Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10401) NTonee


NTonee
veterán

Beszarás, Balatonlellén konkrétan minden zárva van szezonon kívül 1-2 talponállón kívül. De még emberek sincsenek az utcán, totál kihalt minden. :/

(#10402) twine válasza randras_83 (#10400) üzenetére


twine
addikt

Az a baj, hiába ugattam apáméknak az első félévben, hogy az elektroműszerész suli nem nekem való,,,csak erőltették,,aminek az lett a vége, hogy úgy jutottam vizsgára, hogy szakmaiból kellet egy 2 órás "beszámolót" írnom előtte a tudásomról...
Ennek kivitelezése úgy történt, hogy szakmai gyakorlaton előtte pár hónappal mindenki azzal foglalkozott, hogy fm adót fabrikált...Egy ilyen Fm adó volt haveromnál az utolsó padban, az én zsebemben meg egy rádiós walkman, egy kis fülhallgatóval az első padban....haver lediktálta az egészet....
Egy baj volt....:
Vizsgán megkérdezte az ember, milyen színű az elektrotechnika(szakmai) könyv....azt hiszem nem tudtam....
Arra meg végképp nem tudtam válaszolni ki írta....
Az igazán kellemetlen pillanat az volt mikor kiderült, hogy "Ő".... :/

Aztán persze pótvizsgán átmentem ....
könnyű volt, mert kihúztam a tranzisztorokat,,,,úgyhogy elkezdtem beszélni a kondenzátorokról, mert azt tudtam :DDD

Forrasztani gyönyörűen tudok...de az összes ilyen kbszt. kapcsolási rajzot, meg nyáktervezést,meg "elektroműszerész" stb dolgot utálom,,,,mondhatni zsigerből taszítom magamtól...papírom ugyan van róla, de kitörölhetem...

[ Szerkesztve ]

(#10403) w333 válasza randras_83 (#10400) üzenetére


w333
félisten

Már csak futár van ... helyszíni javítás megszűnt :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#10404) Scooter74 válasza w333 (#10403) üzenetére


Scooter74
őstag

Jó de akkor is viszi és hozza!
Ebből a szempontból +1 pont a Samunak.
Meg amin meglepődtem, beregisztráltam a Samsung fiókomba a telefont és plusz 1 év ajándék garit kaptam.
A másik meg az, hogy prémium szolgáltatás vonatkozik az A3-s telefonra.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#10405) w333 válasza Scooter74 (#10404) üzenetére


w333
félisten

Az a +1 ajándék garival van összesen 2év :)

S6 topikban olvastam sokaknak elvitte a futár, kijelzőt cseréltek és nem ragasztották normálisan vissza így mozgott a kijelző :((

Telemax -hoz viszik, vegyesek a tapasztalatok :K

De azért régen a prémium szerviz jobb volt, barátom Note 4 telefonját jött a szerelő megnézte és azonnal cserélte (azért az még jobb) :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#10406) LógaGéza válasza twine (#10402) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azért egy termosztátot (tulajdonképpen egy relét) bekötni nem kell nagy tudomány - én már csak tudom. két hete cseréltem :D Ez ráadásul még a bonyolultabb verzió volt, mert 230V is kellett nekije...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10407) twine válasza LógaGéza (#10406) üzenetére


twine
addikt

Ennél sokkal bonyolultabb feladatokat is sikerült elvégeznem/megoldanom az életben...még úgy is, hogy nem értettem hozzá....ezen elvéreztem...illetve nem én,, hanem a kis szobatermosztát...
:DDD

(#10408) gzbotii


gzbotii
veterán

Router fetisisztáknak: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10409) Fkris


Fkris
őstag

Ez már support!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#10410) LógaGéza válasza gzbotii (#10408) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az megvan, hogy ebbe egy Chromebook hardver van, kijelző és egyéb perifériák nélkül, módosított BIOSal? Egy csapat már rakott rá Chromebook BIOSt, és azzal tudták rootolni is :)

Fkris
Ez tényleg jó :C

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10411) NTonee válasza Fkris (#10409) üzenetére


NTonee
veterán

Nagyon jó! :D :C

(#10412) Fkris válasza gzbotii (#10408) üzenetére


Fkris
őstag

Amúgy ez faszányosan néz ki tényleg, csak hogy oldom meg a polcra menő táp és lankábel elrejtését?
Mert szépnek szép, csak a kábel attol még ott van!

No meg az ára sem semmi!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#10413) randras_83


randras_83
addikt

gyerekek tegnap megnéztem élőben a note 2-t, elég faszányos kis telefon, most megy az agyalás, hogy kell-e az nekem... :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#10414) Baloo27 válasza randras_83 (#10413) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Xiaomi powaa :D
Ne vegyél, túl sok kínai eszköz lesz már otthon...

(#10415) LógaGéza válasza randras_83 (#10413) üzenetére


LógaGéza
addikt

Komolyan elgondolkodtam, hogy minek kell neked Note 2, már ezer éves, lejárt technika, ráadásul nem is volt valami nagy villantás...
Utánna rájöttem :W

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10416) w333 válasza LógaGéza (#10415) üzenetére


w333
félisten

LOL pontosan én is ere gondoltam ... mi a f*szért egy 1000 éves Samu :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#10417) -juc- válasza w333 (#10416) üzenetére


-juc-
aktív tag

Dettó.
Hihetetlen, hogy nem tudnak fantáziadús, új neveket kitalálni ... (Ennél csak a betűvel való jelölést találom fantáziátlanabbnak.)

(#10418) w333


w333
félisten

Azért én erre a Mi5 -re nagyon kíváncsi leszek :D

Specifikációk alapján brutálisnak tűnik :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#10419) -juc- válasza w333 (#10418) üzenetére


-juc-
aktív tag

Öööö, nem úgy volt, h a Snapi 820 csak jövő év elején kerül telefonokba?

(#10420) w333 válasza -juc- (#10419) üzenetére


w333
félisten

De a Xiaomi mindig korábban (későben) jön ki mint csúcsmodell, általában év végére szokták időzíteni ezért is van rá esély hogy elsőként az S820 -al :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#10421) LógaGéza válasza w333 (#10418) üzenetére


LógaGéza
addikt

Olyan, hogy idén már úgyse kapsz belőle ;]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10422) w333 válasza LógaGéza (#10421) üzenetére


w333
félisten

Karácsonyra a fenyőfa alatt jól mutatna ... :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#10423) -juc- válasza w333 (#10420) üzenetére


-juc-
aktív tag

Ok, azt hittem, gyártási okai vannak (azaz hogy még nincs elég).

(#10424) randras_83 válasza LógaGéza (#10415) üzenetére


randras_83
addikt

Sejtettem, hogy valaki ráugrik...:DDD amúgy törném le a kezem, ha samsung note 2-t vennék :)

Amúgy fejlemény az ügyben, megrendeltem, 45k ért szerintem nagyon ajánlott kategória a cucc :K
Ha nem jön be a cimborám átveszi simán, ha meg jó akkor az N5 megy eladásra :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#10425) LógaGéza válasza randras_83 (#10424) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem a G4 b*ssza nagyon a csőröm. Ha minden "jól" megy, akkor a közeljövőben úgyis kelleni fog egy dual SIMes teló, és akkor hajrá, ha meg nem fog kelleni, akkor se bukok nagyot az N5ön, ugyanis lejjebb nem hiszem, hogy esni fog az ára (most 50-55 körül tudnám eladni, 2 hónap alatt esett 20e-t a piaci ára...).

Kínai telókat most azért vetettem el, mert kis falunkban csak LTE800 van EDGE mellett, és ritka mint a fehér terror a Band2-t támogató csájnafón...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10426) randras_83 válasza LógaGéza (#10425) üzenetére


randras_83
addikt

igen engem is csak a band 2 hiánya zavar picit, de azért amerre mászkálok BP és környék, illetve Balcsi ott azért kb ok a helyzet. Mondjuk egy hónap alatt kijön, viszont ez az ár nagyon jó érte.

https://www.flickr.com/randras83/

(#10427) Fkris


Fkris
őstag

Hehe, lóf@szt a picsádba lesz ilyen program, mondhatták volna ezt is a csávónak :D :C

@andrás
gratula, majd a következő alkalommal megnyomkodom, valahogy van egy olyan érzésem, hogy marad.... ;]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#10428) randras_83 válasza Fkris (#10427) üzenetére


randras_83
addikt

arra gondoltam, hogy a suliból szerezhetnél pár tuti kis bringát modellnek (ahogy látom tolod a chatet rendesen, csinálnák valami portrézást és közben megnézheted a telefont is :DD :DD

mandulás forrócsoki?! :DDD

amúgy valaki nem ér rá egy bambira ma este, nincs itthon a család én meg bandáznék

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#10429) Fkris válasza randras_83 (#10428) üzenetére


Fkris
őstag

Szerinted mire hívom át őket?

A mundulájukat kell, hogy használják a forrócsokiért.
Érted. :DDD

Simán átruccannék, csak holnap ZH, és nekem fűtés-,hűtéstechnikát, elektromosságot és áramütésvédelmet, hidraulikát meg balesetvédelmet kell tanulnom :((( :O :O

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#10430) NTonee válasza w333 (#10283) üzenetére


NTonee
veterán

nyahh, a gyengus kamerával pár kép itt megnézhető.
Ofkorsz, nem dslr fényképezőgép, ráadásul még a fotózáshoz sem értek, csak "kapáslövések" a google camera appal.

(#10431) randras_83 válasza NTonee (#10430) üzenetére


randras_83
addikt

simán rendben van. :K

https://www.flickr.com/randras83/

(#10432) LógaGéza válasza randras_83 (#10428) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én is szólóban tolom, ha lejössz Békéscsabára, akkor csatlakozhatsz!

;]

Fkris
Milyen hülyén néz ki az óra így... Nagy üresség előtte/utánna...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10433) Fkris válasza LógaGéza (#10432) üzenetére


Fkris
őstag

Igen, de tartalom több fér a kijelzőre a 16:9 miatt ugye.
Plusz sztem menőbb is jobb oldalt, mert mindenkinek alul van :P

Amúgy most tűnt csak fel, h mondod, nem értem, miért nem írja ki a dátumot ugyanúgy, alá elférne :F

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#10434) LógaGéza válasza Fkris (#10433) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én elférek 27"-on kényelmesen ;]
Mikor még tanultam, és laptopoztam, akkor valami progi alsó sora nem látszott, és balra raktam, de Win8.1/10 idején új profilom lett, és ott maradt.

Ha feloldod a zárást, és minimálisan nagyobbra húzod, akkor megjelenik a dátum ;)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10435) w333 válasza NTonee (#10430) üzenetére


w333
félisten

Ezek tényleg jól sikerült képek ... :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#10436) NTonee válasza w333 (#10435) üzenetére


NTonee
veterán

randras_83, w333: :R
én is úgy gondolom, hogy ez egy átlagos júzernek abszolút elégséges. Van ennél jobb is nyilván, de a N4 után én ettől a földön húzom az államat. :)

[ Szerkesztve ]

(#10437) Just_Reboot válasza w333 (#10283) üzenetére


Just_Reboot
addikt

"Ott a N6 (2014) óriási, tescós amoled, gyengus kamera !"

LOL Azzal a gyengus kamerával agyonveri az iphoneodat.

(#10438) horvathkrisz válasza Just_Reboot (#10437) üzenetére


horvathkrisz
addikt

XDXDXD :C

(#10439) twine válasza NTonee (#10436) üzenetére


twine
addikt

"de a N4 után én ettől a földön húzom az államat."

:K :K

keci jó képeket csinált "sötétben"...

(értem úgy, hogy telefonhoz képest)

[ Szerkesztve ]

(#10440) randras_83 válasza twine (#10439) üzenetére


randras_83
addikt

Ja.... Fotózni meg amúgy is fényképezőgéppel kell. :DDD

@justreboot: :DDD agyon nem, de egy szinten vannak

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#10441) horvathkrisz válasza randras_83 (#10440) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Keresni kéne egy összehasonlítást, és azt megvitatni...

(#10442) -juc- válasza horvathkrisz (#10441) üzenetére


-juc-
aktív tag

Ugyan nem túl sok képpel, de itt van összehasonlítás a Nexus 6, Nexus 6P és iPhone 6 kamerájáról: androidpolice

(#10443) LógaGéza válasza horvathkrisz (#10441) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azért DxOMark szerint az i6 82, az N6 78 pontot ért el, ez kb a Z2 szintje.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10444) gzbotii válasza horvathkrisz (#10441) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

[link]

[link]

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10445) horvathkrisz válasza gzbotii (#10444) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Köszi a linkeket.
Számomra egyértelmű: N6 jobb.

(#10446) Just_Reboot válasza horvathkrisz (#10445) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ennyit arról hogy az N6-ban "gyengus" a kamera.

(#10447) Scooter74


Scooter74
őstag

El hagyta a szervizt a telefonom ezt csinálták rajt:

Elvégzett szolgáltatások

Szoftver frissítés
Teszt
Alkatrész csere

Kiadott alkatrészek

Alkatrész kód: Megnevezés: Db:
ACQ86661402 Előlap + Érintőplexi Fekete
EAC62078701 Akku
ACQ86691011 Akkufedél Fekete

:C :C :C Alig várom, hogy átvegyem.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#10448) randras_83 válasza Scooter74 (#10447) üzenetére


randras_83
addikt

Ez már egy fél felújítás.

https://www.flickr.com/randras83/

(#10449) Fkris válasza randras_83 (#10448) üzenetére


Fkris
őstag

hogyhogy cserélték az akksit?
panaszkodtál rá?
ez így nagyon pöpecül hangzik!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#10450) w333 válasza Just_Reboot (#10446) üzenetére


w333
félisten

Attól hogy "jobb" kamerában még nem azt jelenti hogy elfér a zsebemben :DDD

Én is lőttem pár képet, nyugodtan lehet kövezni ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.