Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19101) Alex91 válasza sugarforce (#19100) üzenetére


Alex91
félisten

Az van.

Amit nem csinaltam, az a log file-ok torlese, de azt rendben talalta, azert nem toroltem oket.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19102) MasterDeeJay

Cryptex-es beléptetővel lehet használni SIB márkájú kártyát?
SIB EM008 RFID, EM125Khz
Elvileg szabvány de elfogadja a cryptex olvasó?
Köszi!

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#19103) sugarforce válasza MasterDeeJay (#19102) üzenetére


sugarforce
őstag

ELMÉLETILEG elkéne fogadja

(#19104) VeryByte válasza kraftxld (#19089) üzenetére


VeryByte
őstag

Eszköz tulajdonságai:
Eszköz leírása Intel Ethernet Connection X722 for 10GBASE-T
Busz típusa PCI Express 2.0 x1
Busz / Eszköz / Funkció 103 / 0 / 0
Eszköz azonosítója 8086-37D2
Alrendszer azonosító 8086-35CE
Eszköz osztály 0200 (Ethernet Controller)
Revízió 09
Fast Back-to-Back Transactions Nincs támogatva

Ezek alapján valami?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#19105) TheProb


TheProb
veterán

Egyik ügyfélnél nemrég csináltam egy vatta új infrát, ahol SQL Express fut az egyik szerveren. gMSA-val futtatom az SQL service-eket és szerver indulás után nem indul el az SQL service (nyilván automatán van). Ha rányomok manuálban, akkor elindul gond nélkül. Log-ban nem látok semmilyen hibát, bár nincs kizárva, hogy nem jó helyen nézem.

Első körben arra gondolok, hogy valamiért nem nem tud hitelesíteni a gMSA-val a service és ezért nem indul el. Bár direkt ezért indítom 3 perccel később, mint az AD-t. Bár lehet kevés a 3 perc, most módosítottam 5 percre a start delay-t, hátha ez a kehe.

Ezt leszámítva van még esetleg más tipp?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19106) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Exchange2013 On-Premise
Elvileg a public cert-ünk még szeptember közepéig jó, de ha bentről (split DNS) próbálom az owa-t vagy az ecp-t, akkor a chrome invalidnak jelzi. (Kintről most nem próbáltam, de gondolom onnan is.)
Piros cert-re kattintva közli, hogy ok.
GeoTrust egyébként.

Valakinek ötlet?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#19107) VeryByte válasza kraftxld (#19089) üzenetére


VeryByte
őstag

Nu, az Aida sokat nem segített, de egy sima 2016 igen. 2016 felment és elkezdtem alátolni a különböző driver mappákból a cuccot.
Az X722-es kártyához, ami 10Gb-s nem az XGB mappából kell a driver, hanem a 40GB mappából.

Gyönyörű.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#19108) kraftxld válasza VeryByte (#19107) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Na, akkor sinen vagyunk :) Tipikus intel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19109) kraftxld válasza VeryByte (#19106) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Még márciusban vágta ki őket a Chrome [link]
Venni kell rendes szolgáltatótól cert-et, mint pl az ssls.com.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19110) ricsidealer


ricsidealer
tag

Sziasztok, szükségem lenne egy kis segítségre. Remélem találkozott már valaki ilyesmivel.

Akár Intuneból (akár régi,akár új Azure) , akár Azure ból (esetleg PowerShell) szükségem lenne különböző Reportokra:

Antivirus (Win Defender) állapota az összes PC-n, naprakészek-e?
Mennyi detektálás történt az elmúlt hónapban, ebből mennyi lett törölve.

Ez elvileg E5 -el megoldható lenne, gyakorlatilag passz. (de amúgyis egyelőre csak O365 - E3 van csak)

A másik: MS frissítések állapota, naprakészek e a gépek, és melyik Win 10 verzió fut a gépeken.

Nagyjából végigdúrtam a netet de nem nagyon sok sikerrel.

Ha tudna valaki valami használhatót nagyon megköszönném

Nokia 6.1

(#19111) VeryByte válasza kraftxld (#19109) üzenetére


VeryByte
őstag

Kösz, az lesz.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#19112) gaborbol


gaborbol
őstag

Tud valaki megbizhato spam szurot javasolni ami tud encrypted emailt es spool-t is?

Barracudat hasznaltunk eddig, de most mar a negyedik ceg panaszkodik, hogy nem jonnek be levelek, nincs bouncback, es nincs nyoma sem a barracuda logban. Support meg mondja, hogy ami nincs a logba az nem letezik.

(#19113) bogabi


bogabi
senior tag

Hali, Linuxos tudorok! Telepítettem egy Debian 9.4.0-át egy 2016-os Hyper-Vre VM-két. Telepítéskor megadtam a root pass-t, de telepítés után a grafikus felületen nem tudok vele belépni (alapból grafikus felületen a mezei user fiókot kínálja fel és ezzel be is tudok lépni, de not listed?-re kattintva beírom, hgy root, megadom a passwordöt és semmi, azt mondja, hogy kakukk). Elnézést, ha valami nagyon triviálist kérdezek, de eddig nem nagyon foglalkoztam Linuxal. Előre is köszi!

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#19114) kraftxld válasza gaborbol (#19112) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mi mostanában egyre kevesebb ilyet használunk, EOP az Office365-ben teljesen jó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19115) bugizozi válasza gaborbol (#19112) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Mi néhány helyen a Scrollout F1-t használjuk, illetve most ismerkedünk a Proxmox Mail Gateway-jel, bár ezt még üf-hez nem tettük ki, csak a mi levelezésünknél használjuk. Ami feltételt írtál annak nem tudom, hogy 100% megfelel-e.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#19116) E.Kaufmann válasza gaborbol (#19112) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem tudom, hogy mindenben megfelel-e a kívánalmaidnak, de van még ugye a Vadesecure.
Magyar forgalmazón keresztül is lehet kérni, bár lehet jobban jársz, ha direktbe kéred, mert a magyar forgalmazó/support sokat nem tud hozzátenni segítségben.

Tavaly még voltak vele gondjaink (akkor se túl sok, főleg a webes felülettel), de az elmúlt fél évben frissítettek rajta, amitől már elég megbízható, szerintem.
Elég az MX rekordokat ráirányítani, meg konfigolni webes felületen, hogy ő merre továbbítsa a leveleket és már működik is (kis túlzással, mert a szűrésen még tuti kell állítgatni, valamint a felhasználókat is vagy hagyod, hogy legyüjtse, vagy kézzel csv-ből viszed fel neki, valamint a helyi tűzfalat is érdemes belőni, hogy csak a Vade IP tartományairól fogadjon bejövő smtp-t, DKIM-et is be lehet lőni , ha a Vade-n keresztül szeretnéd a kimenő leveleket is küldeni, ami akkor hasznos ha valaki/valami rajtatok át szeretne spammelni ).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19117) bogabi válasza bogabi (#19113) üzenetére


bogabi
senior tag

Megoldottam :-)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#19118) sugarforce válasza bogabi (#19113) üzenetére


sugarforce
őstag

debian alatt ne nagyon akarj root-tal belépni. Lépj be a userrel és ha kell valami root jog, akkor a sudo-t használd a terminálban.

(#19119) bogabi válasza sugarforce (#19118) üzenetére


bogabi
senior tag

Már rájöttem, hogy ez by design, de izgatott, hogy miért nem enged be. Arra gondoltam, hogy valamit elkeféltem, de nem. Nem akarom így használni, csak ugye a miazhogyeztnemtudommegcsinálniezenaszaron...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#19120) Alex91 válasza sugarforce (#19080) üzenetére


Alex91
félisten

Siker! A leirasban elirtak az eleresi utvonalat. Azt javitva rende tette az AD-t! Megegyszer halas koszonet! :R

(Most kifujom magam es leiszom a sarga foldig :), aztan majd jovok, hogy hogyan allitsam be a masik gepet...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19121) sugarforce válasza Alex91 (#19120) üzenetére


sugarforce
őstag

Na örülök neki.
Egészségedre :R

(#19122) gaborbol


gaborbol
őstag

Koszi mindenkinek, On Premise exchange es ott is marad meg 1 vagy 2 evig. A Vade secure nez meg ki talan a legjobban, de ott sem latok encypted email opciot. Kozben valaki ajanlotta a Solarwinds Mail Assure -t ,de ott sem latok encrypted email-t, pedig mindenkeppen kell.

Van egy RDS Server 2016, oda kene thin client. Tud valaki valami stabil eszkozt, ami USB scannert, USB bankkartya terminalt at tud adni a szevernek?

Gondolom fat thin client nelkul ez nem nagyon menne. Amit meg talalok fat-be es ertelmes hardware (w10 pro, minimum 64 GB SSD 4 Gb ram) az $400-700 USD dollar. Annyibol plusz az RDS licensz arabol rendes full optiplex-et kapok. :F

(#19123) blokad válasza gaborbol (#19122) üzenetére


blokad
senior tag

Talán ez stimmelhet, ilyeneket használtunk az első munkahelyemen. Tökéletesek a célra.

(#19124) kraftxld válasza gaborbol (#19122) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Dell 3040?
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19125) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Exchange Onlineból lehúzható Powershell-el egy user mailbox-ja PST-be? Törölni akarom a fiókot, de előtte kellenének a levelek. Outlook-os megoldás oké, de elég körülményes, gondolom csak meg lehet oldani egyszerűbben.

(#19126) TheProb


TheProb
veterán

Meg kéne oldanunk, hogy a userek ne tudjanak archiválni .pst-be, mert lementik a kliensre, aztán ha az elszáll, akkor azok a levelek mentek a lecsóba. Meg amúgy is csak a szerveren tárolt adatokért vállalunk felelősséget.

Egyfelől erre van valakinek konkrét tippje? Gondolom GPO-s játék játszik, csak még nem jutott el oda, hogy mit kell korlátozni.
Ezzel kapcsolatosan jönne a következő kérdésem:
Leszedtem az office 13-hoz és 16-hoz az .admx-eket és akkor már csináltam is Central Store-t. Mivel ez volt az első éles alkalom, így tapasztalat nulla ilyen tekintetben. Megcsináltam a Store-t, viszont a GPME még mindig azt írja, hogy a local computerről szedi a template-eket. Mi kell ahhoz, hogy a CT-ból tallóza a dolgokat? DC-ről másoltam a default fájlokat és onnan is nyitottam a GPME-t. Nyomtam már replicate-et is, de így se akarja az igazat.
Valamint ha vegyesen használnak 13mas és 16os office-t, akkor melyik template-ek kellenek? 16os kompatibilis visszafelé?

(#19125) Gombinyó:
Első guglis találat, próbálni nem próbáltam, így kérdőjelesen linkelem: [link]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19127) TheProb válasza TheProb (#19126) üzenetére


TheProb
veterán

CentralStore-os játékra: Sikerült elírni a "PolicyDefinitions"-t... :U

Valamint gondolom az se árt, ha 13-ra és 16-ra is bekonfolom a szükséges GPO-kat.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19128) kraftxld válasza Gombinyó (#19125) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Compliance center-ben ki lehet exportálni.
De konvertáld át shared mailbox-ra, rejtsd el a címlistából, aztán nem kér enni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19129) Gombinyó válasza kraftxld (#19128) üzenetére


Gombinyó
őstag

Átkonvertáltam, de a felhasznált licenszek száma nem csökkent. Vagy csak idő kell neki?

(#19130) Gombinyó válasza Gombinyó (#19129) üzenetére


Gombinyó
őstag

Semmi, köszi a segítséget! :)

(#19131) TheProb


TheProb
veterán

Szeretnénk az RDS infrá(i)nkat multi factor authenticaton-nel megoldani. Nagyon jó lenne, ha lehetne a szabvány QR kódos regelős appokkal használni és nem kéne hozzá valami dedikált vacak.

Ajánali tud esetleg valaki ilyesmit?

Azure MFA-t találtam elsőre, de elvileg az drága.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#19132) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

magyarországi domain regisztrátor céget keresek átregisztráláshoz, valami nagyobbat. Jelenleg net szolgáltatónál van, de még most váltás előtt szeretném átvinni máshová. Forpsi?

MZ/X

(#19133) X Factor válasza DopeBob (#19132) üzenetére


X Factor
addikt

doclerweb

Make things work

(#19134) sugarforce válasza DopeBob (#19132) üzenetére


sugarforce
őstag

Infotechna.

A forpsival volt mar tobbszor is gond, basztak proformat, szamlat kuldeni, emailre nem reagaltak stb.

[ Szerkesztve ]

(#19135) Timer válasza DopeBob (#19132) üzenetére


Timer
veterán

tarhely.eu.

Nem a legolcsóbb, de nekem eddig minden gondomat megoldották, és kellően jófejek az ügyintézők is, nincsenek felesleges körök.

(#19136) Gave válasza DopeBob (#19132) üzenetére


Gave
addikt

mhosting.hu

eddig velük vagyok leginkább megelégedve, próbáltam kb 6-7 szolgáltatót, nekem a forpsi nem vált be annyira

(#19137) IBR válasza Gombinyó (#19125) üzenetére


IBR
junior tag

Szia!

Nem éppen PS, de ezt próbáltad?
[link]

Nyilván eléggé manuális, így nem scriptelhető..

Átnyálaztam az exchange parancsokat, de név alapján nem igazán találtam semmi jót.
(
amikor csatlakozol ezzel a guide-val: [link]
import-pssession $session -prefix Ex365
get-command -noun Ex365*
)

[ Szerkesztve ]

(#19138) Gombinyó válasza IBR (#19137) üzenetére


Gombinyó
őstag

Azzal amit TheProb linkelt meg kraftxld is írt sikerült viszonylag egyszerűen. Nem kellett scriptelni :)

[ Szerkesztve ]

(#19139) IBR válasza Gombinyó (#19138) üzenetére


IBR
junior tag

Bocsi, amikor írtam nem láttam, hogy van még 5-6 post utánna. ^^"

(#19140) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Van egy L2TP IPSec VPN-ünk Radius-szal.
A gond az, hogy egy bizonyos idő után nem akar beengedni embereket.
Hol lehet az eb elhantolva?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#19141) Timer válasza VeryByte (#19140) üzenetére


Timer
veterán

Elfogynak a kiosztható IP címek a poolból?

(#19142) X Factor


X Factor
addikt

sziasztok,

levelzést migrálok o365-be.

Onpremise megoldásról megy IMAP-pal o365-be.

Ezidáig nem volt probléma, mert ahol eddig csináltam ott a meglévő fikókok-nak már létrevolt hozva az o365-os felületen és ment minden simán.

Most viszont van 200 fiók, ebből kvázi 60 élő, emellé jön még 10-15 classic, news, support, info, jobs stb... Ezeket, akár shared fiókként létrehozom kézzel, de van kb 100db test@domain.com

Ezeket sajnos nem lehet elhagyni, mert kell a fejlesztéshez, elleben nincs vmi script, ami o365-ben adott user névvel és pw-vel létrehoz, számozottan x fiókot? Tehát h. megadom, h. test legyen a user és 1-100 és legenerálja őket?

Make things work

(#19143) DopeBob válasza X Factor (#19142) üzenetére


DopeBob
addikt

CSV-ből feltöltés nem jó? Jelszavakat generálni fogja, de kidobja egyben utána.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#19144) X Factor válasza DopeBob (#19143) üzenetére


X Factor
addikt

nem szóltam....

csv, eleve van, mert abból zajlik a migráció, simán elmentem az add user melletti 3 pontnál, ahol lehet csv-ből berántani fiókokat. Behúzom, aztán utólag átrakom shared mailboxra.

köszi.

Make things work

(#19145) kraftxld válasza X Factor (#19142) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

De, meg lehet csinálni MSOL vagy Azure AD powershell-el.
A legegyszerűbb ha megvan CSV-ben az infó, majd mondjuk a New-MSOLUser -be betöltöd: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19146) X Factor válasza kraftxld (#19145) üzenetére


X Factor
addikt

Köszi, meg is van.

Make things work

(#19147) SirRasor


SirRasor
őstag

Elrettentésképpen: éppen kellett egy Windows Server 2016 Exchange gateway-nek és első indításkor beléptettem tartományba, majd restart:
3 perce áll itt:

Még nem engedtem ki a netre, szerintem ezért teker...de akkor is ez elképesztő :W

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#19148) E.Kaufmann válasza SirRasor (#19147) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Elindult már?
Én Windows szerver újraindításához mindig előkészítek egy spontán fél órás szünetet, addig úgy sem érdemes abajgatni, sem aggódni miatta. Ha fél óra után még nincs életjel, na akkor már kezdek feszengeni. 2008r2/2016 egy kutya.
VM esetén 20 perc, mert legalább a szerver BIOS nem tököl.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19149) SirRasor válasza E.Kaufmann (#19148) üzenetére


SirRasor
őstag

Persze, nem is parázom emiatt. Igazából a tapasztalatodat se értem ilyen téren. Mármint a 2008-as az tényleg olyan, de előző munkahelyen volt egy 2012-es, az már csempés volt a 10-es motorjával (vagy fordítva :D) és - leszámítva, hogy hetente kellett újraindítani újabb frissítések miatt - pikk-pakk újraindult mindig. 1-2 perc max.

Most ez is; a 4. percben -nyilván - rájött, hogy nincs net, aztán hagyott békén. Most adtam neki, azóta jófiú :DDD
Az más kérdés, hogy nem lehet aktiválni, mert azt mondom neki, hogy másik termékkulcs megadása és..nem reagál a kattintásomra. Na mind1, majd délutánra úgyis helyrejön.

Make Love not war!

(#19150) E.Kaufmann válasza SirRasor (#19149) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mindkettő DC és mindkettőn van adatbázis is, szvsz ezek is fogják.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.