Hirdetés
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- djculture: Éhezők ssd és memória viadala.
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- droidic: Safe Mode az agyban
- Rap, Hip-hop 90'
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
-
LOGOUT
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
atesss
addikt
akkor a több ramm ég mindig többet gyorsít mint amennyit a dc hiánya lassítana.
Az a kérdés, hogy ez a több ram, ez meddig érvényes ?
Gondolom pl. 2GB-nál többet ilyesmi gépbe teljesen felesleges tenni.
És Linux, aminek kevesebb a mem.igénye egy XP-nél. De hogy pontosan mennyivel, azt én sem tudom. Nincs túl nagy Linux tapasztalatom, ezért kicsit meg is lepődtem hogy a 768MB ennyire kevés neki, de valószeg a Mint csili-vili GUI-ja miatt van (szerintem amúgy szépségben/effektekben bőven eléri a Win7 GUI szintjét).Az a baj, hogy DC-vel vagy össz. 1GB-ot teszek bele, vagy össz. 2GB-ot.
Az asszimetrikus DC (CH1:512+256; CH2: 512+256) meg gondolom nem túl jó ötlet.
Vagy érdemes vele próbálkozni ?
Ha nem kell a DC, akkor mehetne bele egy 1GB-os, és mellé meg maradék 256-osok, mondjuk 2db is (egy másik, P4 478-as gépben is bővítek, abban csak két slot van, így abból kikerül egy 256-os).
Azaz össz. 3e ft-ért (kb. ennyiért mennek aprón az 1GB DDR400-asok) lehetne benne 1,5GB.333-as is elég, amire használod nem lenne gyorsabb érezhetően 400-as rammal sem.
Ezt kicsit a Dual Channel úgymond "pótlásaként" gondoltam.
Persze a kettő együtt, azaz a DDR400 DC lenne a legjobb.Van egy másik gép is, szinte ugyanerre a munkára használva (csak ha épp szabad az is, érthető okokból inkább azon szoktak netezni).
Abban Core 2 Duo E6300 van (húzva nincs, Intel alaplap...), 2*1GB DDR2-vel, az ég és föld ehhez képest sebességben...Ja és egy ismerős véleménye alapján a Linuxos Flash (Youtube) sokkal jobban terheli a procit.
Az E6300-al akadt egy Youtube-os FullHD video Linux alatt, ekkor kérdeztem rá hogy ez mi a franctól lehet (Win7 alatt ilyet nem szoktam meg...)
Új hozzászólás Aktív témák
- Google Pixel topik
- Okos Otthon / Smart Home
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Suzuki topik
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- World of Tanks - MMO
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- GTA VI
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Lian Li LCD-s 360mm-es vízhűtés akciós áron eladó!
- Eladó Apple iPhone 12 Pro Max 256GB / 12 hó jótállás
- darkFlash GR12 Darkstorm Blue/Green
- Samsung Galaxy S25 Edge Titanium Jetblack 12/256 GB Használt, karcmentes 6 hónap garancia
- AKCIÓ! LG UltraGear 27GR93U-B 27 4K 144Hz IPS monitor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
fudi2002
