Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Cancer


Cancer
senior tag

Hupsz! icsit elcsúszott a böngészőm... kicsit idejétmúlt lett a téma..

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#802) Degeczi válasza Cancer (#801) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(igen, azóta szabadon letölthetővé tette a Nikon.hu...)

(#803) TeeJay válasza Degeczi (#798) üzenetére


TeeJay
félisten

nem hiába az a jobb objektív :R
csak hát lehetne picit olcsóbb, talán még én is beruháznék rá :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#804) Frigetrus válasza k.andras (#777) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Tudom, már kicsit régi a kérdés, de tudom a választ. Az a kör a mattüveg közepén lévő kör, ami bizonyos esetekben látszik. Ha leveszed az objektívet, és úgy mondjuk egy lámpára nézel a géppel, akkor a mattüvegen lévő körvájatok is látszódni fognak.

(#805) Degeczi válasza Frigetrus (#804) üzenetére


Degeczi
nagyúr

OK, de vajon miért van ott kör

(#806) Frigetrus válasza Degeczi (#805) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Mert így van "bemarva" a mattüveg. Így van kialakítva. Sok kör van marva rá, kívülről befelé haladva egyre kisebbek. Ez a képen látható pedig a közepe.
Ennél többet nem tudok. (Ettől a bemarástól matt a mattüveg talán??) :F

(#807) Cancer


Cancer
senior tag

Halihó!

Az lenne a kérdésem, hogy jól olvastam-e egy leírásban, hogy a Nikonnak van beépített vakuvezérlője a D90-ben. Illetve, ha van, akkor az lenne a kérdésem, hogy ez minden rádiós vezérlővel működik?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#808) Degeczi válasza Cancer (#807) üzenetére


Degeczi
nagyúr

fénnyel működik, a beépített vaku villogja el a parancsokat
a rádiós vezérlőknek ehhez nincsen köze, de azokkal nem keverhető, hiszen a beépített vaku ilyenkor föl van nyitva = nem tehető föl a papucsra a rádiós kioldó

(#809) Cancer válasza Degeczi (#808) üzenetére


Cancer
senior tag

Értem, tehát nem tud semmit. Villantani mindegyik beépített tud. De pl a Canon 7D az 3 másik vakut tud vezérelni, és nem a villogással, hanem rádiósan.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#810) Degeczi válasza Cancer (#809) üzenetére


Degeczi
nagyúr

dehogy érted:

- nem szimpla villantással, hanem villogásos kommunikációval vezérli a távoli vakukat! (vagyis közöl pl. elvárt teljesítményt is) Ezt a D70/D80/D90 alatti vázak nem tudják (így pl. a D5000 sem)

- tudtommal mindegyik gyártó beépített vezérlése ilyen módszert használ, egyik sem rádiós, így a 7D sem!

(#811) zoli62


zoli62
addikt

Most lassan egy és kétharmad év után az akkumulátor készenléti/felhasználási ideje egyre több.

(#812) TeeJay válasza Cancer (#809) üzenetére


TeeJay
félisten

persze persze érdekes is lenne ha a Canon rádiósan nyomná...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#813) Degeczi válasza TeeJay (#812) üzenetére


Degeczi
nagyúr

technikailag semmi akadálya, árban sem lenne komoly tétel - viszont egyik nagy kameragyártó sem meri bevállalni azt, h a világ vmelyik táján ne lehessen forgalmazni az eszközeit, mert ott tiltott rádiófrekvenciát használnak (ami ráadásul a jövőben is bármikor változhat! pl. még 7 éve sincs, h megszűnt a 450 MHz-es mobilszolgáltatás. Egy most szabadnak tűnő frekvencia lehet, h már 5 év múlva sem lesz az, hát még mondjuk 10-15 év múlva - a vakurendszer viszont nem lenne jó, ha változna, mert az nem csak a kamerát, de a vakukat is érintené)

így aztán minden nagy cég egyszerűen fény alapú kommunikációt használ a külső vakuival

(a rádiós vakukioldókat gyártó kínai cégeknek nemigen vannak ilyen aggályai, rájuk senki nem figyel, és az ő olcsó, független rendszerüket egyébként is bármikor le lehetne cserélni)

(#814) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

D90-est kötött össze valaki Garmai 60CSX-el?
Ezt az oldalt találtam
A GPS/távvezérlő csatlakozónak tudja valaki a lábkiosztását?

Köszi!

(#815) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki a gép késleltetési idejét fókuszált állapotból elsütésig és fókuszálatlanul?

Köszi!

(#816) Degeczi válasza mc-4 (#815) üzenetére


Degeczi
nagyúr

imaging-resource tesztekben mindig szerepel, kb. 7 század

(#817) pereszke


pereszke
csendes tag

Remélem jó helyen járok, segítséget szeretnék kérni a következő kérdésben:
Nikon D90-el készítek makro HD felvételeket. Egy HDMI bemenettel rendelkező monitoron állítok élességet, mert ezen nagy méretben jelenik meg az élőkép, ami pontos élességállítást tesz lehetővé. A laptopomon is van HDMI bemenet, de nem tudom, hogy miként tudnám a laptopon megjeleníteni a D90 élőképét. Ebben kérnék tanácsot, amit előre is köszönök.

(#818) Joeey válasza pereszke (#817) üzenetére


Joeey
csendes tag

Azt hiszem ez a te programod: http://www.nikonusa.com/Find-Your-Nikon/Product/Imaging-Software/25366/Camera-Control-Pro-2.html

(#819) pereszke


pereszke
csendes tag

Nagyon köszönöm, kipróbálom.

(#820) Degeczi válasza pereszke (#817) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Biztosan bemenet? A laptopokon kimenet szokott lenni...

USB-n ettől még persze ráköthető a kamera, és valóban egy olyan programmal nézhető az élőkép, mint a Camera Control Pro

nagyon jó minőségre azonban ne számíts: ha minden igaz 640x480 körül fölbontást tud élőképben hardveresen adni, csak az interpolálja föl nagyobbra (de persze így is jobb lehet, mint a kamera saját kijelzőjén)

(#821) Cancer


Cancer
senior tag

Lassan (aug.) letelik a "szokásos" 2 év és bizony esedékes lenne a D90 utód. Azért egy bő hónappal a bejelentést megelőzően már illenék némi információt kiszivárogtatni.

Bár már nem aktuális, de azért érdekelne.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#822) TeeJay válasza Cancer (#821) üzenetére


TeeJay
félisten

mi bajod a D90-el?
mai napig az egyik legjobb "haladó fotós" kategóriába tartozó váz
engem még nem tudott bekorlátozni, bár még a tudásának felét ha kihasználtam eddig
tökéletes gép jó a fogása, minden benne van ami manapság menő (nagy LCD, LV, HD videó)

szerintem idén nem fog érkezni az utód mert egyszerűen nincs rá szükség annyira jó lett a D90 :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#823) Degeczi válasza TeeJay (#822) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(hát a "jó a fogása" nagyobb kézben már nem stimmel, elsősorban pont emiatt váltam meg tőle, és más is ezen a topikon - de ebben az utód sem fog változni sajnos)

(#824) johnjohn válasza Degeczi (#823) üzenetére


johnjohn
addikt

Szó szerint, a D 200 után nem tudtam megbarátkozni vele én sem.

(#825) koxx válasza Degeczi (#823) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kell egy portrémarkolat :) Nekem is nagy kezem van, de semmi bajom a fogásával (nyilván egy D300 kényelmesebb lehet)

(#826) Degeczi válasza koxx (#825) üzenetére


Degeczi
nagyúr

részben segít, de a markolat sem növeli meg az obi távolságát, ami annyira közel került, h kövérebb obiknál (pl. Tokina 50-135, Sigma 18-50/2.8) már hozzáért az ujjaim felső része, ami kényelmetlen (hiszen ott nem párnázottak az ujjak),
másrészt nem szeretem a markolatokat: nagy, ronda lesz tőle a váz, és még a saját lábán sem áll meg többé a legtöbb obival,
és persze bár stabilabb lesz a fogás, gumiborítást nem ad rá, ugyanazzal az izzadtan csúszós műanyaggal találkozik a tenyér

ha ezzel a vázzal kezdtem volna, talán föl sem tűnik, és elfogadom - de a D70 gyakorlatilag tökéletes fogása után (bár az is műanyag, a legnagyobb kéz is elfért rajta, és az obi is elég távol volt ahhoz, h ne érjenek hozzá az ujjvégek. Ott föl sem merült a markolat témája. A D300-hoz ugyan próbából beszereztem, de a nagy mérete miatt végül nem használom: 1-2 mm-rel ugyan lehetne magasabb a váz, de így is elfogadható, még éppen ráfér a kisujj) kellemetlen kontraszt volt, ezért nem tudtam megbékélni vele

(#827) TeeJay válasza Degeczi (#823) üzenetére


TeeJay
félisten

oké természetesen a profi váz a D300 és D300s nem olyan fogású, meg azokat fémből készítik teljesen de azt is nézd mennyivel többe kerül csak maga a váz mint egy hasonló tudású D90. 1-2 extráról kellett csak lemondani és majdnem féláron megkapható kitobjektívvel a D90 mint a D300s váz

ez azért elég nagy fegyvertény :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#828) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 4gb sd kártyát a gépemhez sorozatfényképezéshez. Eddig mindenféle nem használt 1-2gb kártyára fényképeztem.
Melyiket ajánljátok?
Köszi!

(#829) TeeJay válasza mc-4 (#828) üzenetére


TeeJay
félisten

Sandisk SDHC UltraII :)
8gigás kb. 7ezer forint körül mehet most 10év garival
nekem ilyen van és bőven 20MB fölött lehet róla fotókat olvasni írásban meg 13-14MB körül teljesít amit bőven nem tud a D90 sem kihasználni úgyhogy a célnak tökéletes :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#830) d_runk válasza Degeczi (#820) üzenetére


d_runk
csendes tag

Nem tudom, mennyire aktuális, de a d90-t nem tudod camera controllal vezérelni (ez is a kihagyott extrák közé tartozik), ezt d200-tól felfelé lehet csak :( .

the worst thing about people with bad breaths is that they always want to tell you secrets /Paul Rodriguez/

(#831) Degeczi válasza TeeJay (#827) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jó ár/érték arányú a D90, a legtöbb otthoni célra emiatt jobb választás is mint a 300s - de itt most nem ez volt a kérdés, hanem a fogása, az pedig kategória- és árfüggetlen (amire jó példa a mára filléres D70, ami a maga idejében belépőszint volt, mégis európai kézhez méretezték)

(#832) Degeczi válasza d_runk (#830) üzenetére


Degeczi
nagyúr

már jó ideje nincs meg a D90, de biztosra veszem, h ment a Camera Control Pro-val!

csak természetesen kellően friss változat kell hozzá, ami már a D90 után jelent meg

(de ingyenes programmal is távvezérelhető)

(#833) Prancz


Prancz
csendes tag

Üdv!

Egyre jobban hajlok afelé, hogy kategóriát váltok, és beruházok egy D90-re (Panasonic Fz20 után)

Milyen memóriakártyát érdemes venni hozzá?
Természetesen nagyméretű és gyors kártya kellene. Persze nem akarok egyszerre több GB képet sorozatban ellőni. :)

A másik kérdésem, hogy nézegetem, hol lenne érdemes beszerezni. Az Optiform BT.-vel kapcsolatban vannak tapasztalatok? Bár ahogy nézem hivatalos Nikon forgalmazó (garancia stb.).

A válaszokat előre is köszönöm.

(#834) Degeczi válasza Prancz (#833) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mindegy melyik boltot választod ha Nikon.hu-s gart ad
(célszerűen azt, amelyik jól elérhető, mert ha bármi baj van, rajtuk keresztül is intézheted, nem muszáj személyesen szervizbe vinni)

Sandisk Ultra-II adja az egyik legjobb ár/minőség arányt, az alá nem érdemes adni, még gyorsabbnak pedig nincs sok értelme

(#835) brutte


brutte
aktív tag

Hali.

Én is Pana FZ-50 ről szeretnék D90-re váltai. (mivel a másikat ellopták..) :W

De most megjelent a 5000D és a Pixinfo.hu-n volt tesztelve és szinte minden második mondat az volt h ezt is a D90-től örökölte. Gyakorlatilag a kijelzőst, a 720p-1080i videófelbontást, a fókuszmotort leszámítva nincs is különbség.
Vajon a 2 váz közötti 60k-t megéri még rászánni? :F Abból már egy pofás objektívet lehet venni..

Érdemes kit-objektívvel megvenni a masinát?

:R :R :R

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#836) TeeJay válasza brutte (#835) üzenetére


TeeJay
félisten

a 920K pixeles LCD piszkosul hiányozna ha már hozzászoktál
a pentaprizmás kereső szintén a D90 előnye mert az fényesebb és nagyobb képet ad
a státusz LCD a váz tetején számomra elég fontos mert pillanatok alatt tudok bármit állítani a gépen...
a D90 továbbá tud vezeték nélkül külső Nikon vakukat vezérelni ami szintén brutálisan nagy fegyvertény (ha később vennék SB-600-at vagy SB-900-at)
az akkuja pontosan vissza tudja jelezni mennyi van hátra míg a D5000-é úgy tudom nem
illetve a D90-re lehet venni portrémarkolatot amibe két akkut is bevághatsz míg a D5000-re csak tákolt megoldásokat találni mert nincs az akku aknában csatlakozó...
ja és ugye a D90-ben van fókuszmotor így szinte minden objektívet feltekerhetsz rá míg a D5000-re csak AF-S objektíveknél lesz autófókuszod

persze el tudod dönteni hogy ezek neked mennyire fontosak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#837) koxx válasza Prancz (#833) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Optiformnál vettem én is a gépemet még márciusban (akkor sajna még csak 2 év garival) Sandisk ultra 2-es 4 gigás kártyával, ehhez a géphez pont elég. Sztem nagyon jó kis üzlet, az eladók is segítőkészek.

(#838) brutte válasza TeeJay (#836) üzenetére


brutte
aktív tag

Meg ugye egy kategória ugrás van a kettő között. Úgy tudom a D90 utódja még idén várható még, így az ára máris csökkent, de még talán fog is. A vázat nem fogják árulni, de kiegészítő még lesz hozzá kapható igaz?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#839) brutte válasza koxx (#837) üzenetére


brutte
aktív tag

koxx milyen obival használod? kit obival vetted?

Én is azt a kártyát tervezem. Extrem III nincs értelme.

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#840) Kazimír válasza brutte (#835) üzenetére


Kazimír
őstag

"Érdemes kit-objektívvel megvenni a masinát?"

Érdemes. Általános használatra - ha létezik olyan - a 18-105-ös kitobjektív remek választás. Legtöbbször ez van a gépemen.

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#841) Degeczi válasza brutte (#838) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az ára csak kissé ingadozik, nincs szó utód miatti csökkenésről (ami amúgysem jellemző a Nikonra)

a héten várható egy bejelentés a Nikontól, akkor derül ki érintett-e ez a típus is a közeljövőben

ha majd igen, az sem jelenti a D90 azonnali eltűnését a boltokból, akár egy év múlva is kapható lehet még
(a kiegészítők kérdését nem is értem: jórészt eleve azonos a D80-éval minden, csak a vezetékes távvezérlő újfajta, de abban nyilván az utód sem fog változni - és gyárit amúgysem érdemes, nagyon drága)

(#842) brutte válasza Degeczi (#841) üzenetére


brutte
aktív tag

Azért 20k val lejjebb ment, nekem azért számít, de százalékban nem számottevő valóban.

Nagyon várom az utódot, de az 250k alatt nem hiszem, hogy elérhető lesz.

Kiegészítés kérdés bugyuta volt beismerem :K

Lehet, hogy ez is az lesz: ugyebár a Nikon idén bevezette a 3 éves garanciát. Ez vonatkozik arra is, hogyha a sok expo miatt a kopó alkatrészek hibásodnak meg? esetleg átlépem a tervezett 100.000 expót? Továbbá, ha kit-ben veszem akkor az obira is 3 év a gari?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#843) brutte válasza Kazimír (#840) üzenetére


brutte
aktív tag

Kazimír ez az objektív milyen minőségű? Halottam, hogy nem túl strapabíró anyagból szerelik össze. Tudom, hogy nem kifejezett macro obi, de azért lehet vele képeket csinálni?
Hány év garanciát kaptál rá.

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#844) Degeczi válasza brutte (#842) üzenetére


Degeczi
nagyúr

lejjebb ment - de nem az utód miatt, nem most, hanem a linkelt grafikonról láthatóan még tavasszal (mostanában éppenséggel pár ezret fölfelé ment)

ha nem csinálsz semmi durvát (leejtés, eláztatás), mindegy számodra mi megy tönkre, a garancia érvényes marad

de nincs semmi jelentősége a 100e expónak: ha átléped gar időn belül (ami otthoni használatban még a 3 év alatt sem valószínű, max. a fele...) akkor sem érvényteleníti - de ha 3 éven túl még mindig 100e expó alatt vagy, az sem terjeszti ki a garanciát

az obira viszont kitben is csak 1 év jár (külön garlevele van a kiten belül)

(#845) brutte válasza Degeczi (#844) üzenetére


brutte
aktív tag

Köszönöm a részletest választ "őstag" (ha megengeded, hogy ne a nickeden hívjelek :DD )
nagyon hasznos volt.
Te mit tudsz az objektívek minőségéről? és melyikkel érdemes a gépet venni?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#846) Degeczi válasza brutte (#845) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a 18-135-öt ismerem, nagyon rendben van, és a 18-105 állítólag ugyanaz, csak VR taggal

gyengéje az átlag fölötti torzítás (de a sokkal drágább 18-200 sem jobb ebből a szempontból, sőt), a kontrasztos élek melletti színhiba (amit azonban a mai Nikon vázak már maguktól kiszűrnek, ill. a Capture NX2 is, de még az Adobe Lightroomhoz is készíthető automatikusan javító profil. Ez utóbbi a torzítást is kijavíthatja), és a műanyag bajonett. ami időnkénti pucolást igényel, a kontakthibák megelőzése végett

makróra ugyan nem használható, de általános célokra nagyon jó (átfogása is, és a képminősége is)

(#847) koxx válasza brutte (#839) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

igen kitben 18-105-tel, sajna még nem volt pénzem 70-300-ra, de tervben van egy f1.8-as 35mm-es obi.

(#848) brutte válasza Degeczi (#846) üzenetére


brutte
aktív tag

és akkor összegrést tekintve érdemes megvenni vagy pedig csak a vázat és mellé egy másik objektívet. Ha mást akkor milyet ajánlasz/ajánlotok? (elfogadható kategóriában, és egy ideig nem lesz pénzem Tele obit venni, tehát valami ami minimum 80mm felett van de inkább 100 körül. És ezekből olyan nincs is ami makróra valamilyen szinten mégis jó?
VR (ami ha jól tudom a képstabilizátor) az fontos ebben a kategóriában, mert azt tudom, hogy digitális enélkül semmit sem ér.

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#849) Degeczi válasza brutte (#848) üzenetére


Degeczi
nagyúr

annyira semmit nem ér az élet stabilizátor nélkül, h eddig bármilyen VR-es obim volt, pár hónap után mindig eladtam...

ez teljesen az egyéni felhasználástól függ!
álló célponthoz pláne telében nagyon jó a VR - de ha mozog a téma, akkor természetesen mit sem ér... ezért van, akinek tényleg nélkülözhetetlen, van viszont akinek abszolút lényegtelen

a 18-105 nagyon jó kezdés, pláne mert kitben olcsón megkapod
így aztán ha bármi okból mégsem tetszene, árában el tudod passzolni, nem buksz ahhoz képest, ha csak a vázat vetted volna
(de nem valószínű, h egyhamar eladnád)

makróra DSLR-en speciális, külön obi kell, nem általános zoom

(#850) brutte válasza Degeczi (#849) üzenetére


brutte
aktív tag

Akkor majd eldöntöm h kell e VR.

Nem értem, hogy miért kell külön obi, mert plitt oda van írva a típus végére, hogy macro..

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.