Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#4901) Zsoti90


Zsoti90
csendes tag

Sziasztok, lenne nekem egy lenovo g580 laptopom, az lenne a problémám, hogy terhelés nélkül alapjáraton 40-45-50 fokon megy minden szerintem ez teljes okés, de ha játszani akarok a proci nagyon hamar felugrik 80-83 fokra is, ez azt eredményezi ,hogy sűrűn 5 másodpercekre leugrik az fps pl. 40-ről 10-re majd vissza 40-re, gondolom ez valami lekorlátozás a hőmérséklet miatt, tudom azt fogjátok mondani, hogy küldjem vissza ha garis és garis szval vissza is lesz küldve :D, de még most egyenlőre nem tudom, ezért szeretném, ha ajánlanátok valami jó hűtést addig is, ami hatékony és megakadályozza hogy 80 fölé menjen a proci, kb. olyan max 7 ezer környékén fizetnék érte, előre is köszi válaszokat :)

(#4902) opeter87 válasza Zsoti90 (#4901) üzenetére


opeter87
senior tag

Cooler Master CMC3 vagy ha találsz még valahol szintém CM E1

(#4903) mateus


mateus
senior tag

Ölben való használatra a CM Infinite Evo-n kívül van még ajánlott hűtő eben az árkategóriában? Sajna az Edigitalnál tegnap óta nincs a listán, én meg pont jövő7en akartam megvenni..Más boltokban sem nagyon látok, netről rendelni nem akarok, postaköltséggel már sokba jön ki..

Esetleg a Notepal X2?

[ Szerkesztve ]

(#4904) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Asus N53 notim van, így néz ki az alja:

Jobb szélen fújja ki a meleg levegőt.

Szeretném, ha kicsit alacsonyabb fordulatszámon pöröghetne a ventilátor. Milyen hűtőt javasolnátok alá? Ölben nem használom.

(#4905) opeter87 válasza Bazsee71 (#4904) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát amilyen zárt ennek a laptopnak az alja, nagy hőmérséklet csökkenésre ne számíts bármilyen hűtőt is vásárolsz.

Ágyban/ölben való használatra itt a fórumon a Cooler Master Infinite Evo vált be a legjobban, de ez most a Te esetedben szinte biztosan pénzkidobás lenne, így szerintem valami olcsóbb hűtővel próbálkozz, pl. Cooler Master CMC3

(#4906) esztár


esztár
csendes tag

Sziasztok.

Van egy LenovoG555 laptop-om(igaz nem egy erőgép) ami már 3 hónapja túlesett egy pasztázáson.Sajnos egyre zajosabb a ventilátor ami elég zavaró kezd lenni.
Szeretném megkérdezni,hogy mit lehet csinálni ilyenkor?Újra pasztázás vagy hűtőt vegyek inkább?
Általában netezésre és torr...ésre használom. :U

Köszi a válaszokat előre is.

(#4907) Impressa válasza esztár (#4906) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Ventilátor csere a megoldás, mert a hűtőpad nem fogja helyettesíteni a gép belső hűtését. Ha lehal a hűtőd ventije, akkor lőttek a gépednek is. A ventilátorod márkája: adda cikkszáma: DC2800086A0 vagy
DC280004TA0/F0 És amikkel még kompatibilis a ventid: G450 G450A G450M G455 G550 G555, és a Toshiba Satelite L500 L555.
Érdemes lenne itt az aprón is szétnézned hátha találsz jó árasítva is. ;)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4908) esztár válasza Impressa (#4907) üzenetére


esztár
csendes tag

Köszi szépen a választ. :R
Elviszem szervízbe,de az a baj,hogy sokat tökölnek vele. :W

(#4909) Impressa válasza esztár (#4908) üzenetére


Impressa
őstag

Megy pü.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4910) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Sziasztok!

HP Pavilion Dv6 I5 CPU Radeon 5650 GPU 10-20 perc komolyabb terhelés (játék) után kikapcsol. Korábban ilyen nem volt, aztán egyre rövidült a felmelegedés ideje. Megnéztem everesttel és a kövi eredmények jöttek ki:

Alapeset:

Terhelt eset

A gép alja így néz ki:

A kép jobb alsó sarkában levő rész körül a legforróbb általában, gyakorlatilag hozzá sem lehet érni a gép oldalán levő kifúvó rácshoz, mert olyan brutál forró.

Kérdés tehát:

MIT TEGYEK URAK?

Tisztítassam ki, "maszek" szervízben (gari már lejárt) aztán vegyek hűtőt? Ha igen, milyet? (CM U3/E1/Inf. EVO)

Előre is köszi a segítséget! :R

(#4911) Impressa válasza kevepapa (#4910) üzenetére


Impressa
őstag

Üdv.!
Első körben egy újrapasztázás, és természetesen a tisztítás lenne az elsődleges, és fontos feladat. :K
Ilyen hőmérsékleten hamar lerobban a géped. Az sem jó, ha a hővédelem folyamatosan lekapcsolja a gépedet. Utána jöhetnek a kiegészítő alternatíva a hűtőpad. U2-U2 Plus/U3, E1 vagy X3 is jó lehet. Bár E1 már nem igazán kapható - utóda az X3 -

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4912) opeter87 válasza kevepapa (#4910) üzenetére


opeter87
senior tag

Csináld meg amit a kolléga is mondott, aztán vegyél egy X3-at vagy E1-et (ha találsz még valahol)

(#4913) kevepapa válasza Impressa (#4911) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Köszi a válaszokat!

Akkor az infinite EVO-t nem ajánljátok?

Az E1/X3 tehető ölbe?

[ Szerkesztve ]

(#4914) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Egyébként úgy látom, hogy az x3 jóval drágább, majdnem kétszerese az E1nek, miközben teljesítményben elmarad.

E1:

Fan Speed 600 R.P.M.
Fan Airflow 89.8 CFM
Fan Noise Level 19 dBA (Min.)

X3:
Fan Speed 500 ~ 850(±15%) R.P.M.
Fan Airflow 65 ~ 76.5 CFM
Fan Noise Level 16 ~ 23 dBA

Igaz, az x3 17" es gépekhez is jó, az E1 viszont nem, de szerintem az én 15"4esemhez megteszi a fele annyiba kerülő E1 is...

Közben már kaptam ajánlatot a "kitakarításra", 5000, HUF.

Én azt soknak találom, szerintetek ha magam csinálom meg (sűrített levegővel befújok a kivezető rácsokon, hogy az ellenkező irányba távozzon a por), plusz szétnyitom és kicsit átfújom (nem a csővel), az elég lehet?

[ Szerkesztve ]

(#4915) Bazsee71 válasza kevepapa (#4914) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem jó ár az az 5.000 forint, főleg hogy ha rendesen csinálják, akkor nem a rácson fújnak be. Na meg ki tudja, hova tolod vissza azt a port (ugye alapból az szívott tér, jó eséllyel nincs levédve). Nincs ismerősöm, aki megúszta volna valami baki nélkül, mikor saját kezűleg állt neki...

(#4916) Impressa válasza kevepapa (#4914) üzenetére


Impressa
őstag

Én azt soknak találom, szerintetek ha magam csinálom meg (sűrített levegővel befújok a kivezető rácsokon, hogy az ellenkező irányba távozzon a por), plusz szétnyitom és kicsit átfújom (nem a csővel), az elég lehet?
Válaszom röviden: nem :N Nem elég kifújkálni a lamellákat. Fontos lenne az újrapasztázás, mert a paszta idővel öregszik, kiszárad, kirepedezik, és csökken a hővezető képessége. Ha a GPU-n gap-pad is van, akkor annál is ez a kémimai folyamat megy végbe. Nincs kőbe vésve (íratlan szabály), de 1-2 évente érdemes az újrapasztázást elvégezni, a fent említett folyamatok miatt.

Közben már kaptam ajánlatot a "kitakarításra", 5000, HUF.
Ha ebben az árban benne van a gép pasztázása is, akkor nem sok érte, hisz dolgoznia kell vele, és "szerencsésebb" esetben emiatt darabokra kell, hogy bontsa a gépedet.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4917) opeter87 válasza kevepapa (#4914) üzenetére


opeter87
senior tag

Az E1 egyértelműen jobb, de már nagyon kevés helyen kapható. (az hogy egy webshopban rendelhető nem jelent semmit)

A többiben pedig egyetértek Impressa kollégával.

(#4918) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Sziasztok! Az irodai rendszergazda tanácsait követve óvatosan (a hosszú csövet nem rátéve) először kissé távolabbról átfújtam a kivezető rácson, majd a ventillátort kipeckelve távolról átfújtam azt is. Csodák csodájára, a gép 20(!!!!!)) C-ot hűlt alap állapotban és terhelve is, az eddig tűzforró,érinthetetlen notebook gyakorlatilag épphogy meleg, miközben a Batman Arkham Origins 720p ben fullra van húzva. Lekopogom, jól sikerült. Asszem veszek akkor egy E1-et, az iponnál még biztosan van, 6800 pénz. Az E1 vs U3 párbajból úgy látom, hogy többnyire az előbbi jött ki jobban, az Infinite EVO pedig valszeg nem igazán az én gépemhez való (bal felső sarka melegszik a legjobban), pedig egyébként az tűnt nekem a legjobbnak!

[ Szerkesztve ]

(#4919) username99


username99
csendes tag

Sziasztok!

Egy ilyen gép hűtésében szeretnék tanácsot kérni. Alap használatnál nincs gond, de egy nagyobb játéknál eléggé melegszik. Azon kívül, hogy forró levegőt fúj ki nincs baja (nem akadozik, lassul), de szeretnék alá egy hűtést 5E körül.
Kizárólag olyat szeretnék ami ágyban/ölben is használható.
Sajnos nem tudok rájönni honnan szívja be a levegőt és milyen hűtőt kéne hozzá venni.

A kutyát jobban szórakoztatja az ember, mint az embert a kutya, amiből egyértelműen következik, hogy az ember a nevetségesebb.

(#4920) kevepapa válasza kevepapa (#4918) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Na, felhívtam az Aq** C. Kft.-t és utánanéztek, van nekik E1, jövő hét elején mehetek is érte. Nem olcsó, 6890,-Ft de a rengeteg teszt- és beszámoló olvasás után e mellett döntöttem. Ha csak 5 fokot hűt is, elég, plusz elvileg ölbe is vehető, király lesz! Majd beszámolok!

[ Szerkesztve ]

(#4921) sztojkalaci


sztojkalaci
csendes tag

Sziasztok!
Van egy dell 3737 laptopom i7 4500u processzorral, és radeon 8870m grafikus maggal. Feltettem a Battlefield 4-et próbának, hogy mit is tud a gép. Az esetek nagy részében szépen fut a játék akár ultrán is, de mikor nagyobb terek jönnek a játékban szinte pillanatok alatt felszökik 100 C°-ig a processzor hőmérséklete(itt már low beállításoknál is), és elkezd throttingolni. Tudom, hogy ez nem egy játékgép, és nem tudják jobban megoldani a hűtését, de ez normális? Ez a hőmérséket már kárt okozhat a gépben?(alapjáraton 50C°-on jár a proci) Egy jó notebook hűtő mennyit tud ezen javítani? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#4922) Bazsee71 válasza opeter87 (#4905) üzenetére


Bazsee71
őstag

A korábbi ajánlások alapján egy E1-et vennék. A gyártói ajánlás 15,4"-os gépig szól, az enyém pedig egy nagyobb 15,6"-os.

CM E1: 379 x 305 x 47 mm
N53: 391 x 266 x 30.5 mm

Elférhet rajta?

(#4923) opeter87 válasza Bazsee71 (#4922) üzenetére


opeter87
senior tag

El fog férni, oldalt fog lelógni 1-1 cm szvsz az semmi.

#4919 username99
5k-ért nincs olyan hűtő amit gyári állapotban tudnál ölben/ágybon használni. CM CMC3 van vagy E1 de ezek alá kell valami lap (fából vagy üvegből), hogy megfelelően tudjanak dolgozni.
Az ilyen Asus gépek alá eleve nehéz hűtőt ajánlani, mert nagyon burkolt az aljuk alulról (nekem volt k50 és azzal is ilyesmi problémák voltak, pláne a tied ami még i7 is)

[ Szerkesztve ]

(#4924) opeter87 válasza sztojkalaci (#4921) üzenetére


opeter87
senior tag

Ez egy viszonylag új gép nem? Lehet jönnek még hozzá frissítések (bios pl.), minden gyári driver fent van? hálózatról megy a gép mikor játszol?

Nekem eddig minden Dell gép melegedős volt amivel eddig találkoztam, kivéve a business E szériát, de az azért árban is máshol van.

(#4925) sztojkalaci válasza opeter87 (#4924) üzenetére


sztojkalaci
csendes tag

Hálózatról megy a gép, és feltettem minden szükséges drivert a dell oldaláról. Bios frissítést hogyan lehet csinálni, még sosem volt dolgom vele? A ventilátor is megy rendesen mikor melegszik, attól tartok valami silány paszta lehet a dologban. Már levettem a processzor teljesítményét 80 %-ra de még így is eszeveszett meleg a gép. Tudnál valami olyan programot mondani nekem ami hitelesen méri a hőmérsékletet? Speed fan van fent, és speccy. A speed fan alapjáraton 30 fokot ír a procira, a specci pedig 50 fokot, úgyhogy valamelyik eléggé sántít.. Előre is köszönöm.

(#4926) sztojkalaci


sztojkalaci
csendes tag

Ja, és igen! Új gép. Kb. 3 hete van kapható magyarországon, én pedig úgy 2 és fél hete használom.

(#4927) kevepapa válasza sztojkalaci (#4925) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Én az everest (most már Aida64) hőmérőjét használtam, azt pontosnak mondják.

(#4928) sztojkalaci válasza kevepapa (#4927) üzenetére


sztojkalaci
csendes tag

Igen, én is futtattam vele egy stabilitástesztet cpu 97 fok, throttling....

(#4929) opeter87 válasza sztojkalaci (#4925) üzenetére


opeter87
senior tag

Programra én a hwinfo-t használom (ingyen és van 32 és 64 bites is)

Szerintem érdemes garanciában valamilyen cserét kérni (újra pasztázás, ventilátor csere, stb.) mert ez nagyon sok, pláne egy ennyire új gépnél. A Dell garanciája, pedig híres jó, szóval még szervizbe sem kell menned ezért.

(#4930) sztojkalaci válasza opeter87 (#4929) üzenetére


sztojkalaci
csendes tag

Köszönöm az infót, holnap hívom őket, remélem tudnak vele valamit csinálni. De majd jelenkezem is mi a helyzet vele.

(#4931) sztojkalaci válasza opeter87 (#4924) üzenetére


sztojkalaci
csendes tag

Azt vettem észre, hogy töltőn melegszik csak ennyire a gép. Ha telepről futtatom az Aida stabilitástesztjét akkor úgy 77 fok környékén megáll. Energiasémáknál mindkét esetben 100%-on volt a proci. Lehet hogy így ennek ellenére is nagyobb teljesítményre képes a gép töltőről, vagy lehet valami töltési probléma?

(#4932) unyadavid válasza sztojkalaci (#4931) üzenetére


unyadavid
senior tag

Még ha az energia séma fullosan van is, ha akksiról használod mindenképp lejjebb veszi a teljesítményt. Amúgy érdemes felhívni a szervízt, lehet csak nem lett megfelelően pasztázva a procihűtő, bár mivel throttling nem volt, ezért még szerencsére nincs nagy baj. - Most vettem észre, hogy játék alatt mégis volt

[ Szerkesztve ]

(#4933) sztojkalaci válasza unyadavid (#4932) üzenetére


sztojkalaci
csendes tag

Hát sajnos volt az is. Beszéltem Dellékkel, azt mondják lehet rossz szögben áll rajta a hűtő, vagy kevés a paszta. A héten felküldözöm aztán beszámolok a tapasztalatokról.

(#4934) opeter87 válasza sztojkalaci (#4933) üzenetére


opeter87
senior tag

Delleknél nem NBD garancia van? Elvileg házhoz jönnek javítani.

(#4935) hori2012


hori2012
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Olvasgattam a fórumot, s tanácsot szeretnék kérni.

Egy Dell Precision M4600-as gépem van. 15,6-os.
Alul, oldalt bőségesen el van látva szellőzőnyílásokkal, de néha azért "meghajtom"...

Olyan pad-ot keresnék, amit ágyban, ölben is használhatnék.

Ajánlottátok sokan az infinite EVO-t. Nem láttam élőben, de képek alapján nem győzött meg.

Szimpatikusabb az U2 egyszerűbb, fémes kivitele miatt, de az meg nem igazi ölben használathoz...
Ellenben a ventilátorok nélkül -a lukacsos kialakítása miatt- is segíthet...

Vigyáznék a gépemre.

Tudtok segíteni?

Köszönöm!

(#4936) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék! Vettem kb 1 éve Belkin márkájú laptop hűtőt ,de most nem akar elhallgatni , mert mikor bedugom alpból várni kellett kb 1-2 percet és utána csendesedett el..
Első kérdésem ,hogy a többi laptop hűtőnél is van -e ilyen, ha bekapcsoláskor hangos -e 1-2 percig ?
Sok pénzem most nincsen rá ,igazából a Belkinnel se volt gondom ,de most vehetek megint újat!

Ezeket néztem egyenlőre:
Cooler Master Notepal D-Lite R9-NBC-DLTK-GP
Cooler Master Notepal L1 R9-NBC-NPL1-GP

Vélemények?

4ezer körül gondolkodom, illetve legjobb lenne pick pack pontos átvétel..

Előre is köszönöm!

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#4937) opeter87 válasza Ramoskaa (#4936) üzenetére


opeter87
senior tag

Ezt a ki-be kapcsolós dolgot nem teljesen értem. Mi nem akar elhallgatni, mire kell várni?

CM CMC3 a legjobb 4k alatti hűtő

(#4938) opeter87 válasza hori2012 (#4935) üzenetére


opeter87
senior tag

Ha az U2/U3 párost választod és ventik nélkül használnád, akkor érdemesebb valami kényelmesebb passzív hűtőt választani szerintem.

Ha ventikkel, akkor valamit alá kell tenni (fa v. üveg lap, stb) mert különben nem tudnak rendesen dolgozni a ventik.

Az EVO sokaknak segített itt a fórumon, kifejezetten ágyban/ölben való használatra tervezték.

(#4939) Impressa válasza opeter87 (#4937) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Szerintem arra gondolt, hogy hangos a ventije, gondolom a szokásos el van kopva a tengelye. :) Én azt a hűtőt ajánlottam volna neki. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4940) Ramoskaa válasza opeter87 (#4937) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Mikor összekötöm 1-2 percig hangosan pörög a venti és csak utána lesz halk.. De ez már mikor megvettem is így volt, azért kérdeztem ,hogy a többi is iylen -e?

amit linkeltél az nem annyira tetszik külsőre (tudom nem az számít), mivel a 2 hűtő 1 márka és hasonló árba vannak így kérdésem ,hogy van -e valami különbség köztük? mivel jobb az amit linkeltél?

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#4941) opeter87 válasza Ramoskaa (#4940) üzenetére


opeter87
senior tag

van különbség
D-Lite 46,8 CFM
L1 70 CFM
CMC3 74,5 CFM

CFM az a levegőszállítási kapacitás, és ugyan az L1 és CMC3 nagyon közel van egymáshoz én a CMC3-at választanám, mert abban a ventilátor nagyobb 16 cm vs 20 cm és a nagyobb venti alacsonyabb fordulatszámon is dolgozik 700rpm vs 1400rpm
+az L1 drágább is

(#4942) hori2012 válasza opeter87 (#4938) üzenetére


hori2012
csendes tag

Köszönöm!

Akkor valószínűleg EVO lesz...

Remélem pofásabb a valóságban, mint képen. Tesztekben is olvastam róla jót/rosszat.

Üdv mindenkinek!

(#4943) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok!

Packard Bell TK85 típusú notihoz milyen hűtőt ajánlotok? Eléggé melegszik a kicsike és utána a teljesítményéből is igen sokat veszít!

üdv.

Bankkártyával? Hát persze!

(#4944) username99 válasza opeter87 (#4923) üzenetére


username99
csendes tag

Akkor mit ajánlanál hozzá? Lehet, hogy hülyeség, de szerintem nem alulról kapja a levegőt.. Lehetséges, hogy a bill. fölött található lyukakon? Esetleg még az elején található bekarikázott szellőzőre gondolok.
Valakinek tipp esetleg?

l

[ Szerkesztve ]

A kutyát jobban szórakoztatja az ember, mint az embert a kutya, amiből egyértelműen következik, hogy az ember a nevetségesebb.

(#4945) JKalo


JKalo
tag

Sziasztok,

HP Elitbook 8470P -hez ajánlott hütőpadot használni, és ha igen milyen típusút ?
Pl ez ?

Kösz

(#4946) Estevez


Estevez
csendes tag

Üdv,

Az lenne a kérdésem, hogy a fent említett Coolermaster CMC3-as-nál azt írják, hogy 15"-ig használható. Na most az én laptopom 15,6"-os (toshiba L500 1XR). fog működni vele?

(#4947) opeter87 válasza Estevez (#4946) üzenetére


opeter87
senior tag

Igen működni fog, a laptopod pontos fizikai méretét hasonlítsd össze a hűtő fizikai méretével, talán 1-2cm le fog lógni, de az nem érdekes.

(#4948) Estevez válasza opeter87 (#4947) üzenetére


Estevez
csendes tag

Köszi szépen a segítséget!

(#4949) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Hazahoztam (200 km), és kipróbáltam az E1-est. Háááát....power gomb beragadt. Induláskor súrlódó hangok, néha üzem közben is, valamint nagyon halk de állandó ciripelés. Kérlek erősítsetek meg benne, hogy ez így nem jó...

(#4950) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Az egyik családtagnak van egy 3 éves Sony Vaio laptopja. Nem tudom milyen tipus
Milyen hütőt vegyek neki? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.