Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Oliverda válasza dezz (#7250) üzenetére


Oliverda
félisten

Létezik már egy jó ideje. Íme

A 13h kimaradt. A 14h a Brazos és a 15h a Bulldozer.

A CNB szerintem az NB-re utal, de a C nem tudom, hogy pontosan minek az első betűje.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7252) dezz válasza Oliverda (#7251) üzenetére


dezz
nagyúr

Áhh, köszi!

(#7253) FireGL válasza Oliverda (#7251) üzenetére


FireGL
aktív tag

Core NorthBridge

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#7254) dezz válasza FireGL (#7253) üzenetére


dezz
nagyúr

Magi NorthBridge? :F :)

(#7255) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Seifert szerint a cég életében a nagy választóvonal a második negyedévben várható, amikor piacra kerülnek az új Llano kódnevű processzorok - amelyek az AMD szerint könnyebben megbirkóznak a grafikusan intenzív feladatokkal, miközben 10-30 wattal kevesebbet fogyasztanak, mint a Sandy Bridge processzorok.

Ez így nem hangzik rosszul mert nem mindenkit a nyers számítás érdekel.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7256) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD Discusses Bulldozer Design Solutions at ISSCC 2011

"This unit consists of a 1-cycle out-of-order instruction scheduler, four integer pipelines, and a Level1 Data Cache. The design also includes significant circuit and floorplan changes to improve frequency (speed) while reducing per core power rating over previous designs. Handling up to four 64-bit instructions per thread, the EX unit improves instruction scheduling and execution while significantly improving frequency and power over previous designs. "

The physical design of the scheduler and execution unit for AMD’s two-core Bulldozer module

"Building circuits to meet these constraints is quite a challenge, given the module’s aggressive frequency target and the necessity to keep power consumption under control."

"Additional innovation can be found in how Bulldozer handles high-speed operation. When a core operates at multi-gigahertz frequencies, as they do in the Bulldozer module, some of the time period between clock ticks must be dedicated to the uncertainty in arrival time of the rising and falling clock edges instead of logic functionality; this is known as duty cycle variation and clock jitter."

Egyelőre magukról a prezentációkról nincs semmilyen kikerült anyag...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7257) dezz válasza Oliverda (#7256) üzenetére


dezz
nagyúr

Lemaradt a vége. :)
"...jitter. The Bulldozer core uses circuit design techniques that tolerate this clock uncertainty, and allow more of the clock period to be used for logical work."

(#7258) stratova


stratova
veterán

Kíváncsi leszek mennyire élvezzük ennek előnyét vagy hátrányát:
"At ISSCC I will discuss how AMD’s world-class design team met these goals without resorting to a full-custom design. To allow rapid prototyping of new ideas and reduce time to market, full-custom design blocks were replaced with circuits built out of standard cells, using conventional ASIC techniques and a couple of unique twists."
Ennek utolsó bekezdésére valakinek ötlete? vagy már meg lett válaszolva csak én olvastam figyelmetlenül?

(#7259) Oliverda válasza dezz (#7257) üzenetére


Oliverda
félisten

Mondjuk most valószínűbbnek tűnik, hogy csak bizonyos részegységek fognak magasabb órajelen üzemelni. A gyárilag meghatározott hivatalos CPU clock pedig 3.5-4.0 környékén lesz (+turbo).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7260) Oliverda


Oliverda
félisten

modul:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7261) Oliverda


Oliverda
félisten

"A Bulldozer slide making it clear: a module is meant to offer more performance than 2 Magny Cours cores in less area."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7262) Oliverda válasza Oliverda (#7260) üzenetére


Oliverda
félisten

-custom flip-flop design is used to achieve high(er) operating frequency and keep power consumption at bay.USes more silicon area as a trade-off

-used 8T memory cells for higher clock potential with lower operating voltage (uses a bit more die space as a trade-off)

-design is specially optimized for clock and low(er) power,3.5+Ghz clocks are achievable and around 20% higher clock potential than previous design

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7263) atti_2010 válasza Oliverda (#7262) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A CeBIT-en mutathatnának valamit a teljesítményről, már megesz a kíváncsiság.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7264) Oliverda válasza atti_2010 (#7263) üzenetére


Oliverda
félisten

Ne izgulj annyira, mert nem lesz semmilyen bemutató a teljesítményről.

Inkább arra próbálj meg koncentrálni, hogy hasznos, ide vágó dolgokat írj ebbe a topikba (is), (vissza)olvasni pedig arany.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7265) whiteman0524 válasza Oliverda (#7264) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

"Inkább arra próbálj meg koncentrálni, hogy hasznos, ide vágó dolgokat írj ebbe a topikba (is)"

Ez nem volt valami korrekt, már megbocsáss. Ezek szerint nyilván nem tudod, de egy fórum illetve egy topic (még mindig) arra való hogy emberek beszélgessenek egy adott témáról (igen általánosságban ha ez külön nincs kikötve). Ha jól láttam atti_2010 nem a gumikacsáról írt, és nem is az időjárással kapcsolatban, csupán kifejezte türelmetlenségét, az új architektúra teljesítményére vonatkozóan. Ez teljes mértékben a topicba vág.

Azt mindenki tudja hogy te nagy szakértője vagy a témának és tényleg, ezért maximális tisztelet. De kevésbé hozzáértő személyek is olvassák ezt a topicot. Ha ti "profik" egymást között szeretnétek megvitatni ezeket a dolgokat akkor legyetek szívesek korlátozzátok a hozzászólási jogokat és akkor nem fogunk a "tudatlanságunkkal" belerondítani a topicba.

Nem fogok ezzel kapcsolatban új hozzászólást írni, de sajnos máshol is láttam már ehhez hasonló és nem helyén való hozzáállást, így nem bírtam ki szó nélkül.

Tisztelettel, egy egyszerű halandó :)

(#7266) Oliverda válasza Oliverda (#7256) üzenetére


Oliverda
félisten

"A 40-instruction out-of-order scheduler issues four operations per cycle and supports single-cycle operation wakeup. The integer execution unit supports single-cycle bypass between four functional units. Critical paths are implemented without exotic circuit techniques or heavy reliance on full-custom design. Architectural choices minimize power consumption."

1) operation "wake-up" means there most probably is "deep" o-o-o execution... the so called "support for speculative execution"... which is in a way is very prepared for "eager execution" if not for spMT(speculative multithreading)... This reminds me of the IBM z196 which also has a similar feature, but uses 2 "schedulers" for the same INt core(because they do a form of "eager execution"!..)

2) single-cycle bypass between the all 4 INt pipes of a "core", means that INT operations must be fast indeed.. and all pipes do more then a single deterministic operation (ex: AGU only doing address generation)...

whiteman0524: Sorry, de amikor hetente ötször ugyanaz a "dekíváncsivagyokmár" meg "mikor jelenik már meg" sablonokat lehet olvasni, az már kicsit fárasztó tud lenni. A másik hasonló, amikor valaki ugyanazt belinkeli amit előtte 10 hozzászólással valaki már beszúrt. Mindkettő rendszeresen előfordul itt is sajnos. Vagy olyan nagy elvárás lenni az, hogy kicsit olvasson már vissza valaki, ha tényleg annyira érdekli a téma? :F Példát lehetne venni mondjuk róla, aki látszólag nem volt rest elolvasni a topikot ahelyett, hogy azonnal feltett volna olyan kérdéseket, amelyekre már minimum tízszer le lett írva a válasz. Igaz, a write-only üzemmód sokkal egyszerűbb ennél sajnos... :(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7267) atti_2010 válasza Oliverda (#7264) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze, bocsi hogy halandó kérdést tettem fel így a CeBIT előtt, de szerintem a PH onnan különbözik a HWSW-tol hogy bárki bármit kérdezhet és nem utolsó sorban nem kell 2 hetet a válaszra várni, nem feltétlenül csak a kemény adatokra vagyunk néha kíváncsiak hanem csak beszélgetni a dolgokról, a fórum erre való.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7268) dezz válasza atti_2010 (#7267) üzenetére


dezz
nagyúr

Meg még abban is, hogy nem nagyon komolynak beállított, ellentmondást nem tűrő, de valójában totálisan elfogult válasz érkezik... :)

(#7269) Oliverda válasza atti_2010 (#7267) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen erre való, illetve valóak a következő részei: [link] , [link]

Még ha nehéz is, de próbáljuk meg ne csetszobává degradálni ezt a topikot is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7270) polonic


polonic
félisten

16 Core Processor: Upgrade from AMD Opteron 6100 Series to Upcoming "Interlagos"
Nem nagy szám egyébként, de legalább bulldozerrel kapcsolatos.

(#7271) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7272) Hakuoro válasza Oliverda (#7271) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Die Size<300mm2 :))

(#7273) korcsi


korcsi
veterán

Ez a kompatibilitási kérdés még mindig nem tiszta:

AMD CPU-k, de Bulldózer Socket AM3-kompatibilis

Eredeti nyelven:
AMD Bulldozer-CPUs doch Sockel AM3-kompatibel

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#7274) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD Fusion APU Llano in a Multi-Tasking Technology Demonstration

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7275) Pug válasza Oliverda (#7274) üzenetére


Pug
veterán

nice.... :R

(#7276) dezz válasza korcsi (#7273) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez sokaknak jó hír! Csak az a kérdés, milyen hátrányokkal jár AM3-as lapban használni, AM3+-hoz képest. Az alapján, hogy az AMD erősen az AM3+-t preferálja (az Intellel szemben nem csak anyagi érdekből, hasonló esetben), vélhetően teljesítményveszteséget jelent. Így akinek nincs még AM3 lapja, azoknak ajánlott az AM3+ beszerzése. De akiknek már van AM3, nem kell egyszerre cserélni a lapot és a procit, mindkettőn bukva. (Feltéve, hogy lesz a lapjukhoz megfelelő BIOS.)

(#7277) atti_2010 válasza dezz (#7276) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez egy nagy marhaság, mindenki tudja hogy egy rendes proci alatt legalább évente kell alaplapot cserélni, sőt Intel tervezi hogy bizonyos procik alatt 1 havonta kelljen mert így mindenki nyugodt lehet hogy a legújabb rendszere van.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7278) TRitON válasza Oliverda (#7274) üzenetére


TRitON
aktív tag

Ez nagyon szép eredmény, tekintve, hogy 80%-át fogyasztja kb az Intel megoldásának! :) Most már csak arra leszek kíváncsi, hogy 1) mennyibe fog kerülni, 2) milyen órajelen fog ketyegni, 3) b*sszus, ha ezt tudja egy mobil rendszer, milyenek lesznek az asztali változatok?! :Y

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#7280) dezz válasza TRitON (#7278) üzenetére


dezz
nagyúr

Majd jönnek az Intel hívek, hogy egy komolyabb laptopban van diszkrét GPU, és ebben talán igazuk is lesz, csak éppen a legtöbb laptopban nincs...

(#7281) TRitON válasza dezz (#7280) üzenetére


TRitON
aktív tag

Szerintem ez a "kis" integrált GPU jónéhány diszkrétnél is erősebb azért, szóval nem tudom, hogy ennek a kijelentésnek van-e (lesz-e) létjogosultsága.

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#7282) Oliverda válasza dezz (#7276) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért én még nagyon nem vennék mérget arra, hogy menni fognak AM3-ban is a Bulldozer-ek. Bár az tény, hogy hivatalosan még egyik sem volt sem cáfolva, sem pedig megerősítve. Mondjuk az AMD-s slide-okról számomra az az üzenet jött le, hogy most nem lesz visszafele kompatibilitás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7283) dezz válasza Oliverda (#7282) üzenetére


dezz
nagyúr

Én sem, de remélhetőleg nem kamu az írás.

Amúgy nekem úgy tűnik, mintha késne a köv. gen. chipset és talán ezzel van összefüggésben a dolog. Mármint, hogy nem adadályozzák vagy tiltják meg a jelenlegi chipsettel való párosítását, akár AM3, akár AM3+ alapon.

(#7281) TRitON: Na igen, középkattól lefelé, ahol nem fér bele a diszkrét GPU, max. győzködhetik az embereket, hogy elég nekik az Inteles grafika... :D Középkatban pedig be kell nyelniük a diszkrét GPU többletköltségét. Ettől feljebb mindenképp kell diszkrét GPU, azonban AMD oldalon egy bizonyos szintig elég lesz egy kisebb teljesítményű, CrossFire-ben...

[ Szerkesztve ]

(#7284) csucsbicep válasza Oliverda (#7282) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én erre várok már, hogy legyen vmi hír róla, hogy belemegye am3-ba az új procik. Ha nem, akkor nem éri meg sztem költeni am3 lapra. Inkább éri meg egy am3+ lap + am3 proci és, akkor a fejleszhetőség nyított.

(#7285) Oliverda válasza dezz (#7283) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem olvastam még semmit arról, hogy késne. Szerintem egyszerűen csak NDA alatt van a chipset mert a CPU-val illetve a komplett platformmal párhuzamosan akarják elrajtoltatni azt is. Viszont a foglalaton nincs NDA, legalábbis úgy néz ki.

Ahogy a DeckardCain által linkelt hírben is írva vagyon:

"By using existing chipsets AMD and its partners has the opportunity to increase the volume of Socket AM3+ motherboards and according to MSI's presentation we should expect the new AM3+ boards in April. "

Aztán majd szerintem lesznek nem ezek után 990-es AM3+ lapok is. Az mindképpen jó, hogy amire kijön a CPU addigra már könnyen elérhetőek lesznek hozzá olyan lapok amivel működnek is. Mondjuk nekem ez a 890+AM3 kombó ismét csak arra enged következtetni, hogy a sima AM3-ba nem fognak belemenni, mivel az már tényleg marhaság lenne, ha mennének a régebbi lapokban, meg még most kiadnak a régi chipset-tel és új foglalattal is lapokat, meg pár hétre-hónapra rá jönne az új chipset az új foglalattal.

Amúgy tök véletlenül találtam egy tavaly szeptemberi prezentációt amiben feketén-fehéren leírják, hogy az E3-on fog startolni a dolog.

A vicc az, hogy csak annyira kerestem rá a google-be, hogy RD990 és a prezentáció linkje ott volt az első oldalon a találatok között. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7286) dezz válasza Oliverda (#7285) üzenetére


dezz
nagyúr

Én sem, de kicsit furcsa a számomra, hogy immár a második gyártó hozza ki az AM3+-os lapját 890 alapon, holott az AMD jó ideje azt kommunikálja, hogy a Bulldozerhez 990-es chipset való. Így kicsit kifogják a szelet a 990-es lapok vitorlájából.

(#7287) atti_2010 válasza DeckardCain (#7279) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nagyon tetszik az alaplap csak az a kék fehér olyan Gigabyt-os, az MSI is úgy van valahogy mint az AMD, mindig az apróságokon csúszik meg, szerintem azzal a feketével nagyon jól mutatna egy piross-fekete PCI, PCI-E csati.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7288) dezz válasza atti_2010 (#7287) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha az alsó képre gondolsz, az ASRock. :)

(#7289) Oliverda válasza dezz (#7286) üzenetére


Oliverda
félisten

A 890-et és a 990-et is az AMD gyártja, a gyártástechnológia és a lapkaméret szvsz meg fog egyezni, még ha azt utóbbi nem is négyzetmilliméterre pontosan. Ergo ugyanolyan bevétel lesz nekik. Ahogy a fenti slide-ból is kiderül, lábkompatibilis egymással két széria. Ezen felül nem túl sok újítást fog hozni a 900-as széria. Egyelőre kb. ennyit lehet tudni: [link] , [link]

Az utóbbiból az is kiderül, hogy Q2-ben kezdik szállítani az új szériát, azaz kb. áprilistól. A gyártók ekkor már kész AM3+ foglalatos termékeket akarnak a polcokra rakni. Gondolom ezért használják majd a 800asokat. Ja, a roadmap-en az is látszik, hogy ezek gyártása ill. szállítása nem áll le.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7290) Oliverda


Oliverda
félisten

Just talked to the desktop guys.

Bulldozer is supported in AM3+ only.

That is the official word from AMD.

[link]

Végre ennek is pont került a végére akkor.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7291) Fore válasza Oliverda (#7290) üzenetére


Fore
tag

Nehéz volt kimondani! :))

(#7292) Gyuri27 válasza Oliverda (#7290) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majd az asrock megoldja valahogyan. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#7293) kop8


kop8
őstag

Egy tesztecske amit nemkem linkeltek be egy másik fórumban
Ha volt már akkor bocsi!

[Zambezi) Quad Core ]

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#7294) Oliverda válasza kop8 (#7293) üzenetére


Oliverda
félisten

2 hete már kb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7295) kop8 válasza Oliverda (#7294) üzenetére


kop8
őstag

de bíztató!

örölnék ha végre az amd csinálna jobb procit az intelnél mert le vannak maradva!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#7296) csucsbicep válasza Oliverda (#7290) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Na végre ez is eldőlt sok várakozás után...

(#7298) csucsbicep válasza DeckardCain (#7297) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igaz? Az Asrock megint alkot? :F

(#7299) Fore válasza kop8 (#7293) üzenetére


Fore
tag

Én azért köszönöm a linket! Erről két hete lemaradtam. :R

(#7300) kop8 válasza DeckardCain (#7297) üzenetére


kop8
őstag

Akkor jó lessz a régi lapokba is vagy nem a proci?
Mert ezek az asrock lapok már most is kaphatók...

Csak biost kell frissíteni és kész?

Fore
Nincs mit :K

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.