Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) soldierboy


soldierboy
tag

Kedves Fórumtársak!

Egyik ismerősömnek az Acer Aspire 5745G laptopja igencsak hangos és forró volt, ezért úgy döntött, hogy szétszereli és megpróbálja kitisztítani (ne kérdezzétek, hogy miért nem szervízbe vitte). Ez a videó alapján csinálta. Kiszedte az SSD-t, a memóriákat és még valamit amire nem emlékszik, hogy micsoda, majd mivel nem merte tovább csinálni, ugyan úgy visszaszerelte. A gép ezután nem akart elindulni, ugyanis csupán a bekapcsoló gombja világít, illetve a ventillátor hallatszik.

Kérem szépen segítsetek neki, mit tehetne, hogy gépe újból normálisan működjön?

Köszönöm szépen!

(#8152) Joedemiro válasza Thunderzolee (#8150) üzenetére


Joedemiro
csendes tag

Szia!

Köszönöm a választ. Feltöltöttem képként amit a cpu z kiír a proci.

Remélem így jobban be tudod határolni, hogy mit bírna el a gép. Sajnos én olyan szinten nem értek, hozzá, hogy nekem ez se mond sokat :)

Köszi a segítséget,

Üdv

(#8153) Thunderzolee válasza Joedemiro (#8152) üzenetére

Ez eddig jó, de a Mainboard, meg a Memory fülek is kellenének. :D

Eddig egyébként 800MHz-et ír, tehát eddig PM45-ösnek tűnik a chipset.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8154) Thunderzolee válasza soldierboy (#8151) üzenetére

Hát.. gondolom a wi-fi modul volt, a videon azt szedik még ki.
De hát ha mindent normálisan visszarakott, akkor nem nagyon vágom, h mit ronthatott el.
Memóriákat fordítva nem lehet beledugni, legalábbis normális körülmények közt eltörnek, ha fordítva erőltetnék bele. Sata csatlakozóra szintén nem lehet roncsolásmentesen rádugni a merevlemezt/SSD-t. Nincs egyéb ötletem, ennyitől nem szoktak a laptopok meghalni.
Merevlemezt jól dugta rá? Nem dugta félre (a csatlakozó alá)? Bár akkor a képernyőn azért a post lefutna.

Nincs valaki ismerősötök, aki megnézné?
Én Esztergomban vagyok, biztos van közelebb is valaki.

Nem húzott le valami szalagkábelt, amit elfelejtett visszadugni?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8155) soldierboy


soldierboy
tag

Továbbítom, köszönöm szépen!

(#8156) Joedemiro válasza Thunderzolee (#8153) üzenetére


Joedemiro
csendes tag

Rendben, tessék :)

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8157) DrJaka


DrJaka
aktív tag

Sziasztok!

Asus K52Jr típusú laptopom (http://www.asus.com/hu/Notebooks_Ultrabooks/K52Jr/#specifications)
i3as procival van szerelve, érdeklődnék hogy megoldható lenne-e i5-öset tenni bele, illetve ha igen, akkor tudtok e megbízható szervízt Bp.-n aki foglalkozik ilyennel?

Üdv

Huawei Mate 20 prO

(#8158) Thunderzolee válasza Joedemiro (#8156) üzenetére

No, hát amint látod, ez is egy olyan chipset, ami a GL40 nevet viseli, de a PM45 tulajdonságaival működik. szerintem mehet bele bármelyik ezek közül:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8159) Thunderzolee válasza DrJaka (#8157) üzenetére

Első generációs Core i processzorokat kezel.
Ezek azok:
itcafe.hu/tema/notebook_laptop_alkatreszek_csereje_/hsz_6897.html

De egyébként miért akarod kicserélni?
Játékok nem hiszem, h jobban fognak menni, a VGA a szűk keresztmetszet.
Sok különbség meg nincs az i3, i5 között, ha gyorsaságra vágysz, tegyél bele egy SSD-t, esetleg ha 5400RPM-es a merevlemez, cseréld ki 7200-esre.

Nem olyan bonyolult szétszedni, egyszerűbb, és főleg olcsóbb, ha magad kicseréled, mint, h elvidd valakihez. Youtubeon vannak szereléshez video tutorialok, bár ehhez a típushoz konkrétan nem találtam.

Esetleg a másik notebookos topicban van aki Pesten lakik, és megcsinálja neked.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8160) Joedemiro válasza Thunderzolee (#8159) üzenetére


Joedemiro
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Gyorsaság miatt szeretném, vagyis ezért gondoltam és kérdeztem azt is, hogy érdemes e?!

Másrészt játékokhoz nem nagyon kell, mivel ritkán játszom, inkább programok gyorsabb futása végett illetve, hogy nagyobb fájlok kezelésénél ne legyen szaggatott ilyen pl: az AutoCad és ArchiCad.
Aida-ban megnéztem ott 7200-asat ír.

Akkor összeségében nem éri meg procira költenem? Mivel, ha jól tudom az integrált videókártyával meg úgysem tudok semmit kezdeni :(

(#8161) DrJaka válasza Thunderzolee (#8159) üzenetére


DrJaka
aktív tag

Szia!

Igen, a gyorsaságát szeretném feldobni. A memóriáját már kimaxoltam.
Hm, akkor sajna sokkal előrébb nem lennék a processzorral se szerinted.
5400as merevlemez van benne.
Köszönöm a segítséget!

Huawei Mate 20 prO

(#8162) Joedemiro válasza Thunderzolee (#8158) üzenetére


Joedemiro
csendes tag

Thunderzolee köszönöm a segítséged.

Az előző válaszomban kicsit összekervertem a két hozzászólásod :D

(#8163) Thunderzolee válasza Joedemiro (#8160) üzenetére

Jajj, dehogynem éri meg kicserélni.
A Celeron az a lehető leggyengébb processzorok egyike, amit beletehetett a HP.
Te meg elég komoly programokat futtatsz, nemcsoda, h akadoznak.

Itt tudsz hozzá másikat keresni:
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/processzor/mobil/listaz.php
Esetleg itt:
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/notebook/tartozek_alkatresz/listaz.php

Kerestem párat amik elfogadható árban vannak:
P8400 4000Ft
P7450 3200Ft
P7350 5000Ft
P8400 5000Ft

6GB ram van a gépben, az elég, azt nem kell bővíteni. A merevlemez meg ha 7200-es, akkor az is jó, az se fogja vissza a rendszert.
Esetleg ha pesti vagy, akkor beszéld le az eladóval, h belepróbálhasd a gépedbe mielőtt kifizeted. Ha netán mégse kezelné, nem kell feleslegesen megvenned.

Igen, észrevettem, h nem jó helyre ment a válasz, de kiigazodtam rajt. :)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8164) Joedemiro válasza Thunderzolee (#8163) üzenetére


Joedemiro
csendes tag

Köszi szépen a segítséget.

Igen tudom, de muszáj használnom őket ezért is gondoltam erre a cserére.

De az nem baj, hogy ezek a "P" típusok 1066 Mhz-esek? Nekem nem csak a 800-asok a jók?
Bocsi ha bugyuta kérdéssel jövök és értetlennek tűnök :) De legalább már kezd tisztulni a kép.

(#8165) Thunderzolee válasza Joedemiro (#8164) üzenetére

Tessék, itt van a Cantiga chipset változatainak összehasonlító oldala:
http://ark.intel.com/compare/Products (Formerly Cantiga)

A te géped elvileg GL40-es, de ha valóban az lenne, akkor a jelenlegi CPU is csak 667MHz-es FSB-vel futna, ill. a memóriák jelenleg szintén 333MHz-en futnának.
Ezzel szemben a processzorod most 800MHz-es FSB-n megy, és a ramok is 400MHz-en.
Ez csak úgy lehetséges, ha a chipset visz 800MHz-es FSB-t is.
Ez meg csak úgy lehetséges, ha nem GL40-es, hanem GM/PM45-ös a chipset.

És mivel tudjuk, h az ilyen gépekben gyakori, h nem GL40 van, hanem GM/PM45, ezért nálad is valószínűleg ez a helyzet.

Aida is GL40-es chipsetet ír, ugye?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8166) Joedemiro válasza Thunderzolee (#8165) üzenetére


Joedemiro
csendes tag

Így már értem a dolgot.

Aida-ban ha oda megyek, hogy Megjelenítés/GPU/Grafikus processzor tulajdonságai/Videokártya :Intel GL40/GM45/GM47/GS45 Chipset - Graphics Controller 0 [B-3] illetve alatta a GPU kódneve Cantiga-GM. Ezen kívül mindenhol csak a GL 40 jelenik meg.

Köszönöm a segítséget és türelmed. :C

(#8167) Beethoven


Beethoven
tag

Sziasztok!

Van egy MSI VR610X-217HU laptopom.
Jelenleg egy AMD Sempron 3800+ (2.2ghz) cpu csücsül benne és megy már 5 éve. Most viszont fullra bővíteném.
2db kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1. Olvastam már sok weboldalt de egybehangzó konkrét típust sehol sem találtam. Ahány oldal annyiféle típusra írják a maximum beletehető procit. Egy dologban viszont mind megegyeznek ez pedig hogy kétmagosítható egy AMD Turion64 X2 Mobile CPU-val. Nos szeretném megtudni végre hogy melyik az a gépembe tehető maximum processzor típus?

2. Szintén változóak a RAM-ra vonatkozó bővíthetősége. Főként 2gb(2x1gb) ddr2 667mhz memória a maximum a legtöbb oldalon de láttam ahol a 4gb(2x2gb)ddr2 800mhz a max.
Kérdeztem egy hozzáértőtöl aki úgy gondolja hogy egy magos proci esetén 667-es 2gb-ot tudok tenni bele viszont két magos esetén 800-as 4gb-ot.
Most akkor ha veszek hozzá egy turion64 x2 cpu-t akkor meddig bővíthetem a ramot?

Válaszokat és a segítségeteket előre is köszönöm :R

Tisztelettel: Beethoven

(#8168) Thunderzolee válasza Joedemiro (#8166) üzenetére

Megjelenítés/GPU/Grafikus processzor tulajdonságai/Videokártya :Intel GL40/GM45/GM47/GS45 Chipset - Graphics Controller 0 [B-3] illetve alatta a GPU kódneve Cantiga-GM.

Ez meg azért van, mert a Cantiga chipset IGP-je egy féle, mindegyik fajta Cantiga chipsetbe a GMA X4500MHD-t épitették be, ezért hivatkozik így egyben "GL40/GM45/GM47/GS45" rá.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8169) Thunderzolee válasza Beethoven (#8167) üzenetére

Socket S1G1-s foglalat.
Ezek azok:
wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_Turion_microprocessors

Kite, és Kite Refresh platform.
Addig, amíg a "socket" mezőben az S1-et, vagy az S1G1-et látod, addig kompatibilisek a processzorok.

A későbbi S1G2, S1G3, S1G4 azok már nem jók ehhez.

A Hypertransport 800MHz-es, így 800MHz-es DDR2-es ramokat kezel.
Elvileg.
DE amiket találtam a chipet leírásait, azok alapján 4GB-ot is visz ugyan, de csak 667MHz-es memóriákat. Bele lehet tenni 800MHz-eseket is, de csak 667-en fogja hajtani. Nem tudom ezt hogy kell értelmezni, úgy tudom a Hypertransport sebességén futnak a memóriák, ami 800MHz, lehet azért látok mindenhol csak 667-et, mert amikor a notit kiadták, még csak 667-es ramok voltak forgalomban, így a korabeli adatlapokon is az szerepel csak.
AMD oldalán, Wikipedián meg egyáltalán semmi se szerepel arról, mekkora, ill. milyen ramokat kezel. :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8170) dehecked


dehecked
tag

Van egy Lenovo Y570 notim, Intel i3 2330as procival, 4Gb DDR3 RAMmal, Intel GMA HD4500 és nVidia GeForce GT555M 2GB VGAval. A probléma a következő: sokszor képes visszafogni a játékoknál az egész rendszert valami, két tippem van. Az egyik a CPU (elméletileg nem lehetséges, mielőtt megvettem olvasgattam több helyen is teszteket, és senkinél nem fordult elő, hogy gyenge lett volna ilyen régi game-ekhez), a másik amire gyanakszom, az a VGA, mivel kettő is van benne ugye, és úgy tűnik mintha mindig az Intelt használná, hiába kapcsolom be az nVidiát, szoftvert is állítgatom mindig manuálisan, hogy ezt használja, egyszerűen semmi nyoma. Egy sima Source motorra épülő játék is alig fut 25-30 fpsel. Memóriabővítés mindenképp esedékes lesz nemsoká a duplájára (2 új 4GB-os modul a mostani helyett), lesz majd benne mSATA SSD is, de úgy gondolkodtam hogy nem ártana egy CPU Upgrade ha lehetséges valami i5ösre. Ebben kérném a segítségeteket, mi az amit keressek, ami kompatibilis a gépemmel?
Előre is köszi mindent!
u.i.: CPU-Z szerint a procim Sandy Bridge-es, 32nm, Socket988B rPGA, a TDP 35W.

(#8171) Thunderzolee válasza dehecked (#8170) üzenetére

Második generációs Core i sorozat, foglalat Socket G2.
Ezek azok:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge#Mobile_platform
Remélem a táblázatban eligazodsz. :)

35W-os TDP-nél ne keress hozzá nagyobbat.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8172) FiachraBán


FiachraBán
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem (mondjuk lehet nem jó topicba írok), hogy asszony notija tegnap meghülyült, olyan szempontból, hogy a touchpad össze vissza ugrált, meg kattingatott és emiatt folyamatosan befagyott a kurzor. Próbáltuk egérrel is kikapcsolt touchpadnál, de semmi javulás, még rosszabb is volt, mert egy idő után meg sem moccant a kurzor. Szétkaptam, kihúztam a touchpad-ot hátha azzal van probléma még kikapcsolt állapotban is, így tovább működik ugyan a pocok, de idő után ugyanúgy megáll.
Alaplapi gondja lehet, vagy esetleg más hiba, azt nem tudom.
Amúgy egy régebbi Acer Aspire 5710Z a gonosztevő (pontos típusszámot nem tudok, mert lekopott már a matrica :D), érdemes-e javíttatni, vagy majdnem ugyanannyi, mint egy új notebook?

Köszi a segítséget előre is!

(#8173) dehecked válasza Thunderzolee (#8171) üzenetére


dehecked
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged! :)

(#8174) dehecked válasza Thunderzolee (#8171) üzenetére


dehecked
tag

És már meg is van, egy i5 2540 lesz a nyertes, találtam (szerintem) jó áron, 19000ért nem használtat, ennyit nekem bőven megér. Ami még ugye nagyobb és szóba jöhetne 35Wnál az i7 2620 és i7 2640, de így hirtelen utánakeresve az dupla ennyibe fájna kb, annyit meg nem ér meg a minimális erőtöbblet, de javítsatok ki ha tévedek :)

(#8175) Beethoven válasza Thunderzolee (#8169) üzenetére


Beethoven
tag

Szia!

Köszönöm szépen a segítséged :K :R

Szerinted ha vennék egy TL-68 cpu-t a gyári hűtője megbírkózik-e majd hűtésével vagy vennem kell bele egy másik fajtát, esetleg van valami házi praktika amivel a gyári hűtőt úgymond feltuningolhatjuk egy kicsit a jobb hőelvzetés végett?

Üdv.: Beethoven

(#8176) Thunderzolee válasza Beethoven (#8175) üzenetére

A benne levő Sempron TDP-je 31Watt.
Ezeket általában egy TDP osztályhoz tervezik. Mármint a hűtést.
Mivel a Turionoké 35Watt, gondolom a hűtés a Turionokhoz van tervezve.
És mivel mindegyik Turion ebbe a TDP osztályba tartozik, nem lesz gond a hűtéssel.

Van, h egy notihoz kétféle hűtés is van (alacsonyabb, ill. magasabb TDP osztályhoz tartozó processzorok alkalmazásához), de jelen esetben itt nincs erről szó.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8177) Impressa


Impressa
őstag

Szia Thunderzolee!

A segítségedet szeretném kérni. Van egy Acer TravelMate laposom nálam Intel T2300-as procival. ennek a helyére szerettem volna berakni a döglött HP ( DV5 1180eh) T5800-as prociját. Az Intel oldalán mindkét procinak azonos a foglalattípusa, de mégsem megy bele 1 láb eltérés van a kettő között. ( olyan mintha az egyik láb "rossz" helyen lenne. :U

Előre köszönöm a segítségedet!

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8178) Thunderzolee válasza Impressa (#8177) üzenetére

A T2300 az Socket M-es.

A T5800 az meg Socket P-s.

Az Intel sajnos a saját oldalán nem képes a foglalatokat normálisan megnevezni, csak a gyűjtőneveket (PPGA478/479).

Amint látod, a Socket P-s processzorokat nem lehet a Socket M-esek helyére betenni. Másikat kell keresni hozzá.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8179) Beethoven válasza Thunderzolee (#8176) üzenetére


Beethoven
tag

Köszi szépen! :R

Lenne mégvalami. Nos a notimban gyárilag kellene legyen webkamera beépítve. A helye megvan de valami lakkfekete műanyag lap van a helyén s akárhogy nézem, fényfelé fordítva meg árnyékban de valahogy nem látok lencsét vagy valami hasonlót a lap mögött. Úgy néz ki mint egy infraport csakhogy itt webkamera kellene legyen. (Lásd képek)
Létezik hogy egy notebookot úgy adnak ki hogy a webkamerát ami gyárilag benne kellene legyen nem alapból nincs benne/nem jár hozzá de a helye megvan és utólag plusz pénzért beleszereltethető?
A skype nem lát kamerát, a driverét is letöltöttem de a kamera keresésekor hibára hivatkozva leáll a szoftver.
Nem értem a dolgot. Szerinted?

Beethoven

kép1
kép2
kép3

[ Szerkesztve ]

(#8180) Impressa válasza Thunderzolee (#8178) üzenetére


Impressa
őstag

Köszönöm a segítségedet, :R Elfelejtettem megnézni amiket szoktál linkelni, :B most viszont lementem őket. :K Így már érthető, pedig reménykedtem, hogy azt fogod mondani, csípjem le az egyik lábát a procinak. :DDD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8181) Thunderzolee válasza Beethoven (#8179) üzenetére

Létezik olyan, h csak a helye van meg, mivel egy készülékházat terveztek az egész sorozathoz, de felszereltségtől függően nem mindegyikbe teszik bele a kamerát.
Vagyis ma már alapfelszereltség, de akkoriban még el tudok képzelni olyan helyzetet, h úgy gondolták, nem raknak bele. Igaz, amelyikbe raktak, azokba már 1.3Mpixeles került, ami akkoriban kezdett csak megjelenni.

Ahol Goolge adatlapot adott, ott vagy szerepelt a leírásban, vagy nem.
Lehetséges, h nélküle is árulták. :F
Drivere fent van neki? Be van kapcsolva? Nincs valami FN kombináció, ami resetelte, vagy BIOS-ban ki/be lehet kapcsolni, esetleg sima kapcsoló a gép oldalán, (bár gondolom már mindent végigpróbáltál).
Eszközkezelő nem jelez hiányzó drivert?
Milyen oprendszer van fent? 32bites?

Itt a támogatási oldalon kétféle kamerát írnak:
http://www.msi.com/product/nb/VR610.html#/?div=Overview
XP alá mindegyikhez kell driver külön, de az XP-nél újabb oprendszereknél az egyik fajta automatikusan felismerődik, a másikat (Bison) telepíteni kell.
Ha más nincs, esetleg szétszeded a gépet, és megnézed, van-e benne kamera.

Vagy kérdezz rá a termékspecifikus topicban.

OFF:
Maxthon böngésző jobb valamivel, mint a többi?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8182) Thunderzolee válasza Impressa (#8180) üzenetére

Hát sajnos ennél a típusnál nincs lehetőség átkötni a lábakat. Pláne levágni. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8183) Beethoven válasza Thunderzolee (#8181) üzenetére


Beethoven
tag

A drivere fent van igen a Boison féle drivercsomag és nem találja az eszközt azaz a kamerát.
Hogy be van e kapcsolva vagy sem azt nem tudom. Fn bill.kominációja nincs sajna.
Külső kapcsoló sincs. A bios-ban nem néztem még. Az eszközkezelőbe nem találtam webkameráról szóló kiírást és nem is jelez hiányzó drivert. Win Xp Pro SP3 a rendszer és mivel a sempron proci csak 32bites ezért a rendszer is az.
Szétszedni nem szeretném, inkább veszek egy külső felcsiptethető kamerát. 1-2e ft-os beruházás. Csak gondoltam ha van benne akkor minek vegyek külsőt.

Ui.:A Maxthon off-ról meg annyit hogy teljesen mindegy milyen böngészőt is használnék valakinek szúrná a szemét és leoffolná. Másrészt próbáltam már sok félét: explorer köztudottan lassú, a firefox nem lenne rossz de amikor én próbálkoztam annó sok gond volt vele(belassulás, csatlakozási hibák, vírusokat/kémprogikat simán átengedte, a karakterkódolása/szövegmegjelenítése is egy katasztrófa volt, stb), a google chrome nekem speciel nem jön be(a kezelhetősége hagy némi kívánnivalót magaután, állítólag gyors de én ezt nem tapasztalom inkább az elfogadható kategóriába sorolható), az opera telefonra a legjobb de pc/laptop-ra annó mikor próbálkoztam vele a flash playerrel voltak gondjai(nem tudtam flash videókat nézni, pl youtube. azzal jött hogy nem tudja megjeleníteni mert hiányzik flash player driver hozzá, meg is jeleníti a legfrissebb drivert a géphez de mikor letölti installálás után error-ja volt folyton). Aztán a maxthon-t is kipróbáltam és ámuldoztam hogy milyen hypergyors, kezelhetősége kiváló, minden kéznél van és egy klikkre elérhető, testreszabható, minden drivert/beépülő modult letölt automatikusan gond nélkül, errorok nélkül, ugyszolván tökéletes. Nekem legalábbis az. De mint tudjuk: kinek a pap, kinek a papné... :) Ennyi

Beethoven

(#8184) Tp_fan


Tp_fan
tag

Szia(sztok)
Az lenne a kérdésem hogya az
ASUS Eee PC 1015BX nak mennyi max memóriája 2 vagy 4gb ?
Előre is köszi

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#8185) Thunderzolee válasza Tp_fan (#8184) üzenetére

Az eredeti leírás a C60-as APU-ról 2GB RAM-ról szólt.
De lehet ez csak a Windows 7 Starter miatt volt, mivel az csak 2GB-ot kezelt.

Google ad találatokat arra, hogy C60-as gépekben 4GB ram is működik.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8186) Tp_fan válasza Thunderzolee (#8185) üzenetére


Tp_fan
tag

köszi :R

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#8187) Thunderzolee válasza Tp_fan (#8186) üzenetére

Jajj várjál, ez nem 100%, konkrétan ehhez a géphez nem találtam semmit, de MÁS hasonló APU-s gépeknél itt-ott megemlítettek 4GB ramokat.
Jobb lenne belepróbálnod, mielőtt kifizeted.
A chipset egyébként csak egy csatornás, tehát egy darab 4GB-os modult kell beletenned.

De mire nem elég 2GB ram?
Az egy olyan harmatgyenge processzor, h nem hiszem, h memóriakorlátba ütköznél a használata mellett. Tehetsz abba akármennyi ramot, gyenge marad, nem erőforrásigényes alkalmazásokhoz van tervezve.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8188) Tp_fan válasza Thunderzolee (#8187) üzenetére


Tp_fan
tag

oké rendben

Kedves nyugdíjasok! Mi fiatalok, néha rosszalkodunk. Ti két világháborút csináltatok. Akkor most ki szégyellje magát!?

(#8189) Tim82 válasza Tp_fan (#8184) üzenetére


Tim82
nagyúr

2 GB és nem tudod bővíteni, mert forrasztva van az alaplapra. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8190) Thunderzolee válasza Tim82 (#8189) üzenetére

LOL

Az is forrasztott? ..pppppffffffff...

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8191) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#8190) üzenetére

Na mondjuk ezt nem értem, itt akkor nem jó a típusszám?
http://www.youtube.com/watch?v=kI3LDwvVuJw

Kedves Tp_fan, nézd már meg légyszíves nekünk, h van-e kis ajtó a gép alján, memória cseréhez? És ha van, akkor lecsavarozva, alatta lehet a memóriát cserélni?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8192) Tim82 válasza Thunderzolee (#8191) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg van olyan ország, ahol bővíthető RAM slot-os változat került forgalomba, de úgy rémlik a netbook-os topik alapján, hogy Magyarországon nem ilyenek voltak kaphatóak, szóval elég kicsi az esélye, hogy valóban bővíthető a szóban forgó gép (ez az általam linkelt cikkben is benne van). Ebbe belefutottak amúgy néhányan ott.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#8193) Thunderzolee válasza Tim82 (#8192) üzenetére

Ahha, köszi az infót. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8194) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Mivel az aktuális topic eléggé lassan pörög, feltenném ide is a kérdésemet, mert ide is beillik.

Ebben a HSZ-ben le van írva részletesen, tud valaki támpontot adni nekem?

A noti: dell inspiron 15R (5521, i5-ös változat).

[ Szerkesztve ]

(#8195) Impressa válasza Pano (#8194) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Samu + RAM párost választanám a helyedben. A két SSD között nem fogsz tapasztalni különbséget a mindennapos használat során, mindkettő közel 3000 írási/törlési ciklust képes elviselni, élettartamuk közel azonosnak mondható. Gondolom a notidban már sata 3 csatid van a HDD-nél.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8196) Pano válasza Impressa (#8195) üzenetére


Pano
addikt

Köszönöm szépen! :)
Mivel idei modell, ezért biztos SATA III-as.

(#8197) Impressa válasza Pano (#8196) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! :) akkor nem szóltam. :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8198) Vilhelmino11


Vilhelmino11
csendes tag

Sziasztok. Van nekem egy ASUS X51R típusú laptopom. Szeretném egy kicsit megtuningolni, kicserélni benne a procit. Tudnátok nekem mondani egy oldalt, ahol megtalálom a kompatibilis procik típusát? Tisztában vagyok azzal, hogy attól, hogy jó a socket típus nem biztos, hogy beveszi az alaplap, de sajnos sehol nem találok megfelelő leírást. Előre is köszi.

(#8199) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo 3000 N200-asom, és azt szeretném tudni, hogy milyen procit ajánlanátok bele?
Socket P-s foglalata van, amihez én eddig csak a T7xxx-es sorozatú procikat találtam. Természetesen csak Intel proci jöhet szóba. A mostani T5550-es 1.8-as már lassan gyengének bizonyul. Fontos lenne, hogy a hőmérséklete ne lépje túl a mostani prociét, különben akkor hűtést is kellene cserélnem, ami szerintem nem olyan egyszerű, mivel nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e nagyobb hűtőteljesítményt kihozni még a gépből.

Várom az ötleteket. :)

(#8200) Thunderzolee válasza Gesta28 (#8199) üzenetére

Ezek a Socket P-s processzorok:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P

PM965 a chipkészlet.
1066-os FSB-s processzorokat nem kezel a gép.
Az összes processzor a 35W-os TDP kategóriába tartozik (ahogy a T5550 is), úgyhogy a hűtéssel, hőtermeléssel nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.