Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Nem találtam a leírásába, így nincs is benne olyan amit fókusz csapdának hívnak?
Valaki tud infót adni rólla?
Köszi!

(#402) stop válasza Degeczi (#400) üzenetére


stop
aktív tag

igen, ezt ismerem én is

viszont a melókról készült fotók nagyrészénél ez szükségtelen nekem (mármint a RAW).

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#403) Degeczi válasza mc-4 (#401) üzenetére


Degeczi
nagyúr

attól, h a leírásában kimondottan nem szerepel, már a D70-en is lehetett ilyet végezni: az AF-S (és AF-A) autófókuszüzemódok fókusz-prioritásúak, azaz csak akkor exponálnak, ha az AF szenzor helyes fókuszt érzékel
(folyamatos, AF-C módban nincs ilyen, az azonnal lő)

innen kezdve adja magát a dolog:
- az AF indítás funkcióját leszeded az exponálógombról (f4 menüben az AE-L-ra teszed az AF-ON-t. Egyébként is nagyon ajánlott!! Egy ideje már kizárólag így használom a gépet, sokkal kényelmesebb így átkomponálni a képet. Ez még rímel is)
- beállítod a fókuszt arra a távolságra, ahová a célpontot várod,
- folyamatosan lenyomva tartod az expógombot (akár vezetékes távkioldóval is, persze)
- amint betéved vmi az adott pontra, helyes élességet észlel az AF rendszer, elkészül a kép

(#404) mc-4 válasza Degeczi (#403) üzenetére


mc-4
aktív tag

Köszi a választ!

Hét közben lesz időm ki is próbálom.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#405) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a Capture NX2-nek van magyarnyelvű változata?

(#406) johnjohn válasza mc-4 (#405) üzenetére


johnjohn
addikt

Nincs. :(

(#407) philoxenia válasza johnjohn (#406) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annyira bonyolult a kezelése?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#408) Padam


Padam
aktív tag

En keresgeltem tutorial-t angolul is, de ugyse nagyon talaltam. :(

Lightroom-bol ezzel elentetben mar van vagy 4-5 dvd, ami tenyleg hasznos is.

(#409) Degeczi válasza Padam (#408) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"The Photographer's Guide to Capture NX2"-re keress

(#410) Padam válasza Degeczi (#409) üzenetére


Padam
aktív tag

koszi, otthon meglesem, ez video vagy konyv? :)

(#411) johnjohn válasza philoxenia (#407) üzenetére


johnjohn
addikt

Nekem nem bonyolult, meg CS 3-at használok, a kék pofi csak a sajnálkozásnak szólt.

(#412) sKie^ válasza lover summer (#379) üzenetére


sKie^
tag

Jah, mar 300k korul mozog mindenhol. Pixmania-nal van meg olyan 265 kornyeken, de egy het alatt ment fel ott is 251-rol idaig. En egy het mulva tudom megrendelni, addig egy 10-est biztos megy fel megint az ara. Ennyit nem szantam a gepre, de a rohadas jonne rajuk, hogy most emelnek ezek is arat.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#413) overfloat válasza sKie^ (#412) üzenetére


overfloat
csendes tag

Jövő hét második felére hozzák a MM-ba a D90-et majd beírom ide, hogy mennyibe kerül de ne számíts semmi jóra.
Én is azon vacilálok várjak e vele vagy megvegyem sokkal drágábbért.(de ha 280 - ért lenne lehet érdemes megvenni, mert egyhamar szerintem nem fog lejjebb menni az ára)
:\

(#414) Kazimír


Kazimír
őstag

Szétnéztem német nyelvű árkereső honlapokon, a legolcsóbb helyen is 900€ a D90 18-105-ös kitben, ami 310-es árfolyammal számolva bizony 280e Ft körül van..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#415) Degeczi válasza overfloat (#413) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hivatalos forgalmazónál biztosan nem fog egyhamar lemenni, mert a Nikon képviseletnek nemigen szokása a javuló árfolyamot követni :(
(mint tavaly, a 150 körüli dollár, ill. 230 körüli euró idején sem - pedig olyan aztán biztosan nem lesz mégegyszer)

(#416) dabgergo


dabgergo
őstag

Miért kerül mindenhol 300e-be, ha egyszer külföldön mai árfolyamon 250? [link]
Nem lehet külföldröl sehogy úgy vásárolni, hogy legyen magyar garanciája?

(#417) Degeczi válasza dabgergo (#416) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"külföldön"-nek mondjuk ne az USA-t vegyed, mert ott eleve jóval olcsóbbak a fotócuccok, nyugateurópához képest is...

másrészt ez nem a boltokon múlik: a hazai Nikon képviselet szabja meg az árakat (és a garanciafeltételeket is)

(#418) overfloat válasza Dare2Live (#1) üzenetére


overfloat
csendes tag

Egy Pesti MM-ba elrakattam egy D90-et ott még 259 ezerért, annyi hogy ez az utolsó darab és vitrinbe van.
Egyszóval ez az amit mások próbálgathatnak esetleg fotózhatnak vele, vagy egy ilyen vitrines gépet nem érdemes megvenni?
De szerintem még így is jobban megéri mint legközelebb 300-ért.

(#419) sKie^


sKie^
tag

En a pixmania-nal rendeltem meg 263k koruli osszegert par napja. Most mar ott is 283k. De nem tudtam kifizetni, mert meg nincs meg ra a keret, viszont jovo het elejen mar rendben leszek. Most itt van nemi riziko, mivel atutalassal megy a dolog, a rendelest regisztraltak, de meg nem utaltam. Az osszeg elvileg fix, akkor kezdik meg a kiszallitast, mihelyst atutalom az osszeget. Igy haladekom van, mig meglesz a penzem, viszont nem erint az idokozbeni arvaltozas. :) Ha szerencem van, kb 20k-t sporoltam a dolgon, ami meg ellensegek kozt is legalabb egy Nikon potakku ara. :D Tudom, hogy pixmania-nal nem a mo-i garancia van, de en nem fizetek 300k-t egy D90-ert, meg reszletre sem idehaza.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#420) Degeczi válasza sKie^ (#419) üzenetére


Degeczi
nagyúr

minden fórumon ugyanazt találod: Pixmaniától soha, semmit! :W

ezerszer inkább egy MM-os bemutatópéldány, vagy akár egy pár száz expós használt plédány - de 2 év hazai garanciával

(#421) sKie^ válasza Degeczi (#420) üzenetére


sKie^
tag

Hat most elbizonytalanodtam, mert ekkora osszegben pixmaniatol meg nem rendeltem cuccot, de az eddigiekben nem volt veluk semmi gondom. Atneztem a hivatalos Nikon forgalmazok listajat es 280 korul kapni legolcsobban. :/

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#422) johnjohn válasza sKie^ (#421) üzenetére


johnjohn
addikt

A gond az a Pixmania-val, hogy sem üzlet, sem iroda, sem raktár, sem garancia NINCS Magyarországon, francia székhelyű cég, csak a weblap magyar. Ha elromlik ki kell küldened javításra postával Francia-honba a gépedet, nem lesz szenzortisztítás ingyenesen, csak pénzért. Csak olyasmit szabad rendelni tőlük ami nem romolhat el./ Például kalapácsot/

(#423) sKie^ válasza johnjohn (#422) üzenetére


sKie^
tag

Ezzel en is tisztaban vagyok, hogy nem lesz garancia, csak a pixmania-s garancia. Ami inkabb riaszt, hogy utanaolvastam a cegnek es eleg sokat szidjak, hogy nem az jott, meg fel volt bontva, meg bla-bla-bla. Jo, egy ekkora cegnel elofordulnak malorok, ezzel egyutt lehet elni, csak akkor sz@r, ha velem fordul elo a dolog. Na ezt elkerulendo sztem holnap visszamondom azt a rendelest, a potakkut meg beszerzem egy honap mulva. Inkabb ez, es megveszem egy hivatalos mo-i Nikon partnercegtol a kitet 280 koruli penzert. Fene otteszi, kell az a gep! =)

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#424) Degeczi válasza sKie^ (#423) üzenetére


Degeczi
nagyúr

2 év nagyon hosszú idő, szerintem egy váznál roppant fontos, h legalább efelől nyugodt legyen az ember

pótakku egyáltalán nem fontos, mert az örökkévalóságig tart egy töltés (RAW-ban is simán min. 8-900 kép, de akár 1000-nél is több), és teljesen jó a visszajelzése, %-ban

(#425) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!
Bár honnan jön akkor egyéves világgarit ad rá a Nikon, az itthoni Nikon megtolja még egyel így jön össze a két év.
Én is majdnem kintről vettem, de akkor itthon nagyon "olcsó" lett.

Üdv!

Ő is ithon vette mikor lent volt az ára, olcsóbb volt mint kint.

[ Szerkesztve ]

(#426) Degeczi válasza mc-4 (#425) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a "világgari"-val sajnos csak kiröhög a hazai szerviz...

(#427) mc-4 válasza Degeczi (#426) üzenetére


mc-4
aktív tag

Lehet eröltetni el kell, hogy fogadják!

(#428) mc-4 válasza sKie^ (#423) üzenetére


mc-4
aktív tag

Szia!

Akkut én itt vettem, nem arany árban mint az eredeti.

(#429) Ijk válasza sKie^ (#423) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pótakksira akkor van szükséged, ha 1 hétre mész az esőerdőbe. Nekem d50-t nyaraláson 1 hét alatt egyszer kellett töltenem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#430) Degeczi válasza mc-4 (#427) üzenetére


Degeczi
nagyúr

még nem olvastam fórumon olyat, aki ezt el tudta volna érni a hazai Nikon szervíznél (de tipikusan más kameragyártóknál is ugyanez van), úgyhogy erre inkább ne építs!

úgy kell tekinteni, h "világgari" = nincs hazai garancia, és akkor nincs meglepetés...

(egyébként érthető: az esetleges garos javítások költsége megjelenik az itthon forgalmazott kamerák árában. Külföldi gépeknél ezt a kutya nem téríti meg a hazai szervíznek, így nem meglepő, ha elhajtanak)

(#431) Degeczi válasza Ijk (#429) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van!
azoknál a gépeknél még annyi értelme volt a pótakkunak, h bár szintén az örökkévalóságig mentek egy töltéssel, azt nem igazán lehetett tudni, mennyi még a szufla bennük (a D70-em legalábbis tipikusan elég kevéssel, 40-50 képpel a teljes lemerülés előtt adta először jelét a fogyásnak)

mivel minden este rátölteni nem akartam, inkább vettem egy amúgyis filléres utángyártott tartalékakkut: így nyugodt lehettem, mindig ott volt egy töltött tartalék

a D90-nél azonban már teljesen jó a szintkijelzés, egy töltéssel még tovább is bírja mint a D70, a tartalékakku méregdrága (utángyártott pedig bizonytalan) - így adja magát, h ne is siessen a beszerzéssel az ember, hiszen semmi nem indokolja

(#432) Kazimír válasza mc-4 (#427) üzenetére


Kazimír
őstag

Ha valamit "erőltetsz" egy szervízben, tudod hogy kezelnek majd?.. - és ami még fontosabb: Hogy bánnak a gépeddel..

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#433) Zebu válasza Zebu (#340) üzenetére


Zebu
addikt

Nah újra előjött ez a kérdés.

A hétvégén kipróbáltam egyik cimborám fix 50-es f/1.8-cas obiját a vázamon.
Ugyanúgy front focusos volt tág rekeszen, mint a korábbi obim, amit eladtam. Úgy néz ki a vázzal lesz valami...

Ahogy írtam korábban is, a 18-200, és a 12-24-en nem érzékelem a problémát, tehát jelenleg nem érzékelem a problémát, de azért zavar a dolog...

Jah a cimboránál semmi gondja az obinak. Igaz ő egy Fuji S5 Pro-n használja.

Most nem tudom mit csináljak, hogy bevigyem-e szervízbe a gépet, vagy mi legyen?

Nem szeretném, ha a garanciális időn túl esetleg belefutnék ebbe, viszont attól is tartok, hogy mi lesz ha hozzányúlnak....

Mit javasoltok?

(#434) Padam válasza Zebu (#433) üzenetére


Padam
aktív tag

valamikor osszefuthatunk ha gondolod es akkor kiprobalhatod meg az enyemmel is :)

meg akkor vegre letesztelheted a sigma 105ot is :)

(#435) Zebu válasza Padam (#434) üzenetére


Zebu
addikt

Okec, az jó lenne!

Amúgy 7végén egy srác hozott hozzám egy 105-öst és közgyűrűket is, de nem tudtam megnézni, mert inkább söröztünk! :D

(#436) Degeczi válasza Zebu (#433) üzenetére


Degeczi
nagyúr

én viszont a vázat cseréltem annak idején, és a másik is éppúgy frontos közelről/tág rekesszel az 50/1.8-al - pedig az obi D70-en még jó volt

mondanám, h a váz - de 85/1.8-al jól fókuszál, teljesen nyitva is

talán az 50/1.8-nak van vmi (optikai? mechanikai?) jellemzője, amire háklis

ugyanakkor sokaknak mégis jó...
egy ilyet kellene tehát megfogni: egy olyan vki obiját kipróbálni, akinek jól működik

akkor egyértelműen ki lehetne jelenteni végre, h a vázakkal, vagy az egyes 50/1.8 példányokkal van-e gond

(#437) Zebu válasza Degeczi (#436) üzenetére


Zebu
addikt

Padam kollégának jól működik az 50-es 1.8-cas obija a D90-es vázán. Ha minden jól megy akkor hétfőn kipróbálom az obiját a vázamon és meglátjuk.

(#438) DJ Reinhardt válasza Degeczi (#430) üzenetére


DJ Reinhardt
tag

Úgy kell tekinteni, hogy világgarancia-papír + számla(másolat?) = 1 év garancia az itthoni szervizben

(#439) Degeczi válasza DJ Reinhardt (#438) üzenetére


Degeczi
nagyúr

max akkor, ha az eladó szabályosan ki is töltötte a garlevelet a vevő és az eladó cég adataival, cégbélyegzővel lepecsételte!

a külföldről becsempészett gépek 99,9% esetében azonban üres ez a papír - abban az állapotában pedig csak egy dologra használható...

(#440) Talas válasza Zebu (#437) üzenetére


Talas
tag

50 es obival kapcsolatban egy kis észrevétel:
Az új verziós médincsájna obik közül volt szerencsém 5 darab közül kiválasztani 2 darabot, aminek nem volt fókuszgondja. Ezek szinte egyformák voltak, az egyikbe volt egy kis frontfókusz, de csak ha nagyon kötözködni akarok akkor vehető észre, a másik lett egyedül tökéletes a D80 vázamon. Volt olyan példány ami nagyon durván frontfókuszos volt.

Tesómnak van egy régebbi 50-es japán obija, se nála se nálam nem volt gond a fókusszal.

Csak arra utalnék, hogy van rendesen szórás a mostani obik között.

(#441) Zebu válasza Talas (#440) üzenetére


Zebu
addikt

Viszont akkor a Fuji S5 Pro-n miért nem az?

(#442) Degeczi válasza Talas (#440) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az enyém még szintén régi (fém) japán, nem "D" verzió - de közelről jól láthatóan frontos a D90-en

(#443) Degeczi válasza Zebu (#441) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egyelőre talán a legvalószínűbb tipp, h a D90 AF rendszerének sebességét akarták optimalizálni (állítólag vmivel gyorsabb is a D80-hoz képest, pedig az AF hardver azonos), így lehet, h a beállási tolerancia lett tágabb, ill. kényesebb arra, h az obi jól végzi-e a dolgát

(#444) overfloat


overfloat
csendes tag

Nekem 1 hete van meg a D90, eddig teljesen megvagyok vele elégedve, annyi problémám lenne, hogy némelyik képnél a kép 4 sarkában sötétebb folt látható, jobban akkor figyelhető meg ha égboltot fotózok.
10-ből 1-2 kép ilyen körülbelül, de lehet én nem jól állítok be valamit, vagy esetleg napellenzőt kellene használnom.
Valaki tapasztalt már hasonló jelenséget?

(#445) johnjohn válasza overfloat (#444) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez az objektív sajátossága, vignettálás-nak nevezik, mértéke függ a használt obi minőségétől.
Valami jobb képszerkesztő programmal pl./ Zoner Photostudio, Adobe Photoshop / ki lehet szedni.

(#446) Degeczi válasza overfloat (#444) üzenetére


Degeczi
nagyúr

minta?

épp egy rosszul fölrakott napellenző tudna ilyet csinálni, vagy egy vastagabb peremű szűrő is belevignettálhat

de egyébként magától a kitobi is átlagnál erősebben vignettáló fajta, ezért kérdés a minta, h normális jelenségről van-e szó (valszeg igen)

(#447) overfloat válasza Degeczi (#446) üzenetére


overfloat
csendes tag

itt egy mintakép:

http://img11.imageshack.us/my.php?image=kp061.jpg

valamikor sötétebb valamikor világosabb ez a 4 folt

[ Szerkesztve ]

(#448) Degeczi válasza overfloat (#447) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, ez ennek az obinak normális jelensége

a tesztek mindig meg is említik, pl. itt is jól látható, h 105 mm-en teljesen nyitva még majdnem 1 FÉ a sarkok sötétedése (vagyis fele olyan világosak, mint a kép máshol), f/8-ra rekeszelve már jelentősen javul a helyzet, f/11-en pedig már teljesen elhanyagholható:
(de egyébként valóban egyszerűen korrigálható szoftverben is. Sok kamera magától is tesz ilyet, pl. a Panasonic G1 is így teszi elfogadhatóvá a kitobiját)

(#449) overfloat válasza Degeczi (#448) üzenetére


overfloat
csendes tag

Értem, akkor megnyugodtam mert már azt hittem a gépnek van valami hibája.
Köszöntem a választ.

(#450) Degeczi válasza overfloat (#447) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(másrészt a legtöbb témán eleve nem veszed észre, csak ilyen esetben, amikor egybefüggően világos a háttér. Portrénak meg még kimondottan jót is tesz a vignettálás :D De ha zavar, és szoftverrel sem akarsz korrigálni, a VR miatt statikus témához nyugodtan lerekeszelhetsz, pláne ilyen jó időben)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.