Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#479) Timer


Timer
veterán

Nikon tavaszi akció van obikra és vázakra, április 30-ig a 220voltnál. Elvileg 10-15 százalékokat engednek sok mindenből.

Csak hát, valahogy úgy esett, hogy a hivatalos hazai partnerek baromira drágábbak, mint az Alza. Például Alzán a Z6II most 789.000 forint önmagában, FTZII-vel együtt vásárolva pedig 863.000 forint, 36 hónap garanciával. A tavaszi kedvezményes kuponnal 220voltnál (és a hazai hivatalos viszonteladóknál) csak a váz 833.000 forint az akcióban, FTZII-re pedig nincs kupon, így a teljes pakk 942 ezer forint. Ez azért szép diffi, és arról nincs infó, Alzán meddig van egyáltalán ez az akció, mert jó eséllyel ez csak véletlen átfedés a hivatalos nikon akcióval (vagy reakció arra). Van 24-70 F4-es kit is, kerek 1 millióért, de FTZ nélkül.

Hosszas nyűglődés, agyalás, teszt olvasgatás és Z5-tel való összevetés után behúztam most egy FTZ-s Z6II szettet. Furcsa lesz D750 után, az biztos, remélem, hozza majd az elvártakat. D750 egyelőre marad tartalékváznak, bár hobbistaként elég luxusnak érzem megtartani arra, hogy "esetlegmajdvalamikorhaúgyhozzaahelyzet" elővegyem, erre a D3500 is megfelelő lett volna (bánom is, hogy eladtam, amikor majdnem 3 évvel ezelőtt megvettem a D750-et, mert most egyértelmű lenne a szitu). Mindenesetre, ha jól látom, 30 ezer expóval 300-at se nagyon lehetne kérni érte már, annál kevesebbért meg kábé bűn eladni, tekintve az állapotára. Nehéz ügy lesz ez, már érzem előre.

Az egyébként hogy a francban van, hogy a papíron jóval lassabb XQD kártyák drágábbak, mint a CFexpress type-b modellek? Sandisk Extreme Pro 64-est néztem ki CFE-ből, van ennél jobb választás?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.