Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) Muerte válasza lsc (#7799) üzenetére


Muerte
addikt

De megy ez is simán alapfeszen.Bench-ben mitől javulna a Corsair? Jobb lenne talán az időzítése 1333MHz-en,ha 1600-on tudja a CL 9-et?

(#7802) lsc válasza Muerte (#7801) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben szűkebb időzítést állítana be neki a lap, akkor lenne esetleg jobb, azért írtam feltételesen. A sok ram jobb, az meg van, nem érdemes variálni.

Az élet kegyetlen .

(#7803) Thunderzolee válasza pjen (#7800) üzenetére

Ha HD5470-es VGA-val van szerelve, akkor 5741G a noti száma, nem?
A processzor cserélhető.
Első generációs Core i család.
Ezek azok:
itcafe.hu/tema/notebook_laptop_alkatreszek_csereje/hsz_6897-6897.html

A VGA viszont nem cserélhető.
Ezek dedikáltak ugyan, de rá vannak forrasztva az alaplapra.
Itt a 24-es képen látszik, ahogy a hőcső az alaplapra forrasztott GPU-ról elvezeti a hőt:
insidemylaptop.com/how-to-disassemble-acer-aspire-5741-5741g-laptop/

Őszintén szólva, ha SSD után is kevésnek tartod a gépet, akkor ne cserélj benne processzort, inkább add el, és vegyél egy erősebb gépet. Pláne ha játékok alatt nem vagy vele megelégedve, ugyanis nem a processzor a gyenge láncszem, sajnos az a HD5470-es az már amikor megjelent, akkor is csak egy középkategóriás kártyának számított, akármilyen processzort teszel bele, a játékokat nem fogja jobban futtatni. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7804) Thunderzolee válasza Muerte (#7798) üzenetére

"lenne-e akár minimális gyorsulás is"

Nem.
Ahogy írták is itt lejjebb, nem vennél észre semmit.
Csak tesztprogramok mutatnák ki a gyorsulást. Ja, meg hát az e-penis nőne valamennyit.
A te esetedben a ram mennyisége (8GB) sokkal nagyobb többletet jelent, mint a ram sebessége.

Esetleg kérdezd meg a nagy ramos topicban, de ott is ezt fogják mondani.

Ha AMD rendszered lenne, és a központi ramot használná egy elég erős IGP is, akkor lenne értelme 1333-as ramok helyett 1600-asokat használni, a videomemóriának egyáltalán nem mindegy, h 1333-on fut, vagy 1600-on.
De jelen esetben még csak az 1600MHz-et sem használná ki a rendszered, ahogy írtad is; az időzítés javulását meg nincs ember aki észrevenné. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7805) pjen válasza Thunderzolee (#7803) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#7806) Muerte


Muerte
addikt

Köszönöm,akkor egyelőre nem dobunk ki 20k-ót az ablakon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7807) pjen válasza Thunderzolee (#7803) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Köszönöm az alapos és részletes segítséget.Amely játékokkal én játszom bőven elmennek rajta,viszont kíváncsi voltam esetleg késöbb milyen lehetőségeim lehetnek.Mégegyszet köszi.

(#7808) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok! a kérdésem ismét az Advent 7113 notebook felé fog terelődni...1db 1GB-os 533mhz-s (CL4) memória van benne,de ugyanilyen típust eddig még nem találtam. CL%-ös 677mhz-s memókból viszont van egy pár. Ugyanúgy fog működni,mint a gépeknél,tehát 533mhz-re lecsökkenti a ram sebeségét?(Ilyenor a CL-t is visszaveszi CL4-re?)

Valamint ebben egy G-s wifi kari van,jó lenne N-esre cserélni a nagyobb adatátvitel miatt. Ez a dolog megoldható,ha igen kell biost frissítenem? Valamint szétszedéskorészrevettem,hogy csak a fekete wifi kábel van bedugva a wifikártyára,a fehér hiányzik(a helye a karin viszont megvan). Szükséges az,szerezzek be olyan kábelt?

(#7811) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Egy kedves hölgy ismerősőmnek van egy DELL Vostro (barna színű) notia!
Sajnos ennyit tudott megmondani róla! :U
Annyi biztos i5 sandy proci van benne, plusz most bővítették neki 4 ről 8 Gb ramra a memóriát.

Sajna nem elég. (tovább nem bővíthető) Lassú a gépe.

3D modelllezésre használja. Rhinoceros és Grasshopper programokat használ.
Olvasata szerint videókártyát kell vennie/tennie a gépébe de nem tudni eme csodamasina bővíthető e és mivel esetleg procicsere ajánlott?
Ha kell még info akkor megpróbálom kiszedni belőle de hót kuka ezekhez és így látatlanban nem tudok segíteni.
Köszi hogy nem hordjátok le a fejem és köveztek meg!
És köszönöm a segítséget előre is.

(#7812) Thunderzolee válasza etejedu (#7811) üzenetére

Kellene a pontos típus.

CPU-Z-vel, Adia-val ki lehet olvasni a processzor, VGA típusát.

Ezeknek a programoknak nincs túlzott gépigénye.
De ha nincs benne dedikált VGA, csak a processzorba integrált, akkor valóban az a gond, h az Intel féle IGP nem tud annyit számolni, amennyit szükséges lenne.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7813) Thunderzolee válasza Kiki18 (#7808) üzenetére

A memória ilyenkor általában úgy működik, ahogy írtad, mármint, h 533-on fogja hajtani a 667-es modult is. Milyen chipkészlet? Ritka, de megesik (régebbi chipkészletek esetében), h egyáltalán fel sem ismeri a 667-es modult a gép.

A wi-fi kártyát viszont nem értem, ezek két antennások.
N-esre nyugodtan kicserélheted, ha driver lesz a modulhoz, akkor menni fog vele.
BIOS-nak ehhez nem lesz köze.
A 150-es N-esnek 2 pólust kell bekötni, a 300-as N-esnek viszont 3 pólusa van, de ha a gépbe nincs befűzve a 3. szál, akkor 300-ast ne is vegyél, elég a 150-es is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7814) Kiki18 válasza Thunderzolee (#7813) üzenetére


Kiki18
őstag

Laptop típusa
943GML az oldal szerint.

A wifit én se értettem,ezért kérdeztem rá.Lehetséges,hogy valaki valamikor még kivette,esetleg kiesett a csatlakozóból és valahova "elbújt" a gépen belül. Utóbbi nem valószínű,tehát keresnem kellene másik wifit a gépbe. :K 150N-es bőven elég lenne neki,szóval azt keresek majd bele.

(#7815) tajcsi


tajcsi
senior tag

HP pavilion dv6000 special edition laptoban jelenleg gf8400 128as grafika dolgozik, win7 index 2 pontot ad..milyen kartya kellene legalabb 5 pont eleresehez?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7816) zoka.


zoka.
tag

Üdv!

Adott egy HP ProBook 4710s kép nincs se külső, se beépített monitoron, caps lock villan 5x.
Hápések azt írják, rá, h általános alaplaphiba. No ez az amire magamtól is rájöttem. :D
Kérdésem az lenne, hogy ennél van valami tipikus deszkahiba, vagy lehet-e valamit csinálni vele, vagy új lap kell? Ill ha új akk honnan érdemes beszerezni? (ebay?)

Előre is kösz!

(#7817) simonlaci55


simonlaci55
tag

Sziasztok van egy dell inspiron 5010es laptopom i5 430m proci volt benne ami 35tdp-s és lett belerakva egy i7 720qm proci ami 45 tdp-s és cpu throttling van ha játszok (PES 2013) és a venti pörög állandó jelleggel maxon, esetleg valaki hasznos ötlet vagy valamit irhatna , köszönöm

Simon László

(#7818) simonlaci55 válasza simonlaci55 (#7817) üzenetére


simonlaci55
tag

jah és van alatta hűtőpad, 5600 pörög szinte mindig , ha csak a torrent megy akkor visszamegy alapra de ha böngésző megvan nyitva 5000rpm alá nem akar lemenni, a biosban kikapcsoltam a turbo-t a procin igy 1,6 ghz-n ment állando jelleggel de ugyanugy pörög a venti , ezért visszaraktam a gyári beállításra de játéknál jön a lassulás

Simon László

(#7819) Impressa válasza simonlaci55 (#7817) üzenetére


Impressa
őstag

A processzor hűtőd nem tudja kompenzálni már a plusz 10 tdp-s teljesítménytöbbletet, ezért pörög állandóan a ventid maxon. Szóval azt is cserélned kellene nagyobbra.
Dobj fel egy aida 64, vagy HWiNFO 64-t és nézd meg milyen hőmérsékletet mutat.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7820) simonlaci55 válasza Impressa (#7819) üzenetére


simonlaci55
tag

paddal 85-95fok között kb játéknál ,pad nélkül le is kapcsol alapbol padddal 70fok körül, esetleg tudnál ajánlani hűtőt? vagy más megoldás? :)

[ Szerkesztve ]

Simon László

(#7821) Impressa válasza simonlaci55 (#7820) üzenetére


Impressa
őstag

Csak a hűtő teljesítményének növelésével tudod megoldani. Neki kellene írnod KillHates megmondja mit tud ajánlani neked. Utána helyre fog állni a világ rendje a gépedben :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7822) simonlaci55 válasza Impressa (#7821) üzenetére


simonlaci55
tag

köszönöm szépen :R

Simon László

(#7823) king.mp válasza zoka. (#7816) üzenetére


king.mp
aktív tag

Lapod javításával kapcsolatban keresd KillHates kollégát, korrekt, valamint jól és olcsón dolgozik.

(#7824) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy laptop megérett az akku cserére. Ebay-ről rendelhető 5-6e körül ezek a kínai akkuk. Ezek mennyire veszélyesek a laptopra nézve, illetve mennyire "életrevalók"? Azért kérdezem, mert a gyári akku 11-15e között van, ami annyira nem kellemes. Értékek, minden megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7825) Dell XPS válasza McSzaby (#7824) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A "gyári" is kínai termék már minden laptop esetében, csak erősebb a minőségkövetelmény a beszállítói szerződésben. A visszajelzések alapján egy évet bírnak jó esetben, nyilván függ a tárolástól, mert a kémia, akkor sem áll le (ezért is születnek különböző tapasztalatok, anomáliák..). A mai Li-ion-akkumulátorokban töltésvezérlő-elektronika van, kommunikál az alaplappal, szabályoz, figyeli az elhasználódást, regenerálást, töltésciklust, így nem jelent veszélyt a laptopra.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7826) McSzaby válasza Dell XPS (#7825) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#7827) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok.
A kedves szakértőkhöz lenne pár kérdésem.
Van egy Asus X53Ke Ap-125 laptopom. Ebben szeretnék processzort cserélni. Szeretném kicsit gyorsítani a laptopomat egy erősebb processzorral.
Jelenleg egy TurionX2 TL-52 es van benne, ezt szeretném kicserélni egy TurionX2 TL-68-asra.
Megtehetem-e? Működni fog a gép a TL-68-asal? Vagy esetleg milyet tehetnék bele mást ami gyorsabb mint a jelenlegi TL-52 és működne?
A gépen az Asus által a géphez legutoljára kiadott bios verzió van a 212-es.
Előre is kösz a válaszokat.

(#7828) king.mp válasza Tamás008 (#7827) üzenetére


king.mp
aktív tag

A foglalat azonos, viszont a tl-68nak kicsit magasabb a tdp-je (4W-al) Kérdés, hogy a hűtés megbírkózik-e vele valamint, hogy a bios felismeri-e az uj procit.

(#7829) eXtremeHUN3


eXtremeHUN3
csendes tag

Üdv!
Volna egy TOSHIBA Satellite L750D-16K laptopom AMD A6-3400M APU-val szerelve.
Az volna a kérdésem, hogy letudnám esetleg cserélni a család egy erősebb tagjára pl. A8 vagy A10-re?
Ha igen, melyik modellek jöhetnek szóba? Az elsődleges célom az IGP fejlesztése lenne, ami a mostani A/-os APU-ban van (HD6520G).

És én még azt hittem, hogy így nem kezdődhet mondat...

(#7830) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Újból kérnék információt csak most már tudom milyen típusú gépről van szó!
[link]

adatok:
CPU típusa: Mobile DualCore Intel Core i5-560M, 3200 MHz (24 x 133)
Alaplap neve: Dell Vostro 3500
Videokártya: NVIDIA GeForce 310M (512 MB)
Memória: 2x 4GB 1600MHz DDR3

Kérdés még mindig ugyanaz lehet e bővíteni erősebb videókártyával és milyennel?

(#7831) Balázs1986 válasza etejedu (#7830) üzenetére


Balázs1986
addikt

Szia! Neten rákerestem az alaplapra, a képeken az látszott, hogy a VGA integrálva van az alaplapra. Tehát nem lehet cserélni.
Egy SSD még gyorsíthat a gépen, legalábbis az alkalmazások/modulok/mentések betöltésénél, ill. mentésnél (ha jól láttam, modellezésre kell, ott ez nem hátrány).

[ Szerkesztve ]

(#7832) csevede


csevede
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy ha garanciális laptopban kicserélek egy alkatrészt, például a gyári 4 helyett 8gb ramot szeretnék, akkor az garancia vesztéssel jár? Köszönöm.

csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#7833) spyduck válasza csevede (#7832) üzenetére


spyduck
nagyúr

A memória és háttértár cseréje nem jár garanciavesztéssel, viszont ha a szervizelés folyamán bebizonyosodik, h mondjuk az alaplaphibát a cserélt alkatrész cseréje okozta akkor elveszik a garancia. Erre még nem volt példa, de érdemes szakboltban, számlával együtt cseréltetni, h a felelősség legyen a bolté.

A legolcsóbb megoldás pedig, h szervizbeküldés előtt visszaállítod a gyári állapotot és akkor nem kell fölösleges köröket futni.

(#7834) WP14


WP14
őstag

Üdv!

Kérdésem, hogy Acer aspire one D270-ben lehet-e processzort cserélni és, ha igen, akkor milyenre?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#7835) spyduck válasza WP14 (#7834) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem!

(#7836) WP14 válasza spyduck (#7835) üzenetére


WP14
őstag

Köszi :U

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#7837) spyduck válasza WP14 (#7836) üzenetére


spyduck
nagyúr

Gondolom N2600 van benne. Volt szerencsém hozzá, add el :)

(#7838) WP14 válasza spyduck (#7837) üzenetére


WP14
őstag

Az van benne, igen. Megmarad autós kütyünek, egy USB-s GPS vevővel navigációnak is jó, meg e-mail, facebook páromnak, arra elég :K
Köszi még egyszer.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#7839) tajcsi


tajcsi
senior tag

DV 6500CT special editionbe szeretnek dvd irot venni mert a regi megdoglott...az lenne a kerdesem, hogy milyet ajanlanatok?
Tovabba szeretnek bele venni egy normalis akksit, viszont nem tudom milyen mehetne bele...
Megvalami, ugye elvileg 4giga ram a max, ameddig bovitheto, engem csak az erdekelne, hogy ez FIX, vagy beletehetek mondjuk egy 2GB es egy 4GB-os modult, menne vele siman a noti? Elvileg ugye a 64bites windows tobbet is felismer...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7840) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Tudom, hogy nem teljesen a témához kapcsolódik a kérdésem, de remélem tud valaki segíteni, tud tanácsot adni ilyenkor mi a teendő: lassan 2 éves Asus K53SJ-SX138D laptopom valamiért spontán kikapcsol amikor akkumlátorról üzemel. Amikor a tápegység be van dugva akkor semmi gond nincs, amikor kihúzom, akkor kb. 10 percig megy rendesen aztán semmi figyelmeztetés nélkül kikapcsol mint ha lemerült volna. Ilyenkor megpróbálom bekapcsolni és kb. 30s megy és megint lekapcsol. Rádugom a tápra és azt írja még 90% -os még, tehát nem lemerülésről van szó.

Előre is kösz a hasznos válaszokat! :R

(#7841) olala


olala
csendes tag

Heló mindenkinek!
Van egy ASUS X53Sc típusú notebookom, amiben egy K53SC alaplap és egy Intel B940 processzor van. Ezt szeretném lecserélni egy i7 2630QM-re. A gyártó honlapja szerint, az ilyen alaplappal szerelt gépeket még szerelték az említett CPU-val is. Az eredeti TDP-je 35W, míg a kiszemelté 45W. Mi a véleményetek, meg lehet oldani a cserét? Leginkább a hűtőrendszer miatt kérdezem, hogy elbírja e azt a +10W-ot? Egyáltalán a különböző CPU beépítésekor különböző hűtőrendszert építenek a laptopokba, vagy ugyanazt az egész sorozatba?
Remélem van valakinek ilyen jellegű tapasztalata. Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv.

Ezt a kérdést feltettem egy másik topicban is, később vettem csak észre ezt a topikot. Bocsi.

(#7842) oncsi válasza ad4m1337 (#7840) üzenetére


oncsi
őstag

"tehát nem lemerülésről van szó"

Szerintem pedig de. Aksihiba, vagy belső táp hiba. Aksi hiba könnyen kimérhető legalább.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#7843) skatebab


skatebab
tag

hali lenovo g580ah elvileg Socket G2-es foglalatba való
processzort tud fogadni és ha i5 öst akarnék bele akkor többféle közül is lehet választani?
az erősebb cpu kiadású i5 3230m-el van a boltokban.
melyiket lenne érdemes i5-ből?
kössze

Igyunk barátaim yo-ho!

(#7844) lcee79 válasza Balázs1986 (#7760) üzenetére


lcee79
őstag

Pár hete voltam itt a fórumban, hogy tönkrement a memória és az akksi feleségem laptopjában, most jött el az idő (főleg anyagilag :) ) hogy tudnánk venni...
Azt akarom megkérdezni, hogy érdemes-e 1600-as ramot venni ha csak 1066-ot tud?
(eredeti terv, hogy veszek 2db 2*4gb 1600-as ramot ami müxik )
Vagy vegyek simán egy 4GB-os 1066-ost és tegyem a most még működő 1 gb-os mellé és kész?
(semmi nagy gépigényes dologra nincs használva...)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#7845) Thunderzolee válasza lcee79 (#7844) üzenetére

Akkor is megírtuk, h az az architektúra csak 1066-os ramokat kezel, hiába raksz bele nagyobbakat.

Sőt, ha tényleg semmi extrára nincs használva a gép, akkor meg bőven elég lenne egy 4gigás modul pluszba. :K

Jó az avatarod, imádtam azt a filmet. ;]

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7846) lcee79 válasza Thunderzolee (#7845) üzenetére


lcee79
őstag

Azt én értem hogy 1066-ot kezel...
De hogy 8gb 1600-as 16.000 ft-ért is van (ennyiért találtam is)
1066-os 4gb-ost meg 9000-től...
Tehát nem olyan egyszerű a választás

Jelenleg mivel tönkrement a 2gb-os modul, csak 1gb rammal üzemelget a laptop...(3 gb volt benne.. :F )
nem egy rakéta :)
Szóval egy 4gb-os mindenképp kell bele
de gondoltam ár-érték arány szempontjából 1600-as is (ami kompatibilis az 1066-osokkal), egy alternatíva lenne...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#7847) Thunderzolee válasza skatebab (#7843) üzenetére

Ezek a harmadik generációs Core i processzorok:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ivy_Bridge_(microarchitecture)#Mobile_processors

Csak olyat keress, ami 35W-os TDP-vel bír, a gép hűtését ehhez tervezték.

Egyébként most mi van benne?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7848) Thunderzolee válasza lcee79 (#7846) üzenetére

Ja, értem.

Hát én még életemben nem vettem szinte soha semmilyen hardvert ami új.
Javaslom a Hardveraprót neked is:
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/memoria/notebook_ram/ddr3_ram/listaz.php

Ha számla kell, van aki azt is ad a ramhoz.
És hát 4-5ezer egy 4gigás modul.
Azt írtad, mostanra jött össze a pénz, vagyis igenis számít mit mennyiért veszel meg, ezért gondoltam, h minél olcsóbban akarod megúszni.

Egyébként ha 3GB-nál több ram lesz a gépben, akkor már nem lesz elég a 32bites oprendszer, vagyis ha ki akarod használni az 5GB ramot, akkor 64bitest kell feltenned, de ezt gondolom tudod.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7849) Thunderzolee válasza olala (#7841) üzenetére

Van rá példa, h a nagyobb TDP-s processzorokkal szerelt modellek más hűtőrendszert is kapnak, ez bevett gyakorlat.

A te esetedben sajnos nem tudom, Googleztam egy darabig, de nem találtam rá érdemben információt.
Így néz ki a hűtése:
http://www.laptopszaki.hu/laptop-hutes/2292-13gn3g1am020-2-gyari-uj-komplett-hutes-1.html

Ha a Tiédben is ez van, akkor valószínűleg elmegy vele a nagyobb TDP-s processzor is.

Egyébként mihez kell a nagyobb 4 magos processzor?
A Pentium B940 valóban nem egy erőmű, de az i3-as, i5-ösök már alap feladatokhoz bőven jók, biztos, h kell neked 4 mag? Mintha kicsit túlárazottak lennének az említett 4 magos CPU-k.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7850) Thunderzolee válasza ad4m1337 (#7840) üzenetére

Szerintem is akksi hiba lesz, vagy valami akksihoz köthető hiba, mivel azt mondod, tápról meg jól megy.

Akkumulátort kéne ellenőriztetni, h valóban tudja-e azt, amit ír (mármint a 90%-ot), ritka ugyan, de létezik ilyen hiba is.
Esetleg írd meg a panaszod neki, hátha tud valami okosat mondani:
http://itcafe.hu/tag/killhates.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.