Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) szentkuti11 válasza w333 (#950) üzenetére


szentkuti11
addikt

Mit csinálsz a G-vel a Nexus 4 mellett?

(#952) gzbotii válasza w333 (#950) üzenetére


gzbotii
veterán

Kivancsisagbol kerdem: mi annyira jo a Moto G-ben? Vagy az ar-ertek arany?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#953) szentkuti11 válasza gzbotii (#952) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ugyanaz, mint a Nexusban. Jó telefon, jó áron, korrektül összerakva. Én most gondolkodom a Nexus 4-> Moto G 16 GB cserén az OTG miatt.

[ Szerkesztve ]

(#954) Slukkica válasza gzbotii (#952) üzenetére


Slukkica
őstag

Mondjuk elég sok minden! Nekem akkor esett le az állam amikor kapott egyett asszony. Elkezdtem nyomkodni majd össze hasonlítani az N4-gyel. Kb mindenben alázta.

Eddig azt gondoltam van egy jó telom már nem gondolom. Sajnos túl jó az a telo, ja és fele annyi az ára.

Ha nem lenne kisebb a kijelzője gondolkodás nélkül cserélném.

Még egy plusz pont hogy arra is minden open source, olyan mintha nexus lenne!

Azóta a vezér hangya ott a fejembe hogy nekem kell egy jobb telo :B

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#955) randras_83 válasza w333 (#950) üzenetére


randras_83
addikt

Ebben majd a Drágám dönt én csak javaslatot tehetek ☺☺☺😀😀😀

https://www.flickr.com/randras83/

(#956) dnelb válasza Slukkica (#954) üzenetére


dnelb
veterán

azért nem kell túlzásokba esni. hardver sokkal gyengébb +csak 1giga ram, nfc sincs benne, az egészben érződik az olcsóság. Az meg hogy jobb mint egy n4 vicc. jah van benne rádió meg otg, hűha :U

[ Szerkesztve ]

(#957) Slukkica válasza dnelb (#956) üzenetére


Slukkica
őstag

Nem vagyunk egyformák. Én a saját véleményem írtam.
KitKat esetében teljesen mindegy hogy 1 vagy 2 a ram. A radio pont hidegen hagy. Otg van nekem is az N4-en. Úgyhogy az sem érdekel. Nfc - t én annyira használtam eddig hogy vagy 3 képet átküldtem vele az 1 év alatt. Asszem enélkül is meg leszek.

Az annál inkább hogy bármit indítottam el az hamarabb tolta az arcomba a Moto G az már inkább bosszant. Ha meg felgyorsítom az N4-em akkor meg töltő után kell néznem míg az asszony adja oda mert neki még nem kell.

Ja ráadásul neki 2 sim megy.

Na mindegy. Ismét mondom hogy ez az én véleményem.
Egy másik ami miatt haragszom az N4-re. Mondjuk ez üzlet politika és Google hozzá állás.
Szívás mert anno nem akartam a Galaxy Nexus - om lecserélni. De kénytelen voltam mert minden újdonság persze vagy nem volt elérhető rá vagy annyit késett hogy azt gáz.

Most ugyanez van. Szeretnék fejlődni és persze megint a mostani nexus gáz. Mert minden új csak Nexus 5 vagy az új N7-re elérhető.

Az N4-en az új kódokat nem tudom se tesztelni de még csak futtatni sem. Ilyen erővel simán lehetne mondjuk Moto G - m is. :D

Ja más ha valami szép helyen vagyunk kikapcsolódni, és szeretném ha képeken megmaradna emléknek akkor rögtön az G ugrik elő mert az szép képeket lő. Valamint 3 képet csinálok vele addig míg az N4-gyel 1-et. Amit esetek 20%-ában törlök mert valami nem ok vele.

Ezt csak azért tudom mert ezekkel nap mint nap szembesülök. És hogy elvileg nem így kellene lenni mert a specifikációk nem ezt mutatják az lehet de a telefonoknak ezek szerint ezt senki nem mondta amik a kezemben vannak :)

[ Szerkesztve ]

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#958) gzbotii


gzbotii
veterán

En is valtani fogok osszel, szerintem.
Gondolkodom egy G2, esetleg Note (AMOLED miatt) de a legeselyesebb egy iPhone 5 lesz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#959) dnelb válasza gzbotii (#958) üzenetére


dnelb
veterán

Nekem n6 vagy g4 a terv :DDD g3 lett volna de elrontották..

[ Szerkesztve ]

(#960) w333 válasza szentkuti11 (#951) üzenetére


w333
félisten

Páromnak vettem ... szerintem nagyon jó kis telefon, azért nem olyan gyors mint a Nexus 4 de ebben a kategóriában bármitől gyorsabb, amiben jobb mint a Nexus 4 az a kijelző (sokkal kontrasztosabb élénkebbek a színek, még a N5 -től is jobb a kijelző), a hangszóró sokkal erősebb és jobban szól + 3.5 jack is , van OTG támogatás, akku sokkal jobban bírja (6-7 óra kijelzőidő) anyaghasználatban is szinte van olyan jó mint a N4, amiben rosszabb az a sebesség és a kamera :K

(#959) Krisztián

Nexus 6, HTC M8, LG G3 Mini, Z3 Mini ... a lényeg hogy S805 legyen ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#961) w333


w333
félisten

Tessék itt egy kis kijelző összehasonlítás ... Link :))

A képen nagyon nem jön át annyira mint élőben, (sajnos a ZTE Blade kamerája csak ennyire képes) de szemmel látható hogy a kijelző sokkal élénkebb és kontrasztosabb, még Nexus 5 -től is jobb a kijelző ... komolyan a Moto nagyon jó telefonokat csinál a Defy is nagyon jó volt na meg most ez is, nagyon kíváncsi lennék egy Moto csúcsmodellre :D

És ami még nagyon tetszik az a kamera alkalmazás, a fotó galéria ...
Boot animáció minden nagyobb eseménynél frissül a play áruházban ... jelenleg most ilyen a világbajnokság miatt ;)

Karácsonykor ... Link, Április 1 (bolondok napján) pedig ilyen Link ! :C

Szerintem nagyon ötletes és jópofa :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#962) randras_83 válasza w333 (#961) üzenetére


randras_83
addikt

Én is nyomkodtam Moto G-t., kétségtelen hogy nagyon jól eltalált telefon de azért kijelzőben nem veri se a 4et az 5 öst meg aztán főleg nem. De legalább pörög a topic.

Amúgy a nexusos sörözést elvetettük?

https://www.flickr.com/randras83/

(#963) w333 válasza randras_83 (#962) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nagyon nem ... én közvetlenül hasonlítottam össze a Moto G, Nexus 4 és Nexus 5 kijelzőjét és egyértelmű hogy a Moto G -nek a legjobb és legélénkebb, a fekete színek is sokkal jobbak ... tessék itt egy videó nézd meg a színeket ;)

Na de mindegy ... nem versenyre megy, mindenkinek olyan amilyen :))

Jó lenne már tényleg egy Nexusos sörözést összehozni :DD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#964) dnelb válasza w333 (#963) üzenetére


dnelb
veterán

És mégis ki használja stock színprofillal a nexus4/5-öt? :DDD

(#965) w333 válasza dnelb (#964) üzenetére


w333
félisten

Az megint egy másik történet ... én stock színprofil alatt teszteltem :D

(#966) Krisztián

Ez pontosan így van ... viszont üzemidőben nagyon ott van a kis Moto :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#966) dnelb válasza w333 (#965) üzenetére


dnelb
veterán

Azt elismerem, hogy stockal még a nexus5 sem tökéletes, de nagy előrelépés az n4hez képest. Viszont ha belövöd, akkor fehér lesz a fehér, meg sokkal kontrasztosabb, nem lesz fátyolos stb :) Bár bekalibrálva nekem az n4 is tetszett :))

[ Szerkesztve ]

(#967) randras_83 válasza dnelb (#966) üzenetére


randras_83
addikt

Pontosan, amúgy az átlag júzer nem fog kernel cserével meg ilyenekkel foglalkozni de fel se tűnik neki. Csak mi vagyunk ennyire geekek. :DDD
Én is élőben vetettem össze kérdezd Baloo kollégát, mondjuk sört is ittunk lehet az zavart meg :DD mindjárt meg is kapom hogy menjek az N5 topicba trollkodni ;]

Ja amúgy w-nek címztem

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#968) gzbotii válasza w333 (#961) üzenetére


gzbotii
veterán

Nagyon otletes es meglepo, hogy ilyen jo ala a support.
Nexusok is megirigyelhetnek.
En szeretem, amikor egy gyarto ilyen aprosagokkal "kedveskedik"

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#969) w333 válasza gzbotii (#968) üzenetére


w333
félisten

Sőt a kamera + album is a Play Áruházból frissül még az FM rádió is :K

Nincs a rendszerhez kötve ... szintem minden frissül Link :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#970) Scooter74 válasza w333 (#969) üzenetére


Scooter74
őstag

Látod ha a többi gyártó is a Motorolla üzlet politikáját követné akkor nem lenne gond egyik telefonnal sem. És mindjár jobban vásárolnák az emberek.
Meg ha az árát nézed azzal sincs a Motorolla elszállva mint egyes gyártók.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#971) w333 válasza Scooter74 (#970) üzenetére


w333
félisten

+1 :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#972) kenwood3 válasza dnelb (#964) üzenetére


kenwood3
őstag

Például én :K Én azért vettem nexust, mert 1 használható androidos telefont akartam, amit nem kell mókolni naponta, ahhoz, hogy normálisan működjön. Engem teljesen kiszolgál a teló full gyári állapotában is, ráadásul még rootolva sincs. :N

A sörözésbe, én is benne lennék, bár 100%, hogy nem tudnék elmenni, mivel tuti Pesten lenne, nekem meg az túl messze van (~350 km)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#973) dnelb válasza kenwood3 (#972) üzenetére


dnelb
veterán

ki mondta hogy mókolni kell naponta?

(#974) kenwood3 válasza dnelb (#973) üzenetére


kenwood3
őstag

Senki! Én se erre céloztam :N Én csak azt akartam mondani, hogy nekem eszem ágában sincs ..tatani a telóm, mivel eddig ez az első olyan androidos telóm, ami tökéletesen működik a gyári rendszerrel is

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#975) w333


w333
félisten

Brutálisan jól bírja az akku ... :K
Most vagyok 1 nap 20 óra ebből 3:30 perc kijelző és még van 52% :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#976) MartOOn válasza w333 (#963) üzenetére


MartOOn
addikt

Moto G a pixelkiraly :D olyan szorosek a betuk rajta mint a kepem 1het utan... Itt van mellettem egy... A kezemben egy n5 Asszonynak meg n4. Szoval... Egyiknel sem jobb. Sot sztem G leggyengebb pontja a kijelzo. Ezert kapott Parom n4-et. Ez meg az en véleményem... :))

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#977) w333 válasza MartOOn (#976) üzenetére


w333
félisten

Akkor ott valami más gond van/volt, itt ezen semmi nem szőrös :N

Volt S3 LTE telefonom ... na az igen, az szőrös volt :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#978) randras_83 válasza MartOOn (#976) üzenetére


randras_83
addikt

A Motonak meg az N4-nek majdnem ugyanaz a ppi-je, szóval annyira nem lehet az szőrös. :)

Amúgy nem tudom, hogy ez volt-e már?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#979) w333 válasza randras_83 (#978) üzenetére


w333
félisten

Ezt még nem olvastam köszi :R

De szerintem is ... a Moto G simán hozza a Nexus érzetet :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#980) w333


w333
félisten

Moto G ... egy kis akku teszt : Link, Link, és Link :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#981) aizen92 válasza w333 (#980) üzenetére


aizen92
addikt

kijelző ébrentartás folyamatosan és egy fehér hátteret néztél 6 órán át? Azt hiszem ezt a n4 is tudja
;]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#982) w333 válasza aizen92 (#981) üzenetére


w333
félisten

Akár mennyire is hihetetlen, ebben minden volt (Facebook, Böngésző, Email, Play áruház alkalmazások telepítése (belakás), nagyon sok YouTube, stb.) csak az a durva hogy ezek ilyen 1-2-3% -ban jelennek meg vagyis alig esznek valamit :K

Tessék itt egy másik ... 11 óra készenlét + 15 perc Facebook és csak 2% :Y

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#983) aizen92 válasza w333 (#982) üzenetére


aizen92
addikt

Mennyire smooth a Moto G a Nexus 4-hez képest? Van valami észrevehető különbség?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#984) randras_83 válasza aizen92 (#983) üzenetére


randras_83
addikt

én amikor együtt nézegettem eget verő különbséget nem láttam, mondjuk az nem gpe moto volt, hanem sima, gondolom a gpe-s még "smooth-abb". Multitaskingban jobb lehet az N4 a 2GB miatt

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#985) aizen92


aizen92
addikt

Régóta foglalkoztat a gondolat: N4-N5 csere.

Gondolom azért sokan vannak itt, akik N4-ről váltottak N5-re.
Persze sokan nyomatják, hogy nem éri meg, fölösleges drága bla bla.
Ugyanezt mondták nekem N7 1.gen ről 2.genre. Az kb. ég és föld volt. Azóta se bántam meg, talán azt, hogy 2012 helyett nem egyből 2013-at vettem.

Régóta filózok a dolgon. Egyedül, egy valami zavar az n4-ben a rohadt akksiidők...
Van valakinek tapasztalat, összehasonlította-e, hogy N5 mennyivel bír többet?

Mindkét topicban olvasni városi legendákat, hogy de az N4ből is kilehet hozni 5 órát bla bla bla, meg hogy az N5 is bír vagy 6-7 órát. Bullshit.
Aki tényleg kihasználja a telefont az N4ből 4 óránál többet nyögve nyelősen, kb. full wipe után képes, komoly korlátozások árán.

De most nem is ez a lényeg, hanem hogy mennyivel bírhat többet pl. stockon vagy két costum romon ( pl két purityn, vagy CM-en ) az N5
Gondolom smoothság és stabilitás kb. ugyanaz, camera meg nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#986) dnelb válasza aizen92 (#985) üzenetére


dnelb
veterán

Amire n5on 80%on vagy, az n4en 75. (nálam ennyi diffi volt, cm11)

[ Szerkesztve ]

(#987) randras_83 válasza aizen92 (#985) üzenetére


randras_83
addikt

Akkor elmondom a saját tapasztalatomat. Kb egy hete váltottam N5-re egy jó ajánlat kapcsán. Anno azért vettem N4et mert ki akartam próbálni a HTC-s "szétromolós" korszak után, hogy milyen a gyári droid, nem is nagyon raktam rá custom romot.

Mind a két telefont stock 4.4.x használtam franco kernellel. Semmilyen extra szolgáltatást nem kapcsoltam ki mivel azért okos, hogy használjam, ebből kifolyólag az áhított 4-5 órás kijelző időkre esélyem se volt, főleg azért mert az átlag napom olyan, hogy reggel f7 kor lelépek dolgozni és olyan 4-re érek haza, ezt az időt 3G tölti a telefon. Egy hét után mondhatom, hogy az N5 ugyanolyan felhasználás mellett többet kibír mint az N4 - hozzá teszem az N4-ben nem is olyan rég cseréltettem akksit, szóval mind a két akkumulátor újnak mondható. Wifi mellett is jobban teljesít. Ez egészen addig volt így, amíg aktiváltattam a kártyámon a 4G-t, na az cibálja az akksit, de ez már más téma. Hogy meg érte-e váltani, igen. Tényleg csak az anyaghasználatot emelném ki, talán abban nekem jobban bejött a 4-es, de hamar megszoktam az 5-öst, nem is biztos, hogy jobb, inkább más.

Ja és bocs a litániáért, pont gondolkodtam, hogy írok egy ilyen témájú blogbejegyzést, biztos emiatt szaladt meg a billentyűzet, meg mert tegnap sok sört ittam. :)

u.i.: pösti és környéki nexus-os kollégák lesz valamikor sör? van erre igény?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#988) w333 válasza aizen92 (#983) üzenetére


w333
félisten

Nexus 4 valamivel egy picit smoothabb de nem nagyon észrevehető :N

Multitaskingban és komolyabb játékok vagy alkalmazások futtatásában viszont jobb a Nexus 4 ! ;)
Amiben még jobb a Moto G ... kijelző, hangszóró erősebb tisztább + jack 3.5 is erősebb jobb, akku, otg támogatás, anyaghasználat és kamera kb. ugyan az ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#989) aizen92 válasza randras_83 (#987) üzenetére


aizen92
addikt

Szuper! Köszönöm a részletes infót!
Jöhet még másoktól is tapasztalat!!! :R

w333: köszi! :R öcsémnek akarok valami "olcsóbb" de stabilabb telefont. Lehet, hogy ez a Moto G lesz a választás.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#990) w333 válasza aizen92 (#989) üzenetére


w333
félisten

Szerintem nagyon jó választás :K

Közben most csináltam egy összehasonlítás és kicsit durva de a Moto G -n gyorsabban indulnak az alkalmazások és gyorsabban is betölti őket, a multitasking kb. egy az egyben ugyan az :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#991) w333 válasza w333 (#990) üzenetére


w333
félisten

Jah és hamarosan érkezik a 4.4.4 frissítés :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#992) pepe091 válasza w333 (#991) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Na, most már két telefonra izgulhatsz, hogy mikor frissítik. ;]

(#993) w333 válasza pepe091 (#992) üzenetére


w333
félisten

Ennyi ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#994) Slukkica válasza w333 (#990) üzenetére


Slukkica
őstag

Erről beszéltem én is :)

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#995) w333 válasza Slukkica (#994) üzenetére


w333
félisten

Azért tényleg kicsit durva hogy hardveresen és szoftveresen is nagyon ott van a kis Moto G kb. ugyan azt a teljesítményt hozza mint a Nexus 4 viszont sokkal hűvösebb és jobban bírja az akku (S400 soc bitang jó) most már csak az lenne a kérdésem hogy a Moto G van ilyen jól optimalizálva vagy a jelenlegi Android verzió nem használja ki a Nexus 4 kb. 40% -al erősebb hardverét ? :U

Ami pedig a legdurvább hogy kb. fele annyiba került mint a Nexus 4 megjelenéskor, őszintén ezek után én nagyon kíváncsi lenne egy Moto Nexus -ra vagy az új Moto X +1 -re :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#996) Slukkica válasza w333 (#995) üzenetére


Slukkica
őstag

Egyik "ismerősöm" inkább azt mondom beszélgető partnerem kb 2 hete jutott hozzá 0,01 dollárért egy 64-es Moto X-hez. Most szinte csak az X-ről áradozik és arról post - ol. Neki is N4 van mellette. Eddig az volt a fő telefonja. Eddig! :)

Nagyon durván jó! Árban mondjuk nálunk nem olyan baráti.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#997) w333 válasza Slukkica (#996) üzenetére


w333
félisten

Azok a régi szép idők mikor még a T-nél vettem a Moto Defy -t, kár hogy nincs már itthon képviselet a Moto G simán lehetett volna néptelefon :K

És a GPE gyári rom -al az olvastam hogy még gyorsabb ... tényleg durva :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#998) randras_83


randras_83
addikt

Jó reggelit, nincs kedvem dolgozni...

https://www.flickr.com/randras83/

(#999) NTonee válasza randras_83 (#998) üzenetére


NTonee
veterán

Át tudom érezni a problémát. Kollégám meg szabadságon van 2hétig, már most látom a sz@rtengert,ami rám vár. :O

(#1000) randras_83 válasza NTonee (#999) üzenetére


randras_83
addikt

Nálam meg július végéig van az egyik kolléga utána lesz ám szarözön... :)

https://www.flickr.com/randras83/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.