Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Degeczi válasza LucifeI2 (#600) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de ennek már 2 hete: azóta nem vitted el szervízbe? :F

ezek szerint nem magad rontottad el külső behatással, hanem belül mehetett tönkre vmi = tiszta sor, h garanciális, ingyenes javítás
(garancia pedig bőven kell, h legyen, hiszen még egy éves sincs a modell, és 2 év jár rá)

(#602) LucifeI2 válasza Degeczi (#601) üzenetére


LucifeI2
őstag

Nem, mert szegedi vagyok, a bolt meg Pesten van. :P Közben voltam nyaralni is és oda kellett.

[ Szerkesztve ]

(#603) Szten Márs válasza LucifeI2 (#602) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Így igen kemény lehet vele fotózni.... vagy leragasztottadd a vakut, hogy ne kelljen nyomni?

(#604) LucifeI2 válasza Szten Márs (#603) üzenetére


LucifeI2
őstag

Lefogom. :DDD Hatalmas kezem van, úgy hogy egyáltalán nem jelent gondot. Azért mondom, hogy nem nagy probléma, néha zavaró amikor elfelejtem lefogni, és vakuzik amikor nem kéne.

(#605) picstike


picstike
tag

Sziasztok!
Ma rendeltem meg a d90 gépet 18-105 obival
Hétfőn mehetek érte.

(#606) TeeJay válasza Kazimír (#598) üzenetére


TeeJay
félisten

biztos hogy megéri után gyártott akksit venni?
én ha már ennyiért vennék gépet nem sajnálnám azt a plusz párezret hogy rendes gyári Nikont kapjak hozzá, amivel ha jól tudom százalékos kijelzés van hátrelévő üzemidőről illetve azt is megmondja mennyire van elhasználódva.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#607) Degeczi válasza TeeJay (#606) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos az a plusz párezer többlet igen közel van a 10-hez,
másrészt nem Nikont veszel akkor sem (hiszen nem gyártanak akkut), csak egy külső gyártó által "Nikon" címkével ellátottat...

így egy utángyártott lehet akár ugyanolyan jó is, mint az "eredeti" (természetesen éppúgy % kijelzéssel - különben nem is fogadná el a váz)
csak az a nehéz, h a hatalmas választékban vajon melyik a jó típus - és ebben segíthetnek a fórumozói tapasztalatok (ha nem is annyira itt, mint inkább nagyobb forgalmú külföldieken)

én mindenesetre egyszerűen letudtam, mert számomra semmi szükség a D90-hez tartalékakkura: megbízható a % állapotkijelzés, így tudható mikor érdemes töltőre tenni (saját használatban pedig nemhogy egy nap, de még egy nyaralás zsúfolt hete alatt sem lövök annyit, h lemerüljön)

(D70-hez annak idején használtam, mert ott teljesen megbízhatatlan volt a szintjelzés)

(#608) TeeJay válasza Degeczi (#607) üzenetére


TeeJay
félisten

igen értem a felvetésed, én is inkább azt akartam írni hogy biztos hogy megéri-e mindenféle után gyártott akksival próbálkozni azért a pár ezerért cserébe...

nem tudom kik gyártanak akksit és mennyiért de aki 300ezer körül vesz DSLR-t annak nem nagyon fog számítani hogy 10 vagy 15ezer bele egy pótakksi.

ha meg valami gagyi utángyártottat fog ki az ember és pont akkor merül le vagy megy tönkre mikor nagyon kellene fotózni az bosszantó lehet.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#609) Kazimír válasza TeeJay (#606) üzenetére


Kazimír
őstag

Igaz, nálam is ritka alkalom, hogy rászorulnék egy pótra, de azért előfordulhat. Habár a tárhelyem valószínűleg előbb lenne tele.
Mivel csak végszükség esetére és rövid időre kell, ezért nem éri meg gyárit venni, az a 10e Ft különbség nekem számít.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#610) TeeJay válasza Kazimír (#609) üzenetére


TeeJay
félisten

hát én azóta nem hiszek az után gyártott akksikban mióta vettem két egyforma Acer laptop-ot, az egyikhez Sanyo akksit mellékeltek egy másikhoz meg valami made in china félét, pedig teljesen egyeztek súlyra adatokra mindenre csak a gyártó lehetett más.
nos amelyikben a Sanyo akksi van az lassan 2év használat után is csak 9%-ban van elhasználódva (everest adatok) míg a másik notiban már legalább 30-35%-nál jár pedig kb. egyformán van használva mindkettő.

van egy tippem hogy a Sanyo jobb akksikat gyárt és azok tovább is bírják mint egy valami kínai gyártó terméke...

jó persze lehet hogy a nikon is valami kínai gyártótól veszi az akksit, de az is lehet hogy pont az után gyártott valami olcsó kínai...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#611) Degeczi válasza TeeJay (#610) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a Sanyo valóban nagyon jó akkukat gyárt, az egyik leginkább elismert cég ebben!

a D90-hez gyárilag mellékelt akku japán, noname-nél pedig tényleg nem tudhatod
(bár több utángyártó is megjegyzi, h "made in China with Japanese cells" - amit viszont nem tudsz leellenőrizni)

D70-en mindenesetre legalább úgy bírta az általam használt utángyártott, mint az eredeti

(#612) TeeJay válasza Degeczi (#611) üzenetére


TeeJay
félisten

kijön az eredeti Nikon D90-es akku árából 2 után gyártott akksi?
egyedül ebben az esetben vennék csak ilyet mert 2 olcsóbb már csak kibírja addig mint az 1 japánban gyártott original Nikon :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#613) Degeczi válasza TeeJay (#612) üzenetére


Degeczi
nagyúr

2 mindenképpen - de akár 3-4 is...
rengeteg olyan akció van, ahol 2 db-ot adnak $25 alatt, míg egyetlen eredeti kb $50-60 (az itthoni boltokban $80 körülinek megfelelő Ft-ért kínálják = rossz vicc...)

találni olyat is, ahol ugyan $25-ért eredetit hirdet - azonban gyakorlatilag nulla előélettel, és azok a minősítések is kamunak tűnnek - szinte biztosan átverés!

de még utazás kedvéért sem vettem, hiszen ha mondjuk egy hétnél hosszabb időre megyek (amikor már jó esély van egy lemerítésre), a töltőt semmibe nem kerül elvinni

így majd legföljebb akkor, ha már érezhetően öregedne az eredeti - de az még nagyon sokáig nem várható

(#614) picstike


picstike
tag

Nekem használati utasítás kellene pdf formátumban
Tud valaki segíteni
Természetesen Magyar
Könyvem van de atr nem szeretem mert aprók a betűk

(#615) sagay


sagay
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, vásárlás ügyben.Most készülök megvenni egy D90-t, de nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik obit válasszam( nagyon kezdő vok) , általános használatra.16-85 vagy 18-105? :F
Árban nem kevés a difi, ezért sem mindegy.Előre is köszi. :B

[ Szerkesztve ]

(#616) Tuib


Tuib
aktív tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne, remélem tudtok rá valamit mondani:

Jelnleg D50-et használunk, ahol fényképezés után azonnal megjelenik a kép a hátsó LCD-n, viszonyleg gyors munkát téve lehetővé. Most próbáltunk egy D80-at, ott a fényképezés és a megjelenés közt vagy egy delay, mire megjelenik, ami elég zavaró. (RAW+JPG beállításról beszélünk)

A kérdés, hogy D90-nél mi a helyzet ilyen téren, próbálta valaki?

Köszi!

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#617) nord_ válasza sagay (#615) üzenetére


nord_
veterán

Az slrgear tesztje szerint nincs említésre méltó különbség feloldóképességben.

További eltérések -> a 18-105-ben:
- nem csak a bajonett, hanem a belső tubus is műanyag;
- régi típusú VR van;
- nem 2, hanem 1 ED lencsetag (kromatikus aberráción látszik is);
- és nem 3, hanem 1 aszférikus lencsetagot tartalmaz;
- nincs távolságskála.

Szóval, mindenből egy kicsit kevesebb - a kérdés az, a pénztárca mit szól az árkülönbözethez. :)

Azt még mindenképp megemlíteném, hogy 85mm-ről lehet 105mm-re croppolni, de 18-ról 16-ra sose! :D

(#618) sagay válasza nord_ (#617) üzenetére


sagay
csendes tag

Akkor várok még egy kicsit, hogy meg legyen a 16-85-ös obi.Nagyon köszi a segítséget. :R

(#619) zoli62


zoli62
addikt

Én is amondó vagyok, hogy a gyári akku bőven elég. Múltkor két töltés között csináltam 300 képet, és kikapcsolva is volt. Három hónap múlva kellett töltenem újra.

(#620) Degeczi válasza zoli62 (#619) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha pedig ennél rövidebb idő alatt (mert ha hónapokról van szó, akkor használat nélkül is, lassan lemeríti a kamera az akkut) hajtod ki a szuflát belőle, akkor bőven 1000 fölé is mehet = akinek ez nem elég egy eseményen, az valszeg eleve nem D90-est vesz, hanem vmi profi vázat

(#621) zoli62 válasza Degeczi (#620) üzenetére


zoli62
addikt

Én ezt csak annak illusztrálására írtam, hogy mire elég a gyárilag mellékelt akku. .Fényképezés nélkül, kikapcsolva, szerintem négy-öt hónapo alatt merülne le. Bekapcsolva szintén fotózás nélkül négyhónapos készenléti idővel nyugodtan számolhatunk. Szerintem tényleg jó teljesítményű fotoakku van hozzá gyárilag.

(#622) Degeczi válasza zoli62 (#621) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hasonló kapacitású akkukat használ a Nikon kezdettől fogva: 1400-1500 mAh-t
ez a D70-ben kb. hasonló teljesítményre volt képes mint most a D90-ben, utána azonban a D80/D200 vázak fogyasztása megnőtt, ott már csak kb. harmadannyi képhez volt elég ugyanaz
feltehetően a CMOS érzékelő sokkal alacsonyabb fogyasztása lehet az ok, amiért a D90/D300 ismét nagyon jól teljesít (bár valszeg a feldolgozó áramkörök hatékonysága is javulhatott)

(#623) phoebe326 válasza sagay (#615) üzenetére


phoebe326
csendes tag

Szia!

En nemregen vettem egy D90est 18-105el az itteniek tanacsa alapjan. Ez az elso DSLRem, es kezdo vagyok en is. Szvsz egy kezdonek nem eri meg a nagy arkulonbseg a ket obi kozott, es a 18-105 tartomany nagyon kenyelmes atfogast nyujt. Ha nem madarakat vagy allatokat akarsz lesbol fenykepezni, akkor majdnem mindenre eleg lesz a 18-105, mig nekem hianyozna a 85-105 kozotti tartomany amit eleg sokat hasznalok. Masreszt a 18-105os obit itt tobb topikban is nagyon dicserik. Probalj olvasgatni, meg gondold at neked mire kell, es kerdezz az erre kitalalt topikokban.

Udv

Impossible is nothing!

(#624) TeeJay válasza phoebe326 (#623) üzenetére


TeeJay
félisten

a 18-105 ahogy látom fele annyiba kerül pont mint a 16-85...
kezdőknek bőven tökéletes az előbbi, a 16-85 árából meg kijön egy 70-300VR is, aztán én lehet inkább 18-105 + 70-300VR kombót választanám :B

akkus kérdésben meg most láttam hogy edigital forgalmaz Real Power EN-EL3e akksit a Nikon árának feléért pont. talán ezt még így be merném vállalni mert pont 2 akksi jönne ki egy árából és talán annyira nem lehet gyenge a Nikonhoz képest :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#625) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Nikon D90-est használgatok és nem találok infót, ha TC-14E II telekonvertert használok akkor megmarad az autofókusz a Sigma 50-500-on?

Köszi!

(#626) delta9


delta9
senior tag

hi. ennek a váznak nincs magyar használati utasítása?

mod: mármint pdf-ben

[ Szerkesztve ]

(#627) mc-4 válasza delta9 (#626) üzenetére


mc-4
aktív tag

Hali!

Magyart nem találtam én sem.
Én annak idején ezért vettem a DigitCam-nál, adtak magyar lírást.

[ Szerkesztve ]

(#628) Degeczi válasza delta9 (#626) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azért nincsen, mert szemben a többi nyelvvel, az a hazai képviselet féltett tulajdona
vagyis olyan, mint bármilyen más, forgalomban lévő könyv
ezért ha létezik is scannelt változatban, az illegális

nagy multiknál (Pana, Sony, Samsung) az anyacég intézi a fordítást, ezért ott letölthetőek a magyar változatok is

(#629) delta9 válasza Degeczi (#628) üzenetére


delta9
senior tag

azért köszi. :(
elboldogulok az angollal, csak bizonyos szakkifejezések okoznak fejtörést, de azokat majd próbálgatással kiismerem vagy kikövetkeztetem a szövegkörnyezetből.
csak az a furcsa, hogy a legjobb tudomásom szerint kötelező a magyar nyelvű használati utasítás a termék mellé. vagy legalább letölthetném a váz sorozatszámának megadásával.

(#630) Degeczi válasza delta9 (#629) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van: a forgalmazónak kötelező ezt mellékelnie

ha ők a hivatalos Nikon disztribútortól veszik, akkor ezt meg is kapják

ha viszont külföldről szürkeimportként szerzik be, akkor másként kell megoldják - ha azonban sehogyan nem tették meg, akkor náluk, majd ha nem segít, a fogyasztóvédelemnél panaszold el ezt!

(#631) mc-4 válasza delta9 (#629) üzenetére


mc-4
aktív tag

Szia!

Nekem is gondom volt a GPS-em magyar leírásával, de kimásoltam az ide vonatkozó törvényt és a rendeletet. Írtam nekik egy finoman befenyegető (fogyasztóvédelem) levelet és láss csodát jött a magyar leírás ami 6 rugóba fájt nekik.
Törvény:[link]
Rendelet:[link]

Próba cseresznye!

[ Szerkesztve ]

(#632) delta9


delta9
senior tag

nagyon köszi mindenkinek a felhomályosítást.

(#633) Kazimír válasza zoli62 (#619) üzenetére


Kazimír
őstag

Egyébként igen, elég.
Tegnap viszont hasznát vettem az utángyártottnak, mert - feledékeny ember lévén - egy hosszabb használati periódus után elfelejtettem feltölteni a gyárit, és egy fontos pillanatban merült le. Azonnal tudtam cserélni.. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#634) zoli62 válasza Kazimír (#633) üzenetére


zoli62
addikt

Na igen az egy ilyen eset. Mennyibe "fájnak" az utángyártottak? Hozzák a gyári teljesítményét?

(#635) Kazimír válasza zoli62 (#634) üzenetére


Kazimír
őstag

Majd most használom egy darabig az utángyártottat, és ha lemerül, meg tudom mondani mennyit bírt.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#636) zoli62 válasza Kazimír (#635) üzenetére


zoli62
addikt

Oké. Milyen áron vannnak?

(#637) Kazimír válasza zoli62 (#636) üzenetére


Kazimír
őstag

én 4,5e-ért kaptam

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#638) zoli62 válasza Kazimír (#637) üzenetére


zoli62
addikt

Nem is sok. Mekkora kapacitású?

(#639) mc-4 válasza zoli62 (#638) üzenetére


mc-4
aktív tag

Én a vaterán vettem annak idején nekem jól működik 1500mAh -ás.
[link]

(#640) TeeJay válasza mc-4 (#639) üzenetére


TeeJay
félisten

vigyázni kell ezzel mert aminek csak 2 érintkezője van az szerintem nem tudja megmondani százalék pontosan mennyi kraft van még benne illetve hogy mennyire van elhasználódva az akksi. edigital-ba is lehet kapni ilyen Realpower EN-EL3e akksit igaz 8ezerért
ha jól láttam a Nikon gyári akksi 2x ennyibe kerül szóval ott érdemes 2 olcsóbbat venni egy gyári helyett, mégiscsak 2x tovább tart :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#641) Degeczi válasza TeeJay (#640) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van, 2 érintkezős akku már a D80/D200-ban sem használható, csak D70/D50-ben

a D90/D300 pedig más eljárással azonosítja az akkukat, így nem minden olyan utángyártott típus működőképes, ami D80/D200-on még jó volt (bár mára állítólag már a legtöbb utángyártó tud kompatibiliset szállítani)

(#642) Kazimír válasza zoli62 (#638) üzenetére


Kazimír
őstag

1500mAh, 3 érintkező.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#643) TeeJay


TeeJay
félisten

na úgy látszik kezd picit olcsóbb lenni végre a D90+ 18-105VR kit
[link]
eddig nagyon drágán adták egész évben szinte, nem bánnám ha januárra 270-280 ezer közé becsúszna :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#644) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

A napokban fogok egy óvodai bulin fotózni és érdekelne a véleményetek, hogy milyen beállítások mellett fotózzak.

A fényviszonyok nem a legjobbak, úgyhogy használni tervezem az SB-800-as vakumat is, illetve obiból a Tamron 17-50-es f2.8-as obimat viszem.

Pár helyen utánaolvastam a témának és több beállítási módot is írtak, de pl a következő nagyon meglepően hangzik nekem:
"the formula...
low power flash
high iso (800-3200)
slower shutter speed (1/30s-1/8s)
smaller aperture (like 3.5-8 or 9)"

Egy fotós ismerösöm azt javasolta, hogy f4-f4.5 körül fotózzak és záridőt 1/4 és 2" között használjam és a vakút pedig 2nd curtain módban használjam, amit gondolom a D90-en kell beállítani és azt jelenti, hogy REAR módban vakuzzak, ugye? :) Illetve, 75°-ban használjam és húzzam ki a derítőt.

Vélemények, ötletek? :)

Előre is köszönöm!

(#645) dabgergo válasza Padam (#644) üzenetére


dabgergo
őstag

Sztem csak annyi a lényege a tippnek, hogy exponáld ki szépen a hátteret is és minél kevésbé látszódjon, hogy haszálsz vakut.
Én pl sokszor azt szoktam h P-ben megnézem az értékeket (közben fenn van az SB-800-as) majd M-re megyek és meghosszabítom a záridőt. Pl portrézásnál erre van idő, és ezerszer szebb az eredmény.

(#646) andreasCR


andreasCR
csendes tag

Sziasztok! Akinek esetleg kell egy D90...pár hónapos, keveset használt, tökéletes állapotú, KIT (Nikkor 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED AF-S VR DX ), kiegészítőkkel, garanciával anyagi okok miatt SÜRGŐSEN eladó! Kiegészítők:
-UV szűrő
-2 db Nikon EN-EL3e akkumulátor
-1 db 8 GB Sandisk Extreme III (30MB/s!) memóriakártya
-1 db 4 GB Sandisk Ultra II (15MB/s) memóriakártya
-akkumulátortöltő
-eredeti NIKON táska
350 000 Ft
gravicam@gmail.com

He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past.

(#647) Violin86


Violin86
csendes tag

Vajon itt miért olcsóbb 30 ezerrel, mint máshol?

http://www.pcland.hu/shop+Nikon-D-90---18-105-VR-dig--fkg-_64611_400158

(#648) MBG61 válasza Violin86 (#647) üzenetére


MBG61
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#649) TeeJay válasza Violin86 (#647) üzenetére


TeeJay
félisten

vélhetően most hogy jön a karácsony lemegy az ára hogy jobban fogyjon :DDD
én is meglepődtem mert 2-3 hete még 290ezer körül volt 2év magyar nikon garival most meg egyre több üzlet 250ezer körül adja a 18-105 objektívvel.
én is erre várok hogy mikor fog 250ezer alá beúszni az ára, netán januárra 240körülre és megyek is megvenni.

[link]
ahogy néztem az összes olcsó boltban 2éves nikon garancia van szóval csökken a gép ára talán :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#650) Degeczi válasza TeeJay (#649) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mondjuk erősen itt is volt már az ideje a csökkentésnek...
a forint régóta viszonylag erős, így semmi nem indokolta a tavalyinál lényegesen magasabb árakat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.