Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Degeczi válasza madgie (#247) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hol kalibrálták és mennyiért?

(#252) madgie válasza Degeczi (#251) üzenetére


madgie
titán

Neked az nem lesz jó, mert a Canon szerviz Camera Kft kalibrálta a 150-est, asszem valami 10-12 ezer pénzé'

(#253) Degeczi válasza madgie (#252) üzenetére


Degeczi
nagyúr

megkérdezem majd, a Nikonban vállalnak-e ilyet
legalább a Tamront fontos lenne - már ha egyáltalán az obi hibája, persze

egyébként LV-ban, a kontrasztdetektáló módszerrel ha csigalassan is, de teljesen pontosan áll be a fókusz

ami persze érthető, hiszen az a végleges képet állítja élesre - de azt már nagyon nem értem, hogyan lehet ilyen különbség az obik között, akármi hibája legyen is!

az teljesen érthető lenne, ha minden obi azonos irányban tévesztene: akkor az AF érzékelők távolsága nem stimmelne, a segédtükör lenne hibásan beállítva

de így?
tényleg olyan, mintha a végső beállást a váz már nem ellenőrizné vissza, csak a motornak adná ki, milyen pozícióra álljon - és talán az obin belüli mechnika nem teljesen lineárisan mozog, egyel odébb kellene léptetni a motort a helyes állapothoz

vagy a holtjáték túl nagy: miután az AF beállt, kézzel finoman (nem a motor ellenében, csak a holtjátékon belül) végtelen felé mozdítva a fókuszgyűrűt, valóban úgy tűnik, javul

és hogyan tudnak egy obit beállítani?
a saját motorosokban van esetleg egy leképezőtábla, h melyik pozíció-parancsnak milyen tényleges fókuszhelyzet felel meg?

de saját motor nélkülinél mit lehet állítani?

(#254) madgie válasza Degeczi (#253) üzenetére


madgie
titán

Tamront úgy tudom itthon nem tudnak kalibrálni :(

Amúgy nem tudom pontosan, mit és hogyan lőnek össze, de nekem is bekérték a vázamat is, nemcsak az obit...

(#255) Dare2Live válasza Degeczi (#253) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

18-105VRnél amikor Nikonnal beszéltem mert vakuval olyan "laza" 1.5-2FEt :W hibádzik aszondták küldjem fel aztán frissítenek/állítanak a Firmwaren, ha nem az obiban akkor a gépben.
(mondtam majd karácsony után)

táblázatot cikket nem miattad linkeltem hanem, mert ment az urban legend és kezdett indulni vmi szájkarate féle így meg tiszta víz vana pohárban. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#256) Pilács válasza Dare2Live (#255) üzenetére


Pilács
senior tag

Már engem is érdekel ez a téma :) az 1.5-2FEt külső vakuval véti? És hogyan mérted ezt ki és csak a 18-105 obival csinálja?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#257) Dare2Live válasza Pilács (#256) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

belsővel, külsővel is.

Mindha ennél az új obinál megjelent volna a MATRIX féle AF pont felülsúlyozás.

úgy mértem ki, hogy vaku korrekciózok. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#258) madgie válasza Dare2Live (#255) üzenetére


madgie
titán

Értelmezted is az ábrát és az írást?

(#259) Pilács válasza Dare2Live (#257) üzenetére


Pilács
senior tag

Talán nem ide tartozna mert D60-al szórakozok, de megnéztem a vakuval való fénymérést... a haranggörbéről az jön le, hogy eltolja a sötét irányba elég rendesen, de mindig van egy pici pont, ami a görbén szinte ki sem vehető, ami a felső csúcson ül, gondolom becsillan mindig nekem vmi, ez miatt tolja el. Amit észre vettem, eddig vhogy nem is néztem, max +1FE-t tok állítani :DDD
Viszon a fókuszt is megnéztem 18-105-nek, 4 akku átlóban, és nekem mindig éles a fókuszban lévő, de a mögötte lévő is éles vmennyire, de az előtte lévő meg már homály... asszem ez a normális eloszlás nem?

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#260) Dare2Live válasza madgie (#258) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért rossz/hibás az írás amit linkeltem?

Vgay hibás dolgot mondtam vhol?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#261) Dare2Live válasza Pilács (#259) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez hirtelen. Ennél sokkal durvább is szokot lenni, csak nemrég töröltem. majd linkelek.

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#262) madgie válasza Dare2Live (#260) üzenetére


madgie
titán

Az ábrával támasztottad alá, hogy igenis ökölszabály az 1/3-2/3, miközben pont ott látszik, hogy a legkevésbé az...

(#263) Pilács válasza Dare2Live (#261) üzenetére


Pilács
senior tag

Na de neked is ott csücsül vmi a csúcsfényen, ha nem is nagy pont lehet az... Nálam nem ennyire tolja el, de hasonló a görbém :(

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#264) #01758976 válasza madgie (#254) üzenetére


#01758976
törölt tag

Én azt hiszem lehet a tamit kalibrálni.Utána járok még ma és írom az eredményt.

(#265) madgie válasza #01758976 (#264) üzenetére


madgie
titán

Megköszönném, mert pont most jelzett egy Pentaxos ismerősöm, hogy neki meg bika frontfókuszt produkál :(

(#266) Dare2Live válasza madgie (#262) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem.
Az ábrával azt támasztottam alá, hogy nem igaz.
Az, hogy odaírtam a végére, hogy "vkik szerint ökölszabály." az egy más kérdés.

ponthogy úgy kezdtem a mondatot, hogy: "Hát Urban Legend".

Másnak is sikerült félreértenie a hszemet vagy csak madgienek?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#267) Dare2Live válasza Pilács (#263) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Majd a héten csinálok pár durva plt. Csúcsfény nélkül is produkálja, extrem esetekben akár -2 is összejön.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#268) madgie válasza Dare2Live (#266) üzenetére


madgie
titán

Nekem sikerült, elnézést kérek, így utólag :(

(#269) Padam válasza Degeczi (#236) üzenetére


Padam
aktív tag

Hol lehet ilyen "papir"-t kapni amivel merheto az elteres, illetve mi ennek a hivatalos angol neve? :)

Koszi! :)

(#270) #01758976


#01758976
törölt tag

Kalibráló mestert nem tudom elérni,tegnap többször is próbáltam.Lehet zárva a műhely,viszont mindenképp utánajárok legkésőbb januárban válaszolok.
Degeczi:Mit végeztél a vázzal kapcsolatban?

(#271) Degeczi válasza Padam (#269) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#230)

(#272) Degeczi válasza #01758976 (#270) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csurgó is végez ilyet? (mert próbáltam hívni tanács miatt, de ő is elérhetetlen volt)

A vázat visszavittem a boltba, ők juttatják el a Nikonhoz a részletes hibaleírásommal és CD-n mellékelt képekkel (D70-en készültekkel is, amik igazolják: ugyanazok az obik D70-en jól fókuszálnak).
Bízom abban, h cserélik, és nem hetekig tartó garanciális javításba fognak. Már csak azért is, mert az obikat most nem mellékeltem, hiszen akkor pont karácsonykor maradnék gép nélkül.

Akármi is az oka, nagyot csalódtam a Nikonban...

(#273) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Végre megvan a D90 nekem is, szuper kis gépnek tűnik, jó a fogása és megfelelően nehéznek tűnik.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek magyar nyelvű leírás róla elektronikus formában?Köszi előre is!

(#274) Degeczi válasza Degeczi (#272) üzenetére


Degeczi
nagyúr

újabb fejlemény:
már kicsit bántam, h nem az Edigitalban vettem, mert bár ott egy ezressel drágább lett volna és nem járt hozzá ajándék memkártya, a nagy raktárkészletük miatt valszeg nem lett volna gond egy másik példányt kipróbálni

hívott azonban a Gaia helyi vezetője, h személyesen járt a Nikonnál, és elintézte a cserét - le a kalappal, maximális tisztelet! :C
így már csak azt kell kivárnom, amíg eljut vele Szegedre

persze izgulhatok, milyen lesz az új példány viselkedése, de akárhogy is: már nyugodt vagyok, mert amit lehetett, azt megtettem

ha netán az is ugyanilyen, legalább biztos lehetek benne, h nem egyedi jelenség, hanem egy gyakori hibáról van szó, amit jó eséllyel javítania kell firmware-nek
(csere nélkül csak a bizonytalanság, kétség maradt volna: hátha egy másik példánnyal jó lenne, én meg szívok egy rosszal...)

de bízom benne, h jó lesz - hiszen a külföldi fórumokon azért sokan írják, h kifogástalanul használják ilyen obikkal (bár ettől még lehet egy nagy eséllyel előforduló speciális inkompatibilitás is)

(#275) #01758976 válasza Degeczi (#274) üzenetére


#01758976
törölt tag

:C Örömhírek ezek.
Csurgót nem tudom,h kalibrál bár lehet. :F Nekem a Damjanich utcában van egy kapcsolatom,ők tutira jó munkát végeznek.Mostanában találkozom egy profival,remélem ő majd tud infót tami kalibrálás ügyben,vagy legalább általában.

(#276) #01758976 válasza Degeczi (#274) üzenetére


#01758976
törölt tag

Némi bizakodásra adnék okot.Tegnap került a nővérem családjába egy D90,tanulva a példádon elvégeztem vele a kötelező köröket.Szerencsére pont velem a volt a saját cuccom.Eredmény:minkét fixel hibátlan akár 1.8-on is.Nem hiszem,h két "hibás"példányt kifoghatsz.Jó kis váz ez.Végig az az érzésem volt,h jóval gyorsabb és finomabb a D80-nál.A tamronomat érezhetően jobban kezeli mint az én vázam.Bomba biztos és gyors AF, kevés fényben beltérben szélekre kihelyezett pontokon is,aztán már csak játszottam vele. :K

(#277) Degeczi válasza #01758976 (#276) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, az eddigiek alapján ezzel már valóban odakerül a fókusz, ahová szeretném, ill. ha talán egy hangyányit előrébb is, az már f/2.8-on is belül van az élességtartományban (a korábbival csak f/4 körül kezdett jó lenni)

viszont mégis meg kell váljak a Tamron 17-50-től... :O

sajnos arra tippelek, pont arról van szó, amit írsz: tényleg sokkal gyorsabb lett a fókuszálás (pláne a D70-hez képest) - és úgy tűnik, ez a precízség rovására megy, amikor egy nagy áttételes, minimális mechanikai állítást igénylő obiról van szó (ilyen a Tamron)

a D70-en nagyon ritkán fordult elő melléfókuszálás a Tamival, D90-en viszont az új vázzal is roppant sűrűn
akár beltéri, akár kültéri világítás mellett

jut eszembe világítás: határozottan az az érzésem, h a Tamival az is betesz, ha engedélyezem az SB-800/600 segédfényét! Olyankor garantáltan frontos lesz egy tágra nyitott blendével készült kép. A Nikon obikkal úgy tűnik, nincs ilyen gond.

valszeg beszerzek egy 16-85-öt: a Tamront úgysem a 2.8 miatt kedvelem, hanem mert a D70-el f/4-en is stabilan faltól-falig éles, nem nagy torzítású képet adott - de a tesztek szerint a 16-85 sem lenne rosszabb

(#278) Degeczi válasza Degeczi (#277) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha jó kedve van, pont oda kerül, ahova szeretném:

ha azonban elhamarkodja, f/4-en is frontos (a középső fókuszpontot semmi nem zavarhatta meg, stabilan a szemre kellett volna ráállnia, mert egyébként a keresőben lévő jel viszonylag jól illeszkedik a tényleg AF érzékelőre, ezen a példányon is csak egészen kicsit "lát ki belőle"):

[ Szerkesztve ]

(#279) madgie válasza Degeczi (#277) üzenetére


madgie
titán

Nekem is Tamim van, de D90-hez jól jársz a 16-85-tel, és is lecserélném. Gyors, szép képű, nagy átfogású és nem utolsósorban Nikon :DDD

(#280) #01758976 válasza Degeczi (#277) üzenetére


#01758976
törölt tag

A Tokina véleten nem szarakodik? :B
Én nem találok eladót sehol.Adnék érte egy 70-300VR-t.

Azért ezt majd jól megnézem ha hozzám kerül a váz.Kezd egy kicsit ez sok lenni,legalábbis az én ízlésemnek.

(#281) Degeczi válasza #01758976 (#280) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mivel gyakorlatilag csak beltérben tudtam eddig próbálgatni a D90-est, azzal nem sokat kísérleteztem - de úgy tűnt, az mindig teljesen pontos!
Valszeg azért, mert ott sokkal hosszabb az áttétel, így nem olyan izgága, mint a Tami (amin kézzel is nehéz fókuszálni, mert egészen parányi mozdításra is sokat változik a helyzet). Egyébként a Tokina 50-135-nek kimondottan jót is tesz a gyorsabb AF, mert D70-en bizony elég lassúcska volt. D90-en egész normális.

Gondolom nem szegedi vagy? Akkor kipróbálásra oda tudnám adni, mert engem is érdekel, milyen lehet a 70-300VR

(#282) #01758976 válasza Degeczi (#281) üzenetére


#01758976
törölt tag

->Martonvásár & BP
Pedig ez az obi nagyon érdekelne,se égen se földön egy bolt ahol ki lehetne próbálni.Van viszont honkong bay :( A lassú fókusszal pedig kibékülnék mert azzal a tami sem kápráztat el.

[ Szerkesztve ]

(#283) Dare2Live válasza #01758976 (#276) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Tehát D80on hülyül és D90en jó?

Tegnap nézte meg vki az obim AFet direkt nézte, D300on is tökéletes volt az enyém. Érdekes volt egyébként..... meglepődtem.... az érdeklődő életkora uis 12-13év körül lehetett.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#284) #01758976 válasza Dare2Live (#283) üzenetére


#01758976
törölt tag

D80-on minden OK!Csak lassú,de tökéletes képet produkál nálam még mellé fogása sincs.Vakuval is minden jó.A fentebb leírt bajonett probléma az egyedüli.Az is sztem inkább "csak" kosz.

D90 gyorsabban tekerte,hamarabb ráállt bármelyik fókusz ponton.Ezeket a képeket viszont nem néztem.Csak a fix obikat firtattam,azokkal semmi gond.Ha lesz alkalmam akkor még ma rárakom a tamit is,bepróbálok pár portrét és felteszem az SB600-at is.Képeket természetesen feltöltöm.

[ Szerkesztve ]

(#285) johnjohn


johnjohn
addikt

Hali !
Nekem eddíg legalább 10 különböző optika volt a D 90-re feltéve, de mindegyikkel jó volt az AF ! Volt Tamron, Tokina, Sigma, Nikon, belső motorosok, és motor nélküliek is.
Szerintem kikaptál valami apró érintkezési hibával rendelkező vázat.

Adnoctum18 kolléga gépe szintén jól szuperál, az Én objektívjeimmel is !Nála volt olyan gond, hogy nem tekerte rá 100%-ig az obit, és emiatt néha nem indult az AF, de ez a gond is megszűnt !

(#286) adnoctum18 válasza johnjohn (#285) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ha egészen pontosak akarunk lenni, a gond az volt, hogy az obi felcsavarásakor végig lenyomva tartottam az obi kioldó gombot, és csak mikor teljesen be volt csavarva az akkor engedtem fel.
Nahmost ez nem jó, már rájöttem, az obit úgy kell feltenni, hogy csak az elején nyomni a gombot és utána egyből felengedni és hagyni "becuppanni" a végén az üveget . :)
Nemtom mennyire volt érthető, élőben tudnám szemléltetni! :DDD

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#287) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Nem teljesen értem a portré képek beforgatását a gépen. (ha 90 fokkal elfordítod a gépet)
2 helyen lehet állítnai. Én mindkét helyen ON-ra állítottam, mégis adhoc módon van amelyiket beforgatja a visszajátszásnál, van amelyiket nem.
Hogyan működik ez?

(#288) Zebu válasza Zebu (#287) üzenetére


Zebu
addikt

Rájöttem, én voltam a hülye.... :D

Viszont azt nem vágom, hogy beállítok expozíció korrekciót és olyan mintha fordítva működne.
korábban mgé nem használtam.... beállítok egy alulexposnak tűnő képnél +1-et és még sötétebb lesz.... -1-gyel pedig világosodik? Hogy van ez? Nem fordítva kellene működnie?

Full manuális módban próbálgatom.... Tök nem értem, szerintem itt valami nem jó.

Fel tudna valaki homályosítani, hogy miként is van ez?

(#289) Degeczi válasza Zebu (#288) üzenetére


Degeczi
nagyúr

manuális módban milyen korrekciót akarsz állítani? :F
megadod a rekeszt és a zársebességet, és ő azokkal az értékekkel fog exponálni, pont!

ugyan manuális módban is be lehet tárcsázni korrekciót, de annak a fentiek miatt nincs hatása a képre, csak a keresőben látható sáv (ami azt mutatja, a fénymérő szerint mennyire lenne helyes az expó) nullpontját tolja el
szerintem túl sok haszna nincs, hiszen ha van időd M módra, akkor valszeg úgyis a hisztogram alapján lövöd be a pontos expót, nem a fénymérő érdekel elsősorban

automata módban már úgy működik a korrekció, ahogy gondolod: +1-re sokkal világosabb lesz

(#290) dearbear válasza Degeczi (#289) üzenetére


dearbear
tag

En ugy vettem eszre hogy a vaku erejere azert van hatasa manualis modban is az expo korrekcionak.

To develop or not to develop that is the question.

(#291) Degeczi válasza dearbear (#290) üzenetére


Degeczi
nagyúr

valóban kihat a vakura M módban - amit kicsit szerencsétlennek tartok, hiszen arra ott a külön vakukompenzáció...

expókompenzációt ott úgy tartanám logikusabbnak, h A,P módokban iránytól függően hosszabb vagy rövidebb zársebességeket válasszon, amivel a háttér megvilágítását lehetne szabályozni, a vaku által bevilágított részekre pedig ott a vakukompenzáció - de mégis mintha összedolgozna a kétfajta korrigálás

bár csak megszokás kérdése persze

[ Szerkesztve ]

(#292) Degeczi


Degeczi
nagyúr

belinkelem ide is a legfrissebb fókuszteszt eredményét: úgy tűnik, jelentősen befolyásolja a végkimenetelt az AF rendszer toleranciája, ami miatt teljesen eltérő lehet a helyzet ha közeli, vagy ha "végtelen" állapotból indult az obi az AF művelet megkezdésekor

nagy tárgytávolság mellett gyakorlatilag mindegyik obinál észrevehető különbség, csak normális esetben a célpont mindig kellően éles, eltérés csak abban van, hová vándorol a mélységélesség tartománya körülötte

a Tamronomnál D90-en sajnos nem ez a helyzet, az mindig erősen frontos (közelről indítva a legalább 150 m-re lévő célpontra, úgy tűnik már 10 m-nél is hamarabb letudja a dolgot, míg végtelenből indítva ugyan szintén bőven túlfut, de mivel valahol 20 m környékén állhat be, onnan a mélységélesség már gyakran eléri a célt)

az igazi kérdés csak az, miért nincs ilyen probléma vele D70-en... :F
(talán annak az AF rendszere szűkebb toleranciával dolgozik, amitől ugyan lényegesen lassabb, de egyben pontosabb is. Így az új modellek ugyan gyorsak, de nem tűrik az obik pontatlanságát)

(#293) Zebu válasza Degeczi (#289) üzenetére


Zebu
addikt

Jogos, közben rájöttem, csak nem értettem, hogy miért tudom akkor állítani M módban is....

Amúgy általában M módban használom, nagyon ritka, hogy a gépre bíznám a beállításokat....

Valójában nem is vágom mikor lenne bármelyik másik módra szükségem....

[ Szerkesztve ]

(#294) Degeczi válasza Zebu (#293) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha van időd megtervezni minden képet, akkor persze nagyon előnyös az M mód

de mondjuk sporteseményen (vagy akár otthon, gyerekeket fotózva) aranyat ér a jó automatika, körülményektől függően A vagy S módban

(#295) Zebu


Zebu
addikt

Hmmm..... érdekes. Beleültettétek a bogarat a fülembe ezzel a front/back fókusz témával. Érdekes, mert az 50-es 1.8-cas obimnál néha azt tapasztalom, hogy nem lesz kellően tűéles a képem....

Mondjuk furcsa, mert szilveszterkor csak azzal lőttem igaz vakuztam és leginkább 7.1-es rekesszel, 1/200-zas záridővel, de ott mindegyik frankó lett....

Kisebb blendéknél érzékeltem a dolgot vaku nélkül.... hm nemtom mit csinálhatok rosszul.

Majd előbányászok 1-2 képet és megmutatom...

(#296) Padam válasza Zebu (#295) üzenetére


Padam
aktív tag

kivancsian varjuk, az en 50-es 1.8-asom mar uton van hong kongbol! :)

(#297) Degeczi válasza Zebu (#295) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az 50/1.8 nálam tesztlapon (közelről) kicsit frontos, a gyakorlatban azonban mégis jól használható
egyrészt az nem ennyire egészen közelről történik, másrészt nem f/1.8-on, hanem legalább f/2.8-on, amikor már nem annyira szűk a mélységélesség

f/7.1-en ne csodálkozz: ott már többnyire (távolságtól függően) rosszul fókuszált obi esetén is belefér a célpont a mélységélességbe

ugyanakkor nálam a Tami 17-50 úgy tűnik, minél nagyobb a tárgytávolság, annál durvább frontfókuszra képes: közeli teszképen akár jó is (!!! ennyit a fókusztesztekről... :( ) míg ahogy az a korábban linkelt indexes hozzászólásomban látható is, bőven 100 m-nél távolabbi célpont esetén is képes 10 m-en belülre fókuszálni, ha közelről indult az AF...
(ugyanott, ha "végtelen" állásból indul, akkor már valahol 20-30 m környékére áll be, ami még szintén rossz, de normál rekeszeknél (pl. f/5.6) már eléri a mélységélesség a célpontot)

az 50/1.8-nál is van látható hatása annak, h honnan indult az AF, de ez kb. normális, mert a célpont mindkettő módszernél éles marad, csak a mélységélesség tartománya vándorol körülötte előrébb vagy hátrébb

(#298) Zebu válasza Degeczi (#297) üzenetére


Zebu
addikt

És mit lehet tenni ilyenkor?

Vársz egy Firmware ugprade-re?

Nem hinném, hogy ki lehetne cseréltetni a masinát, főleg ha mindegyiknél előfordul....

(#299) Degeczi válasza Zebu (#298) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egyelőre lemondtam a Tami 17-50-ről, valszeg a D70-el együtt passzolom el
(bár még van egy reménysugár arra, h lehet itthon is Tamit kalibráltatni)

szerintem egyszerűen túl gyors a csavarhúzós AF, viszonylag nagy beállási toleranciával, így semmi helyet nem hagy obin belüli pontatlanságnak
ez pedig ott bosszulja meg magát, ahol nagyon gyors az obi fókuszálása: a Tami 17-50 pedig ennek mintapéldánya (3 m és a "végtelen" állás között van talán 3 mm elmozdulás a fókuszgyűrű kerületén - ezért kézzel is nagyon nehéz, szinte lehetetlen pontosan beállni)

ez magyarázhatja azt, h a lassabb, de talán kisebb toleranciájú D70-en miért volt pontos, ill. más obik miért teljesen pontosak a D90-el is (hiszen sokkal több csavarhúzómozdulatot igényelnek, így kisebb teret hagynak hibára)

de ettől még lehet az is, h van vmi sajátossága (talán kényesek vmi torzításra) az új gépek AF rendszerének, ami frontossá teszi ezt a Tamit
(hiszen különben a beállási pontatlanság akár backfókuszt is eredményezhetne néha, de nem: mindig frontos, csak a mértéke változó)

új firmware-ben nem bízom igazán, a vázat pedig egyszer már kicseréltettem, de ebben nincs változás, a Tami ugyanazt produkálja
arra kicsi az esély, h két váz is ugyanúgy rossz legyen (más obikkal pedig jó), sietség miatt sajnos csak egy pillanatra fölrakott másik Tami 17-50 pedig szintén hasonló viselkedésűnek tűnt (bár a gyorspróba miatt nem mernék komoly következtetést levonni), mindenesetre egyedi hibánál többnek tűnik: ha más nem, legalábbis egy nagy eséllyel előforduló inkompatibilitás

(#300) Padam


Padam
aktív tag

Na ma megérkezett a Nikon AF50mm f/1.8D obi ajándék UV filterrel Hong Kongbol és az egész nem volt drágább 28.000 Ft-nál... :) itthon meg 30-33 + áfa az ára...

Ja és 2008/12/29-én rendeltem, azaz 1 hét és 1 nap alatt itt volt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.