Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #01758976


#01758976
törölt tag

Talán itt ígértem a Tami 17-50 kalibráció infót.Jelentem az én kapcsolatom sem tud.

Nyolc megás netem van,de ilyen lassan akkor sem töltődhetne be az oldal ha 2k lennék.
Nem jó ez így. :((( :(((

(#302) Padam


Padam
aktív tag

Regen D70-nel hasznaltam a SB800-amat, de most szeretnem az SB-800at D90-nel hasznalni ugy, hogy a D90-et kezben tartom az SB800 pedig allvanyon van, de valamiert az istenert se sikerul beallitani a remote dolgot.

Valaki leirna lepeskent, hogy mit kell beallitani?

Elore is koszi!

(#303) Degeczi válasza Padam (#302) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pont ugyanúgy kell ezen is...
az e2 menüben kiválasztod a commander módot, és arra ügyelsz, h a vakun is azonos csatorna legyen kiválasztva (nyilván ez nem stimmel: a D70 fixen csak a 3-ast tudta, a D90-en már választható, alapban 1) mint a vázon, a csoport pedig A vagy B legyen

az SB-800-ast persze remote módba kell helyezni, de ebben semmi különbség a D70-hez képest

(#304) Padam válasza Degeczi (#303) üzenetére


Padam
aktív tag

koszi! mindjart ki is probalom! ;)

(#305) spacer


spacer
aktív tag

Erre a gépre bármilyen nikon bajonettes obi felpakolható, úgy, hogy működik az AF? Tehát nem olyan mint a D40, D60?

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#306) Degeczi válasza spacer (#305) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, csak a D40/D60-ban nincsen AF motor

(#307) spacer válasza Degeczi (#306) üzenetére


spacer
aktív tag

ok, köszi. Sajnos totál béna vagyok obi ügyben. Tudnál segíteni abban, hogy melyik kitobival lenne érdemesebb megvenni? Főképp a rajzolata lenne fontos.

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#308) Degeczi válasza spacer (#307) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezt neked kell eldöntened tesztek és egyéni szempontok (pl. kell-e VR, milyen fókusztávok lényegesek) alapján - rohadtul nem egyszerű döntés...
én végül (különösen a nagylátó, és az arrafelé mutatott jó viselkedés miatt: jó élesség, viszonylag alacsony torzítás) a 16-85-nél látszom kikötni - de az ára még használtan is nagyon sok, nem lehet könnyű szívvel ajánlani

mindenesetre ha kitobiban gondolkozol, nem értem az előző kérdést: mindegyik kitobiban van AF motor

(#309) spacer válasza Degeczi (#308) üzenetére


spacer
aktív tag

A gép még nincs meg, de nagyon szemezek vele, és ha beruházok rá, akkor természetesen kitobival venném, persze késöbb nem csak azzal használnám.
Egyébként nekem is 16-85 tetszik e legjobban, de az a fránya F5.6 elriaszt kicsit. A 18-200 elvből nem kell, maradt tehát a 18-105 aminek szintén 5.6 a vége. A medikernél még kapható 18-70-el, az fényerőben veri a többieket. Szóval teljesen elvagyok veszve. Olympusnál nem volt ilyen problémám, sokkal egyszerübb volt a választás...

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#310) Degeczi válasza spacer (#309) üzenetére


Degeczi
nagyúr

f/5.6 vs. f/4.5 az kb. 2/3 FÉ különbség (gyakran inkább csak 1/2 körül, mert pont 70 mm alatt vált 5.6-ra a 16-85) - ez nem komoly szempont

mindenesetre ha már 18-70, azt szerintem újonnan nem érdemes venni: használtan 40 alatt van, míg az említett Medikernél majd' 65e-t számolnak rá kitben is

(#311) pilóta válasza spacer (#309) üzenetére


pilóta
nagyúr

Miért cseréled le az oly-t? Olyan obikat nem fogsz kapni, csak nagyon drágán, a váz meg majdnem mindegy...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#312) Degeczi válasza pilóta (#311) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de az a kis "majdnem" rengeteget tud jelenteni...

(#313) pilóta válasza Degeczi (#312) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze. De az obinál is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#314) spacer válasza pilóta (#311) üzenetére


spacer
aktív tag

Igazán magam se tudom, de azt hiszem beleszerettem az éjszakai hosszúzáridős fotókba. :) Azt pedig olyval nem nagyon lehetett... De az tény, hogy most leültem, egy kicsit az objektív választéktól. :( Ott volt egy 50-200, meg egy 14.54, egész jó fényerővel, és mindkettő szuper tűéles képeket produkált, szinte bármilyen rekeszértékkel.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#315) Padam


Padam
aktív tag

En 18-105-tel vettem kitben, igaz azert mert a media marktban 0% THM-mel volt anno, igy ezert dontottem mellette.

Szerintem ez az obi ele gjo valasztas en igazan megkedveltem, bar az elejen is feltem tole picit. :)

(#316) adnoctum18 válasza spacer (#314) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Miért ne lehetne olyval hosszú záridős fotókat csinálni?
Alapban 60másodpercig lehet belőni a leghosszabb távkioldó nélküli záridejét, ellentétben a nikon 30 másodpercével, de van rajta B-mód is és távkioldóval még hosszabb záridőkkel lehet fotózni vele. Csakúgy mint a Nikonnal is persze.
Szóval mi a gond? :F

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#317) spacer válasza adnoctum18 (#316) üzenetére


spacer
aktív tag

Teljesen igazad van, de én annál sokkal hosszabb záridőkre gondoltam. Arról nem is beszélve, hogy az Olyn nagyon érezhető a sötétzaj, meg a hotpixel, még hotpixel kivonással is, és max. 8 percet enged B záridővel...

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#318) Zebu


Zebu
addikt

Na srácok írtam a Nikon supportnak erről az 50mm front fókusz problémáról. Kaptam egy ticket számot.

Csináltam fókusz tesztet egy teleírt A4-es lappal.

f/1.8-con 2 sorral csúszott előrébb
f/2.8-con szintén kb 2
f/4-nél már javul a helyzet, kb itt már használható
f/5.6-nél már pontos.

Nah azért ez nekem nagyon nem gyere be, ugyanis a D50-nél semmi baj nem volt.
A 18-200 VR jól működik...

Kiváncsi vagyok mi lesz belőle. Azt olvastam, hogy a fix 85mm-es obival sokkal rosszabb a helyzet.

Azért ez nem normális, hogy újra kellene most kalibráltatni az obit/gépet vagy bármit plusz pénzért!

Kiváncsi leszek mit írnak.

[ Szerkesztve ]

(#319) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Miért van az, hogy néha amikor kiszedem a memóriakártyát, berakom a kártyaolvasóba, lemásolom a cuccot és visszateszem, akkor utána a gép azt írja ki, hogy "CHA" ahelyett, hogy a még rendelkezésre álló helyet írná ki.

Kiveszem és berakom és utána jó. Van olyan, hogy 2x, 3x el kell ezt játszanom!

Egy Sandisk ultra2-es kártyáról van szó. Mi a rák ez?

(#320) Degeczi válasza Zebu (#318) üzenetére


Degeczi
nagyúr

más tárgytávolságokon is próbáld ki!

nekem az 50/1.8 közelről még frontos, de olyan 1-2 m-től már jónak tűnik
(a Tamron 17-50 sajnos pont fordítva, ezért kellett megválnom tőle. Egyébként dettó ugyanaz: D70-en még mindkettő jó volt. Valszeg a D90 gyorsabb AF rendszere nem hagy teret obi-pontatlanságnak, mechanikai játéknak)

így az egész legnagyobb tanulsága számomra az volt, h az ilyen tesztlapos fókusztesztek túrót nem érnek, mert csak a közeli állapotot lehet megvizsgálni velük...

[ Szerkesztve ]

(#321) Degeczi válasza Zebu (#319) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos egy gyakori probléma...
(flickr-en vagy dpreview-n rákeresve rengeteg találatot kaphatsz)

valóban kártyaérintkezési gond lehet az oka

egyszer nekem is sikerült produkálni, de akkor valszeg tényleg nem volt jól betolva a helyére a kártya (azóta szerencsére egyszer sem jött elő, pedig kártyaolvasót használok minden letöltésnél, nem USB madzagot)

(#322) Zebu válasza Degeczi (#320) üzenetére


Zebu
addikt

Szia!

Igen a kártyás témára utána én is találtam pár írást... remélem csak ennyi a gond!

Viszont ez az 50es téma nagyon zavar, ugyanis pont közelebbrőlszeretek vele képeket lőni a gyerekről és így eléggé használhatatlan.

Nem tudom elfogadni, hogy ez így normális...

Az egyik srác D300-zon kalibrálta az 50-es obiját és +20-at hozzá kellett adnia, hogy pontos legyen.

Ez azért elég szomorú!

Vajon az összes fix régebbi Nikkor obi ilyen siramlasan szerepelhet? Gondolok itt a 2.8-cas 24mm és 28mm-es obikra...

(#323) subidu


subidu
tag

Sziasztok.
1 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy D90-es fényképezőgépnek. Anno kitben vettem, de most szeretnék egy makro objektívet venni rá. Tudnátok egyet ajánlani, hogy melyiket érdemes?

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#324) Padam válasza subidu (#323) üzenetére


Padam
aktív tag

Ha sok penzed van akkor Nikkor 105 VR macro obit, ha kevesebb akkor Sigma 105 macro obit, ha meg kevesebb akkor Sigma 50 macro obit. :) (szerintem) :)

(#325) Zebu válasza Zebu (#322) üzenetére


Zebu
addikt

Nah írtak a nikontól.... fel kell töltenem az érintett képeket nekik. Ma este meg is kapják ha hazaérek!

Majd tudosítalak benneteket a fejleményekről! :D

(#326) Degeczi válasza Zebu (#325) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hazai képviselet vagy az anyacég?

(#327) Zebu válasza Degeczi (#326) üzenetére


Zebu
addikt

Az európai support, tehát szerintem az anyacég.

(#328) subidu válasza Padam (#324) üzenetére


subidu
tag

ok. Köszi szépen az infót. Elég húzós áraik vannak, de biztosan megéri ilyet venni. Azért még átgondolom. Köszönöm mégegyszer.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#329) Zebu


Zebu
addikt

Időközben még volt 2 levélváltásom velük.

Látják a hibát. A vázra gyanakodnak. Szeretnék ha lőnék még párat esetleg másik 50mm-es 1.8-cas obival a vázamon. Ha valakinek van és tudnánk találkozni egyet az jó lenne.

Az én obimról is szeretnének pár képet, de én már eladtam. :B

Aztm ondták, ha még küldök képeket akkor a vázat meg kellene nézetnem, küldjem el nekik.
Nah mondjuk ezt nem preferálnám.

Most csináltam nekik párat a 18-200-zal 200mm-en, f/5.6-on, f/8-con, 80mm f/5, és 50mm f/4.8

Ezekkel szerintem nincs baj, ilyen képeket is kértek. Úgy néz ki tényleg komolyan foglalkoznak a problémámmal! Ez megnyugtató

(#330) Zebu


Zebu
addikt

Az objekítves topicba dobtam fel 1-2 képet.

A tájkép elégg zajos szerintem.... ÉRdekes, hogy a RAW annyira nem, olyan mintha a view NX kicsit bénácskán konvertálta volna át....

Viszont ettől eltekintve még mindig zajos az ISO 200-hoz képest. Főleg úgy, hogy előtte csináltam kb 40 perccel korábban egy mséikat és ott nem volt ennyire szembetűnő.

Bár ott mások voltak a színek, ott még kék volt az égbolt.

Olvastam arról, hogy a D90 a középtónusok környékén produkálhat képzajt alacsonyabb ISO értékeken is.... érdekes...

(#331) pitman válasza Zebu (#330) üzenetére


pitman
őstag

Ahogy nézem igen jelentős különbség van a két kép esetén a fényviszonyokban.
Ha nincs fény, akkor nőni fog a zajszint, főleg, ha a kép egy kicsit esetleg alulexponált is, és a konverterben ezt korrigálni kell.
Szerintem semmi meglepő nincs az esetben.

(#332) Zebu válasza pitman (#331) üzenetére


Zebu
addikt

Okec, ez azért megnyugtató! :K

(#333) Degeczi válasza Zebu (#332) üzenetére


Degeczi
nagyúr

gyakran okoz zajosodást a buta (egyparaméteres) élesítés

ha a legjobbat akarod, akkor NX-ben a kamerabeállításoknál vedd 0-ra az élesítést, majd legvégső lépésként adj hozzá egy USM-ot, ahol küszöbként kb. 4-et adsz meg
ez elejét veszi annak, h apró zajosodást kiemeljen

(#334) Zebu válasza Degeczi (#333) üzenetére


Zebu
addikt

:R köszi, megnézem!

(#335) Zebu válasza Degeczi (#333) üzenetére


Zebu
addikt

Nem nagyon találok ilyen opciót a viewNX-ben....

(#336) johnjohn válasza Zebu (#335) üzenetére


johnjohn
addikt

UnsharpMask-ra gondolt szerintem, ha nem akkor Én sem értem.

(#337) Zebu válasza Zebu (#329) üzenetére


Zebu
addikt

Padam kolléga kirpbálta a vázát az 50-es obijával és neki semmi gondja nem volt....

Mondjuk az én obimat már nem tudjuk kipróáblni sajna :(

Holnep felhívom a Nikon szervízt, megbeszélem velük, hogy bevinném a vázat, és csinálhatnánk 1-2 próbát a fix 50-es obival!

Biztos van nekik....

johnjohn: Unsharp maskot sem látok....

[ Szerkesztve ]

(#338) johnjohn válasza Zebu (#337) üzenetére


johnjohn
addikt

Hétfőn kipróbáltam Adnoctum18 kolléga 50/1.8-as objektívjét a D 90 vázammal, és nekem sem volt gondom vele. 1.8-on még kissé lágyabb, de utána már hozza amit kell, fókuszhibát nem igazán észleltem.

(#339) Degeczi válasza Zebu (#337) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:F

New step, Focus, UnSharp Mask

(#340) Zebu válasza Degeczi (#339) üzenetére


Zebu
addikt

kösz,
megnézem otthon!

Bár szerintem nem a ViewNX-et fogom konvertálásra használni! :D

Hezitálok bevigyem-e a gépem a nikon szervízbe...

A support azt írta, hogy az obival nem lehet baj. (Mármint az 50essel)
Közben a 18-200-zal jónak tűnik....

Közben Padam kipróbálta a vázán az ő 50-es obiját, és az tökéletesen ment....

[ Szerkesztve ]

(#341) Degeczi válasza Zebu (#340) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ja, ViewNX?
az csak egy nézegető, istenments azzal konvertálni!
annyi erővel kamera-JPG-et is lehetne használni, kb. ugyanaz...

CaptureNX a barátod, csak ott van lehetőség beavatkozni a folyamatba

(#342) Zebu válasza Degeczi (#341) üzenetére


Zebu
addikt

Nah azért, csak asszonynak ezt mutattam, mondván ,hogy egyszerű használni.

nah megnézem a másikat is! :DDD

johnjohn: Ezek után úgy néz ki az obi volt a ludas....

[ Szerkesztve ]

(#343) pookeer


pookeer
csendes tag

Sziasztok!
Jövőhéten szeretnék venni egy ilyen masinát (elösször a D300-at néztem ki a sulihoz, de aztán rájöttem hogy ugyis le kell cserélnem késöbb, igy mosz inkább a D90-et venném meg). Tudtok róla valami olyat ami miatt nem érdemes megvenni?(pl gyári a D90-re jellemző hibák)
Köszi elöre is :R

(#344) Ijk válasza pookeer (#343) üzenetére


Ijk
nagyúr

Esetleg olvass végig néhány tesztet.
Ezt a sulihoz veszem dolgot nem igazán értem. Egyáltalán milyen obival akarod? 18-105kit?
Egyébként nagyon mellé nem foghatsz ezzel a géppel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#345) Degeczi válasza pookeer (#343) üzenetére


Degeczi
nagyúr

akkor szívhatsz, ha már meglévő, nagyfényerejű obid esetleg nem jól fókuszál az új vázon

D300-on még vésztartalékként ott van az AF finomhangolás lehetősége (nem általános gyógyír, mert nem minden obinál jó minden fókusz és tárgytávolságon egy konstans korrekció. De a semminél határozottan jobb, és azt mondják, a fixek többnyire helyretehetőek vele)

de ha most építesz ki egy rendszert, könnyű kipróbálni az obit megvétel előtt, így nem gond
(a kitben adott obikkal pedig végképp nem jellemző fókuszhiba)

azt mondjuk én sem értem, milyen sulihoz kellene D300
nagyon jó kamera, gyakorlatilag a non-plusz-ultra amit DX vázban kívánhat az ember - de házi használatra nagyon drága
munkára ugyanakkor ideális

(#346) pookeer


pookeer
csendes tag

Sulis dolog: :)
El fogok végezni 2 fotossulit egymás után (Diploma,mesterkézés, specialitálodás...).Elvárás a jó gép, de ha befejezem, akkor úgyis kell egy jobb gép, mivel én a sportfotora szeretnék rámenni profi szinten, és ott elvárás a gyors sorozat meg miegyéb. Tehát mindenképpen le kell cserélnem valamikor, igy most inkább megveszem az olcsobbat (igaz hogy kevesebbet tud, de azért ez sem tünik rossznak :) ).

A tanácsokat köszi, nincs még objektívem igy azzal együtt venném ( a 18-105-ig majd kéőbb lehet hogy bővitem valami különlegességgel :) )

(#347) #01758976 válasza pookeer (#346) üzenetére


#01758976
törölt tag

Pedig "profi"sport fotóra kifejezetten rossz.A váz is alkalmatlan és a kit optikai is :R
Minden másra nem profi szinten jó.
Gondold át ezt mégegyszer :DD

[ Szerkesztve ]

(#348) johnjohn válasza pookeer (#346) üzenetére


johnjohn
addikt

--mesterképzés -- specializálódás--sportfotó-- Azt hiszem ezek is a helyesírással, és nyelvtannal kezdődnek. :(((

[ Szerkesztve ]

(#349) #01758976 válasza johnjohn (#348) üzenetére


#01758976
törölt tag

nem akartm durva lenni,csa reggel van még :)

(#350) Ijk válasza pookeer (#346) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sportfotózáshoz kell a legdrágább felszerelés a fényképészetben. Nagy gyújtótávolság+minél nagyobb fényerő. Ezek az obik külön-külön is rettentő drágák, és persze nem egyre lesz szükség.
18-105-ös objektív alkalmatlan sportfotózásra minden szempontból.
Megkérdezhetem milyen az eddigi fényképész előéleted? Ne vedd bántásnak, csak kicsit úgy tűnik a dolog, hogy fősulikeresésnél kibökted pont ezt a szakot. Csak azért mondom mert nem úgy tűnik, mintha technikailag a helyzet magaslatán lennél. Persze nyilván megtanítják ezeket a dolgokat a képzésben, csak nehogy csalódás érjen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.