Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) TeeJay


TeeJay
félisten

csökken az ára már szerencsére :R
[link]
Artwork már 260pénzért adja (náluk hivatalos magyar gari van)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#152) Degeczi válasza TeeJay (#151) üzenetére


Degeczi
nagyúr

miért, a MM-ban nem? :F

(#153) DragStar válasza Degeczi (#152) üzenetére


DragStar
tag

Dede :-)

Én hétfőn vettem meg a kicsikét a MM-ban, és ott is rendes magyar gari van rá... :C

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#154) DragStar válasza Padam (#147) üzenetére


DragStar
tag

Ehhez még annyi azért hozzátartozik, hogy úgynevezett kezelési költséget kérnek, ami a termék árának 9%-a, vagyis ez esetben 23.391 jó magyar Forint...
Úgyhogy, ha ezt is hozzáteszed, akkor nem 0% az a THM...
(Mint írtam az előbb, én két napja vettem meg az enyémet és megkérdeztem a Westendben ;) a hitelt is)

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#155) DragStar válasza TeeJay (#146) üzenetére


DragStar
tag

Én jelen pillanatban egy alap CL2-es 2gigás Kingstonnal tesztelgetem és tökéletesen megfelel a céloknak...
RAW + Fine JPG formátumban mentem rá a képeket, és hibátlanul, gyorsan dolgozik vele...
Persze, ha nagyobb kapacitású kártyát szeretnél bele (8, vagy 16 gigás) és videózni is szeretnél, akkor lehet, hogy megéri az extrémet venni, de alap felhasználáshoz szerintem fölösleges... ;)

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#156) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

..múltkor olvastam valamerre h ez már tud videót is felvenni. :Y
Miféle formátumban/minőségben teszi mindezt?
Esetleg valahonnan lehet letölteni tesztvidit? Nem mint ha ilyet szeretnék,megfelel a D80 is. :))
Csak kiváncsiság. :)
Köszönöm. :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#157) DragStar válasza runner 125 (#156) üzenetére


DragStar
tag

Igen, tud videót is fölvenni :-)
Max minőség 1280x720-as, ami azért nem gyenge :-)

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#158) runner 125 válasza DragStar (#157) üzenetére


runner 125
nagyúr

Íjj az igen. :)
Egy rövidke pár másodperces vidit meglesnék eredeti felbontásban..
Amúgy arról nincs infós h ezt h oldották meg? :U
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#159) DragStar válasza runner 125 (#158) üzenetére


DragStar
tag

Parancsolj, itt egy kis teszt videó
Magára a műszaki megoldásra nem igazán tudok rávilágítani, de biztos megtalálod a részletes leírást a neten :-)

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#160) runner 125 válasza DragStar (#159) üzenetére


runner 125
nagyúr

Uh,kellemes. :Y
:R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#161) TeeJay válasza DragStar (#155) üzenetére


TeeJay
félisten

azt megnéznéd majd hogy ha a gépet USB kábellel számítógéphez kötöd akkor milyen sebességgel tudsz kártyáról-gépre valamint gépről-kártyára másolgatni?
főleg ez érdekelne hogy letudja-e kezelni a D90 a class2-es kártyákat is nagyon gyorsan :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#162) dabgergo válasza DragStar (#159) üzenetére


dabgergo
őstag

Esetleg majd saját videót is tudsz feltölteni? Ez azért mégiscsak a Nikon "reklámfilmje". (Bár elég bíztató) :)

(#163) runner 125 válasza dabgergo (#162) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én is olyasmire gondoltam-ami úgy valóban 1280x720-as :)
:R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#164) Degeczi válasza DragStar (#154) üzenetére


Degeczi
nagyúr

biztosan?! :Y

egyrészt akkor aligha hirdethetnék "0% THM"-el, hiszen az Teljes Hiteldíj Mutató, amibe a "kezelési költség" is beleszámít, másrészt a MM-os szórólap utolsó oldalán egyértelműen 0%-os kezelési költséget említenek!

(#165) DragStar válasza TeeJay (#161) üzenetére


DragStar
tag

Persze, most hétvégén lesz majd időm pepecselni vele és tényleg letesztelni, akkor kipróbálom majd a sebességet is és tudatom veletek :-)

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#166) DragStar válasza dabgergo (#162) üzenetére


DragStar
tag

Csinálok majd egy kis videót és küldöm a linket...
Csak kis türelmet kérek, mert hétköznap nem igazán érek rá ilyenekre :B

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#167) DragStar válasza Degeczi (#164) üzenetére


DragStar
tag

Igen, teljesen biztos...
Mint mondtam én hétfőn (nov. 10-én) vettem a gépet a MM-ban (Westend) és megkérdeztem a hitelt is...
Valóban nincs kamat a hitelre (én konkrétan a 6 hónapos konstrukció részleteit kérdeztem), be kell fizetni 10% kezdőt, mivel 200k fölött van a vételára, és a fennmaradó részt pedig 0% kamattal lehet 6 hónap alatt törleszteni (ha az alap esetet nézzük, akkor ez ugye azt jelenti, hogy 25990-et fizetsz be és a fennmaradó 233910 lenne a hitel, vagyis havi 38985...) Viszont ehhez még a hitel felvételekor be kell fizetni egy úgy nevezett kezelési költséget, ami a felvett hitelösszeg 9%-a (ha az előbbi példát nézzük, akkor ez 21051,9 HUF); ez egy egyszeri díj...

Ez van... a bank sem ad a két szép szemünkért kölcsön pénzt... Valami kell csurranjon-cseppenjen nekik is...

Ja az még hozzátartozik, hogy ez a Cetelem bank ajánlata!

Na, azt hiszem mindent leírtam :DDD

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#168) Degeczi válasza DragStar (#167) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Értem, így azonban nem 0, hanem 9% a THM is!
(hiszen az nem pusztán kamatot, hanem teljes hiteldíjat jelent. Éppen azért kötelezik a megjelenítésére a cégeket, h ne lehessen "0%"-ként hirdetett hitel mellett magas kezelési költséggel trükközni)

márpedig a D90-et 0% THM-el hirdetik, és a katalógus utolsó oldalán 0% a kezelési költség is...

igaz, nem is 6, hanem 10 hónap futamidőre, és nem Cetelem, hanem Credigen bank (ez a legfurcsább: egy bankkal szoktak leszerződni, nem áruházanként mással) - de akárhogy is: ha a meghirdetett konstrukció a valóságban mégsem érhető el, az jókora bírságot kellene érdemeljen!

Persze: a bank nem ingyen adja a hitelt, vkinek fizetnie kell érte. Ha valóban 0% a THM, akkor az áruháztól kapja. Ezért tipikus az, h az ilyen termékek ára magasabb, mint máshol - és ezért tűnt kellemes meglepetésnek, h a MM ajánlatban mégis ugyanannyi a D90 kit, mint másutt (ami nem lehetetlen, hiszen előfordulnak akciók, leárazások egyébként is, és vannak valóban 0% THM-es hitelek, normál árral - de ha mégsem igaz a MM hirdetés, az roppant szomorú)

(#169) Padam


Padam
aktív tag

En is 0% THM-mel vettem a mediaban es nem kellett semmi extrat fizetnem.

mivel a gep 260.000 Ft (kerekitve), ezert erdemes 10.000 Ft-ot befizetni, mert 250.000 alatt nem kernek kozuzemi szamlat eleg csak a folyoszamla kivonat amin latszik, hogy jon a fizud!

Szoval 10.000 Ft-ot becsengettem es kovetkezo honaptol vonogatjak a 25.000 Ft-ot es ennyi. Semmi kezelesi koltseg meg egyeb dolog nem volt!

(#170) Padam válasza Padam (#169) üzenetére


Padam
aktív tag

Most latom hogy DragStar nem a 0%-os hitelt vette fel, mert a 0%-os THM hitel-t nem a cetelem adja, hanem a credigen!

(#171) DragStar válasza Degeczi (#168) üzenetére


DragStar
tag

Igen, tisztában vagyok vele, hogy így a THM nem 0%; de nekem ezt mondta az ifjú hölgy, aki ott volt a hitelügyintézésnél...
Lehet, hogy a Credigen más konstrukciókat ajánl, nem tudom, én csak a Cetelemet kérdeztem...
Szóval nem tudok mit mondani, a legjobb, ha te is bemész és megkérdezed, mert úgy látszik még sem olyan tiszta a dolog, mint azt a szórólap mondja... :F

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#172) DragStar válasza Padam (#170) üzenetére


DragStar
tag

Natessék, akkor már ki is derült, hogy mizu: a Credigennek van 0-ás konstrukciója... :B
(Amúgy én kp-ra vettem, a hitelt csak kíváncsiságból kérdeztem meg :DDD )

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#173) Padam


Padam
aktív tag

November 18-ig van az akcio ugyhogy tessek szaladni es megvenni, aki meg 0% THM-mel akar D90-et! :)

Egyebkent probalgattam a videot es annyira nem veszes az elesegallitasi problema, persze nem egy autozoom, de ettol fuggetlenul elvezetes kis videokat lehet vele csinalni. :)

[ Szerkesztve ]

(#174) TeeJay válasza DragStar (#165) üzenetére


TeeJay
félisten

kíváncsi vagyok mit tud a CL2-es kártya a D90-ben :B
ha az is bírja majd a 4,5FPS RAW fotózást akkor nem is kell ultra II meg extra III sandisk-et venni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#175) Padam válasza TeeJay (#151) üzenetére


Padam
aktív tag

MM-ban is 259.990 0% THM-mel meg a mai es a holnapi nap!

A hivatalos ar ala (259) ala egyenlore szerintem csak a szurke importosok mennek.

(#176) Padam


Padam
aktív tag

Mi a velemenyetek errol a kartyarol:
KINGSTON Memóriakártya SDHC 8GB CLASS 6

5.600-5.800 Ft korul tudnam megszerezni.

Jo ez vagy lassu meg a D90-hez?

(#177) Padam válasza Padam (#176) üzenetére


Padam
aktív tag

Tehat vegulis az a kerdes, hogy ez a "CLASS 6" valami sebesseget jelent mar?

(#178) werttzui


werttzui
őstag

már csak 216e katt

PENTAX

(#179) TeeJay válasza Padam (#177) üzenetére


TeeJay
félisten

azt jelenti hogy minimum 6MB-al lehet írni a kártyára.
persze ha valaki vesz ilyet és leteszteli kártyaolvasóban lehet hogy akár 10-15MB is kijöhet de 6-nak minimum meg kell lennie.
én is ezt szeretném kideríteni hogy a CL 2-4-6kártyák sebessége tényleg csak a minimumot éri-e el vagy annál jóval gyorsabbak.
azért érdekel ez mert van két darab 2gigás sima Kingston kártyám és mindkettőre 4,5MB-al lehet kártyaolvasóval írni pedig nem is SDHC meg semmi CL x kategória csak sima legolcsóbb SD kártya. ha kitudódna hogy egy Kingston CL6 mekkora írási sebességet tud akkor nem kellene Sandisk Ultra II vagy Extreme III kártyát nézni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#180) Padam válasza werttzui (#178) üzenetére


Padam
aktív tag

Basszus, mar azt hittem, hogy a kit lett 216! :)

Ramhoztad a fraaaszt, hogy megvettem 259-ert es mar 216! :)

(#181) poklacsek válasza Padam (#176) üzenetére


poklacsek
csendes tag

Erre ezt találtam: Nikon D90 Write Speed különböző memóriakártyákkal

Jó nagy különbségek vannak...

(#182) Padam válasza poklacsek (#181) üzenetére


Padam
aktív tag

Idokozben megaltaltam en is koszi, mostmar tuti, hogy SanDisk Extreme III-mat veszek! :)

(#183) TeeJay válasza poklacsek (#181) üzenetére


TeeJay
félisten

jó ez a teszt csak itt a fényképezőgépben vannak letesztelve és oda meg bármilyen CL6 kártya jó végülis mert 6-8MB/sec már elég gyors kattingatásra is.

engem inkább az érdekelne hogy a Kingston CL6 kártyának kártyaolvasóban mekkora a sebessége, tehát hogy ha van egy 4-8-16gigás kártyád és tele van fotóval mennyi idő alatt tudod gépre menteni a D90-en keresztül illetve kártyaolvasón keresztül :B
én pl ilyen helyzetben vennék Sandisk UltraII ExtremeIII kártyát ha gyorsan szeretnék róla olvasni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#184) Padam


Padam
aktív tag

Hol lehet beallitani az expozíció sorozat-ot a D90-en?

[ Szerkesztve ]

(#185) Padam válasza Padam (#184) üzenetére


Padam
aktív tag

megvan! ;-))

(#186) Padam


Padam
aktív tag

Megsincs meg, ugyhogy leirhatnatok gyakorlatban hogy csinaljatok a HDR kepeket D90-nel! :)
Elore is koszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#187) pitman válasza Padam (#186) üzenetére


pitman
őstag

M üzemmód? Esetleg expozíció kompenzáció használata?

(#188) Degeczi


Degeczi
nagyúr

nagyon érdekesnek tartom az imaging-resource teszt AF-al foglalkozó részét: ha igaz, a fénymérő érzékelője valóban igen aktívan képes segíteni az AF-et!

hihetetlenül hangzik, de az az igen durva fölbontású érzékelő (ha a 420 pixel ott is 3:2 arányban van, akkor pl. 25x17 rácsot jelenthet...) is elég ahhoz, h automata fókuszpont kiválasztásban megsaccolja: mi lehet emberi fej, és a fölötte lévő fókuszpontot használja egy másik helyett

vagy amikor a kép nagyrészét tölti ki a fej, és ott több részlet is AF pont alá esik, azt írják, konzisztens módon a szem fölötti pontot választja ki... :R

van kedve egy D90 tulajnak ilyesmivel kísérletezni?

(#189) Padam válasza Degeczi (#188) üzenetére


Padam
aktív tag

En tesztelek neked, ha akarod csak találd ki pontosan, hogy mit szeretnél. :)

(#190) Padam válasza Padam (#189) üzenetére


Padam
aktív tag

Az is megoldhato, hogy netrol vadaszol par kepet es akkro azt fotozom le neked. :)

(#191) Degeczi válasza Padam (#189) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát bármilyen hasonló saját tapasztalat érdekelne...

pl. emberi fejet úgy célzol meg automata fókuszpont kiválasztásban, h az egyik pont egy szemén legyen, egy másik pedig szájon, vagy orron - bármin, ami szintén jó kontrasztot, jó AF pontot ad
ilyenkor valóban stabilan a szemet választja ki?

vagy kicsit távolabbról: a fej már ne töltse ki a teljes képet, csak kisebb részét, de az egyik fókuszpont legyen rajta, míg másik (akár több is) közelebb / távolabb lévő, jó AF pontot adó tárgyakon
akár az is jó, amit a tesztben említenek: a kezeit emeli föl az áldozat, és az előrenyújtott tenyerén az ujjak jó fókuszpontot adnak - valóban stabilan a fejét választja az automatika?

nagyon kevésnek tűnik ehhez a fénymérő fölbontása (az 1000 pixeles sem lenne sokkal több)

(#192) johnjohn


johnjohn
addikt

Megy már a RAW konverzió valakinek PS 3-mal ?

(#193) adnoctum18 válasza dabgergo (#162) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Én tettem fel anno a Nikon DSLR topicba tesztvideót,ha működik a data.hu akkor lehet tölteni.
Ha jól emlékszem olyan 800 mega körüli volt a cucc. :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#194) adnoctum18 válasza johnjohn (#192) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nekem az új camera rawal ment,csak lehet elfelejtettem mondani!
Mióta rájöttem hogy kell beimportálni megy a cs3ban és az elements 7ben is.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#195) dabgergo válasza adnoctum18 (#193) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!

(#196) johnjohn válasza adnoctum18 (#194) üzenetére


johnjohn
addikt

Azóta rájöttem, köszi, szedtem le a netről D 90 RAW mintákat, és azokkal próbálgattam.

(#197) josee75


josee75
csendes tag

Sziasztok !

Én amcsiból hozattam a d90 est. Sajnos nincs magyar nyelvű leírásom, tudna valaki feltölteni egyet?

(#198) mutyi válasza josee75 (#197) üzenetére


mutyi
őstag

Vaterán keresztül vetted?

(#199) Padam válasza josee75 (#197) üzenetére


Padam
aktív tag

Edigital arul. ;-)

(#200) dabgergo válasza josee75 (#197) üzenetére


dabgergo
őstag

Ha ornamenttől vetted, akkor elvileg vhogy be lehet cserélni magyarra, sajnos nem tudom, hogy hogyan, ő nekem csak ennyit mondott, de én még nem vásároltam nála így a gyakorlatban nem tudom, hogy hogyan működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.