Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) pookeer


pookeer
csendes tag

Első körben egy 3 éves sulit szeretnék elvégezni, itt Nikonnán D60 az alapkövetelmény. Ezután végzek el majd egy újabb sulit, ami kishazánkban az egyik legelismertebb, ehhez már profi sportfotozásra alkalmas gép szükséges. Tehát az első 3 év után mindenképpen le kell cserélnem a gépet, igy lényegében most mindegy lenne hogy D90-et vagy D300-at veszek, az alső suliban mindkettő tultesz az alap követelésen. Viszont számomra az nem mindegy hogy most megveszem a D90-et X pénzért és nem soká tudom bőviteni a készletett 1 objektivel és egyéb "ketyerékkel", vagy még várok mig összegyülik a pénz a D300-ra (kb nyár végére lenne meg) és nem tudok venni hozzá semmit. (és valószinüleg csak alapobjektívvel tudnám megvenni).

Nekem igazándiból nem az lett volna a kérdésem hogy melyiket vegyem meg, hanem hogy aki már tulajdonosa olyen gépnek tud-e valami olyan hibát,amit a gyártó (értelem szerűen) nem emlitett? (az eddigieket elolvastam, az elemes teszt, -miszerint egyes gépek frontfokuszosak- még nem tartozik a komolyabb problémák közé, mivel javitható)

Az eddigi válaszokat köszönöm!

(#352) pookeer


pookeer
csendes tag

Kérdésedre hogy milyen technikai szinten állok a válasz:
Kb 5 éve fejlesztem magam ezen a téren (könyvek, folyóiratok, valamint profi fotos is segit hogy elsajátitsam ), valamint család több tagja is benne él a témában (gépeikkel volt már dolgom). Nem érzem magam analfabétának ezen a téren, de nyilván még rengeteget kell tanulnom hogy elérjem a kitüzött szinvonalat (ehhez kellenek a jó sulik).
Főként a Nikon gépeket ismerem, de volt már Cannon is a kezemben. A tesztekben leirtakat értem de, a gyártók az apróbb hibákról nem értesítik a vevőket igy ezért tettem fel a kérdésemet a D90 hasznáihoz.

(#353) Degeczi válasza pookeer (#351) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos téves: úgy tűnik nem a gépek hibásak, hanem bizonyos obipéldányok nem férnek össze az új AF rendszerekkel, hiába működtek tökéletesen a régebbi vázakon

(#354) Ijk válasza pookeer (#351) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát nézd, nem feltétlen kell 3 év múlva egy d300-at lecserélni. Ha komolyan gondolod ezt a talán jobban jársz a d300-al. Jelenleg kiváló gépnek számít sportfotózás terén, nem hinném, hogy 3 év alatt annyit változik a sport, hogy ez megváltozzon:) A d90-ből szinte csak az hiányzik a d300-hoz képest, ami sportfotózás terén előnyt jelent.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#355) #01758976 válasza Ijk (#354) üzenetére


#01758976
törölt tag

Így van.Van ugye a 8fps meg a crop nyujtotta előny,és nagypályán az előny,anygiakban is jobb.Nem tudom mi indokolná a D300 lecserélését,talán egy D3 FF lapka? Többszörös költség,plusz ugyi eltűnik az 1.5 szorzó.Vajon milyen iskola kérheti ezt?

(#356) Ijk válasza #01758976 (#355) üzenetére


Ijk
nagyúr

Különben nem is értem miért kellene 3-4 évente vázat cserélni, akár profi szinten is. Ennyire erős a marketing? Sokkal inkább érdemes objektívbe invesztálni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#357) Degeczi válasza Ijk (#356) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egy bizonyos szint fölött már nem feltétlenül, valóban

pl. ha az előző profi váz egy D100 volt, arról minden adott egy upgrade-hez, könnyű megindokolni

de már egy D200-nál közel sem olyan egyértelmű ugyanez, hiszen mindenre éppúgy megfelel most is, mint korábban - pedig már az is több, mint 3 éves modell...

bár a D300 is 1.5 éves típus már, de ott végképp semmi olyan szempont nincs, ami miatt cserélni kellene
még ha a profi felhasználásban netán elhasználódna is, az árkategóriája miatt még mindig inkább javíttatni lehet érdemes, mint újat venni (a belépőkategóriában viszont már gyakran nem éri meg a javíttatás)

(#358) mutyi


mutyi
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy ha videozok a D90-el, akkor eddig egy pc-s lejátszó volt,ami lejátszotta akadásmentesen a felvételt. Az lenne a kérdésem, hogy kinek mik a tapasztalatai, mert szeretném majd dvd-re kiírni,de nem akarom hogy szaggasson.
Számít-e a kártya vagy ez egyszerűen más jellegű hiba?
Most rendeltem egy Extreme III-as karit.
Ki hogyan és melyik programmal szokta esetlegesen öszefűzni a pár perces videokat?

(#359) adnoctum18 válasza mutyi (#358) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Szerintem Adobe Premiere megoldja a dolgot, persze erős proci sok ram és gyors vinyó társaságában!:)
Megmondom őszintén én nem fűztem még egybe a D90 videóit, nem is gyakran használom ezt a funkciót, de szerintem érdemes lenne előbb betömöríteni valami normálisabb formátumba a lehető legkisebb minőségromlás árán , és úgy archiválni.
Amit a gép felvesz az teljesen tömörítetlen formátum ha jól tudom... :(

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#360) Degeczi válasza adnoctum18 (#359) üzenetére


Degeczi
nagyúr

úgy tudom, motion-JPG: egyszerűen egymás után fűzött JPG-ek sorozata

tényleg érdemes lehet átkódolni másba

(#361) Padam


Padam
aktív tag

nagy lett itt a csend :U

(#362) johnjohn válasza Padam (#361) üzenetére


johnjohn
addikt

Problémamentes, jó gépről keveset kell beszélni ! :K :))

(#363) Degeczi válasza johnjohn (#362) üzenetére


Degeczi
nagyúr

bár így lenne...

sajnos ez erősen attól függ, milyen obit teszel rá

(#364) johnjohn válasza Degeczi (#363) üzenetére


johnjohn
addikt

Én Sigma 24/2.8-at, vagy Tokina 19-35/ 3.5-4.5-et, vagy Nikon 35-70 / 2.8-at, illetve van még egy 18-105 VR, és egy Tamron 55-200 is. Valamire mindegyik jó. ;]

(#365) Degeczi válasza johnjohn (#364) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze :)
arra gondoltam, h sajnos többen szembesültek azzal, h korábban más vázakon kifogástalanul működő obikkal a D90-en (D300-on is, de ott gyakran megoldás a finomhangolás) mégis rosszul fókuszál

ha vki nem ilyen obit fogott ki, valszeg egyetért azzal amit írtál - de sajnos nálam is rossz szájízet adott a probléma

(#366) Padam


Padam
aktív tag

En a kovetkezo obikat hasznalom:
- Nikkor 70-300mm VR
- Nikkor 50mm 1.8
- Nikkor 18-105mm VR
- Sigma 105mm 2.8

Nekem egyikkel se volt gondom, szerencsére... :)

(#367) Degeczi válasza Padam (#366) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nyitva (mondjuk f/2.2, mert f/1.8-on még nagyon lágy) is mindig pontosan fókuszál az 50/1.8?

ha igen, érdemes lenne másik D90-en is kipróbálni, h vajon az egyes vázak kényesek, vagy az egyes obipéldányoknak van vmi jellemzője, amit nem szeretnek (de akkor kérdés, ez vajon állítható, javítható-e az obin)

nagyon fontos körülmény, h honnan indul a fókuszálás: ha előbb végtelen felé, egy távoli tárgyra állítottam rá, onnan gyakorlatilag elfogadhatóan áll be egy közeli célpontra

ha azonban még közelebbi állapotról indul a folyamat, onnan jól érezhető frontfókusz lesz a vége... :(

(#368) sKie^


sKie^
tag

Ahh, megy az egekbe az itthoni ara a gepnek. :/ 280-300K korul vesztegetik, mikor egy jo honapja meg siman lehetett 240-250 korul kapni (18-105VR kit). :( En meg kov honapban akarok venni egyet. Hat jol megszivtam!

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#369) dabgergo válasza sKie^ (#368) üzenetére


dabgergo
őstag

Azért van most is 250 körül. [link] Csak azt nem tudom, hogy ott is adnak-e normális Nikon garit.

(#370) johnjohn válasza sKie^ (#368) üzenetére


johnjohn
addikt

235 000 -ért már holnap viheted, nálam van egy ! ;]

(#371) Padam válasza dabgergo (#369) üzenetére


Padam
aktív tag

Az AV PLANET például biztos szürkézik, szóval vele vigyázzál!
A focus camerat nem ismerem, de gyanus az ő ára is.

Szerencsere en anno megvettem Media Marktban 0% THM-re 250-ert

[ Szerkesztve ]

(#372) johnjohn válasza Padam (#371) üzenetére


johnjohn
addikt

Van egy lista a Nikon honlapján, ahol meg lehet nézni városokra lebontva, a hivatalos forgalmazókat.

(#376) Degeczi válasza johnjohn (#372) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hja, csak amikor legutóbb néztem (most épp elérhetetlen), vagy 3 évvel ezelőtti állapotot tükrözött az a lista, rengeteg partnerük hiányzott róla... :W

pl. a régen szürke Edigital is jó ideje már hivatalos forgalmazójuk

(#377) Degeczi válasza johnjohn (#372) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(dupla lett, pedig direkt néztem, h még 2 perc múlva sem volt benn a hozzászólás - aztán később mégis)

[ Szerkesztve ]

(#378) johnjohn válasza Degeczi (#376) üzenetére


johnjohn
addikt

Két link van a honlapon, az egyik egy régi lista, a másik egy térképpel kísért keresőfelület, ahol körzetenként-országrészenként lehet forgalmazót keresni. Ez utóbbi a frissebb.

(#379) lover summer


lover summer
csendes tag

A D90 ára ismét emelkedett! :-(((
Ennek nem lesz jó vége ..

(#380) dabgergo válasza lover summer (#379) üzenetére


dabgergo
őstag

Hihetetlen... Én 3 hónap múlva szándékozok venni, nagyon remélem, addigra 240 alatt lesz...

(#381) koxkids válasza dabgergo (#380) üzenetére


koxkids
őstag

Ilyen árakat elnézve, kétlem, hogy ennyit esne :( :(
Pedig nekem is ő volt a kiszemelt, de így...
Ez sok pénz érte.

(#382) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon megugrott az ára, én február elején 239e vettem. :C

Nem találtam a leírásába, így nincs is benne olyan amit fókusz csapdának hívnak?
Valaki tud infót adni rólla?

Köszi!

(#383) johnjohn


johnjohn
addikt

ITT 224 000.- br. az akciós ára a váznak.

(#384) mc-4


mc-4
aktív tag

18-105 KIT

(#385) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Valaki használ D90-est infra kioldóval?
Az infra csak szemböl müködik vagy engedi oldalról esetleg a kijelző felöl müködtetni a gépet?

Köszi a válaszokat!

(#386) Degeczi válasza mc-4 (#385) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a helyszínen múlik: az érzékelő elöl van, így hátulról csak akkor lehet használni, ha visszaverődést meglát, tehát beltérben

kültéri éjszakai, állványos képekhez 2 mp-es időzítőt érdemes bekapcsolni, így nyugodtan lehet rá elölről lőni (vagy persze utángyártott vezetékes távot használni)

(#387) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

NEF formátumot milyen free progival tudog jpg-re konvertálni?

Köszi!

(#388) philoxenia válasza mc-4 (#387) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

RawTherapee szerintem ismeri...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#389) stop válasza mc-4 (#387) üzenetére


stop
aktív tag

esetleg ezzel

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#390) Degeczi válasza stop (#389) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ilyesmivel semmiképp!
egy képnézegető program jobb esetben a RAW-ba ágyazott JPG-et mutatja meg (de akkor az nem konvertálás, csak a kamera által, felvételkori beállításokkal készített JPG), rosszabb esetben egy gagyi konvertert tartalmaz, katasztrofális eredménnyel, aminek semmi köze a képben rejlő lehetőségekhez

a RAW feldolgozás egy roppant bonyolult célfeladat, rengeteg múlik a programon (a gyártók elég rendesen titkolják is a folyamatot), nem szabad elnagyolni

a RawTherapee valóban nagyon jónak mondott ingyenes megoldás
(nekem mondjuk nem jött be - de ha a jogtisztaság ingyen fontos, nem is nagyon akad más lehetőség)

(#391) stop válasza Degeczi (#390) üzenetére


stop
aktív tag

nem mondtam, hogy kötelező...

és nem tudjuk a célját a konvertálásnak, ezzel viszonylag egyszerű és gyors

(én is ismerem a RawTherapee-t, de szerintem azzal kicsit bonyolultabb, bár igaz hogy minőségben többet ad)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#392) Degeczi válasza stop (#391) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha az egyszerűség lenne a legfontosabb, akkor Nikon View NX

de egy külső gyártó képnézegetőjét tényleg értelmetlen RAW konvertálásra használni: pont a formátum legfőbb előnyét, a jó képminőséget lövi ki

(#393) stop válasza Degeczi (#392) üzenetére


stop
aktív tag

igen, igazad van, de gyakorlatilag a jó képminőség (jó)részben ki van lőve már azzal is, hogy a RAW (mondjuk) konvertálod JPG-be (mondjuk) - szerintem

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#394) Degeczi válasza stop (#393) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem hiszem, miért lenne?
nem rossz kompromisszum a JPG, ha jól történik az átalakítás
azt viszont csak egy valódi RAW feldolgozó program tudja jól elvégezni, nem gyorsmegoldások

(#395) stop válasza Degeczi (#394) üzenetére


stop
aktív tag

nem azt mondtam, hogy úgy van, hanem azt, hogy szerintem ;)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#396) Degeczi válasza stop (#395) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azért nem értek egyet, mert nem elsődlegesen maga a JPG formátum a rossz, hanem az, h már a kamerán belül gyártódik:
- egyrész olyan beállításokkal (kontraszt, fehéregyensúly, abszolút pontos expó - ami szintén a fehéregyensúlytól is függ...) amik a helyszínen nem mindig találhatóak el könnyen
- szükségszerűen buta feldolgozással készül (mert gyorsan meg kell lennie, ráadásul nem egy erőművön, és a felhasználói beavatkozás lehetősége is minimális, gondoljunk pl. csak az élesítési beállításra, szemben egy feldolgozó program 3 paraméteres USM eljárásával szemben), ami rossz hatással van a minőségre

ezeket kiküszöbölve nagyon jó lehet az eredmény JPG-ben is
(de ezért nincs sok értelme PC-n is buta feldolgozást végezni)

(#397) stop válasza Degeczi (#396) üzenetére


stop
aktív tag

erről pont nemrégiben volt valamely társtopikban szó, hogy mennyire jó vagy sem a gép jpg készítési módja, vagy a feldolgozórendszer és volt mindkét oldalnak támogatója

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#398) Degeczi válasza stop (#397) üzenetére


Degeczi
nagyúr

eltérések vannak, de jópár tényező objektív nehézség, ami csak az otthoni, kalibrált monitoron határozható meg teljes bizonyossággal (elfogadható hibával persze többnyire a helyszínen is - kérdés, ki mennyire maximalista a témában. Mindenesetre a RAW használat arra utal, h igen, fontos a minőség)

ezért aztán korábban nem is igen erőltette a legtöbb gyártó a jó JPG motort

(#399) stop válasza Degeczi (#398) üzenetére


stop
aktív tag

a munkám során (építőipar) rengeteg olyan fotót készítek amikor amikoris a JPG a fontos, könnyen és gyorsan továbbítható legyen és mások számítógépén is egyszerűen megnyitható legyen ezért JPG-ben fotózok többnyire.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#400) Degeczi válasza stop (#399) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezért jó, h a D90 már nem csak fix fölbontású és minőségű JPG-et tud a RAW mellé készíteni RAW+JPG módban, hanem tetszés szerintit

így gyorsan el lehet küldeni a kis fölbontású, azonnal kész JPG-et, de ott egy RAW is a későbbi komolyabb földolgozáshoz ha az is kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.