Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Padam válasza johnjohn (#50) üzenetére


Padam
aktív tag

Nekem igazibol van egy 55-200-as obim, nem tul profi, de arra gondoltam, hogy inkabb eladom azt is a D70 kit-tel egyutt es a D90-et, akkor 18-200-as obival vennem.

De akkor szerinted jobb vetel a 18-105-ös?

(#52) johnjohn válasza Padam (#51) üzenetére


johnjohn
addikt

Melyik 55-200-as ?Nikon, vagy Tamron ?Nekem a "mezei" Tamron van 30 000.-alatt kapni, és remek, éles képeket rajzol, szép színekkel.
Volt nálam 18-200-as Nikon, de hamar visszaadtam, mert nem volt igazán jól használható.
Az igazi a 70-300 VR volna, az 250 mm-ig nagyon éles, viszont csak 70-től indul. :(((

(#53) Padam válasza johnjohn (#52) üzenetére


Padam
aktív tag

A Sigma van nekem.

(#54) johnjohn válasza Padam (#53) üzenetére


johnjohn
addikt

Egyedül a VR funkció amiben a Nikon a jobb, képminőségben nem nagyon lesz különbség.
A 18-105 lehet érdekes, bár nem árt megvárni a teszteket.A jól bevált 18-70-es Nikon sem elvetendő alternatíva.

(#55) Padam válasza johnjohn (#54) üzenetére


Padam
aktív tag

18-70-esem van most, de azert a VR miatt szeretnek vagy 18-105-ot venni vagy 18-200-at :)

(#56) Dare2Live válasza johnjohn (#54) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

slrgearon kint a 18-105 teszt

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57) Padam


Padam
aktív tag

Mar nem kell sokat aludni... :)) :))

(#58) Padam


Padam
aktív tag

Edigitálnál megvolt az árázás:

Nikon D90 16-85 VR 359.900 Ft
Nikon D90 18-105 VR 264.900 Ft
Nikon D90 18-200 VR 369.900 Ft
Nikon D90 váz 215.900 Ft

Ezek már áfás árak!

Azt hiszem én a 18-105 mellett döntök végül.

Már csak a 0% THM-et kell megvárni :)

[ Szerkesztve ]

(#59) Padam


Padam
aktív tag

Szerintetek erdemes lecserelni a D70-es kit obit (18-70-es) a 18-105-ös obira es kitben megvenni a D90-et?

(#60) tsabo84


tsabo84
csendes tag

Sziasztok!

A Nikon D90-ről készült vadonatúj tesztünket az alábbi linkre kattintva olvashatjátok:

[link]

A készülék kipróbálható a 220volt üzletében.

(#61) Pilács válasza Padam (#59) üzenetére


Pilács
senior tag

nem mert a te 18-105-öd már elkelt nem? :DDD

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#62) koxkids válasza Padam (#58) üzenetére


koxkids
őstag

18-105-ös nagyon bejövőőős :))

(#63) Padam


Padam
aktív tag

Aaaaa!

Sajna nekem csuszik meg 1,5 honapot a vasarlas, mert hitelre akarom majd megvenni, de tul friss a munkahelyem a hitelhez. :( :(

(#64) TeeJay


TeeJay
félisten

Artwork-nél kipróbálható a D90
én legalábbis itt ezt láttam : [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#65) --Disztroj-- válasza Szten Márs (#21) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Elég idióta dolog, ha úgy hasonlítanak össze két gépet, ha sem az obi, sem a beállítások nem ugyanazok egy tesztképnél :U ... most nem Chandlerre értettem ezt, hanem az oldalra, ahol ezeket így tesztelik.

Nekem D80am van és maximálisan meg vagyok vele elégedve kb. a D200al van pariban, ezt a pixinfon is leírták....ami a D90 mellett szól, az a magas iso-n is kiváló minőség (6400iso!!!--->[link]), és a videó funkció (de állítólag elég szar a konvertálása, meg szaggat és villódzik a képe)

Én személy szerint egyelőre nem vennék all-in-one gépet, mert ezeknek megvannak a gyermekbetegségei,majd kb 1 év múlva lesz érdemes venni ilyesmi ketyeréket, mert addigra válaszol a konkurencia, amivel a piac jobb, szebb, és olcsóbb lehetőségeket fog kínálni a nagyérdeműnek.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#66) Dare2Live válasza --Disztroj-- (#65) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

itt a D90 tesztben találsz videot, megnézheted mennyire "villodzik"
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#67) Padam


Padam
aktív tag

Na ki lesz az elso PH-s D90 tulajdonos? :) :)

[ Szerkesztve ]

(#68) johnjohn válasza Dare2Live (#66) üzenetére


johnjohn
addikt

Érdekes, nálam nem villódzik, hanem ugyan az a randa moiré van mint a Pixinfo tesztben levő videón, csak itt a vonat bordázott oldalán.Nem hiszem, hogy egy D 90-re lecserélném a D 200-ast. :(

[ Szerkesztve ]

(#69) johnjohn válasza --Disztroj-- (#65) üzenetére


johnjohn
addikt

Azért a D 80 a D 200-zal nem hiszem, hogy pariban volna.Használom mindkettőt, azért nem ugyan az ! :(

(#70) Dare2Live válasza johnjohn (#68) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nálam se villodzik ezért is linkeltem..... vszeg codec probléma akinél igen. ellenben nálam is moirezik de tuti volt, hogy az első genes video nem lesz tökéletes. (Azért még igyis k* jó, hogy van benne.)

Lecserélni én sem. De ha választani kéne D90 és D200 közt 0sec gondolkodás után a D90et választanám.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#71) Dare2Live válasza johnjohn (#69) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem az egyik tud 5fpst, meg van rajta +3gomb. :P

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#72) johnjohn válasza Dare2Live (#71) üzenetére


johnjohn
addikt

Na meg a a felépítés minősége, a fogás, a zár élettartama, a tükörakna felépítésének anyagai, meg a váz anyaga, mag a manuális obik fogadása pl. Nem a D 80-at nézem le, a D 200 jobb valamivel.

(#73) johnjohn válasza Dare2Live (#70) üzenetére


johnjohn
addikt

Miért ?

(#74) TeeJay válasza TeeJay (#64) üzenetére


TeeJay
félisten

220volt-nál is kipróbálható a Nikon D90 írtam nekik
meglehet tapizni ki lehet próbálni és fotózni is lehet vele :R
meg is nézem jövőhéten ezt a masinát :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75) TeeJay


TeeJay
félisten

részletes Pixinfó teszt a D90-ről
[link]

nagyon penge leírás a gépről :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76) johnjohn


johnjohn
addikt

Dare ! Most félreértés ne legyen, a D 80 szerintem is tök jó gép, ismered a körülményeket azt hiszem, hogyan cseréltem D 200-ra.A melóhelyen azóta is a D 80 a "szolgálati" gépem.
A D 90 szerintem , bár nem próbáltam ,nem tud annyival többet, hogy a D 200-at átcserélném.Viszont ha most kellene választanom, valószínűleg a D 80-at vagy esetleg a D 90-et venném, nem a D 200-at újonnan.Ha lenne pénzem akkor biztos a D 300 -at.

(#77) johnjohn


johnjohn
addikt

(#78) Dare2Live válasza johnjohn (#73) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nálam már az érzékelő, kijelző, video difi magában indokolja.

Pontosabban ez nekem messze többet ér mint a +3gomb, a kőkori manual obi kompatibilitás vmint a tükörakna minősége se izgat.

#76:Sztem uazt mondtam mint te: Nem cserélném le.
Csak annyit tettem hozzá, hogyha nem lenne vázam akkor én a D90et venném és nem a D200at.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#79) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!Tegnap bementem az Artwork-be és kipróbáltam a D90-et :K
Ne várjatok tőlem szakmai véleményt,mert most először fényképeztem DSLR-el,és talán 3. volt a kezembe ilyen gép.
A fogása jó,semmit nem vettem észre,kényelmes,méretre is megfelelő a közepes méretű kezemnek.
A kijelző mostmár elég nagy és tényleg szép képet ad,még a védőn keresztül is.Bár nem estem hasra a minőségtől,de én alapból egy 3" kijelzőhöz vagyok szokva.Akinek ennél kisebb annak nagy meglepetés lesz :)
A fokuszálás egy kompakthoz képest nagyon gyors.Ezt eddig is tudni lehetet.De liveview az nagyon lassú kompakthoz képest is.Olyan 2-3 másodperc.Csak álló témára ajánlott.
Zárnak a hangja(azt írták a pixinfon,hogy halk)de nekem még ez is hangos egy picit.Igaz 40D-nél halkabb és puhább.
A vaku gyors,egymás után vakuztam és nem kellett várni.
Objektív(18-105 VR)minőségileg megfelelő,a zoom tekerője elég széles.A fokusz tekerőjével az volt a gond,hogy túl sokat kell tekerni,hogy végig menjen.
Videót nem tudtam kipróbálni,mert elsőre nem találtam meg,utána nem is próbálkoztam.Még idegen a számomra egy ilyen gép,mivel nem is volt a kezembe.De a hattértudás legalább megvan(több mint egy átlagos bridge vevő).

Mást egyelőre nem tudok mondani,mert csak 5 percem volt,de nem hagyhattam ki.
Amúgy a boltban a srácok rendesek voltak,ebből a szempontból csak ajánlani tudom őket :K

Egy kérdés.Megéri megvenni a 18-105-öt,amikor elég kicsi az átfogása a 18-135-höz képest,vagyis annyira nem is utazó obi.Amikor egy 17-50 2,8 30k-val drágább csak,mint a kitobi.

(#80) koxkids


koxkids
őstag

Így a tesztet elolvasva, nagyon megfogott a gép ;)
A tesztképek is számomra megnyerőek :U :DD
Már csak várni kell a PH userek tapasztalatait ;]

(#81) TeeJay válasza grabber (#79) üzenetére


TeeJay
félisten

a 18-135-ben nincs VR úgytudom szóval ez a 18-105 lehet jobb választás lesz, meg ahogy olvastam jókat írnak róla :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82) TeeJay válasza koxkids (#80) üzenetére


TeeJay
félisten

nemkell várni PH userek tapasztalataira
te is elmehetsz Artwork-be vagy 220volt üzletébe és kipróbálhatod a gépet :K
attól jobb tapasztalatot nem lehet kapni senkitől ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#83) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Esetleg ha vkinek 18-105VR nélkül kell a D90 és nem kitbe venné írjon nekem egy privit, megvenném tőle!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#84) koxkids válasza TeeJay (#82) üzenetére


koxkids
őstag

Az is igaz. :DD :DD :DD

(#85) Pilács válasza Dare2Live (#83) üzenetére


Pilács
senior tag

Ezzel már én is próbálkoztam, én is vevő lennék egy ilyen obira így... de egyenlőre senki :(

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#86) Padam


Padam
aktív tag

0% THM-mel latta mar valaki valahol?

(#87) koxkids válasza Padam (#86) üzenetére


koxkids
őstag

Parancsolj ;)
Nikon D90 - 0% THM

(#88) Szten Márs válasza grabber (#79) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A fókuszgyűrűnél az, hogy hosszú úton jár nem hátrány, sokkal inkább előny, tekintve, hogy így pontosabban be lehet lőni MF-nél a fókuszt. Rövid úton járó fókuszgyűrűkkel kínszenvedés a manuális fókuszálás.
Ha a 40D-nél puhább, halkabb a zárja, akkor tényleg halk lehet. Ennyi hangot ad egy DSLR, ez van.
Egyébként érdekes dolog ez, mert régebben, amikor még a K100D és D40 között vacillálóknak írogattam le az egyes gépek előnyeit/hátrányait, mindig megmelítettem, hogy hát igen, de a Pentax K100D zárja az egyik leghangosabb a DSLR paicon és a legnagyobbat rúg, míg a Nikon D40-é milyen puha. Ez valóban így is van, a K100D zárja a K10D-hez képest is jó kemény, hangos, nagyot rúg... és pont ezért baromira élvezek vele fotózni. Egyszerűen élvezet érezni azt a zárat, élvezet érezni azt, hogy igen itt most történt valami, egy élmény összességében. Persze ez csak az én abszolút szubjektív (talán kissé elfajzott :D ) ízlésemnek, de gondoltam megosztom :) Olyasmi ez, mint amikor a force feedbackes kormányon az ember abszolút maximumra állít mindent, hogy érezze, hogy teker valamit :)

(#89) philoxenia válasza Szten Márs (#88) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Minolta Z2- n eleinte én is kipróbáltam több zárhangot is, aztán meguntam.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90) Szten Márs válasza philoxenia (#89) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jóhát az "kicsit" más, hogy egy hangszóróból jön valamiféle hang, meg más az, hogy ha valós tükörcsapkodásos, zárkattogásos hangot hall valaki, ami mellé még érezni is ezeket a fizikai hatásokat ;)

(#91) grabber válasza Szten Márs (#88) üzenetére


grabber
addikt

A gyűrűvel kapcsolatban van benne valami,csak ha sokat kell tekerni kényelmetlen és lassú.
Nem kell a zárnak hangosnak lennie,hogy érezze az ember itt már pedig valami készül.

(#92) Szten Márs válasza grabber (#91) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, mint írtam is, ez csak az én szubjektív véleményem a zárhangról, meg erősségről, nyilván ez teljesen ízlésfüggő.
A fókuszgyűrűs viszont már objektívebb dolog, na meg én a képeim nagy részénél MF-et használok, szóval valamelyest (nem mondom, hogy nagyon, mert olyan rengeteg obit - még - nem használtam, de azért párat már igen) saját tapasztalatból adódóan látom így a helyzetet. Lehet, hogy gyorsabban befókuszálsz, meg kényelmesebben, ha rövid úton jár, de egy hajítófát sem fog érni ez az egész, ha emiatt elrontod a fókuszálást. Az MF meg amúgy sem a kényelemről szól :) Arról nem is beszélve, hogy ha mégis pontos akar lenni az ember, akkor a rövid úton járó obival milliószorta lassabban és macerásabban fókuszál be, mert ott tekergeti tizedmiliméterenként jobbra-balra a gyűrűt az élesség körül és tökölődik vele, hogy valahogy sikerüljön tényleg élesbe hoznia, szóval ez a kényelmesség meg gyorsaság csak látszat, de valójában pont nem így van.

MOD: off

[ Szerkesztve ]

(#93) TeeJay válasza Szten Márs (#92) üzenetére


TeeJay
félisten

szeretnék egyszer egy Nikon D3-at kipróbálni 11FPS-el
nemsemmi videók :D
[link]
[link]
[link]
nekem pl bejön a zár hangja, és biztos behalna az akiről így fotóznék 150képet pár másodperc alatt :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#94) Pilács válasza koxkids (#87) üzenetére


Pilács
senior tag

ja csak beugrónak megfizeted előre a kamatokat :D

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#95) Pilács válasza TeeJay (#93) üzenetére


Pilács
senior tag

:DDD
annyi zármozgás van 2 perc alatt , mint egy beugró dslr gép zár max élettartama :Y
Az elkészült képekből meg győzzél válogatni ;]

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#96) TeeJay válasza Pilács (#95) üzenetére


TeeJay
félisten

no igen ilyenkor elképzelem azt hogy a Nikon D3 11szer csinálja meg ezt 1mp alatt
[link]
fantasztikus pontosság lehet ezekben a gépekben :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#97) koxkids válasza TeeJay (#96) üzenetére


koxkids
őstag

Enyhén durvaaaa :Y :Y
Nagyon tud ez a gép.. :U

(#98) TeeJay


TeeJay
félisten

Nos ma elmentem 220volt üzletébe itt a Boráros téren hogy kipróbáljam a Nikon D90-et.
rendesek voltak az eladók bár a kb. 20-25éves kiscsaj még bekapcsolni se tudta úgyhogy kihozta nekem és egyből a kezembe adta hogy próbálgassam nyugodtan és tőle ne kérdezzek a gépről mert fogalma sincs mit tud. :))
hoztam saját SD kártyát amit beleraktam és kattingattam.

10perc alapján nekem annyi a véleményem hogy überfasza a gép :R
elsőre azt hittem nem lesz olyan kényelmes a fogása mint a D200-nak, de a nagy kezemhez tökéletesen jó volt, és nagyon kényelmesnek tűnt végig. eddig Nikon D200 D70 D40 volt a kezemben és a D90 is szuperjó fogású véleményem szerint :K (canon 450D 400D-t is próbáltam de szörnyű volt számomra)

a gép anyaga szerintem teljesen jó, a kijelző na az viszont valami brutálisan jó lett :Y
én egy Canon A570IS kijelzőjéhez vagyok szokva (2,5" 115K pixel) és a Nikon D90-en meg 100x jobban láttam mindent. 18-105-ös obival adták a kezembe VR be volt kapcsolva és prímán ment minden. a liveview szerintem nem rossz móka nekem nagyon tetszett bár tényleg nem a leggyorsabb a fókuszálás olyankor.
a videó az viszont szintén fergeteges :R kompakt gép az életbe nem fog ilyen minőségű videót csinálni :B
az objektív is nagyon szimpi volt, szerintem könnyű tekerni, a fókuszgyűrű nagyon pontos és gyorsan betudtam állítani magamnak is az élességet, még liveview esetén is kijelzőről!!!
a keresője is szép és számomra elég nagy képet ad, és egyből láttam a különbséget a D70-hez képest hogy abban tükrös volt nem prízmás. összességében azt tudom írni hogy aki teheti menjen el ilyen boltba és próbálja ki mert nagyon király érzés. nekem valószínűleg ez lesz most az "álomgép" és ha összejön 1x a rávaló ilyet fogok venni :R
csináltam pár képet az üzletben de mivel 5-6MB-os mindegyik keresnem kell majd valami helyet hogy hova tudom feltölteni és belinkelni.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#99) Padam válasza TeeJay (#98) üzenetére


Padam
aktív tag

Varjuk a kepeket es a videot az elado kislanyrol! ;)

(#100) johnjohn válasza TeeJay (#98) üzenetére


johnjohn
addikt

Én is várom a képeket, kíváncsi leszek. Még annyit a beszámolóhoz, hogy a D 90 ugyan akkora méretű, mint a D 80 volt,annak szintén remek a fogása, és hogy a D 70 keresője szintén pentaprizmás volt , nem tükrös.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.