Hirdetés
- GPU-k mindörökké - a kezdetek?
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Milyen mosógépet vegyek?
- Szólánc.
- Android másképp: Lineage OS és társai
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
- Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Ingyen kellene, de tegnapra
-
LOGOUT.hu
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Geresics
Topikgazda
Konyhanyelven: termelőegység beépítésénél úgy kell venni, hogy mindenkinek 3 fázisa van, annak akinek csak 1, annak a 2. és a 3. fázisra értelemszerűen 0kVA (kW) termelőberendezést lehet kapcsolni. Ennek a lényege, hogy a fázisok "szinkronban" maradjanak, egyik fázis se "menjen el" a többihez képest. Konyhanyelven.
A fázisok között nem lehet nagyobb, mint 5kVA eltérés, ami azt jelenti, hogy bármely fázist bármely fázishoz viszonyítva ennek igaznak kell lennie!
1 fázis esetén: 1. max 5kVA, 2. 0kVA, 3. 0kVA-ig igaz.
2 fázis esetén: 1. 0-5kVA, 2. 0-5kVA, 3. 0kVA.
3 fázis esetén ha három fázisú az inverter, akkor az mindig egyenlő arányban adja le a teljesítményt. Ha viszont több invertert használunk, akkor arra kell figyelni, hogy bármelyiket nézzük a másik kettőhöz, akkor nem lehet nagyobb a különbség 5kVA-nél. Létezik 6kVA-es, 1 fázisú inverter pl. Ezt csak akkor szabad beépíteni, ha a másik kettőn minimum 1, maximum 11kVA-es 1 fázisú inverterek vannak!
Életszerű példa:
Valakinek van egy 3kVA-es rendszere. Változtat az életvitelén (pl. albérlőt fogad), és a 2. fázisára is csinál egy 5kVA-es rendszert, mert az albérlő sokat fogyaszt. Aztán áttér az elektromos fűtésre, és rájön, hogy az 5+3kVA-es rendszere is kevés, ezért bővít a 3. fázisra. Mekkorát bővíthet? 0-8kVA-es, egy fázisú csatlakozásig bármit, hiszen bármely fázisok között az eltérés nem lesz nagyobb, mint 5kVA!
Kuszábban magyaráztam el, mint amilyen, de remélem azért érthető*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest