Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15451) sec0nd válasza kulerr (#15450) üzenetére


sec0nd
tag

Ezzel sajnos az a problémám, hogy víruskeresésre is csak 1programszálat használ fel.
Tömörítéshez is nagyon keveset....
Tehát sokkal gyorsabb lehetne minden, a játékkal viszont nincsen semmi gond:)
Firefox is kamatoztathatná a benne lévő erőt.....

Köszönöm a válaszodat!
További kellemes hétvégét!

(#15452) kulerr válasza sec0nd (#15451) üzenetére


kulerr
őstag

sajna programok válogatják mennyire használják...majd mikor a szakik is úgy akarják jönnek a többszálat kihasználó progik, de elvileg a tömörítők kihasználják a 4 magt meg a HT-t is

[ Szerkesztve ]

(#15453) Zájec válasza tomic (#15447) üzenetére


Zájec
veterán

az "FF" pont nem egy hibakód... kár hogy nem nézted meg...

Foxconn szerviz nincs, csak gyár fehérváron.. irj a központi supportra , hogy ilyen problámád van , és hogy lehetne ezt megoldani.. biztos irnak valami cimet ahová elküldheted a lapot... lehet hogy jobb is ha kimarad belöle magyarország , mert itt tényleg nem olyan rugalmasak mint mondjuk az osztrákoknál vagy a németeknél....

jó választás a Biostar, klassz kis lapocska :)

(#15454) vhunor válasza HSM (#15444) üzenetére


vhunor
őstag

Tényleg nem sokat változott :( . 68 fok körül van terhelés alatt a northbridge, pedig 12 centis ventik nyomják a huzatot a házban. Lehet kéne keresnem rá valami kicsi ventit.

(#15455) katt777 válasza tomic (#15437) üzenetére


katt777
félisten

Akkor bizony a gyártóval kell felvenned a kapcsolatot.
Miért akarnád eladni? :DDD Mire ezt eladnád, már senkinek nem fog x58 lap kelleni (én legalábbis 3 évre terveztem az i7 konfigot, akörül eddig minden Intelem kihúzta, E8400-at is csak jó váltás-lehetőség miatt cseréltem le másfél év után). Amúgy meg elég csak berakni pár tesztet, hogy mit tud.

Zájec: Egyszerűen idegen a beállítás, no meg sztem itt az OCZ-kkel (vagy mint HSM mondta, a CPU memvezérlésével) vannak tuning-gondok. Wolfinál én nem adtam 1.96-nál többet a RAM-oknak, nyugodtan ment a cucc EPU-val, ami ASUS P6T-n garantált fagyás volt nekem, ill. P5Q-ban lazán ment a tuning, ezzel meg mindig játszani kell, hogy a RAM-ok 1600 körül maradjanak. Szóval lehet, hogy a kifogott hardver miatt, de számomra a Wolfi tuning volt laza.

HSM: Nálam erős tuninggal sem melegedett 52°C fölé a P6T Dlx, igaz, az még HAF932-ben volt, ill. azon még ventit is lehetett volna NB hűtőre tenni. ASRock szépen elvan viszont tuniggal is 37°C alatt.

Viszont a VGA rendesen tudja melegíteni az NB-t, így volt ez mindkét X58 lapomnál! ATT-t feltéve, és a VGA-t idle leszabályozva 5-6°C-ot csökkent még az egyébiránt hűvös ASRock hőmérséklete is! (VGA hő 55-62°C-ról csökkent 39-42°C-ra)

vhunor: Nézz rá a VGA-ra is!

sec0nd: Jobb tömörítők minden magot használnak (de még a 7zip sem indet és maximálisan), de programokban is lehet állítani, ill. eszközkezelőben az affinitásnál lehet próbálkozni. Játékokra totálisan elég ma egy E8400 még a legerősebb VGA-k alá is (max. grafika persze), illetve alkalmazásoknál is erős tuninggal; több magos proci nálam videokódolásnál hozott erős gyorsulást, de a kódoló progim még így is csak akkor terheli az összes magot teljesen, ha egyszerre legalább 2 filmet kódolok, más szerkesztők még ennyire sem. Szóval bárhogy hájpolják a 4 magot, lényegében ez még mindig a jövő technológiája, ahogy az Intelnél is fogalmaztak, kevesen tudnak a világon 2-nél több magot rendesen kihasználó szoftvert írni.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#15456) Zájec válasza vhunor (#15454) üzenetére


Zájec
veterán

próbálj ki egy olyat hogy a VGA-t lerakod az alsó slotba , és a vga tetejére raksz egy 8cm-s (esetleg 12-s) ventit az NB-re irányitva...
vagy valami ilyesmi megoldást... ::: [link] :B

(#15455) katt777 .:: nemtudom mi lehet benne annyira idegen... ha még új a platform akkor aztmondom, nehezebb megszokni, de ez is usertöl függ... nekem semilyen problémám nem volt 1600 körüli rambeállitással... akkor úgymond igazi wolfi tuningot nem csináltál, ha a reference feszeket nem ismered.... sokkal nehezebb volt a komolyabb wolfi tuning... ezekmiatt....

[ Szerkesztve ]

(#15457) vhunor válasza Zájec (#15456) üzenetére


vhunor
őstag

kat777: Mit nézzek a VGA-n? Rendesen leveszi az órajeleket a GTX, nincs vele semmi gond. A front 12-es venti pont rá fújja a hűvös levegőt. A Gene alsó slotjában van.

Zájec: őszintén szólva kicsit tele a tököm a gyárilag fos tervezésű/gyártású de ettől függetlenül drága cuccokkal. Két lehetőség van: az ASUS számításba vette, hogy az NB ilyen üzemi hőmérsékletet fog elérni, vagy megpusztul a lap és visszaviszem gariba. Nem fogok a kevéske szabadidőmben is azzal vacakolni, hogy ventiket szerelgetek ide-oda, hátha korrigálom amit a tervezőasztalon kellett volna. Akkor inkább ott süljön meg ahol van.

(#15458) dime27 válasza katt777 (#15455) üzenetére


dime27
őstag

Használj x264es kodeket és szépen 100százalékban lesz a procid mind a 4 magja főleg ha többmenetes kodolást használsz viszont időben nagyot rádob majd pl egy wolfira szal inkább az vegyen i7est én azt mondom aki ilyenekt használ meg videokat vág stb a többi emberkének teljsen felesleges még egy 4ghzre huzott wolfi is sztem....

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15459) front3r


front3r
őstag

Őszintén bevallva én se használom ki a Core i7 erejét, de azért vettem meg mégis, mert a régi AMD X2-es gépről váltani kellett már, nem csak a processzor miatt, hanem féltem hogy ez az öreg alaplap is megadja magát, így beruháztam erre. A procit is sikerült olcsón (52k) beszerezni, tehát nem költöttem el feleslegesen a pénzem.
Még talán a VGA-t sem cserélném le, a DiRT 2 előzetes benchmark-ja se mutat annyira rosszul FullHD-ben ezzel a kártyával, nem hinném hogy 31-36 FPS rossz lenne....

De a rendszer összteljesítménye is nőtt 2 magosról átállva Core i7-ben, még a Firefox is gyorsult, lapok töltése is....(valószínű a sok javascript és flash már eléggé megviseli a 2 magos rendszereket is ezért éreztem a sebességnövekedést).

Viszont a memória árak most nagyon elszálltak, lehetnének olcsóbbak is. :S

Ajánlották nekem az SSD-t hogy cseréljem le a mostani HDD-m, de nem érzem még azt hogy pusztán az OS boot miatt vennem kellene egy olyat 60-70 ezerért...

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15460) gV válasza vhunor (#15457) üzenetére


gV
őstag

100 foknál van gond, ez a 60-70 fok üzemi hőmérséklet, nekem is szokni kellett Genenél ezt, 1-et azért nézz meg a biosban: ha autora van téve az nb fesz akkor a gyári 1.1v helyett 1.17v-ot kap (legalábbis nálam), totál feleslegesen, tedd kézileg a legkisebbre pár fokot talán hülhet

front3r: nem csak arra jó az ssd, sokkal gyorsabban indulnak vele a progik még az office is, nem beszélve photshop ut3, gta4-ről, gyorsabb a mentés/pálya betöltés, másolás, alt-tab-olás, 1 szóval minden, persze nem szabad jmicron vezérlőset venni

[ Szerkesztve ]

(#15461) Erdei88


Erdei88
veterán

A Turbo erejét, hol lehet észrevenni? Játék, winrar, winboot..stb? Fontos hogy be legyen kapcsolva?

(#15462) tomic válasza Zájec (#15453) üzenetére


tomic
addikt

Köszi Zájec! Felkeresem öket. majd megirom mi volt a hozza allasuk es mi is volt a baj! :R

(#15463) HSM válasza Erdei88 (#15461) üzenetére


HSM
félisten

Bárhol... A Turbo ugye +1-es, vagy ha csak 1 szálon megy a proci, +2-es szorzó... Ergó mindenhol gyorsít. :D

(#15464) Erdei88 válasza HSM (#15463) üzenetére


Erdei88
veterán

De én azonos beállításra gondoltam. Pl 21x190 vagy 19x210, melyik a jobb?

(#15465) HSM válasza Erdei88 (#15464) üzenetére


HSM
félisten

Most azt kérdezed, hogy a 3990Mhz vagy a 3990Mhz a gyorsabb? :D Azt használd, ami vagy stabilabb, vagy jobban hozzáigazítható a memóriáidhoz. :K Asuson még egy baki felléphet, hogy nagyobb terhelésen elvileg visszaveszi a turbo-t némelyik BIOS valamiért, szóval a 19*210 az biztosabb. :D De mivel nincs Asus lapom, ezt az infót sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#15466) vhunor válasza gV (#15460) üzenetére


vhunor
őstag

Köszi az infót és a tippet is, ránézek amint asszony odaenged :) .

(#15467) Homer


Homer
tag

Sziasztok!

Megvettem a korábban már ebben a fórumban írt gépet! Tök jó, és nagyon örülök is neki, csak egy dolog van ami elszomorít. A 6 gigabyte memóriából nem lát a 64 bites win7 csak 4 gigát :(. A bios sem látja, de az Everest viszont igen! Mi lehet a gond szerintetek?

Alaplap: Asrock X58 Deluxe
Memória: GeiL ultra trikit 1800 MHz 3x2GB

(#15468) HSM válasza Homer (#15467) üzenetére


HSM
félisten

Rosszul van beállítva. ;) Indítsd el tuning nélkül, 1066-on, mindjárt ott lesz mind a 6GB. :K

(#15469) Homer válasza HSM (#15468) üzenetére


Homer
tag

Nincs tuningolva. A bios beállítások is minden defaulton van...

(#15470) kulerr válasza Homer (#15467) üzenetére


kulerr
őstag

egyik modul nincs a helyén rendesen...látnia kellene. Nekem is 1066-os ramjaim vannak tuningolva 1380-on mennek állandóan Win7 64 bit semmi gond..

[ Szerkesztve ]

(#15471) Homer válasza kulerr (#15470) üzenetére


Homer
tag

Ennek lehet az az eredménye hogy everest látja, de a bios meg a win nem?

(#15472) kulerr válasza Homer (#15471) üzenetére


kulerr
őstag

nem ...persze h nem ..figyelmetlen voltam :W

max még1 dolog: elég sokat olvasni mostanában a 7-es bugokról....lehet h nálad is ez van. Még a korai 7es verzióban én is belefutottam olyanba , h nem jelezte ki a szorzót normálisan. Reinstall és rendbejött.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#15473) HSM válasza Homer (#15469) üzenetére


HSM
félisten

Nem lehet, hogy mégis tuningolva megy, mert valamiért úgy gondolta a lap? CPU-Z memory fülén meg tudod nézni a memória fülön! Az NB frekinek 2133-on, a ram frekinek 533-on kellene lennie.

(#15474) Homer válasza HSM (#15473) üzenetére


Homer
tag

Tess! Ez a bajom...

Remélem sikerül...

Elküldöm inkább mail-ben nektek a képet! Légyszi nézzétek már meg! Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#15475) kulerr válasza Homer (#15474) üzenetére


kulerr
őstag

jó ez de inkább link-be tetted volna...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#15476) tom_tol válasza Homer (#15474) üzenetére


tom_tol
addikt

ezt én pedig van üvegem is nem tudom kisilabizálni

(#15477) Homer válasza tom_tol (#15476) üzenetére


Homer
tag

:) Jól van na, én sem így akartam :$. Először csináltam ilyet, nézd el nekem!
Hová tudom úgy feltölteni, hogy mindenki láthassa eredetiben?

Jah, mail-ek elmentek közben az első két hozzászólónak...

[ Szerkesztve ]

(#15478) Homer válasza Homer (#15477) üzenetére


Homer
tag

Most lesz az... :) A bios-ról sajna nem tudok képet csinálni, de ott meg azt írja
DIMM-ekre:
A1 - üres, A2 - üres
B1 - 2 giga, B2 - üres
C1 - 2 giga, C2 - üres

[ Szerkesztve ]

(#15479) tom_tol válasza Homer (#15478) üzenetére


tom_tol
addikt

cpu-z is látja mind a 6Gb-t
talán próbálj egy bios reset és utána talán jó lesz

(#15480) Homer válasza tom_tol (#15479) üzenetére


Homer
tag

Köszi! Várok még hátha valakinek lesz jobb ötlete! Ha ez marad, akkor visszaviszem a gépet hétfőn, hogy nézzék meg a boltban. Még tegnapelőtt hoztam el csak, és akkor még azt hittem, hogy az op-rendszerrel lesz a baj (XP-t tettek fel nekem :) ). Azóta csináltam op rendszer cserét, majd miután láttam hogy nem segít, egy bios default settings loadnigot is, de nem segített egyik sem :'(

[ Szerkesztve ]

(#15481) kulerr válasza Homer (#15477) üzenetére


kulerr
őstag

egy rendszerminősítést nyomj neki!...de ha a biosban sem látod...érdekes. ha frissítés után sem látja én is a resetre szavazok.
Gyors és fájdalommentes :)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#15482) HSM válasza Homer (#15478) üzenetére


HSM
félisten

Jaja, egy BIOS frissítéssel kéne kezdeni, utána CLEAR CMOS, ha kell, beállítani, majd ha az sem segít, akkor tényleg már csak az marad, hogy az egyik modul nincs benn tökéletesen a helyén, vagy a CPU-foglalat egyik lábával van bibi, és nem érintkezik jól. Mielőtt betetted a procit, megnézted, hogy a foglalat minden lába a helyén van?

(#15483) Homer válasza HSM (#15482) üzenetére


Homer
tag

Nem én raktam össze. A boltban kelt életre a masina, ahonnan vettem a gépet...

(#15484) Homer válasza kulerr (#15481) üzenetére


Homer
tag

Ezek után a tapasztalatok után minősítem én a rendszert software nélkül is :D
Megcsináltam. 5,9 élményindex lett a merevlemez miatt. A többi pontszám 7 feletti :)
A probléma nem oldódott meg ezzel sem... :'(

[ Szerkesztve ]

(#15485) dime27 válasza Homer (#15484) üzenetére


dime27
őstag

Milyen alaplapod van? :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#15486) Homer válasza dime27 (#15485) üzenetére


Homer
tag

Asrock X58 deluxe

(#15487) front3r válasza Homer (#15486) üzenetére


front3r
őstag

Friss BIOS

Ezt szedd le és telepítsd fel! Simán lehet Windowsból telepíteni, ha nem kapsz áramszünetet akkor nem lesz gond, de valószínű már a mai alaplapoknál akkor se lenne gond ha kapnál...

Nekem Extreme lapom van és látja mind a 6GB-ot, igaz a lapon már a legfrissebb BIOS volt.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15488) Homer válasza front3r (#15487) üzenetére


Homer
tag

Úgy látom nagyon otthon vagy a témában! Köszi! Haverom is ezt javasolta. Kicsit félek tőle, de lehúzom azért...

(#15489) millerur


millerur
tag

Sziasztok,
Most állok gépvásárlás előtt és nagy dilemmával vagyok mivel most olvasom a gyártói oldalán az i7 920nak ezt:

Memory Specifications
Max Memory Size
(dependent on memory type) 24 GB
Memory Types DDR3-800/1066
# of Memory Channels 3
Max Memory Bandwidth 25.6 GB/s
Physical Address Extensions 36-bit
ECC Memory Supported No

(itt)

Tehát akkor az 1600as ill. 2000es ramokkal nem fog menni a vas? :O

(#15490) front3r válasza millerur (#15489) üzenetére


front3r
őstag

Dehogynem menni fog, viszont ha jól tudom nem tudod őket még jobban húzni, mert akkor a processzor károsodna a sok RAM feszültség miatt.
2000 Mhz-es RAM-okat nem tudom hogy megéri-e venni...

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#15491) HSM válasza millerur (#15489) üzenetére


HSM
félisten

Az 1600-as ramokkal igen jóeséllyel menni fog, afölött már elég nagy a szórás...

De túl sok értelme nincs is 1600 fölé menni, sőt...

(#15492) millerur válasza front3r (#15490) üzenetére


millerur
tag

Hogy nincs sok értelme? Ami elviekben i7re tervezett ram mennie kéne minden i7 egységgel, nem?

[ Szerkesztve ]

(#15493) millerur válasza HSM (#15491) üzenetére


millerur
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#15494) HSM válasza millerur (#15492) üzenetére


HSM
félisten

Nincs sok értelme... Olyan, mintha trabantba akarsz tenni ferrari motort.... Nem tud vele mit kezdeni... Annyiból sántít a példám, hogy az i7 nem trabant... :D Az ok pedig, hogy már 1600 körül is olyan bődületes sebesség áll rendelkezésre hála a 3 csatornának, ami finoman szólva is elég durva... Nézd meg, nálam mit művel takarékon 1400@CL7-es rammal: [link] Jó, nyilván a memóriabencseket fel tudod tornászni szépen akár 22000Mb/sec fölé is, csak éppen a memóriateszteken, és minimális winrar gyorsuláson kívül ~0 lesz a hatása...

Amúgy ott is gond van, hogy I7-re tervezett ram... A RAM tudja a 2000Mhz-et, és NÉHÁNY I7 is. A ram gyártója csak azt garantálja neked, hogy a modul amit veszel, tudja azt, ami rá van írva, max 1,65V-on. Ők nem foglalkoznak azzal, hogy a proci mit tud, mert ők ramot árulnak neked. A procira 1066Mhz-et vállal az Intel, onnantól kezdve a Te ügyeskedésed, mennyin hajtod. Én azt mondtam, az I7 procik túlnyomó többsége stabilan képes 1600Mhz-en hajtani a ramokat biztonságos feszültségeken, megfelelő lapban, megfelelően erős léghűtéssel, minimális utánaolvasás és megfelelő beállítás esetén. De ha ügyes vagy, és vágod a témát, és jó a lapod is, és kifogsz egy nagyon jó procit is (úgy a procik jobb 20%-a), akkor olyan 1800-ra még van esélyed tuti biztonságos feszeken,ha pedig kicsi kockáztatás is belefér nálad, és picivel az intel ajánlások fölé húzvod a proci egyik feszét, akkor van esély 2000Mhz-es ramra is. Egy közepes I7 pedig ez esetben olyan 1800 körül fullad ki.

[ Szerkesztve ]

(#15495) millerur válasza HSM (#15494) üzenetére


millerur
tag

Hallottam olyasmit is, hogy ha húzom a procit, kb 3600mhzre, akkor menni fog a ram 2000en, ez igaz?

(#15496) gV válasza millerur (#15495) üzenetére


gV
őstag

nem, 4000MHz-re kell huzni, az uncoret, de ezt mondjuk automatikusan a bios beállitja miután kiválasztottad a memoriának a 2000MHz-et

[ Szerkesztve ]

(#15497) HSM válasza millerur (#15495) üzenetére


HSM
félisten

Nincs hozzá köze. Bár jobbak lesznek az esélyeid, az tény, bár amit írtam, abban feltételeztem, hogy a procit is húzod, és ha már ilyen maximalista vagy a ramokkal, legalább 4ghz-re.... Mivel 3600Mhz-es órajel alatt aztán tényleg semmi értelme még 1600-as ramoknak sem, nemhogy 2000-eseknek.... :N Vagy ez valami perverzió, hogy te 2000-en akarod akkor is? :D

[ Szerkesztve ]

(#15498) millerur válasza HSM (#15497) üzenetére


millerur
tag

Nem, de ha már lúd legyen kövér :)

(#15499) Homer válasza front3r (#15487) üzenetére


Homer
tag

Nah, megcsináltam a bios frissítést. V2.00-ról feltoltam V2.20-ra de semmi változás :(. Utána elkezdtem cserélgetni a mem modulokat a slotokban és azt hiszem megvan a probléma. A jelenség: ugyanazt a mem modult akármelyik slotba teszem érdekes módon mindig pont azt nem látja a BIOS ahol éppen az van... Tehát elvileg az egyik modullal lesz a baj. Holnap visszaviszem a gépet, mondom az eladónak hogy próbálják ki más gépekben ha tudják, vagy más modullal az én gépemet. "Bízom benne", hogy ez lesz a baja ...

[ Szerkesztve ]

(#15500) Zájec válasza gV (#15496) üzenetére


Zájec
veterán

pedig DE ! .. igaz....

páldául 18x200bclk-nál lehet 2000-n hajtani a memokat....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.