Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6801) biggamer válasza TTomax (#6800) üzenetére


biggamer
veterán

Mi a fene az a BIA3 ? ;]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#6802) pigatt


pigatt
őstag

Szerintetek érdeems a 178.13 drivert 178.15-re lecserélni? Valakinek tapasztalatok? Mert rosszabb akkor nem kínlódok vele.

i9 / 4080 / 32"

(#6803) pigatt válasza biggamer (#6801) üzenetére


pigatt
őstag

Brothers In Arms 3

i9 / 4080 / 32"

(#6804) TTomax válasza biggamer (#6801) üzenetére


TTomax
nagyúr

Brothers.in.Arms.Hells.Highway :B :DDD

(#6805) BMW001
Köszönjük az információt,mi azért jól elgémelgetünk az NV vacak kártyáival,hajrá ATI olcsóbb lesz a GTX :))

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6805) MPowerPH válasza Iron Funeral (#6799) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nézhetném, csak ezzel a lehetőségek tárháza kimerült. :) The End. :DDD Ezen a vonalon nincs tovább... Köv. kártyába hányat raknak? 2.2 milliárdot? :DDD Röhelyes....
Csak ti fényeztek, az NV nagyon jól tudja hogy szarban van, amiből nagyon nehezen tud kievickélni.
Nem a clock to clock teljesítmény számít, mert az függ az architektúrától is. Itt az abszolút a fontos...

Amúgy a hőfofokat azért írtam le, mert mindenki azt terjeszti, hogy mennyire melegszenek a rivális kártyái. Na, tegnap olvasgattam kicsit a topic -otocat, és onnan szedtem ki az adatokat. Laraxiol írásai nagyon sokat segítettek, stb... A 80C -t 100% -os RPM -en is innen szedtem. Nem magamtól találtam ki. :(

Az X2 -es meg amennyivel erősebb, annyival fogyaszt többet is. Sőtt, átlagolva kilehet számolni, hogy teljesítményhez viszonyítva alig fogyaszt. :)

De nem akarok veletek vitázni, mert csak egy nézőpontról tudjátok megközelíteni a dolgot. :(
Majd meglátjuk mi lesz, mert elvileg 2009 első negyedévére igérik az új szériákat. :)

És igen, nekem az speciel rosszabb a helyzet, mert az ATI -k drágultak. :( Nektek meg jó, mert olcsóbban kaptátok az NV karitokat. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6806) biggamer válasza pigatt (#6803) üzenetére


biggamer
veterán

Nem mondod. ;] ;)

Egyébként itt a game rendszerkövetelménye :

Системные требования :

Operating Systems: Windows® XP SP3/Windows Vista SP1 only.
Processor: 2.6 GHz dual-core or 3 GHz for Intel Pentium D.
RAM: 2 GB Recommended (1GB minimum).
Graphics Card: 128 MB DirectX® 9.0 compliant & Shader 3.0 enabled.
Sound Card: Any DirectX® 9.0 or 10.0 compatible card.
Optical Drive: 4x dual-layer DVD-ROM
Online: Broadband with at least 384 Kbps upstream.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#6807) Bluegene válasza Iron Funeral (#6799) üzenetére


Bluegene
addikt

egyébként is, most meg fogsz döbbenni de a GT200-zas chip nem erősebb az Rv770-nél egyáltalán, sőt a 4870-es chip vagy 20%-kal gyorsabb a gtx 280-astól

jogos a kérdés ha ez így van miért jobb/gyorsabb jelenleg a nagy GTX? valószínűleg azért mert a programozók/játékfejlesztők nvidia által szponzoráltak és az nvidia felépítését követve programozzák a játékokat, ha egy picit Atira írják(Call of Juarez, Mass Effect, de főleg az előbbi), akkor még a 4850-es is elkeni a nagy GTX-et, szóval fél év múlva megnézel egy tesztet megeshet hogy a nagy GTX nem a 4870-essel hanem a 4850-essel fog viaskodni(lehet hogy nem, de néhány játékban simán, és akkor még nem beszéltünk a DX10.1-es játékokról amik 15-20%-ot is gyorsíthatnak), tehát félév múlva talán láthatjátok h nem jó lóra tettetek, ha így terjed az Ati, viszont az eddig megjelent játékokban valszeg tartani fogja magát a GTX 280-as a 4870-essel(bár a 8.10-es driver után rátérhetünk a crysis-ra, ha van kedvetek, de sztem egy call of juarez benchmarkban simán győzök ;) )

számokra :
4850 1 teraflops
4870 1,2 teraflops
gtx 280 0,95 teraflops

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#6808) Petya2900XT válasza Bluegene (#6807) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

BMW00 és Bluegene jó lenne ha már elhúznátok innen!Ha veszekedni akartok csináljatok egy Rv770vsGT200-as topikot és ott élvezzétek ki,hogy beszélhettek össze vissza !! :W
Köszönjük!
Nem mindegy,hogy nVIDIA kit szponzorál??.....a lényeg az h szponzorál és nem az a lényeg h HA a játékok nem nvídiára lennének írva akkor,hogy futnának,mert az csak álom...jó lenne ha leszállnátok a földre és ráébrednétek,hogy nem azt kell nézni,hogy melyik gpu az erősebb hanem az,hogy hol van több stabil fps! Atis vok,de szívok is rendesen,mert pl fél év mire kijött egy normálisabb driver Crysishoz ebből az következik,hogy nem azt kell nézni,hogy kiadás után fényévekkel,hogy fut egy játék 100driver után,hanem kiadáskor,hogy megy !(Valszeg nem fél évre rá akartok ti is egy új faxa gémmel gémelni)Ebbe jó nvidia a jobb a támogatás miatt...ezért kell nvidiát venni! :(((

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#6809) Bluegene válasza Petya2900XT (#6808) üzenetére


Bluegene
addikt

azt hiszem normális stílusban mondtam el nem kell kiakadni ez a véleményem(nem biztos hogy ez így lesz), de sztem a 4870-es meg fog érkezni

jó talán eltúloztam, a 4870-es lesz a 280-as mellett, már így is sokat behozott rajta

igen még az nvidia által szonzorált játékok futnak, de most már az AMD is pénzeli őket, tehát ez megszűnik ez a hátrány, marad tehát a hardveres előny

vegyél Nvidiát, látom amikor Nvidiát volt érdemes akkor Atit vettél, amikor meg Atit érdemes akkor meg Nvidiát veszel ;) talán fordítva kéne nem? ;) :R

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#6810) MPowerPH válasza Petya2900XT (#6808) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tetszik a nickneved. :)) Én egyáltalán nemszídom az NV -t. Nagyon jó VGA -k, de az ATI -t én többre értékelem. :)
Na, nem rondítok tovább itt, bocsi ha valakit megbántottam. :R

Don't Tread On Me

(#6811) Laraxior válasza MPowerPH (#6810) üzenetére


Laraxior
titán

normális hozzáállás :K :R kinek a pap,kinek a paplan. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6812) littlelion21


littlelion21
addikt

Bundás22!

Mit ígértél amikor kib.sztak innen, és mégis visszareg.-eltél?!
Miért nyílik ki az ember zsebében a bicska akárhányszor a végtelenül gyerekes magyarázkodásaid olvassa az ember?!

Költői kérdések, nem kell válaszolni... :(((

mod: off

[ Szerkesztve ]

(#6813) Iron Funeral válasza Bluegene (#6807) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Én tisztában voltam ezekkel a számokkal eddig is, azt nem veszitek figyelembe, hogy 2x annyi textúrázó és rop ment a g200-ba, az 512bit memvezérlő miatt pedig még a memsávszél is nagyobb! 3:1 a G200-nak az rV770-el szemben! Ilyen arányok mellett újra kéne gondolni, hogy miért is erősebb az rv770... az nV szponzorációja pedig annyit tesz ki, hogy a kártyáikon nem fognak olyan grafikai hibák megjelenni amitől lefordul az ember a székről! Van ATi kártyám is és néha olyan bugok jönnek elő néhány játékban mint amit gf-en atomtuningal nem tudtam előhozni! Petya2900XT-nél van a pont, nem fél meg egy év múlva veszem elő a játékot, amikor az ATi volt kedves/képes drivert írni, mikor a másik karival már 60x végigjátszhattam volna arra az időre. DX10/10.1/11 sehol sincs, majd amikor lesz, akkor lesz megfelelő kártyája az nV-nek, bár akkor majd az lesz a bajuk a vérembereknek hogy DX12/13 stb. biztos szar lesz majd rajta...

BTW és mi van akkor ha köv kariban 2.5 mrd tranyó lesz? semmi elmondom neked, az is ketyegni fog és képet rajzolni mint az összes elődje...

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#6814) Bluegene válasza Iron Funeral (#6813) üzenetére


Bluegene
addikt

nem vennék mérget arra hogy az ati féle és az nvidia féle textúrázó egy és ugyanaz, sőt biztos hogy nem, így nem lehet összehasonlítani darabra
A gddr5 miatt pedig a 4870esnek is nagy a memsávszélessége
mind1, ha az egyre újabb teszteket nézzük egyre jobban ellép a gtx 260-astól a 4870-es(pedig eleinte egyszinten voltak)

az nv sponzorációja azt jelenti hogy a játékfejlesztők úgy tervezik meg a motort hogy alapvetően jobban szaladjon a G80-as felépítésen, a bugok kijavíthatók az más, így az atin veszteséggel fut, az nv-n optimálisan(ezért érkezik meg a két GTX közé a 4870es, hiába elvileg gyorsabb hardver)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#6815) Iron Funeral válasza Bluegene (#6814) üzenetére


Iron Funeral
őstag

rendben, tételezzük fel hogy igazad van... akkor már csak azt mondd meg hogy mivel lesz különb a világ ha nem az nv szper optimalizációja lesz a játékok alappillére hanem az atié...?
textúrázókkal kapcsoladban igazad lehet, nV-é erősebb mivel ő tolta eddíg is a mennyiségüket és a kari merít belőlük rendesen, ropok szintén

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#6816) Motion_Blur válasza littlelion21 (#6812) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ki az a Bundás? :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6817) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Most tudom, hogy meglepő dolgot mondok, de ha végre egy szakmai topicban szakmai dologról van szó(GT2xx topic GT2xx vs rv770), akkor az miért van offban?

Memszávszél, számítási teljesítmény szerintem inkább szakmai, mint a nekem hány MHz-en megy ;)

Azért arra vigyázzatok, hogy ne lovaljátok bele nagyon magatokat és az indulatokat kerüljétek :R

[ Szerkesztve ]

(#6818) Iron Funeral válasza Foglalt név (#6817) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Annyira nem akartunk offolni, hogy már fel sem tűnt, hogy ON amit írunk :D

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#6819) keIdor válasza MPowerPH (#6790) üzenetére


keIdor
titán

Részben egyetértek veled, mert itt jó sokan nem látják a fától az erdőt... és élnek a maguk kis álomvilágában (eleve nem értem minek kell szeretni ennyire egy céget, mikor az meg nagy ívben szarik a fejére...) de te is írtál hülyeségeket... a HD4870 ventije már 40%-on elviselhetetlenűl hangos... igaz, hogy hatásos (idle tényleg 40 fok, load meg max 60) de ezt ki bírja ki? Mint egy 800W-os porszívó olyan a hangja... aztán te a 60%-ot már remélem csak viccből írtad. :U Ott már hajszárító, illetve 1500W-os porszívó filling van. :D

Az R600 is mint architektúra jó volt, ma is annak a szíve van az RV770-ben, de maga az R600, mint grafikus mag/illetve VGA csúnyán megbukott... hibás volt pl. benne az UVD, tehát a HD filmeket egyáltalán nem ő számólta, hanem a CPU... illetve az árazás is katasztrófális volt... 8800GTS 320MB-al volt kb. egyszinten, de +30-40%-al drágább volt és sokkal többet is fogyasztott... (GTX-280 igaz mégtöbbet eszik, de cserébe gyors is)

Félreértés ne essék, nem az nVidiásokat védem, én nem tartozom egyik táborba sem, a nőket szeretem... csak te is írtál 1-2 hülyeséget...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6820) biggamer


biggamer
veterán

Call of Duty : World at War előzetes [link] :R

TTomax
Játékról véleményed ? :Y :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#6821) boogie84 válasza TTomax (#6800) üzenetére


boogie84
veterán

:R :R
már nem sok választ el tőle :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#6822) boogie84 válasza Motion_Blur (#6816) üzenetére


boogie84
veterán

hát a a kutyúúúúús :D
jaj igen háttal nem kezdünk mondatot, na de mi van a hátizsákkal?? :DD

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#6823) mcintosh válasza Bluegene (#6814) üzenetére


mcintosh
tag

Ja, én is nagyot néztem, amikor megláttam az ATI számolási teljesítményét, és mégis az nV a gyorsabb játékokban. Akkor ez csak a driverek miatt van? :F

(#6824) szucsinka válasza biggamer (#6820) üzenetére


szucsinka
őstag

mikor tépödik le a végtagjuk a fricceknek a BIAHH-ban??
én lövöm öket de csak véresaek..hmmm.. :DDD
260gtx -el nyomulok minden maxon ..szvsz a grafika jó csak az intrók lehetnének jobban kidolgozottak szvsz ugyanolyan mint az elözöben

(#6825) Hunter2 válasza szucsinka (#6824) üzenetére


Hunter2
addikt

biztos csak DX 10.1 melett tépődnek a végtagok. ;]
(bocs nemtudtam kihagyni)

(#6826) littlelion21 válasza szucsinka (#6824) üzenetére


littlelion21
addikt

Sztem a Soldier of Fortune 3 a Te játékod...

bocs, nagyon off

[ Szerkesztve ]

(#6827) MPowerPH válasza keIdor (#6819) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nálam az elfogadható érték onnan jön, hogy eddig mik voltak a tapasztalataim. 1950XTX és a 2900XT hűtője elviselhetetlenül hangos volt, a 8800GTX is hangosabb volt, és a GTX200 -as hűtők is hangosabbak. Ezt mind tapasztalat. A 4870 se csöndes, de el lehet viselni a többihez képest. :) Én ilyen megközelítésből néztem. :U
Igen, az R600 részben elcseszett, volt hibája bőven, és nagyon magas volt a fogyija is.
DE!!! A tudását tekintve nagyon is jó volt, és fejlettségi szintet tekintve is messze a rivális gyártó kártyái fölött állt. De az ATI kicsit elszámolta magát, mert rossz korban adta ki. :DDD Nem lehetett ott se kiaknázni a kártyában rejlő lehetőségeket, mivel a játékipar az NV útját választotta, ami sokkal primitívebb, de használhatóbb, egyszerűbb, és olcsóbb volt. De nem véletlen, hogy a R600 architektúráját vitték tovább a RV770 -be, javítva annak hibáit, és kicsit a mostani igényekhez is igazították. Én inkább az RV670 -t nevezném borzalmasnak. Nem volt jó irány az ATI -tól, csak arra volt jó, hogy egy kicsit kompenzálja a veszteségeket. De nem véletlenül nem ezt az architektúrát vitték tovább.
De ez elmondható az NV -nál is, csak ott a G80 vs. G92 esetében. G80 nagyon jól sikerült, ellenben a G92 -vel, amit nagyon elszámítottak. Már már nevetséges volt a 8800GTS 512 és a 9800GTX....

Valaki megtudja nekem mondani, hogy ha GTX280 SLI -t akar az ember összeállítani, milyen táppal érdemes belevágnia? Gondolom mezei 620W -s nem elég, és itt már a 12V -s ágak is számítanak, nem? :U

Don't Tread On Me

(#6828) Motion_Blur válasza MPowerPH (#6827) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"GeForce GTX 280 SLI requires you to have a 800 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 55 Amps available on the 12 volts rails. "

"For Triple SLI we used an Enermax Galaxy 1000 Watt PSU (review here), which was perfectly stable including a massive system overclock. 75 AMPs here on the 12 volts rail is nothing to be ashamed about."

forrás

mod: fogyasztás SLI:

* PC in Idle = 197 Watt
* PC 100% usage (wattage gaming Peak) = 530 Watt (SLI)
* PC 100% usage (wattage gaming Peak) = 749 Watt (3-way SLI)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6829) Laraxior válasza Motion_Blur (#6828) üzenetére


Laraxior
titán

azt hittem megúszom tápcsere nélkül az SLi-t de akkor először tápcsere egy 1000es Corsairre,aztán a második GTX280 AMP! :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#6830) modflow


modflow
veterán

Na megrendeltem a Gigabyte GTX 260 -amat. (GV-N26-896H-B)

Remélem jó lesz. Amit megvettem a boltban az volt az utolsó. Most miután megvettem, már rádobtak több mint 3k-t a majd mostantól megvehetők árára.:D

Amúgy van nagy különbség a GV-N26-896H-B és a GV-N26OC-896H-B között?

[ Szerkesztve ]

(#6831) Eagl3 válasza modflow (#6830) üzenetére


Eagl3
veterán

Az OC a gyárilag túlhajtott nem?

(#6832) szucsinka


szucsinka
őstag

lekapcsolt játék közbe 2Dre a kártya és semmitöl nem hajlandó 3D-be menni ez mitöl van???(furmark ba se)
HELP :R

(#6833) Motion_Blur válasza modflow (#6830) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Amúgy van nagy különbség a GV-N26-896H-B és a GV-N26OC-896H-B között?

Utóbbi: "Integrated with 216 stream processors"
Úgyhogy van, nem is kevés.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6834) Eagl3 válasza Motion_Blur (#6833) üzenetére


Eagl3
veterán

192 vs. 216

Akkor hardveres külömbség is van :)
Ez már az újabb GTX260 vagy csak egy OC :F

(#6835) Henk válasza szucsinka (#6832) üzenetére


Henk
veterán

Nem húztad a kártyát?
Nekem akkor csinált ilyet mikor túl volt húzva.Csak az újraindítástól állt helyre.
Eagl3:a giga az új 216sp-s kártyáinál alkalmazza ezt az oc jelölést,állítólag.(de nem 100%)

[ Szerkesztve ]

(#6836) Motion_Blur válasza Eagl3 (#6834) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez már az újabb, amit szerintem se OC-val kellene jelölni a több stream procit, mert a kártya nincsen túlhajtva, ha jól tudom akkor ref. órajelen jár.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6837) MPowerPH válasza Motion_Blur (#6828) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szép, mondjuk várható is volt. Akkor még egy 850W -s Corsair vagy CM se elég neki. Vagyis éppen elég.
Én magamnak egy CM M1000 -est néztem ki, bár nem tervezek ekkora szörnybe befektetni. :DDD

Ez már nem a módosított GTX260? :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6838) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Vettem egy Leadtek GTX 260-as, tetszetős a kari, de szerintem pont akkora mint a 8800 GTX, csak a hűtése vastagabb. Alaplapomba alÍg tudtam belerakni, mert a pci-e sÍn mögötti tranyoktól nem lehetett benyomni a kártyát teljesen a helyére, egy kicsit arréb kellett toszogatni az egyiket :U

TelepÍtéssel nem volt probléma, felraktam Ncatalyst 178.15-öt és rögtön felismerte.

Eddig csak Wars-t néztem, de nem vagyok elájulva a teljesÍtményétől, az egy dolog hogy csutkára lebutÍtva eléri a 100+ fps-t kisebb helyeken, de még mindig simán leesik 40 fps-re nagyobb harcoknál.... :F

CPU limit lenne, vagy ennyit tud a cucc?
Mennyit kéne húzni a procin?

(#6839) Motion_Blur válasza modflow (#6830) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szabad tudni mennyiért vetted? :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6840) Motion_Blur válasza Gerr'y (#6838) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Milyen felbontáson tolod?

BMW001: 1 éve úgy vettem az 550-es tápot, hogy majd ezzel fogom megküldeni az első SLI-s rendszeremet.. ehhez képest örülök, hogy a 280-nak elég :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6841) Henk válasza Motion_Blur (#6840) üzenetére


Henk
veterán

Én 560-al próbáltam az első sli rendszeremet.Azóta a táp sincs meg és az sli sem,meg nem is lesz többet. :DDD

(#6842) szucsinka válasza Henk (#6841) üzenetére


szucsinka
őstag

ja tulhuztam restart helyre rakta :R
4orája játszottam 711gpu/1475shader/1150mem-en ezek közül szerintetek melyik volt sok?
(zotac 260gtx)röl van szó

(#6843) MPowerPH válasza Motion_Blur (#6840) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért abban reménykedek, hogy 1kw elég lesz 5 év múlva is. :U Hosszútávra tervezek. ;]

Don't Tread On Me

(#6844) Henk válasza szucsinka (#6842) üzenetére


Henk
veterán

Hát nem hiszem,hogy a memória.
Ez csak úgy fog kiderülni,hogy próbálgatod.Hosszú tárgyalás lesz. :D

(#6845) keIdor válasza MPowerPH (#6827) üzenetére


keIdor
titán

Az RV670 az R600 csökkentett csíkszélességű és javított változata... eredetileg az jött volna ki R600 néven, legalábbis ATi szerint... 80nm nem volt a tervben. Az RV670 igenis sok pénzt hozott az ATi-nak, az R600 meg katasztrófális volt... a G92 meg nem tudom hogy jön ide, az, hogy az nVidia annyira szánalmas, hogy a kártyáit több néven is kiadja arról nem tehet a G92... persze az egy butított G80, csak 65nm-en... de kisebb felbontásra nagyon jó, a 8800GT pl. egy nagyon sikeres kártya volt.

Én Corsair HX1000W-ot, vagy más durva 1KW-os tápot vennék SLi GTX-280-hoz.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6846) Motion_Blur válasza szucsinka (#6842) üzenetére


Motion_Blur
félisten

711 :Y

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6847) szucsinka válasza Motion_Blur (#6846) üzenetére


szucsinka
őstag

:R
(675 ok?)

(#6848) Motion_Blur válasza szucsinka (#6847) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem 680-on stabil teljesen, 700 fölött szinte rögtön kifagy. Memóriának 2400 környékén van vége.

más: megnéztem, hogy mennyire forrófejű a kártyám :) azokkal a játékokkal teszteltem, amivel minden nap tolom (rFactor, GTR Revolution). Idle 56 fokos a GPU (venti 40%-on), terhelés alatt 76-78 között ingadozik, azt viszont nem tudom, hogy ilyenkor mennyire pörög fel a venti, mert a Rivatuner nem tudja monitorozni...

Szerintem nem rossz ez a kb. 80 fok, főleg, hogy a szobában 24 fok van és a házi teljesen zárt.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#6849) szucsinka válasza Motion_Blur (#6848) üzenetére


szucsinka
őstag

a riva nekem tud monitorozni furmark alatt megtudod nézni és a stability teszt 100%on meghajtja a gput nekem 77-78fokos 1ora szörös fánk után

(#6850) modflow válasza Motion_Blur (#6839) üzenetére


modflow
veterán

Persze. Br. 56.400 Ft volt 3 év garival.

Hát remélem azért nem olyan rossz ez a sima, nem OC verzió.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.