Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#5151) tonyrulez válasza DithenS (#5148) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hármunkénak mind ilyen hangja van, hacsak nem mind az Edigital raktársöprés eredménye, akkor ez sajnos ilyen.

4 8 15 16 23 42

(#5152) DithenS válasza tonyrulez (#5151) üzenetére


DithenS
senior tag

Hát akkor az olyan,én ezért akarok kis fordulatszámú ventit venni,vagy olyant ami szabályozható.

(#5153) opeter87 válasza DithenS (#5144) üzenetére


opeter87
senior tag

Cooler Master U2 (plus) esetleg U3, amit ajánlanék és mindkettőt kellően le is lehet szabályozni ha kell.

(#5154) DithenS válasza opeter87 (#5153) üzenetére


DithenS
senior tag

Ezeket néztem én is,U2 elvileg kicsi mert sokan panaszkodnak hogy az 15.6-os lapopjuk lelóg a lábairól,U3 meg túl nagy és lehet az is zavaró lenne,meg annyira nem is jönnek be :)
Persze azért a válaszod értékelem és köszönöm :)

(#5155) opeter87 válasza DithenS (#5154) üzenetére


opeter87
senior tag

Igen de ezen kettőn kívül nincs olyan hűtő, ami kellően leszabályozható/halk. Nekem az U3 legalacsonyabb fokozaton olyan halk volt, hogy nem is hallottam a szobában. Nyáron nyitott ablaknál pedig akár közepes-nagy fordulaton is mehetett, akkor sem hallottam a hangját. Ezzel szemben az összes fix fordulatos hűtőm hangja egy idő után zavaró volt.

(#5156) mzsolti21


mzsolti21
csendes tag

Sziasztok.
Van egy Dell Inspiron N5010 laptopom és játéknál túlmelegszik, kikapcsol....
Ezért úgy döntöttem, hogy kis költségvetésből csinálok egy erre szabott hűtő padot.
A laptop alja: [link]
A bal alsó sarokban van a proci, ott forró a laptop és ahogy érzem ott jön ki a forró levegő.
Szóval akkor a ventiket úgy kellene állítanom, hogy ott szívjon 1, a középső rácsokon meg befújjon?
3 ventit tervezek, 12V-os PC ventik lennének tápegységről működtetve.
Köszönöm a segítséget előre is.

(#5157) DithenS válasza mzsolti21 (#5156) üzenetére


DithenS
senior tag

Ha szívod akkor még jobban melegszik a laptop,mindenhova fújnia kellene a levegőt! Alul középpen ahol van az a három rács,na ott jut be a levegő és az kering a laptopba ami a végén kijön alurról nézve a bal oldalt neked,a bal oldali szellőzőn is friss levegő jut be de az közvetlenül a laptopod ventijéhez szóval oda is kellene neked veni,viszont arra vigyázz mert sok laptopnak ahol van oldalt a nyílás ahol tolja ki a meleget,sokszor az asztalra veti,na oda figyelj mert oda levegő ne menjen be mert akkor vissza tolod a meleget a laptopba.
Ha nem érted írj és képekkel megmutatom...

(#5158) opeter87 válasza mzsolti21 (#5156) üzenetére


opeter87
senior tag

Első körben egy alapos takarítást, utána pedig egy minőségi újra pasztázást ajánlanék.

Utána pedig ahogy, #5157 DithenS is írta csinálnám meg a hűtőpadot.

[ Szerkesztve ]

(#5159) mzsolti21 válasza DithenS (#5157) üzenetére


mzsolti21
csendes tag

1 helyen kifele jön a forró levegő, így oda szívást terveztem.
Berajzoltam a képen mit hova:

Az oldalsó rácshoz nem akarok semmit rakni. Tisztítás megvolt.

(#5160) werzka


werzka
csendes tag

Hali!
asus x550 típusú laptopomhoz szeretnék hűtőt venni! Milyet ajánlotok mik azok amik manapság megérik az árukat? fordulatszám szabályzósra gondoltam illetve ha létezik olyan amin van +usb3 arra is írhattok példát és ha esetleg ilyen feltételek mellett van ami csendesebb típus! Igazából kíváncsi lennék a véleményetekre, milyet vennétek! köszönöm a segítséget előre is!

(#5161) opeter87 válasza mzsolti21 (#5159) üzenetére


opeter87
senior tag

Én a három egymás alatt lévő ventilátorhoz tennék, olyan ventilátort ami fúj, ahol pedig kijön a levegő, oda vagy szívó ventilátort tennék vagy csak szabadon (szabadabban) hagynám azt a terültet, hogy a levegő szabadon tudjon onnan távozni. (Gyárilag kb. ezt tudja egy CM u2, u3 páros is, de természetesen ha van érzéked és elegendő szabad alkatrészed a saját hűtőpadhoz, az is tökéletes lehet)

(#5162) opeter87 válasza werzka (#5160) üzenetére


opeter87
senior tag

Amik ajánlott hűtők:
Cooler Master CMC3, E1, U2 (Plus), U3 és X-Slim

Ezek közül ami szabályozható:
Cooler Master U2 (Plus), U3

Mindegyik hűtőn van 1db plusz USB, mert USB kapják az áramot és minden hűtő "vissza adja" azt az USB-t, amit "elvesz" a géptől.

Ha tudsz feltenni egy képet a géped aljáról, akkor többet tudok mondani, hogy melyik is az ajánlott/megfelelő hűtő a géped alá.

(#5163) yoleeka


yoleeka
tag

Sziasztok

Mit ajánlotok egy HP probook 470 alá? 17,3 col kijelző, Core i-7 4702 Quad core, Radeon 8750M, 8GB ram, igazából ezek a főbb ismérvei a notebooknak. 3 éve vettem egy zalman hűtőt, de az még böven használatban van, viszont semmi probléma nincs vele. Csendes, 3 2.0 USB van rajta, szabályozható 220mm átmérőjű venti. Nézzek most is olyat? Ez megéri az árát?

Most ezt néztem, erről valaki véleményt?

Köszi a segítséget előre is.

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#5164) werzka válasza opeter87 (#5162) üzenetére


werzka
csendes tag

itt lesz a gépem alja!

[ Szerkesztve ]

(#5165) opeter87 válasza yoleeka (#5163) üzenetére


opeter87
senior tag

Ha most is megvan a Zalman hűtő, akkor próbáld ki, hogy milyen hűtést végez az új géppel. A ProBook-ok nem melegedős fajták. Legalábbis nekem volt egy 4530s (i5 és valamilyen Radeon már nem emlékszem milyen) és egyáltalán nem volt melegedős.

(#5166) opeter87 válasza werzka (#5164) üzenetére


opeter87
senior tag

Akkor valamilyen egy ventilátoros hűtőt javasolnék, mert az U2/U3 páros ventilátorait nem tudok kellően lent elhelyezni.
Az egy ventilátorosok között pedig óriási a választék.
Cooler Master CMC3 (3k-ig), E1 (5-6k-ig) X-Slim (5-6k-ig), L1 (5-6k-ig) ezek az ajánlott hűtők.

(#5167) werzka válasza opeter87 (#5166) üzenetére


werzka
csendes tag

értem, és a cm xlite-ról mi a vélleményed?

(#5168) opeter87 válasza werzka (#5167) üzenetére


opeter87
senior tag

Annyira nem ajánlott hűtő, a fentiek mind jobbak.

(#5169) werzka válasza opeter87 (#5168) üzenetére


werzka
csendes tag

[link] ez jó lesz akkor??

(#5170) opeter87 válasza werzka (#5169) üzenetére


opeter87
senior tag

Igen jó választás lesz. Nekem az X-Slim I. generáció volt, imádtam.

(#5171) werzka válasza opeter87 (#5170) üzenetére


werzka
csendes tag

szuper, akkor ez marad. Köszi szépen a segítséget! :)

(#5172) mzsolti21 válasza opeter87 (#5161) üzenetére


mzsolti21
csendes tag

Valahogy én is így gondoltam, ahogy írtad. Egy vastag plexi lap lesz, kivágom a rácsoknál, és a procinál egyelőre szabadon hagyom. Úgy döntöttem hogy egy PC tápról fog menni, csak még azt nem tudom hogy 5 vagy a 12V-os legyen a rendszer...
Találtam egy tápot, de ha bedugom és bekapcsolom nem pörög fel, szóval ez a projekt még várat magára :)

(#5173) Impressa válasza mzsolti21 (#5172) üzenetére


Impressa
őstag

5V-os rendszerrel halkabbak lesznek a ventilátorok. Bár van olyan vetni, amelyik 6V alatt nem tud elindulni, szóval ezt vedd figyelembe. Ha viszont 12V-osat választasz, akkor érdemes lenne fordulatszám-szabályozósat építeni. Milyen vastag plexit használnál padnak?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5174) mzsolti21 válasza Impressa (#5173) üzenetére


mzsolti21
csendes tag

5 mm vastag a plexi, egy kínai semmire kellő hűtőpad lábait akarom átszerelni. Így viszont szerintem 1 cm vastag ventik jöhetnének szóba. A rácsok a laptop alján 3X5 centisek, lehet kettő ventivel oldom meg mert kicsi a rács. Nem is hallottam még fordulat szabályzós ventiről, linkelnél egyet?

(#5175) Impressa válasza mzsolti21 (#5174) üzenetére


Impressa
őstag

Példának ez:[link] Ilyennel tudnád szabályozni a ventilátorokat. De itt a fórumon is vannak kollégák, akik ezzel foglalkoznak, ha nem vagy benne járatos. Esetleg ebben a topikban biztosan tudnak neked segíteni ebben, vagy őt vagy őt keresd meg privátban. Algol fórumtárs a ventilátorokban (is) nagyon otthon van, ő pontosan meg tudja neked mondani, milyet lenne érdemes használni a padhoz.
5 mm-es plexi az már elég erős lesz szerintem, hogy megtartsa notit ( nem hajlik meg).

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5176) bmakszim válasza opeter87 (#5170) üzenetére


bmakszim
senior tag

Sziasztok!
Én is az új X-Slimet néztem ki. Még új a gép, 15,6"-os, nem melegszik, csak sokat játszom és szeretném minél hosszabbra nyújtani az élettartamát.
Ilyen a gépem alja, főleg a közepén lévő rács igényelne több légmozgást, mert ott található a proci és a vga hővezető csöve. Az alsó alatt a merevlemez és a RAM foglal helyet.

Jó választás lenne?

[ Szerkesztve ]

(#5177) opeter87 válasza bmakszim (#5176) üzenetére


opeter87
senior tag

Szerintem igen, de én ide inkább javasolnék egy Cooler Master U2 (plus)-t, mert akkor közvetlenül a CPU, GPU-hoz tudod helyezni a ventilátorokat.

(#5178) bmakszim válasza opeter87 (#5177) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ez a másik típus, amin gondolkozok. De olvastam, ill. youtube videón láttam, hogy könnyen lecsúszik róla a notebook. Ezzel kapcsolatban, van valakinek tapasztalata?
Az én gépemben nagyobb akksi van, mint a képen, amely "kimagaslik" a gép aljából, így azon fekszik fel a gép. Nem fogná a gépet az U2 felső tappancsai.

(#5179) opeter87 válasza bmakszim (#5178) üzenetére


opeter87
senior tag

Akkor az U2/U3 páros nem jó neked, valóban jobb le csúszhat róla a gép, mint egy X-Slim-ről

(#5180) kosaz


kosaz
csendes tag

Van egy Acer E1-570g tipusú gépem még ujj nem is melegszik csak játék közben akkor is elviselhető szinten van , de gondolom nyáron jobban fog melegedni ugyhogy vennék hozzá egy hütőt , de nem tudom eldönteni milyet . melyik a jobb az egy nagy ventillátoros vagy az amibe több kicsi van ? Ne legyen hangos és ha lehet massziv legyen mert néha hordozni is fogom és nem akarom hogy az első héten eltörjön vagy meghajoljon.Ha lehet ne kerüljön vagyonokba szerintem egy 8-ezer a plafon de jobb lenne olcsobba ha egy5-ösből kijönne az remek lenne .Itt egy kép a gép aljáról.:

én eddig ezeket néztem :[link]
[link]
[link]
[link]

Ezek közül valamelyik jó lenne vagy ha van jobb hozzá akkor megköszönném a segitséget.

(#5181) opeter87 válasza kosaz (#5180) üzenetére


opeter87
senior tag

Cooler Master U2 (plus) vagy U3 lesz jó neked.

(#5182) Tibu1


Tibu1
újonc

Sziasztok en csinaltam otthon hűtőpadot 8drb 12V 0,14AH-s ventilatorokkal ha ezeket bekapcsolom n yomja a hideget mint az okor nem lessz baja tole a notebookomnak??? esetleg ha nagyon lehul a gep az nem baj valaki segitsen :) :DD

(#5183) opeter87 válasza Tibu1 (#5182) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát monitorozd a gépet pl. a HWinfo nevű programmal (ingyenes és van 32 ill. 64 bites verziója is) és akkor te magad is meglátod az eredményeket.

(#5184) 2rda válasza opeter87 (#5162) üzenetére


2rda
tag

A cooler master u2 plus mióta szabályozható? :))

(#5185) Digital


Digital
addikt

Hali!

Cooler Master U2/3 hűtő mellet milyen típusokat ajánlanátok még?
Egy VAIO VPCEB3L1E notihoz kellene!

:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#5186) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Szeretnék vásárolni hűtőt az Észer Eszpájör 5920G típusú laposomhoz. Tudnátok ajánlani vmi bestbuy-t, ami jó és halk is? Nem szeretnék csillagos égig menni max 4eFt értékben. eBay is jöhet. :R

(#5187) opeter87 válasza Digital (#5185) üzenetére


opeter87
senior tag

Milyen ennek a Vaio-nak az alja?

#5186 KaiotEch
4k-ig halk nem nagyon van, az első szabályozható ventisek inkább 6-7k-tól indulnak, ebből a legjobb a Cooler Master U3

4k-ig a Cooler Master CMC3 a best buy hűtő

alapvetően a Cooler Masternek vannak jó hűtői (de itt is akadnak gagyik azért)

[ Szerkesztve ]

(#5188) Digital válasza opeter87 (#5187) üzenetére


Digital
addikt

Hali!
Ilyen az alja:

A meleg levegőt az optikai meghajtóval szemben fújja ki.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#5189) opeter87 válasza Digital (#5188) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszi, hát ide az U2/U3 páros nem jó, mert túl lent vannak a rácsok, nem lehetne annyira lentre tenni a ventilátorokat. Inkább a Cooler Master CMC3/E1/L1 hűtőket ajánlom.

(#5190) KaiotEch válasza opeter87 (#5187) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ők esetleg? 1 és 2

(#5191) opeter87 válasza KaiotEch (#5190) üzenetére


opeter87
senior tag

A kettő közül az i200

(#5192) summer91


summer91
újonc

Sziasztok!
Van egy Acer Aspire 5738-as laptopom, 15,6"os. Szeretnék egy ideális hűtőpadot hozzá, mert játék közben nagyon felmelegszik, és kikapcsol a gép. A laptop alját főleg középtájt érzem melegnek, de ettől függetlenül a képen látszanak a nyílások elhelyezkedései.
Egyelőre a CoolerMaster X-lite, vagy X-Slimen gondolkodtam. Ezek közül vagy ezeken kívül mi lenne az ideális megoldás? Előre is köszönöm!

(#5193) opeter87 válasza summer91 (#5192) üzenetére


opeter87
senior tag

X-Slim és az X-Slim II is jó megoldás, de a CMC3/E1/L1 is mind jó.

(#5194) Impressa válasza summer91 (#5192) üzenetére


Impressa
őstag

Mennyi idős a géped? mikor volt portalanítva, és esetleg pasztázva? Ha ezek rendben vannak, akkor jöhet a pad alá, bár elég zárt az alja, így elég nehéz lesz kihasználni a pad adta lehetőségeket.

opeter87 lassú vótam... :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5195) summer91 válasza Impressa (#5194) üzenetére


summer91
újonc

Négy éves a gép. Portalanítva pár napja volt utoljára. Nem értek annyira hozzá, úgyhogy azt se én csináltam. Pasztázva eddig nem volt. Az sokat segítene rajta?

(#5196) 3RROR válasza summer91 (#5195) üzenetére


3RROR
aktív tag

Hűtőpad nem fog semmit használni neki szinte hacsak nem veszed le a középső takaróelemet.

(#5197) Impressa válasza summer91 (#5195) üzenetére


Impressa
őstag

A pasztázás mindenképpen ráférne, és igen, sokat segítene rajta. Sok esetben olyan (még jobb is) mintha pad lenne alatta. Akár 10°C is csökkenhet alapjáraton a gép hőmérséklete.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#5198) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Helló

Az lenne a kérdésem ,hogy milyen hűtőt ajánlotok egy Alienware R1 es notihoz....

:R

Üdv
Tomi

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#5199) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Na azért arra az 5-10 fok hűtésre (hűtőpaddal) kíváncsi lennék. Ma próbáltam ki egy Thermaltake CLN0015D Massive23 LX és utána egy noname (5e) ft-os olyan hűtőt, aminek a közepén volt egy max 8-10 centis venti (nagyon pici). Nekem ugye cooler master E1 van, de a 3 hűtő közül egyik se visz le AIDA stresstest alatt 2 foknál többet. Burkolatot nem bántom/bántottam.

(#5200) opeter87 válasza kellcucc (#5199) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát általános az nem igaz, hogy egy hűtő hűt 5-10 fokot, de ez inkább a gépek miatt van. Nekem is volt olyan Asus laptopom, aminél a hűtő alig számított, de ugyanaz a hűtő egy Dell gép alatt pedig levett legalább 10 fokot.
Szóval viszont az is igaz, hogy van olyan hűtő, ami adott gépen hűt 10 fokot.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.