Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) sKie^


sKie^
tag

Kb egy oraja van meg. Hat szokni kell, ez az elso Nikon-om, nagyon tetszik a dolog. Vegul magyar boltbol vettem, nem sokkal dragabban, mint kulfoldrol lehetett volna, de jobb otlet is volt, hogy vegul igy dontottem, mert a garanciaban igazatok volt, hogy fontosabb, hogy a hazai markakereskedesnel legyen.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#452) Kazimír válasza sKie^ (#451) üzenetére


Kazimír
őstag

Használd egészséggel, szép fényeket hozzá! :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#453) Zebu


Zebu
addikt

Na srácok ma kipróbáltam egy 50-es 1.8-cast a vázamon. Már a 3-at.

Ezzel végül nem volt front focus gond. 1.8-con kissé lágy volt, viszont 2-től már tök jól használható az eredmény.

Viszont úgy néz ki mégsem veszem meg, mert ha 28-70 2.8-ba invesztálok, akkor felesleges az 50es :)

Nem?:)

(#454) Kazimír válasza Zebu (#453) üzenetére


Kazimír
őstag

Ha a 28-70-re van keret, akkor egy 50-es már szinte ingyen.. :D

Most nézem: A 28-70 - 935g! szép súly.. :Y )

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#455) Zebu válasza Kazimír (#454) üzenetére


Zebu
addikt

jah, csak akkor már nem kell olyan :)

(#456) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!
Nah megvan a 28-75... Tetszik, viszont érdekes mert mostanság is néha mintha tévesztene az AF..... főleg f4 alatt...

Bár az igaz, ha használom hozzá az SB600-zat akkor tűéles.....

Mondjuk hétvégén medence mellett próbálgattam, nem tudom ez számít-e, de elég furcsa eredmények születtek vaku nélkül.....

Még próbálkozom, de már kezdek a vázamra gyanakodni.... A 12-24-gyel semmi gond nincs. Mit csinálok rosszul?

(#457) Ijk válasza Zebu (#456) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az f4 alatt az a szűkebb rekeszt jelenti? Egyébként amikor sb600-al használod, akkor a piros csíkokra fókuszálsz (segédfény)?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#458) Zebu válasza Ijk (#457) üzenetére


Zebu
addikt

akkor oda, bár szerintem lehet bennem van a baj, hétvégén még lövök vele párat.

Rosszul fogalmaztam, F4 alatt a tágabb rekeszre gondoltam (2.8, 3.2, 3.5)!

(#459) Degeczi válasza Zebu (#456) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha 28-75/2.8, akkor gondolom Tamron
jó obinak mondják, de valóban fontos letesztelni az AF-et

(#460) Ijk válasza Zebu (#458) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem lehet, hogy szűk rekeszen is mellélő, csak nem annyira látszik a nagyobb DOF miatt? Mert ha csak f4-ig téveszt akkor tényleg nagy a rejtély. Esetleg próbáld meg, hogy nyomtatsz egy tesztábrát, de akár egy újság is jó, belövöd az egyik sort és különböző erősségű megvilágítással lősz képeket, ill. a vaku segédfényével is egyet. Abból többminden kiderülhetne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#461) Zebu válasza Degeczi (#459) üzenetére


Zebu
addikt

Izé..... ööööö Johnjohn-nak nem volt gondja vele és ő is D90-en használta! ;)

Ijk: jah lehet próbálok egy ilyet, de egyre gyanúsabb, hogy az 50-essel is gond volt, még a végén ezzel is.... furcsa..... remélem csak én bénázok!

[ Szerkesztve ]

(#462) Degeczi válasza Zebu (#461) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az egyes vázak között sajnos bőven lehet eltérés...
mindenesetre nem nehéz alaposan letesztelni

de lehetőleg ne vakusegédfénynél, mert az alaposan félrevezetheti az AF rendszert, ha az adott obi nem szűri kellően az infratartományt

(#463) johnjohn válasza Degeczi (#462) üzenetére


johnjohn
addikt

Az obi nálam volt, de Én végül nem tudtam megvenni, kb. 50 képet lőttem vele, D 90 vázzal, f 3.5-f 8 között már valamennyi gyújtótávon minden kép szép éles volt, nem volt AF gond az obival.A fotók egy része megvan nálam, vissza lehet nézni őket.
Azt viszont figyelembe kell venni, hogy f 3.5 alatt már lágyul a képe, főleg, ha a fókusz tárgya 2-3 méternél messzebb van.
Ha RAW ban fotózunk az élesítéssel utólag még jobban korrigálható mint Jpeg-ben.
Tartok tőle, Zebu kolléga vázának lehet valami AF gondja !

(#464) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Nah csináltam egy tesztet és jónak tűnik! :DD Még próbálkozom, szerintem tényleg béna voltam! :R

(#465) johnjohn válasza Zebu (#464) üzenetére


johnjohn
addikt

Na akkor megnyugodtam ! Milyen beállításokkal próbáltad ? Nálam "A" üzemmódban volt a gép, itt választottam f 8-tól lefelé lépésenként a blendét amikor teszteltem, középső fókuszpont, ISO 200, és RAW. 15-20 m- re levő épületet, illetve 2-3 m-re levő szobrot , illetve portréalanyt fotóztam, jó fényviszonyok között. Ha nyitott a blende, az erős fényt már nem szerette D 90 !
Nézd meg alaposan a képeket, hogy fókuszhiba, vagy lágy képekre jellemző enyhe , de egyenletes mosottság van-e jelen rajtuk, a kettő nem ugyan az !

(#466) Zebu válasza johnjohn (#465) üzenetére


Zebu
addikt

Most csak közelről próbáltam manuális módban, kb 70cm-ről, elemeket fotózva.
Útközben lőttem pár kukáról is képet úgy 1-2 méterről!

Hétvégén szeretnék egy kicsit szofisztikáltabb tesztet is! :DDD

Én most ISO 100-on voltam (azaz 200 - 1FE) és RAW-ba fotóztam szintén.

(#467) Zebu


Zebu
addikt

A hétvégi eredményeket elnézve brutál éles képe van ennek a Tamron obinak! :C

(#468) Kazimír válasza Zebu (#467) üzenetére


Kazimír
őstag

Mutatsz párat a "tesztképekből"? :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#469) Zebu válasza Kazimír (#468) üzenetére


Zebu
addikt

előbányászok majd valamit! :K

(#470) overfloat


overfloat
csendes tag

Nállam a tájképek eléggé gyenge minőségüek 18-105 ös obival, főleg P módban fotózgattam, tájképekhez ezek szerint már komolyabb obi kell, vagy én nem jól állítottam be valamit?
Manualba hogy kell beállítani hogy nagyobb kontraszt és élesebb legyen a kép?
Mert szerintem csak a rekesz meg a záridőval kell játszadozni..

(#471) Ijk válasza overfloat (#470) üzenetére


Ijk
nagyúr

"A" módban fényképezz. Tájképnél igazából a rekesz 4 és kb. 16 között bárhova állítható. Én legtöbbször f4,5-f8 között használom. A fókuszra figyelj, komponáláskor arra a pontra fókuszálj, ami a képen legjobban vonzza a tekintetet. A kontrasztot gyakran feljebb tolom utófeldolgozással, erre szinte minden képnézegető program képes.
Egyébként ha fel tudnál tölteni néhány teljes méretű képet, jobban látnánk mi a probléma.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#472) overfloat válasza Ijk (#471) üzenetére


overfloat
csendes tag

Köszi a választ, A módban még nem fotóztam, de megpróbálom és később lehet töltök fel képeket is.

(#473) Kazimír válasza overfloat (#472) üzenetére


Kazimír
őstag

RAWban fotózol?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#474) johnjohn válasza overfloat (#470) üzenetére


johnjohn
addikt

18 mm-en még egy kicsit "elnagyolt" a 18-105-ös képe, f 8-as rekesztől tér magához, igazából ha 20- 22 mm-re tekered, ott kezd jól dolgozni, és csökken a CA is.

(#475) overfloat válasza Kazimír (#473) üzenetére


overfloat
csendes tag

Egyenlőrre JPG-ben.
De most próbáltam "A" módban fotózni valóban jobb lett valamivel a kép.

[ Szerkesztve ]

(#476) Kazimír válasza overfloat (#475) üzenetére


Kazimír
őstag

Az első huszonpár képet még én is abban készítettem, aztán kipróbáltam a RAW-ot és azóta csak abban (jaj, ez most olyan TV shop - szerű kijelentésnek hangzott.. :D ).
Sokkal több utókorrekciót bír el a kép minőségromlás nélkül. Az NX2 használatát is sikerült hamar megszoknom, szóval ajánlom a dolgot.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#477) Degeczi válasza overfloat (#470) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"beállítani hogy nagyobb kontraszt és élesebb legyen a kép?"

ha pl. be van kapcsolva a D-Lighting, az is csökkenti a látható kontrasztot

M módban egyébként kikapcsol, ez már párszor megszívatott: lőttem egy obival A módban egy képet, aztán ugyanezt akartam egy másik obival is beállítani, de immár M módban, h pont azonos expozíciós értékek legyenek (így az is látható, ha névleg azonos expó mellett több vagy kevesebb fényt ereszt be egy obi - mert ebben is vannak különbségek) - aztán egészen durván eltért a két kép világossága, kontrasztja...
(mert M módban kikapcsolt az A-ban még működő DL)
általában nem is szoktam DL-t használni, hiszen úgyis mindig RAW-ban lövök

[ Szerkesztve ]

(#478) Ijk


Ijk
nagyúr

Én is 99%-ban rawban lövök a d50-nel. Igazából nem a képminőség, hanem az utófeldolgozás miatt. Amikor tájat, vagy városban fotózom, nem mindig vannak ideális fényviszonyok. Ideális számomra, amikor a nap már alacsonyabban van és 45-90° között világítja meg a témát. Így az égbolt, ill. a felhők nem égnek ki, és az épület is kontrasztos lesz (pl ennél a képemnél, habár itt is utólag adtam kontrasztot).
Tájképeknél is szeretem ha minél nagyobb szögben érkezik a fény, illetve mivel nagyon szeretem a meleg árnyalatokat, főleg a késői órákban jó fényképezni. (pl.) Ebben az esetben raw miatt még a fehéregyensúlyt is lehet finomhangolni, ízlés szerint.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#479) Zebu válasza Kazimír (#468) üzenetére


Zebu
addikt

Gyorsban feltöltök egyet ami éppen nem gyerek kép :)

Figyelem, a kép 12mpixel, 3MB, gondold meg, hogy rákattintasz-e! ;]

állkapocs

Az EXIF infokat benne hagytam..... Azért leírom egy részét :)

Tokina 28-75-tel készült 62mm f.8 1/500. Nagyobb fényerős képet most nem találtam, mert túl jó idő volt és rekeszelni kellett, majd keresek valami normálisabbat! :B

[ Szerkesztve ]

(#480) Kazimír válasza Zebu (#479) üzenetére


Kazimír
őstag

Tamron... akartad mondani :)

Tényleg nagyon szép képe van, köszönöm szépen! :K

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#481) johnjohn válasza Zebu (#479) üzenetére


johnjohn
addikt

Naugyemondtamhogyjólessssz!!! Ez az állat fűbe harapott ! Szép, éles, jó a dinamika is ! :C

(#482) Zebu válasza Kazimír (#480) üzenetére


Zebu
addikt

Jah igen arra godoltam, csak másfelé járt a kezem bocs! :B :R

[ Szerkesztve ]

(#483) dabgergo


dabgergo
őstag

A kövtkező egy hónapban vmikor megvenném a d90-et, lassan kezd összejönni rá a pénz:) Szóljatok, ha valahol kapható akciósan, ilyen 260 körül :) az szuper lenne.

(#484) Padam


Padam
aktív tag

Esküvőfotózást csinált már valaki D90-nel? :)

(#485) cunctator


cunctator
csendes tag

Üdv, meg tudjátok nekem mondani, milyen paraméterekkel rendelkezzen a számítógépem, hogy élvezetesen tudjam nézegetni, használgatni a közeljövőben megvásárolandó D90-es (csak még az obiban bizonytalan vagyok) géppel készített képeket?
Szerintetek milyen objektív kell akkor, ha én épületrészleteket, összejöveteleken arcokat szeretnék inkább fotózni? Meg persze virágokat is. Szóval inkább különlegességeket, mint sokezer emlékképet.
És egy szőkenős kérdés: mi a különbség a makró objektív és a nem makró között? Úgy értem, mire lehet egy makroobjektívet (pl. 105) használni a gyakorlatban? ;)

(#486) Zebu válasza cunctator (#485) üzenetére


Zebu
addikt

Monitorból mindenképp valami szélesebbre van szükség szerintem.... én sajna mezei 20ast vettem (4:3 arányút), most gondolkodom a cserén.... 23"4, vagy ilyesmi méretűn...

Legalább normálisan kiférne a kép fektetve a képernyőre...

Épületfotózáshoz inkább egy széleslátó, mondjuk 10-24 között, arcokhoz mondjuk 50-100 között, de a 105ös sigma is jó lehet még, ha nagy a szoba, vagy kültérben fotózol.

makró objektíveknek általában a közelpontja közelebb van :) És jobb optikai tulajdonságokkal bír.... általában...

(#487) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm D90-ese van mikor bekapcsolás után hibaüzenet küld, hogy nincs rajta az objektív(pedig rajta van).
Nem szokta cserélgetni az obit, a hibajelenséget van mikor egy ki-be kapcsolás megoldja van mikor obi fel-le vétel teszi rendbe a dolgokat.

Mielőtt gariztatni kezdené valakinek valami ötlet?

Köszi!

(#488) Zebu válasza mc-4 (#487) üzenetére


Zebu
addikt

Lehet, hogy csak kontakt hiba van a bajonettnél... vagy csak koszos, fene tudja!

Először ezt nézném meg....

(#489) Kazimír válasza mc-4 (#487) üzenetére


Kazimír
őstag

Nekem is játszott már párszor ilyet. Sőt, olyan is, hogy a fénymérésen "gondolkodott" egy ideig, és nem reagált semmire. Sőt, néha (szerencsére meglehetősen ritkán) normális záridővel és rekesszel teljesen fekete képet exponál. Bosszantó mind, ha gyorsan kell fényképezni, vagy nem megismételhető a felvétel.
Aztán pár mp türelem és/vagy újra ki-bekapcs megoldotta a dolgot. Nem vettem le és tettem vissza az objektívet, de hajlamos vagyok azt hinni, hogy mégis az a bűnös. Ha a gép, akkor igencsak szomorú lennék.. :(

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#490) Degeczi válasza mc-4 (#487) üzenetére


Degeczi
nagyúr

tipikusan érintkezési hiba, ami előfordulhat minden obival (de akad olyan Sigma is, ami pl. inkompatibilitás miatt el-elveszti a kapcsolatot a vázzal amikor az elalszik),
ám különösen a műanyagbajonettes obik nyűgje, mivel ott értelemszerűen nem tud testkontaktot adni a foglalat, csupán egy apró fémgolyó:

első körben ezt kell megpucolni (és persze a normál érintkezősort is, vázon is, obin is), ami az esetek nagy részében hónapokra megszünteti a gondot

[ Szerkesztve ]

(#491) mc-4


mc-4
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a gyors választ!

(#492) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Dolgozik valaki Raw Therapee-vel?
A kápeket most egyesével mentem ki szerkesztés után.
Meg lehet azt csinálni, hogy szerkesztés után akár 200 képet mentek ki egyszerre? Ott hagyom aztán had dolgozzon.
Írja meg lgyszi a folyamatot, köszi!!

(#493) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Ma filmeztem egyet úgymond "élesben" a masinával. Van egy kameránk, de pont lemerült amikor a gyerekről kellett volna 1-2 jópofa, emlékezetes és megismételhetetlen eseményt rögzíteni.

Megmondom a frankót, először fotózni akartam kamera hiányában, de ahogy kézbe vettem beugrott, hogy filmezésre is alkalmas.

Annyira nem is gáz szerintem, mint amennyire gondoltam... MF egész jól használható és addig nem is volt probléma amíg nem akartam a gyújtótávolsággal is játszani. Nah ott lassult a dolog és igazából mintha a világosabb részeknél kicsit villant is volna... Hasonló érzés volt, mintha a WB-t menet közben igazítaná, vagy újra kalkulálna valamit, nem tudom.

Nah egy szó, mint száz, egész jópofa és használható.. kellemeset csalódtam benne. :C

(#494) Zebu


Zebu
addikt

Jah még annyi, hogy úgy néz ki összebarátkoztunk a 28-75-tel!

Végre ráéreztem! :D Eddig úgy láttam, hogy 2.8-con mintha nem lenne elég éles a képe.... betudtam az obi sajátosságának, lágyságának, pegig valójában én voltam béna! :N

Igazából azt tapasztaltam, hogy 2.8-con sokkal szerencsésebb ha AF-C módban használom a fókuszt, mert így tutira éles képet kapok (jó kicsit lágyabbat). Érdekes.... AF-S módban többször sikerült életlent összehozni. Arra jutottam, hogy talán a témám (ami jelen esetben legtöbbször a gyerek) elég ha egy kicsit bemozdul már a kicsi DOF miatt nem lesz olyan éles, míg AF-C-ben ez a veszély így kevésbé fenyeget.

(#495) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Néha mintha ISO200-zon irreálisan magas zaj lenne a képen. Nemtudom mitől lehet, arra gyanakszom, hogy gyengébb fényviszonyoknál lesz inkább ilyen a kép.

Nem tapasztaltatok ti is ilyet?

(#496) Degeczi válasza Zebu (#495) üzenetére


Degeczi
nagyúr

föltekert (5 fölötti) élesítés esetén, pláne D-Lighting mellett könnyen előfordulhat

(#497) Zebu válasza Degeczi (#496) üzenetére


Zebu
addikt

föltekert élesítés?
Azt merre állítom?

(#498) Kazimír válasza Zebu (#497) üzenetére


Kazimír
őstag

Én pl. utólag az NX2-ben. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#499) Degeczi válasza Zebu (#497) üzenetére


Degeczi
nagyúr

?
ne viccelj már, h még nem néztél a gép Picture Control menüjébe...

amit ott állítasz, azt a Nikon RAW konverterek is átveszik alapban, és a D-Lighting beállítást is

ha zajos a kép, első körben ezt az élesítést érdemes NX2-ben teljesen levenni, és helyette Unsharp Mask lépést hozzáadni, ahol küszöbérték is megadható, így nem erősíti föl a zajt

más cégtől származó RAW konverter esetén persze mindez lényegtelen, ott csak annak beállításai számítanak

(#500) Zebu válasza Degeczi (#499) üzenetére


Zebu
addikt

Jah ok akkor így rendben van!

Néztem már, de nem tűnt fel. Capture NX 2-ben ok, ott tudom hol állítom :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.