Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7151) constantyne válasza tzsolesz (#7150) üzenetére


constantyne
csendes tag

AMD és minőség hallottátok ezt a mondást?XD
na szal ennyit az ATI-ról:D

(#7152) TTomax válasza tzsolesz (#7150) üzenetére


TTomax
nagyúr

Neki egy 3870X2-je volt elötte,ha jol emlékszek...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7153) tzsolesz válasza TTomax (#7152) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem csoda, hogy kínlódott, akkoriban még annyira sem ment hiba nélkül a CF, mint manapság. állítólag sokat javult a helyzet mára. Én egyébként nem a multi GPU-s rendszerekről beszéltem, hanem single karisról. Ott nincs gond, ha van, csak annyi mint az NV-nél....
A játékgyártókkal való lepaktálás pedig már nem sokáig tud segíteni az NV-n. vélemyényem szerint pedig a jövőben egyre kevesebb játék előtt lesz ott az NV logó.

(#7154) TTomax válasza tzsolesz (#7153) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne hidd,hogy sokat javult a multi GPU-s rendszerek támogatása,nem szabad minden tesztet elhinni,komolyan ... :K

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7155) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Én nemtom,de én kb ezzelőtt 9 hónappal(január) mondtam,hogy elég.Akkor egy 1950Xt-ém volt és hát mit mondjak,a fő címeket mondjuk(Crysis,Call of Duty4,Ut3)jól vitte,de a B kategóriás játékokat,amire a fejlesztők azt mondták,minek optimalizáljunk rájuk,hát eléggé bajóssak voltak(pl:Timeshift,World in Conflict,Quake Wars- aminél volt olyan driver azt hiszen vagy a Catalyst 7.10/11 amivel azt csinálta,hogy elindult a játék,ment pár másodpercig 50-60fps-sel aztán félperc után lement folyamatos nullára.De ilyen driver ratyi volt a Crysis megjelenésekor pl:(a szomszéd srácnak egy 7950Gt-je volt:és nála 1024-es felbontásban,mediumon minden gyönyörűen futtot,nálam meg háááát;így várhattam a hotfixeke.De említhetnék még néhány játékot akár régebbről is,mikor 9800pro-m volt.Nem mondom,hogy az Nv tökéletes drivereket csinál,de az Atival kapcsolatban elég sok driver bugról lehet hallani(néhány példa:Mercenaries2,Bia HH,Oblivion,Crysis,World in Conflict,Company of Heroes,Gothic3)Közben a szomszéd srác is lecserélte a 7950Gt-ét egy 3870-re ,és hát eléggé sokat panaszkodik.Úgyhogy lehet,hogy erősebb a 4870X2,vagy a 4850 a kategóriájában,ha a driverek eléggé búgossak,nem mennek vele semmire.Én is azért vettem meg a 8800Gtx-et(mert vehettem volna 3870x2 -őt is),de nem mertem bevállani a kétmagos vidkarit,féltem a driverek búgjait.

(#7156) Bluegene válasza TTomax (#7154) üzenetére


Bluegene
addikt

valóban jobb lenne itthon kipróbálni és letesztelni mindenkinek

tudod nem mindenki költene rá, így hát kénytelen vagyunk elhinni amit írnak a tesztelők, tetszik vagy sem

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#7157) Foglalt név válasza Dark KillerX (#7155) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az én 3850em köszöni szépen nagyon jól megvan közel 3/4 éve, nincsenek driver gondjaim, ahogy a 8xxxakkal és a 7xxx szériával sema akadt. Ellenben ezek egyike sem tartozik ide ;)
Ha a gtx-ekkel hasonlítjátok össze, annak örülünk. De próbáljunk a témánál maradni a többi kártyának is megvan a maga topicja :)

(#7158) ImI87 válasza Henk (#7141) üzenetére


ImI87
őstag

Jó OK, de az akkor Vista64-re még mindeig nem megoldás......... :(
1 megjelenítő módban van nálam is, de ha megnyitok egy sima net ablakot, már akkor is felkapcsol a kari. (még mindig 178.13) Az a sok flash animáció, biztos nem jól optimalizálták....... :DDD

(#7159) TTomax válasza ImI87 (#7158) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na ugyanez nekem is volt,csak a 177.41 ami nem ugrasztot 3D-be ha kinyitottam az explorert...de én kibabráltam vele,felraktam az Opera9.6-t,és azota békében használom a 178.15-t :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7160) ImI87


ImI87
őstag

Már megint ez a sok értelmetlen vita meg bizonygatás. Ennek sosem lesz vége? :(((
Már tele tököm a sok okoskodástól. Nem kell senkinek senkit meggyőzni semmiről. Mindenki vegyen amit akar, és legyen abban a tudatban, hogy az övé a legjobb, és neki mindenben igaza van. Csak ne prédikáljon erről sem egyik, sem másik topikban!

Az meg már nagyon idegesít, hogy vannak emberek, akiknek köze sincs az NV karikhoz, és mégis hetek óta gazdagítanak minket a sok "okossággal". :W
Az írjon ide, akinek ilyen kártyája van, vagy konkrétan ezekről akar megtudni valamit!

Ja, és ennyi "betolakodó" megnyílvánulása után senki ne csodálkozzon, hogy miért van már elegünk, és miért nem vagyunk "vendégszeretőek"...... :U

Asszem többek nevében is beszéltem. :K

[ Szerkesztve ]

(#7161) Dark KillerX válasza ImI87 (#7160) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Igaza van ImI87-nek,mostanában rengeteg Ati tulaj jár át a GT200-es topikba.De mért??Talán unalmas a HD4000-es topic?,ott mért nem látok Nv tulajt,mi sem bosszantúnk senkit sem.Menjettek vissza a saját topikjaitokba.Mindenki döntse el saját magában neki,mi vált be,vagy az Nv ,vagy az Ati.És ha azzal kapcsolatba szeretne valamit kérdezni,vagy tapasztalatot megotszani akkor írjon.Sztem errő van szó,látjáttok mi ez GT200 topic,azzaz nem Ati topik. :((( :((( :D

Greenpowa :Y :C :Y

[ Szerkesztve ]

(#7162) Bluegene válasza Dark KillerX (#7161) üzenetére


Bluegene
addikt

egy ilyen kéne

egyébként egyetértek

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#7163) Foglalt név válasza Dark KillerX (#7161) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az előbb szóltam éppen, hogy maradjunk a tárgynál. Ez mindenkire vonatkozik. Legyen ez az utolsó kirohanás.

(#7167) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Hali ! Szeretnék egy új karit (48x0 vagy GTX260). Anno már a 48x0 topicban feltettem e kérdést. Van egy coolermaster 450-es tápom, 3 éves körülire saccolom. Egy GTX260-hoz elegendő ? 600-ast javallanak hozzá minimum. A 4870-hez azt mondták elég, ott 550 lett volna a javalott. Nem akarok tápot is cserélni, ha nem muszáj.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#7168) Henk válasza Svájcinéger (#7167) üzenetére


Henk
veterán

Nekem 260 van és a dobozára 550W van írva követelménynek.
Ettől függetlenül elmegy 450-el is,bár attól függ a 12V-os ága mennyire erős.De írta már itt valaki,hogy ő 450-el használja.Aztán függ a konfigod többi részétől is meg,hogy tuningot is akarsz e.

(#7169) KTTech válasza Svájcinéger (#7167) üzenetére


KTTech
veterán

A géped paraméterei alapján elegendő hozzá a tápod.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7170) booz válasza Svájcinéger (#7167) üzenetére


booz
senior tag

én az xfx gtx280xxx hez 525wattos tápot használok melette sok sok minden mással és elég neki ;)

(#7171) constantyne


constantyne
csendes tag

tud valaki valamit az nvidia új 206-os chipsetéről (gtx 270-290)
hogy ezek mikorra várhatók?:)

(#7172) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Thx Henk & KTTech & booz. Két SATA winyóm van, két íróm, meg USB kütyük. Jelenleg nincs húzva a proci. De csak arra várok, hogy karit vegyek és már töltöm is vissza az OC Profilt. :DDD
Hát megszívnám a hosszúcicit ha megvenném a GTX-et, aztán kéne tápot is cserélnem. Eddig a 4870 felé hajlottam, de párhuzamosan olvasgatom egy ideje a két topicot és most az NVIDIA felé húzok. Volt már ATI kártyám, a fiamnak is az van, sohasem volt vele semmi gond, szóval ez nálam nem mérvadó, hogy ATI vagy NVIDIA. COD multikhoz kéne. Meg ha kijön az új GTA gondoltam a fiamnak odaadom a GTS-t, mert a 2600XT lehet, hogy kevés lesz hozzá. De ez már egy másik téma.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#7173) GuB3Ra válasza Beowulf_78 (#7143) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

Szerintem te nem kicsit vagy elfogult ;]
Nézd meg ezt: [link]
[link]
A végén még kiderül, hogy a 4870 a 9600gt ellenfele. :W
A driverekről megne is beszéljünk...
Jah és volt sli-m 1x de többet soha, mivel olyan jók az nvidia driverei.
Bocs ezt nem bírtam ki.

Daark minimalism

(#7174) ImI87 válasza constantyne (#7171) üzenetére


ImI87
őstag

bal felül kereső, 290 beír, találatokat megnéz, rögtön ott van, hogy nov közepe
(ami nálunk persze dec eleje)
amúgy nem chipset, hanem chip (a chipset alplapoknál van....)

sorry, nem oltásként írtam így, de csak a saját dolgodat könnyíted meg ;)

(#7175) Beowulf_78 válasza GuB3Ra (#7173) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nézd meg jól a teszteket...az én karim a BFG OCX fölé van húzva. Szóval kb. az alap GTX 280 szintjén van. :B De xar... :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#7176) GuB3Ra válasza Beowulf_78 (#7175) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

És nézd meg az alap 4870-et, hogy kb a gtx280-al van 1 szinten főleg az 1gbos...
De nem flamelek tovább :K

Daark minimalism

(#7177) constantyne válasza Beowulf_78 (#7175) üzenetére


constantyne
csendes tag

elírtam télleg:)
kösssz az infót

(#7178) Beowulf_78 válasza GuB3Ra (#7176) üzenetére


Beowulf_78
addikt

És? Mit kezdesz a BIA HH esős részénél? megmondom én...abbahagyod, mert semmit nem lehet látni. Majd egy friss driverrel esetleg befejezheted 1 hónap múlva, ha szerencséd van és javították. Mit ér a hiper modern hardver ha nem optimalizált a szoftver? Megmondom ezt is. Xart se. :F
Jössz ezzel a teszttel, ahelyett hogy mindenki a saját, konfigjában levő cuccal kérkedne, mert az a mérvadó. Érdekes hogy a PH tesztben is milyen jól szerepelt a 4850 4870 CF...ha hazaviszed és kipróbálod, akkor meg nagy a csalódás. Erre jók ezek a hivatalos tesztek. Már többször mondtam, bármikor odaállítom a 4850,4870 mellé a 260-at, bármelyik játékban. De ha nekem nem hiszel, kérdezd meg Keldort a minimum fps-ekről amiket a 4870-el kapott. De tudod mit. Élj csak álomvilágban, és nézd a hivatalos teszteket. :B

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#7179) tomta


tomta
tag

Szevasztok
Gtx 260-nal crysis warhead lefagy, a monitor jelet lekapcsolja a vga, majd kék képernyőn valami "memory dump" kiírása, a hiba pedig az "nvlddmkm.sys-ben generálódik.
drv-eket próbálgattam,de UA.
(BFG GTX260OC)
Többi game tökéletesen fut.

(#7180) Beowulf_78 válasza tomta (#7179) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Húzod? Ha igen túl van húzva. Rivával néztél GPU hőfokot? mennyit ír? Lehet túlmelegszik. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#7181) tomta válasza Beowulf_78 (#7180) üzenetére


tomta
tag

riva fut a háttérben :65-68 fok
gyárilag húzott, de hangyaf*szányit.

(#7183) P00By


P00By
nagyúr

Now:
GTX280 >>> GT200 65nm
GTX260 >>> GT200 65nm
GTX260 216SP >> GT200 65nm

next month :
GTX270 >>> GT200b 55nm
GTX290 >>> GT200b 55nm
GX2 ??? >>> GT200b 55nm

next year :
GTX3xx ?? >>> GT216 40nm
GTX3xx ?? >>> GT216 40nm

Kíváncsi vagyok erre a jövő hónapra :)

(#7184) booz válasza P00By (#7183) üzenetére


booz
senior tag

na erre énis kiváncsi vagyok :U

(#7185) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Megjelent az új Nv driver:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7186) Beowulf_78 válasza tomta (#7181) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nekem is BFG OC van. Nekem semmi ilyen gondom nincs, nem tudom mitől lehet.
OP rendszer milyen? lehet egy újratelepítés megoldaná a gondot. Ha szűz rendszeren se jó, akkor valami hardveres bibi lesz.

P00By: Én is kíváncsi vagyok. :U Mert ez a 2-3 hét gyorsan "elröppen". Lesz abból December is szvsz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#7187) pigatt válasza Dark KillerX (#7185) üzenetére


pigatt
őstag

Kipróbáltad?

i9 / 4080 / 32"

(#7188) Laraxior válasza pigatt (#7187) üzenetére


Laraxior
titán

remélhetőleg eben már működik a digital vibrance rendesen... :(((

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7189) Henk válasza pigatt (#7187) üzenetére


Henk
veterán

Én most raktam fel éppen.Pont olyan mint a másik.
Laraxior:0%-on van alapból a digital vibrance nálam.

(#7190) KDavid17


KDavid17
aktív tag

Szerintetek mit csináljak?
Szeretnék majd gtx290-t venni vagy lehet 70-t
Majd megjelenéskor adjam el a gtx260-t vagy most cseréljem el 1 kisebb karira+kp-ra?

(#7191) mcintosh válasza KDavid17 (#7190) üzenetére


mcintosh
tag

Sztem add el. Akkor már kevesebbet adnak érte... :K

(#7192) KDavid17 válasza mcintosh (#7191) üzenetére


KDavid17
aktív tag

de a gts-ért is kevesebbet fognak adni

(#7193) TazLeacher válasza Dark KillerX (#7185) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

New in Version 178.24:
Adds support for newly-released GeForce 9-series motherboard GPUs.
Includes several application compatibility fixes. Please read the release documentation for more details.

Hogy őszinte legyek, ennyi újítás nekem még egy újraindítást sem ér meg... :(

(#7194) szucsinka válasza TazLeacher (#7193) üzenetére


szucsinka
őstag

meg 15%all jobb a COD4 ez vicc az elözöekben is jobb volt 5-10%all hát ez besz@rás
ki a f@szom irja ezeket.pfffff :B :(((

[ Szerkesztve ]

(#7195) TazLeacher válasza szucsinka (#7194) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Na-na. Az már nem ez a driver. Az a 178-as széria. (Release 178 Highlights:) Tehát azok már benne voltak az előző 178-ba is, ami nekem is fent van. Ebben a .24-ben ennyi az össz, mint amit én illesztettem be. Ezért mondom, hogy elég karcsú...

(#7196) szucsinka válasza TazLeacher (#7195) üzenetére


szucsinka
őstag

ja OK
de azért szerintem a 15%azért elég durva akkor is .

(#7197) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Nah megnéztem az új whql drivert hát Cod4 alatt kapásból errorral kifagyott mint a szél!:D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7198) pigatt válasza Laraxior (#7188) üzenetére


pigatt
őstag

Mi ez a digital vibrance??? Hol van ennek a beállítása?

i9 / 4080 / 32"

(#7199) Laraxior válasza pigatt (#7198) üzenetére


Laraxior
titán

desktop color settingsben. nézegesd meg.. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7200) szucsinka válasza Laraxior (#7199) üzenetére


szucsinka
őstag

én 25%on használom már fel sem tünik
elöször furcsa volt a teltebb szinvilág de megszoktam

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.