Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#349) .mf válasza BoscoD55 (#345) üzenetére


.mf
veterán

Ez sajnos ilyen - a D500 egy sport-/riporter-váz, az AF-ra van kihegyezve. A Z6 AF általános felhasználásra teljesen jól működik, de ahol ennyire számít az AF, ott már kijön a különbség.
Cserébe a D500 képei sokkal hamarabb zajosodnak, nem bírják annyira jól a magas ISOt, kisebb a dinamika-tartománya, és nem olyan szépek a színei, mint a Z6-nak.

Majd talán a Z6III... nemrég kikerült egy befektetőknek szánt diasor a tervekről, ott azt írták, hogy "Deploy advanced features from the Z9 across the lineup" - és a Z9-en kívül a többi váz sajnos le van maradva AF-ban a konkurenciához képest.
Lehet, hogy én is skippelem a Z6II-t (főleg, hogy a téli €1700-ról szép fokozatosan €2150-re emelték, majd most nyárra "leakciózták" 2050-re - ami drágább, mint a megjelenéskori €2000 ára...), és a Z6III lesz a következő.

Z tele: sajnos ez van. Én is nagyrészt FX obikat használok még, nem kezdtem még Z-re váltani őket - nagy az árkülönbség, hiába jobbak.

Roachy: "ha lesz bármi eladó cuccod, légyszi keress meg privátban, gondolom eladásnál is ragaszkodsz a te árpolitikádhoz."

Akkor sokat kell várnod, mert nagyon ritkán adok el bármit is; de amiket eladtam, azon nem nyerészkedtem, használtat hasonló áron adtam tovább, mint ahogy én szereztem, vagy ha újan vettem, amennyit a fair használt értékének tartottam.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.