Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18901) VeryByte válasza IBR (#18900) üzenetére


VeryByte
őstag

Mármint melyik?
Én a DC-kre gondoltam, hogy azokon a tűzfal engedi a DNS-t? (Nem csak domain-beliekre enged?)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#18902) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Ki kéne tolnom csoportházirendből 2 programot bizonyos gépekre.
Mindkettő MSI, tehát ez nagyjából jó is lesz.
A gépeket betettem egy biztonsági csoportba.

Megcsináltam a csoportházirendet. Belinkeltem a megfelelő OU-ba.
A kérdés az, hogy a csoportházirend kezelőben az adott házirendhez milyen biztonsági szűrést adjak meg?
Elég csak az a biztonsági csoport, amikben a gépek vannak? (Szerintem nem)

(Nagyon fáj magyarul írni ezeket. :-))

Tök más:
Kéne nekem valami szerver, mondjuk 2x128GB SSD (RAID1) system és 4x1TB SSD (RAID10) virtualizációra. Hypre-V-ben gondolkodom.
Viszont a gyári SSD-k horror áron mennek - minimum dupla.
Van valakinek költséghatákonyabb javaslata, márkára, lehetőségekre? Tudom, hogy nem olcsó, de azért egy kicsit jó lenne belőle faragni.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#18903) TheProb


TheProb
veterán

Hali!

Valaki fel tudna sötétíteni a következővel kapcsolatban?:

Van egy folder, amin NTFS permission-ként rajta van a domain admins full controllal. De domain adminnal mégse tudom "megnyitni" a mappát. Pontosabban, ha megnyitnám, akkor az UAC feldobja a permission "xy" ablakot, amit ha leokézok, akkor explicit berakja az accountot az NTFS premissionök közé, full controllal. Ez miért van? Ha rárakom még plusszba az authenticated users read joggal, akkor már minden frankó.

Kaptam egy olyan infót, hogy ha csak a domain admin van rajta, akkor hiába vagyok bent domain adminnal, a foldert csak sima userként nyitná meg, de az UAC rákérdez és a fenti scenario történik, ha igent nyomok. Ez így miért jó?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#18904) kraftxld válasza VeryByte (#18902) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Samsung Pro széria, Dell szerverekben semmi gondjuk.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18905) VeryByte válasza kraftxld (#18904) üzenetére


VeryByte
őstag

Köszi!
Rack szerverhez kell hozzá valami keret?
Valami ilyesmivel vadított az udvari beszállítónk.
Vagy van valami értelmes nem rack kialakítás a legalább 6 hellyel, ahová rendesen berakhatók ezek?
Ritkán mókázok fizikai szerverekkel.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#18906) kraftxld válasza VeryByte (#18905) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem tudom, az amcsi kollegák csinálták legutoljára, Dell R620, bele vagy 10db 256GB-os Samsung 850 Pro, RAID50-ben elég jól tolja :)
És megkérdeztem, kell plusz caddy hozzá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18907) bugizozi válasza kraftxld (#18906) üzenetére


bugizozi
őstag

Csak kíváncsiságból, mi fut ezen a szerveren?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#18908) kraftxld válasza bugizozi (#18907) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

VMware ESXi 6.5 :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18909) Upo válasza kraftxld (#18904) üzenetére


Upo
addikt

Régebben még olyan gond volt velük, hogy idegen ssd-vel mindig full speeden tolják a ventiket, nem hajlandó leszabályozni. HP, Dell, IBM, mind ezt csinálja. Akkor ez már közben megoldódott?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18910) kraftxld válasza Upo (#18909) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Passz, tizenpár ezer km-re van tőlem a szerver, nem hallom, ahogy zúg :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18911) sugarforce válasza VeryByte (#18902) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha gep szinten akarsz telepiteni es nem user szinten, akkor igazabol az is eleg.

(#18912) MrCsiT válasza kraftxld (#18266) üzenetére


MrCsiT
addikt

"csak a szerver oldali cuccnak kell a licensz"

Ehhez kérek szépen egy kis értelmezést:

Feltettem a B&R free-t.
Fent van az Agent for Windows Free a szerveren;
Amikor B@R repot- választanék, akkor nyafog az Agent, hogy nem talál a B&R repository-ban Agent licencet.

Ezek szerint, ahány gépet mentenék agent-el, arra mindre kell a repo használathoz Agent licencet vennem? :F

..és ha ezt tenném, csak akkor látszanának a konzolon, gondolom. :F

Van egy marék edition a Veeam-ból. Én most csupán tesztelném a dolgokat, de a Trial kulcsot a B&R-hez nem kértem ki egyelőre, ismerkedek az alkalmazással.

Amire szükségem lenne:
- fájlok mentése (ezt az Agent kiválóan elvégzi, ahogy néztem)
- SQL adatbázisok mentése
- fizikai és - esetlegesen Hyper-V -n futó kliens gépek - teljes mentése;

Ebből ahogy néztem, egyelőre az SQL mentés, amit free-vel nem igazán találtam meg, hogyan tudnám megtenni?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18913) IBR válasza VeryByte (#18901) üzenetére


IBR
junior tag

Persze, a DC-kre gondoltam. Alapbeállításként engedélyezve van a DNS kiszolgálás minden friss core installon.
Közben megoldottam a gondot.
Triviális volt és kicsit égő is bevallanom, de azért leírom, hátha valaki legalább jót derül rajta!

VM-ek router DHCP szerverről kaptak IPv6 címet, ebben benne van az alapértelmezett DNS is ami a gateway belső portjának IPv6 címe volt..

Set-dnsclientserveraddress ("",) -szel beírtam a DC-k IPv6 címeit is az IPv4-esek mellé, és láss csodát, működott minden...

Közben rájöttem, hogy mivel a gatewayen hostolt DNS alapból kiszolgálta a kérést, az IPv4-es belső címekkel már nem próbálkozott a DNS kliens az SQL szerveren – duh.. –.

(#18914) VeryByte válasza kraftxld (#18906) üzenetére


VeryByte
őstag

Aha, csak a caddy-kre azt mondják, hogy külön nem kapható/rendelhető. erre rá tudnál kérdezni, hogy akkor hogyan, ha szépen megkérlek?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#18915) VeryByte válasza sugarforce (#18911) üzenetére


VeryByte
őstag

Hát ja, csak éppen nem megy fel.
Na mit b***ok el?
Share-nek megvan a jogosultsága (DOMAIN COMPUTERS).
Ötlet?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#18916) kraftxld válasza VeryByte (#18914) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ebay: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18917) VeryByte válasza kraftxld (#18916) üzenetére


VeryByte
őstag

Köszi.
Kérdés: vajon egy Fujitsu RX2520M4 elmenne nem brand SSD-vel, gondolok itt Samsung 850 Pro-kra.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#18918) petya220


petya220
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen járok-e... :W
Nem találtam más topicot, szóval remélem :DD
Szóvaaal... adott egy HP ProLiant DL360 G4, ami még nincs a kezemben, de hamarosan. :D
Az a kérdésem, hogy xeonból ha belerakok egy 4 magos cpu-t, azt megeszi? vagy hagyjam el az ötletet?
Mindenhol 2 magossal látom, de a 604-es foglalatba belemegy a 4 magos is. :D
Megéri megpróbálni? :U

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#18919) kraftxld válasza VeryByte (#18917) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Passz, raid kártyától függ általában :) A Dell-ek, LSI-k elég jók ilyen téren, a HP-k nagyon hisztisek, fujitsu-val még nem sok dolgom volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18920) kraftxld válasza petya220 (#18918) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha van vas is, proci is, egy próbát megér. De ez már elég régi szerver, nem sok mindenre lehet használni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18921) petya220 válasza kraftxld (#18920) üzenetére


petya220
senior tag

NAS-nak jó még :D

De amúgy, ez csak sima G4 nem G4p

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#18922) VeryByte válasza kraftxld (#18919) üzenetére


VeryByte
őstag

Elvileg LSI van benne.
Raid: PRAID EP400i 1GB SAS/SATA RAID Controller based on LSI MegaRAID SAS3108 Raid Levels: 0, 1, 10, 5, 50, 6, 60, FBU+TFM

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#18923) szallasi007


szallasi007
őstag

Ha valaki esetleg a 1803-as update után nem látja az azonos otthoni csoportba tett gépeket a Hálózat menüpont alatt akkor - futtatás services.msc és meg kell keresni a Funkciófelderítő erőforrás közzététele avagy Function Discovery Resource Publication service-t és kéziről automatikusra kell tenni és el kell indítani a szolgáltatást.

Lehet domainba tett gépeknél is ugyanez a hiba jelen van de ezt most este nem tudom megnézni.

(#18924) kraftxld válasza petya220 (#18921) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A régi 4 és 4P között annyi a különbség, hogy a 4P-t alapból erősebb kiépítésben árulták.
Én még NAS-nak se használnám, bármelyik 4 lemezes QNAP vagy Synology sokkal jobb, használtan emberi áron beszerezhetőek, nem zúgnak mint a kombájn és nem is kezd pislogni a világítás a házban ha megnyomod a bekapcs gombot :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18925) petya220 válasza kraftxld (#18924) üzenetére


petya220
senior tag

Ó ezt nem tudtam!
Szóval... Adjam el? :F
Ki veszi meg? :W
Amikor nem is 100%os build még..

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#18926) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

A server 2016 letölthető változata - ami elvileg 180 napos trial, de addig full funkciós - valójában egyáltalán nem full funkciós: a desktop experience-es standard-ot telepítve, egy egyszerű ikonok megjelenítését sem lehet testre szabni, amíg nem aktiválják, azt írja.
Ez a változat az:
SW_DVD9_Win_Svr_STD_Core_and_DataCtr_Core_2016_64Bit_English_-3_MLF_X21-30350

Kérdésem, hogy tudtok-e egy linket, ahol az esetleges további limitációk fel vannak sorolva? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18927) Upo válasza petya220 (#18925) üzenetére


Upo
addikt

Ezek sajnos már nagyon régi vasak, kb. a 478-as foglalatú pentium4-ek teljesítmény szintje, abból az időből való, gyakorlatilag L3 cache-el ellátott northwood/prescott P4 más lábkiosztással. A sata-t épp kezdték bevezetni akkor, remek sata1 vezérlő van rajta, illetve a sas vezérlő (ha még benne van) is nyilván sata1 sebességgel kezeli a rádugott hdd-ket (már ha találsz még olyan sata2-sata3 lemezt ami hajlandó kompatibilis üzemmódban eldöcögni rajta).
Valószínű a mostani telefonod teljesítményben és a háttértár sebességében is szépen alázza ezt a vasat, a zajszintje még a szomszéd szobából is rendkívül zavaró, fogyasztása ezek mellett sokszáz watt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18928) IBR válasza MrCsiT (#18926) üzenetére


IBR
junior tag

Szia!

Az evaluation centerből töltötted? [link]

Egyébként én a helyedben server managert használnék egy gépen a többi szeró birizgálására, és javarészt powershellel tolnám, amit lehet. A W10 eval kliensek hamar lejárnak, azt hiszem 30 nap a trial.
Én még nem találkoztam olyan featurrel amit ne lehetett volna telepíteni a VM-jeimre, legalábbis core telepítéssel.

(#18929) petya220 válasza Upo (#18927) üzenetére


petya220
senior tag

Akkor dísz lesz... vagy valaki elviszi 4 sörért.. :DD
Amúúúgy, el van írva a "leírásod"!
Az átlagemeber alvásigénye még 5 perc

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#18930) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Veeamnek estem neki, de van egy gondom, amit nem értek. A helyzet a következő:

- Van egy fizikai vas, ezen fut a Veeam, van a gépben 10 terrányi lokális tárhely.
- A hálózat többi része 3 darab VMware ESXi host,ezeken futó virtuális gépeket mentenénk.
- Az ESXI hosztok egy HPE storagere dolgoznak.

Ennek megfelelően hozzáadtam a VMWare Vsphere-t futtató vCenter szervert a "managed servers" részhez, ahol meg is jelentek szépen a hosztok. Ezzel együtt létrejött egy WMvare proxi is.Backup repónak hozzáadtam egy újat, ami a helyi tárhelyre mutat, jogot első körben everyone-nak adtam (nem marad így, csak a teszt kedvéért), így lényegében ugyanazok a beállítások jöttek létre új néven, mint ami a Default backup repóban van. Létrehoztam egy új backup jobot, megadtam benne egy VM-et, backup repoként a lokál lemezekre mutató egyéni repót, és futtattam. Erre kaptam egy olyan üzenetet, hogy a VM-ek alatt futó HPE storage egyik kötetén nincs elég hely a backuphoz, ezért skippeli a feladatot.

Gondolom, láma kérdés, de mi a francot szeretne arra a storage-ra írni, amikor neki a lokál diszkeken kellene dolgoznia? A snapshot miatt írna oda az automatikusan létrejövő VMware proxi?

(#18931) balaaa88 válasza Timer (#18930) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Defaultból azt hiszem, 20% alatt warnol, ha az esxi host datastore-jából már csak ennyi van szabadon.
És 10%-nál elfaileli a jobot.
De ezt a küszöböt tudod állítani az options-be.
Vagy ki is tudod kapcsolni, hogy figyelmeztessen.

Ugye snapshot miatt kell, hogy az "éles" datastore-ra is írjon.

(#18932) Timer válasza balaaa88 (#18931) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a választ! Most néztem meg a storage-et, az adott köteten a hivatkozott rész nincs is kiajánlva szerverek alá, kvázi senki földje. Miért pont odaír?

(#18933) X Factor válasza Timer (#18930) üzenetére


X Factor
addikt

Nem arról van szó, h. a bakcuphoz lőne egy snapshotot és ha a futó hoston nincs elég hely, akkor dobja ezt?

Én is jártam hasonlóan.

VMware dellr530, van benne 4db 250-es dell ssd raid10.

Hülye voltam anno, ssd storage-ként, mind az 500giga kieltt adva, aztán veeam meg emiatt nem eszi meg. Most kell majd lementeni az egészet, nagyobb diskekkel csinálna egy másikat, vm image-k vissza. Majd utána megy majd a veeam is.

Make things work

(#18934) Timer válasza X Factor (#18933) üzenetére


Timer
veterán

Őszintén szólva nem látom át még a helyzetet, most ismerkedem a Veeammel, de akár az is egy megoldás lehet, amit írtál. Azért furcsa a dolog, mert most állnánk át ArcServe-ről, és azzal nincs ilyen probléma, köze nincs a storage kiosztott köteteihez, nem hogy még arra akarjon valamit visszaírni.

(#18935) bobsys


bobsys
addikt

Exch2013 + O365
3 smtp domain (a.com, b.com, c.com)
autodiscover DNS megvan az a.com domainhez, kivulrol/belulrol mukodik
Exchange Hybrid Wizard meg azt mondja, hogy "was unable to communicate with your on-premise autodiscover endpoint..." es berakja a b.com domain autodiscover URI-jat ami nem letezik. Ilyenkor mi van?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#18936) SirRasor


SirRasor
őstag

Kop-kop.

Windowsos környezetben max 100 gépig(szerverekkel együtt) milyen vírusirtót ajánlotok/használtok?
AVG, AVAST, BitDefender, Panda..esetleg más?

Make Love not war!

(#18937) VeryByte válasza SirRasor (#18936) üzenetére


VeryByte
őstag

Mi McAfee-zunk, eddig nem volt vele baj.
Mindenképp olyat, amihez van rendes központi management.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#18938) SirRasor válasza VeryByte (#18937) üzenetére


SirRasor
őstag

A Windows Defender pont emiatt esett ki. Illetve az SCCM-mel lehet, de azt nem erőltetem :U

Make Love not war!

(#18939) X Factor válasza SirRasor (#18936) üzenetére


X Factor
addikt

Nálunk ESET van, vmware-n megcsücsül a management része. Tud mindent, amire szükségünk volt, bár azért az elején, 1-2 napig elkonfigolgattam, de utána teszi a dolgát.

Make things work

(#18940) bobsys válasza bobsys (#18935) üzenetére


bobsys
addikt

user error
a wizard kozben van lehetoseg megadni, hogy melyik legyen a primary autodiscover domain miutan megvan a domain verification, csak siman benezi az ember :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#18941) bon válasza SirRasor (#18936) üzenetére


bon
őstag

Symantec Endpoint Protection

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#18942) VeryByte válasza bon (#18941) üzenetére


VeryByte
őstag

És akkor lassan az összes nagy felsorolásra kerül. :-)

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#18943) Timer válasza SirRasor (#18938) üzenetére


Timer
veterán

F-Secure Premium. Elég jól menedzselhető, vannak érdekességei, de összességében stabil megoldás. Ráadásul elég olcsó is.

[ Szerkesztve ]

(#18944) sugarforce válasza X Factor (#18939) üzenetére


sugarforce
őstag

Nalunk szinten.

(#18945) SirRasor


SirRasor
őstag

Hát ez jó, ebből így nehéz következtetéseket levonni, hogy kb. mindenki mást mond :D
Ebből indulok ki.

VeryByte hát igen, ez alapján meg csak az ár fog dönteni. Symantec 75 gépre ~500k, avast ~550k, AVG ~430k, BitDefender ~750k..a többi árát nem tudom még.

Make Love not war!

(#18946) bogabi


bogabi
senior tag

Mi nemrég váltottunk Symantec Endpointról Sophosra. A Symantec menedzsment felületétől, meg a beállítások kuszaságától néha a hajam kihullott. A Sophosnak is megvannak a nyűgei, de eddig összességében számomra könnyebben kezelhetőbb.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#18947) SirRasor válasza bogabi (#18946) üzenetére


SirRasor
őstag

Szopósz a tűzfal is?
Symantechez képest a klienseket nem fogja jobban?
..merthogy arrafelé mi is tudnánk nyitni, ha jobb. Központi management meg ugye adott :D

Make Love not war!

(#18948) bogabi válasza SirRasor (#18947) üzenetére


bogabi
senior tag

Igen, UTM is tőlük van. Nem vettem észre (legalább is nem panaszkodtak a felhasználók), hogy jobban terhelné a gépet, mint a Symantec. Ami kicsit "probléma", hogy már XP supportja nincs (emiatt meg kellett tartani a Symantecből pár licencet). Egy dolog szúrja a szememet (nem nagy ügy, csak ez látványos): általában telepítések alatt szokott előjönni, hogy a telepítés "megáll" pár percre. Nagy valószínűséggel az Endpoint AV küldi ilyenkor sandboxba a gyanús/ismeretlen DLL-eket, stb, és vár a válaszra. De ez ritkán jön elő és általában nem széleskörűen használt programoknál.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#18949) szallasi007


szallasi007
őstag

Sziasztok,

O365-ben az miért van hogy a webes felületen látom az összes felhasználót akit kell hogy lássak - aktív felhasználó, előfizetéssel - viszont az outlook kliensben a kapcsolatok fül alatt meg tök üres sehol egy árva user.
1. Webes felületen látszódnak a userek

2. Outlook új üzenet létrehozásakor látszódnak a userek

3. Outlook kapcsolatok meg tök üres

Olyan mintha a GAL funkció nem működne, "rendes" exchange szervernél csinálnék max egy új GAL-t és átraknék mindenkit de O365-nél mi a hiba?

Ez még a default upn@domain.onmicrosoft.com, custom domain még nincs bekapcsolva viszont nekem prezentálnom kellene a demo környezetet és ez lenne az egyik része amire kíváncsiak. Majd még SP-t, Skype-ot meg a Teamset kellene megmutatnom de nem lenne jó ha már itt elvérezne a dolog.

Hagyni kell és majd az outlook összeszedi magát? Ma kezdtem el vele bohóckodni, a bérlés már több mint egy éves és jövő májusig meg lett véve minden liszensz, Office 365 Vállalati prémium verzió 135 userre.

(#18950) blokad válasza szallasi007 (#18949) üzenetére


blokad
senior tag

A saját névjegyzék az a user saját kis birodalma, oda a GAL nem mászik be...

Ha az outlookban mondjuk megmasszírozod az Address Book gombot és ott van mindenki, akkor pipa.

Saját névjegyzékbe pedig a user maga tud mentegetni, ha szeretne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.