.
Nálad ezek szerint alacsony fps-nél jön elő...
Tápcserét nem azért javasoltam, mert a táp lenne a rossz. A VGA-d cicereg ez nem vitás, de volt aki ennek ellenére tápot cserélt és megszűnt a cicergés. VGA topikban lehet erről olvasni, csak rá kell keresni.. Régebbi történetek, még anno GTX970-ek ciceregtek nagyon és akkor volt mikor egy tápcsere megoldotta.

A garanciális cserétől ilyen esetekben minden gyártó elhatárolódik. A gyengébb minőségű kondik szoktak ciceregni, működést nem befolyásolja ezért nem is cserélik. Meg lehet próbálni, de visszadobják, a nyakamat rá.

[ Szerkesztve ]

(#3266) Ramoskaa válasza MK VII (#3265) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Igen! Alacsony fps-nél..Akkor nem küldöm vissza gariztatni a vga-t.
Köszönöm a részletes válaszaidat, sokat segítettél! :R
További szép napot!

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3267) jimpo


jimpo
aktív tag

A Gt 1030 jóval gyengébb sajnos...
De az tuti hogy a Lost Alpha nem fogja a procit a 7770-el. A magok átlagban 50-70%-on mennek. A GPU meg 100%-on megy...
Érdekes bottleneck az lesz, kérdés mennyi. Tegnap sikerült a turbó órajelet felvinni 3900Mhz felé, az már jobb mint a 3500.
FSB 106 MHz felé nem tudom vinni a memória közbe szól.

Stryd Next Gen

(#3268) Bounti válasza MK VII (#3265) üzenetére


Bounti
aktív tag

Inkább a tekercsek ciripelnek, ha letöredezik, vagy alapból nem volt megfelelő a lakkréteg...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#3269) Becksman


Becksman
őstag

Nekem tegnap megjött a vga :

Hd7770 után sokkalta jobb. :) Mostmár játszhatok azokkaé high/very highon amivel eddig csak low-mediumon tudtam.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#3270) MK VII válasza Becksman (#3269) üzenetére


MK VII
veterán

Gratulálok.
Érezzétek jól egymást, jó kis kártya ez. :K

(#3271) Becksman válasza MK VII (#3270) üzenetére


Becksman
őstag

Jaja és elég jó az OC progija is. FX8350 mellé lehet nem a legjobb választás, DE a HD7770 után ez is egy külön világ :D

Samsung A54 5G 8+256GB

(#3272) Klikk1984 válasza Becksman (#3269) üzenetére


Klikk1984
csendes tag

grat. jobbat nem is választhattál volna :)

(#3273) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

tudom valszeg ez a leggyakoribb kérdés, de 660-ról váltanék (proci i3-6100) és úgy gondoltam, hogy ez az 1050ti típus lenne az első érdemi előrelépés, elsősorban Overwatch-al játszom.

Leakadtam a típusok között (Ipon és Aqua-nál néztem), nem látok túl nagy különbséget (5k kb) a kisebb egy ventisek és a komolyabbak között, szóval gondoltam akkor már a komolyabb típusok jobban megérik, ezekből talán melyik a legjobb, áruk 56k egységesen? Tudom, hogy mind ajánlott típus...

MSI Gaming 4g
GB wf2 oc
Asus EX oc

Nekem az MSI lenne szimpi igazán.

Köszi a segítséget!

(#3274) Csupingo válasza Orgi (#3273) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez a 3 közül az msi gaming a legkomolyabb, de mivel nem olyan forrófejű a kártya, akár érdemesebb az olcsóbb változatok között is mazsolázni.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#3275) MK VII válasza Orgi (#3273) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Amiket felsoroltál én azok közül, ha már ennyit akarsz rá költeni, akkor az Asus Expedition-t kihúznám.
MSI Gaming x, Gigabyte G1 Gaming, Wf2 oc, Asus Strix amik jók. Igazából a Gigabyte kb mindegyik típusa jó választás. Egy ventisek közül a Gigabyte D5 korrekt darab.
Én is Overwatch-al játszok legtöbbször. Epic részletességen 70-90 fps-t simán hozza fullHD-ban. Korrekt kártya ez a 1050Ti. :K

[ Szerkesztve ]

(#3276) AxBattler válasza Orgi (#3273) üzenetére


AxBattler
félisten

MSI Gaming-nek van a legjobb hűtése, én emezt választanám, ha kb. ugyanazon áron mennek. Persze ez a legnagyobb kártya is egyben, ha esetleg nem férne el a házadban, akkor inkább Giga Gaming G1, vagy Windforce.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3277) Orgi


Orgi
őstag

Köszönöm a válaszokat! Talán az amúgy is szimpi MSI a legolcsóbb, Ipon és Aqua árakat néztem. A házam egy régi Antec Plusview 1000AMG, abba kb szerintem minden belefér, de este mérek egyet azért...
Árban meg nincsen (sajnos) nagy szórás: az egyszerűbb egy ventisek mondjuk 51, a jobbak 56, ez egy sörözés mondjuk, szerintem az igényesebb kivitel, a nagyobb csend megér ennyit.
Köszönöm mindenkinek :R

(#3278) Chaser válasza Orgi (#3273) üzenetére


Chaser
titán

Gaming x-et vennem merazteccik' ( : neweggen is jokat irnak rola

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3279) Orgi válasza Chaser (#3278) üzenetére


Orgi
őstag

El is vitték az Iponból őket, a jó árúakat :(

[ Szerkesztve ]

(#3280) mcs


mcs
veterán

Na csak nem bírtam magammal. Elhoztam ezt a sz@rházit. :D

(#3281) akoska07 válasza mcs (#3280) üzenetére


akoska07
nagyúr

Főleg a teljes hsz miatt grat. :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3282) Orgi válasza mcs (#3280) üzenetére


Orgi
őstag

Én se bírtam magammal, behúztam a halas boltból az MSI-t :)

(#3283) mcs válasza Orgi (#3282) üzenetére


mcs
veterán

Tíz ujjamon nem tudom megszámolni, hányadik Giga kártyám ez már. :D
MSI Aero vagy Asus Phoenix se lettek volna rossz vételek, de csak a Giga mellé tettem a voksomat a félpasszivitás miatt. A korábbi Giga 750hez képest ennek aztán jó picike doboza van. :)

(#3284) mcs válasza akoska07 (#3281) üzenetére


mcs
veterán

Na most már csak a Q9400 reakciójára leszek kíváncsi, hogy mennyire hajcsa majd ki. :)
Egyszerűen nem volt más ésszerű választásom. A GT 1030 eleve lassabb lett volna az x4 pci-e üzemmódja miatt, a 750 és 750 Ti pedig már ,,megvoltak" annak idején az i5 4460al. ;)

(#3285) akoska07 válasza mcs (#3284) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sokat ne várj tőle,fog kihasználatlan teljesítmény a kártyában maradni.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3286) mcs válasza akoska07 (#3285) üzenetére


mcs
veterán

Végülis tudom nagyjából, hogy mire számíthatok, mert GTX 650el eljátszottam már a kis felbontásos tesztelést.
A régebbi játékaimban úgy tűnik, hogy simán helyt fog állni a Quad, viszont a legújabb UT és Project Cars valószínűleg kifognak majd rajta valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#3287) gbors válasza mcs (#3280) üzenetére


gbors
nagyúr

Jól tetted :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3288) mcs válasza gbors (#3287) üzenetére


mcs
veterán

Neked is köszönöm az ajánlást! :)
A Youtube gyorsítás amúgy mennyire kiforrott? Gyengébb procikról is szépen leszedi a terhet, ha például Chromeot használok?

(#3289) mcs


mcs
veterán

Az első fél-3/4 órás próbálgatás alatt nem produkált semmi rendelleneset a kicsike.
Eddig 69 fok volt a maximum, amit láttam játék alatt, és az egy venti ellenére sem hangoskodik különösebben.
Grid 2 alatt 95-100% a gpu kihasználtság, UT alatt pedig már változó, de ott leginkább a 4 gigányi rendszer ramom lehet a legszűkebb keresztmetszet, mert előfordulnak kisebb beakadások, amúgy pedig bőven játszható fps-t nyújt még high grafikán is. Rossz szavam nem lehet eddig. :)
Egyetlen érdekesség a Chrome kb nem létező 4k gyorsítása, Edge alatt pedig flottul működik.

[ Szerkesztve ]

(#3290) Csupingo válasza mcs (#3289) üzenetére


Csupingo
veterán

Hogy sikerült ilyen gpu kihasználtságot elérni? Nagy felbontáson, magas beállításokkal, vagy szinte elég neki ez a proci is? Vagy csak ennél a játéknál megy ilyen szépen?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#3291) mcs válasza Csupingo (#3290) üzenetére


mcs
veterán

A Grid 2nek 1080p ultrán bőven elég ez a proci. A legújabb UT alpha viszont már eléggé változó, mert 60-98% között ingázik. A Grid 2ben mondjuk furcsállom, hogy körülbelül egy alap órajeles 950 szintjén mozoghat az 1050, de ennek valószínűleg megvan a technikai oka. Hamarosan nézek több játékot is.

[ Szerkesztve ]

(#3292) smc válasza mcs (#3291) üzenetére


smc
addikt

What? Van új UT? :D Úgyérted Unreal Tournament?
Ez nekem totál kimaradt, hogy megy a kártyával ha épp nem annyira proci limites? :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3293) smc válasza mcs (#3291) üzenetére


smc
addikt

Most látom, hogy sima 1050-ed van.
Az tényleg nem sokkal van előrébb a 950-nél.
YT.:Összehasonlítás

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3294) Apollyon válasza smc (#3292) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Üdv a jövőben! :D

Van már egy ideje, de évek óta pre-alpha állapotban van. Topikja is fellelhető itt a péhán: Unreal Tournament 4

A játék ingyenes lesz, akkor is, ha megjelenik, most is az, csak vannak ingame fizetős cuccok. Pl. pályák, karakterek. De ha nagyon faxa vagy, csinálhatsz is magadnak :D Ettől függetlenül az ingyenes pályák között is vannak jók, sőt, van új Deck 17.

Én mostanában sokat tolom vele ha épp belépek windózba, elég hw igényes a game, pörgeti azért a 1050 Ti-t, de nagyon szépek a textúrák.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3295) smc válasza Apollyon (#3294) üzenetére


smc
addikt

Köszi az infókat, akkor majd rálesek. A régiek nagyon bejöttek.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3296) gbors válasza mcs (#3291) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezzel vesd össze. Szerintem teljesen nem elég a CPU-d a GRID2-höz, de a négy magot szereti a játék, úgyhogy vszleg nagy dráma nincs.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3297) mcs válasza smc (#3295) üzenetére


mcs
veterán

Ennek az újnak azért még van hova fejlődnie. Nem sok az olyan pálya, ahol kimondottan részletesek a textúrák, mint például az említett Deck is, viszont az Outpost és a Lea gyönyörűek. :)
Előbb ráeresztettem az UT3at is az 1050re, és kevésbé limitál benne a procim, mint vártam. Rengeteget agyaltam, hogy ismét ráköltsek-e 40et egy kártyára, de azt kell mondjam, hogy nem bántam meg. A vén csotrogány vasamban akadt még némi tartalék. ;]

(#3298) mcs válasza gbors (#3296) üzenetére


mcs
veterán

Most elvileg a te beállításaiddal futtattam:

Nálam 1733 Mhz a max boost, és 70 fok környékén 1683ra csökken. A rajtnál látom azt, hogy ott változik legkevésbé az fps, amikor állítgatom a grafikát.

[ Szerkesztve ]

(#3299) smc válasza mcs (#3298) üzenetére


smc
addikt

Hagy benne bőven.. Procihasználat végig 100-on?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3300) gbors válasza mcs (#3298) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, a rajtnál a legerősebb a CPU-használat. Ill. pár FPS-t jelent az is, hogy nekem az Inno3D kártya végig 1750 körül ment.
Gondolom, ha bekapcsolod az advanced lightingot, akkor sokat nem fog esni az FPS:

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.