Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#5101) Impressa válasza ClioRS (#5098) üzenetére


Impressa
őstag

Olyan hangja van, mintha egy Gyrocopter felszálláshoz készülne. Az én hűtőmre 25,5 dB vn írva, +/- 10%-os eltérés lehet, és a tiedhez képet alig hallható. (Zalman NC-2000 dupla ventis 1,100 - 1500 rpm). Jó lenne, ha kicserélnék neked, mert mást nagyon nem tudnak vele csinálni. :N

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5102) ClioRS válasza Impressa (#5101) üzenetére


ClioRS
őstag

Hétfőn visszaviszem.... biztos cserélik, csak az a baj, hogy várni kell rá, mert csak rendelésre hoznak. :U

(#5103) Impressa válasza ClioRS (#5102) üzenetére


Impressa
őstag

Azt viszont papírozzátok le, hogy visszavitted a padot, mert hangos. Ne legyen az, hogy majd szólnak, ha itt van a csere darab. :U

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5104) ClioRS válasza Impressa (#5103) üzenetére


ClioRS
őstag

Persze, mindenképp :)
Amúgy Extreme digitalos, az Erzsébet körúti boltból, nagyon rendesek, vittem már vissza oda kávéfőzőt, és szó nélkül visszaadták a pénzt, pedig nem vertem az asztalt, csak kérdezte, hogy mit szeretnék, mondtam pénzt, azt mondta nem szoktak visszaadni, de most megteszik. Úgyhogy nem gondolom, hogy bármi gondom lenne most sem :)

(#5105) Impressa válasza ClioRS (#5104) üzenetére


Impressa
őstag

Ez viszont jó, amit írsz, ha ilyen gördülékenyen megy az ügyintézés náluk. :) Már én is vettem tőlük pár cuccot, de eddig mindegyik működik rendesen a mai napig. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5106) ClioRS válasza Impressa (#5105) üzenetére


ClioRS
őstag

Ez is működik rendesen, csak fura hangja van ;]

(#5107) Impressa válasza ClioRS (#5106) üzenetére


Impressa
őstag

Olyan, mint egy nő... ;] :DDD

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5108) ClioRS válasza Impressa (#5107) üzenetére


ClioRS
őstag

Azok nem mindig működnek rendesen ;] :DDD

(#5109) Darknight válasza opeter87 (#5089) üzenetére


Darknight
csendes tag

Akkor a CM notepal x3-hoz hasonló konstrukcióról te sem tudsz, ami elég nagy a 41,5 cm széles gép alá.

"Itt egy alma válogass!" :Y

Éld az életet, ne túléld!

(#5110) opeter87 válasza Darknight (#5109) üzenetére


opeter87
senior tag

Ilyen széles hűtő szerintem csak az U3 van.

(#5111) Impressa válasza opeter87 (#5110) üzenetére


Impressa
őstag

+1 ahogy mondod, az elég széles hozzá... :)

(#5108) ClioRS :P

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5112) tonyrulez


tonyrulez
őstag

ClioRS: megjött a LapAir, ennek is van egy kis hangja :(((
Ma már nincs rá energiám, de holnap felveszem videóra is.

4 8 15 16 23 42

(#5113) ClioRS válasza tonyrulez (#5112) üzenetére


ClioRS
őstag

Dejó.... Akkor azt hiszem ez ilyen alapból.... :U
Kíváncsi lennék, hogy milyen a többi hangja, ami hasonló dB értékekkel bír.

(#5114) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Notepal Lapair
Eléggé hangos, már azon gondolkozom hogy visszavigyem :( [Videó]
Ellenben elég jól hűt, eddig csak az alapjáratot tudtam letesztelni de egy 5-10 fokkal hűvösebb lett [kép]
A fő teszt majd egy kis GTA4 lesz, a laptop ~10 perc múlva túlmelegedés miatt le szokott állni :D

4 8 15 16 23 42

(#5115) 3RROR


3RROR
aktív tag

Nem tudom miért panaszkodtok.Képzeljétek el hogy az én G74SX-emnek milyen hangja van full terhelés alatt... :DDD Persze meg is van az eredménye ami a maximális 65 fok:)

[ Szerkesztve ]

(#5116) ClioRS válasza tonyrulez (#5114) üzenetére


ClioRS
őstag

Kellene írni a Cooler Masternek, hogy ez így oké, vagy azért kérjünk cserét?
Én nagyon szeretem, kényelmes, jól hűt, csak az a baj, hogy hangos, bár azért játék közben annyira nem zavar, meg igazából csak akkor használom.

3RROR
Te vetted, tudtad, hogy hangos lesz, meg aztán annál a gépnél kell is :D Mi azért erre nem számítottunk, csak írja azon a dobozon, hogy Silent... :)

[ Szerkesztve ]

(#5117) 3RROR válasza ClioRS (#5116) üzenetére


3RROR
aktív tag

Ha annyira halk lenne nem is hűtene eléggé:) Játék mellett meg fel lehet rakni a fül/fejhallgatót és nem is hallatszik.

(#5118) tonyrulez válasza ClioRS (#5116) üzenetére


tonyrulez
őstag

Írtam nekik hogy ez így rendben van-e, a válaszukat még várom.

4 8 15 16 23 42

(#5119) ClioRS válasza tonyrulez (#5118) üzenetére


ClioRS
őstag

Oks, kíváncsi leszek :)

(#5120) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Üdv. Esetleg [link] erről van valami infója valakinek? Másik oldalon 19 db-t írnak rá, 80 CFM eléggé kecsegtető, Dell 5537 alá szeretnék venni egy padot.
Köszi

(#5121) Impressa válasza kellcucc (#5120) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Gondolom dB-re gondoltál (decibel). 19-et nem hinném el (max. ha nincs bekapcsolva :DDD ), a 22 dB is sántíthat, de biztosan akkor tudod meg, ha kézbe veszed. :K Ha neten keresztül veszed meg, 8 napos elállási jogod van, ha esetleg túl hangosnak találnád. :) Olvashatod pár hsz-el feljebb, hogy nem azt kapták a fórumtársak, amit reméltek ( amit írt a gyártó az oldalán).

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5122) kellcucc válasza Impressa (#5121) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Helló!
Igen, "dB"-re. pedig sok pad működik 19-el (termékleírás alapján) így gondoltam inkább nem a 22-25-ös dB tartományból hanem inkább a 19-21 körüliből választanék. Elállási jognál én fizetném a futárt, hogy visszavigye, egy 2 ezres padnál meg nem hiszem hogy megérné visszavitetni, mert felét bukom a futárral (ha nem többet). Viszont én elhiszem, hogy halkabbak a nagyobb (16-20cm) átmérőjű, egy ventis, 1000 ford/min alatti padok, mint a 3x pici ventisek, pörögnek ~1500-2000-ret. Mindenképp 1 ventiset nézek, sokkal több levegőt is szállítanak, mint a picik.

(#5123) Impressa válasza kellcucc (#5122) üzenetére


Impressa
őstag

A termékleírás nem mindig fedi a valóságot, ezt többen is tapasztaltuk már... a gyártónak az az érdeke, hogy minél jobb "szintben" tüntesse fel a termékét (ez persze mindenre igaz természetesen)
A nagyobb átmérőjű ventilátorok azért halkabbak, mert alacsonyabb fordulaton dolgoznak, ahogy írod is. Azt, hogy milyen hatásfokkal bír az egy nagy ventis, vagy három kis ventis, azt a gép aljának nyitottsága is meghatározza, bármekkora is a ventilátorok levegőszállítása. De ha statikus nyomás jön létre a gép alatt, akkor nagymértékben csökken a levegőszállítás mértéke (Bár ennek kicsi a valószínűsége) De minden ilyen ventilátor CFM értéke légellenállás mentes környezetre van megadva.
Akkor Cooler Master E1 lenne az egyik befutó, de már nem kapható.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5124) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok!
asus k55vj alá szeretnék egy notebookhűtőt.
szeretném hogy legyen rajta pluszban usb port ha már elvesz egyet a gépről
max 10k a keret

(#5125) dmaty06


dmaty06
csendes tag

Sziasztok!
Lenovo R500-hoz keresek hűtőt. Igazából szeretném néha ölben is használni , így az érdekelne, hogy tudtok-e olyan komboról, aminek párnázott az alja, és van benne ventillátor is?
Ha ilyet nem, akkor e helyett milyen sima hűtőpadot ajánlanátok R500-hoz kb. 5000 HUF-ig?

(#5126) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok,

Megjött szombaton a CM Notepal U3 hűtőpadom,és nagyon tetszik. Jól is működik,és úgy gondolom,hogy már azért is megérte,hogy így sokkal kényelmesebb gépelni a laptoppal.

Viszont lenne egy kérdésem a hűtőpaddal kapcsolatban. Ugye állítható a ventillátorok sebessége,az én laptopom meg úgy általában 24/7ben megy. Ha nincs terhelve a gép,akkor mennyire legyen feltekerve? Igazából minimálisan melegszik,mert max 1-2 program fut.

Köszönöm a választ előre is :)

Aki meg ilyen hűtőpadot akar venni annak csak ajánlani tudom :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#5127) ClioRS válasza dmaty06 (#5125) üzenetére


ClioRS
őstag

Szia!

Fentebb olvashatod, hogy mi most vettünk az egyik fórumtárssal CM Notepal Lapair hűtőt, pont azért, mert ölben használva kb ez tűnik a legjobbnak. Kicsit hangosnak véljük, de rohadt jól hűt, érezhető hatása van mindkettőnknél.
3990,- volt az Extreme digitalban, igaz várni kell rá pár napot, de most raktáron van, viszont már 6290.... Érdekes :D

(#5128) Impressa válasza miroon (#5126) üzenetére


Impressa
őstag

Szia,

akkor mennyire legyen feltekerve?
nekem is ilyen pad van a gépem alatt, és passzívként használom jelenleg, mert elég alacsonyan vannak az értékek. Szerintem állítsd be úgy, hogy ne legyen "zavaró" a hangja, ha nem szól zene vagy a háttérben. :)

(#5127) ClioRS biztos, ők is olvassák a topikot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5129) dmaty06 válasza ClioRS (#5127) üzenetére


dmaty06
csendes tag

Nagyon kösz! Pontosan erre van szükségem! :DD :)

(#5130) ClioRS válasza dmaty06 (#5129) üzenetére


ClioRS
őstag

Azért vásárlás előtt hallgasd meg, mert azért van hangja rendesen. Játék közben persze nem hallatszik annyira, de ha nem játszol, csak megy a hűtő, akkor bizony eléggé hangos.

(#5128) Impressa

Nagyon úgy tűnik :D

(#5131) zalikaxx


zalikaxx
újonc

Erdekelne nagy teljesitmenyu hutopad egy ACER-ASPIRE-5750G ala,mivel jatek kozben felmegy 80--85 fokra is a proci es a gpu....

Gondoltam a Cooler master notepal CMC3 ra,ez a legolcsobb.Az U3-nak majdnem 3-szoros ara van,a ketto kozott helyezkedik el az E1.

Ti mit javasoltok?Melyik a legjobb ezek kozul,esetleg ha tudtok javasolni valami egyebet,aminek nagy a teljesitmenye es nem tul draga.A hang nem szamit.

Elore is koszonom a valaszokat. :D

(#5132) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Letettem erről [link],mivel többen ajánlottátok más sokszor az E1-t. Most hirtelen felindulásból megrendeltem, mert jövő héten megyek vissza a koliba és nem leszek itthon. 5200 ugyan, továbbá elég otromba és a kinézete nem első ránézésre szerelem, eléggé gamer beütése van, de CMC3 meg egy darab lemez, szolid de kissé számomra igénytelen is. Kíváncsi leszek a változásra.

(#5133) gyilok82


gyilok82
csendes tag

egy kérdés egy laptop hűtő mennyire hűti la a gépet játék közben. kb hány fokot???

(#5134) 3RROR válasza gyilok82 (#5133) üzenetére


3RROR
aktív tag

Változó.Általában 5-10 fok szokott lenni de ez függ a laptoptól és a hűtőtől is.

(#5135) Memorystick


Memorystick
csendes tag

Sziasztok!

17,3-as laptophoz,Intel i7 proci,DDR3 6gb RAM,2gb DDR5-ös videókari van benne

Milyen laptop hűtőt ajánlanátok?ár/érték arányban megbízható teljesítményű.

Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#5136) opeter87 válasza Memorystick (#5135) üzenetére


opeter87
senior tag

Ekkora méretben csak a Cooler Master U3 van, minden más hűtő (99%-uk) kicsi egy 17-es notihoz.

(#5137) zalikaxx


zalikaxx
újonc

#5131-re valaki?

(#5138) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Az E1 konkrétan 0.5-1 fokkal vitte le a stress test alatt a hőmérsékletet, test nélkül, normál üzemnél észre se lehet venni változást. Eléggé csalódott vagyok, hogy ennyire useless az egész szerkezet ennyi pénzért. Többek között nem értem, hogy akinek E1-e van, az miért használja, mivel elől az ember hasa felé fújja a melegnek nem mondható levegőt, póló nélkül esélytelen a használata, de még a vastagabb pólómat is lehűtötte. Továbbá nem értem, hogy miért csak a rács feletti 1-4 centiben lehet érezni egy kis levegő áramlást, ekkora lapátokkal bőven 10-15 centiről is kéne érezni valamit, most jöhet az hogy a laptopot is ráteszem és nem fölé lógatva használom, de ettől függetlenül szerintem kevés levegőt fúj avagy rosszul. Egy régebben kiszerelt pc hűtője mérföldekkel több levegőt fúj. Sajnos mivel ez az első hűtőpadom nincs viszonyítási alapom. Még tesztelgetem, de lehet nem sokáig marad nálam. Egy nagy nulla az egész :W

[ Szerkesztve ]

(#5139) opeter87 válasza zalikaxx (#5137) üzenetére


opeter87
senior tag

Cooler Master U2 (U2 Plus) jó választás lehet a laptopod alá.

(#5140) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Hűtőpadot keresek egy 15,6''-os laptop alá. Van olyan, aminek 15 decibel alatt van a hangkibocsátása? És mondjuk árban nem több 5000 Ft-nál.

A Cooler Master NotePal L1-ről néztem videót, 21 decibel hangot írnak neki, de szerintem nagyon hangos.

[ Szerkesztve ]

(#5141) opeter87 válasza Vodar (#5140) üzenetére


opeter87
senior tag

Talán a Cooler Master U2 (Plus), U3 páros lehet ennyire leszabályozni, hogy ennyire halk legyen. A többi hűtő mind hangosabb ennél.

(#5142) josipov


josipov
csendes tag

Sziasztok!
Mivel ahogy látom ez a topic áll legközelebb a kérdésemhez, Nektek teszem fel:
Mi számít normális/átlagos hőmérsékletnek notebook cpu és gpu-nál?
Kitakarítás után cpu idle most 37° az eddigi 55-60 helyett.
GPU órák óta tartja a stabil 55°-ot tétlenül de ehhez nincs viszonyítási alapom sem, előtte nem néztem meg soha. (Most az Unigine Valley benchmarkkal 106°-os volt 5 percen keresztül, de fél perc alatt visszaállt 65-re, még fél perc 55-re)
Mi a véleményetek, jó lesz így? (Toshiba P300-225, C2D P8600, mRadeon 4650)

Köszönöm hogy elolvastad, ha válaszolsz is, azt külön :R

[ Szerkesztve ]

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#5143) tonyrulez


tonyrulez
őstag

CM-nél végre összeszedték magukat hogy válaszoljanak

Notepal Lapair

Thank you for your inquiry, apologies for the late reply.
It's difficult to say it's to noisy on the video. Of course fans always make some noise but it should not be not much so that it disturb you.
When you think the noise is to loud then we suggest you to return the Notepal to the store where you bought it from for a replacement or refund.

Viszont ez idő alatt eléggé megszoktam a hangját, már nem is zavar :N

4 8 15 16 23 42

(#5144) DithenS


DithenS
senior tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni hűtőpad választáshoz,egy Dell Inspiron 3537-es átlaghoz mérten erős laptoppal rendelkezek,sokat játszok is rajta ezért szeretnék egy jó kis hűtőpadot.
A hardver alatta:
i7 4500U proci
AMD ATI 8850m GDDR5 2 GB-os VGA
8gb RAM
Szeretnék jót tenni a laptopomnak mert sok jót olvastam ezekről a hűtőpadokról,alaplapnak biztos jótt tesz hogy nem annyira forró,meg ugye azért nekem is!
Az alja ilyen:

Ami még fontos,halk legyen de hűtsön is,persze nem azt mondom hogy semmi hangja ne legyen mert terhelésnél elő jön a laptop hangja is de azért azt ne szárnyalja túl!

(#5145) ClioRS válasza tonyrulez (#5143) üzenetére


ClioRS
őstag

Jó neked, engem eléggé idegesít, ha megy :D Komolyan megnyugtat ha kikapcsolom.

(#5146) DithenS válasza ClioRS (#5145) üzenetére


DithenS
senior tag

Lehet szart vettél :D
Én ezért kérek minnél több ajánlatot hogy tudjak választani esetleg tapasztalatokat gyűjteni róluk,én nem kapkodom el :D

(#5147) ClioRS válasza DithenS (#5146) üzenetére


ClioRS
őstag

Hidd el, körbejártam a témát, amennyit tudtam elolvastam, mindig mindent úgy veszek, hogy informálom magam.
De ilyen hangról szó sem volt sehol :U

(#5148) DithenS válasza ClioRS (#5147) üzenetére


DithenS
senior tag

Az nem lehet hogy hibásat kaptál? Esetleg csapágyas a venti vagy bármi ilyen

(#5149) ClioRS válasza DithenS (#5148) üzenetére


ClioRS
őstag

De, gondoltam illetve gondoltunk már rá, de tonyrulez is nemrég vette, neki is ilyen hangja van, illetve az ismerősének is ilyen van, és annak is. Ezért nem vagyunk biztosak benne, hogy hibás.
Tudom, be kellene menni a boltba, de most erre sajnos nincs időm.

(#5150) DithenS válasza ClioRS (#5149) üzenetére


DithenS
senior tag

Értem,hát akkor az olyan de legalább jól hűt gondolom.
Viszont én nézegettem pár hűtőt és nem tudom hogy ez most igaz e hogy a Cooler Master NotePal Infinite EVO 120 CFM a levegőáramlása ami szerintem vagy valami marketing kamu vagy nem tudom de kizárt szerintem hogy a a két pici kis venti annyi levegőt képes megmozgatni,még a 16 vagy 17-es vemtos hűtők is ilyen 80-at tudnak...
De amúgy továbbra is várok jó hűtőket :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.