Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) cherilady


cherilady
tag

6000+ -os X2-eshez érdemes 1066Mhz-s memókat tenni? Azt tudom hogy az alaplap támogatja, de fog úgy működni? Így szinkronban lesz? Bocs ha hülyeséget kérdezek... :B

Anbaransu na Kiss wo kawashite Ai ni chikazuke yo Kimi no namida mo kanashii uso mo Boku no kokoro ni nemure

(#19152) gtasystem


gtasystem
őstag

írja az igaz csak rosszul.. :DDD legalábbis a free edition..a fizetős az jól mutatja..
le se tagadhatná hogy magyar fejlesztés.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19153) Jorus


Jorus
nagyúr

Egyébként is, kit érdekel manapság a dual channel? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19154) gtasystem válasza Jorus (#19153) üzenetére


gtasystem
őstag

ez igaz.. a szingli a menő.. :DDD ki is kapok mindjárt egy ramot.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19155) imi93


imi93
csendes tag

Milyen ramot vegyek?
Geil DDR2 Value Kit 4GB (2x2GB) PC6400, 800MHz, CAS 5-5-5-15, 1.8V, alumínium hűtő
vagy
2Db 800MHz-es DDR2-es, 2GB-os memória
esetleg
OCZ 4096Mb DDR2 800Mhz VP Platinum KIT

az első kettő közül méket ajánljátok?
a Geilel a tszetek során kicsit jobb eredményeket értek el mint a kingmaxnál
Az OCZ-ről mi a véleményetek ? Tudom hogy jó de mégis menyivel jobb mert lehet rászánom magam mert csak 4 000-el több

amd 4400+ gyárilag 2*2,3Ghz most--> 2*3,1Ghz \\\ 2*2gb geil dunal chanel kit ddr2 800mhz-->900mhz \\\ galaxy 9800gt extreme tuner-->Gtx szintjére húzva \\\ Msi K9NeoV-3

(#19156) Jorus válasza gtasystem (#19154) üzenetére


Jorus
nagyúr

Úgy értem, hogy nincs különösebb jelentősége, a felhasználók 99%-a nem venné észre a 64 bites és a 128 bites sávszél közötti, 2-3%-os teljesítmény-különbséget. Sokkal többet számít a RAM mennyisége, aztán jóval hátrébb az időzítés állna a sorban, majd valahol utcahosszal elmaradva a dual-channel.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#19157) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Üdv!

Nem teljesen idevág, de ha egy 533 FSB-s procit kicserélek egy notiban, amiben ddr2-533-as ramok vannak, egy 667-es FSB-jű procira, akkor 667-es ramok kellenek bele?

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#19158) gtasystem válasza Jorus (#19156) üzenetére


gtasystem
őstag

ez igaz..

de attól még az everest mutathatná jól is..ha már olyan nagyon fejlesztik.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19159) imi93


imi93
csendes tag

Milyen ramot vegyek?

Geil DDR2 Value Kit 4GB (2x2GB) PC6400, 800MHz, CAS 5-5-5-15, 1.8V, alumínium hűtő
vagy
2Db 800MHz-es DDR2-es, 2GB-os memória
esetleg
OCZ 4096Mb DDR2 800Mhz VP Platinum KIT

az első kettő közül méket ajánljátok?
a Geilel a tszetek során kicsit jobb eredményeket értek el mint a kingmaxnál
Az OCZ-ről mi a véleményetek ? Tudom hogy jó de mégis menyivel jobb mert lehet rászánom magam mert csak 4 000-el több

amd 4400+ gyárilag 2*2,3Ghz most--> 2*3,1Ghz \\\ 2*2gb geil dunal chanel kit ddr2 800mhz-->900mhz \\\ galaxy 9800gt extreme tuner-->Gtx szintjére húzva \\\ Msi K9NeoV-3

(#19160) imi93


imi93
csendes tag

Milyen ramot vegyek?

Geil DDR2 Value Kit 4GB (2x2GB) PC6400, 800MHz, CAS 5-5-5-15, 1.8V, alumínium hűtő
vagy
2Db KINGMAX TinyBGA 800MHz-es DDR2-es, 2GB-os memória
esetleg
OCZ 4096Mb DDR2 800Mhz VP Platinum KIT

az első kettő közül méket ajánljátok?
a Geilel a tszetek során kicsit jobb eredményeket értek el mint a kingmaxnál
Az OCZ-ről mi a véleményetek ? Tudom hogy jó de mégis menyivel jobb mert lehet rászánom magam mert csak 4 000-el több

amd 4400+ gyárilag 2*2,3Ghz most--> 2*3,1Ghz \\\ 2*2gb geil dunal chanel kit ddr2 800mhz-->900mhz \\\ galaxy 9800gt extreme tuner-->Gtx szintjére húzva \\\ Msi K9NeoV-3

(#19161) barnam_ válasza imi93 (#19160) üzenetére


barnam_
nagyúr

Attól mert nem válaszolnak azonnal, nem kell copy & paste ugyanazt a kérdést feltenni...
Ha nem szándékozol tuningolni, akkor mindegy melyiket veszed, nincs különbség sebességben.

(#19162) Grg


Grg
tag

Sziasztok!

Ha az alaplapom csak 667MHz-ig kezel DDR2-t akkor ettől még tehetek bele 800-asat, csak 667-en fogja hajtani őket, jól sejtem?

(#19163) No-kia válasza lsc (#19150) üzenetére


No-kia
őstag

jó nem akartam megbáántani senkit, meg nem is az hog ymost hú de nagy teljesítmény növekedés lesz,mert nem lesz semmi, csak szerettem volna ezt is tisztán látni, de akk maradok az everest+ leszarom az egészet változatnál :) :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#19164) utánvétel válasza Grg (#19162) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Evileg igen

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#19165) 04ahgy válasza gtasystem (#19158) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akárhogy vigyorogsz, az Everest most is jól mutatja. Amit az "mér", az a proci cache - RAM közti sávszélesség, ez fizikailag, tényszerűen növekszik a dual channel hatására, a socket A rendszereket kivéve. Arról, hogy a programok az emelkedett sávszélességet kihasználni nem tudják, és arról, hogy a gyakorlatban a memóriaelérés nem szekvenciális, arról sajnos nem az Everest tehet, nem is az írói. Mint ahogy merevlemezeknél sem lineáris az olvasás a valós használatban. Épp emiatt hívják szintetikus tesztprogramnak. Te, amikor látod az eredményeket, ezt figyelembe kell, hogy vedd.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19166) gtasystem válasza 04ahgy (#19165) üzenetére


gtasystem
őstag

az hogy mit mér az nem az én dolgom..de ha egy szoftver csak a fizetős verzióban mutatja helyesen az adatokat, akkor ott szerintem valami nem stimmel.. bármennyire is magyarázod a dolgot..

inkább ne mutasson semmit mint hogy rossz adatokat mutasson..ha nincs kész a szoftver nem kell kiadni..szvsz.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19167) barnam_ válasza gtasystem (#19166) üzenetére


barnam_
nagyúr

inkább ne mutasson semmit mint hogy rossz adatokat mutasson..ha nincs kész a szoftver nem kell kiadni..szvsz..
Nem rossz az Everest, és nem is félkész. Egyszerűen valamivel el kell érni, hogy megvegyék a fizetős verziót (szvsz).

(#19168) gtasystem válasza barnam_ (#19167) üzenetére


gtasystem
őstag

:Y

így? :Y

pont azzal érhetnék el ha jól mutatná az adatokat..ha a free átb@ssza a felhasználót gondolod hogy máris kaparászni fog a hitelkártya után mert szerintem nem..de az igaz hogy én régimódin gondolkozom.. :) lehet hogy ez valami új marketing amit én nem ismerek..

de mindegy a fizetős biztos nagyon jó.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19169) barnam_ válasza gtasystem (#19168) üzenetére


barnam_
nagyúr

Félreértettél, a Free-nek sem szabad rosszul kiírnia, olyat kellene látnod az érték helyén, hogy TRIAL EDITION.
Előfordulhat hogy azért ír ki vmit rosszul, mert nem ismeri fel az adott hardvert.

[ Szerkesztve ]

(#19170) gtasystem válasza barnam_ (#19169) üzenetére


gtasystem
őstag

hát ez az..egy diagnosztikai ismerje fel nem?nem az a dolga?
ha azt írná hogy trial edition akkor nem szólnék egy szót sem..de nem azt írja..és összehasonlítottam a két verziót..még jó hogy van demó is.. :)
de ha nem hiszed próbáld ki..
én arra tippeltem hogy azóta lehet hogy javítottak mert nálam ez már jó régen volt, de pár oldallal előbb is ugyanilyen problémáról volt szó ebben a topikban úgyhogy nem úgy tűnik hogy nagyon foglalkoznának vele..

nekem ezzel a hozzáállással van bajom.. :) maga a fizetős szofver biztos nagyon jó..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19171) Noumena


Noumena
tag

Hello all
Nekem egy olyan problémám lenne hogy 4Gb ram van a gépben de csak 3327Mb ot lát...
4db GeIL CL5-5-5DDR2800 5 1Gb
Van benn és gondoltam kiveszek 2-t és akkor kiderül hogy meik lehet rossz de hiába válogattam külön-külön mindig megvolt a 2048Mb csak mikor 4db van benn akkor van ien probléma a ram slotokat is felváltva használtam 2gigánál és akkor se volt rossz gondoltam azért mert XP nem kezeli a 4Gb-t De Win7 alatt is csak ennyi mi lehet a probléma? segítsetek plz előre is köszönöm Nou

Szerk.: a lapom egy MSI KA780G

[ Szerkesztve ]

Nou

(#19172) imi93 válasza Noumena (#19171) üzenetére


imi93
csendes tag

az a baj hogy 32 bites oprendszert használsz és a videókártya memóriájával max 4gb-t ismer fel
szerez be egy 64 bites oprendszertés 64 bites drivereket
anak semi köze hozzá hogy windows 7 vagy xp

[ Szerkesztve ]

amd 4400+ gyárilag 2*2,3Ghz most--> 2*3,1Ghz \\\ 2*2gb geil dunal chanel kit ddr2 800mhz-->900mhz \\\ galaxy 9800gt extreme tuner-->Gtx szintjére húzva \\\ Msi K9NeoV-3

(#19173) Noumena válasza imi93 (#19172) üzenetére


Noumena
tag

Köszönöm szépen a választ akkor megnyugodtam hogy nem hardver-es probléma

Nou

(#19174) Balala2007 válasza gtasystem (#19158) üzenetére


Balala2007
tag

FYI:

Az ingyenes Lavalys EVEREST Home fejlesztese 2005 augusztusaban befejezodott.

AIDA64.com

(#19175) gtasystem válasza Balala2007 (#19174) üzenetére


gtasystem
őstag

dual channnel volt 2005 előtt is.. :)

és ezt a "nem fejlesztjük" infót talán fel kellene tüntetni mondjuk a weboldalon vagy ilyesmi..vagy beletenni egy figyelmeztetést az uccsó verzióba.. meg még vagy 50 megoldás lenne.. ;)

de nekem speciel mindegy.

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19176) 04ahgy válasza gtasystem (#19175) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az, hogy a Home-ot nem fejlesztik, hogy jön ahhoz, hogy az Ultimate trial kitakar egy-két adatot? Továbbá még ugyanazon típus különféle verziói sem átjárható adatot szolgáltatnak, nem lehet összehasonlítani. Erre figyelmeztet is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19177) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Kérdés:

Egy q6600 alapú géphez melyik éri meg jobban:
4GB 800Mhz
vagy
2GB 1066Mhz

(#19178) 04ahgy válasza zeorsdfd (#19177) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A több RAM - bikább gép elv alapján a 4GB. Figyelembe véve azt, hogy a Q6600-nak 1066MHz-es a busza, így azzal a DDR2-533 van szinkronban, még a 800MHz is bőven aszimmetrikus felfelé.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19179) gtasystem válasza 04ahgy (#19176) üzenetére


gtasystem
őstag

nem kitakar, rosszat ír..nem mindegy..
össze lehet hasonlítani a free-t meg az ultimate-et.. az egyik tudja a dolgokat a másik nem...szerintem ez elég komoly hiba egy diagnosztikai szoftvernél, és megérdemelne egy figyelmeztetést a juzernek mert nem zenehallgatásra akarja használni a free verziót..ha azt nem lehetne vele azt még el lehet fogadni és meg lehet magyarázni..

általában a free-k adják el a fizetőseket ha az jó akkor júzer megveszi a fizetőst..

de itt a free szar szóval ez valami új marketing lehet.. :)

de mondom nekem totál mindegy én nem használom egyik verziót sem..aki használja az a fizetőssel valószínűleg jól jár, a free-vel meg majd rájön.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19180) 04ahgy válasza gtasystem (#19179) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Free =/= Ultimate Trial = Ultimate.

Az elsőt régóta nem fejlesztik, és tök más engine alapján működik, hát persze, hogy mást ír, mint a friss Ultimate. Abból egyébként a trial ugyanazt írja, mint a regisztrált, csak egyes értékeknél az adat helyett egy TRIAL felirat jelenik meg. Itt a trial adja el a fizetőset, és egy verzió esetén bizony ugyanazt mérik...

Nem tudom, egy régóta nem támogatott verziótól mit vársz. Természetesen jogod van nem használni, ahogy teszed is. De ha nem használod, akkor ne becsméreld.
Az Everest ugyanis javarészt magyar fejlesztők munkája, és egy szintetikus tesztprogram, specifikus mérésekkel. Akármit is mutat, az értékektől függetlenül a gép összteljesítménye lehet annál sokkal rosszabb, vagy sokkal jobb.
Aki meg Everesttel (és egyéb szoftverrel) "mért" feszültség- és hőmérsékletadatokat tekint relevánsnak, az valamit nagyon elnéz. A mérendő rendszerrel önmagával ugyanis saját magára vonatkozó mérést nem lehet végezni.

A PH tesztekben is multiméterrel és infrás hőmérővel mérnek. A zajszintet is műszerrel indikálják, ami a felharmonikustartalomtól függően persze lehet szavaróbb és kevésbé zavaró ugyanazon hangerő mellett. A mért értékeket aztán természetesen már össze lehet a szoftver által jelzett adatokkal hasonlítani.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19181) gtasystem válasza 04ahgy (#19180) üzenetére


gtasystem
őstag

az a baj hogy ebben az esetben tök mást nem írhat..vagy ugyanazt írhatja helyesen vagy inkább ne írjon semmit sem vagy takarja ki..
én erről beszélek.

ha a régóta (2005) nem támogatott verzió hülyeségeket mutat nem tudom hogy mit is várjak a szuper újtól.. :)

és én egy felhasználó vagyok aki simán csak adatokat szeretne egy szoftvertől ami erre való elvileg..

de ha ez a szoftver ezt nem tudja akkor nem értem milyen alapon várja el a cég hogy én az ő további termékéért pénzt adjak..meg egyáltalán.
azért nem használom mert nem találom jónak..és emiatt simán becsmérelhetem..ha magyar ha nem..mert ez nem így működik..
engem mint felhasználót qrvára nem érdekel hogy milyen engin-el működik a szoftver.. engem az érdekel hogy jól működjön..

én azt nem értem hogy te mit vársz tőlem..mondjam azt valamire hogy jó, amiről egyébként azt gondolom hogy szar csak azért mert magyarok fejlesztik?

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#19182) harley


harley
senior tag

üdv

olyan kérdésem lenne hogy most a laptopban 2x1gb 800mhz-es SAMSUNG ramok mennek.

kinéztem 2x2gb 667mhz-es GEIL ramot a sárga nyákost, nem az apple-t.

gyorsabb lesz a gép tőle láthatóan?

vagy a 667mhz befolyásolja a mostani 800mhz-es helyett hogy kisebb?

egyszóval érdemes kicserélni?

a noti 800mhz-et támogat, Asus G1S.

megnéztem a GEIL honlapján és amit kinéztem azt írják ehez a notihoz.

ami érdekes az, hogy viszont a GEIL 800mhz-est nem írja csak a 667-est!!

azt még hozzá tenném, hogy a vista 32bit nem fogja látni a 4gb-ot csak 3-at..

nem érdekes?

[ Szerkesztve ]

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#19183) hadtest


hadtest
tag

Gyors kérdésem lenne:

Kingmax (mars) vagy kingmax (nanya) vagy kingmax melyik a jobb? 1024/800-as mind
Mit érdemes tudni róluk,különbségek?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

A nyuszika megy a sivatagban, és már majdnem éhenhal, mikor szomjanhal.

(#19184) 04ahgy válasza hadtest (#19183) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Kingmax többféle beszállítótól (Nanya, Samsung, Hynix, stb.) vásárol chipeket, ezért többféle modul is előfordul. A Mars a termékcsoport fantázianeve.
Egyébként a 800MHz-esek mind jó minőségűek, kevés a hibás. Tuningban már vegyesebben szerepelnek. Ha alapfrekvencián használod, bármelyiket megveheted.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19185) jsk


jsk
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 2GB 1066MHz DDR2 RAM CSX Metal cooler Xtreme mennyire lenne jó vétel? Corsair Dominatort akartam venni, azonban végigtelefonálva a boltokat sehol nem kapható jelenleg a 2 gigás verzió. Tuningolni nem akarok, elég ha megy 1066-on. Viszont péntekig meg kell vennem a memóriát. A válaszokat előre is köszönöm.

jsk

(#19186) werszomjas


werszomjas
őstag

HEllo.

DDR1es ramok-nal egy AMD-s gepben, sokat dob az ha a 2*1GB ramot, KIT-ben veszem?

kb 2-3 ezerrel draggabb, mintha vennek 2 db 1 gbos azonos markaju modult de az nem KIT.

Maradjak inkabb a kit-nel?
Tuningolni sem szeretnek.

üdv

(#19187) chege válasza 04ahgy (#19184) üzenetére


chege
aktív tag

Giga Ga-EP45-DS3 alá milyen ramot tudtok ajánlani, milyet érdemes venni?
Tuningra szánnám. 2x2Gb kitre gondoltam

(#19188) Gyuri27 válasza werszomjas (#19186) üzenetére


Gyuri27
félisten

A dc mehet akkor is ha nem kit. Amúgy dob kicsit a rendszeren a dc.

chege: 400 fölé is akarsz menni vagy nem. Ha nem elég a 800-s (kicsi tuningot az is enged). Ha 533 környékére vágysz 1066 a te ramod. Mennyid van?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#19189) werszomjas válasza Gyuri27 (#19188) üzenetére


werszomjas
őstag

aha, ertem, de akkor ez a KIT dolog mivel jobb annal, ha most en veszek 2 egyformat??

[ Szerkesztve ]

üdv

(#19190) Gyuri27 válasza werszomjas (#19189) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott biztosan megy a dc. De a boltos segit ha bemész. Ha kb egyszerre érkezett a boltba két single ram feltételezhető, hogy nem sok különbséggel hagyták el a gyártósot. Tehát egyformák rajt a chipek, ill egyforma a szervezés.
Mond mi között vacillálsz?

Amd - Radeon - Ryzen

(#19191) werszomjas válasza Gyuri27 (#19190) üzenetére


werszomjas
őstag

Koszi.

igazabol kineztem ezt:
Corsair ValueSelect DDR 400MHzKIT 2048MB CL3

de ahonnan vennem, sajnos most nincs raktaron, es gondoltam akkor veszek ilyet:
Kingmax 400MHz1024MB , ebbol 2 db-ot
vagy
Kingston 400MHz1024MB CL3 ebbol 2 db-ot, csak ugye ezek nem kit-ek.

esmost azon vacilalok, hogy varjam-e meg mig a corsairbol erkezik a 2gb-os kit, vagy vegyem meg a fent emlitetteket :F

üdv

(#19192) Draken


Draken
őstag

Vettem egy 2x2gb ocz platinum ramot, de vmi nem ok. Kicseréltem, 100%on pörög minden, ok cmos clear. Még mindig semmi..p5kc van alatta. mit tegyek? :F

(#19193) Gyuri27 válasza werszomjas (#19191) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha a kingmax nem hamisitott veheted azt is. A kingmax is mehet. Tuningolni nem akarsz, tehát a corsair nem fog hiányozni. De nézz itt szét az aprók között hátha talál olcsóbban még garanciás, vagy élettartam garis cuccot.

Draken: bővebben?

Amd - Radeon - Ryzen

(#19194) werszomjas válasza Gyuri27 (#19193) üzenetére


werszomjas
őstag

oke ertem koszi :R

üdv

(#19195) Draken válasza Gyuri27 (#19193) üzenetére


Draken
őstag

Bővebben: ledek világítanak, a ventik 100on mennek, de nem jelenik meg semmi, még az alaplap típusát jelző kép sem, bootról még nem is beszélünk..eddig 2x1g mushkin volt benne, azóta van ez a jelenség mióta kicseréltem

(#19196) harley válasza harley (#19182) üzenetére


harley
senior tag

valaki erre?

érdemes lecserélni?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#19197) werszomjas válasza Gyuri27 (#19193) üzenetére


werszomjas
őstag

Nezegettem itt ph-n ahogy ajanlottad.

ezek közul melyiket valasszam? :)

geil 12k, kb masfel evesek
samsung 11k
corsair 12k :R :R

üdv

(#19198) SP!T


SP!T
addikt

Üdv, kérlek segítsetek! Hátha tudtok valami újat mondani nekem! :)

Szituáció: Vettem egy Abit KN9 Ultra + 6400+ BE, 2x2GB Geil Ultra CL4 ramot.
Helyzet: a kettőből az egyik ram hibázik a memtest 7. passnál. A másik tökéletes.
Uccu gari, érvényesítsük!

Beviszem, de a ram nem hibázik! Hmm... Najó úgyis régi a lapom, veszek egy MA770-DS3-at, lehet nem jött ki a régi lapommal. Összerakom, de ugyan az. Lehetséges, hogy a prociban lévő memvezérlő nem szereti? Nem akarok potyára megint garba menni, mert ha nem hibázik újra, hülyének néznek! Más gépem meg most nincs, ahol kipróbálhatom!

Vélemény? :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#19199) monti20


monti20
tag

Helló!

Mennyire jók és megbízhatóak a Kingmax és Kingston DDR2 800MHz-es RAM-ok?? Corsair-t már sajna nem tudom megfizetni, a Geil-ekről meg sok rosszat hallottam.
Tuning nem lenne, Kingmax és Kingston közül melyiket érdemesebb választani? Mennyire vegyem figyelembe, h a RAM-hoz jár-e borda? Ha nincs hozzá gyárilag, nem lesz baja vagy ez csak tuningnál számít a jobb hűtés miatt?

NeSszeeeE!!!!! :)

(#19200) Daemon09 válasza monti20 (#19199) üzenetére


Daemon09
őstag

Kingmax jó, nincs velük gond. Ha nem lesz tuning, akkor meg teljesen mindegy, hűtőborda nem kell.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.