Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nioh 2 (PS4)

Hozzászólások

(#451) lbandi777


lbandi777
aktív tag

Kérdés srácok.Tegnap baszakodtam a kovácsnál és volt olyan katanám ami A bónuszt adott skill-re de ugye a katana elsődlegesen heart- ra skálázódik aztán bementem valami menübe és ott engedte a katanát átrakni hogy skill- re skálázódjon,.Ezt mi határozza meg hogy mit enged mert van olyan fegyverem sőt a nagy része olyan ahol föl sem jön mint opció?

(#452) sp8787 válasza lbandi777 (#451) üzenetére


sp8787
addikt

Csak +1 vagy afeletti fegyvert tudsz remodel-elni ha jol tudom.

Egyebkent duplan is tudod csinalni 2 attr szerint.

[ Szerkesztve ]

(#453) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Fuuuuj, ez pókféle boss, valami Gyuri a neve. Kiakasztott. Hamar meglett de a Nioh harcrendszere nem ilyen nagy dögökre van kitalálva. Arra jöttem rá, - nem tudom ti hogy vagytok ezzel- a legjobb taktika néha ha az arcába mászok és ütés aztán Dodge. Amolyan Bloodborneosan. Így kapta meg a dühös galamb is a magáét. Távolról simán lelövöldözött.

(#454) Deck válasza BOBAKILL (#453) üzenetére


Deck
titán

Jaja. Az ilyen nagy dögök elleni harc egy ilyen játékba sem jó. Amúgy a lábát kellett, pár hasznos Omnyo Magic aztán fekszik is.. :P (öcsém is pont az előbb ölte meg)

NG+ felénél vagyik lassan amúgy, de mindent megcsinálok. :))

[ Szerkesztve ]

PS5

(#455) RetroJack


RetroJack
tag

[link] :C

[ Szerkesztve ]

(#456) Deck válasza RetroJack (#455) üzenetére


Deck
titán

Az igen! :C

PS5

(#457) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Engem nem akar elereszteni ez a játék, már itt van a polcon a Persona 5 Royal meg a Final Fantasy 7 Remake is, de mégis a Nioh 2 pörög :D Title vadászatban meg smithing text vadászatban vagyok, meg visitorkodom. Title-ből már csak a fegyveres grind van hátra, illetve az alábbi no-hit title-ök: Lady Osakabe, Otakemaru, Kashin Koji, Saika Magoichi, Ryomen Sukuna, Gyuki. Bármilyen tipp? Általánosságban aki nagy és/vagy projectile alapú, azzal nehezen boldogulok. Alapvetően max. protection amulettel megyek be hozzájuk, viszek blue grave-ből acolyte-ot, aztán igyekszem mindenkit távolról lenyomni, de ez mint ahogy a példa is illusztrálja, nem minden esetben működik.

Smithing textekből is 85%-nál járok. Figyelem a community által összepakolt táblázatot, de egyre inkább az az érzésem a saját dropjaim alapján, hogy a nagyon signature fegyvereken / armorokon kívül a human enemy-k által dobált cuccokat Tokichiro / William is dobálja, a yokai bossok által dobált cuccokat pedig kis eséllyel ugyan, de Otakemaru / Kashin Koji is el-elejti.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#458) Adam_Shepard


Adam_Shepard
addikt

1,08 pecsnotsz?

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#459) Deck válasza Adam_Shepard (#458) üzenetére


Deck
titán

Angol még nincs kinn.

Remélem nem könnyítik tovább a játékot.. Szerintem így is könnyű lett sajnos. Nem beszélve arról, hogy az NG+ba úgy haladok mint kés a vajon és pár mp alatt halnak a bossok is. (level 200 vagyok majdnem csak nem is 300 és buildem sincs) Nincs benne kihívás így. Pedig keményebbnek kéne lennie szerintem.. Akinek meg nehéz az úgyis coop-ozza. Na m1. Ettől függetlenül imádom a játékot persze. :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#460) Kai_Rong válasza Deck (#459) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Megneztem a japan patch note-ot, nehany fontosabb:

- Otakemaru soul core-t nerfeltek, most mar a nagy dogoket nem OHKO-zza, cserebe a kevesbe nepszeru soul core-okat buffoltak (ebbol van egy par)
- Noveltek a soul core drop rate-et az Oni-Bi, Toxic Slime es Lesser Umibozu ellenfeleknel
- az alap dojo missziok scale-elnek a szinteddel
- az Onmyo magic mystic artot buffoltak, most mar remelem tenyleg instant magunkra rantja a varazslatokat :D
- tovabbi skilleket babraltak szinte minden fegyvernel, de annyira mas a japan es angol nevuk, hogy konoly effort nelkul nem jovok ra, melyik melyik, nem vagyok native japan, sorry

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#461) Deck válasza Kai_Rong (#460) üzenetére


Deck
titán

Hamarosan kinn lesz az angol is de azért köszi! :R
Majd letesztelgetem ahogy szoktam az ilyeneket. Stopperrel sok mindent.. :DDD

PS5

(#462) zole72


zole72
tag

Mikortól kapok zöld cuccokat? vége fele ?

(#463) Deck válasza zole72 (#462) üzenetére


Deck
titán

Majd ha végeztél a sztorival.

PS5

(#464) Deck válasza Deck (#461) üzenetére


Deck
titán

Kinn van twitteren az angol 1.08-as changelist.

PS5

(#465) Kai_Rong válasza Deck (#464) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Ez az Otakemaru Soul Core nerf nem tudom, mennyire jott ossze. Ma voltam ujra a baglyos palyan, Weakness + Sloth parossal a telibekapott Otakemaru yokai ability instant megolte :D

Mar csak Kashin Kojit kene kinyirnom sebzodes nelkul, hogy meglegyen az osszes Agyo title. Az Ungyo tovabbra is undorito, meg vagy 1700 humant kene leolni hozza mindenfele fegyverrel, gyakorlatilag csak a katana, dual katana, switchglaive es tonfa van kesz, a szar fegyverek sajnos meg hatrabb vannak.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#466) Deck válasza Kai_Rong (#465) üzenetére


Deck
titán

Az komoly akkor.. :DDD

Grat, szép nagyon! Nekem is a céljaim lesznek majd ezek :P

PS5

(#467) penge111


penge111
addikt

Tényleg gyengítenek folyamatosan a játékon? Kutyafáját, ugye én ajándékba kaptam egy kedves kollégától a játékot, kód formájába. De őszintén azért nem kezdtem még bele, mert 1. még pörög nálam a Dragon Age Inquisition, igaz ma este kipörgettem és meglett a 10 sárkány is, de ugye van még 3 dlc, meg pár dolog még érdekel benne. 2. mondom megvárom a patcheket, mert mindig van mit javítgatni az új címeken. De azt nem gondoltam, hogy gyengítik a játékot, hanem javítgatják mondjuk a bugokat, balancot stb., esetleg pár újdonságot beraknak... Mondjuk még a Hollow Knight platina hatása alatt vagyok, egész mély lelki sérüléseket okozott a játék nehézsége, pedig az nem soulslike játék, de pár boss illetve platform rész nehézsége simán vert számomra idáig mindent. Na, mindegy meglátjuk lehet még DA:I után a Disgaea 5 fog befigyelni, kellene már egy jó kis jrpg megfáradt lelkemnek.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#468) sp8787 válasza penge111 (#467) üzenetére


sp8787
addikt

Teged ez nem erint.

(#469) Deck válasza penge111 (#467) üzenetére


Deck
titán

A demohoz képest alapból gyengébb annyival, hogy pár helyen keményebb enemy volt benne. Pár nerf kellett a balance miatt és volt pár sima enemy is akik simán one hiteltek így ez se akkora gond.
Tehát nem kell félned.. A DLC-k meg keményebbek lesznek úgyis.. ;]
Páran vannak akik sírnak, hogy túl nehéz, legyen még nerf, stb.. Na nekik elkéne adni ezt a játékot és játszani olyannal amivel tudnak is.. :DDD
Viszont vannak olyan buildek, hogy nerfelni kéne őket.. És az ng+ könyebb mint a sima végigjátszás. Ez engem zavar. De maga a játék szuper. Majd meglátod! :P

Az Enemy Sensor amúgy nagyon hasznos.. Látod az össze enemyt.. :P

[ Szerkesztve ]

PS5

(#470) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Ez a Shibata Katsuie feladata a leckét. Eddig mentek a bossok de ez.. . Spamelős retek. Eddig nem akartam sloth talizmant használni de gondolkodom rajta. Egyszerűen nem találom az ellenszerét. Lightningot nem szereti arra rajottem. A rohanós faszságát nem mindig tudom kikerulni.

(#471) Kai_Rong válasza BOBAKILL (#470) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

A recept egyszerű ellene: light vagy medium armor + dodge. A rohangálásai után punisholhatod. A grabje durván trackel, szóval azt ne nagyon próbáld meg lefutni, dodge-olni kell, mikor közel ér hozzád. Játssz vele úgy, mint a torreádor a bikával :D

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#472) Deck válasza Kai_Rong (#471) üzenetére


Deck
titán

Igen. Én Light armorba nyomtam ellene is és féltem tőle amiket olvastam róla.. De egyáltalán nem volt vészes. Hamar kitanulod aztán egyszerű :P

PS5

(#473) BOBAKILL válasza Kai_Rong (#471) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Oké, köszi a tippet. Akkor a dodgera hagyatkozom. Dark realmben szokott kicsinalni, elfogy a ki aztán vége. Persze a fire sebződés se segít rajtam. :D mondjuk arra van talizmanom.
Meddig számít mediumnak az armor? 70ig? 70 alatt vagyok most.

(#474) BOBAKILL válasza Kai_Rong (#471) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Wikin olvastam hogy gyengéje a poison is, úgyhogy kap poison surikent is az arcába. A lightningot nem írja pedig azt se szereti.
Állítólag ha a futkosós támadását szembe vele dodgeolod akkor atsuhansz alatta és abba is hagyja utána. Jó tudni.
Még nem lett meg de már a water sworddel ledaralgattam a hpja 60%át. Ez a boss valahogy nagyon nehezen megy. Slothot nem akarok használni, majd csak ha már legyőztem egyszer.

(#475) Deck


Deck
titán

Aweking Mystic Art-ot rendesen buffolták. Már érdemes használni :C

PS5

(#476) Deck


Deck
titán

Hol találom, hogy a Smithing Text-ek hány %-a van meg nekem? Nem találom.. :O :DDD

PS5

(#477) Kai_Rong válasza Deck (#476) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Settings / Titles / Gameplay Record / Starting Point / Smithing texts collected

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#478) Deck válasza Kai_Rong (#477) üzenetére


Deck
titán

Köszi! Vendégem vagy egy sörre! :R :C

PS5

(#479) sp8787 válasza Deck (#476) üzenetére


sp8787
addikt

Ott ahol nincs meg az 100%. :DDD

Egyebkent eleg idiota feltetelei vannak nemelyiknek.
Van ez a kib*tt Devotional Helmet. Na megoldottam ,hogy megjelenjen a revenant.
Farmoltam jo sokaig de nem dobta na mondom csinalok mast majd mikor kesobb visszamentem hat nem eltunt ,hogy ott r*hadna meg.

(#480) Kai_Rong válasza sp8787 (#479) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Az engem is jol beszopatott, vagy 20szor nekimentem, mire kidobta.
szerintem csak akkor spawnol, ha az inventorydban van a tuzes palyan szerezheto devotional helmet armor.

En most ezzel a Greater Good armorral szenvedek. Elvileg Azai Nagamasa dobja, de mar 110szer megcsinaltam a palyajat, es kb a 45. kor volt az utolso, amikor kidobta valamelyik textet. Megvan a kardja, a sajat armorja, a kusaja meg a skillje is, de ezt nem dobja. Kezd egy olyan erzesem lenni, hogy ez valami hoax a community-s tablazatban. En most jarok 91 szazaleknal es mar eleg szenvedis, orulok, ha barmi esik xD

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#481) sp8787 válasza Kai_Rong (#480) üzenetére


sp8787
addikt

Kb ugyanott jarunk akkor.Mondjuk a Wooden fegyvereket vszinu kihagyom.

Ma az a palya van twighlight-ban sztem most eroltesd mert ilyenkor vszinu nagyobb a % vagy nem.lol Ma 2szer mentem be visitor-kent elsore a Kohoku-t masodikra a Greater Good-ot dobta ezzel ott mar telejsen vegeztem is.

Ami eddig a leghosszabb volt nalam az a Sekishu Kazusada mondjuk azt hozza kell tenni ,hogy nem varialok semmivel azaz nem cserelek Guardian-t..etc. En a jatek elejen kivalasztottam egyet azota azzal vagyok oszt csokolom.

En ugy tudtam akkor spwanol ha abban a main missionben behivod a benevolentjet.
Azutan lehet ,hogy nem igy van.

(#482) Kai_Rong válasza sp8787 (#481) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Már lenyomtam ma kétszer ezt a pályát (bár nem visitorként), lóf.szt se dobott, de megnézem akkor visitorként is, köszi a tippet.

Gyűlölöm amúgy ezt a pályát, de szívből. Az eredetije is undorító, itt jelentek meg a patkánydögök, de a Twilightja ezzel a sok szar Namahagével meg pókkal meg Rokurobival végképp szar :D

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#483) Deck válasza sp8787 (#479) üzenetére


Deck
titán

Jogos.. :DDD

PS5

(#484) Kai_Rong válasza sp8787 (#481) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Na, az ötödik visitorkodásra csak kidobta. Ez a pálya mekkora egy szar, te jó ég. Plusz ma tényleg nagyon gyökér summonerek hívtak, volt, aki mindenkit ki akart nyírni a pályán, függetlenül attól, hogy melyik eldugott részen van; volt, aki semmit nem csinált, várta, hogy tisztítsam a terepet, és volt olyan is, aki a boss előtti utolsó rokurobinál halt meg lol.
Ez fájdalmas volt, tényleg marha sokszor le kellett ölni, hogy kiadja ezt a szar textet. A másik ilyen fukar k.csög Kato volt a ninja dojóban, mire mindent kidobált, amit kellett, eltelt vagy 60 kör.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#485) Deck válasza Kai_Rong (#484) üzenetére


Deck
titán

Én is visitorkodtam kicsit ma a glory farm miatt. Segítettem pár embernek de nem tudom mi értelme nekik így, hogy behívnak valakit (jelen esetben engem) én meg ledarálom nekik a bosst... :DDD De a sloth majdnem mindegyiknél ott van persze.. ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#486) Kai_Rong válasza Deck (#485) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Hat vannak, akik nem elvezik a bossok altal allitott kihivast, es csak haladni akarnak elore :) NGben, elso vegigjatszasra amugy en se latom ertelmet a visitornak, NG+ farmolaskor viszont jol jon a segitseg, mert sokat gyorsit a dolgokon. Kompetens csapattal az utolso palya NG+ szinten idezestol a final boss lootig kb. 5 perc, es arra a palyara mindenki csak a lootert jon (+3\+4 divine cuccok meg a smithing textek). Amritaert meg gloryert pedig a Cherry Blossom Viewingot tolja mindenki :)

sp8787:
Te kifarmoltad Kintoki cuccait az axe dojoban? Nekem onnan semmi nincs meg, orultem, hogy egyszer nyerni tudtam a Mystic Arthoz, nemhogy farmoljam is :D Van valami szuper kombo, ami gyorsan es megbizhatoan mukodik. Jelenleg annyit csinalok, hogy medium stance-ben ket negyzetet nyomok, ha whiffel a mester, meg imadkozom hogy valamelyik erosebb tamadasa ne talaljon be. Ez igy egy picit lassu meg van hogy a vegen mar nem marad hpm meg elixirem. Nem vagyok egy axe mester, szoval lovesem sincs, hogy melyik skillt kene eroltetni. Barmilyen tipp? :)

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#487) sp8787 válasza Kai_Rong (#486) üzenetére


sp8787
addikt

Nem, csak egyszer a plussz 2 pontert.
NG-ben megszenvedtem vele en is itt NG+ban mar kimondottan konnyu volt.
Sima Titanic Strenghth spammelese a megfelelo idoben gyorsan megvolt.

(#488) sp8787 válasza Kai_Rong (#486) üzenetére


sp8787
addikt

Glory-ert sztem a Twiglight-ok a jobbak.
Pl. a mai Wings of Phoenix az 10+K-ad ha jol emlekszem.
Ugyanigy vszinu ,hogy 170-es cuccokert is. Mondjuk ott ha van 170-es core-od akkor nem nagy ugy mert osszerakod egy demon fegyverrel utana azzal felhuzod amit akarsz.

Ha vki core-okat akar farmolni akkor a Fire Gods Magamata-nal jobbra folyamatosan megy a trade. Nem art par jobbat osszeszedni mert ugyan pl. egy NG-bol valot csak 159-ig lehet huzni de ahogy nonek a szintek ez ugy lesz egyre lenyegtelenebb.
Van egy par emberke aki gyujti ezeket es mar szinte mindenbol van nekik -1+Yokai Ability Damage(All).

(#489) zole72


zole72
tag

Dojo-ba a missiok mi alapján nyilnak meg újak? ahogy haladok a storyval vagy skill pont alapján ?

(#490) Kai_Rong válasza zole72 (#489) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Is-is. A dojok alapvetoen az uj terkepekkel nyilnak meg. A fegyver specifikus dojok pedig az otodik terkeptol erhetoek el, megfelelo proficiency pontok (120k NG-ben) eleresevel tudsz bemenni.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#491) Kai_Rong válasza Kai_Rong (#490) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Bar igazabol a terkeppel megnyilo dojokhoz is kell proficiency, csak azokat termesztesebben osszeszeded. Onmyo magicet meg ninjutsut hasznalj gyakran, kelleni fog a proficiency az utolso dojohoz.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#492) Deck


Deck
titán

Magic-et meddig nyomtátok? Nálam 30 de reddit-en olvastam egy részletes tesztet és lehet érdemes feljebb rakni a stat szerint. (50ig) (weakness miatt főleg)
Illetve, láttátok már, hogy lehet fegyverre rakni omnyo skálázodást is pluszban? Eddig 3-4 felét láttam pluszba de omnyo-sat még nem.

PS5

(#493) lbandi777 válasza Deck (#492) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Én olyat találtam hogy ninjutsu hit AAA.

(#494) zole72 válasza Kai_Rong (#490) üzenetére


zole72
tag

Köszi.

(#495) Deck válasza lbandi777 (#493) üzenetére


Deck
titán

Köszi akkor tuti lesz omnyo is.. :D

PS5

(#496) sp8787 válasza Deck (#492) üzenetére


sp8787
addikt

Az nem utkozik a CTA-val?

(#497) Deck válasza sp8787 (#496) üzenetére


Deck
titán

Szerintem nem.

PS5

(#498) sp8787 válasza Deck (#497) üzenetére


sp8787
addikt

Ami az elsoben nem utkozott az itt szinte mind utkozik.
Peldaul Fam+CTA no go..etc.

Az elsonel az Onmyo DB a Familiarity etc.val volt egy csoportban.
Nem hinnem ,hogy ez most mashogy lenne de ki tudja.
Kiprobalod Temper-nel es kiderul de nagyon meglepodnek.

2 olyan fegyver van osszvissz ha jol tudom aminek a direkt damage novelese nem utkozik a tobbivel.

(#499) RetroJack


RetroJack
tag

Nálam is lepörgött a sztori, nagyon tetszett főleg a vége. Maradt egy-két sub mission amit nem oldott fel pedig beszéltem mindenkive az interimben. Hogy kel feloldani őket ?

[ Szerkesztve ]

(#500) Deck válasza sp8787 (#498) üzenetére


Deck
titán

Érdekes amit írsz. Amint ráraktam megnőtt a Damage pedig.

Közben kész vagyok az NG+ végigjátszással is. Természetesen a mellékküldetésekkel is. 221-es szinten vagyok most, nézek majd valami set-et mit szeretnék használni és, hogy milyen buildet csináljak. Paralysis téma nagyon tetszik :))

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nioh 2 (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.