Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nioh 2 (PS4)

Hozzászólások

(#151) RetroJack válasza Deck (#150) üzenetére


RetroJack
tag

Pedig milyen badass boss, csak gyenge, de tetszett. Refashion-be milyen rendszer szerint nyilnak meg a cuccok ? Mert ennek a bossnak a karvédője hiányzik.

(#152) Deck válasza RetroJack (#151) üzenetére


Deck
titán

Elvileg ami már volt nálad, arra lehet.

PS5

(#153) S e t h válasza Deck (#142) üzenetére


S e t h
nagyúr

Majd válaszolgatok ha haza érek.

Jó messze laksz. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#154) Deck válasza S e t h (#153) üzenetére


Deck
titán

Volt közben pár dolog is.. És megmondom őszintén leültem játszani is.. ;]

Emlékezetből válaszolok, remélem jól és semmit se hagyok ki (de simán lehet) akkor majd javít valaki. :))

- A megmentett kodamák száma csak a mentés után nálunk lévő elixir számát befolyásolja?
= Igen.

- A bal felső sarokban néha látszik néhány ecsetvonás-szerű minta, ez csak azt mutatja, hogy fel van töltve a yokai form és át tudnék változni, vagy mást reprezentál?
= Fullos akkor minden feltöltödés, igen.

- A pénzt mire lehet majd használni? Eddig két felhasználási módot találtam, a kodamáktól tudok áldást kérni kis pénzért, meg a tapasztalati pontok újraelosztása kerül valamennyibe.
= Kovácsnál is lehet használni és majd a hidden teahouse-ba is.

- A tapasztalati pontokat bármikor újra lehet osztani pénzért, vagy van egy limit?
= Bármikor, bármennyiszer.

- A revenantokat csak a loot miatt érdemes gyilkolászni, vagy van valami plusz előnye is?
= Loot és ochoko miatt is de előző részben glory farmra is használtam. Ezekért, kaptál cuccokat, skint stb. (skinek az az transform itt is lesznek)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#155) Deck válasza Deck (#154) üzenetére


Deck
titán

- A bal felső sarokban néha látszik néhány ecsetvonás-szerű minta, ez csak azt mutatja, hogy fel van töltve a yokai form és át tudnék változni, vagy mást reprezentál?
= Fullos akkor minden feltöltödés, igen.

Kiegészíteném annyival, hogy mikor meghaltál és felveszed a cuccaid akkor adja be. Vagy rosszul figyeltem.. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#156) Bad Pritt válasza Deck (#154) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Köszi, kezd összeállni a kép. :) Most vagyok a kígyó boss előtt, meglepően tetszett ez a pálya, pedig a DS-ekben agyrákot kaptam a mérgező mocsaras részektől. :D
Még ez az anima meg soul core menedzsment nem teljesen tiszta, hogy mitől töltődnek gyorsabban, de majd jobban megfigyelem játék közben.

Amúgy ki milyen soul core-okat használ? Most szereztem egy Aberrant Soult Core-t, ez elég faszának tűnik, eddig egy Enki meg Mezuki majd utána a Gozuki volt bent, de lehet az Enkit lecserélem rá.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157) Deck válasza Bad Pritt (#156) üzenetére


Deck
titán

A mérgező cuccokat én se szeretem.. Az első részből nem fogod szeretni akkor az egyik bosst.. :DDD

Anima a lila csík, azt használja a burst counter és a soul core-ok is. Ha ölsz töltődik, vagy ha felveszel egy soul core-t akkor egyből feltölt. Én nem használok (még?) sol core-okat mert, inkább burst counter-ezek csak, hogy megtanuljam rendesen és a teleport is abból megy. A soul core-ok meg nagyon merítik. Van persze item ami feltölzi az anima csíkot vagy van passzív képesség amitől nagyobb lesz vagy gyorsabban töltődik vagy a ruházatnál is vannak is tulajdonságok. Igazából nagyon sok féle képen lehet játszani buildezni.

Prestige pontokat költöd? Passzív buffok ezek is sokmindenre. Titles fülön van 2 féle Prestige pont is van. Ezeket folyton kapod.

Skill ágakon vannak nagyon hasznos képességek és hasznos Omnyo magicek is de ez ugye mindenkinél eltér miket szeret jobban. Én az első részes buildemre építek, így tudom nagyjábóp mi kell.. De ha kell tipp akkor szívesen írok pár hasznos dolgot de ha vágod ezt akkor nem. :R

(telefonról írok mindig, így ha elgépeltem valamit sorry érte. :R)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#158) Bad Pritt válasza Deck (#157) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De itt legalább le tudtad csapolni a mérgező tavat, szóval nem kellett állandóan dzsuvában császkálni. :D

Én is főleg burst counterre használom, másodsorban az Enki képességre, elég hasznos. :)

Omnyo meg Ninja pontom nincs még sok, shurikent meg a bombát tudtam még csak unlockolni.

Költöm azokat is, az egyiket szerintem kiakasztottam, mert a Ki mennyiség, Ki recovery, Life mennyiség váltakozik állandóan ugyanazon a soron. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#159) Deck válasza Bad Pritt (#158) üzenetére


Deck
titán

Dojo-t nyomod? Ott vannak néha elérhető dolgok és úgy válnak elérhetővé új dolgok csak.

Én is azokat nyomom.. A 3 legfontosabb :P

PS5

(#160) lbandi777


lbandi777
aktív tag

Ha valakinek sikerül a tuning menyétet
burst counter-ezni az mesélje már hogyan sikerült,engem mindig felszúrt a farkára bármilyen időben próbáltam.

(#161) Deck válasza lbandi777 (#160) üzenetére


Deck
titán

Pont onnan folytatom holnap reggel, aztán megírom sikerült-e. Én eddig 1 boss-t nem tudtam b.c-zni. Az elefántos csávót.. Egyszerűen nem ment. Neked sikerült?

PS5

(#162) Bad Pritt válasza Deck (#159) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Aha, eddig mindent megcsináltam ott is. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#163) lbandi777 válasza Deck (#161) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Nekem eddig mindet sikerült kivéve ezt.

(#164) Deck válasza Bad Pritt (#162) üzenetére


Deck
titán

Akkor vágod azért a dolgokat :R :C

PS5

(#165) Deck válasza lbandi777 (#163) üzenetére


Deck
titán

Őt is? Lehetetlen volt pedig. :DDD

PS5

(#166) lbandi777 válasza Deck (#165) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Ha a dupla katana + lándzsa megbaszazáram bossra gondolsz akkor igen.De csak akkor ha a kardal támadott ha az elefánt jött akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#167) Deck válasza lbandi777 (#166) üzenetére


Deck
titán

Akkor ez volt a baj. Köszi!

PS5

(#168) Peetey91 válasza lbandi777 (#160) üzenetére


Peetey91
senior tag

Azt nekem sem sikerült... Rohadt sokat szenvedtem azzal a bossal, szerintem vagy 50. próbálkozásra ment le. :B Ami segített, hogy a vastag fák egész jól megvédenek a távolsági támadásai ellen.

(#169) lbandi777 válasza Peetey91 (#168) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Nekem relatív hamar meglett 5-6 próba kb.oldalról a hasát kellett ütni az nagyon vette le a hp-t.

(#170) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Én egyelőre beosztom a játékot (Super Smash Bros Ultimate pörög inkább napi szinten :D) , most járok a második fő missionnél. A korábbi demóból ismerős a pálya, nem is nagyon volt benne meglepetés. Tök büszke voltam magamra, hogy magamtól megtaláltam az összes kodamát meg a hot springet.
Tegnap este még nekiugrottam a bossnak, kétszer próbálkoztam nála, nem jött össze, de majd megyek ma megint.

Összeszedtem valami démon katanát, ami beszél hozzám, WTF :D

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#171) Kai_Rong válasza Kai_Rong (#170) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Na most ebédszünetben nekiugrottam (a home office áldásai), meg is lett elsőre. Jöhet majd a kígyó-boszorkány (bár őt is láttuk már, ha ugyanaz a pálya lesz, mint a demóban volt).

Nekem sajnos nem adja be a boonoknál a William skint, azt mondja, hogy nincs Nioh rendszeradat :( Továbbra is utálom a PS-nél, hogy a különböző régió játékai nem kommunikálnak egymással. Lehet, hogy letöltöm a PS Plus-os verziót, bár egy skinért az talán picit overkill.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#172) Deck válasza Kai_Rong (#171) üzenetére


Deck
titán

GG!

Látod épp ezért csak bele lestem a demókba de összesen a tuning menyéteset csináltam meg (nem foglalkoztam a fejlődéssel se semmivel). Gameplay videókat se néztem, hogy minél több újdonság legyen benne számomra :P Számomra a Nioh 2 olyan mintha karácsony lenne.. :DDD

Nekem megvan a William skin. Elég ha van Nioh 1-es mentésed akkor bekell, hogy adja elvileg. Ha nem, akkor valami gond lehet.. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#173) Kai_Rong válasza Deck (#172) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Én próbáltam mind a három demónál ellenállni annak, hogy ne töltsem le, de valahogy sose sikerült :DD És ha már telepítve volt, akkor végig is kellett vinni.

A William skines gondot értem, nálam az az eset forog fent, hogy a japán fizikai Complete Edition van meg, ahhoz tartozik mentés, és az EU-s Nioh 2 csak az EU-s Nioh 1 mentésre keres rá :( De majd megnézem, hogy milyen ez a skin, aztán ha úgy van, a PS Plusos verziót letöltöm, csinálok egy mentést, és akkor nálam is ott lesz William.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#174) Deck válasza Kai_Rong (#173) üzenetére


Deck
titán

Igen, a régió lehet a gond sajnos. :(

PS5

(#175) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Egy boss harcnál mitől függ, mennyi időt vagyunk a dark realmben? Sebezni kell valamennyit és akkor váltunk vissza vagy valamennyi idő után, vagy bizonyos dolgokat kell csinálni?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#176) Deck válasza Bad Pritt (#175) üzenetére


Deck
titán

Saját tapasztalat alapján addig amíg vissza nem tölti a stamináját, tehát ha csak futkorászol és vársz, hogy elmúljon az is működik. De ha támadod akkor is elfog múlni ha letelt egy bizonyos idő. Szóval a válasz: valamennyi idő
:DDD

PS5

(#177) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Na meglett a kígyó (Yatsu-no-Kami). Rohadt sok türelem kellett hozzá, de mikor beálltam egy ritmusra, akkor már nem volt gond:

- Az elején rögtön le kell csapni az egyik karját minimum. Mikor beledöfi a földbe két oldalt, akkor érdemes azt ütögetni, olyan 1500 hp-ja lehet, odachi-val 3-4 ütés volt, mire leszakadt. Mikor keresztbe döfi a földbe, akkor nem feltétlen érdemes, mert kevesebb ideig tartja ott és vele szemben leszel, ami nem buli.
- Ezután mindig lesz egy olyan támadása, aminél szemből csúszik rád, közben a fején ragyog az arany rész, ha ekkor megcsapod a fejét, akkor megtántorodik.
- A feltekeredős-szorítós, lövöldözős, savköpős támadásai ellen dodge, a farokcsapkodós ellen tökéletes a block.
- A burst támadását én nehezebben hárítottam, mint korábban bármi másét, inkább dodge-oltam.
- Dark Realmben túlélés, ekkor is megvan a ragyogós aranyfejű csúszó támadása, ugyanúgy érdemes szemből az orrára koppintani, de minden más esetben inkább menekülés szerintem, nehéz egyszerre rá is és a kis kígyókra is figyelni, kivéve, ha valaki ügyes és mindkettőt le tudta csapni korábban.
- A kulcs szerintem, hogy a farokcsapkodás blockolva, a szorításos támadása pedig dodge-olva legyen, és minél előbb le kell csapni az egyik karját. A többi támadása annyira nem vészes, a burst mondjuk 1hitelt engem, de aránylag könnyű kikerülni.

Ez jó mulatság, férfi munka volt amúgy, az egész pálya tetszett. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#178) Deck válasza Bad Pritt (#177) üzenetére


Deck
titán

GG! :C

PS5

(#179) zole72


zole72
tag

Kígyót még nemt tudtam lenyomni 3 próba eddig fél hp-t sikerült leverni.

(#180) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Visszamentem az első misszióra, mert elhagytam egy Kodamát. Amennyire nehéznek élte meg mindenki, annyira volt gyerekjáték másodjára :D Pedig még csak most lettem level 20. Semmiben nem másabb ez nehézségre, mint az első rész, szóval no worries, haladjatok és be fog állni a nehézsége :)

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#181) Deck válasza Kai_Rong (#180) üzenetére


Deck
titán

Nehezebbnek hat a kezdés. Egyből ott a 2. nagy dög enemy, az új dolgokat megkell szokni és begyakorolni, meg szinte még semmit se fejlődtél stb. De ha később mész oda vissza akkor nem nehéz az a map az biztos.
A Nioh 1-ben a bossoknak a klasszikus 1.fázis meg 2.fázis dolog volt, itt nincs ilyen ebben a részben. Ebben másabb a 2 rész bossilag.
Lehet nem is nehezebb csak jóval összetettebb, komplexebb. Bár szerintem akkor is nehezebb ez a játék már csak a keményebb sima mobok miatt és többen is vannak. Az 1-et álmomból felébresztve is végigjátszom könnyedén.. :P
Persze majd mikor végigjátszom akkor fog eldőlni ez a dolog :P

PS5

(#182) Peetey91 válasza Deck (#181) üzenetére


Peetey91
senior tag

Egyelőre én is úgy érzem, hogy ez nehezebb. Különösképp a side questek. Nem feltétlenül baj, de nem egyszer sima mobtól halok és bukom a felhalmozott amritát.

(#183) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

A sudamákat érdemes mind felkeresni, mint a kodamákat, jár érte trophy vagy ilyesmi? Átjöttem az új területre, a barlangos esős pályán vagyok, elég szenvedős és van egy sudama egy leszakadt fahíd túloldalán és nem tudom, hogy kell eljutni hozzá...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#184) Deck


Deck
titán

1.04 Update Changelist: [link]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#185) RetroJack válasza Deck (#184) üzenetére


RetroJack
tag

Ez 2017 febr. Nioh 1 :D

(#186) Bad Pritt válasza Bad Pritt (#183) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Meglett közben, meg a kodamák is.
Ez az elefántos boss elég wtf, tanácsok ellene?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#187) Bad Pritt válasza Bad Pritt (#186) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nevermind, meglett. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#188) Deck válasza RetroJack (#185) üzenetére


Deck
titán

Sorry.. :DDD [link]

PS5

(#189) Deck


Deck
titán

Tuning Menyét... First try!!! :C
(demoban szoptam vele így könnyebb volt azért) Gond nélkül burst countereztem.

PS5

(#190) RetroJack válasza Deck (#189) üzenetére


RetroJack
tag

Nem semmi! Grat! Én ma megyek neki...
Kint van már az update ? Nekem 1.03 meg mindig.

[ Szerkesztve ]

(#191) Deck válasza RetroJack (#190) üzenetére


Deck
titán

Köszi! Úgy voltam vele úgyis meghalok elsőre.. De nem :DDD

Még nincs kinn nálam se. :N

Kép hogy elsőre lett meg: [kép]

PS5

(#192) lbandi777 válasza Deck (#191) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Szép munka.Engem picit szopatott a tegnapelőtti twilight-ba de kaptam 54- es cuccokat cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#193) Deck válasza lbandi777 (#192) üzenetére


Deck
titán

Twilight-ba tuti keményebb azért. Akkor megérte, grat! :C

PS5

(#194) RetroJack válasza Deck (#191) üzenetére


RetroJack
tag

Na másodszorra meglett, lehet hogy gyengítették, de nem hiszem inkább már ki ismertük :C

(#195) lbandi777 válasza Deck (#193) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Szerintem nem volt keményebb csak sietni akartam,a pálya tűnt nehezebbnek.De itt nem szabad kapkodni, mostmár úgy haladok hogy ha többen vannak 1 helyen akkor a gyengéket lelövöldözöm messziről.

(#196) Deck válasza RetroJack (#194) üzenetére


Deck
titán

Igen! :C Azért a demoba haltam becsülettel.. :DDD

PS5

(#197) Deck válasza lbandi777 (#195) üzenetére


Deck
titán

Shrine-nál énis mindig veszek lőszert és így csinálom ahogy te.. :P

PS5

(#198) Kai_Rong válasza Deck (#196) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

A demo azért sokat dobott a kezdeti nehézség leküzdésén :D Most jutottam el a kígyós bosshoz, 0 halállal a pályán. Ehhez képest a demóban kb. minden sarkon meghaltam.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#199) Deck válasza Kai_Rong (#198) üzenetére


Deck
titán

Legalább azt tudjuk, hogy ugyanazzal a demoval játszottunk.. Mert, ugyanígy voltam vele.. :DDD

PS5

(#200) lbandi777 válasza Kai_Rong (#198) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Csak a demóban sokkal nehezebb ellenfelek voltak és több is.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nioh 2 (PS4)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.