Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18401) Upo válasza Kiskutyák (#18396) üzenetére


Upo
addikt

Https forgalmat szűri valami? Proxy vírusvédelemmel és/vagy tartalomszűréssel, esetleg valami vírusirtó a gépen web védelemmel? Ezek lecserélik az eredeti cert-eket köztes sajátra, amit viszont be kell állítani a klienseken megbízhatónak. A helyi vírusirtó ezt illene hogy megtegye, bár láttam már olyant hogy nem sikerült. A proxi cert-jét meg a rendszergazda dolga a klienseken megbízhatónak konfigurálni, esetleg lejárhatott?
Esetleg valami kiegészítő bekavarhat, a google HSTS-t használ, és valami miatt esetleg nem sikerülhetett az átirányítás https-re. Nehéz így látatlanban okoskodni.
Ha eleve úgy van beírva a cím hogy a https:// elé van írva akkor is csinálja?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18402) Kiskutyák válasza Upo (#18401) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

Nincsen proxy, se külön tűzfal egyenlőre. Csak ami a cisco small business routerben. Klienseken NOD32.

Tegnap például a netacademia oldalát dobta el. Ma ez működik, de mint írtam ez teljesen random csinálja. Elég sokszor van, hogy a google-t tiltja le. De ha úgy hozom be akkor, hogy https://encrypted.google.com akkor működik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#18403) Flowtation válasza Flowtation (#18390) üzenetére


Flowtation
őstag

update2: sulisoknak:
Ha valaki elkezdené beüzemelni a laposokat, ügyeljen rá, hogy kábelen legyen net, mert wifin b@xik csatlakozni ehhez az azure istennyilához. amúgy jó benne a wifi, csak ez nem megy. :Y Ja és a mellékelt tájékoztatóban lévő jelszót belépés után rögtön meg kell változtatni.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#18404) chepavel válasza Kiskutyák (#18402) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szia,

Ugyanezt mar lattam NOD32-el, (Smart Security-nel), nem remlik a config utvonal pontosan, a webfilter okozta, ugyancsak google oldalaknal, valahogy tiltolistara kerultek kulonbozo certek. Onnan torles utan minden mukodott.

Udv.

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#18405) sanzi89 válasza Flowtation (#18403) üzenetére


sanzi89
addikt

Tegnap 16 laptoppal szoptam végig ezt a kábeles hülyeséget...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18406) ace05


ace05
senior tag

Megjöttek hozzánk is a laptopok. Egy hibás rendszerrel érkezett, nem áll fel a win. Van erre egy image fájl, de azt nem lehet elérni a tankerületnél akinél van ez. Viszont másnál is úgy van, hogyha előbb helyi felhasználó lett létrehozva és csak utána csatlakozott az Azure tartományhoz, akkor nem kér jelszót a gép bejelentkezéskor?

(#18407) sanzi89 válasza ace05 (#18406) üzenetére


sanzi89
addikt

Sysprep-pel indítsd újra a kezdőélményt, és állítsd be kapásból AzureAD-ra.

Nálunk is volt két gép, amit a delikvens rögtön szétcincált, bekapcsolt és csinált magának lokális felhasználót, holott meg volt mondva, hogy ne nyúljanak hozzá.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18408) sanzi89


sanzi89
addikt

Ha van egy tartományom, aminek /24-es az eddig használt IP Range-e, de ez szűkös és akarok csinálni egy /20-as hálózatot, akkor van valami buktatója a dolognak? Olvasgatok róla neten, de idáig nem találtam semmi extrát. DHCP-t újrakonfigolni, fix IP-ket átírni, DNS bejegyzéseket javítani.

Van valami ajánlás, hogy milyen hálózatot érdemes beállítani, ha szűkös a /24-es tartomány? Oké, hogy technikailag sok hülyeséget beírhatok, inkább arra vagyok kíváncsi, hogy mi a bejáratott, megszokott módja a folyamatnak.

Ha van valakinek tanácsa ne tartsa magában, holnap dúrnám szét az egész hálózatot. :DDD

Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18409) sugarforce válasza sanzi89 (#18408) üzenetére


sugarforce
őstag

Nalunk egy eve tortent meg a "nagy valtas", kb annyit csinaltunk mi is, amit leirtal, szerencsere nem hanyta szet magat semmi.

(#18410) kraftxld válasza sanzi89 (#18408) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Topológiától függ.
Ha egy épületben van minden akkor sima ügy, de én pl a szervereket / management cuccokat hagynám ott ahol vannak és csinálnék csak a klienseknek egy külön /24-es új hálót saját VLAN-on.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18411) Upo válasza ace05 (#18406) üzenetére


Upo
addikt

Helyi felhasználónak csinálj jelszót, akkor megáll a bejelentkezésnél. A netplwiz futtatásával is lehet default felhasználót kijelölni, azt is be lehet állítani hogy az Azure-ba jelentkezzen be automatikusan. A helyi felhasználónál egy kijelentkezés után már lehet bejelentkezni Azure-ba, de ez minden alkalommal kényelmetlen.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18412) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák tudnátok nekem ajánlani programot, amivel tudnék 1-1 gépet teljesen monitorozni a háttérben? Levelezés pipa, ami kellene: pendrive-ra ha dolgozik, milyen fájlok kerülnek oda, milyen oldalakat látogat, stb, gyakorlatilag mindent. Köszönöm előre is.

(#18413) newgamer válasza KaiotEch (#18412) üzenetére


newgamer
aktív tag

Szia, a PRTG NETWORK MONITOR alkalmazás esetleg megfelelő lenne?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18414) newgamer válasza KaiotEch (#18412) üzenetére


newgamer
aktív tag

Windows fut a munkaállomáson?
Be van léptetve tartományba?

Az Active Directory-ban is elég sokmindent lehet monitorozni.

(#18415) KaiotEch válasza newgamer (#18414) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Win 7 van igen a gépen és domain-es.

(#18416) magellan2600


magellan2600
tag

Sziasztok!

Sulis rendszergazdákhoz szólna a kérdésem. Kaptunk mi is pályázatos laptopokat. Van ezekkel még valami teendő a beüzemelés után? A fiók beállítást megcsináltam, jelszó meg lett változtatva. Az Azure tartományba lépés automatice megy, vagy kell még valamit csinálni rajta?

(#18417) sanzi89 válasza magellan2600 (#18416) üzenetére


sanzi89
addikt

Minden le van írva a mellékelt tájékoztatóban. Annál több nem kell.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18418) sanzi89 válasza sanzi89 (#18408) üzenetére


sanzi89
addikt

Végül pár óra szívással de sikerült megcsinálni a dolgot. Semmi extra nem volt, de azért rejtegetett meglepetéseket a folyamat. Az elfelejtett hálózati nyomtató jelszó is tud ilyenkor gondot okozni valamint az IP telefonok is megvicceltek egyszer. Plusz én hülye a Zabbix-ba is mindent IP-vel vettem fel DNS név helyett. Sebaj, ez is korrigálva. :DDD
A legtöbb idő a fix IP-k átírásával meg dokumentálásával ment el. Remélem pár évig elleszünk a 4096 IP-vel. Jelenleg egy bazi nagy tartományba van minden, amit VLAN-ozással akarok majd szétdarabolni, de ez még várat magára.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18419) zolee001


zolee001
őstag

Üdvözlet
Az lenne a kérdesem,hogy tudja e valaki lehetséges az azureban illetve az o365 ben létrehozott (tesztcéllal) domaint törölni teljesen az éles regisztráció céljából?

(#18420) kraftxld válasza zolee001 (#18419) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, ki lehet törölni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18421) zolee001 válasza kraftxld (#18420) üzenetére


zolee001
őstag

Köszi a választ.
Pontositok,a a még futo trialban gondolom az AAD fülön ha törlöm akkor véglegesen töröl mindent,viszont lenne olyan trial ami már lejárt ott viszont inaktiv a delete gomb.

(#18422) kraftxld válasza zolee001 (#18421) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

PowerShell FTW :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18423) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Sziasztok.

Ügyfél:
Vékonyklienses (NComputing) környezet, Az összes VM (AD, RDP, stb.) helyi hálózatban található jelenleg.
Ezt szeretnénk átköltöztetni adatközpontba.
A költözéssel nincs is probléma.

Kérdés az az, hogy jól sejtem-e, hogy a helyi nyomtatót / hálózati scannert a vékony kliensek csak úgy fogják látni, ha Site-to-Site VPN-t csinálok az adatközpont és az iroda között?

Mivel az NComputing-os vékonykliensek Terminál szerver nélkül nem tudnak kezdeni semmit magukkal, így drivert sem tudok rájuk telepíteni. S2S VPN esetén a távoli terminál szerver (jelenleg erre van telepítve a helyi nyomtató) belelátna a helyi hálózatba, így tudnának nyomtatni akkor is, ha kiköltözne a terminál szerver távolra.

Van más/jobb ötlet, javaslat? Vélemény?

Köszkösz. :R

(#18424) kraftxld válasza balaaa88 (#18423) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mi nem site-to-site-al szoktuk csinálni, főleg ha több site van, hanem a netszolgáltatótól vesz az ügyfél "rendes" routed hálót.
Kb úgy néz ki, hogy az adatközpont mondjuk 192.168.0.0/24, az egyik site az 192.168.1.0/24, stb.
Egymás között megy szépen a forgalom a routeren keresztül (amit a szolgáltató ad) és egy public IP-vel megy ki az egész.
Ebben az esetben működnek szépen a hálózati nyomtatók, de neked majd valszeg elég sokmindent át kell állítani. Én lehet első körben azokat a VM-eket amik az adatközpontba mennek átmigrálnám egy másik hálózatra, és azzal már nem lesz gondod a migrációnál.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18425) IBR válasza kraftxld (#18378) üzenetére


IBR
junior tag

Szia!

Köszi a pro tippet!

Olyan pofátlan lehetek, hogy kérek tőled hintet arra vonatkozólag, hogy te melyik exchange-ps parancsokat használdnád a helyemben? Nekem elég a parancsok neve, utánna már feltúrom a help-fileokat!

A lényeg, hogy mezei gmail fiókból exportált csv lev-listákat meg tudjak etetni vele, és azt hozzáadhassam az adott csoporthoz, hogy azután az adott userek outlookjában megjelenjen terjesztési név alatt a megfelelő csoport. Az sem baj, ha a usereim tudnák módosítani a listát, hogy ne nekem kelljen "frissen" tartani!

Előre is köszönöm!

Üdv,
IBR

(#18426) kraftxld válasza IBR (#18425) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Csak az adott felhasználó számára látható listát akarsz (ezt sztem inkább valami Outlook-os VBS varázslással lehet) vagy mindenki számára látható contact-okat és distribution group-okat?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18427) balaaa88 válasza kraftxld (#18424) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Köszi. :R

(#18428) zolee001 válasza kraftxld (#18422) üzenetére


zolee001
őstag

Hála és köszönet!!!

(#18429) IBR válasza kraftxld (#18426) üzenetére


IBR
junior tag

Adott felhasználók (ha lehet csoportok vagy departmentek szeirnt osztani, nekem az is jó) számára láthatót, ha van ilyen.

E.g.:
Minden adminisztrátor kollégámnak megjelenne a "tantestület" levelező lista, és persze a bennük levő kontaktokat szeretném ha felvenné a rendszer a saját outlook fiókjukba is.

Eddig a gmail-t így használták (ugyebár ott "kategóriák" vannak).

Ez Office 365 és full felhő alapú, nincs semmi a permisszákon.

Köszönöm, hogy időt szánsz rám!

Üdv,
IBR

(#18430) kraftxld válasza IBR (#18429) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A New-MailContact a névjegyek létrehozásához: [link]
A New-DistributionGroup a csoportok létrehozásához:[link]
Az Add-DistributionGroupMember pedig a csoport feltöltésére: [link]

Mindegyiket lehet tolni az Import-CSV kombinálásával.

Pl: Import-CSV -Path c:\temp\hujegyereklistaakimegbukikmatekbol.csv | Foreach-Object {New-MailContact -Name $_.Nev -ExternalEmailAddress $_.EmailCim}

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18431) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Adott egy Win2016 Hyper-V szerepkörrel amin fut egy másik 2016-os.
Ha pl áramszünet miatt hosszabb időre le kell állni a szerverrel, indítás után a vendég rendszeren egyes intranetes webes szolgáltatások nem működnek, amíg újra nem indítom a vendég operációs rendszert.
Úgy van beállítva a gazda, vészleállítás miatt (mikor az UPS akkumulátoráról megy a gazda), hogy mentse a virtuális gép állapotát a Hyper-V, ne pedig állítsa le, mert úgy gondolnám (lehet rosszul), hogy időt is nyerek és nem veszélyeztetem annyira a vendég és a gazda rendszer épségét egy megszakított leállítással. Meg lehetne azt csinálni, hogy mikor egy ilyen mentett állapot után indul a vendégrendszer, akkor a vendég csináljon egy automatikus szabályos windows restart-tot (hogy biztos működjön a webes szolgáltatás)?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18432) bogabi válasza E.Kaufmann (#18431) üzenetére


bogabi
senior tag

Esetleg a guest-en megnézni, hogy milyen service-ek állnak le ilyenkor, és arra csinálni valami eksönt? Csak ötlet...

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#18433) E.Kaufmann válasza bogabi (#18432) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Elvileg semelyik, hanem valami megzápul a nagy állásban.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18434) IBR válasza kraftxld (#18430) üzenetére


IBR
junior tag

Köszönöm!

Valami még nem tiszta nekem:
Ha importálom az összes kontaktot exchange-be, akkor azt önmagában még senki sem látja ugye?
Ahoz először kell csinálnom egy distribution groupot és azt hozzárendelnem a megfelelő fiók(ok)hoz?

Ez azért izgalmas, mert van egy raklap email amik személyesek, és csak az illetékeseknek kellene tudni hozzáférni.

(#18435) IBR válasza E.Kaufmann (#18431) üzenetére


IBR
junior tag

Yo!

Milyen szerepkör fut az adott guesteden?

Nem lehet, hogy felálláskor még nem él egy másik szükséges szolgáltatás ahoz, hogy a szóbanforgó guesten futók rendesen működjenek?
Például ha domainben vagy de a DC guestek még nem álltak fel.

Valaki egyszer azt mondta, hogy a tűzfal location is automatikusan átáll vállalatiról privátra, ha nem futnak a dc-k amikor újraindul egy ilyen rendszer.

Ezt kiküszöbölendő azt kéne elérni, hogy a megfelelő sorrendben álljanak fel a VM-jeid.

(#18436) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Melohelyen csereljuk a gepeket es van nehany gep amin kokorszaki konyvelesi programok futnak (32bit en mukodik csak)

Szoval Win10Pro x64 -eket telepitunk es ezen a nehany gepen mivel csak havi szinten 1-2x hasznaljak a kokorszaki programot Hyper-V-ben virtualizalunk egy Win7x86-ot.
Mivel nem lehet Hyper-V managerbol ha ramegyek a win7re nem lehet full screenbe rakni ezert remote desktoppal akarnak racsatlkozni. De egy Istenert se tudok kulon IP-t adni a Hyper-Vnek es a Hostnak...

(#18437) sanzi89 válasza .Farkas. (#18436) üzenetére


sanzi89
addikt

A Hyper-V kezelőben is lehet teljes képernyőre rakni.

A host és guest gépnek is ugyanúgy a vezérlőpultban kell mindkét oprendszer esetén IP címed adni, mintha sima, külön álló gép lenne.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18438) sugarforce válasza .Farkas. (#18436) üzenetére


sugarforce
őstag

A hyperV-ben a virtuális kapcsolókezelőben megcsináltad a külső csatolót, kiválasztottad a megfelelő hálókártyát, aztán a hyperv guestnél beállítottad? Ha igen, akkor működnie kell.

(#18439) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Olyan fura állatfajnak, mint én, aki főleg rendszergazdálkodik 10 éve, de programokat is ír, adatbázist üzemeltet ésatöbbi, milyen olyan képzés való főleg Windows és Linux terén AD és VM területeket is érintve, ami:
-nem kezdőknek való,
-tudnak újat mutatni,
-friss a tananyag,
-van magyar nyelvű oktató, még ha a fóliák és a teszt angol nyelvű is
-ár nem számít ( legfeljebb beintenek nekem a cégnél, hogy drága :D )
-nem baj ha sokáig húzódik, de max heti egyszer-kétszer lehetek távol a munkahelytől
-fővárosban vagy Debrecenben

Próbálok úszni az árral és nem lemaradni szakmailag, de azért csak másabb egy tanfolyam, pláne ha tétje is van, mint hogy beleásom magam egy probléma erejéig egy témába, aztán annyi.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18440) fecus


fecus
őstag

Tiszteletem!
Én nem vagyok rendszergazda, de a feleségem kapott ilyen tanári laptopot, amit hazahozott. A suli rendszergazda nyomtatott egy edumail.hu-s email címet meg egy jelszót. Ennyit tett.
Elindítottam, szépen beléptünk, eljutottam a jelszó változtatásig, oda először túl rövid jelszót írtunk és innen sehova tovább. Hiába írok be megfelelő nagybetűs, számos jelszót. A hibaüzenetet sem törli, a "Bejelentkezés"-re semmi sem történik.

Tudna valaki segíteni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#18441) fecus válasza fecus (#18440) üzenetére


fecus
őstag

Meggyógyult. Ki kellett nyírni a powerrel és újraindulás után már megette az új jelszót.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#18442) sanzi89 válasza fecus (#18440) üzenetére


sanzi89
addikt

A hiba nálam is előfordult - minden alkalommal. A lényeg, hogy ha elsőre nem felel meg az új jelszó, akkor onnan lefagy a folyamat. A bekapcsoló gomb 3 másodperces nyomása volt az egyedüli megoldás, ekkor újra lehet próbálkozni.
De az is előfordult, hogy a kritériumoknak megfelelő jelszót adtam (legalább 8 karakter, kisbetű, nagybetű, szám), és arra is azt írta, hogy sokan választották már ezt, hogy túl könnyen kitalálható, stb, stb. Ekkor persze megint lefagyott az egész. Így írjátok be a világ legkreténebb jelszavát amit ki tudtok találni, mert minden próbálkozáskor lefagy az egész a francba. Ha elindul az OS, ott meg változtassátok meg újra a jelszót, ott már nem fagy le a folyamat és működik is a funkció.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#18443) zolee001


zolee001
őstag

Akit érdekel megjelent a Windows Server 2019 preview

(#18444) szallasi007 válasza zolee001 (#18443) üzenetére


szallasi007
őstag

Besírok, még 2016-ot se használok sehol.

(#18445) E.Kaufmann válasza szallasi007 (#18444) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én három 2016-ost is :P (na jó csalok, egy gazda meg két vendég) , meg egy 2008r2-eset :( . Mikor jár le a támogatása? Ez évben?
Tanfolyamos kérdésemre valaki?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18446) szallasi007 válasza E.Kaufmann (#18445) üzenetére


szallasi007
őstag

Támogatása a 2016 még legalább 3 év - nem emlékszem hogy 3 év sp + 3 év security patch vagy 5+5 a hivatalos MS support a szerverekre.
Tanfolyami kérdésre : már nem nagyon kell beülnöd szerintem sehová sem, vannak csomagok amit ha megveszel böngészőn keresztül tudsz videót nézni + le tudsz tölteni virtuális gépeket az oktatáshoz - tavaly én így néztem meg 2 tanfolyamot.
Ahol én voltam vagy kolléga volt : Netakadémia, számalk, training360 - nagy csodát ne várj mert a tanfolyamon mindent nem tudnak elmondani adott dologról és általában egy hetesek és ami abba az egy hétbe belefér azt ledarálják

[ Szerkesztve ]

(#18447) E.Kaufmann válasza szallasi007 (#18446) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A 2008r2-ét kérdeztem volna. De közben látom, 2020 a legvége.
Néztem én is a Netacadémiát, de mintha régebben azért komolyabb tanfolyamaik lettek volna.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18448) sugarforce válasza szallasi007 (#18444) üzenetére


sugarforce
őstag

Nalunk eleg sok 2016 van mar a 2012r2 mellett, vannak benne meg hulyesegek, de szerencsere stabil es mukodik rendesen.

(#18449) bwgabor


bwgabor
tag

Sulis rendszergazdák. Ti hogy álltok ehhez az egész laptopos őrülethez? Táblaszoftvert, activ inspire-t raknátok fel? Hálózati nyomtatót v megosztott mappát felcsatolnátok? Van akinél ez kiváltja a tanáriban lévő pc-ket?

(#18450) bogabi válasza sugarforce (#18448) üzenetére


bogabi
senior tag

Mi mostanában álltunk át 2008R2-ről 2016-ra, de eddig úgy tűnik, hogy nyűgösebb, mint a 2008. Persze rengeteg összetevője/oka lehet a problémáknak...

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.