Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#5701) KisBundi válasza Phoeniҳ (#5700) üzenetére


KisBundi
őstag

Ezekról sokat nem tudok, de nem nagyon dicsérik őket! :(

(#5702) KisBundi válasza Santi22 (#5699) üzenetére


KisBundi
őstag

Nekem az XL nagyon bevált! :K

(#5703) Santi22 válasza KisBundi (#5702) üzenetére


Santi22
aktív tag

És a másik kettőről tudunk valamit?

(#5704) Santi22 válasza Santi22 (#5703) üzenetére


Santi22
aktív tag

Elnézést, hogy megint dupla (dehát ha nem pörög a topic mit csináljak?), szóval mértem laptop gumilábak közötti távolságot és 33-34cm, miközben az X-Slim2 35cm az U2 Plus pedig 34,6cm széles.
Emiatt is nagyjából arra hajlok, hogy XL lesz, mert aggódom, hogy mégha rá is fér így a laptop nagyon a szélén fog állni és a gumilábakon túli 2-3cm pedig már 100% le fog lógni.

Amúgy nemtudom hova tűnt innen opeter87, de ha olvasod a topicot kiváncsi lennék a véleményedre, egy ezügyben, mint többet látott és tapasztalt ember. :)

(#5705) KisBundi válasza Santi22 (#5704) üzenetére


KisBundi
őstag

Az XL pontosan olyan széles mint a 15,6"-os notebookok! Se az U2-ről se a Slim-ről nem esne le a laptop, mivel a gumilábak teljesen stabilan megtapadnak a felületeken. Ha megmozdítod a laptopot, szinte biztos, hogy a hűtő is vele együtt fog elmozdulni! A hűtő méretét úgy határozták meg, hogy az összes 15,6"-os latop elférjen rajta! :K Ezeket leszámítva a Notepal XL magasan a mezőny legnagyobb légszállítását produkálja, szóval a hűtése is kiváló mivel a 23 centis ventillátor szinte az egész laptop alját hűti! :) A másik 2 hűtő is jól teljesít a maga területén. A Slim vékony kialakítással, a U2 pedig a laptop alján lévő beszívó nyílásokra irányítható 2 db ventillátorral rendelkezik! A Te esetedben az U2 nem lenne jó választás, mivel ventillátor beszívó nyílásához a hűtő méreteiből adódódan nem tudnád a ventillátorát ráirányítani. :( A Slim már jobb választás, de az sem tudja az XL hűtőteljesítményét nyújtani! Továbbá a fordulatszám szabályzás és az USB HUB is az XL melett szól! Remélem elég kimerítő volt a válasz! opeter87 távollétében remélem megteszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#5706) Tombi


Tombi
senior tag

sziasztok! Van egy packardbell TK 85-ös (TK85-GN-452HG) gépem. Alapjáraton Pentium 6100-as proci volt benne, de én i5 430m-re cseréltem még tavaly, a meleget nem nagyon bírja, kikapcsol, throtling efektus felváltva (főleg amióta moddolt biossal bekapcsoltam a Turbó modot a procin, ugyanis bios szinten valahogy le volt tiltva)

+ Csakis asztalon használom és az akksit ki szoktam venni.

Melyik hűtőpaddal tudnám megszelídíteni ez a gépezetet?
Ha lehet, olcsóbb 5k és egy drágább 10k körüli árszintben 1-1 ajánlatot legalább.

[ Szerkesztve ]

(#5707) Tombi válasza Santi22 (#5699) üzenetére


Tombi
senior tag

Most a PB-t egy Acer Aspire 5742 -es biossal használom, megnéztem a gépedet és a kinézet is stimmel :)

Ez a CM XL nekem nem nagyon tetszik, van más használható alternativa?

(#5708) KisBundi válasza Tombi (#5707) üzenetére


KisBundi
őstag

Először is milyen pasztát kapott a CPU csere után? Az XL az egyik legjobb hűtő ha a teljesítményt nézzük! :)

(#5709) Santi22 válasza KisBundi (#5705) üzenetére


Santi22
aktív tag

A Te esetedben az U2 nem lenne jó választás, mivel ventillátor beszívó nyílásához a hűtő méreteiből adódódan nem tudnád a ventillátorát ráirányítani.

Nekem igazából ide kellene a hűtés, mivel ugye a proci fő, de akkor szted az U2 Plusnál nemtudnám odarakni a ventillátort?

(#5710) Tombi válasza KisBundi (#5708) üzenetére


Tombi
senior tag

na egy 500ft-os noname paszta, ismerősnél van a meg
tudom szerezni pontosan 1-2 nap alatt..
Piros színű a kupak és a fecskendő is.
( laptop boltban vettem, de ez mellékes lehet)
érdemes lenne szétkapni újra és minőségibbel átkenni? :U

+ a gyári pasztával is produkálta ezeket a dolgokat.
+ 4 kupakkal van megelve a noti :- )

[ Szerkesztve ]

(#5711) KisBundi válasza Santi22 (#5709) üzenetére


KisBundi
őstag

Pontosan erre írtam! Az U2-nek van egy vastag kerete ami pont ezt a nyílást takarná szinte ki! :K

(#5712) KisBundi válasza Tombi (#5710) üzenetére


KisBundi
őstag

Elég nagy baj! Egy noname paszta és egy MX2 vagy MX4 paszta között akár 10 fok különbség is lehet!! :K Laptopnál meg ugye alapból elég gyér a hűtés, szóval ez az amit nem szabad kispórolni! Hiába a hűtőpad, ha a hőtőborda amit hűtesz vele nem tudja a procitól rendesen eldisszipálni a hőt! Nekem i7 van a laposban és a gyárihoz képest az MX2 is nagyon sokat hozott! :K

[ Szerkesztve ]

(#5713) Santi22 válasza KisBundi (#5711) üzenetére


Santi22
aktív tag

Akkor U2 elvetve, maradt az X-Slim II és az XL. Ezt már azért a kettő közül valahogy csak eldöntöm, hogy a kényelmes, vékony kivitel, vagy a robosztusabb megjelenés, de erősebb hűtés a fontosabb.

Mondjuk opeter87 véleménye itt jött volna jól, mert neki volt még a sima X-Slim azt olvastam tőle, dícsérgette, de hátha azóta a 2-es is megfordult már nála. :) A hétvégén még van idő filózni, mivel max hétfőn tudom megrendelni, addig hátha befut ő is ide.

Egyébként minden segítséget köszönök neked KisBundi! A te véleményed is fontos volt, mint a másik opció az XL gazdája, csak külön nem írtam, hogy szomjazom a véleményedre, mivel itt voltál. :D

[ Szerkesztve ]

(#5714) KisBundi válasza Santi22 (#5713) üzenetére


KisBundi
őstag

Persze, azért vannak itt tapasztaltabb rókák is! :) Igazán nincs mit! ;)

(#5715) Tombi válasza KisBundi (#5712) üzenetére


Tombi
senior tag

Akkor azt hiszem egy MX4-es újrakenéssel fogok kezdeni,
4g-os kiszerelés nem is drága. (1,5k körül)
Viszont ezt a gépet, szó szerint darabjaira kell bontani,
ahhoz hogy hozzáférjek a hűtőhöz.

Később pedig jöhet az XL.
Köszi Kisbundi :R

[ Szerkesztve ]

(#5716) KisBundi válasza Tombi (#5715) üzenetére


KisBundi
őstag

Nekem is volt TK81, amit ugyan így kell szétszedni! :) De a mostani HP is ilyen! :)

(#5717) Santi22 válasza Tombi (#5715) üzenetére


Santi22
aktív tag

Az enyémet is elég szépen le kell bontani, hogy odelehessen férni a procihoz. Pont valamilyen nap vagy másfél óráig szereltem. :DDD

(#5718) Tombi válasza Santi22 (#5717) üzenetére


Tombi
senior tag

:U

[ Szerkesztve ]

(#5719) Tombi válasza Santi22 (#5717) üzenetére


Tombi
senior tag

Fel kell készülni a szereléshez, legutóbb kb 2 órás művelet volt,
pedig már mennie kéne rutinból.
Sőt nálam mindig elkallódik 1-2 csavar, de most már kell venni, mert hátul szinte csupasz lenne :D

(#5720) Santi22


Santi22
aktív tag

Meglehet, hogy egy olyan banális dolog dönti el a választást, miszerint az X-Slim II magassága nem állítható.
Képekből legalábbis úgytűnik, meglepett, mert a sima X-Slim-en még volt pöcök erre, nem értem miért hagyták ki ezt a funkciót a 2-esből. :F

(#5721) KisBundi válasza Santi22 (#5720) üzenetére


KisBundi
őstag

Jól látod! Ennek sajna nincs! :(

(#5722) Macisajt3


Macisajt3
tag

Egy probook 4730s-hez mit ajánlanátok? (17,3") Újrapasztázás (Arctic MX4-el) után is eléggé melegszik a gép, úgyhogy tennék valami padot alá.

Egyetlen kritérium, hogy nem szeretném ha zavaróan hangos lenne, ár nincs meghatározva, annyi amennyi :)

(#5723) KisBundi válasza Macisajt3 (#5722) üzenetére


KisBundi
őstag

Mik a feltételeid? Mik a legfontosabbak? :)

(#5724) Macisajt3 válasza KisBundi (#5723) üzenetére


Macisajt3
tag

Milyen feltételekre gondolsz? Nem igazán vagyok otthon hűtőpadok területén. Így elsőre tényleg az lenne a legfontosabb, hogy megfelelően hűtse a gépet és ne legyen túlságosan zajos.
A célom nem az, hogy minél olcsóbban megússzam, hanem hogy jó kerüljön alá.
Köszi szépen a segítséget :)

(#5725) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

[link]

Nem is túl drága (4 ezer ft) és halk.

(#5726) KisBundi válasza Macisajt3 (#5724) üzenetére


KisBundi
őstag

Akkor egy Notepal XL! :)

(#5727) KisBundi válasza Tibe (#5725) üzenetére


KisBundi
őstag

Hát légszállításról nincs sok információ! Egyébként nem rossz hűtő szerintem! :)

[ Szerkesztve ]

(#5728) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. Egy Lenovo G550-es laptopoz keresnék hűtőt. Ezt néztem ki. Kb 4k-t szánnék a hűtőre. Van jobb ajánlatotok? (leginkább asztalon használom a gépet, és nem ölben) :R

[ Szerkesztve ]

(#5729) tepenzed


tepenzed
őstag

dell 7537 15` hez mit ajánlotok?

(#5730) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

ÜDv!
Szeretnék valami olcsó laptophűtőt. Ezt a kettőt néztem ki, ami árban jó lenne. De nem tudom melyik a jobb vétel. Mit gondoltok róla, esetleg másik típust hasonló (kb 4 ezer) árban? A gép, amihez venném egy ACER V3-571G

Cooler Master NotePal L1

Media-Tech MT2658

(#5731) Santi22 válasza II.Démonlord (#5730) üzenetére


Santi22
aktív tag

Ebben az árkategóriában a CMC3-at szokták ajánlani.

(#5732) zannor


zannor
tag

Üdv!

Az alábbi géphez milyen notebook hűtőt tudnátok ajánlani?:

Lenovo Yoga 2 13

Mivel a gép átalakítható. ezért jó lenne valami olyan, ami egyrészt dönthető, másrészt tablet módban nem csiszolja össze a billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

(#5733) Santi22


Santi22
aktív tag

Megjött az Cooler Master NotePal XL ma reggel, úgyhogy néhány szóban róla.

Gép: Acer Aspire 5742ZG
Hát éppen ez kényelmesen elfér rajta, de nemtudom, hogy egy 17-es géppel hogy boldogulna. A leírás alapján támogatja, de én nem vagyok ebben olyan biztos, hogy ráféne, ha igen akkoris nagyon a pad szélén állnának sztem lábak, a túli rész pedig lelógna.

Szobahőmérséklet: 26°C
Ma errefelé egyhült az időjárás, reggel esett az eső, kint lehűlt a levegő kb 20 fok környékére, úgyhogy a legnagyobb melegben még nemtudni mire lesz képes.

Max hőfokok:
Tehát az említett szobahőmérséklet mellett pad nélkül nagyjából 20 perc játék alatt (FM2014) a proci 84 fokra a GPU 74 fokra ment fel, már a paddal ez rögtön csökkent 1-2 fokkal, majd a ventilátor beüzemelése után átlagosan 6-8 fokkal lett hűvösebb a gép játék alatt. Fontos megjegyezni, hogy úgy használom a padot, hogy nem hajtottam ki a lábakat, mert nekem így pont kényelmes a dőlésszöge, de gyanítom, hogy a lábakat kihajtva (mivel nőne a magassága a padnak és nagyobb üres tér lenne a venti alatt), további 1-2 fokot mínuszt még eredményezhetne.

Szóval nagyjából 10 fok mínuszról beszélünk, viszont meggyőződésem, hogy melegebb napokon nagyobb különbségek jönnének ki, mert lehet, hogy 75 fok helyett csak mondjuk 78 fokra hűlne, de azt mondjuk 90 fokról tenné.

Vélemény:
Én összességében elégedett vagyok a teljesítményével plusz a funkcióival is, ugye USB hubként is szolgál (3db USB 2.0 port van rajta) illetve állítható a ventilátorfordulatszám, továbbá hűvösebb napokon ki is kapcsolható a ventilátor, így nem jár feleslegesen, ha csak padként akarod használni a Notepal XL-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#5734) sanis77


sanis77
csendes tag

Sziasztok

Van egy Lenovo Y510p laptopom és hát sajnos melegszik...
80 fokot sajnos simán a GPU és CPU is eléri( 85-87 is akár), ami számomra nem túl megnyugtató, úgyhogy mindenképpen szeretnék egy jó hűtőpadot.

Mik a lehetőségek? Lehetőleg 17"-os laptophoz való kéne ,a gép méreteiből adódóan 15"-os kevés.
Milyen tapasztalatok vannak? 10 fokos csökkenésnek nagyon örülnék.
Mennyire igaz, hogy a drágább jobb ebben az esetben? 1-2 ezer forintos is tud hűteni vagy csak a 8-10 ezer forintosokkal lehet normális eredményt elérni?

Előre is köszönöm.

(#5735) kungzi


kungzi
veterán

üdv

egy ilyen notihoz milyen hűtőpadot ajánlanátok?

max 5k-ig

(#5736) KisBundi válasza kungzi (#5735) üzenetére


KisBundi
őstag

CMC3! :)

(#5737) BBéci válasza KisBundi (#5736) üzenetére


BBéci
titán

Az a Jolly Joker. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5738) skatebab


skatebab
tag

sziasztok!

Nekem is Lenovo-m van és mint sok ilyen márkájú gépnek bal oldalt van a bordázata,látom hogy XL-t írjátok sokan nekem E1 van még de baj hogy pont ott nem éri a venti (annyira) ahol bal oldalt melegszik.
Van olyan alternatív pad ami teljes felületén tud hűteni? XL féle kössze a véleményeket is! :U

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#5739) BBéci válasza skatebab (#5738) üzenetére


BBéci
titán

Nézegesd a nagyobb boltok kínálatát, több helyen találtam 50-70-féle hűtőpadot. A képek alapján (esetleg a gyártó honlapját is megnézed) simán el tudod dönteni, melyik a számodra és a laptopod számára megfelelő. Én is ezt tettem és nem bántam meg. Utána jöttem ebbe a topikba megkérdezni, van-e valakinek azzal tapasztalata, amit vettem, de sajnos hiába.
Létezik olyan pad, (pl. CM) amelyiken viszonylag széles határok között változtatható a ventilátorok helye.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5740) skatebab


skatebab
tag

Kösz a tippet,csak nem értem hogy a többi hűtőpadot miért nem említik meg itt pl:[link]
[link]

Ennyivel "gyengébbek" lennének?

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#5741) BBéci válasza skatebab (#5740) üzenetére


BBéci
titán

Nem említenek semmit, az árukészletüket láthatod, azokat, amiket forgalmaznak. Nem törvényszerű, hogy mindegyik gyártó mindegyik modelljét listán tartják. Általában azokat, amik a legjobban fogynak, amire van érdeklődés. Mellesleg megjegyzem, amit magamnak vettem, az a linkelt társulatnál 13000, máshol megkaptam 9000-ért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5742) szendeni


szendeni
újonc

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni:
Dell Inspiron 3521-157793 notebookhoz keresek hütőpadot, előzetesen erre gondoltam.
Cooler Master (R9-NBC-U3PS-GP) Notepal U3 Plus notebook hűtő, ezüst vagy
Cooler Master (R9-NBC-U3PK-GP) Notepal U3 Plus notebook hűtő, fekete.

Ezek elvileg csak színben különböznek, ami mindegy. De persze más adatok vannak mellékelve...illetve egyik azonnal van, másikra várni kell.

http://www.edigital.hu/Notebook/Dell_Inspiron_3521-157793_notebook_+_Norton_Antivirus_szoftver-p370123.html
http://www.edigital.hu/Notebook_ultrabook/Notebook_kiegeszito_tartozek/Notebook_allvany_huto/Cooler_Master_%28R9-NBC-U3PS-GP%29_Notepal_U3_Plus_notebook_huto_ezurt-p403552.html

http://www.edigital.hu/Notebook_ultrabook/Notebook_kiegeszito_tartozek/Notebook_allvany_huto/Cooler_Master_%28R9-NBC-U3PK-GP%29_Notepal_U3_Plus_notebook_huto_fekete-p403551.html

Illetve ennek a notebooknak melyik részét célszerű hűteni? Hűtő rács alatti vagy más részt, műanyagot vagy bele kell fúlyatni alulról a rácsokba?

Köszönöm előre is.

(#5743) skatebab válasza BBéci (#5739) üzenetére


skatebab
tag

olvastam a cm notepal u2 ketto kis ventis padot ami varialhato de eleg gyengenek irtak a kis ventiket... masik meg csak a cm notepal i300 ami egesz feluleten hut nem tudom melyik erne tobbet...tobbi huto altalaban a szeleken "nem hut" a burkolatuk miatt

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#5744) BBéci válasza skatebab (#5743) üzenetére


BBéci
titán

A szélekre is jut a mozgó, frissülő levegőből, még egyetlen, középen elhelyezett ventilátor esetén is. Ez a saját tapasztalatom. Ki vannak találva rendesen a CM hűtőpadok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5745) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok!

Haverom születésnapjára kért a notija alá egy hűtőt. 17 colos Toshiba Qosmio-rol van szó. Olvasgattam a forumot, hogy mit ajánlotok de biztosabbnak érzem, ha rakok be egy képet is és ez alapján mondjátok meg, hogy melyik lenne a számára megfelelő.

A keret 11 ezer forint

És itt az alja a gépnek:

Előre is köszönöm.

Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#5746) KisBundi válasza sirszevenap (#5745) üzenetére


KisBundi
őstag

CM Notepal XL! :)

(#5747) sirszevenap válasza KisBundi (#5746) üzenetére


sirszevenap
őstag

Akkor csak hallgatnom kellett volna az eddigiekre! :K Köszönöm a megerősítést! :R

Üdv.

Bankkártyával? Hát persze!

(#5748) sirszevenap válasza KisBundi (#5746) üzenetére


sirszevenap
őstag

Santi22 azt írta, hogy nem biztos benne, hogy egy 17-es normálisan elfér rajta! Hogy gondolod?

Bankkártyával? Hát persze!

(#5749) KisBundi válasza sirszevenap (#5748) üzenetére


KisBundi
őstag

Pontosan olyan széles mint egy 15,6"-os laptop! Ergo egy 17"-os laptop is simán elfér rajta! :)

(#5750) albin0


albin0
újonc

Sziasztok!

Most veszek új gépet, Asus X550LB-XO025D, és kéne alá hozzá illő hűtő.

15,6"-os gépről van szó, sajnos az aljáról nem találok képet.

Valakinek van esetleg tapasztalat, hogy mi neki a legjobb?
Vagy maradjon a jól bevált CMC3 illetve Notepal XL? Többi CM..?

Tudom tudom, sokan kérdezhették már, de ha az ember vesz 200k-ért gépet ne süljön meg fél év alatt :DD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.