Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14801) kpal válasza Cyberpunk (#14799) üzenetére


kpal
veterán

Noti után lesz majd valami i7 féleség?

(#14802) Zájec válasza Erdei88 (#14800) üzenetére


Zájec
veterán

igen ,egész szépen szaladnak 1900-n cl9-be,, tudtam stabilizálni is..
elindulnak még 2000-n is , csak lehet hogy több ramfesszel...
próbaképpen elmehetsz 1.7v-ig.... az még belefér....

az idözités 9-9-9-24(22-28) 1T,, a tRFC : 92-98...
a többi subtim-en is lazitani kell.... (tWR,tWTR,tRRD,tRTP).. akár 12-re,,, a kicsiket pedig 6 környékére,, alapon 4-n vannak, ez túl szoros lehet nagyobb ramórajelnél, az AUTO beállitás pedig egy jóval kisebb értékhez igazit,, az meg azért nem jó.. ezért buknak el sokan.... no meg persze 3800mhz Uncore kell hozzá... ez procinként változó lehet,, sacc per kb. 1.40v körül QPI/VTT fesz kelhet.. +/- 0.05v ..... erre is figyelni kell...

mod: kié volt az a proci amit vársz ? ( ami 1.16v-al megy 4ghz-t ) :D

[ Szerkesztve ]

(#14803) Cyberpunk válasza kpal (#14801) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nem tartom kizártnak. Viszont egy jó darabig csak noti lesz szerintem :U
Sőt láttam már olcsóbb notit is i7-tel ;] Sógoréknál most van egy egész jó kis gép [link] és az i7 feeling is megmaradna :DD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14804) kpal válasza Cyberpunk (#14803) üzenetére


kpal
veterán

Szép noti és feeling is van benne. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14805) AirBooms


AirBooms
addikt

Hali!

Asus Gene II lapnál a Turbo modot hogy tudom aktíválni, ha disabledre teszem, vagy ha enabledre. Nekem nagyon nem egyértelmű... :U

(#14806) ADAM1337 válasza AirBooms (#14805) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Enable, vagy a szorzót 21-re rakod és akkor folyamatosan 21-es szorzód van.(920-al persze)

(#14807) AirBooms válasza ADAM1337 (#14806) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, 920-ra értettem...
Köszi! :R

(#14808) syC


syC
addikt

19-es szorzón kevesebb fesz kell a proccnak 4GHz-en mint 21es szorzóval?

(#14809) Shkiz0 válasza syC (#14808) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezt nem tudom, de 20-ason igen.
20-ason nekem 1.200V kell 4GHz eléréséhez, 21-el elég 1.168V

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14810) syC válasza Shkiz0 (#14809) üzenetére


syC
addikt

Akkor a kevesebb bicikli kevesebb feszt igényelne ezek szerint?

(#14811) Erdei88 válasza Zájec (#14802) üzenetére


Erdei88
veterán

Most nézegetem 21x191en. Nem szeretnék 1,65nél többet adni, mert 24/7es beállítást keresek. Nem tudom, melyik 1900+ 9-9-9-24el vagy alacsonyabb órajel szorosabb időzítéssel?

1900ra tudnál nekem egy beállítást küldeni? Akár pü-ben is, hogy ne zavarjon senkit.

Tegnap/ma kicsit primeolgattam. Eddig jutottam el. Igaz a ramokat még nem néztem hogy stabilak-e.

[ Szerkesztve ]

(#14812) syC válasza Erdei88 (#14811) üzenetére


syC
addikt

Pár hsz.-el ezelőtt linkelt képeden ugyna ezzel a feszen vitte a 3.8-at 19-es szorzóval. Ennyit számítana a 21-es szorzó, vagy találtál valami jó beállítást vagy ennyire jó a proci? :)

(#14813) Cyberpunk válasza syC (#14808) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nekem mindig több feszt kellet állítanom 19-es szorzón. Igen több bicikli több fesz.
Ezért is jók a 975-ösök a jóval több szorzó miatt kevesebb BCLK kell nekik ugyanakkora órajelhez így némileg kevesebb feszel is beérik. Persze ez esetben is kell emelni feszt csak nem annyira. Sajnos az áruk már nem annyira jó :U Erről sniper kollégát kéne megkérdezni, de mostanában nem nagyon tűnik itt fel.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14814) Erdei88 válasza syC (#14812) üzenetére


Erdei88
veterán

Az csak egy próbakör volt. Azóta ennyit sikerült finomítanom rajta. Azért csináltam így mert ha jól tudom ha be van kapcsolva a Turbo, az is dob a teljesítményen
Ahhoz képest hogy google semmit nem dobott az FPO-jára, nem is olyan rossz.

(#14815) Zájec válasza Erdei88 (#14811) üzenetére


Zájec
veterán

próbáld ki mindkettöt és amelyik szimpatikusabb... de az összehasonlitásnál figyelj az Uncore-a, mert az sokat dob rajta,.. tehát azonos Uncore-al végezd el az összehasonlitás különbözö ramórajeleknél , különbözö idözitéseknél... cl 7 , cl8 és cl9 ......

"1900ra tudnál nekem egy beállítást küldeni?" az elözö h.sz fentebb leirtam ....

(#14816) front3r


front3r
őstag

Nos ma én is beüzemeltem Core i7 rendszerem, itt vannak az adatok a képen.
Gyári hűtő van még, és eddig húztam, de még elég béna vagyok benne. ASRock-nak van ez az Easy OC funkciója BIOS-ban, ezzel állítottam be végül is a tuningot, de szeretném manuálisan állítgatni. Nem tudom hogyan csökkenthetnék a vCore-on, mert Katt777 kolléga beállításait próbáltam volna használni kezdetnek, de az itt megadott 3,5 Ghz-es profilban (a 4Ghz előttiben) sajnos nem indult el a gépem.
Szóval ezt az Easy OC-t használtam, csak tudni szeretném hogy min vérzek el...
Itt van Katt777 kolléga beállításai
Az enyéim pedig itt képekben:


Nagyon bénának érzem még magam i7 tuning területén. :U

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14817) Cyberpunk válasza front3r (#14816) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az a proci kisebb fesz-en is vinné a 3,5GHz-et :U
Szerintem ne vacakolj az ilyen auto tuning nyavalyákkal lőj be mindent manuálisan az a biztosabb.
Minden proci más amin neki megy az nem biztos hogy nálad is menni fog. Még FPO-n belül is lehet különbség.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14818) keIdor


keIdor
titán

Jelentem, megint anomália van, megint meghülyült a gépem... :W

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14819) Shkiz0 válasza keIdor (#14818) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ugyanaz a jelenség mint a múltkor?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14820) #97544192 válasza Shkiz0 (#14819) üzenetére


#97544192
törölt tag

közbe dumálok vele, én erősen ramra gyanakodok... szerintem ugyanaz neki, legalábbis eléggé olyan volt a szövegkörnyezet.
el kell adni azokat az ocz-ket, és venni egy kingmax-ot.

[ Szerkesztve ]

(#14821) keIdor válasza Shkiz0 (#14819) üzenetére


keIdor
titán

:K
Annyi különbséggel, hogy a LinX lemegy, HyperPI nem. :D QPI 1,35V egyelőre úgy néz ki megoldotta, de eddig 1,30V-al ment, tegnap kitalálta, hogy akkor most megint fasz lesz velem. :U

Nem érdekelne amúgy, ha nem fagyna netezés közben, játék közben, film közben stb...

Asus is 3 hónapja nem bír kiadni egy új BIOS-t, bár már megszoktam...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14822) ADAM1337 válasza front3r (#14816) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

vtt magas nagyon 1,35 tájt probáld tartani vagy inkább alatta.

(#14823) front3r válasza ADAM1337 (#14822) üzenetére


front3r
őstag

Ez már jobb?
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#14824) ADAM1337 válasza front3r (#14823) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Lényegesebben. :K
De kikell tesztelni mennyi a minimumja a vtt-nek hiperpi 32m pont jó erre a célra meg a linx.
Ajánlom figyelmedbe imi87 írását ez nyújthat kis segítséget.

(#14825) ImI87


ImI87
őstag

Tesztelési célból mondjatok 1-2 játékot, ami legjobban igénybeveszi a procit!
Ha kész vagyok a LinX-szel meg memtest-tel, akkor azért megnézném v.mi erős játék alatt is a rendszert!

(#14826) Shkiz0 válasza #97544192 (#14820) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Csak a Kingmax,
:DDD

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14827) HSM válasza #97544192 (#14820) üzenetére


HSM
félisten

Persze, mert a Kingmaxon nem ugyanazok a csipek lesznek, hűtőborda meg OCZ matrica nélkül? :W (Gondolok az Elpidás Kingmaxra, amit sokáig a legjobbnak tartottak...) Ha meg kinyúlt, akkor gariztatni kell, de ugyanúgy kinyúlhat a Kingmax is, ha kifogsz egy olyat.... :U

[ Szerkesztve ]

(#14828) Shkiz0 válasza HSM (#14827) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na jó de azért az utóbbi időben elég sokan panaszkodnak az OCZ-re.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#14829) #97544192 válasza HSM (#14827) üzenetére


#97544192
törölt tag

nem érdekel milyen chipes, ezeknél a szaroknál csak jobb lehet mindenhogyan. érdekes, nem panaszkodik rá senki, ocz-re meg te kivételeddel lassan mindenki... mindig mindenki sír a subtimingok miatt, érdekes én kingmaxot betettem a gépbe, beállítottam 1600-ra, aztán ennyi. azóta nem volt vele semmi gondom, max. feszültséget kellett rajta piszkálni. 1.6v-n megy. nincs hűtőborda... ez engem is zavart, vettem rá egy sokkal jobb hűtőbordát, mint az ocz-é, keress rá: nexus hxr-5500.

"ha meg kinyúlt, akkor gariztatni kell, de ugyanúgy kinyúlhat a Kingmax is, ha kifogsz egy olyat.... :U"

az a baj, hogy ocz-nél fordítva van. ott a jó példányokat kell kifogni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14830) Sárpac válasza #97544192 (#14829) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nagy Kár, hogy az OCZ-n meg a kingmaxon is ugyan azok a chippek vannak általában.
:DDD

Nekem a papírdobozos verzió van 2+1dbos kiszerelésben 1.58V-on megy cl8.8.8.22-be július óta egy kékhalálom se volt.
A mostaniak ha jól tom már műanyag dobozban érkeznek 3db egymás alatti elrendezésben.
Egyébként a legtöbb emberkének aki oczre panaszkodik szinte biztos, hogy uncore problémája van. Tudomásul kell venni, hogy szoros időzítésnél az uncore erősen kéri a plusz feszt, tehát hiába megy a teszt cl9be 3600as uncore mellett tökéletesen és tudja a ram a cl7et is 1600on akkor is kell a plusz fesz az uncorenak cl7-be.

Jah és a kingmax is cl7.7.7.20-ba megy 1.6Volton?:DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14831) dime27 válasza Sárpac (#14830) üzenetére


dime27
őstag

Ezért kell Gskill-t venni :K :DD :DD :DD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#14832) Zájec


Zájec
veterán

én amióta megvettem az OCZ 1866-t semmi bajom velük , sőt, úgy megy mint állat :D
még 2000-n is lehet vele bench-elni.... nembántam meg hogy lecseréltem a kingmaxokat, ezek lényegesebben erösebbek ;) ,,, :C

a subtimingokat meg pofon egyszerü beállitani,,,
össz vissz 5 érték van amit piszkálni kell... gondolm ez nem nehézség senkinek...
akinek meg igen, az inkább ne foglalkozzon tuningal, hanem járassa alapon a gépét.

Sárpac:: nekem már a müanyag tokos van amit emlitesz...

(#14833) keIdor válasza Zájec (#14832) üzenetére


keIdor
titán

Ezért nem tudtad beállítani Qru ramjait se... :DDD

Na akkor halljuk azokat a subtimingeket, nagy májsztró.... tényleg, de ha nem fog menni akkor nyomj egy BIOS Defaultot velem együtt légyszíves, és írjuk együtt aláírásba is, hogy EPIC FAIL.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14834) fudi2002


fudi2002
veterán

Urak

Lenne egy kérdés. Mennyire normális, hogy egy GIga ud5(F9 bios)-ben, 920 d0 19x200 HT sikerült stabilizálni (3,8), de 20x200 21x200 egyszerűen még feszkó emeléssel se. Bármilyen mutatványt próbáltam (fesz állítás hegyek) az OCCT hibát jelez általában a 0-ás magnál. Van vmi trükkös alaplapi feszültség vagy csak szimplán a proci ennyi oszt jóvan? :)

Köszi

Üdv. Fudi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#14835) keIdor válasza Sárpac (#14830) üzenetére


keIdor
titán

De mi van akkor, ha leveszem az Uncore-t és feszelem rendesen és mégis szar? :)
Egyszer tovább ment, azt hittem az lesz a baja, de nem... ugyanaz, mint 3-4 hete, a ram nem bírja az 1600-as órajelet. Subtimingeket is teljesen meglazítottam, de ugyanaz...
TRFC-t is 110-ig levettem, de semmi... 2800MHz Uncore @ 1,35V QPi, de semmi...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14836) mpierre válasza #97544192 (#14829) üzenetére


mpierre
veterán

:K Úgy bezony. Semmi gond velük, bírnak ezek a Kingmaxok mindent. :DDD

Azt nem tudom, mennyi volt ezekből vacak... Vagy mennyi döglött be a tuning miatt. Szerintem nem sok.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#14837) Zájec válasza keIdor (#14833) üzenetére


Zájec
veterán

Qru ramján nem volt mit állitgatni , mivel 1400 felett nem igen akart bootolni :DDD :N ( innentöl kezdve gari téma..... ) nincs mit állitgatni sem , mert nem megy...nemhogy még stabilitás tesztet nézzünk... az enyémet visszaraktuk, azóta is megy mint állat...
az én ramom meg az övébe azért nem ment mert minidig ez a ultraTMP szivatott bennüket, és az egész idö cmos-al meg újrainditásokkal ment el... :(((

még te irtál nekem subokat , mit akarsz hallani :) ?
egyébként tegnap kisz*****-t a gépem, összedölt a xaros pistám,, nem birta dolgokat... de úgy hogy még a bot lemezem se kart menni, ezért kinómba most egy XP-t tákoltam fel...

(#14835) Keldor papa :: lehet hogy az IMC-d betegeskedik :F az akkor xar ügy, nem gyógyitható betegség...

[ Szerkesztve ]

(#14838) katt777 válasza syC (#14808) üzenetére


katt777
félisten

Nálam a nagyobb szorzóval kellett min. kisebb fesz az alacsonyabb bclk miatt, ezért használtam 212+ alatt 21x191-en a procit.

front3r: Azt a cikkben is írtam, hogy a beállítások csak irányadónak tekinthetők, nincs 2 egyforma rendszer. A CPU-fesz.miért ilyen magas, auto-n hagytad?

ImI87: FO3 mindent maxra téve. Nem feltétlenül max. terhelés, viszont a hibát könnyen kidobja.

Megnéztem, hogy ha figyelmen kívül hagyom a Vdrop-ot, és leveszem a RAM-feszt + a QPI-t, akkor uncore-t kell levenni, hogy stabil legyen a rendszer (3.4GHz), viszont persze lassult is az Everest teszt:

Beállításokkal frissítettem a táblázatot.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#14839) keIdor válasza Zájec (#14837) üzenetére


keIdor
titán

Azért én még megnézném egy Asus-al is azokat a ramokat, mert könnyen inkompatibilitás is lehet...

Jövő héten remélem kiderül mi a baja, addig átköltözöm egy stabilabb masinára...
Win7 jobban bírja a strapád, próbáld azt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14840) Sárpac válasza keIdor (#14835) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Biost felfrissítetted már? Mármint újra flashelted?
Az elejében nálam is voltak anomáliák mikor a procikat cseréltem, volt úgy, hogy tökig fagyott alapon is amint ráengedtem a primeot, aztán rájöttem a bios dmi adatok a bibisek!
Tőle vettem az ötletet és bevált: [link]

Amíg nem írod újra a biost egy resettel megspékelve nagy valszin alapon is ugyan úgy fagyni fog.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14841) keIdor válasza Sárpac (#14840) üzenetére


keIdor
titán

Próbáltam már...:( ezért is várok egy új BIOS-ra...

Egyébként egy érdekesség a BIOS-ommal kapcsolatban: Amikor elmentek egy profilt, akkor a felét nem jegyzi meg. Valamelyik adat egyezik az elmentettel, de pl. a BCLK-t mindig 133-on hagyja, az Uncore-t 4800-ra teszi, QPI feszt 1,4V-ra. :F
Találkozott már valami ilyennel?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14842) Sárpac válasza keIdor (#14841) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hmm.. régebbi bios esetleg? Lehet a legutóbbi beteges valamiért, viszont innenstől nem lehet kizárni a bios chip hibát sem sajnos.:(

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14843) HSM válasza keIdor (#14841) üzenetére


HSM
félisten

Sajnos valami BIOS galibát valószínüsít a múltkori mutatványa is a gépednek, mikor egy hónap után ledöglött, aztán "egyszercsak" megint meggyógyult....
most mondanám, hogy flash-eld le elölről az egészet,+CMOS reset, meg mindent töröljön, nullázzon, amit lehet, hátha ettől meggyógyul, de nem mondom, mert ha esetleg ez teljesen betesz a lapnak, és soha többé boot, akkor engem fogsz utálni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14844) Zájec válasza keIdor (#14839) üzenetére


Zájec
veterán

"mert könnyen inkompatibilitás is lehet..." akkor az én OCZ-m miért mennek? nem sok árkülönbség volt amikor én vettem.. az 1600cl7 , 28k ,az 1866 cl9 31k volt..... nem lehetnek nagy különbségek ha ilyen kicsi az árkülönbség..

az lesz a következö a w7... :D

(#14845):: nemtudom ,ragasztva van a borda....

de amelyik ram alig botol 1400-n az szerintem tuti hibás, garis....
ha jó akkor mennie kellett volna szó nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#14845) keIdor válasza Zájec (#14844) üzenetére


keIdor
titán

Ez egy dolog, hogy OCZ... IC-k milyenek a tiéden és Qru-én?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14846) Cyberpunk válasza keIdor (#14835) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hála égnek az én Corszaraim mennek normálisan 1600-on cl8-8-8-20 1T-n sőt még némi + tuningot is ki lehet belőlük sajtolni. Persze az 1866MHz az felejtős CL8-ban. De legalább mennek annyin amennyire hitelesítve lettek:)
Én is gondolkoztam azon hogy OCZ-t vegyek, de így utólag nem bántam meg hogy nem az lett túl sokan szívnak velük ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14847) AirBooms


AirBooms
addikt

Hali!

Ismét felteszem a kérdést, kérném, azok válaszoljanak, akiknek Gene II-jük van és próbálták is már: szóval, hogy kell működésre bírni a 21-es szorzót? Vagyis pl. a 200x21=4200 MHz-et hogy lehet kicsikarni a lapból? :F Nekem ugyanis sehogy sem sikerül...

Üdv. És köszi! :R

(#14848) Zájec válasza AirBooms (#14847) üzenetére


Zájec
veterán

igaz hogy nem gene2 tulaj vagyok, de hátha segitek... :B

nem csak úgy müködik a *21 ha bevannak kapcsolva a cpu ficsörök ?
mert nálam csak úgy megy.... :::

és csak terhelésnél kapcsol fel *21-re.....

(#14849) AirBooms válasza Zájec (#14848) üzenetére


AirBooms
addikt

Én azt olvastam ki a biosból, hogy a C1E-nek és TM-nek ki kell kapcsolva lenni (de lehet, hogy tévedek - mindenesetre egyik verzióval sem működött). A terhelés az nyilvánvaló a számomra, nos gondolom erre a célra a LinX, illetve a Prime csak előhozta volna a 21-e sszorzót. de nem...
Szóval köszi, de nem... :N :(

(#14850) Erdei88 válasza Zájec (#14848) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam nem. Elég az EIST-et bekapcsolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.