Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6827) MPowerPH válasza keIdor (#6819) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nálam az elfogadható érték onnan jön, hogy eddig mik voltak a tapasztalataim. 1950XTX és a 2900XT hűtője elviselhetetlenül hangos volt, a 8800GTX is hangosabb volt, és a GTX200 -as hűtők is hangosabbak. Ezt mind tapasztalat. A 4870 se csöndes, de el lehet viselni a többihez képest. :) Én ilyen megközelítésből néztem. :U
Igen, az R600 részben elcseszett, volt hibája bőven, és nagyon magas volt a fogyija is.
DE!!! A tudását tekintve nagyon is jó volt, és fejlettségi szintet tekintve is messze a rivális gyártó kártyái fölött állt. De az ATI kicsit elszámolta magát, mert rossz korban adta ki. :DDD Nem lehetett ott se kiaknázni a kártyában rejlő lehetőségeket, mivel a játékipar az NV útját választotta, ami sokkal primitívebb, de használhatóbb, egyszerűbb, és olcsóbb volt. De nem véletlen, hogy a R600 architektúráját vitték tovább a RV770 -be, javítva annak hibáit, és kicsit a mostani igényekhez is igazították. Én inkább az RV670 -t nevezném borzalmasnak. Nem volt jó irány az ATI -tól, csak arra volt jó, hogy egy kicsit kompenzálja a veszteségeket. De nem véletlenül nem ezt az architektúrát vitték tovább.
De ez elmondható az NV -nál is, csak ott a G80 vs. G92 esetében. G80 nagyon jól sikerült, ellenben a G92 -vel, amit nagyon elszámítottak. Már már nevetséges volt a 8800GTS 512 és a 9800GTX....

Valaki megtudja nekem mondani, hogy ha GTX280 SLI -t akar az ember összeállítani, milyen táppal érdemes belevágnia? Gondolom mezei 620W -s nem elég, és itt már a 12V -s ágak is számítanak, nem? :U

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.