Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#4301) Impressa válasza mcegair (#4298) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
A biztonság kedvéért nézzél rá aida 64, HWinfo64-el milyen hőmérsékleti értékeket produkál a laposod. :K
Porcicázás mikor volt rajta? ha régen volt, azt is megejthetnéd rajta.
CM E1, U3, U2 Plus ( bár ez még nem kapható), és CMC3 most így hirtelen.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4302) Imy válasza opeter87 (#4300) üzenetére


Imy
veterán

Sajnos arra min 2-3 hetet kell várni. De akkor szerinted is az a legkényelmesebb? (körbetelefonáltam, sehol sem biztattak, hogy mostanában lenne)

Ez a 3 típus van:

Melyik lenne jó az én méreteimhez? 372*258 (h*sz)
1
2
3

(#4303) King Unique válasza Imy (#4302) üzenetére


King Unique
titán

Elsőt szerintem kihúzhatod, 3. CMC3 jó lenne, másikról majd többiek kiokítanak.
csaknem te is Zeg ? :)

(#4304) Adoka120 válasza King Unique (#4299) üzenetére


Adoka120
tag

Annyira erősen nem fúj, de elegendő ahhoz hogy jól lehűtse :)
Engem is meglepet mikor 1x rá dugtam usb-re néztem is ááá ez nem lesz hatásos de azért kipróbálom és tényleg nagyon hatásós nagyon meg lepet engem.

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#4305) opeter87 válasza Imy (#4302) üzenetére


opeter87
senior tag

Ezek közül egyik sem jó ha azt akarod, hogy a laptopot a hűtő ne emelje meg 4-5 cm-mel. Nem véletlenül jó az X-Slim az csak ~2,5 cm emeli.
Még ezt találtam, ami hasonló az X-Slim-hez.

SZERK.
meg ezt
de ez is jó lehet magasságra

[ Szerkesztve ]

(#4306) csusza`


csusza`
senior tag

Erre valaki?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#4307) King Unique válasza opeter87 (#4305) üzenetére


King Unique
titán

Uccsó A200 az jó db, én is nézegettem, 92 CFM, igaz 2 venti, de azon érték is tetszetős :K Azt nem tudod, ennél 1 usb-vel megy, v 2 venti miatt mind2 külön-külön portot igényel?

(#4308) opeter87 válasza King Unique (#4307) üzenetére


opeter87
senior tag

"USB 5V DC"

szóval 1 sima USB

(#4309) opeter87 válasza csusza` (#4306) üzenetére


opeter87
senior tag

Apple géphez nem nagyon ajánlottam/tunk még hűtőt, tudnál dobni egy képet a gép aljáról?

(#4310) undercover


undercover
senior tag

Na megjött az E1 hamarosan leírom a teszt eredményeket :) Az alján lévő két kis pöcköt nem hajtom fel mert igyis magasan van de hőfokban nincs a kettő között különbség ahogy nézzem.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#4311) undercover


undercover
senior tag

Nah kipróbáltam de vegyesek az érzéseim most vagy én csinálok valamit rosszul igaz az én AsusN55SF-em elég forró típusba tartozik de olyan 4-5 fokos csökkenést értem csak el vagy néha még annyit sem. Most én rakom a hűtőpadra rosszul vagy számít az USB csatlakozás is vagy nem tom xD De nagyobb eredményekre számítottam.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#4312) tomee007007 válasza undercover (#4311) üzenetére


tomee007007
őstag

4-5 °C az már nem rossz...nézd meg a levegő áramlását, illetve hogy hogyan igazodik a hűtő a szellőzőkhöz...lehet hogy 1-2 cm-t arrébb kell rakni a hűtön a gépedet....

A kapott érték terhelésnél, vagy "normál" üzemben jelentkezett?

(#4313) tomee007007 válasza undercover (#4311) üzenetére


tomee007007
őstag

Közben megtaláltam a géped aljáról a fotót, én speciel amennyire csak lehet felülre helyezném a padon...
Itt írtam még régebben egy kis tesztet, látható, hogy pl. az én gépemnél inkább terhelésnél jött ki a hatásfok.

[ Szerkesztve ]

(#4314) garfield-r


garfield-r
tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a típussal: Griffin Elevator
Esetleg hasonló kialakítású modellt tudnátok mondani?

(#4315) King Unique válasza opeter87 (#4308) üzenetére


King Unique
titán

Azt láttam, de attól még elkelhet 2, mint usb Y kábel, azt hittem 2 db venti 2 kábel, de ha 1 elég, az cool :K

(#4314) garfield-r: no fene, Machez mit ki nem találnak és zsét is elkérik érte, stílusos stb...., ilyen 2 bisz-baszt hajlítattok, hegesztetek én is aluból ingyen... :DDD
Azért persze lehet javít szabadon lógva hűtésén, de nyilván nem annyit, mint egy rendes hűtőpad, amin venti fújja alá.
Max aláteszel vmi szobai ventit... :D

[ Szerkesztve ]

(#4316) Imy válasza opeter87 (#4305) üzenetére


Imy
veterán

Az első nagyon baráti, meg is kérdezem az üzletet, tudnak-e, de nem tudsz valahol jó áron olcsó szállítási költséggel? Én nem találtam. :(

(#4317) Imy válasza King Unique (#4303) üzenetére


Imy
veterán

A CMC3-al az a gondom, hogy nem dönthető, és a lábai éppen csak rajta lennének...

(#4318) Imy


Imy
veterán

Az I100 vagy a I200 éri meg jobban?

(#4319) Impressa válasza Imy (#4318) üzenetére


Impressa
őstag

Egyazon hűtőt linkelted be. Most az I 200 vagy az A 200-ra gondoltál? Mert amit linketél az A-sorozat, viszont amit írtál az a I-sorozat. :U

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4320) Imy válasza Impressa (#4319) üzenetére


Imy
veterán

Sorry. :B

A200
vagy
I100

[ Szerkesztve ]

(#4321) Impressa válasza Imy (#4320) üzenetére


Impressa
őstag

92 CFM (A 200) vs. 38 CFM (I 100) megéri az A 200-at megvenni. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4322) Imy válasza Impressa (#4321) üzenetére


Imy
veterán

Én is láttam, és dupla venti, szabályozható, és USB HUB is van rajta. :)

(#4323) Impressa válasza Imy (#4322) üzenetére


Impressa
őstag

Ha eldöntötted, hogy megveszed, akkor egy tesztet jöhet róla, köszi. :K

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4324) Imy válasza Impressa (#4323) üzenetére


Imy
veterán

Háát holnap megkérdem, hogy tudnak-e hozni a mi boltunkba, s mennyiért. Ha nem akkor lehet megrendelem a linkelt oldalról, mivel most a PickPackPontos szállítás úgy olcsóbb... :) De szegény boltosok agyára megyek már sztem. :D

(#4325) Impressa válasza Imy (#4324) üzenetére


Impressa
őstag

"De szegény boltosok agyára megyek már sztem. " lehet, de ha azt szeretnék ,hogy elégedetten távozzál, akkor el kell, hogy viseljék :D még mindig jobb, mintha megveszed, majd 3 napon belül visszaviszed, és cserélteted egy másikra. ;] ( pedig, én is a szolgáltató iparban dolgozok :DDD )

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4326) opeter87 válasza Imy (#4320) üzenetére


opeter87
senior tag

A200 :K és várjuk a beszámolót.

(#4327) Impressa válasza Impressa (#4325) üzenetére


Impressa
őstag

*szolgáltatóiparban :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4328) undercover


undercover
senior tag

Nah ma egész nap próbálgattam az E1-et de olyan hűű de nagy hatást nem értem el. Próbálgattam a tanácsokat helyezgetni a hűtőpadon a notit de semmi plusz eredmény.
Alapjáraton: a HDD 30 fok (de ez mindig ennyi körül van hűtőpad ide vagy oda) a Proci olyan 56 a VGA meg olyan 50 körül mozog.
A padon pedig a Proci 51 a GPU meg 49 körül mozog tehát nincs nagy differencia.
És utána kipróbáltam mint Aida64-ben terhelés teszttel majd pedig játék alatt is és ott a videókártya igaz lassabban de nem kell olyan sok időre gondolni 1-2 perc mindkét esetben eléri a 80 fokot míg a Processzor rendszerint a 90-et éri el. Tehát alapjáraton tartósan alacsony hőmérsékleten tartja a hűtőpad ez igaz de játékok közben most azt leszámítva,hogy 1-2 percel lassabban éri el nincs nagy különbség "csak" pár fok most lehet 3-4 de én többre számítottam :D Az,hogy ha 1 órán át jászok mi a különbség a pad és a pad nélküli játék között azt még nem sikerült tesztelnem. De gondolom hosszútávon jól fog még jönni a pad. Úgy,hogy nem tudom lehet a notim hűtése túl jó xD

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#4329) King Unique válasza Imy (#4324) üzenetére


King Unique
titán

A200-ra én is kíváncsi lennék, nézegetem egy ideje, csak hát 3x annyi, mint CMC3, de ha jó (desigh, 92 CFM tetszetős), akkor kifizetem érte, utóbbival meg az a bajom, h noti talpai nagyon kicentizve illeszkednének rá, kicsit kicsi egy 15,6"-hoz, előbbi meg elvileg 16"-ig szabványos.
E1-et szintén passzolom, ha másnál ennyire gyér...CMC3 ésA200 közt vacilálok nagyon... :))

(#4330) tomee007007 válasza undercover (#4328) üzenetére


tomee007007
őstag

Érdemes legalább egy órás, nagy terhelési ciklusban kipróbálnod!

(#4331) opeter87 válasza undercover (#4328) üzenetére


opeter87
senior tag

Mivel a géped alja/hátulja igen zárt. Összesen 2 szellőzőnyílás van rajta, így sajnos egyetlen hűtőpad sem tud csodát tenni. A 3-4 fok is sokszor jól tud jönni, alapjáraton meg főleg.
Takarítás és újra pasztázás volt már?

(#4332) Imy válasza tomee007007 (#4330) üzenetére


Imy
veterán

Mivel érdemes tesztelni/terhelni, hogy a gép egyformán legyen terhelve 2 méréskor, hogy hiteles informáéciót kapjunk?

(#4333) tomee007007 válasza Imy (#4332) üzenetére


tomee007007
őstag

Én annó azzal a játékkal teszteltem, aminél a legnagyobb melegedést tapasztaltam, ez akkor a crysis2 volt.
Ennél pad nélkül 1 óra játék alatt simán felment a maghőmérséklet (i7-es) 98 °C-ra is, az E1 ezen -10°C-ot javított...

Itt van a részletes tesztem....

(#4334) Imy válasza tomee007007 (#4333) üzenetére


Imy
veterán

Én nem játszok ;)

(#4335) Imy válasza opeter87 (#4331) üzenetére


Imy
veterán

Az enyim ilyen, akkor ezen sem jelent sokat? :F

(#4336) opeter87 válasza Imy (#4335) üzenetére


opeter87
senior tag

Ez azért nagyon változó (saját tapasztalataim alapján is). De értelem szerűen minél több helyen tud bejutni a friss levegő annál hatékonyabb lesz a hűtés.

Nekem pl. egy X-Slim is simán hűtött 5-8 fokot egy HP Probook 4530s-en aminek gyárilag nagyon jó hűtése és összesen 1 szellőző volt rajt.

Szóval ez a hűtés nem hűtés, 10 fokot hűt, 5 fokot hűt kérdés olyan, hogy ahány laptop és ahány hűtő annyi eredmény.

Többek között ezért sem a hűtőt szoktam ajánlani először, hanem a takarítást és a pasztázást. Párom Dell E6400 2 hete pasztáztam újra és -10fok alapjáraton. Majd ha hűtők, akkor általában a legjobb ár/érték arányú hűtőket. (eddig E1, most CMC3)

(#4337) Imy válasza opeter87 (#4336) üzenetére


Imy
veterán

Én takarítom havonta, átfújom sűrített levegővel, leveszem a borítást, de a HDD-m nagyon melegszik, azért kellene valami, ha nekiállok másolni 55-60 (de van amikor elmegy 65-ig is, ami sok) fokos...

(#4338) tomee007007 válasza Imy (#4337) üzenetére


tomee007007
őstag

Az HDD-nek nagyon sok....az E1-nek pedig jól kellene hűteni a hdd-d....

(#4339) Imy válasza tomee007007 (#4338) üzenetére


Imy
veterán

A200-ast rendeltem meg éppen az előbb. ;)

(#4340) tomee007007 válasza Imy (#4339) üzenetére


tomee007007
őstag

A HDD-et az is jól fogja hűteni:)
Ha megjött várjuk a tapasztalatokat!

(#4341) Imy válasza tomee007007 (#4340) üzenetére


Imy
veterán

Persze, ez csak természetes. :) Csak jó lenne valami progi amivel lehetne tesztelni. Mivel lehetne szép grafikonokat rajzoltatni?

(#4342) Impressa válasza Imy (#4341) üzenetére


Impressa
őstag

HWINFO 64, ezzel tudsz loggolni is. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4343) tomee007007 válasza Imy (#4341) üzenetére


tomee007007
őstag

Én ezt használom, de grafikus megjelenítés nincs benne szerintem....egyébként volt egy másik progim is, ez, volt benne grafikus kijelzés, és jóval részletesebb, teszthez ezt ajánlom, hétköznapi használatra meg az elsőt:)

(#4344) Adoka120 válasza Imy (#4335) üzenetére


Adoka120
tag

Én a helyedbe azt a hatalmas szerelő ablakot le szerelném és rengetek friss levegő zudulna oda :D
Épp azt próbálom ki hamarosan a kis netbookomon is ha le szerelem a ram takaróját+ hdd + egy 3g slot takarot menyivel marad hűvösebben mert nézem azok a 4-5cm-es réseken csak kevés levegő jut át :)
Jó persze hogy nézne ki hogy van egy nagy lyúk az alján de ha játszol lehet hatékony lesz!

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#4345) tomee007007 válasza Adoka120 (#4344) üzenetére


tomee007007
őstag

Írta hogy nem játszik :D

(#4346) Adoka120 válasza tomee007007 (#4345) üzenetére


Adoka120
tag

Most nézem csak leszedte a boritást is elnézést még nagyon korán van! :D

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#4347) Imy válasza Adoka120 (#4344) üzenetére


Imy
veterán

Nem játszok, és nem veszem le a burkolatot, mert akkor nem úgy áramlik a levegő, és van ami úgy jobban melegedik, nem hiába van kiképezve a levegő áramlásának az útvonal...

(#4348) undercover


undercover
senior tag

Ma nekiállok 1 órás tesztnek és akkor kiderül minden. Meg azon gondolkodom,hogy lehet megnézem,hogy muzsikák ha leszedném ezt a középső szerelő nyilást de lehet hülyeségre gondolok mert úgy több levegő jutna a belsejébe mert nekem állandóan asztalon van tehát ágyba vagy ilyesmi nem használom. Tehát a kép:

A másik kérdésem leszedtem ezt a kis takaró szellőző nyilást középen és a belsejében van egy kis fémlap ez mi célt szolgál mert nem nagyon értek hozzá :D

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#4349) Imy válasza undercover (#4348) üzenetére


Imy
veterán

Csinálj a fémlapról képet, de az valószínű az árnyékolás (+EMC védelmi szempontból is van jelentősége), nekem az egész burkolat úgy van megoldva...

(#4350) undercover


undercover
senior tag

Mindegy akkor felejtős :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.