Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

Hozzászólások

(#5851) eFeMeR74 válasza birmar2 (#5850) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Nem csak a fan számít hanem a légszállítási cfm tényező. Játékra és magas cpu használat esetén a legalább 90 tudot érdemes választani a fan db számátol független . A több fan előnye, hogy több hardwert tud egyszerre központosan hűteni. CPU hdd videókari stb.

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#5852) birmar2 válasza eFeMeR74 (#5851) üzenetére


birmar2
csendes tag

Köszönöm.
Akkor ez a DCX6 megfelelő lenne?

(#5853) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Üdv, egy ASUS G550JK-hoz milyen hűtőt ajánlanátok?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5854) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!

Samsung Series 5 np550p5c alá keresek valami frankó hűtőt. Nem vagyok nagy gémer, de most elkezdtem játszani a GTA4-gyel, és bár röccenésmentesen fut, de eléggé melegszik a szerkezet. Én a Multi Core X6-ot néztem ki, de ha nektek, mint szakértőknek van hasonló árkategóriában valami jobb ötletetek, szívesen várom :))

Alapvetően tényleg csak játékhoz kell, mert egyébként egyáltalán nem szokott melegedni, és szinte hangtalanul működik a gép.

Juteszembe, a fentebb említett hűtő mennyire hangos?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#5855) gyorgy1961


gyorgy1961
csendes tag

Packard Bell 15,6" laptophoz milyen hütöpadot vegyek ami csendes.és nem túl drága.köszönöm előre a válaszokat. :K

(#5856) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Milyen hűtőpadot ajánlotok egy Lenovo Ideapad y580 alá? I7es
Eddig egy CM Notepal U3 volt alatta, csak csapágyas lett a venti és ahol vettem visszavittem gariba, de már a gyártó se tudott adni úgyhogy most le kell vsárolnom. Mi tajánlotok?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5857) eFeMeR74 válasza gyorgy1961 (#5855) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

DC N1 :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#5858) gyorgy1961 válasza eFeMeR74 (#5857) üzenetére


gyorgy1961
csendes tag

Köszönöm, megrendelve. :R

(#5859) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#5856) üzenetére


kalozhun100
őstag

Valaki erre választ? Gyorsba kéne döntenem, mert jövőhéten meg kell vennem, mert várnak a boltban.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#5860) eFeMeR74 válasza kalozhun100 (#5859) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

CM A 200
CM I 300 :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#5861) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#5853) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:F

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5862) eFeMeR74 válasza SkyS1gn (#5861) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Ár,használat,igények? :F

Sokszor leirtam már, hogy rengeteg pad van. Így nehéz ajánlani, ha nem ismerjük az igényeket és használatot.
Amúgy, ha mindenből egy kicsi és egy sima, halk, viszonylag olcsó, de minőségi akkor DC N1 :)
Grafikai munkához, ill nagy igénybevételhez, játékhoz 90< cmf DC X6 vagy X8 (inkább a 4 fanos X6)

DC MC X6

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#5863) SkyS1gn válasza eFeMeR74 (#5862) üzenetére


SkyS1gn
félisten

10k környéke, játék alatt kell főleg, nem hátrány ha állítható.

CM ErgoStand szériát néztem még... [link] [link] [link]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#5864) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

ModeCom-PF10 "hűtőasztalról van valakinek valami tapasztalata,véleménye?

Köszi!

Minden szinten,szinte minden.

(#5865) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Dell Inspire N5010 (17")-es laptop hoz lenne szükségem egy hűtőpadra.
Minimális igénybevétel. Majdnem hogy csak internet a legdurvább ami futni szokott rajta az egy Bejeweled 3.
6000ft a plafon.
Nem legyen hangosabb a keleténél.

(#5866) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Ha a laptopomon alul csak a hdd-nek van szellőző nyílása érdemes alá hűtőt venni, vagy tök felesleges, mert csak idegesítőbb a zaj miatt, elég ha kupakkal feltolom a laptop seggét?

érdekelne hogy amúgy menyire egészséges hűtő nélkül használni, és mennyi az ideális hőfok, és mennyi fölé nem érdemes engedni mert volt amikor 80 fokos volt már..


[link]

[ Szerkesztve ]

(#5867) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Sziasztok
Ehhez a laptophoz keresnék valami hűtőpadot
Mit ajánlotok?

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#5868) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok erre tudtok megoldást?

(#5869) kovybaby


kovybaby
csendes tag

Sziasztok!

A következő géphez keresek hűtőt:
[link]

Felhasználás, elvárások:
-munkához használnám monitorral, asztalon: AutoCad, Axis, MathCad, Ansys
-USB helyek száma mindegy, van elég
-a laptop 15,6"-os, nagy méretű padot(17-19") nem akarok használni hozzá
- szeretnék minőségi darabot venni, jó anyaghasználattal, de nem ormótlan nagy méretekkel
- a csicsás kialakítások és az ilyen-olyan fények nem érdekelnek
-olvasgattam már a légszállításról, sztem kellene legalább 80-85 CFM
-szeretném, ha a lehető leghalkabb lenne (16-20dB), de tudom, h az igények miatt valamiből engedni kell
-kb 10e körüli összeget szánnék rá

Nézegettem már őket, de nem sikerült megtalálnom a lehető legmegfelelőbbet, ebben kérném a segítségeteket.
Köszi, pacsi

(#5870) eFeMeR74 válasza kovybaby (#5869) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

N1

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#5871) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok!
Ehhez a géphez keresnék hűtőpadot.
-legtöbbször asztalon használom, néha ágyban, persze kizárólag tálcán!
-usb tökmindegy
-lehetőleg ne legyen túl nagy kb akkora mint a laptop
-nekem se kell bele világítás
-légszállítás lehetőleg legyen min. 60-70 CFM
-ne legyen túl hangos, 20-25dB fölött ne nagyon
-kb 5-6 ezret szánnék rá, de ha szükséges felmehet 10 ezerre is

Hasonló módon működik az én gépem is:

Tudom már válaszolt nekem eFeMeR74 is, a Notepal U3-at ajánlotta, azonban szerintem nem vette figyelemben azt hogy mondtam hogy alaptopom bill. hűtéses, azaz lentről csak a HDD kap levegőt, szóval azt se tudom hogy érdemes-e alá venni hűtőpadot. Elvileg a zsanér fel szív valahol tehát olyan hűtőpadot keresnék ami oda hátra irányítja a hideg levegőt.. :)



Például valami ilyesmire gondolok, ami a laptop farához irányítja a levegőt.. nem tudom ez jó lenne-e a laptophoz.. :)
Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#5872) NTonee válasza ZTE_luky (#5871) üzenetére


NTonee
veterán

a te géped semmit sem szív a zsanér felől. Az az első kép csak a komolyabb ROG gépekre volt jellemző, de tudtommal mostanra már ott sem használják ezt a kialakítást.
Neked a Notepal U2 is bőven tökéletes.

(#5873) ZTE_luky válasza NTonee (#5872) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

És akkor megtudhatnám hogy hol szív az én gépem? billentyűzet felől vagy honnan? mert alul én csak hddre nyíló nyílásokat találtam...

ÉS akkor ez nem lenne jobb választás?
Vagy a Notepal sokkal jobb mert állíthatom a ventiket? de én csak a hdd-re tudom állítani a videokártya és a proci honnét kap levegőt?

[ Szerkesztve ]

(#5874) NTonee válasza ZTE_luky (#5873) üzenetére


NTonee
veterán

Ez nem ide tartozik. Pü megy.
Ha venni szeretnél hűtőpadot, akkor amit írtam, az jó választás. Jó minőségű cucc, pakolgatható ventik, az ára sem vészes. Én U3-at vettem, de az túl nagy lenne a G56hoz.

(#5875) ZTE_luky válasza NTonee (#5874) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké,értem.

(#5876) Frosttide


Frosttide
tag

Sziasztok!

Két géphez szeretnék notebook hűtőt venni, az egyik egy ASUS U32U 13,3" és egy Lenovo G580 (20150) 15,6". Mindkét gépen filmnézés, stream, netezés, zenehallgatás, G580-on Skyrim játék futtatása menne. Általában asztalon vannak a gépek.

Első körben a DeepCool N1 néztem ki, mert alacsony a zajszintje és emellett nem rossz a légszállítása sem. A kérdésem az lenne, hogy kinézett hűtő jó lenne-e a gépekhez, illetve az nem-e baj, hogy az ASUS kisebb, mint 15,6, nem-e csúszkál rajta?

[ Szerkesztve ]

(#5877) Ropsz


Ropsz
újonc

Sziasztok!

Laptop hűtőt keresek az ASUS X550JK-XO031D nevű gépemhez.
[link]
A laptop a bal oldalán fújja ki a hőt. A gépet sokat használom játékra és néhányszor a proci 90 fok felett is van, szinte egész nap be van kapcsolva. Szeretnék minél halkabb a hűtőt találni, de a legfontosabb, hogy hatásos legyen!

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5878) Rzsonthun


Rzsonthun
újonc

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni, ehhez a laptophoz milyen hűtőt ajánlotok?
(ASUS X550ZE)
Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#5879) e-newsee válasza ZTE_luky (#5873) üzenetére


e-newsee
addikt

Én épp ma rendeltem az Asus G56-omhoz egy X-Slim II-t. Hát, majd kiderül, mennyire válik be úgy, hogy gyakorlatilag a "kiváló" hővezető képességű nyílás nélküli műanyag lapra fogja nyomni a levegőt. :)
Amúgy az engem is érdekelne, akár privátban is, hogy a G56-ok honnan szedik a levegőt, mert én sem találtam rá használható leírást. Az Asus grafikáját meg inkább hagyjuk. Azon még annyi sem látszik.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#5880) ZTE_luky válasza e-newsee (#5879) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem, köszi h. szóltál, akkor majd észrevételeket írnál, hogyan vállt be, meg írnál hőfokokat? netezés mellet meg játék mellett paddal pad nélkül? nekem is vannak ha érdekel küldök.

Hűtésre visszatérve elv. bill. hűtéses de sokan megcáfolták h nem, hanem hdd ahol kapja alul onnét megy cpu,gpu-na kis fogalmam sincs..

szerintem még mindig a bill. illetve zsanérok alól szív, nálam sokkal okosabb emberek ezt mondták én csak bólintottam rá :D

privibe még beszélhetünk!

(#5881) e-newsee válasza ZTE_luky (#5880) üzenetére


e-newsee
addikt

Szándékomban van írni a G56JK-ról egy kis bemutatást Logouton, és abban kitérnék a hűtőpadra is.
Nem hiszem, hogy a zsanéroknál szívna, de sohasem lehet tudni. Szerintem billentyűzetnél. Azt kizártnak tartom, hogy a vinyó és a memória felől értelmes mennyiségű levegőt képes beszívni. Biztos onnan is szív, mert hát mégiscsak nyitott, de az nem elég.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#5882) Tapipapi


Tapipapi
tag

Dell Inspiron 17,3-as 5737 i7 4500U (Haswll) 8GB memó, Radeon 8870M többnyire játékra használt laptophoz keresnék hűtőt. Van egy régebbi hűtőm, de sajnos kicsi alá és felfekszik. 92 fokról leviszi a videokártya hőmérsékletét 70-72 fokra, de mint említettem 17,3-as laptophoz valót szeretnék.
Valakinek valami tipp? Lehetőség szerint legyen halkabb típus, már amennyire lehet a nagyobb teljesítmény mellett.
A régi amúgy egy Zalman fogalmam nincs milyen számú és jól bevált a hp notimnál.
Előre is köszi! :R

(#5883) ZTE_luky válasza e-newsee (#5881) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

igen szerintem is billentyűzet, alulról elég képtelennek hangzik, de kitudja. Ha megírtad kérlek majd linkelj, mert nagyon érdekelne :D

ha érdekel még annyi problémám van a géppel hogy az akksija hibás.

[link]
ha bővebben érdekel, előrébb sokmindent találsz róla.

(#5884) e-newsee válasza ZTE_luky (#5883) üzenetére


e-newsee
addikt

Megmondom őszintén, nem nagyon próbáltam még az akksit, csak az elején egyszer-kétszer, hogy beálljon. Elég sokat van kivéve belőle, mert asztalon használom, de most majd nyúzom egy kicsit akkuról is, hogy megnézzem, nálam előjön-e. De ez már nagyon off, majd megírom privátban, mire jutottam.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#5885) ZTE_luky válasza e-newsee (#5884) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké.

(#5886) e-newsee válasza ZTE_luky (#5883) üzenetére


e-newsee
addikt

Kipróbáltam a Cooler Master Notepal X-Lite II-t. Baromi csendes, egy 15,6"-os topi épp átéri. Eddig általánosságban, és most konkrétan egy alannyal.
Asus G56JK:
- Mivel a hűtőn lévő fém rács közepe picit púpos, a topi lábai nagyon picik, ezért épp az akksi rögzítő reteszén támaszkodik, a lábai nem érik el a hűtőpadot. Ergo billeg, elforog.
- Mivel a laptop alja teljesen zárt, a levegőt máshonnan szívja, ezért a hőmérsékleten semmit nem befolyásol, ahogy sejtettem. Próbaképp ráfordítottam a billentyűzetre, hátha úgy kimutatható, ha esetleg a lapos onnan szívna levegőt. Hát úgy sincs változás.
Konklúzió:
Az Asus G56 sorozathoz (és gondolom minden laptophoz, ami alul zárt) teljesen felesleges ez a hűtőpad, és szerintem bármelyik másik is. Arra jó, hogy megemelje a gépet, de a próbáim szerint oly mindegy, hogy meg van emelve, vagy csak a lábain áll. Pusztán ergonómiai előnyei vannak.
Azért kipróbálom majd terhelés alatt is, de szerintem nem lesz kimutatható előnye úgy sem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#5887) alexbp39


alexbp39
csendes tag

Sziasztok!
Asus Rog G73 17" alá mit ajánlotok? Végignéztem a topicot, de nem találtam róla hozzászólást. Oldalain nincs szellőzőrács, csak az alján és a hátulján a két "kipufogó" :) Előre is köszi!

(#5888) NTonee válasza alexbp39 (#5887) üzenetére


NTonee
veterán

Ha egy G73 gép alá hűtő kell, akkor ott valami baj van. Mikor volt szétszedve, takarítva, pasztázva az a gép?

[ Szerkesztve ]

(#5889) alexbp39 válasza NTonee (#5888) üzenetére


alexbp39
csendes tag

Nemrég volt pasztázva és nincs semmi baja hálistennek,csak szeretném,ha nem is lenne! :) Azért gondoltam rá,h veszek egy hútőt...

(#5890) NTonee válasza alexbp39 (#5889) üzenetére


NTonee
veterán

Szerintem nem szükséges, de ha kell, akkor én Notepal U3-at tennék alá.

(#5891) e-newsee válasza alexbp39 (#5889) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem sem nagyon kell alá semmi, elég zártnak tűnik, nem tudom, mennyi hatása lenne. De ha mindenképp kell, akkor tényleg egy Notepal U3, és tedd a ventiket a rácsok alá. Úgy talán használ.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#5892) alexbp39 válasza e-newsee (#5891) üzenetére


alexbp39
csendes tag

Köszönöm! Közben eladtam, mert az y510p már régóta tetszik(ez alá biztos kell vmi:)) és most összejött a rávaló. Csak közben eltüntek a 200-ig árfekvésűek:(

(#5893) ZTE_luky válasza e-newsee (#5886) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem, köszönöm szépen hogy megosztottad veelm a tapasztalataidat. én állványt használok hozzá, és szintén semmi..

Csak azért akartam hozzá valamit mert valamikor felmegy 80-90re és meg akartam óvni ettől, és pont a proci melegszik jobban, de ezek szerint nincs mit tenni.

(#5894) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

korábbi

na kipróbáltam én is a hőértékeimet GPU,CPU stress progival.

egy állványon (passzív hűtés) és asztalon mértem adatokat.
a CPU stress eredménye: fél percig holtverseny mindkettő ugyanolyan tempóban szökött felfele, viszont fél perc után az állványon mért adatok mindig pontosan 3 fokkal alacsonyabbak voltak.
A max hőfokot olyan másfél percnél érték el, az asztalon 76 fok volt, az állványon pedig 74 fok.

A GPU-val se volt ez máshogy. Alig van eltérés. Talán egy két fok.

Valaki tudna segíteni a témában?! Hogyan lehetne lejjebb tartani a hőértékeket zárt burkolatú laptopoknál?
Az én notim is gamer gép, sokat játszok vele, és nem lehet kordában tartani a hőmérsékletét.

A legfőbb problémám hogy a proci mindig melegebb mint a videókártya, nem is kicsivel (elvileg a proci előbb megsül mint a videókártya)

Intel PCH, CPU Package -nál mérem a legmagasabb hőmérsékleteket..

CPU: 88-90 fok
GPU: 75-80 fok

Nem tudom mennyi lenne az ideális hőérték, és mi öli a gépet, de szerintem a proci hőmérséklete baromi nagy.

Segítségeket előre is nagyon szépen köszönöm!

A megemeléssel semmit nem értem el (2fok) esetleg pakoljam körbe ventilátorokkal, irányítsam a billentyűzetre vagy alulra, esetleg hátulra? nem bírom elképzelni hogy sehogy nem lehetne orvosolni ezeket az értékeket..

(#5895) NTonee válasza ZTE_luky (#5894) üzenetére


NTonee
veterán

ülj be a hűtőbe :D
tévedsz, a cpu bírja tovább. A vga hamarabb fekszik meg. Nem túl szép a proci hőmérséklete, de ezzel még elbír. Ha gond van, akkor előbb úgyis throttling lesz, azt meg észre fogod venni. Ennél rosszabbak is vannak mostanában. A gpu hőmérséklete pedig a géped esetében normális.
Emeléssel pont 2-3 fokkal lesz jobb a helyzet, ennél többet nem igazán tudsz tenni egy ilyen zárt gép esetében. Túlparázod a dolgot. Ha ennél jobb hűtést akarsz, akkor le kell cserélned a gépedet, mert ez ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#5896) ZTE_luky válasza NTonee (#5895) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Értem oké. Hát szerintem nem lihegem túl, csak ha pár dolgot betartok pl. mindig tartón játszok, fújom alá a levegőt akármi, akkor több évet is megspórolhatok a gépnek, én nem akarom hogy 3-4 éven belül meghaljon. :D :D

Tehát vehetek én akármilyen ventilátort, hűtőt akármit, nem fogom lejjebb vinni a hőmérsékletet?

NA most pl fél óra játéknál ezeket mértem ezen a tartón (elején hátulját megemeli a notinak szellőzik az egész, ennél jobban szellőzni ventillátor nélkül nem tud szerintem.

Ennyire tudtam letornászni, ezekbe még nem hal bele a gép ugye?

(#5897) keehl-m


keehl-m
tag

üdv!

acer aspire 5742g -hez milyen hűtőt ajánlanátok?

(#5898) NTonee válasza ZTE_luky (#5896) üzenetére


NTonee
veterán

Nem hal bele. Miért tenné? 90fok alatt van minden. Hát nem egy alienware szintű hűtés, de ennyit tud, ez elegendő. A 4éves elvárásodat egy csöppet sokallom viszont.

(#5899) ZTE_luky válasza NTonee (#5898) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

az oké hogy nem döglik bele, de ezt úgy értem, hogy szeretném minél jobban meghosszabbítani az élettartalmát, és pl ha leveszem a grafikai beállításokat akkor 70-80 között van a hőfok, viszont ha teljesítmény profilra rakom, és felteszem maxra akkor a cpu simán 88-89fok. a gpu meg 75-80fok.

épp ezért kérdeztem ha ügyelek a hőfokokra és nem engedem 80 fölé, akkor meglehet a 4év? nem értem az miért nagy elvárás, sok ismerősömnek 10 éves laptopja van, igaz kikopott zsanérral, meg elavult, de ubuntuval simán megy. az nem lehetséges? vagy valószínű a gamer mivoltából ez előbb belepusztul a magas hőfokokba?

ja és zárójeles megjegyzés hogy ezeket a hőfokokat min mind tartón mértem, ami elől 2-3 centit, hátul pedig 5 centit megemeli a lapost.

ezt meg minden zárt burkolatú laptoptulajdonosénak ajánlom!!!!
a ventilátorok semmit nem érnek, vegyetek alá állványt vagy sima tartót, fontos hogy ne zárt hűtőt vegyetek ha vesztek alá, semmit nem változnak a hőértékek, azonban egy áttetsző, szellős tartón akár 3-fokkal jobb értékeket ehet mérni! (saját tapasztalat)

(#5900) NTonee válasza ZTE_luky (#5899) üzenetére


NTonee
veterán

PÜ-re válaszoltam.
A 4év általánosságban nem szokott összejönni egy ilyen gépnél hibátlanul. Ettől függetlenül nem vagyok jós, ha vigyázol rá, jó lehet. De ez az óvatos használat azért ne menjen a gép adta élmény rovására.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.