Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#482) .mf válasza Timer (#479) üzenetére


.mf
veterán

"Csak hát, valahogy úgy esett, hogy a hivatalos hazai partnerek baromira drágábbak"

2019-ben, amikor még 1 éves se volt, vettem a Z6+24-70 kitet Bécsben €1749-ért, és akkor még 350 alatt volt az euró. Idehaza csak a váz került ennyibe.
Rendeltem vele 50 f1.8-ast is 349-ért, de nem érkezett meg elutazás előtt, így azt nem tudtam átvenni. Na az azóta is másfélszereséért megy.
A magyar árak egy vicc, ahogy az utóbbi évek áremelései is. 349-ért is szinte biztos, hogy volt profit az obin. A Z6II-t majdnem megrendeltem '21 dec-ben €1699-ért, aztán csak ráncoltam a homlokom, amikor jövő tavasszal 2149-re emelték. Annyiért rohadjon rájuk.

"annál kevesebbért meg kábé bűn eladni, tekintve az állapotára"

Szerinted. A vevők lehet mást gondolnak.
Kipakoltam a szekrényből egy jópár obit, amihez évek óta nem nyúltam. Van köztük néhány, amit újan vettem és csak párszor használtam, van, amit 1x vittem csak el fotózni. Bolti ár feléért raktam fel őket, van, amit még annál is kevesebbért, mégsem kapkodnak értük, eddig csak 1-et vittek el.

"Az egyébként hogy a francban van, hogy a papíron jóval lassabb XQD kártyák drágábbak, mint a CFexpress type-b modellek?"

Az XQD Sony szabvány, licenszdíjas. Másrészt régebbiek, így ha a bolt régebben, még drágábban megvette, és jó magyar szokás szerint a beragadt készletből se hajlandó engedményt adni, akkor még ott áll a nyakán a sok évvel ezelőtti áron.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.